ggsiiagi 'Goede supermarkt moét in Markthof 'Paradijselijke' boomgaard samen met bezwaren geveld Aanleg riolering levert Warmond voordeeltjes op Kempenaerstraat-wiiikeliers zijn het eens Jeugd zit ondanks vakantie niet stil Zoeterwoude weer decor voor 'clip' Fietsers knel Winnaar en pechvogel bij Strontrace Voorschotenaar verliest jarenlange strijd DONDERDAG 18 OKTOBER 1984 VOORSCHOTEN - Op het eerste gezicht lijkt de saamhorigheid in tens. Zodra het omgekapte boom- gaardje aan het Van Dulplein aan de orde komt, wellen de tranen op bij K. Snieder, ambtenaar van Voorschotense beplantingsdienst, en Edwin Brussee, part-time bo- menredder. Onder de oppervlakte leeft ech ter onvrede. Brussee is behoorlijk boos op de gemeente. Hij vindt dat er niets is terechtgekomen van de belofte dat de gemeente 'in overleg met de bouwer zal bezien in hoe verre enkele van de bomen in stand kunnen worden gelaten'. En volgens hem gaf de gemeente dat ook toe op 24 september, de dag waarop de boomgaard werd af gezet door de aannemer, die er drie vrije sectorwoningen wil bouwen. Na een paar minuten kreeg hij, zo vertelt hij, het volgende antwoord: "Wij weten van niets, u moet maar contact opnemen met de aannemer Tetteroo". Hij deed dit en werd niet al te hartelijk onthaald. Een woordvoer der stelde zomaar "keiharde vra gen" aan Brussee, bekend van de bezwaarschriften tegen het om trekken van de veertig jaar oude boomgaard: "Wat gaat U doen wanneer alles wordt omgekapt?" Even moest Brussee slikken, toen bracht hij uit: "Dan zou ik het heel jammer vinden dat gemeente en provincie zoveel mooie zinnen ge bruiken in hun brieven over het behoud van de bomen". Een paradijsje Tweede man van de beplantings dienst, Snieder, vindt dit wel erg hard. Volgens hem heeft de ge meente gedaan wat mogelijk is om de boomgaard te sparen. "Maar", zo zegt hij "waar gewerkt wordt, vallen spaanders". Dat er vrij veel spaanders zijn gevallen, geeft hij grif toe. "Er is geen boomgaardje meer over", zegt hij. "De vier ap pelbomen zijn weg. En ook een mooie kastapje is weg. Die zou an ders midden in een keuken komen te staan. Maar gelukkig hebben we de prachtige essenboom bij de Hoebenweg kunnen sparen. Dat is echt een juweel. En bij de Karei Doormanlaan staat die heester- groep nog steeds overeind". Toch is hij niet zo tevreden als het lijkt. Het omkappen van de boomgaard noemt hij "heel erg naar: het was echt een juweeltje. Een paradijsje". Deze woorden ma ken bij Edwin Brussee het een en ander los. Toen hij nog een kleine jongen was had hij, samen met eni ge vriendjes uit de buurt, een hutje gebouwd onder het loof. De jon gens waren er iedere dag te vinden. Ze speelden er erv's middags aten ze er smakelijk hun brood op. En toen hp dinsdag 25 septem ber, bij thuiskomst, zag dat niets meer over was van de boompjes, kon hij dan ook geen hap meer door zijn keel krijgen. Droevig liep hij naar de boomgaard. De takken 'Bomenredder' Edwin Brussee bij de plaats v waren er afgehaald, alleen de boomstammen lagen er nog, zo be merkte hij. Het gevoel dat bij hem opkwam "was iets emotioneels". "Wég jeugdherineringen, wég energie en inzet, wég boomgaard", bedacht hij. Hem rest niet meer dan enige fo to's, krantenknipsels, een stuk ot wat moesappels voor de zaden en een clubkrantje uit 1973, gemaakt in het hutje onder de appelbomen. WARMOND - De aanleg van een rioolnet in de Oranje Nassaulaan in Warmond brengt in elk geval één voordeel met zich mee: de auto's die over de weg rijden ondervin den na de