^Nederland 2 Zondag SRDAG 22 SEPTEMBER 1984 NOS Nieuws voor doven en slchthorenden i Herdenking Slag om Arnhem (September 1944). Ceremonie ter herdenking van de ge vallenen bij de Slag om Arnhem op de Air borne Begraafplaats te Oosterbeek. Deze ce remonie zal worden bijgewoond door enkele honderden oud-strijders, waaronder o.a. ge- neraal-m^joor R.E. Urquhart en kardinaal Glemp uit Polen Nieuws voor doven en slechthorenden Sesamstraat Studio Sport Trekking van de lottogetallen Journaal Panoramieu, achtergrondinformatie bij ont wikkelingen in de internationale politiek HUM. VERBOND Vijf minuten bedenktijd KRO 5 Tom Jerry, tekenfilm «y-. J Het Huwelijksaanzoek, klucht in e e n be- c** drijf van Anton O.Tsjechov in een vertaling van Charles B.Timmer Noorc® 'anSe we&- Portret van de Engelse priester rkt S( Bruc*e Kent, secretaris-generaal van het Co- Bove m'te te£en Kernbewapening ile on NOS voort0 Jou'naal Ben r6 Nieuws voor doven en slechthorenden tusse iehe e vijf eu INieuws v< jiona; NOS-STV nfgir^-l^'OO Schooltelevisie /issel NOS doven en slechthorenden ar). '0 Nieuws voor doven en slechthorenden 0-15.00 Schooltelevisie VOO 0 Club Veronica Clips NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechnthorenden 12.00 Het Capitool 12.45 NOS-Zomerfestival: Een muzikale rondreis door Europa - Salzburger Festspiele 1984: Der Rosenkavalier, van Richard Strauss, uitgevoerd door de Wiener Philhar- moniker en het Koor van de Weense Staats- opera o.l.v. Herbert von Karajan, en m.m.v. zangsolisten 16.30 Journaal 16.35 TROS Aktua Special: Nijmegen, september 1944, documentaire over de rol van deze stad in de Tweede Wereldoorlog 17.00 Simonskoop, met aandacht voor de volgende films: The Natural, met Robert Redford, Streets of fire met Diana Lane en de Utrecht se Filmdagen 17.25 Dolly Dots, tv-serie rond de „Dolly Dots". Afl. Het Goede Doel. De Dolly Dots worden ge vraagd om op te treden in een kinderzieken huis. Victor Daes ziet echter niet- zoveel in liefdadigheid NIK 17.50 Met Siegfried van Praag terug naar Joods Amsterdam, documentaire die het dagelijks leven van deze joodse auteur op de voet volgt. Hoewel hij al 36 jaar in Brussel woont is hij in hart en nieren Mokkummer geble ven. In deze film maakt hij samen met Willy Lindwer de reis terug naar joods Amsterdam en vertelt over zijn drie voorliefdes: het jo dendom, de Franse cultuur en de direnwe- reld VOO 19.05 Operation Petticoat, Amerikaanse serie. Afl.: General Who? Een passagier aan boord van de roze onderzeeer blijkt een viersterren ge neraal te zijn 19.30 Nederland Muziekland, vanavond vanaf Kas teel Doorneburg (Gelderland). Met o.a. Lee Towers, Bernadette en Anita Meyer. Presen tatie: Chiel van Praag 20.10 Magnum, Amerikaanse serie. Afl.: No more Mr. Nice Guy. Magnum en zijn vrienden wor den misbruikt door de pro deo advocate Ca rol 21.45 Threads, schokkende film over de eventuele afschrikwekkende gevolgen van een atoomoorlog. NOS 23.30 Journaal 23.35 Nieuws a r doven en slechthorenden wph; Ook gs d€ KRO-RKK "ur)0 Omroepparochie vanuit Amersfoort. Voor- e(: ganger.Adri Verweij Maandag NOS 13.00 Nieuws a r doven en slechthorenden ate i België t J0 Confrontatie e- ^0 Nieuwsoverzicht voor doven n slechthorenden ;mei^o Tijdrover. Kwizien. Tips oor koken en lekker eten. Van- e seiaag; Fruitvlaai. Presentatie: imeqtienne Cocquyt 15 I.Q. kwis met denk- en weet- veerlragen waarin Herman van Mol- i kennis, intellect en reactiever- °6raiogen