Krakers anoniem voor de rechter mate Elektroshock mag, maar met Maatregel leegstandswet snel ingevoerd Schadevergoeding wegens ongewenste intimiteiten Janmaat aangeklaagd Kamer: harde porno blijven bestraffen Binnenvaartschip slaat om en zinkt: twee doden Kamer dringt aan op garanties tegen wildgroei Activisten in vrijheid Protest aanhangers Satanskerk CDA en WD: geen uitstel toelage prins DONDERDAG 18 OKTOBER 1984 PAGINA 5 DEN. HAAG (GPD) - Minister Korthals Altes (justitie) voelt veel voor een snelle invoe ring van de anonieme dagvaarding van krakers. In de leegstandswet die de Kamer mo-' menteel behandelt, staat dat krakers een jaar de tijd krijgen zich op deze maatregel voor te bereiden. Korthals Altes wil deze termijn vervroegen en wordt hierin gesteund door CDA en WD. De meerderheid van de Kamer gaat met de leegstandswet ak koord, hoewel alle partijen in de Tweede Kamer om verschillende redenen problemen hadden met de wet in de voorgestelde vorm. De leegstandswet is al eerder aange nomen, maar nog niet uitgevoerd om financiële redenen. Nu hebben staatssecretaris Brokx (volkshuis vesting) en Korthals Altes een ge wijzigde wet aan de Kamer voorge legd, die volgens de verschillende partijen erg onevenwichtig is. PvdA en de kleine linkse partij en vinden dat er niet meer is over gebleven dan een anti-kraakwet. Volgens de oppositie is bestrijding van de leegstand, een van de doel stellingen van de oorspronkelijke wet, door de wijzigingen totaal weg gedrukt. Een aantal belangrijke punten uit de oude leegstandswet is ver dwenen. De verplichte registratie van leegstaande panden gaat niet door vanwege de kosten (ongeveer 60 miljoen). De verplichte vorde ring van te lang leegstaande pan den door gemeente en de ontrui- DEN HAAG (ANP/GPD) - Een meerderheid van de Tweede Ka mer vindt dat bekeken moet wor den of het mogelijk is harde porno grafie strafbaar te stellen wegens discriminatie. Daartoe zou het Wet boek van Strafrecht zodanig moe ten worden uitgebreid dat beledi ging, discriminatie en aanzetten tot haat en geweld op grond van ie mands sekse dan wel seksuele ge aardheid strafbaar wordt gesteld. Dat bleek gisteren in de Tweede Kamer tijdens het debat over het voorstel van minister Korthals Al tes (justitie) om het verspreiden van pornografie niet langer straf baar te stellen. Een uitbreiding van het Wetboek van Strafrecht zou het volgens de Kamer mogelijk maken om harde porno strafbaar te stellen wegens discriminatie van vrou- De fracties van PvdA en WD zegden steun toe aan het streven van de minister porno niet langer te bestraffen. CDA samen met de kleine linkse èn kleine rechtse par tijen wezen het voorstel af. Vol gens Van Dam (CDA) biedt het wetsontwerp „onvoldoende be scherming tegen uitingen van har de agressieve pornografie". Het CDA diende het voorstel in het Wetboek van Strafrecht uit te breiden met de bepaling dat harde porno strafbaar is op grond van discriminatie van vrouwen. Ook de PPR kwam met een dergelijk voor stel. De PvdA was het in principe met dit voorstel eens, "maar vindt evenals de WD dat dit in een apar te wet moet worden vastgelegd en niet bij wijze van wijzigingsvoor stel in het porno-debat .moet wor den geregeld. De wijzigingsvoorstellen van het CDA werden dan ook door PvdA en WD verworpen. Kosto (PvdA) meent dat een blijvend verbod „onjuist en ondoelmatig" is. Het verbod zou niet leiden tot het ver dwijnen van porno en bovendien moeten volwassen mensen zelf beoordelen wat zij wel en niet wil len zien, aldus de socialist. Kosto toonde zich voorstander van uitbreiding van de anti-discri minatiebepalingen. „Geweld tegen mensen, mannen en vrouwen, acht de PvdA onaanvaardbaar", aldus Kosto. Hij vroeg de regering nog dit jaar deze uitbreiding in een apart wetsontwerp op te nemen. Hij diende hiertoe een motie in. Ook mevrouw Rempt-Halmmans de Jongh (WD) pleitte voor een apart wetsvoorstel op dit punt. Verder twijfelt de WD aan de bewering dat porno