aanleg minder last van de nu vrij gladde bestrating. De klinkers zijn zo afgesleten dat ze nodig opnieuw moeten worden ge ruwd en dat wordt dan ook meteen meegenomen. Dit kwam gisteren naar voren tijdens een informatie avond voor de bewoners van deze laan. Vorige week kreeg de ge meente van de provincie toestem ming het riool aan te leggen. Op de voorlichtingsavond werd eveneens aandacht besteed aan de verkeerssituatie tijdens de aanleg. Wanneer alles volgens plan ver loopt, blijft een rijstrook van de laan vrij. Wel moet het verkeer re kening houden met mogelijke ver tragingen. De bereikbaarheid van de woningen blijft zo veel mogelijk gehandhaafd. De eigenlijke aanleg van het riool begint in november en zal ruim vijf weken gaan duren. Door de aanleg wordt opnieuw een stuk vervuiling van het oppervlaktewa ter in Warmond aangepakt. Er is nu wel een riool, maar dit loopt niet door de hele Nassaulaan. De bewoners van het stuk tussen de kruising met de Poelweg tot aan het Nassaupark moeten het doen met septictanks of lozingen op slo ten. Het nieuwe systeem bestaat uit een hoofdleiding met diverse zij takken. Huizen die ver bij de lei ding vandaan liggen worden hier op aangesloten door een perslei ding. Dit is een leiding waar een pomp het rioolwater door de buis perst. Dit gaat in zes gevallen ge beuren. De overige huizen liggen of dicht genoeg bij de weg of dus danig hoog dat het water er zonder pomp in de hoofdleiding terecht kan komen. De late toestemming van de pro vincie bracht wat haastwerk met zich mee. Het rijk heeft de gemeen te de mogelijkheid gegeven een in teressante bijdrage aan de kosten te claimen volgens de zogeheten verfijningsregeling. Deze regeling wordt echter afgebouwd vanaf ja nuari. In een periode van vijf jaar wordt de hoogte van deze subsidie tot nul gereduceerd. Wanneer de gemeente nog wil profiteren van de maximale subsidie moeten de projekten die voor deze toelage in aanmerking komen voor 1 januari 1985 zijn afgerond. De projecten in Warmond, op de Wasbeeklaan en Oranje Nassaulaan, vallen nog net binnen deze regeling, althans dat is de bedoeling. Consternatie De bewoners van de straat beta len ieder 740 gulden mee aan de aanleg. Dit gegeven zorgde op de voorlichtingsavond voor wat con sternatie. Een van de bewoners heeft een maand geleden zelf pijpleiding naar de weg op eigen kosten. "Deze lagen wel wat hoger dan 740 gulden", aldus de bewoner. "Een maand geleden moet de gemeente in ieder geval geweten hebben hoe hoog de kos ten lagen. Als ze me toen goed had den voorgelicht waren wij nooit zelf aan de slag gegaan". Tijdens de voorlichtingsavond werd er veel gesproken over het in tact laten van tuinen en de beplan ting langs de oprijlanen waardoor de persleidingen gaan lopen. De gemeente zal eventuele schade echter laten herstellen. Daarbij kunnen de bewoners zelf wijzigin gen aanbrengen in de plaats waar de leidingen worden gelegd, zodat ze bijvoorbeeld om boomwortels kunnen worden geleid in plaats van er doorheen. De bestrating van de weg komt weer gewoon op zijn plaats, ondanks een pleidooi van een bewoner om de laan te asfalte- Lindehoeve In het Voorschotense jongeren centrum 'De Lindehoeve' staat vanavond een optreden van de Ierse folk-band Tara op het pro gramma. Morgenavond is er zoals gebruikelijk disco vanaf half ne gen, terwijl de zaterdagochtend is gereserveerd voor kinderen die vanaf tien uur kunnen tafelten nissen, sjoelen, knutselen enzo voort. Thema-avond Vrouwentrefpunt 'Aletta' uit Oegstgeest houdt