Werkloze inwoners Leiderdorp krijgen ontmoetingscentruni Voller en regelmatiger programmering Muzenliof §sp J 'Grond buiten loting om naar niet-Voorschotenaren' Belangstelling nieuw hotel in Wassenaar'overweldigend' SB01I08I *1 J Schoolverlaters tijdelijk aan de slag? Voorschoten drie sterke mannen rijk Bij lapjes grond aan Vliet Anjerfonds deelt uit Toch kans op bestrating van Valkenburgs Botenpad PAGINA 2 hiTinTi-i-Mr.aM^i.i^taE^ WOENSDAG 12 SEPTEMBER 1910 LEIDERDORP - Een voller, maar vooral regelmatiger programma. Dat staat de gemeente Leiderdorp en de aktiviteitencommissie van aktiviteitencentrum Muzenhof het komend seizoen voor ogen. Leider dorpers moeten zich meer bij dit nog bijna nieuwe gebouw aan de Cor Gordijnsingel betrokken voe len. Vandaar een ruimer aanbod op 'vaste' dagen. Zo komt er elke tweede zondag van de maand een koffieconcert in de Muzenhof. De tweede vrijdag van de maand staat in het teken van theater en elke tweede zater dagmiddag is er iets voor kinderen. Ouderen kunnen elke tweede dins dag volksdansen en voor de maan delijkse volksdansinstuif is weer de derde vrijdagavond gereser veerd. De nieuwe filmapparatuur wordt gebruikt voor het draaien van kinderfilms, terwijl met in gang van januari ook films voor volwassenen worden gedraaid. Ge dacht wordt aan de derde donder dag van de maand. Een greep uit het gisteren gepre senteerde programma van de Mu zenhof: theater Toverlei uit Leider dorp bijt het spits van het nieuwe seizoen af (21 september). Een pop festival brengt groepen als Decent People, Make Up, Spasmodique en Next Crisis (22 september). Pop pentheater Erica Burgeijon speelt 'Een reuze geluk' (23 september). Theatergroep Nijinsky komt met 'Reis naar de winter' (12 oktober) en het Bredase Lijntheater met 'Een Hinkelspel' (9 november). De Leidse toneelgroep doet de Muzen hof aan met 'Die Maxibülen' (14 de cember). Werk van amateur-kunstenaars zal de komende tijd in alle vertrek ken van de Muzenhof te vinden zijn. Wat namen: Hilde Vaatstra, Agnes de Sitter, Anneke van Over loop, Helma Kallenberg en Marian ne van Dorenmalen. Tot 10 oktober hangt er werk van Gijs van Duy- venbode (gouaches, aquarellen) en Alex Hakkaart (collages). De bibliotheek, die ook in de Mu zenhof is gevestigd, zal elke maand aandacht aan een bepaald thema schenken. Deze maand wordt dat de Vredesweek. In oktober de kin derboeken, een maand later Am nesty International en in december uiteraard Sinterklaas- en kerstboe ken. De evenementencommissie heeft dit seizoen 30.000 gulden tot haar beschikking, 10.000 meer dan vorig jaar. Nu ze iets ruimer in haar jasje zit kan de commissie meer dan in voorgaanse seizoenen to neel naar Leiderdorp halen. Ook de filmprojector, een cadeau van een Zoeterwoudse bierfirma, komt goed van pas. "Nu we de professio nele apparatuur hebben is de tijd van mankementen voorbij", zo laat voorzitter Tieken van de evene mentencommissie weten. Men werkt onmiskenbaar ook met populaire prijzen. Het popfes tival op 22 september bijvoorbeeld is gratis toegankelijk. De toneel voorstellingen voor volwassenen komen op 7,50, koffieconcerten op 3,50. De kaartverkoop vindt steeds plaats vanaf zeven dagen voor een voorstelling in de Muzen hof zelf. De gemeente Leiderdorp heeft een wervende folder gemaakt om de Muzenhof beter te 'verkopen'. Het