de bestaande machtsverhoudingen tussen man- DEN HAAG (ANP) - De meerder heid van de Tweede Kamer staat niet afwijzend tegenover het toe passen van de elektroshock bij psychiatrische behandelingen wanneer andere therapieën voor de patiënten geen uitweg meer bie den. Tijdens een mondeling over leg met staatsssecretaris Van der Reijden '(volksgezondheid) drong de Kamer wel aan op de nodige garanties dat wildgroei wordt uit gesloten en dat de rechten van de patiënten gewaarborgd .zijn. De elektroshock, ofwel elektro- convulsieve therapie (ECT), houdt in grote lijnen in dat de patiënt na gehele verdoving en kunstmatige ming op bevel van de burgemees ter zijn vervallen. Alleen de punten die niets kos ten, zullen op korte termijn wor den ingevoerd. Als een eigenaar zijn pand niet op een andere ma nier kwijt kan, krijgt hij toestem ming om het tijdelijk te verhuren, de vordering van leegstaande pan den wordt vereenvoudigd en er komt een jaar na de invoering van de wet de mogelijkheid om krakers anoniem te dagvaarden. De Beer (WD) vond die termijn veel te lang. Hij wil een directe in voering van de anonieme dagvaar ding en kreeg daarbij min of meer steun van het CDA, dat een directe invoering weliswaar te snel vond, maar een jaar weer te lang vond duren en zich nog zou beraden over de termijn. Volgens het kamerlid Salomons (PvdA) is het financiële probleem van de vordering van leegstaande panden nu bij de gemeente neerge legd. Die moet de kosten, zo bleek uit de beantwoording van Brokx, financieren uit de stadsvernieu wingsfondsen. De gemeenten krij gen wel 7 miljoen voor de admini- nen en vrouwen in stand houdt en versterkt. Pornografie is eerder een symbool van die verhoudin gen, aldus mevrouw Rempt. Ook staat volgens haar niet vast dat por nografie alleen stuitend voor vrou wen is. Ook mannen zijn het slachtoffer van de seksindustrie. MAURIK (ANP/GPD) - Het Rotter damse binnenschip „Maria" is gis teren op de Nederrijn ter hoogte van Maurik gezonken. De schip persvrouw en haar 18-jarige doch ter kwamen hierbij om het leven. De schipper en een tweede dochter wisten aan verdrinking te ontsnap pen. Het ongeluk gebeurde rond tien uur bij het uitvaren van de stuw van Amerongen. Het schip, dat ge laden met 200 ton cellulose rich ting Duitsland voer, sloeg om. De schippersvrouw en haar dochter gaven gedurende enkele minuten met klopsignalen aan, waar ze zich in het omgekeerde schip bevon den. Een ijlings toegesnelde ama teurduiker, die op een nabijgele gen camping verbleef, kon het tweetal echter niet in veiligheid brengen. Toen de brandweer arri veerde was het schip inmiddels vol water gelopen en bleken de vrouw en haar dochter te zijn overleden. Het binnenschip helde in de sluis bij de stuw al veertig centime ter naar rechts, maar de schipper verslapping van de spieren, een ge leidende pasta op de slapen krijgt met twee elektroden waarna een korte doch hevige stroomstoot volgt. De ECT wordt met name toege past bij zwaar depressieve patiën ten voor wie geen directe oorzaak voor hun neerslachtigheid is aan te geven. Vooral in noodsituaties (bij voorbeeld zelfmoordpogingen) zien psychiaters in de shock een laatste uitweg. CDA, WD en D'66 scharen zich achter het standpunt van de rege ring die de ECT onder voorwaar den wil toestaan. CDA-woordvoer- ster Laning pleitte er voor dat wan neer een psychiater besluit tot stratieve afhandeling, maar dat is niet voldoende om een vorderings- beleid te ontwikkelen. Daarmee 'komt de bestrijding van de leeg stand nog verder in gevaar. DEN HAAG (GPD) Het bestuur van de Centrumpartij heeft giste ren bij de Haagse politie een aan klacht ingediend tegen het ge royeerde kamerlid Janmaat. Het bestuur beschuldigt Janmaat er van schriftelijk te hebben vastge legd dat hij voor 5000 gulden in het derde zittingsjaar in de Tweede Kamer afstand zou doen van het kamerlidmaatschap ten gunste van een ander. Verder wordt Janmaat ervan beschuldigd een bedrag van 9600 