van twee teams test n/r rfierh) Ivlaal5 Isaura, Braziliaanse serie van Jilberto Braga naar de roman an Bernardo Guimaraes over de Javin Isaura. Met: Lucelia San- os, Betriz Lyra, Robert Pirillo 50 Sabine Kleist, Oost-Duitse Bugdfilm uit 1981 van Helmut )ziuba met Petra Lammel 00 De Collega's, tv-serie van Jan a3latterne. Afl. 1: Met pensioen, spe^iet o.a. Bob Vanderveken, Nelly "hosiers, Rene en Manu Verreth ^herh) )enr40 Juke Box at z<55 Journaal jas po xik Tak, animatie voor de al- e heerkleinsten. Afl. 23 (herh) 05 Liegebeest, nieuwe serie err^vonturen voor kinderen. Afl. 4: De vrijgezel. Regie: Dirk Grys- inifoeirt aan:40 Van Pool tot Evenaar, toeris- Giische kwis. Vandaag: Yoe Nan olleChina). Presentatie: Nand Baert Drai40 Mededelingen en pi-ogram- landna-overzicht ec45 Journaal ee05 Sportweekend e v535 Made in Vlaanderen: Klan- •uitetaart, tv-film naar de novelle van Piet van Aken. Met o.a. Tania /an de Sanden, Mike Bouve en PiaBJo de Meyere. Regie: Patrick le (2-Son. Een jong meisje uit een nonicroostrijk arbeidersgezin gaat Jleyroor het eerst met haar oudere euster Nel werken in de steen- delö>akkerij. Tijdens deze eerste vaverkdag wordt zij hartelijk ont- I Shaald door haar beide ploeg- ïllemaats, waarvan een blijkbaar e.een oog je op haar heeft .15 Cinemanie. Filmkwis over de 'in^jopulaire speelfilm op het grote en kleine scherm. Drie kandida- it ten worden geteset op algemene ppefilmkennis. De beste speelt in deel 2 tegen de winnaar uit de vo rige aflevering. Presentatie: Mi- ^^chel Follet .15 De slag om Warschau (The Battle for Warsaw), Britse docu mentaire van Peter Batty over de opstand van de bevolking Warschau eind augustus 1944 i.05 Journaal en Coda: Uit 3 „Gloeiende Raadsels" van Nelly 0 Sachs (1891-1970) s [AANDAG i- 4.00-16.00 Schooltelevisie 1 7.00 Schooltelevisie 7.55 Journaal 11.00 Eucharistieviering vanuit Nivelles 12.00 Faire le point, discussiepro gramma 13.05 Concertissimo: Pierre Volon- dat (Frankrijk), piano: werken van De Vreese, Brahms en Liszt 14.10 Onbekend 14.55 Inleiding Taptoo van Edin burgh. Reportage van de jaarlijk se Taptoo in Edinburgh: 15.00 Carroussel Militaire 16.15 Shackleton: tv-serie. Met o.a. David Schofield, David Rodigan en John Watts. Afl. 1: Un mar- chand homme de la mer. De uit geputte en zieke luitenant Ernest Shackleton krijgt van hogerhand opgedragen om terug te keren naar Engeland. Na enige tqd gaat hij, nadat hij is hersteld, op zoek naar werk en vindt een baan bij de „Royal georgraphical Society of Scotland" 17.15 Videogam, programma rond de popmuziek, gepresenteerd door Philippe Luthers 18.05 De Smurfen 18.30 Week-end sportif 19.30 JT-magazine, actualiteiten magazine 20.15 Variétés: Le bonne etoile. Gevarieerd muziekprogramma gepresenteerd door Hean Vallee. M.m.v. o.a. Herbert Leonard, Ma ria de Rossi en Claude Barzotti 21.20 Lundi, tv-film van Edmond Sechan. Met in de hodrollen: Bernard Le Coq, Francoise Dor- ner en Pierre Etaix. Zondagmor gen, 10.00 uur, een man ontwaakt op een bank op boulevard de Cli- chy. Wie is hij? Wat doet hij daar? Hij weet niets, want hij heeft zijn geheugen verloren. Een nachtclubdanseres biedt haar hulp aan 22.40Journaal, sport en toto-uitsla gen 23.05 Baskett-ball. Finale van de Challenger Dinkins (Luik) (herh). Commentaar: Roger La- boureur MAANDAG 11.30 Teletekst 14.00-15.00 Schooltelevisie 15.30 Teletekst 17.00 Onem-vacatures 17.15 Lollipop, gevarieerd kinder programma 17.50 Plein Jeu, gevarieerd