centrum, ingeklemd tussen de nieuwe huizen van Buitenhof, moet meer gebruikers uit de regio trekken. De gemeente ziet graag congressen, bruiloften partijen naar het aktiviteitencentrum ko men. De gemeente wil zelf ook als verhuurder optreden. WOENSDAG den Cadillac, 22.30 Wienerwald - Steenstraat, bijeenkoi Dierenbescherming, lezing over Were Natuur Fonds, 20 uur. Stadsgehoorzaal - modeshow Total W 20 i maatschappelijke aangelegenh commissie Polderpai den, 21 Gulden Vlies Cronesteyn, 20 Groenoorhallen - Leidato, 19-22.30 uu^ Oegstgeest Gemeentecentrum - Lijtweg, burge[)< LEIDERDORP - Met in gang van volgende week dinsdag is Leiderdorp een ontmoetingscentrum voor werklozen rijk. Vanaf die 18 e september kunnen mensen zonder werk elke dinsdag- en donderdagoch tend van half elf tot één uur terecht in de bar van de Scheppingskerk. Het is de bedoeling dat werklozen hun 'ei' in het ontmoetingscen trum kwijt kunnen. Men kan erva ringen uitwisselen met lotgenoten, contacten leggen of gewoon rond kijken: hoe het centrum er precies gaat uitzien staat nog niet vast. De Leiderdorpse stichting 'De Werk wijzer', die ervoor heeft gezorgd dat het er komt, laat dat verder graag aan de toekomstige bezoe kers en medewerkers over. "Van diverse kanten hebben we de vraag gekregen of zo'n ontmoetingscen trum er kon komen. Uiteindelijk kwamen er twee vrouwen van de Raad van Kerken bij ons met weer diezelfde vraag. Toen hebben we de handen ineen geslagen. En nu moeten de betrokkenen er zelf iets van maken", vindt Werkwijzer- voorzitter F.G.E. Buma, eendrach tig de doelstellingen van de in de cember vorig jaar opgerichte stich ting. Die luiden: werklozen helpen en stimuleren, indien mogelijk richting arbeidsmarkt. 'De Werk wijzer' fungeert als motor om de boel draaiende te houden. Willen de toekomstige bezoekers van het ontmoetingscentrum een lezing, dan kan dat. Moet er een sjoelbak komen te staan in de bar, de stich ting zorgt ervoor. Maar: initiatie ven en wensen moeten vanuit de zelf komen. door Miep Hoenson Of het ontmoetingscentrum straks gaat lopen? Buma kan er geen zinnig woord over zeggen. In de afgelopen maanden heeft hij projecten zien slagen én zien mis lukken om vaak onbegrijpelijke re denen. De Belbus bijvoorbeeld, een pendeldienst voor ouderen tussen 'oud' en 'nieuw' Leider dorp, ging jammerlijk de mist in. Dat terwijl iedereen het een fantas tisch plan vond en het project ui terst grondig was voorbereid. Te vergeefs ook vroeg 'De Werkwij zer' om vrijwilligers om de water speelplaats in de Houtkamp te be waken. Geen enkele werkloze voel de er tenslotte iets voor om een be waakte fietsenstalling bij De Does te gaan bemannen. Werkervaring Anderzijds is er in krap tien maanden tijd veel lovenswaardigs van de grond gekomen voor de ruim 600 (geregistreerde) werklo zen die Leiderdorp telt. Zo heeft de stichting alle bedrijven in Leider dorp en Zoeterwoude (industrie terrein) aangeschreven met de vraag of ze schoolverlaters van 1983 voor een halfjaar aan zogehe ten werkervarings-projecten kun nen helpen. Leiderdorpse jongeren zouden dan, met behoud van uitke ring, in ieder geval wat ervaring kunnen opdoen. En dat kan bij een latere sollicitatie weer een steuntje in de rug zijn. Een speciale ge meentelijke toetsingscommissie bekijkt of het bij zulke plaatsen niet gaat