vanavond een thema-bijeenkomst over het on derwerp 'Het onbehagen van de vrouw'. Deze avond begint om half negen in Taberna aan de Julianalaan 1 in Oegstgeest. Na tuurlijk zijn alle vrouwen daar welkom. OEGSTGEEST Een goede supermarkt in het toekomstige Oegstgeester winkelcen trum De Markthof is een noodzaak voor de winkeliers van de De Kempenaerstraat. Dit standpunt deelden gisteravond de meeste winkeliers die zijn verenigd in winkeliersver eniging Oegstgeest Actief. VOORSCHOTEN Ruim 60 kinderen amuseerden zich vanmorgen bij de sport- en spelinstuif die werd gehou den in sporthal 'De Vliethorst', in Voorschoten. Kinderen in de leeftijd van 6 tot 15 jaar konden daar onder toeziend oog van diverse sportleraren meedoen aan onder meer een Zweeds Loopspel en diverse balspelen. Ook in andere plaatsen werden er vandaag herfstvakantie-evenementen georganiseerd. Vanmiddag konden kinde ren zich uitleven op het Loethe-veldje in het 'spinneweb' in Zoeterwoude, waar vliegers gemaakt konden worden. Eveneens werd er een ballonwedstrijd georganiseerd. De Leiderdorpse Sjelter bood de kinderen vandaag een poppenkastvoorstelling. Vanmiddag was er een instuif met videofilmpjes en knutselen. In Zoeterwoude-Rijndijk konden de kinderen genieten van een sportieve instuif. (foto Holvast) Bestrating Nassaulaan straks minder glad Zij waren bijeen om een nieuwe voorzitter, J. Schohaus, te kiezen en de toekomst van de winkel straat te bespreken. Oegstgeest Actief ziet nu ook het belang in van een middelgrote su permarkt in de omgeving. Zeker nu de levensmiddelenzaak van Joosten is gesloten. De aantrek kingskracht van het gebied kan al leen maar groter worden met een supermarkt. Eerder gaven rappor ten van het Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf (CIMK) en het Koninklijk Neder lands Ondernemersverbond Milly Scott De bekende jazz-zangeres Milly Scott komt naar Warmond. Ze treedt komende zondag op bij de Warmondse Jazz Sociëteit (in Meerrust aan de Dorpsstraat). Milly Scott laat zich begeleiden door Jack Redler-s Rhythm Aces met onder andere Han Meier (pia no), Flip Willemse (gitaar), Hans van Riet (bas), Jaap Redelaar t vi bes) en Jan Opgenhaeffen (drums en vocals). Het optreden begint om drie uur en zal tot een uur of zeven duren. Zwerftocht Een terugblik op de roerige ja ren zestig wordt komende zondag gegeven in het Voorschotense Arabachts- en Baljuwhuis aan de Voorstraat. De heer A.C. Leenders van Toneelgroep Voorschoten presenteert er "Weet u het nog?", een zwerftocht door deze zeer re cente historie. Iedereen die graag herinneringen ophaalt kan om half één in het gerestaureerde pand terecht. Gratis, zelfs. ZOETERWOUDE - Het Zoe- terwoudse zalencentrum Don Bosco was gisteren het decor voor de opnamen van de nieu we video-clip van de Golden Earring. Vanaf het middaguur was de oudste popgroep van Nederland in de weer met het filmen van het zogenaamde 'li- ve'-optreden. Tot laat in de middag werd doorgegaan om een klein aantal minuten film te schieten. De opnamen zijn voor de pro motie van de nieuwe Earring- single 'Something heavy', die op 8 november uitkómt. Het verhaaltje gaat over een 'tech neut' die zijn buren het leven zuur maakt. De hypertechni- sche jongeman wordt gespeeld door zanger Barry Hay. Zoeter- woudenaar en eigenaar van Don Bosco, Jan van der Geest, komt dit keer niet voor in de clip. Het filmpje zal soberder van opzet zijn dan de clip van 'When the lady smiles', die werd geregisseerd door Dick Maas, maker van de succesvol le film