kinder- progr 17.55 Les invités d'Arlette) 19.00 Les animaux du monde, do cumentaire over de dierenwereld 19.30 Vincendon, televisiefilm over een man, die na de dood van zijn vrouw op eigen benen leert te staan. Gebaseerd op een boek van Bernard Clavel 20.57 Les chants de l'Aube, docu mentaire over het leven van Robert en Clara Schumann 12.00 Der Internationale Frtih- schoppen, journalistenforum '12.45 Tagesschau met weekspie- gel 13.15 Promanadeconcert: Radio Symphonie Orkest van Berlijn o.l.v. Riccardo Chailly m.m.v. Shlomo Mintz, viool. Werken v. Gounod en Saint-Saens 13.45 Magazin der Woche, regio naal magazine 14.30 Die Zugmaus, tekenfilm van Gunnar Matysiak en Uwe Timm 15.00 (ZW) Enthüllung um Mitter- nacht (Midnight), Amerikaanse speelfilm uit 1939. Met: Claudet- te Colbert, Don Ameche, John Barrymore e.a. Regie: Mitchell Leisen. Eve Peabody komt in Pa rijs aan om een rijke man aan de haak te slaan. Maar zij heeft geen rekening gehouden met de liefde van een arme taxichauffeur 16.30 Die Herren der Meere, een reportage over een weekend met een zeilboot op het water van o.a. het IJsselmeer en de Waddenzee 17.00 Bilder aus der Wissenschaft, een reportage van Hans Lechleit- ner en Detlef Jungjohann 17.30 ARD-Ratgeber: Gezondheid 18.15 Wir über uns 18.20 Tagesschau 18.23 Die Sportschau, met o.a. voetbal 19.20 Weltspiegel. Reportages van buitenlandse corespondenten 20.00 Tagesschau (Ondertiteld voor doven en slecht orenden) 20.15 Heimat, een kroniek in 11 de len van Edgar Reitz. Afl. 3: Weih- nacht wie noch nie - 1935. Met: Marita Breuer, Gertrud Bredel, Willi Burger e.a. Regie: Edgar Reitz. Lucies dromen komen ein delijk uit. Eduard wordt burge meester en haar droomhuis is bijna klaar 21.15 Hotelgeflüster (Plaza Suite), Amerikaanse speelfilm uit 1970. Met: Walter Matthau, Maureen Stapleton, Barbara Harris e.a. Regie: Arthur Hiller 23.05 Hundert Meisterwerke. Van daag: Das Bacino am Himmel- fahrtstag van Canaletto 23.15 Tagesschau 23.20 Frauen, die Manner waren, filmreportage over transseksue- len in West-Duitsland 00.05 Tagesschau MAANDAG 10.00 Heute 10.03 Wie war's heut' mit „Re vue"? (herh) 11.45 Hundert Meisterwerke 11.55 Erde - Schatten - Stein 12.25 Bilder aus der Wissenschaft 12.55 Persoverzicht 13.00 Heute 13.15 Teletekst-overzicht 15.40 Teletekst-overzicht 16.00 Tagesschau 16.10 Leuten lesen - Bücher lesen kann ich zu Hause. Reportage over de manier waarop de men sen in een wasserette in Schwa- bingen hun tijd doorbrengen 17.05 (ZW) Klamottenkiste. Gros se Wasche, slapstickfilmpje voor kinderen 17.20 Die Zugmaus, tekenfilm 17.50 Tagesschau Atoomoorlog „We hebben er lang over nage dacht of we dit wel moesten uit zenden. Maar uiteindelijk von den we dat het een monument was waar we zondag, aan het be gin van de vredesweek, niet om heen konden". Als zelfs Veroni- ca-perschef Jan Morriën zich heeft afgevraagd of iets wel kan worden uitgezonden, is er iets bijzonders aan de hand. De om roep waar alles kan heeft voor zondagavond dan ook een docu mentairedrama op het program ma staan, waarvan de echo ver moedelijk nog lang zal naklin ken. 