om openstaande vacatu res. Want het is niet de bedoeling dat zo'n bedrijf gratis en voor niets aan een schoolverlater komt. Bo vendien is het de bedoeling dat die schoolverlaters bii hun tiideliike baas worden begeleid. Het zou gaan om werkweken van 20 uur. Dit initiatief lijkt resultaat op te gaan leveren: de 260 onlangs aan geschreven bedrijven hebben in korte tijd al 45 plaatsen opgele verd. Buma: "Als men bedenkt dat er zo'n 100 schoolverlaters in die categorie zijn én als die 45 plaatsen allemaal bezet kunnen worden, dan wordt het een succes". De vijf bestuursleden van 'De Werkwijzer' zijn dezer dagen druk doende om de bedrijven die heb ben gereageerd af te lopen. Over een paar maanden hopen ze daad werkelijk te kunnen beginnen met dit project. Groeien Het is bij 'De Werkwijzer' net als bij het ontmoetingscentrum een kwestie van groeien. "De mensen moeten de weg leren kennen", vindt voorzitter Buma. Tot en met eind 1985 willen de vijf bestuursle den van de stichting doorgaan. Dan gaan ze rond de tafel zitten om de balans van hun werkzaamheden op te maken en beslissen ze of ze doorgaan of zichzelf opheffen. Een tussentijdse evaluatie leert dat het vijftal in samenwerking met K O opgezette cursussen voor werklozen een succes vindt. Begin volgende maand komt er een nieuwe cursus bij, speciaal be doeld voor mensen die een eigen bedrijfje willen starten. De vrijwil- ligers-vacaturemap, die 'De Werk wijzer' ook beheert, leverde tot nog toe zo'n 30 geplaatste vrijwilligers op. Dat aantal bevredigt niet alle stichtingsleden. Om precies te we ten te komen hoe Leiderdorpse werklozen over vrijwilligerswerk denken is morgenmiddag een dis cussie-bijeenkomst opgezet. Alle geregistreerde werklozen zijn van af twee uur welkom in de Muzen hof. Hotel Verkoop appartementen aan particulieren fr»Sc.h»iogf:o öf un 017SU99JD WASSENAAR - De eerste paal voor 'Hotel Wassenaar' moet 2 ok tober de grond in. Oorspronkelijk wilde men gisteren beginnen, maar men was vergeten dat de hinder wetprocedure nog niet is afgerond: tot 1 oktober kunnen mensen be zwaren maken tegen het hotel dat aan de Katwijkseweg wordt ge bouwd, vlak naast vliegveld Val kenburg. Het uitstel heeft volgens initia tiefnemer Hagee bv. niets te ma ken met een eventueel gebrek aan belangstelling voor het hotel. Deze belangstelling is juist overweldi gend, verzekert men. Negen mensen hebben een ap partement gekocht, acht mensen hebben er een optie op genomen en 450 mensen zijn hevig geïnteres seerd. Vooral mensen uit de vrije beroepen, zoals tandartsen en no tarissen, voelen veel voor de for mule van het hotel, dat in totaal 62 appartementen telt. Wanneer de kopers hun kamer elf maanden per jaar 'in de verhuur gooien'.kunnen ze er flink wat aan verdienen: in hooguit tien jaar hebben ze hun geld terugverdiend. "De belangstelling overtreft de verwachting", zegt Beekhuis, de fi nancieel directeur van het hotel. Hij speelt hier, als verkoper van zijn hotel, handig op in. Hij huist tegenwoordig namelijk van negen uur 's morgens tot negen uur 's avonds in een keetje naast de bouwput. Vroeger nam hij al om vijf uur de kuierlatten. Ook M. Spaargaren, die op 1 sep tember is begonnen als directeur van het vijf sterren hotel heeft een keetje betrokken bij de bouwput. Hier houdt hij zich bezig met het vervolmaken van