De Lift De clip van 'So mething heavy' wordt gemaakt door Paul de Nooyer. De plannen om de jaarlijkse Earring-fanclubdag naar Zoe terwoude te halen zijn inmid dels ook weer van stal gehaald. Jan van der Geest is in samen werking met Rob Gerritsen be zig om in het begin van 1985 (vlak voordat de groep naar de Verenigde Staten vertrekt) een fanclubdag te houden in de Zoeterwoudse Klaverhal. Het plan is om 's avonds de Golden Earring in de Klaverhal te laten optreden. De mogelijke schade die aan de vloer van de hal kan worden toegebracht hopen de organisatoren te voorkomen door de vloer af te dekken. Ook zullen zij voor de opbouw van het podium zorgen. (KNOV) aan dat zo'n publiekstrek ker hard nodig is voor de Kempe naerstraat. Welke supermarkt er in de Markthof komt is nog niet bekend. Een Digros behoort zeker tot de mogelijkheden, hoewel sommige winkeliers liever een andere krui denier zien komen. De Digros zou té goedkoop zijn, waarmee vergele ken de andere 'Kempenaerwinke- liers' een hoog prijsniveau zouden krijgen. "De wisselwerking tussen de supermarkt en de rest van de Kempenaerstraat is dan een stuk geringer", aldus W.A. van Alphen van Oegstgeest Actief. Hij ziet het belang in van snel handelen, anders verdwijnt een groot deel van de lokale koop kracht naar het noordelijk deel van Oegstgeest, waar een centrum in Haaswijk zal komen en waar de Lange Voort al een sterke positie heeft. Jan van der Broek van Digros wil graag in De Markthof een zaak openen. Hij is nog in onderhande ling met makelaar Proper over de huurprijs. Proper wil echter eerst nog verder kijken of er geen ande re gegadigden zijn. Van der Broek denkt aan een Digros van ongeveer zevenhonderd vierkante meter. "Het moet een buurtverzorgende supermarkt voor Oegstgeest wor den". Van der Broek heeft bij de ge meente ook zijn interesse kenbaar gemaakt voor de exploitatie van het toekomstige winkelcentrum in Haaswijk. "Maar de gemeente is nog niet zo verliefd op ons, ik krijg geen enkele medewerking", aldus Van der Broek die veronderstelt- dat burgemeester Scheenstra "een aversie tegen Digros heeft". Makelaar Proper zal "binnen en kele weken" weten wie in De Markthof komt. Zijn plannen om vatten een aantal kleinere winkel tjes in het centrum naast een grote supermarkt van ongeveer zeshon derd vierkante meter. Proper wil de hele Markthof in één keer ope nen. Zeker is dat er een koffieshop in De Markthof komt voor het win kelend publiek, "want in de hele De Kempenaerstraat is geen kop- pie koffie te krijgen". DONDERDAG Leiden Jongerenbeweging - Koppenhinksteeg 2, film 'High road to China', 21 uur, pand open om 20.30 uur. Wienerwald - Steenstraat 2, dierenarts Muurling houdt lezing met dia's over het verzorgen van ziekten bij gezel schapsdieren, 20 uur. Pieterskerkchoorsteeg 15 - discussie avond bij de werkgroep medische ont wikkelingssamenwerking met als on derwerp 'Werken in de tropen: in of on zin?', 20 uur. Troef - Stationsweg 32, 20-21.30 uur, voorlichting en begeleiding dientweige- ren, inl. 149324/216180. Centrale Voorzieningengebouw - Cleve- ringaplaats 1, Studium Generale organi seert lezing door drs. M.J.A. Penninx met als onderwerp 'Immigranten in Ne derland vroeger en nu', 20 uur. Groenoordhallen - Bovag-occasion- show, 18-22 uur. Louise de Coligny-school - Kagerstraat, werkkonferentie tegen diskriminatie en racisme, vanavond programma over ho- modiskriminatie, algemeen beleid te gen diskriminatie en racisme, 20 uur. 