Kasparov op jacht S T Spaanse profs willen wedstrijden overspelen sloos sport Vierde partij afgebroken Maradona onderdak Nasleep van voetbalstaking Jeugdinterland op Nieuw Zuid Nu al boycotdreiging voor Spelen van 1988 Miljoen voor renovatie Goffert U.V.S. D.F.C. Mazzola: gouden handdruk IGINA 1 SPORT ZATERDAG 22 SEPTEMBER 1984 Bespiegelingen De clubbladredacteur van de voetbalvereniging Alphense Boys spreekt in de De Boyskoe rier, een overigens voortreffelijk verzorgd orgaan, het eerste elftal bestraffend toe. "Wat het standaardteam aan gaat wil ik er, mede namens een hecht groepje supporters, aan herinneren dat afgelopen seizoen met name in de thuiswedstrijden niet aan de verlangens van Jan Publiek werd voldaan. Al is het niet reëel om wekelijks een 'we- reldpot' te eisen, zeg ik dat de Boys het veeal lieten afweten; vooral op eigen veld". De 'criticus' hoopt dat in het komende seizoen die, voor de Al phense aanhang uiterst on aan- .gename, situatie verbetert. "Dat daar in het komende sei zoen verandering in komt, zullen we tot de goede voornemens reke nen. Lukt dat, dan pakken we automatisch wat meer punten en moet duidelijk zijn dat- we er weer helemaal bij gaan horen. De spelersgroep straalde in de voor bereiding zelfvertrouwen uit, zat vol jong bloed en net zoals in zo veel voorgaande jaren vol kwali teit. Dat kan dus wat worden". De scribident werd afgelopen zondag op zijn wenken bediend. Alphense Boys verloor het eerste competitieduel met 3-0 van SJC... lerlei activiteiten gebruikt kan worden, zonder het daarbij nood zakelijke (en kundige) onder houd. Voor mij is dit eens te meer een bewijs dat bij de gemeentelij ke onderhoudsdienst alleen de voetbalsport telt en dat onder an dere de atletiek minder interes sant is, terwijl de atletiek in Al phen landelijk gezien op een ho ger plan functioneert". Wijze raad Heilige mat We blijven in Alphen. Theo Ha verkamp stelt in Spirit, het club blad van de atletiekvereniging AAV'36, het gemeentelijk beleid over de sportaccommodaties ter sprake. "Laatst las ik in de krant dat een groep buitenlandse minder heden graag een partijtje wilde voetballen. Echter, voor hen was geen ruimte en de bestaande vel den reeds overbelast. Door mijn werk in onregelmatige diensten ben ik nogal eens gedwongen overdag te trainen. Groot was mijn verbazing dat ik de hele week niet op de atletiekbaan te recht kon. Iedere dag waren er schoolsportwedstrijden. Van eni ge overbelasting was denk ik geen sprake". "Het is niet zo dat ik scholieren hun sportdagen niet gun, inte gendeel! Ik vind het alleen vrese lijk dat de groene voetbalmat als heilig wordt beschouwd, terwijl de reeds in abominabele conditie verkerende atletiekbaan voor al Bij Randstad Sport weten ze in middels hoe het eerste elftal voor de wedstrijd van zondag zo opti maal mogelijk klaargestoomd moet worden. De heer P.W. (Piet Weduwer?) kreeg van een specia le raadsman, genoemd als J.P. de navolgende tips mee, na P.W.'s angstkreet: "We moéten een be ter seizoen krijgen dan het vori ge". "Wilt gij, goede knaap, een goed resultaat? Zo ja, verzamel dan alle selectie-spelers op de za terdagmiddag. Sluit ze op in een donker hok en laat ze eerst op zondagmiddag op het veld weer de zon zien. Weg met het euvel dat de selectie-spelers rustig doorzak ken op zaterdagavond". Zo gezegd, zo gedaan. "De trainer en P.W. konden slechts één donker hok vinden waar alleen het eerste elftal inge stopt kon