'Threads', de Engels-Austra lische produktie van BBC-regis- seur-producer Mick Jackson be handelt in gedramatiseerde vorm de aanloop tot, het verloop en de gevolgen van een atoomaanval op de Engelse in dustriestad Sheffield. Op een manier die ondubbelzinnig dui delijk maakt dat niemand zo'n aanval wil overleven. De twee uur durende drama- produktie volgt de lotgevallen van Jimmy Kemp en Ruth Bec- ket en hun naast familieleden. Aan het begin van de film heb ben zij een verhouding die on verhoeds tot nageslacht leidt en zij besluiten te trouwen. Tegen de achtergrond van deze ontwik keling tekent zich via de steeds aan staande radio of televisie of via krantenkoppen een interna- tionale crisis af. Zonder dat de betrokkenen er veel aandacht aan schenken, ra ken de Verenigde Staten en de Sowjet-Unie in een direct con flict gewikkeld in Iran Zelfs wanneer bekend wordt dat er een uitwisseling van nucleaire raketten is geweest, blijven de hoofdpersonen voornamelijk in de weer met het voeren van dui ven of het afkrabben van oud be hang in het door de jonggehuw den te betrekken pand. Wel is in middels in het geheim door het Engelse parlement een noodplan in werking gesteld, dat in Shef field de voorbereiding voor een atoomoorlog in gang heeft gezet. Chief Executive Clive Sutton zet in het geniep de organisatie op die het tijdens en na een mogelij ke atoomaanval voor het zeggen krijgt. Pas wanneer via radio en tele visie in voorlichtingsfilmpjes ge wezen wordt op het mogelijke uitbreken van een atoomoorlog breek de paniek uit. In een oog wenk zijn de supermarkten leeg- gehamsterd en demonstraties en algemene stakingen breken uit op een moment dat demonstre ren overbodig blijkt te zijn. De echte atoomaanval, gericht op een bij Sheffield gelegen NAVO- luchtmachtbasis en de in de stad geconcentreerde chemische- en staalindustrie wordt voorafge gaan door de onploffing van een atoomkop boven de Noordzee. De elektro-magnetische puls die deze veroorzaakt schakelt met een de voor het functioneren van de moderne samenleving vitale communicatie uit. Het inferno dat daarop volgt, waarbij een totaal van 200 mega- moment niet voldoende eigen mensen worden opgeleid om met computers en micro-electro- nika om te kunnen gaan. Nu moet er begonnen worden met een inhaal-operatie om straks, in 1990, 'mee te kunnen komen' met de nieuwe technologische ontwikkelingen. De micro-electronika wordt niet alleen in computers en pro ductieprocessen toegepast maar ook in gewone huis- tuin en keu- kenapparatuur. De modernste technieken zorgen, in allerlei be drijfstakken voor groei en werk gelegenheid. Hoe de micro-elek- tronica op vele fronten haar in trede doet zal te zien zijn in deze laatste uitzending van '1990'. (Nederland 2, 21.00 uur). Capitool Beeld uit 'Threads', een film o oorlog. ton nucleaire springstof in Groot-Brittannië tot ontploffing wordt gebracht - 10.000 maal de hoeveelheid die op Hirosjima werd gegooid laat niets over van welke structuur ook die voor de gevolgen van een atoomoor log bedacht is en verandert het aardoppervlak van Engeland in een rokende puinhoop vol doden en gewonden. In het vervolg van de film wordt eerst met stappen van een week en vervolgens met grotere tussenpose een periode van 13 jaar bestreken. De gevolgen van de oorlog worden op weten schappelijk verantwoordelijke wijze uiteen gezet aan de hand van de belevenissen van de over levende Ruth. Voor zover er ten minste een wetenschapper is die iets met zekerheid durft te bewe ren over de periode na een atoomoorlog. Van de fall-out na enkele uren tot de nucleaire win ter die veroorzaakt wordt door de enorme hoeveelheid stof in de atmosfeer. Van de verhoogde ul traviolette straling die doorkomt wanneer de zon uiteindelijk weer gaat schijnen tot de uitbrekende epidemieën. Van