Strenger optreden politie noodzakelijk Exclusiever exterieur.Inclusiever interieur. De nieuwe Audi 80. Werk aan Hoofdstraat Valkenburg ondervindt overlast van doorgaand verkeer Protest tegen verwijderen Bouw hotel in Katwijk voorlopig van de baan woonboten Veiineper met auto in sloot DONDERDAG 18 OKTOBER 1984 PAGINA 23 VALKENBURG - De po litie moet strenger optre den tegen het doorgaande verkeer op de Hoofdstraat in Valkenburg. Dat vin den werknemers van we genbouwer Zwammer- dam bv die bezig zijn met de herinrichting van de Hoofdstraat. De Hoofd straat is gedurende de re constructie voor door gaand verkeer afgesloten, maar dit verbod wordt voortdurend overtreden. Ook een aantal omwonenden van deze doorgaande weg tussen Leiden en Katwijk vindt dat de politie krachtiger moet optreden. Ze zijn van mening dat het werk aan de Hoofdstraat in Valken burg het meest wordt opgehou den door verkeer dat niet in het dorp thuishoort. Tot nu toe wordt volgens een woordvoerder van de politie al leen incidenteel opgetreden te gen overtreders van het verbod om de Hoofdstraat als doorgaan de weg te gebruiken. In politieke kringen in het dorp wordt voor de overlast met de beschuldigende vinger ook naar de aannemer gewezen. Deze zou zelf ook voor veel hinder zor gen, liet het gemeenteraadslid A.P. Bremer van de PPR/PvdA- fractie onlangs weten. Volgens hem is er geen of te weinig over leg over het afsluiten van sommi ge straten rond de Hoofdstraat. Zo was onder meer het Boon rak tijdelijk onbereikbaar door- door Thijs Jansen dat alle drie de toegangswegen waren opgebroken. Tijdens de afgelopen gemeenteraadsverga dering stelde hij daarover vragen aan B en W. Burgemeester N. van 't Wout zei in een reactie daarop op de hoogte te zijn van die problemen. "Er wordt daarover regelmatig overleg gepleegd met de aanne mer. Maar waar gewerkt wordt kunnen zich dit soort problemen voordoen". Gemoedelijk De bewoners van huizen aan de Hoofdstraat zelf maken zich minder druk over de werkzaam heden voor hun deur. A.A. Op dam op nummer 63 leunt gemoe delijk op zijn hark waarmee hij zijn voortuin aan het fatsoeneren was. "Problemen? Nee hoor. Er zijn wel mensen die overal pro blemen van maken, maar het werk moet immers gebeuren. We mogen blij zijn dat de Hoofd straat eindelijk wordt opge knapt". Hij haalt zijn schouders op als hem wordt gevraagd of hij niet bang is dat de vernieuwde Hoofdstraat een racebaan wordt. "Als dat zo zou zijn, dan wordt er volgens mij wel iets tegen ge daan". Mevrouw Bol die al bijna veer tig jaar op nummer 54 woont heeft wel last van de werkzaam heden voor haar deur. "Ze werken hier pal voor mijn gevel. Maar het moet gebeuren. Zoals de weg was kon hij niet blijven", meent ze. "Ik weet niet of het een racebaan wordt. Dat zien we te gen die tijd wel weer. In ieder ge val zullen we er niet slechter van worden", zegt ze. "Er lag bij ons voor de deur al tijd een diepe kuil in de weg. Als het regende hadden we nooit schone ramen, want het water spatte door de wielen van de au to's tegen de gevel. Het denderen van de auto's door de kuilen in de Hoofdstraat was soms zo erg dat het serviesgoed af en toe uit de kast rolde. Maar ik heb er nooit over gedacht om te verhui zen", zegt ze met enige nadruk. De werklieden bij de graafma chine stoppen met hun werk om hun zegje over de reconstructie te doen. "De politie moet iets doen", vinden ze. "Er rijden hier alleen maar auto's voorby die hier niets hebben te zoeken". Hun opmerkingen veroorzaken op de stoep bij de burgemeester, voor wiens huis wordt gewerkt, zowaar een oploopje. Een tweetal Valkenburgers valt de werklieden bij. "Van mensen uit het dorp hebben ze geen last. Die nemen de kortste weg naar hun huis", zegt het duo, dat geen namen in de krant wil. "Dat is nergens voor nodig. Als