worden. Daarom ver loor het tweede elftal met grote cijfers en won het eerste na een partij klasse-voetbal". U vermoedt het al, het advies van de Voorschotense 'wijsgeer' is komisch bedoeld. De verzin- ner plakt evenwel een moraal aan het verhaal vast: "Waarmee maar gezegd wil worden dat iedere speler die de kleuren van Randstad vertegen woordigt en verdedigt, uit vorm van clubliefde best wel iets voor de club mag laten en veel doen". Dat donkere hok in dus. ners is financieel gezien begrijpe lijk, maar dat men nauwelijks pogingen onderneemt om andere oplossingen te zoeken is een kwa lijke zaak. Dus heren, voor een snelle tafeltennisontwikkeling kunt u zich wenden tot adviesbu- ro know how". Ingrijpen De binnenkomst van de Zwit serse atlete Gabriëla Andersen Schiess tijdens de Olympische marathon leverde voer op voor verhitte discussies. In het blad Atletiekwereld geeft arts Jacpb Boeüff zijn opinie. Is er echter sprake van symp tomen zoals verwardheid, deso riëntatie, ernstig gestoorde coör dinatie en een pathalogisch ver stoord looppatroon, dan is mijn persoonlijke mening (en advies) dat ingrijpen van de medicus van de organisatie aangewezen is. Naar mijn overtuiging is het namelijk niet mogelijk om van een dergelijke toestand te kunnen overzien of zij al dan niet blij vende schade tot gevolg zal heb ben, zeker niet in geval zo'n toe stand zich enige tijd handhaaft. De risico's van blijvend letsel zijn r uit te sluiten". Schoffelen Know how Iemand van de tafeltennisverenh ging Zoeterwoude is in het club blad De Zoethouder op onder zoek uitgegaan: "Hoe bestaat het eigenlijk dat een club als de onze nog op zo'n laag niveau speelt? Het ant woord is hard. Zowel bestuur als technische commissie weigert successievelijk gebruik te maken van de aanwezige know-how bin nen haar eigen ledenbestand Dat men niet overgaat tot het aantrekken van 'vreemde' trai 'Broddel* was enigszins aange brand toen hij zondagavond ach ter de schrijfmachine kroop, na dat 'zijn' Kickers '69 in Hazers- woude tegen Bernardus tot 1-1 was gekomen. In het Weekbe richt van de Leimuidense voet balvereniging schrijft hij: "Vol goede moed. en daden drang vertrok ons eerste naar Bernardus om de oud KNVB'er te bestrijden met een dosis hoog staand voetbal. Doch het was snel duidelijk dat Bernardus het voet bal was verleerd. Wat die 'heren' op de grasmat etaleerden, had to taal niets met voetballen te ma nuten zag hij veel niet, het was ongelooflijk hoe Bernardus zijn gang mocht gaan". Met een 'scherp pennetje' kan ook veel omver worden geschof feld. Blaaskaak Over schoffelen gesproken. Re- my Reynierse, voetballer van FC VW, in Voetbal International. De uitspraken zijn opgetekend door Johan Derksen. "Voor de wedstrijd word je voortdurend lastig gevallen met randverschijnselen, de kousen moeten omhoog, je moet met je scheenbeschermers spelen, je moet op tijd in de kleedkamer zijn, je moet je concentreren, het zegt me allemaal niets, ik doe mijn shirt, mijn broek, mijn kou sen en mijn schoenen aan en ik ga voetballen". "Trainers komen nooit met concrete dingen, het zijn alleen kreten, ze helpen je alleen condi tioneel, maar technisch heb ik nog nooit iets opgestoken van een trainer. Mijn technische vaardig heid heb ik van mijzelf, door als jongen veel te voetballen op het veldje voor ons huis". "Trainers denken nog steeds, dat zij alles bepalen, ze bedenken voor de wedstrijd leuke systemen, maar in de praktijk