de plannen. De 47-jarige Spaargaren was tot voor kort directeur van het Haagse hotel 'Atlantic'. Daarvoor zwaaide hij de scepter in het Leidse Holiday Inn. Hij is daar tien jaar director opera tion, marketing en publiciteit ge weest. Erik Ipenburg, winnaar in de categorie tot 65 kilo, aan het werk. VOORSCHOTEN - Jan van de Peppel mag zich een jaar lang 'sterkste man van Voorschoten' noemen. Hij werd tijdens deze verkiezing gisteravond winnaar door in totaal 1489 kilo te versjouwen. Bij de categorie tot 65 kilo ging Erik Ipenburg (1107 kilo) met de eer striken, terwijl Henk van der Stoep (1425 kilo) de eerste plaats bij de categorie 65 tot 75 kilo behaalde. Het was volgens sportinstituut Goederaad, die het evenement op verzoek van de Centrum winkeliers organiseerde, een uiterst sportieve wedstrijd. Dertien Voorschotenaren deden er aan mee. Volgend jaar weer, vindt Goederaad. "Als je eenmaal met zoiets begint moetje dat herhalen". Het slechte weer gooide in het begin van de avond wel roet in het eten van de winkeliers, die de braderie annex het dorpsfeest in de Voorstraat hadden georganiseerd. Rond acht uur werd het echter droog en toen stroomden de Voorschotenaren ook meteen toe. Het werd 'gezellig-druk'. Vandaag kan men het nog eens dunnetjes overdoen. Het festijn begint vanavond vanaf half zeven. avond ..rauns belangstellenden met vereniging*® markt, 20 uur. Voorschoten Voorstraat - dorpsfeest/braderie, vanti, 18.30 uur. DONDERDAG vc 22.30 l Stats jongerencentrum - Haarlemmese straat 73, soos met films en informaticij Erogramma's, 15-17 uur. ze elderdorp g€ Muzenhof - Cor Gordijnsingel, film e discussiemiddag over vrijwilligerswerk 14 uur. ac APOTHEKEN oi Leiden o{ De avond-, nacht- en zondagsdienst vaidi de apotheken in de regio Leiden, wordg( waargenomen van vr 7 tot 14 septembe^ Apotheek Reyst, Steenstraat 35, Leidend tel. 120136. d< Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66 Voorschoten, tel. 01717-2525. d< VOORSCHOTEN - De gemeente Voorschoten heeft een beetje vreemd gehandeld bij een verlo ting van lapjes grond aan de Vliet. Twee van de vier lapjes, gelegen aan het Roerdomperf, zijn buiten de verloting gehouden en werden toegewezen aan niet-Vöorschote- naren, aldus de Voorschotenaar W. Ah ling. Gaarne had hij één van de vier lapjes grond gekocht. Het liep an ders. Hoewel hij nooit officieel heeft gehoord dat hij heeft misge tast, weet hij dat hij is gepasseerd. Het stemt hem somber. En be grijpen doet hij het allerminst. In een brief aan de gemeenteraad schrijft hij dat hem is gebleken dat de gemeente geen contractuele verplichtingen had met de twee mensen die buiten de loting om in de prijzen vielen. Het zyn zelfs geen gemeentenaren, schrijft hij Het is niet zijn eerste protest. Een maand geleden schreef hij B en W dat hij "zich het recht voorbe- legt hij uit. "De discussie loopt al houd" te protesteren bij de provin- een paar jaren. Het gaat erom dat cie tegen de gang van zaken. Ook zij steeds niet dét hebben kunnen een AROB-procedure sloot hij niet kopen wat zij willen hebben. Steeds vielen ze net uit uit de In de tweede brief blijven deze dreigementen achterwege en blijkt Ahling vooral teleurgesteld over het feit dat niet-Voorschotenaren voorrang krijgen. Waarom hij dat doet? "Ik geef geen commentaar. Dit is een zaak tussen mij