gulden te hebben opgenomen uit de kas van de Schumacher- Stichting, die zich bezighoudt met politieke vorming. Voor wie Jan maat afstand had willen doen, wil de de vice-voorzitter van de Cen trumpartij, De Weijer, niet zeggen. Het dagelijks bestuur van de par tij zet verder ook vraagtekens bij een aantal declaraties en onduide lijke financiële transacties op een privé-girorekening van Janmaat. Janmaat mag overigens geen aanspraak meer maken op tv-zend- tijd bestemd voor de Centrumpar tij. Volgens artikel 18 van de Om roepwet komen alleen partijen of groeperingen die bij de laatste ka merverkiezingen een zetel hebben behaald, in aanmerking voor zend tijd. Omdat Janmaat afgelopen maandag uit de partij werd gezet, is hij geen vertegenwoordiger meer van de Centrumpartij en mag alleen het officiële bestuur van de partij gebruik maken van radio- en tv-zendtijd. dacht het euvel te kunnen verhel pen door een pomp in te schake len. Bij het uitvaren van de stuw, waarbij het schip naar de rechte roever moet uitwijken, sloeg het schip om door de daar sterkere te genstroom. De rijkspolitie te water in Arnhem stelt een nader onder zoek in naar de oorzaak van het lek in het schip. Het duurde vrij lang eer er hulp kwam. Eerst kwam de melding door dat het ongeluk in de sluizen bij Amerongen gebeurd zou zijn. Politie en brandweer, die daar in allerijl naartoe waren gesneld, ble ken aan de overkant te moeten zijn. Een uur na het gebeuren kwa men schepen van de Rijkswater staat en Rijkspolitie te Water te hulp. Hun uitrusting bleek onvol doende. Een snijbrander was niet aanwezig evenmin als beade mingsapparatuur voor de duikers. Pas ver na het middaguur slaagde een duiker er in om in het schip te komen en trof daar de stoffelijke overschotten aan van de schippers vrouw en haar dochter. (foto anp) elektroshock de patiënt wordt overgebracht naar een andere in richting waar de diagnose nog eens onder de loep wordt genomen al vorens men daadwerkelijk over gaat tot ECT. Volgens haar blijkt nogal eens dat na overplaatsing de ECT niet nodig blijkt te zijn. Van der Reijden wil niet verder gaan dan toetsing van de beslissing door een andere arts, die niet af komstig is uit de kliniek waar de patiënt wordt verpleegd. Hij maakt zich zorgen over de continuïteit van de behandeling wanneer de patiënt van de ene kliniek naar de andere wordt gesleept. De staatssecretaris denkt eraan de ECT-vergunningen af te geven UTRECHT (ANP) - De Utrechtse kantonrechter mr. C. A. Weste- rouen van Meeteren heeft de direc teur van een middelgroot bedrijf in de omgeving van Utrecht veroor deeld tot schadevergoeding omdat hij twee secretaresses heeft lastig gevallen met ongewenste intimitei ten. Dat heeft de advocaat van de twee vrouwen, mr. W. Oerlemans, gisteren bekend gemaakt. De zit ting heeft vond achter gesloten deuren plaats. De vrouwen hadden de kanton rechter gevraagd hun arbeidsover eenkomst te ontbinden, omdat ze er zich, door de opdringerige atten ties van hun werkgever, niet langer aan gebonden voelden. De kanton rechter gaf hun gelijk en veroor deelde de directeur tot het aanvul len van het inkomen van zijn twee voormalige werkneemsters tot het niveau van het salaris dat zij bij hem verdienden. De werkgever is Attractiepark in Heerlen gaat niet door HEERLEN (ANP) - De Stich ting Internationaal Themapark Limburg heeft besloten af te zien van haar plannen een grootschalig attractiepark aan te leggen in het natuurgebied rond kasteel Ter Worm in Heer len. Dit heeft de voorzitter van de stichting, ir P. Niessen di recteur van de Limburgse In- dustriebank LIOF, gisteren op een persconferentie in Heerlen meegedeeld. Aanleiding tot dit wat hij noemde trieste besluit vormt het afhaken van de professio nele Amerikaanse pretparkor ganisatie Six Flags, die een grootschalig pretpark in Heer len om een aantal redenenen niet meer realiseerbaar acht in verband met de in Nederland gebruikelijke langdurige in spraakprocedures