S T Mogelijk debuut van Frank van der Kley Gezichtsverlies KNVB-staf Vakmanschap herken je zo. S meets verhuist naar FC Den Haag Op huurbasis in Zuiderpark Schotten te sterk Dirceu met handdruk' vertrokken Vanavond met Haarlem tegen Utrecht Beckenbauer kiest twee debutanten Contract van Rijvers voorlopig 'heilig' Girondins Bordeaux vergroot voorsprong WOENSDAG 12 SEPTEMBER 1984 SPORT PAGINA 13 BEEK (GPD) MW-spits Huub Smeets is voor de rest van dit seizoen uitgeleend aan FC Den Haag. Na ruim een uur onderhandelen bereikten Smeets en FC Den Haag gis termiddag overeenstemming over een transfer van een jaar, met een optie voor nog twee seizoenen. De overstap naar Den Haag was Financieel al in kannen en kruiken, maar de 30-jarige Smeets had geen trek om elke week op en neer te reizen naar de residentiestad. „Ik had eigenlijk alles afgezegd, maar gisteravond kwam Den Haag met een nieuw en beter voorstel. Dat hebben we vandaag doorge sproken en daar ga ik mee ak koord. Ik ben blij dat er voor een speler van mijn leeftijd nog zo'n grote interesse is en ik vind het dan ook een uitdaging om bij FC Den Haag weer helemaal opnieuw te beginnen", vertelde Huub Smeets, nadat de transfer op het vliegveld Beek was beklonken. Zaterdag speelt Smeets zijn eerste wedstrijd voor de Haagse eerste-divisionist in Almelo tegen Heracles. EDINBURGH (SID) - Het ver nieuwde Westduitse voetbalelf tal van spelers onder 21 jaar wacht nog steeds op de eerste overwinning. Na gelijke spelen tegen Griekenland (0-0) en de Sovjetunie (1-1) leed het team van bondscoach Berti Vogts een nederlaag tegen Schotland: 1-2. De Schotten toonden zich gisteravond in Edingburgh, waar slechts 3000 mensen de tribunes bevolkten, fysiek en mentaal sterker. Dat resulteer de bij rust in een voorsprong van 2-0 door doelpunten van McClair en Nevin. In de tweede helft worstelden de Westduitse talenten zich pas in de slotfase enigszins onder de druk uit. Meer dan één treffer leverde dat niet op. Michael Rum- menigge benutte de strafschop, die door de Engelse scheids rechter werd toegekend nadat Moser was neergelegd door doelman Gunn. NAPELS (AFP) - De Braziliaanse voetbalinternational Dirceu is na langdurige onderhandelingen met Napoli tot overeenstemming geko men over ontbinding van de ver bintenis, een jaar geleden door bei de partijen aangegaan. De aanval ler kreeg een gouden handdruk van ruim anderhalf miljoen gul den. Hij was bij de Italiaanse club overbodig geworden door de komst van de Argentijnen Bertoni en Maradona. „Ik ben blij, dat ik eindelijk toestemming heb te ver trekken", verklaarde een opge luchte Dirceu, „maar het doet me verdriet een stad te verlaten, waar van ik begon te houden". Boycot dreigt bij ijshockey CALGARY (AFP) - De internatio nale ijshockeyfederatie heeft bij monde van secretaris Walter Was servogel gedreigd de Olympische Winterspelen van 1988 te boycot ten. Wasservogel sprak in Calgary, de Canadese stad die de volgende winterspelen organiseert. Volgens Wasservogel bestaat er bij de fede ratie nog steeds onbegrip over het besluit van het Internationaal Olympisch Comité bij de in februa ri gehouden Spelen in Sarajewo, spelers vanwege hun profstatus naar huis te sturen. De ijshockeyfe deratie verwees naar het Olym pisch voetbaltoernooi in Califor- nië, waar bijna alle deelnemers vol ledig beroeps waren, terwijl het IOC zich daar niet of nauwelijks druk over maakte. bruto Lotto 36: Eerste