de golf van cri minaliteit tot de rudimenten van gezag die daar met harde tegen optreden. Het wordt allemaal in beeld gebracht tot en met de uit eindelijke erfelijke gevolgen voor de tweede generatie na de atoomoorlog. (Nederland 2, 21.45 uur). In de uitzending van Omroep Rijnland morgenmiddag een in terview met Hans van Dongen van Stichting Welzijn en de ru brieken Werkwijzer en Vrijbaan (Omroep Rijnland, 17.00 uur). Huwelijksaanzoek De KRO zendt zondagavond 'Het huwelijksaanzoek' van Anton Tsjechov uit. Deze eenakter is het verhaal van landeigenaar Tsjoeboekov, zijn dochter Natal- ja en hun buurman Lomov. Lo- mov komt om de hand van Natal- ja vragen, maar tijdens het be zoek laaien er zoveel woorden wisselingen op over ander onder werpen, vooral de verkoop van een stuk grond, dat het eigenlij ke doel van het bezoek regelma tig uit het oog wordt verloren. Rudi Vlaanderen speelt de rol van Tsjoeboekov, Carolien van den Berg is Natalja en Carry Goossens is Lomov. Regisseur is Zdenek Kraus, die gebruik maakte van de vertaling van Charles Timmer. Anton Tsje chov (1860-1904) schreef dit to neelstuk in de jaren 80 van de vo rige eeuw. (Nederland 1, 21.00 uur). 1990 De laatste aflevering van het Ver- onica-programma '1990' heeft als thema technologie. In het jaar 1990 kan het wel eens zijn dat Nederland in grote getale buitenlandse deskundi gen moet aantrekken als op dit Het NOS-televisieprogramma Het Capitool behandelt zondag de vraag of Nederland in een tweeklassenmaatschappij veran dert. Gespreksleider W.L.Brugs- ma spreekt hierover met de eco noom Emmerij, minister De Ko ning van Sociale Zaken en Werk gelegenheid en met Hoogovens- directeur Albrecht. (Nederland 2, 12.00 uur). Panoramiek De NOS-buitenlandrubriek Pa noramiek belicht zondag de ach tergronden van de Oost-West verhouding naar aanleiding van het afgezegde bezoek van DDR- leider Honecker en zijn Bulgaar se collega Zhikov aan Bonn, het mogelijk wel doorgaan van een bezoek van de Roemeense partij leider Ceaucescou en de komen de topconferentie van president Reagan en de Russische minister van buitenlandse zaken Gromy- ko. In Panoramiek een eigen re portage uit Bulgarije en gesprek ken met de Westduitse staatsse cretaris van buitenlandse zaken Alois Mertes, met Helmut Son- nenfeldt die zijn eigen doctrine nog eens uitlegt en met de Oost- Europakenner Eberhard Schulz. (Nederland 1, 20.10 uur). Radio toegelicht In Spleen vanmiddag opnamen van de Australische popgroep Icehouse (Hilversum 3, 15.30 uur). Carolien v.d. Berg als Natalja en Carry Goossens als Lomov in 'Het huwelijksaanzoek' tfotoGPD) 9.30 Octopuce, informatieve serie over de computer. Afl. 1: Les programmes 0.00 Informatief magazine voor de landbouw 0.30 Politieke uitzending: Les re- flets du Liberalisme 09.30 Programma-weekoverzicht 10.00 Het programma met de muis 10.30 Oktober-Trachten- und -Schützenzug 1984, een reporta ge van het eerste oktoberfeest in München Duitsland 2 10.00 Programma-overzicht 10.25 ZDF-Matinee: Kleine Ge- schichte der Taube, kalenderno tities van Hans Kasper. Aansl.: Das Wunder von Mailand (Mira- colo a Milano), Italiaanse speel film. Met o.a. Francesco Golisa- no, Paolo Stoppa en Emma Gra- matica. Regie: Vittorio de Sica 12.00 Das Sonntagskonzert, Gas- senhauer aus Alt-Berlin: Hilde- gard Alex, orkesten van het volkstoneel van Berlijn 12.45 Freizeit...und was man da- raus machen kann, vrijetijds- magazine 13.15 Chronik der Woche (met on dertiteling) en Fragen zur Zeit 13.40 Bühnenzauber. Afl. 5: Licht en natuur - Licht en architectuur 14.10 Neues aus Uhlenbusch, kin derprogramma. Afl.: Kartoffel- feür 14.40 Heute. 