en noodza kelijke wijziging van bestem mingsplannen. Ook is er veel verzet tegen het park gerezen van de kant van milieugroepen. Niessen noemt deze onvoorziene tegen stand een jammerlijke zaak. „Voor een goed Amerikaans project dat nergens in Europa zijn weerga zou kennen, zijn de Limburgers minder gastvrij ge bleken dan zij doorgaans voor wenden te zijn", aldus Niessen. Korting op Provinciefonds 'rampzalig' (Van één onzer verslaggevers) DEN HAAG - Gedeputeerde Boone van de provincie Zuid-Hol land (financiën) vreest zeer ernsti ge gevolgen voor de provinciale begroting 1985 van de korting van 3,5 miljoen gulden die het kabinet op de uitkering aan de provincie wil doorvoeren. Hij liet deze week tijdens een persconferentie blijken dat die korting mogelijk een verho ging van de provinciale opcenten op de motorrijtuigenbelasting tot gevolg zal hebben. De korting is een gevolg van het besluiten van het kabinet om de subsidiëring van de podiumkun sten over te nemen en een algeme ne korting op het Provinciefonds en het Gemeentefonds door te voe ren. Die laatste valt zeer onvoorde lig voor de provincies uit. aan universiteitsklinieken en aan aan psychiatrische ziekenhuizen die al ervaringen hebben met der gelijke therapieën. Een definitief besluit daarover moet nog worden genomen, na overleg met de Natio nale Ziekenhuisraad en de inspec tie. De D'66-er Mik, die als psychia ter zelf ervaring heeft opgedaan met elektroshocks, waarschuwde dat gebruik van de ECT zoveel mo gelijk moet worden beperkt en ze ker niet mag dienen om het perso neelstekort in psychiatrische in richtingen op te vangen. ECT als straf is volgens hem helemaal uit den boze. verplicht die aanvulling tot januari 1987 te betalen. Een van de twee secretaresses had de ander opgevolgd toen deze, overspannen als gevolg van het veeleisende gedrag van haar baas, in november vorig jaar de ziekte wet in ging. De vrouw werkte toen zij ziek werd een half jaar als direc tiesecretaresse bij het bedrijf en stond voortdurend bloot aan dub belzinnigheden, veelbetekenende blikken en ongewenste en onnodi ge aanrakingen van haar werkge ver. Dit gebeurde meestal in de di rectiekamer, waarvan de deur bij binnenkomst soms automatisch in DORDRECHT (ANP) - Zes antimi litaristische activisten zijn gisteren op vrije voeten gesteld, nadat de Raadkamer van de rechtbank in Dordrecht hen uit hun voorarrest had ontslagen. De officier van jus titie had verlenging van voorarrest gevorderd. De zes activisten werden veer tien dagen geleden bij een inbraak in een MIBO, een magazijn met spullen (medicijnen en dergelijke) voor gebruik in bijzondere omstan digheden in Dubbeldam gearres teerd. Zij worden verdacht van diefstal met geweld. Daarvoor staan zij op 8 november in Dor drecht terecht. De Raadkamer oordeelde giste ren dat hier geen sprake is van kans op herhaling. Ook de vrees dat de verdachten op de vlucht zouden slaan voor hun proces is niet aanwezig, aldus de Raadska- DEN HAAG (ANP) - Negen illegaal in ons land verblijvende vrouwen, volgens eigen zeggen studenten aan het „Satanisch Seminarium" aan de Oude Zijds Achterburgwal in Amsterdam, hebben gisteren in kort geding tegen de Staat bezwaar aangetekend tegen hun uitzetting uit Nederland. Zij voerden daarbij aan dat zij bij het „seminarium" de opleiding „lagere magie" volgen. Het „seminarium" is onderdeel van de omstreden „Satanskerk" van de 37-jarige M.J. Lamers. De politie deed daar onlangs een inval omdat de belastingdienst nog en kele miljoenen aan omzet- en in komstenbelasting te vorderen heeft van deze - volgens politie woordvoerders - „doodgewone sekshuizen". Volgens landsadvocaat mr. G.R.J. de Groot verblijven deze vrouwen, die uit West-Duitsland, Oostenrijk, Frankrijk, Argentinië, Ierland, Engeland en Denemarken afkomstig zijn, al jaren illegaal in ons land en moeten derhalve Ne derland worden uitgewezen. Vol gens de advocaat van de negen, mr. L. Velleman, volgen de vrouwen echter