prijs: f312.225,40,tweede prijs: 18 elk bruto f 8.333,30, derde prijs: 265 win naars elk f476,70, Vierde prijs: 8.403 winnnaars elk f 15,00, vijfde prijs: 95.335 winnaars elk f5,00. Toto 36: Eerste prijs: 10 f 4.087,60, tweede prijs: 285i f74,70, derde prijs: 2.C" f 17,80. Toto-gelijk 36 Eerste prijs: 1 f4.073,30, tweede prijs: geen derde prijs: 24 winnaars elk f 118.30, vierde prijs: 604 winnaar elk f7,30. De op toto 37a en 39a voorkomende wedstrijden tussen AA Gent en'Celtic Glasgow dienen te worden gelezen als: Toto 37a: AA Gent-Celtic Glasgow (en niet Celtic Glasgow-AA Gent) Toto 39a: Celtic Glasgow-AA Gent (en niet AA Gent-Celtic Glasgow) elk bruto Manager Hartman, die speciaal met bestuurslid Choufoer naar Beek was overgevlogen, was zeer content met de toezegging van Smeets. „Het heeft ons heel wat moeite gekost, maar we zijn blij dat Huub overstag is gegaan. Hij is precies het type speler dat trainer Rob Baan op het oog had. We had den voor de competitie al een ge sprek met Smeets gearrangeerd maar toen was MW ons net een dag voor. Toen bleek dat Smeets op de bank plaats moest nemen hebben Rob Baan en het bestuur alles in het werk gesteld om hem naar het Zuiderpark te halen". Vacature Huub Smeets moet in Den Haag de vacature opvullen, die ontstond nadat de Brit Linford, vorig sei zoen goed voor 21 doelpunten, naar Engeland terugkeerde. „We zochten een lange spits die via de flanken in de lucht goed bereik baar was en Smeets voldoet pre cies aan dat beeld", aldus manager Hartman. Smeets blijft gewoon op de loon lijst staan van MW, dat op haar beurt weer een leuke som van Den Haag flees Dé Stoop) ontvangt. „Ik LEIDEN - Katwijker Frank van der Kley maakt vanavond hoogstwaarschijnlijk zijn debuut in het eerste elftal van ere-divisionist Haarlem in de thuiswedstrijd tegen Utrecht. Van der Kley. die als amateur voor Haarlem uitkomt, is plotseling aan de selectie voor het eerste elftal toegevoegd omdat trainer Hans van Doorneveld met een waslijst aan geblesseerden heeft te kam pen. Alwin Leysner, Bert van der Kuyl en René Tol belandden al eer der in de ziekenboeg. Gisteren kreeg dit drietal gezelschap van Piet Keur die op de training door zijn enkel ging. Van Doorneveld klopte vervolgens bij zijn bestuur aan met het verzoek een amateur uit het tweede elftal te mogen over hevelen naar zijn selectie. De keus viel uiteindelijk op de voormalige Quick Boys-speler Frank van der Kley die de toezeg ging kreeg dat hij vanavond zijn debuut in de eredivisie mag ma ken. schrijving aan naar Haarlem. Daar belandde hij eveneens in het twee de elftal. Dat hij nu plotseling wordt opgeroepen om in het eerste elftal op te draven, kwam voor de jeugdige Katwijker natuurlijk als een volslagen verrassing. Wellicht levert het debuut van Van der Kley in het eerste elftal van Haarlem Quick Boys nog een financieel meevallertje op. Wan neer Van der Kley bij Haarlem zijn amateurstatus kwijt raakt, kan de penningmeester van de Katwijkse zaterdageerstklasser alsnog een bedrag van rond de vijfduizend gulden tegemoet zien. Geld Quick Boys-secretaris Ouwe hand rekent daar vooralsnog niet op. "Natuurlijk hebben we inder tijd van Feyenoord wat geld gevan gen toen Frank daar een contract tekende. Maar zolang hij bij Haar lem zonder contract speelt, kun nen we nergens aanspraak op ma ken. Dat neemt niet weg dat deze zaak nauwlettend zullen volgen", aldus Ouwehand. Huub Smeets: van MW naar FC Den