komt er nooit iets van terecht". Zwemspo(r)t De Amsterdamse zwemvereni ging DJK heeft een 'recept', vori ge week gepubliceerd in de Zwemkroniek. "Wanneer men een topploeg van een andere vereniging wil inlijven bij de eigen vereniging, kan men trachten om de trainer van de naburige vereniging 'op te kopen' in de hoop, dat hij de topploeg mee zal trekken. Lukt deze procedure niet, benader dan een waterpolospeler en biedt hem als eerste of een der eersten 'goe de' voorwaarden om bij u water polo te komen spelen. Mogelijk brengt hij enige spelers mee". "Voor de eerste thuiswedstrijd van ons tweede team voor a.s. zondag 10 uur tegen RVC 2 is de wedstrijdbal geschonken door Laurens Mouter". Oude liefde roest niet. Uit Het Esveetje, clubblad van SV Voorschoten: "Voorschoten 8-Leiden 9 0-6. Voor rust Leiden: beng, beng, beng, beng. Na rust Leiden: beng beng. Even rekenen: 6. Maar we blijven het positief zien". Uit het clubblad van de voet balvereniging Leiden: "PS. Omdat we niet in 'Suize bollen' van het LD terecht willen komen, is dit stuk door de redac tie ingekort". Uit Fiks-flitsen, orgaan van de Oegstgeester korfbalvereniging Fiks. De meisjes van Q1 schrij ven: "Op zaterdag 15 september moesten we tegen KNS. De eerste helft had niemand gescoord. Toen gingen we thee drinken. De thee was wel wat lekkerder als bij Tempo". Uit De Volkskrant, over de slechte situatie bij de scherm- bond: "Schermbond wacht op weder geboorte van Ivanhoe". Nog een uit het ochtendblad. In een interview zegt de Engels man Andy King over de eerstedi- visieclub FC Cambuur: "Zelfs Cruijff zou het hier niet kunnen redden". Zico, de Brazilaanse stervoet baller, uitkomend in de Italiaan se competitie zegt in dezelfde krant: "Geld is voor iedereen belang rijk, maar leven is nog belangrij ker. Ik blijf liever leven als ie mand zonder bekendheid en zon der geld" Uit het Zaalvoetbal-magazine, over de Molukse zaalvoetballer Bobby Leiwakabessy, die al bij na twee jaar tevergeefs naar een baan solliciteert: "Waarom ik geen werk vind? Misschien wel door mijn huidskleur". Ijdeltuit En verder Gabriëla Andersen-Schiess. Medisch ingrijpen i Boeuff noodzakelijk. ken. Het leek veel meer op schoffe len en maaien. Na reeds zes mi nuten werd P. van der Hoek al de dupe van zo'n schaamteloze ver toning, want toen hij door de achterhoede zigzagde, werd hij genadeloos onderuit geschopt en moest hij zijn gapende beenwond laten hechten. De arbiter had niets gezien en in de volgende mi Uit het (Katwijkse) programma blad van de voetbalwedstrijd Quick Boys-Noordwijk: "Hopelijk blijft het vanmiddag wat rustiger tijdens de wed strijd. In elk geval ontbreekt Frans van der Veen"!! Uit de Weekbrief van de voet balvereniging Roodenburg: Arbiter Ingnace van Swieten in Nieuwe Revu: "Bij het inpakken nog speciaal gelet op op de Adidas kousen. Die heb ik in de Nederlandse compe titie nooit aan, ik draag dan ge wone effen*zwarte kousen. Want aan die Adidas kousen zitten drie van die witte streepjes en zonder die streepjes lijk ik wal groter". MOSKOU (AFP/Tass/ANP) - Garri Kasparov schijnt zijn inzinking uit de derde partij te boven te zijn. In het vierde duel van de tweekamp tegen wereldkampioen Karpov trok hjj met wit fel van leer om zijn achterstand (0-1) weg te werken. Zwart verdedigde zich evenwel nauwkeurig en hield stand iri de eerste zitting. Na de 41e zet van wit werd de partij afgebroken in een stelling, die aantrekkelijk