je maar schrijft dat de politie strenger moet optreden". Terugverdienen Een wegwerker: "Er was laatst een controle waarbij negentig auto's werden aangehouden. Daarbij waren er 87 die niets in Valkenburg hadden te zoeken. Ze kregen een bekeuring. Ze hadden de weg zo kunnen terug- Parkeergarage krijgt voorrang een hotel in het Katwiilr^e teur B. van der Plas van de Kat- een noiei in nel ivauvijKse wjjkse Bouwmaatschappij (KBM) Badcentrum is voorlopig over de mogelijkheden van de baan. Burgemeester en wethouders van het zee dorp hebben gisteren tij dens een speciale vergade ring besloten de gesprek ken met onderhandelaar J. Kiers - hij staat met diverse bv's in contact af te bre ken. De voorrang zal nu worden gegeven aan de bouw van een parkeergara ge in dat gebied. B en W van Katwijk hadden Kiers tot 15 oktober te tijd gegund een kant en klaar plan op tafel te leggen. In een gistermiddag uitge geven verklaring zegt het college dat de onderhandelaar daartoe niet in staat is geweest. De informatie die is verstrekt heeft B en W niet de garantie gegeven dat de bouw en de exploitatie van het hotel op de door hen gewenste voorwaarden kan worden verwezenlijkt. B en W van Katwijk hebben in het verleden steeds gezegd dat wanneer de bouw van een hotel in het Badcentrum niet zou doorgaan op die plek woningen zouden wor den neergezet. Het college zal zich echter eerst binnenkamers over de nieuwe situatie buigen, alvorens het met nieuwe plannen komt. Overigens werd al geruime tijd getwijfeld aan de komst van een hotel dat zou worden geëxploi teerd door het Bilderbergconcern. De Katwijkse wethouder J. Berg man zette daarbij onlangs nog vraagtekens. "Het wordt een dub beltje op zijn kant", zo liet hij deze krant destijds weten. Garage Tot nog toe werd de bouw van ?en garage steeds gekoppeld aan de bouw van het hotel. Het Rabo- pensioenfonds liet ooit weten er niets voor te voelen geld in de gara ge te steken, wanneer er geen hotel zou komen. Volgens de woord voerster van de gemeente zijn de contacten met het Rabo-pensioen- fonds echter nog niet definitief ver broken. "Alles ligt nog open". In de verklaring die gisteren ook onder de raadsleden is verspreid zeggen B en W een oriënterend ge verdienen als ze iedereen die niets in Valkenburg heeft te zoe ken een bon zouden geven", zegt één van hen. Ze zeggen ook veel last te heb ben van bussen en vrachtauto's. "Ik weet een plek waar de oude leidingen in de grond zijn geble ven omdat een collega daar niet verder wilde werken. Hij stond in een ongeveer drie meter diepe put en de bussen en de vrachtau to's reden vlak langs zijn hoofd". Tijdens de werkzaamheden aan de Hoofdstraat is de Achter weg een veel gebruikte sluiprou te geworden. Begin deze week bleek de Achterweg voor alle verkeer te zijn afgesloten. Bij de politie wist men daar echter niets af. Navraag bij het gemeentehuis leerde dat de borden er 'slechts een dag hebben gestaan'. Er werd een kas gesloopt en het sloopmateriaal moest worden af gevoerd met vrachtwagen, aldus de gemeente. i de Hoofdstraat in Valkenburg ondervindt veel overlast van verkeer dat niet in het DEN HAAG/NOORDWIJKER- HOUT - De Noord wij kerhouters A. van der Niet en L. Meeuwissen hebben gisteren voor de provincia le Arob-beroepscommissie gepro testeerd tegen het feit dat de pro vincie hun bootjes uit de Leidse- vaart weg wil hebben. Het college van GS. het dagelijks bestuur van de provincie, heeft daartoe besloten omdat de woon schepen in het landelijk deel van de gemeente een ligplaats inne men. En dat mag niet om ontsie ring van het landschap te voorko men, aantasting van het natuurlijk milieu tegen te gaan en onbelem merde openluchtrecreatie moge lijk te houden. Maar de beide Noordwijkerhou- ters betoogden dat hun schepen geen woonboten zijn. Zij