Haag. Feyenoord train nu donderdags en vrijdag in Den Haag en kom na de wedstrijd op zaterdag of zondag weer terug. Op maandag en dinsdag volg ik dan gewoon de trainingen bij MW. Daarmee is het probleem van het op en neer reizen opge lost", aldus Smeets, die aanvanke lijk tweemaal per week een retour tje Den Haag zou moeten nemen. „De club heeft voor onderdak ge zorgd en ik zie het best wel zitten, al is Den Haag nog een volslagen verrassing voor me. Ik ken immers geen enkele speler". Den Haag is na MW, AZ'67, weer MW, Los Angeles Aztecs, DS'79, Fortuna en wederom MW de zesde profclub. Van der Kley tekende op 18-jari- ge leeftijd een contract bij Feye noord. Eén zijn seizoen heeft hij bij de landskampioen onder contract gestaan zonder dat hoofdtrainer Libregts hem een kans voor zijn basis-elf gaf. Na een jaar bij Feyenoord in de reserves te hebben gespeeld, vroeg Van der Kley als amateur over- ZEIST (GPD) - De voorbereiding van het Nederlands elftal op de WK-kwalificatiewed- strijden tegen Hongarije (17 oktober) en Oostenrijk (14 november) is dooreen actie van de betaalde clubs danig in de knel gekomen. Kees Rijvers was blij dat hij voor deze belang rijkste interlands zijn selectie tien dagen zonder competitieverplichtingen bijeen had. Het was hem in april door de leveranciers van Oranje toegezegd. Competitieleider Jan Huybregts had zijn programma overeenkomstig die belofte samengesteld. Het betekende dat in het weekein de van 13 en 14 oktober en van 10 en 11 november geen voetbal in de eredivisie gespeeld werd, en hield tevens in dat pas op 16 juni van het volgend jaar de competitie eindig de. Het had als nare consequentie dat de topclubs minder tijd hadden om na afloop van de competitie dollars op te strijken in het buiten land. Bovendien bleek na bëstude- ring van Huybregts' programma dat bijvoorbeeld een club als For tuna in oktober een thuiswedstrijd had en dat gold voor FC Den Bosch in november; het hield ook in dat FC Utrecht na zondag nog maar vier thuiswedstrijden in 1984 had. Het betaalde voetbal moet le ven van de recettes, zonder inkom sten kunnen de lopende kosten en de salarissen van de spelers niet betaald worden. Gesprek Na een gesprek met de leveran ciers van het Oranje-materiaal en onder druk van de overige clubs wordt het competitie-einde veer tien dagen naar voren geschoven met als gevolg dat vooraf aan de interland tegen Hongarije en Oos tenrijk voor competitie gevoetbald moet worden. Kees Rijvers wordt het niet ge makkelijk gemaakt. De stroming binnen de bond zaagt aan de poten van zijn stoel en een andere stro ming serveert hem dergelijke ver rassingen. Wat wit is kan in Zeist enkele uren, dagen of maanden la ter zwart zijn. De bondscoach heeft dat inmiddels meerdere malen er varen. Rijvers was blij met de tien daagse voetbalpauze. Zijn plan voor de kwalificatiewedstrijd te gen Hongarije was de ploeg te ver zamelen op 9 oktober, te voetbal len tegen een amateurclub, het weekeinde naar huis en dan op 15 oktober de laatste voorbereiding. Hij moet genoegen nemen met waarschijnlijk een dagje en moet leven met de kans op blessures want op de zaterdag voor de inter land tegen Hongarije thuis en Oos tenrijk uit wordt een competitie- programma vastgesteld. Centraal De KNVB roept de laatste weken voortdurend van de daken dat Oranje centraal staat, dat de kwali ficatie niet gemist mag worden en dat om die reden Rijvers en Mi- chels in het belang