en de ge meente", zegt de Voorschotenaar. Geen kans Gemeente-secretaris De Graaff heeft echter wel een verklaring. •"De man maakt eenvoudigweg geen enkele kans. Het is ook hele maal niet vatbaar voor een AROB- procedure", voert hij aan. Volgens hem is er weinig vreemds te ont dekken aan de toewijzing. "Het gaat om een discussie met twee i buiten de gemeente", boot". "Een jaar geleden hebben we toen gezegd: bij het verkopen van de kavels aan de Vliet mogen jullie het eerst kiezen". Zo gezegd, zo ge daan. Bij de loting van 17 juli bleek dan ook opeens dat nog maar twee kavels konden worden toegewe zen, in plaats van vier, zoals ver meld in 'Wapenfeiten', de voorlich tingspagina van de gemeente. LEIDERDORP/V OORSCHOTEN De Leiderdorpse showband Con j Bravura heeft van het Anjerfonds 2425 gulden subsidie gehad voor 1 de aanschaf van muzieldnstrumen- ten en kleding. De vorig jaar fe bruari opgerichte Amerikaanse showband telt momenteel 53 le- den. Naast een showband heeft Con Bravura ook een groep Co lour-guards, die een vlaggenshow instuderen, en een groep showgirls (ook wel pom-pomgirls genoemd). De slagwerksectie kan nog wel wat versterking gebruiken. Wie inte resse heeft kan meer informatie krijgen op telefoon 071-893400 en 071-410213. Ook de Christelijke Oratorium Vereniging 'Exultate Deo' in Voor schoten heeft geld van het Anjer fonds gehad. Het koor kreeg 1630 gulden als bijdrage voor de aan schaf van koorkleding. Burgerlijke stand VOORSCHOTEN - Geboren: 26 aug. 1984: Juliette M.E. d.v. E. den Boer-Bee- reboom, 28 aug. Yan-Ming z.v. M.H. Chan-Lam, 28 aug. Nicolaas P. z.v. T.W.M. Duivenvoorden-Hogenboom, 28 aug. Paul B. z.v. D. van Oosten-Blom- maert, 31 aug. Eveline P. d.v. A.J.T. van Kins-Wolkenfelt, 1 sept. Danny z.v. H.L. den Outer-Verboon. Gehuwd: 6 sept. R.B. Halbertsma met O.A.M. Antonietti, 6 sept. H.A.P. Ver haar met M.H.G. Does, 6 sept. R.H.G. Wolkenfeit met J.P.M. van Wissen, 6 sept. R.G. van der Bijl met A. Ham, Overleden: T. van Berkel e.v. Prud- 'homme van Reine. WARMOND -Geboren: 7 aug. Kimber- ly J. d/v W.C.P. Wehrmann en D.J. van Zoelen; 18 aug. Maria L. d/v C.G.P. Groen in 't Woud en A.Q.M. Rotteveel; 22 aug. José J. d/v W.C. Kortekaas en A.M. van Stijn; 26 aug. René zlv F.J. de Vos en H. den Oude; 30 aug. Stan M.C. zlv C.W.H. Spïüncken en C.A. Pieterse; 3 aug. Johannes C. zlv G.N.M. v.d. Horst en C.J.M. Hartveld; 21 aug. Matthias J.J. zlv M.J. Heemskerk en C.I.B.M. Brui- Open podium Jongerencentrum 'De Lindehoe ve' in Voorschoten begint morgen met'open podium'-avonden. Phil c Jackson bijt het spits af. Jackson ojelter is een muzikant die zeemansliede ren op zijn repertoire zet. Aan vang ongeveer negen uur. Op vrij dagavond is er als vanouds disco in het jongerencentrum, evenals zondagmiddag. Festival MCC Big Band uit Den Haag aan de beurt. Dit 21 man tellende ge zelschap roept herinneringen op aan de jaren veertig. Als het weer het toelaat zal het concert buiten (in de Voorstraat) worden gege ven. Aanvang half negen. VALKENBURG - De toegangs- De drie bedrijven, waaronder weg tussen de Hoofdstraat en het twee bouwbedrijven en een groot- Botenpad in Valkenburg wordt handel in bouwmaterialen, willen binnenkort mogelijk toch bestraat, ook een riolering aanleggen omdat Bovendien is het de bedoeling dat zij ten noorden van het Botenpad