een serieuze opleiding tot priesteres of heks en aan alle voor waarden is voldaan om deze stu die, die ongeveer zes jaar duurt en waarbij volgens zijn zeggen dertig studenten zijn ingeschreven, in Nederland af te maken. De landsadvocaat wuifde deze argumenten weg. In de eerste plaats noemde hij het „semina rium" een dekmantel om het ver blijf van de illegaal in ons land ver blijvende dames te legaliseren. Er is geen sprake van een kerkgenoot schap en evenmin van een onder wijsinstituut, zo zei hij. „Het gaat hier om een ordinaire sexclub". De president van de rechtbank. het slot viel. Toen zij ziek wetd nam de direc teur een tweede secretaresse in dienst, die hij evenzeer duidelijk maakte dat hij seksuele toegeef lijkheid van haar verwachtte. Hij zei met zoveel woorden dat hij de relatie tot zijn secretaresse wenste te zien als „een huwelijk voor over dag". Deze secretaresse nodigde hij herhaaldelijk op zijn kamer uit om samen een borrel te drinken, waarbij hij haar een keer onver wacht toonde dat de bank waarop zij zat een slaapbank was. Beide secretaresses hadden de toenaderingspogingen van hun di mer. Het openbaar ministerie had dit aangevoerd ter verlenging van het voorarrest. De zes verkeren in kringen van antimilitaristen (de ac tiegroep Onkruit) die meerdere malen bij MIBO's hebben ingebro ken, aldus de Dordtse officier van justitie, mr H.A. van Brummen. Volgens de Raadkamer ging de ze redenering in dit geval niet op. Niet de benadering als groep, maar als individu moest hier worden toegepast. Eerder op de dag was het tot on geregeldheden gekomen tussen de politie en zo'n 250 demonstranten die voor de gelegenheid naar Dor drecht waren gekomen. De mobie le eenheid moest er aan te pas ko men om een blokkade van het ge rechtsgebouw in Dordrecht op te heffen. Daarbij vielen rake klap pen. (zie foto ANP) mr. J.J.R. Bakker, vroeg zich af waarom de vrouwen zo'n lange tijd illegaal in Nederland wonen en waarom zij niet de normale weg hebben bewandeld als zij hier wil den „studeren". Bovendien vroeg hij zich af waarom de lijst van „do centen", die mr. Velleman hem voorlegde, fictieve namen bevat. DEN HAAG (GPD) - De fracties van CDA en WD hebben gisteren besloten geen wijzigingen te ac cepteren in de toekenning van een toelage aan prins Willem Alexan der wanneer die 18 jaar wordt. Dinsdag werd de behandeling van de begroting koninklijk huis op verzoek van de CDA-fractie uit gesteld om de christen-democra ten denktijd te geven over een voorzichtige peiling van premier Lubbers om 'iets' te doen aan de uitkering. In de begroting is een post van ruim negen ton inge ruimd voor de toelage in 1985 (van af de verjaardag van de prins in april). De toekenning van een eigen in komen is een gevolg van de Wet Fi nancieel Statuut Koninklijk Huis, waarin wordt bepaald dat de kroonprins vanaf zijn achttiende jaar een uitkering krijgt. CDA-woordvoerder Van der recteur, die vaak een sfeermuziek je opzette als ze binnenkwamen om de post door te nemen, afgewe zen. Ook op zijn herhaalde aanbie dingen hen geld of cadeaus te schenken in ruil voor niet nader omschreven gunsten zijn zij niet ingegaan. Ook de tweede secreta resse meldde zich enkele maanden geleden ziek, maar zij heeft inmid dels ander werk gevonden. Omdat zij in haar nieuwe functie meer ver dient dan bij haar vroegere baas zal zij geen schadevergoeding ontvan gen, tenzij ze voor 1987 werkloos of arbeidsongeschikt wordt. De raadsvrouwe van de twee se cretaresses, mr. Oerlemans, be treurt het dat de rechter in zijn vonnis niet heeft vastgelegd dat haar cliënten leed hebben onder vonden als gevolg van het gedrag van hun werkgever. Smartegeld is hen niet met zoveel woorden toe gekend. voor 1,2 miljoen gulden te hebben benadeeld. Het geld, waarvan niets is achterhaald, is door de verdach te uitgekeerd aan een echtpaar uit het naburige IJsselmuiden. Het is de politie tot nu toe een raadsel waarom de man het geld uitkeerde. Tussen hem en