van het Neder lands voetbal nu eindelijk eens moeten gaan samenwerken. En wat doet die bond dus: Oranjes voorbereiding de nek omdraaien. Rijvers kan zich er nauwelijks nog druk om maken, hij is gewend aan compromissen: iets geven, iets ne men. Bovendien heeft hij andere zorgen. Vertegenwoordigers van Ajax, Feyenoord, PSV, PEC-Zwolle en FC Groningen - de leveranciers van Oranje-spelers - hebben hem wel toegezegd dat hij welkom is op de trainingen bij de clubs, een soort troostprijs. „De voorberei ding van het Nederlands elftal is al tijd problematisch geweest en is al tijd gebeurd in een sfeer van com promissen". Verplicht Clubs die spelers aan het Neder lands elftal leveren zijn verplicht hun wedstrijden te spelen op zater dag 13 oktober en zaterdag 10 no vember, de overigen mogen op zondag voetballen. Rijvers had lie ver gehad dat op vrijdag gespeeld zou worden, maar dat bleek in ver band met koopavond en toto niet mogelijk. In de eerste helft van 1985, als Oranje de beslissende kwalificatie wedstrijd speelt, krijgt Rijvers zijn selectie wel tien dagen tot zijn be schikking. Hoewel... toezeggingen in Zeist hebben weinig waarde. Het vijfjarige contract van Rijvers staat onder druk, Jong Oranje wil men hem ontnemen en de voorbe reiding van het A-team is op losse schroeven gezet. Zei vertrouwens man en WON-bestuurslid Jaap van der Leek enkele dagen terug niet: „Je kunt iemand in de situatie brengen dat het werken hem on mogelijk wordt gemaakt". DUSSELDORP (DPA) - Franz Beckenbauer doet voor zijn eerste landen wedstrijd als technisch-leider van het West duitse voetbalelftal een beroep op twee debutanten en twee oudgedienden. De 20-jarige Michael Front- zeek (Borussia Mönchenglad- bach) en de één jaar oudere Ralf Falkenmayer (Eintracht Frankfurt) spelen vanavond te gen Argentinië hun eerste 1 an denwedstrijd in de basis. Ma- gath en Jacobs, laatstgenoem de draagt op 31-jarige leeftijd voor de tweede keer het shirt van de Bondsrepubliek, keren terug in „Die Mannschaft". Beckenbauer, Westduits recor- dintemational, moest noodge dwongen afzien van de gebles seerde steunpilaren Rum- menigge en Karl-Heinz Förster. Doelman Dr. Carlos Bilardo, de trainer van het Argentijnse elftal, heeft de 18-jarige doelman Luis Al berto Islas, ongeslagen in de eerste twee wedstrijden van de Europese toernee, vervangen door de ervarener Pumpido. Ruggeri, tegen de Belgen uit het veld gestuurd, staat wel in de ploeg, waarvan Gareca op papier de enige aanvaller is. Het Argentijnse elftal telt geen enkele speler meer van de we reldkampioensformatie van zes jaar geleden. Opstelling Bondsrepubliek Duitsland: Schumacher; Bruns, Jacobs, Brehme, Frontzeck; Bommer, Matthaus, Magath, Falken mayer; Mill, Vóller. Argentinië: Pumpido; Brown, Garre, Ruggeri, Russo; Trossero, Ponce, Trobbiani, Bochini, Burruchaga; Gareca. Scheidsrechter Wurtz (Fra). PAARDENSPORT, Maastricht (ANP) - In de strijd om het open Beneluxkampioenschap, het ko mende weekeinde in Lanaken, even over de grens bij West- Duits land. zullen bijzonder sterke deel nemers te zien zijn. Zo starten on der meer de Duitsers Ligges, Lu ther, Schockemhle en Sloothaak, de Britten Broome, Edgar, Skelton en John Whitaker, de Fransen Cuyer en Godignon en de Belgen Ceulemans, Verlooy en Wauters. Voor Nederland komen onder meer Ebben, Ehrens, Hendrix en Van der Vleuten in actie. Competitieleider Jan Huybregts stelde aanvankelijk een voor Rij vers