er een riolering wordt aangelegd om het hemelwater af te voeren. "De onderhandelingen tussen de ring komen. De gemeente drie eigenaren van het terrein en de aanleg van het riool de gemeente zijn daarover nog de toekomst huizen willen bou- Er moet dan toch een riole- bereid de be strating van het stuk weg tussen de steeds gaande", aldus wethouder Hoofdstraat en het Botenpad H. der Nagel. Het Voorschotense restaurant Floris V wil de komende maanden culinaire festivals organiseren, waarbij iedere keer aandacht wordt besteed aan de keuken van één bepaald land. Elk festival wordt ingeluid met een live optre den van een groep of band. Aan staande zaterdag is als eerste de In de Leiderdorpse Sjelter is vanaf deze week weer van alles te doen. Voor kinderen zijn er vier keer per wek instuiven, volksdan sen, kinderkeuken en een huis werkklas. Tieners kunnen bij de Sjelter kokkerellen, square-dan sen, leren zichzelf te verdedigen en lid worden van de timmerclub. Volwassenen kunnen kiezen uit volksdansen, naailes, square-dan sen, jazz-gymnastiek, klaverjas sen en keramiek maken. Informa tie over het hoe en wanneer is ver krijgbaar bij de Sjelter, Heem raadlaan 67 in Leiderdorp, tele foon 893135. Bewoners van het Botenpad lie ten dezer dagen weten dik tevre den te zijn over de ontwikkelingen. "Er zit eindelijk beweging in de plannen", zei één van hen in een eerste reactie. Er moet echter nog heel wat wa ter door de naast het Botenpad ge legen Oude Rijn stromen eer het zo ver is dat het riool en de bestrating zijn gerealiseerd. Volgens wethou der Van der Nagel is de HeideMij op dit moment aan het onderzoe ken of vrachtauto's van een van de bedrijven die wil meebetalen aan de kosten, de Hoofdstraat kunnen in- en uitdraaien. te financieren', aldus de wethou der. Het is volgens hem op dit mo ment 'afwachten' hoe het onder zoek van de HeideMij uitpakt. De aanleg van de riolering vanaf de Hoofdstraat tot aan de boerderij van het Botenpad betekent niet dat de woonboten nu ook op het riool worden aangesloten. Volgens één van de bewoners van het Botenpad is de vervuiling door de woonboten te verwaarlo zen. Stankoverlast die een tuinder in de buurt ondervindt, wordt vol gens hem niet veroorzaakt door de bewoners van de arken, maar door dat deze tuinder de sloot niet goed uitdiept. LEIDSCH «2'. DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Bij automatische overschrijving Commentaren: Maandabonnement 21,21 (Autom. betaling) Post uitsluitend aan: Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 2311 BG LEIDEN Geen krant ontvangen, tel. 071-123143 tussen 18.00-19.30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag van 16.30-18.00 uur. Abonnementsgelden bij Restitutie is niet toegestaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt automatische verlenging. Betaling van abonnementsgelden op giro 3203571 t.n.v. Damiate Directie: G. Koopman Adj.dir.: N. Quakernaat Hoofdredacteur Drs. J. W. E. Metselaar Adj Hoofdredacteur R. D. Paauw Alg redactiechef: P J de Tombe (sport) A. van Kaam (plv) W. C. H. Schrama (feature) tel. 071-144941, tst. 219 Aangesloten tjjj de Gemeenschapjselijke Persdienst met eigen correspondenten o a in: Bonn, Brussel. Londen. Parijs, Washington, Cairo, Rome, Madrid, Mexico en Wenen

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 2