het echtpaar be staat, voor zover na te gaan, geen bijzondere relatie. Subsidie lever transplantaties LVEEN (ANP) - De Ziekenfonds raad heeft gisteren besloten, een bedrag van maximaal 685.000 gul den beschikbaar te stellen voor kosten van verpleging en opvang van mensen die een levertrans plantatie moeten ondergaan in het academisch ziekenhuis in Gronin gen. In februari heeft de raad al beslo ten subsidie te verlenen voor de kosten van de transplantaties zelf. „Als ik lees dat college wordt gege ven door Meester Doctor Panisto en Meesteres Doctoranda Prospe- rine, dan voel ik mij wel bij de neus genomen", aldus Bakker, die eerst een lijst met de ware namen en de kwalificaties van de „docenten" verlangde. Uitspraak 31 oktober. Sanden onderstreepte dat het CDA voorstander blijft van 21 jaar als moment waarop voor prins Willem Alexander een eigen inkomen wordt gereserveerd. Maar het CDA is tegen het wijzigen van de rege ling - wat een wetswijziging en waarschijnlijk ook een grondwets herziening noodzakelijk zou ma ken om wat de christen-demo craat noemde „de waan van de dag" te volgen. WD-fractieleider Nijpels zei gis teren dat de liberalen ook niet staan te trappelen om de regeling te wijzigen. Voor deze ingrepen zijn te weinig redenen, aldus de fractieleider. De Tweede Kamer behandelt vandaag de begroting koninklijk huis. Het is echter bij voorbaat uit gesloten dat het nog kan komen tot een wijziging in de hoogte en het tijdstip van inwerkingtreden van de toelage van prins Willem Ale xander. richten een landelijk beraad op dat wil voorkomen dat de bezuinigin gen ten koste gaan van de toegan kelijkheid van of de werkgelegen heid in het onderwijs. De organisaties voelen zich ge chanteerd nu vaststaat dat de rege ring in 1985 op de onderwijsbegro ting 140 miljoen gulden wil bezui nigen. Ze vinden dat dit bedrag uit de algemene middelen moet wor den gehaald. De onderwijsbonden dreigen ook met acties. Tussen de tien en twintig sympathisanten van de stu dentenvakbond maakten daarmee tijdens de hoorzitting een begin mee door zich uit te kleden. DEN HAAG (GPD) - De toegan kelijkheid van het onderwijs komt in groot gevaar als de Tweede Ka mer akkoord gaat met de invoering van het onderwijsretributiestelsel. Dat stelsel houdt onder een zeer forse verhoging van het college geld in voor cursussen aan hbo en universiteit. Daarbij komt het door minister Deetman (onderwijs) voorgestelde studiebeurzenstelsel, dat de ontoe gankelijkheid van het hoger onder wijs vergroot. Het nieuwe beurzen stelsel houdt bijvoorbeeld in dat de gezinnen met de laagste inkomens er een paar honderd gulden per jaar op achteruit gaan, terwijl ge- 'Hoger onderwijs weer elite-zaak' zinnen met inkomens vanaf 60.000 gulden per jaar er enkele duizen den guldens op vooruit gaan. Dat zal tot gevolg hebben dat studeren weer een zaak voor de elite wordt. Die klacht hebben de drie grote onderwijsvakbonden, de landelij ke studentenvakbond en organisa ties van scholen en ouders gisteren geuit tijdens een openbare hoorzit ting in de Kamer. De organisaties Nevenfuncties commissarissen (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG - De Zuidhollandse commissaris der koningin Patijn heeft slechts één betaalde neven functie als bestuurslid van Radio Nederland Wereldomroep. De meeste (betaalde) nevenfuncties (6 in totaal) heeft de commissaris van de koningin in Gelderland De Bruijne. Oud-premier Van Agt, momenteel commissaris van de koningin in Brabant, is een goede tweede met vier betaalde neven functies. Dat blijkt uit een lijst van het mi nisterie van binnenlandse zaken met alle, al of niet betaalde neven functies die de commissarissen der koningin in Nederland bekleden. Bankemployé was sinterklaas KAMPEN (ANP) - Een employé van de Bondsspaarbank in Kam pen wordt ervan verdacht zijn werkgever in de afgelopen vier jaar Heksen-studenten in geweer tegen uitzetting

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 5