gunstig competitieprogram ma samen. (foto gpd> ADVERTENTIE ZEIST (GPD) - De technische commissie van de KNVB heeft de eerste confrontatie met Kees Rij vers met ruim verschil verloren. Het drietal Van Marle (bondsvoor zitter), Kastermans (amateurvoet bal) en De Vries (betaald voetbal) adviseerde het bondsbestuur vori ge week dinsdag Jong Oranje toe te wijzen aan Ger Blok, een oefen- meester van buitenaf als assistent van Rijvers aan te trekken. Advies Gisteravond boog het sectiebe- stuur betaald voetbal zich over het advies met als gevolg dat Jong Oranje onder de verantwoording blijft van Rijvers en dat geen assis tent van buitenaf aangetrokken wordt. Andre van der Louw en zijn betaalde sectie hadden al laten we ten dat het contract van Rijvers voor hen voorlopig nog heilig is. Jo. van Marle legde zich bij die beslis sing neer: „Het was een advies, het is het goede recht van de sectie be taald voetbal om dat advies naast zich neer te leggen". en Kees Rijvers op een lijn te krij- week later staan de wedstrijden te gen, daarvoor worden beide trai- gen Hongarije op he programma, ners uitgenodigd voor een gesprek Van der Louw en Van Marle moe- op korte termijn. Haast is geboden, ^en overeenstemming bereiken want al op 10 oktober oefent Jong over het hulpje van de bonds coach. Geen Hiddink, geen Kohn, Oranje tegen Frankrijk en een PARIJS (AFP) - Landskampioen Bordeaux heeft in de ïYanse voetbalcompetitie zijn voor sprong op Auxerre vergroot tot drie punten. Les Girondins won nen hun thuiswedstrijd tegen Paris-Saint Germain, dat op nieuw de rode lantaarn in han den kreeg gedrukt, met 3-1. Daarbij werd onder meer het 224e competitiedoelpunt in het veertiende seizoen van Bernard Lacombe bejubeld. Het achtervolgende Auxerre stelde op eigen veld teleur tegen het laaggeklasserde Toulon: 1-1. De grootste verrassing van het gedeeltelijke programma kwam op naam van Rouen, dat als hek- kesluiter Monaco onverricht ter zake huiswaarts stuurde: 2-1. Marseille, de club van La Ling, nam door een thuiszege op Stras bourg (2-1) enigszins afstand van de onderste plaatsen. De uitslagen zijn: Rouen - Monaco 2-1, RTC Paris - Laval 2-0, Bordeaux - Paris-Saint Germain 3-1, Bastia - Brest 2-0, Auxerre - Toulon l-l.Metz- Lille 2-0, Marseille - Strasbourg 2-1, Toulouse - Lens (inhaalwedstrijd) 1-0. maar een van de leden van de tech nische staf in Zeist. Vorige week waren die nog te druk, volgens Van Marle, vanaf morgen hebben ze weer tijd. Van der Louw: „Een van de hofleveranciers zag het niet zit ten. Bovendien höort bij zo'n ad vies een rekening. Wij wilden de fi nanciële consequenties niet dra gen". De technische commissie en Kees Rijvers hadden de idee van een assistent van buitenaf gelan ceerd omdat de Brabander niet wilde samenwerken met Ger Blok en Rinus Michels de door Rijvers gevraagde Bert van Lingen niet zag zitten. Van der Louw en Van Marle zeiden dinsdagavond dat zij niemand uitsloten voor de functie van assistent. Werksfeer De voorzitter van de sectie be taald voetbal: „Als je het contract van Rijvers respecteert, dan moet je iets gaan doen aan de samenwer king en de werksfeer. Daar gaan we nu aan werken. De beste oplos sing is die, die door beide gedragen wordt. Bij voorbaat pessimistisch ben ik niet. Hr* Al meer dan 300 jaar brouwt Grolsch haar bic op natuurlijke en ambachtelijke wijze En dat proefje Vakmanschap is Mo

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 13