't Breehuys - Breestraat, scholierencafé, treden folkband Tara, 211 Clubgebouw volkstuinvereniging Wagnerlaan, prijsuitreiking voortuin- keuring Adegeest en een lezing over Oegstgeest Taberna - Julianalaan, thema-avond vrouwentrefpunt 'Alette', 20.30 uur. VRIJDAG Groenoordhallen - Bovag-occasion- show, 14-22 uur. Buurthuis Stevenshonk - filmochtend met tekenfilms, 10-11.30 uur. 't Breehuys - middag met reggaemu- Buurthuis De Klinker - Berlagestraat, instuif, 10.30-12 uur. Buurthuis Mirt-Honken - Driftstraat, science fictionspel voor kinderen van 3- 12 jaar, 13.30 uur. Buurthuis Groenoord - Pasteurstraat, 's ochtends, gezelschapsspelletjes, 's mid dags het kindertheater Volle Melk. Speeltuinver. Morskwartier - Lage Morsweg 14a, gehandicaptensoos, 10-15 uur, inl. 02522-14797. Leiderdorp Sjelter - Heemraadlaan, rommelmarkt, 10-12 uur, kinderen van 4-15 jaar. Bibliotheek Muzenhof - teken- en spel letjesmiddag voor kinderen van 5-7 jaar. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vrijdag 12 tot 19 ok tober door: Haven Apotheek, Haven 18, tel. 120085. Apotheek Hofland, Thorbeckeweg 3, Voorschoten, tel. 762877. VOORSCHOTEN - Een verkeerd geschatte inhaalmanoeuvre heeft gisteren in Voorschoten geleid tot een botsing tussen twee fietsers. De twee, beiden Voorschotenaren, reden op de Leidseweg ter hoogte van de Bachlaan. De achterste fiet ser wilde de voorste inhalen en ver volgens rechtsaf slaan. Daarbij sneed hij zijn voorganger, een 53- jarige vrouw, die ten val kwam. Zij moest naar het Elisabeth-zieken- huis worden overgebracht omdat haar beenprothese door de val niet helemaal meer in orde was. WARMOND - De Enkhuizer schipper Peter Valstar heeft met zijn 'Hollandse Nieuwe' de elfde Strontrace gewonnen. Hij finishte gisteravond om 23.15 uur in de haven van Workum. Eergisteravond lag hij al op kop bij het lossen van de vracht koeiemest in Warmond. De "Eenvoud" van schipper Koomstra en de "Hoop op Wel vaart" van schipper Bandstra veroverden respectievelijk de tweede en derde plaats. Minder fortuinlijk was schipper Veldboom uit Eemewoude. Vanmorgen liep zijn schip de "Anne Hinne" een verbogen roer op. Eveneens kreeg hij te maken met een lekkage en een motorstoring, hetgeen doorvaren onmoge lijk maakte. De boot (zie foto) is overgebracht naar de werf in Warmond, waar zij is ge repareerd. Naar verwacht wordt zal de "Anne Hinne" de race gewoon voortzetten. Inmiddels hebben alle boten in de race hun vracht in Warmond gelost en zijn onderweg naar de finish in Workum op de Waternimf uit Buiten Kaag na, die moest opgeven wegens te harde wind. (foto Holvast) LEIDSCH flSÊ DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Post uitsluitend aan: Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 2311 BG LEIDEN Geen Krant ontvangen, tel 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorging na 19.30 uur); Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. Restitutie is niet toegestaan. Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten. Abonnementen kunnen dagelijks ingaan Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt e verlenging. Betaling van 3203571 I n v. Damiate Holding BV te Haarlem nt 63,10 Per post 85.50 Maandabonnement 21,21 Commentaren: W F. J Wirtz en A A van Brussel Graaft Hoofdredacteur Drs J. W E Metselaar Ad| Hoofdredacteur: (regio Leiden) P. C Rosier (radio, televisie, kunst) Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn, Brussel. Londen, Parijs. Washington, Caïn Rome. Madrid, Mexico en Wenen

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 2