vertelden de commissieleden van de bootjes alleen maar voor hun plezier ge bruik te maken. Van der Niet brengt er wel eens een weekend door en ook zijn vakanties. Maar voor permanente bewoning is zijn boot ongeschikt, zo liet hij weten. En Meeuwissen verklaarde zelfs dat hij in zijn boot helemaal niet kon slapen. Hij maakt van de boot alleen gebruik om vistochtjes in de omgeving te maken. De commissie doet over enkele weken uitspraak. garage te zetten. De KBM kan wor den beschouwd als de bouwer van het Badcentrum. Dat is voor het college ook de belangrijkste reden om met hem om de tafel te gaan zitten. In verband met de parkeerover last in het centrum van Katwijk aan Zee is een garage min of meer noodzakelijk. Er ligt al een plan op tafel dat uitgaat van de bouw van een uit twee lagen bestaande par keerkelder. Die 'kelder' zou ruimte moeten bieden aan 160 auto's. Bo ven de garage zouden dan weer winkels moeten komen. Schade Buurtbewoners verzetten zich overigens fel tegen de bouw van een garage. Zij zijn bang dat hun woningen ernstig zullen lijden on der de eventuele bouwactiviteiten. Bovendien vrezen zij een sterke vermindering van lichtinval. In het verleden hebben reeds zij diverse malen bij het gemeentebestuur be zwaar gemaakt tegen de plannen. Het is de bedoeling van B en W om de gemeentelijke commissies voor ruimtelijke ordening/grond bedrijf/openbare werken en wo ningbouw/economische zaken/ont moeting tijdens een speciale verga dering op 1 november nader te in formeren. NIEUW-VENNEP - Een 28-jarige inwoner van Nieuw-Vennep is van nacht met zijn personenauto in een sloot langs de IJ weg in Hoofddorp gereden. Na de 'stranding' van zijn voertuig nam de man de benen naar zijn woning. Een politiepatrouille trof de auto kort na het ongeval in de sloot aan. Via het kenteken kwam de politie achter de identiteit van de chauf feur. Na aankondiging bleek dat de Nieuw-Venneper alcohol had ge bruikt. Op het politiebureau is door een arts de bloedproef geno men. Tegen de man is proces-ver baal opgemaakt. Na 6 succesvolle jaren Audi 80, is er dan nu de nieuwe Audi 80. Een concept van een merk dat de reputatie heeft, geavan ceerde automobielen te bouwen. Zowel technisch als optisch. Het zal u dan ook allerminst verbazen dat de nieuwe Audi 80 louter op essentiële punten vernieuwd is. Zijn exclusieve koetswerk is nu in aëro dynamisch opzicht verbeterd. Licht ach terover hellende grille en koplampen en een kofferdeksel dat iets naar boven toe oploopt. De fraaie, brandstof besparende wigvorm komt nu aanmerkelijk beter uit. Daarnaast beschikt de nieuwe 80 vanaf de CC over een effectieve frontspoiler en zijn alle typen voorzien van windtunnel beproefde integraal bumpers en gesloten wielkappen. Zijn ranke taillelijn krijgt een extra accent door stoere beschermlijsten langs de flanken. Een belangrijk prac- tiscn punt is de vergrote en beter toegan kelijke kofferruimte. Het interieur is ook beduidend inclusiever. En exclusiever. Zo zijn de 4 mogelijke bekledingsstoffen qua kleurstelling in smaakvolle harmonie met die van de lak. Het uitstekend overzichte lijke dashboard is nu voorzien van ergo nomisch gevormde bedieninastoetsen. Bovendien isdenieuweAudi80 uitgerust met een sportief vierspakig stuurwiel. Ach natuurlijk, er is meer. Maar dat ziet u in de showroom en ondergaat u tijdens'n uitge breide proefrit. Voor het boeken van zo'n proefrit of voor nadere informatie belt u 020-867651Dan weet u waar uw dichtst bijzijnde Audi dealer is. De nieuwe^ Audi 80.Essentieel verbeterd. In (j benzine, diesel en turbodiesel. Audi.Voorsprong door techniek. Audi 80 - 4 deurs 1,6 I. 55 kW/75 pk, v.a. f 27.695,-. Afleveringskosten f 420,-. Prijzen incl. BTW.Vrijblijvend af Leusden

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 23