oogt voor Kasparov, maar tal van com plicaties inhoudt. Het materiaal is in evenwicht, de uitdager heeft in positioneel opzicht licht de over hand, maar Karpov heeft compen satie op de dame-vleugel. Nachtelijke analyses zullen moe ten uitwijzen of wit kansen heeft voor de volle winst of zal moeten berusten in remise. De vierde partij kwam gisteren in het gebouw van de vakbond na bij het Kremlin te Moskou traag op gang. Na de openingszet van IOC- baas Samaranch, die in de Russi sche hoofdstad een espreksronde over de Olympische solidariteit bij woont, week Karpov met zijn vier de zet af van het dame-indisch ver loop in de tweede partij. Kennelijk was hij ontevreden over de storm achtige ontwikkelingen in dat tref fen. Met La6 stuurde hij aan op een positioneel gevecht en kreeg een NAPELS (DPA) - Diego Armando Maradona is in Napels eindelijk thuis. Na een intensieve speur tocht is de Argentijnse voetballer er in geslaagd een geschikte wo ning te vinden. Maradona en zijn gevolg hebben genoegen genomen met een villa van vijftien kamers. Van af de Posillipo heeft hij het mooiste uitzicht van Napels. De voetballer, die voor 23 miljoen gul den werd verhandeld van Barcelo na naar Napoli, behoeft geen huur te betalen. Zijn werkgever heeft zich verplicht de maandelijkse 25.000 gulden aan de huiseigenaar óver te maken. Alleen voor de per- soneelkosten (7000 gulden) moet Maradona opdraaien. De eerste maanden van zijn verblijf in Na pels woonde Maradona in een ho tel. zeer vertrouwde stelling op het bord, waarin hij met zwart goed te genspel had in het centrum en de strategische posities stevig onder controle hield. Kasparov is evenwel niet het ty pe speler, dat het gevecht schuwt. Integendeel. Vanaf de I3e zet bouwde hij zeer gecompliceerde dreigingen in de stelling. Hij offer de traditiegetrouw een pion voor behoud van het initiatief. Karpov trachtte met subtiele manoeuvres de druk af te wentelen. In die opzet slaagde de wereldkampioen al lengs. Weliswaar behield Kasparov door het pionoffer aanvankelijk het loper-paar maar enkele zetten later dwong de wereldkampioen hem het evenwicht te herstellen. Na deze nerveuze fase, waarin beide grootmeesters veel tijd spen deerden, was de stand min of meer gelijkwaardig. Met lopers van on gelijke kleur, waarbij de witte lo per het centrum beheerste en de 'inactieve' zwarte de diagonaal, bleef Kasparov naarstig naar ope ningen zoeken. Na de 26e zet "ver legde hij zijn activiteiten naar de koningsvleugel om daar een moge lijke doorbraak te forceren. Door die aanpak verwierf Karpov meer ruimte op de damevleugel met ge vaarlijke pionnen op de a- en c-lijn. Insiders hielden het na de op hoog niveau gespeelde partij er op, dat remise de meest voor de hand liggende uitslag is. Grootmeester Tal,, begin oktober van de partij in het toernooi in Tilburg, meende dat zaterdag in de tweede zitting de vrede snel getekend zal worden. Een niet bij naam genoemde colle ga-grootmeester uit de Sowjetunie dacht echter, dat Kasparov zijn winstpogingen onvervaard zal voortzetten. MADRID (GPD) De staking van de Spaanse voetbalprofs, die deze week dank zij een akkoord tussen de clubs en de ACE, de vereniging van contractspelers, beëindigd werd, krijgt toch nog een nasleep. Hoewel de spelersbond op bijna alle punten haar eisen ingewilligd zag, willen de spelers, dat de tweede competitiedag, waarin de clubs, ama teurs en jeugdspelers in plaats van de profs inzetten, wordt overgespeeld. 