14.45 Danke schön, een bericht van de Aktie Sorgenkind 14.50 Tatsachen. Deutsch-deut- scher Schwefel ohne Passier- schein 15.20 Gideons Paukenschlag (Gi deon's Trumpet), Amerikaanse speelfilm uit 1979. Met: Henry Fonda, Jose Ferrer, John House man, e.a. Regie: Robert Collins. Gideon wordt in 1961 in Florida voor het gerecht gedaagd we gens inbraak. Hij wordt veroor deeld zonder advocaat. 17.00 Heute 17.02 Die Sport-Reportage 18.00 Tagebuch, uit de katholieke kerk 18.15 Die Schöffin, tv-serie over recht en gerechtigheid. Afl. 6: Ihr verweigert alle die Aussage. Met in de hoofdrollen: Renate Küs- ter, Manfred Seipold en Eber hard Feik. Regie: Michael Mac- kenroth. Tydens een lezing in een theehuis ontstaat er een tu mult. De advocate Johanna krijgt later te horen wat er alle maal precies gebeurde 18.58 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.10 Aus der Bundeshauptstadt: Bonner Perspektieven 19.30 Günther Pfitzmann in Berli ner Weisse mit Schuss, amuse mentsprogramma met korte films. Met: Frühere Verhaltnisse; Ein Geschenk der Polizei; Ge- spielin gesucht 20.15 Alles aus Liebe. Afl.: Wenn ich dich nicht hatte. Met: Elisa beth Bergner, Rudolf Platte, Dagmar Biener, e.a. Karl en Sop hie, beiden over de 70, zijn al heel lang getrouwd. Sophie die bin nen het huwelijk altijd de rol van de zwakke afhankelijke vrouw heeft vervuld, moet de leiding overnemen als Karl een hartin farct heeft gehad 21.25 Heute en Sport am Sonntag 21.30 Erde - Schatten - Stein, por tret van de Zwitserse kunstenaar Rolf Iseli 22.00 Live vanuit Cleveland: Christoph von Dohnanyi diri geert het openingsconcert met het Cleveland Orkest. M.m.v. Itz- hak Perlman, viool. 1. Symf. no. 2 in C gr.t., op 61, Schumann. 2. Vioolconcert, Berg. 23.10 Hymalayatreck, reportage over een expeditie 23.55 Heute 10.00 Zie Duitsland I 13.15 Teletekstoverzicht 15.40 Teletekstoverzicht 15.57 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Microprozessoren und -com puter. Afl. 1: Van stoommachine tot chip. Aansluitend: heute- Schlagzeilen 16.35 lm Reich der wilden Tiere. 17.00 Heute. Aansl.: Aus den Lan- dern, regionaal nieuws 17.15 Tele-Illustrierte, gevarieerd magazine 17.50 SOKO 5113, tv-serie. AflAn die Nadel verloren (1). Met: Wer ner Kreidl, Ingeborg Schoner, Peter Seum, e.a. Als politiecom missaris Anna Herbst op een dag thuiskomt, ontdekt zij dat haar 15-jarige dochter Sabine zich heeft opgesloten in het toilet om zichzelf daar heroïne toe te die nen. Die avond komt het tot een gesprek tussen moeder en doch ter. Later roept Anna de hulp van haar collega's in. Aansluitend: heute-Schlagzeilen 15.30 Micro-Prozessoren, - Compu ter. Informatieve serie. Afl. 3: Computer in de dienstverlening 16.00 Sehen staat Hóren, magazine voor gehoorgestoorden 16.30 Ihre Heimat - Unsere Hei mat, programma voor Grieken, Spanjaarden en Joegoslaven 17.30 Thirty Minutes. CBS op drie 18.00 Black Beauty, jeugdserie. Afl. 12: De veroordeelde 18.30 Kultur-Geschichten: Die letzten Könige, tv-serie van Fran cois Floquet. Afl. 3: Der Radscha von Perlis 19.00 Aktuelle Stunde met Sport im Westen 20.00 Tagesschau 20.15 Ostkunst. Hedendaagse kunst uit de Sovjet-Unie, filmre portage 21.00 Auslandsstudio 21.45 Maria Magdalena, treurspel van Friedrich Hebbel, geregis seerd door