1. d2 - d4, pg8 - f6, 2. c2 - c4, e7 - e6, 3. pgl - f3, b7 - b6, 4. g2 - g3, lc8 a6, 5. b2 - b3, lf8 - b4, 6. lel - d2, lb4 - e7, 7. lfl - g2, la6 - b7,8. pbl - c3, d7 -.d5,9. c4 x d5, e6 x d5,10. 0 - 0, 0 - 0,11. Id2 - f4, pb8 - a6, 12. ddl - c2, cl - c5,13. tfl - dl, dd8 - c8,14. If4 - e5, tf8 - d8, 15. tal - cl, pf6 - e4, 16. dc2 - b2, dc8 - e6, 17. pc3 - b5, le7 - f8, 18. Ie5 - f4, de6 - e8,19. a2 - a4, lb7 - c6,20. d4 x c5, b6 x c5,21. pf3 - e5, lc6 x b5,22. a4 x b5, pa6 - b4, 23. db2 - bl, pe4 - f6,24. pe5 - c6, pb4 x c6, 25. b5 x c6, de8 x c6,26. If4 - g5, a7 - a5, 27. Ig5 x f6, dc6 x f6, 28. Ig2 x d5, ta8 - a7, 29. tc8 - c4, df6 - b6, 30. dbl - c2, ta7 - d7, 31. e2 - e4, kg8 - h8, 32. kgl - g2, f7 - f5, 33. f2 - f3, gl - g6, 34. tc4 - c3, db6 - c7, 35. tc3 - d3, f5 x e4, 36. f3 x e4, lf8 - gl, 37. tdl - cl, td8 - c8, 38. td3 - f3, dc7 - e5, 39. tel - fl, de5 - d6, 40. dc2 - e2, td7 - a7, 41. de2 - e3 afgebroken. Afgebroken stelling: wit: kg2, de3, tfl, tf3, ld5, pionnen: b3, e4, g3, h2 zwart: kh8, dd6, ta7, tc8, lg7, pionnen: a5, e5, g6, h7 De ACE baseert zich daarbij op de uitspraak van de raad van arbitra ge, die de clubs verbood om op de derde competitiedag opnieuw jeugd- en amateurspelers in te zet ten. De spelersbond wil nu dat dat vonnis met terugwerkende kracht wordt uitgevoerd en alle resultaten van de tweede speeldag worden geannuleerd. De clubs weigeren echter deze wedstrijden over te spelen, niet alleen om niet nog meer gezichtsverlies te lijden, maar ook omdat sommige clubs, LEIDEN - Het sportpark van Nieuw Zuid vormt op woensdag 28 november het décor van de inter land Nederland-Frankrijk. Het be treft een wedstrijd voor de UEFA- jeugd, voetballers tussen de 16 en 18 jaar oud. De krachtmeting, die 14.30 begint, wordt gespeeld in het kader van de voorronden van het Europees kampioenschap. TOKIO (AFP) - Vier jaar voor de openingsceremonie is er al dreiging van een boycot van de Olympische Spelen van 1988 in Seoel. Dit heeft Ho Dam, de secretaris van het cetrale comité van de Noordkoreaanse arbei derspartij, in Tokio verklaard. Volgens Ho Dam zullen verschillende landen niet deelnemen uit pro test tegen de aanwijzing van de Zuidkoreaanse hoofdstad. Hij wilde niet meedelen of Noord-Korea tot die landen zal behoren. Noord-Korea schaarde zich dit jaar achter Sowjetunie en de meeste andere Oostblok landen in de boycot van de Olympische Spelen in Los Angeles. Ho Dam noemde de aanwijzing van Seoel als volgende Olympische stad een vergissing van het Internationaal Olympisch Comité. zoals Barcelona, de verdiende pun ten niet zo maar weer uit handen willen geven. Portugal Veertien van de zestien clubs in de hoogste afdeling van het Portu gese voetbal hebben aan de voor avond van de competitie de rege ring een ultimatum gesteld. De clubs en de autoriteiten verschillen van mening over de bestemming van de inkomsten van de toto en over de veiligheid in de stadions. De verenigingen geven de Portu gese regering tot vandaag de tijd om op de eisen in te gaan. Gebeurt dat niet, dan zullen de clubs geen toestemming geven om van de wedstrijden radio-uitzendingen te verzorgen, \De clubs hebben dit in een telegram aan premier Mario Soares kenbaar gemaakt. FC Porto en Varzim hebben de eisen niet onderschreven. Deze twee verenigingen waren tijdens de actievergadering in Lissabon niet aanwezig. Bundesliga Borussia Dortmund en Eintracht Braunschweig hebben op de vijfde speeldag van de Bundesliga, waar van drie wedstrijden gisteravond al werden afgewerkt, de eerste overwinning geboekt. Schalke '04 verraste door uit gelijk te spelen bij 1FC Kaiserslautern. Eintracht Braunschweig ver sloeg het nog ongeslagen Eintracht Frankfurt. Ondanks het ontbreken van drie vaste krachten werd het 5-0. Bruns opende in de 1 le minuut de score. De ruststand werd 2-0 door Gorski. Na rust scoorden, Worm en Tripbacher (2). Borussia Dortmund haalde elf minuten voor tijd opgelucht adem toen Wegman de score opende in het slechte duel tegen Bochum. Het betekende de aanzet naar de eerste winst. Bochum kon vanaf dat moment niet meer verdedigen en zag het verlies nog oplopen tot 0-3 door treffers van Raducanu en weer Wegmann. Schalke'04 speelde ook sterk verdedigend bij FC Kaiserslautern. De ploeg irriteerde het publiek met lange terugspeelballen. Kaiserslau tern kwam toch voor met 2-0 door Allofs in de 56e en 58e minuut. Dat Schalke ook anders en beter kon voetballen bleek bij die achter stand. Töuber (61e minuut) en Me- mering (84e) werkten de achter stand weg: 2-2. Mulder leidt kwalificatieduel ZEIST (ANP) - Egbert Mulder zal op woensdag 17 oktober de WK- kwalificatiewedstrijd Schotland - IJsland leiden. Bij het duel, dat wordt gespeeld in Edinburgh voor groep 7 van de Europese voorron den, zullen Ignace van Swieten en Chris van der Laar als grensrech ters optreden. Op 26 september is Gerard Geurds scheidsrechter in Oslo bij Noorwegen - Zweden (on der achttien jaar). ADVERTENTIE NIJMEGEN (ANP) - Het ministe rie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur en de gemeente Nijme gen hebben samen bijna een mil joen gulden uitgetrokken voor ver betering en modernisering van het Goffertstadion in Nijmegen. Met de werkzaamheden, onder meer gericht op verbetering van de pu- blieksaccomodatie, wordt al op korte termijn begonnen. Het is de bedoeling dat het project binnen enkele maanden klaar is, aldus een mededeling van de gemeente Nij megen. De gemeente steekt zelf ruim 720.000 gulden in het opknappen en verbeteren van het Goffertsta dion. Het ministerie van WVC stelt in het kader van de zogenoemde „terugploeg-operatie" 222.000 gul den ter beschikking. Het rijk heeft in totaal 20 miljoen gulden gereser veerd voor een speciaal werkgele genheidsprogramma voor verbete ring van sportaccommodaties. De opknapbeurt voor het Gof fertstadion levert bijna zes mensja ren direct werk op. Het plan voor ziet onder meer in verbeteringen ten behoeve van het publiek, de bouw van extra kleedgelegenhe den, verbetering van toiletvoorzie ningen, onderhoud en versterking van betonconstructies, schilder werk en vernieuwing van goten, daken en bestratingen. Sportcomplex "Kikkerpolder" Zondag a.s. aanvang 14.00 uur. COMPETITIEWEDSTRIJD EERSTE KLASSE Iiiiiiiii MinMUMII Jm II \vu* MILAAN (SID) - Sandro Maz zola heeft na dertig jaar dienst verband met Internazionale Mi lan een „gouden handdruk" van meer dan één miljoen gul den gekregen van de Italiaanse club. Het contract van Mazzola met Inter, waar hij tot 1986 manager zou zijn, werd onlangs door de Milanese club met onmiddellij ke ingang ontbonden. Protes ten van van de vroegere ster speler leidden tot een gesprek met Erneste Pellegrini, de voorzitter van Inter. Het werd een vruchtbare dia loog, want de vroegere interna tional kreeg een kapitale af koopsom.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 15