Peter Eschberg. Met o.a. Heinz Baumann, Alberta Schatz en Susanne Seidler. Va der Anton is een zeer streng en gezagsgetrouw mens, zijn vrouw gaat hier dan ook aan onderdoor, de dochter opgezadeld wordt met de strenge levenshou ding van haar vader, die haar ten slotte ook noodlottig wordt 23.35 Experimente: Palme-Mann, korte film van Walter Hettig 23.40 Laatste journaal 08.00 Tele-Gymnastik (34) 08.10-12.00 Schooltelevisie (09.25 Sesamstraat) 17.00 Schooltelevisie 8.10 Open University 10.00 Bod, kinderserie 10.15 KLnock Knock, religieus programma 10.30 This is the Day, religieus pro gramma 11.00 Aziatisch magazine 14.00 Farming, rubriek voor de landbouw 14.23 Weerbericht voor de land bouw 14.25 Mr. Smith's Fruit Garden, in formatieve serie. Afl 2: Currents Gooseberries 14.50 Nieuwsoverzicht 14.55 Mickey en Donald, tekenfilm 15.15 (ZW) Film Matinee: The Big Sky, Amerikaanse speelfilm uit 1952 van Howard Hawks. Met in de hoofdrollen. Kirk Douglas, Dewey Martin en Elisabeth Threatt. De gebeurtenissen rond een expeditie van pelsjagers op de Missouririvier 17.10 Bonanza, Amerikaanse wes ternserie. Met: Lome Greene, Michael Landon, Dan Blocker, e.a. 18.00 The Aristicrats, documentai re-serie. Afl. 2: Italië 18.50 Journaal en weerbericht 18.55 Dombey and Son, tv-serie naar het werk van Charles Dic kens. Met in de hoofdrollen: Ju lian Glover, Paul Darrow, Emrys James, e.a. Regie: Rodney Ben nett (herh.). Afl. 10 19.30 Excuse my french, informa tieve serie. Afl 5 19.40 Songs of Praise, religieuze liederen: Strabane 20.15 The Champ, Amerikaanse speelfilm uit 1979 van Franco Zeffirelli. Met in de hoofdrollen: Jn Voight, Faye Dunaway en Ricky Schroder. Het verhaal van een beroepsbokser op zijn retour en zijn zoontje, die ondanks alles in zijn vader blijft geloven 22.15 Journaal en weerbericht 22.30 George Burns 80 Years in Showbusiness 23.30 Omnibus, actuele reportages. Vandaag: Wells and his Women 00.20 Everyman, religieuze serie. MAANDAG 07.00 Ceefax AM, teletekst-over zicht 07.30 Breakfast Time 10.00 Gardeners world, informa tief magazine voor de tuinder 10.30 Songs of Praise, religieuze liederen. Strabane (herh.) 11.30 Play School, kleuterpro gramma 13.30 Journaal 13.55 Weerbericht 13.57 Financieel- en nieuwsover zicht voor doven en slechtho renden 14.00 Pebble Mill at One, geva rieerd lunchprogramma 14.45 Chock-a-block, kinderserie 15.00 In the Making. Vandaag: Lu te Maker 15.20 (ZW) The Iron Major, Ameri kaanse speelfilm uit 1943 van Ray Enright. Met in de hoofdrol len: Pat O'Brien, Ruth Warrick en Robert Ryan. Een biografie over Frank Cavanaugh die in het burgerleven een befaamd rugby- coach was en in de Eerste We reldoorlog een militaire held werd 16.40 Tekenfilms 17.10 Mighty Mouse 17.50 John Craven's Newsround, jeugdjournaal 07.25 Open University 14.55 Sea of Faith. Afl. 2 15.45 Onbekend 16.15 Kyung Wha Chung. Afl. 2 16.45 Wereld Schaaktoernooi, re portageserie 17.00 Film 19.00 Nieuwsovezicht 19.30 Money programme 20.15 River journeys. Afl. 2: Sao Francisco - Germaine Greer 21.15 English Towns. Afl. 3: Bury St. Edmunds 21.45 Britse Darts Kampioen schappen 22.30 Threads, documentaire-film over de gevolgen van een even tuele atoomoorlog. (Ook op Ne derland 2 - VOO om 21.45) 00.25 Journaal en weerbericht 00.30 Britse Darts Kampioen schappen 07.05-8.45 Open University 10.15 Schooltelevisie 13.10 Informatieve series 14.38 Schooltelevisie

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 35