Fraaie winsten snel benut Aanval Europese bonden tegen C&A Beursweek pL? ti Gemeenten mogen bedrijven steunen CUckets ten onder aan hu-truc? Nieuwe hoop na uitspraak OESO RSV-commissie sprak Stacy nog op valreep Mijnstaking split Britse vakbondn PAGINA 6 ECONOMIE ZATERDAG 1 SEPTBER 1984 DEN HAAG (ANP) - De Europese dienstenbonden zetten hun strijd om meer openheid bij C en A voort. De bonden zullen dit najaar in Parijs bij de vakbondsadviescommis sie van de OESO, de organisatie voor economische samenwerking en ontwikkeling, hun klachten over het textielconcern neerleggen. De bonden hebben enige hoop op een gunstige uitspraak, omdat het OESO-contactpunt in België van oordeel is dat C en A alle kenmer ken van een multinational in zich heeft. Dit is gisteren op een pers conferentie in Den Haag bekend gemaakt, na afloop van een bijeen komst van de Europese diensten bonden. Gist Brocades De netto halfj aarwinst van Gist- Brocades is met 30,8 miljoen gul den 51 procent hoger uitgevallen dan in de eerste helft van 1983. De omzet aan derden nam toe van 759 mifjoen tot 834 miljoen gulden en het bedrijfsresultaat van 45 mil joen tot 56 miljoen. De winst vóór belasting ging van 37,7 miljoen naar 51,3 miljoen. Afschrijvingen vergden dit jaar in de eerste helft 31 miljoen tegen 27 miljoen gulden vorig jaar. Van Lennep Jhr. mr. E. van Lennep, de schei dende secretaris-generaal van de OESO, is deze week bij bevorde ring benoemd tot Commandeur in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Premier Lubbers heeft mr. Van Lennep deze week tijdens een regeringsdiner de versierselen om gehangen, zo werd na afloop van het kabinetsberaad van gisteren bekendgemaakt. Van Lennep ve- trekt op 1 oktober bij de OESO in Parijs, waar hij sedert 1969 secreta ris-generaal is geweest. Haring Staatssecretaris Ploeg van Land bouw en Visserij heeft met ingang van vandaag de haringvisserij ten westen van Schotland, in Rockall en ten zuiden van de Faeroër ver boden. Hij heeft dit gedaan omdat de Nederlandse vissers de hun toe gewezen hoeveelheid haring (6.260 ton) hebben opgevist. Eerder heeft de bewindsman de haringvisserij in de Noorse Zee en in het noorde lijke en centrale deel van de Noordzee verboden. In de Kelti sche Zee ten zuiden van Ierland mag echter 800 in plaats van 500 ton worden gevangen. Arbowet Bedrijven en inrichtingen met meer dan 100 werknemers zijn voortaan verplicht met een jaarver slag te komen over de arbeidsom standigheden. De ministerraad is akkoord gegaan met een voorstel tot die verplichting van staatsscre- taris Kappeijne van de Coppello (Sociale Zaken) in het kader van de Arbo-wet Het jaarverslag moet in formatie bieden over veiligheid, gezondheid en over de maatrege len ter bevordering van de welzijn van de werknemers. Transavia De chartermaatschappij Transa via Holland heeft de beroepsproce dure, die zij bij de Raad van State had aangespannen tegen de door minister Smit-Kroes van Verkeer en Waterstaat aan de nieuwe Ne derlandse luchtvaartmaatschappij Netherlines verleende vergunning, ingetrokken. Dit heeft een woord voerster van Transavia vrijdagmid dag meegedeeld. Het besluit is ge nomen na overleg met de Rijks luchtvaartdienst. De bonden verwachten dat de OESO C en A nu als mulinationale onderneming zal aanmerken. Dat zou betekenen dat de OESO-richt- lijnen voor het bedrijf van toepas sing worden. Daarmee kan C en A, als het bedrijf zelf blijft weigeren, echter niet worden gedwongen om meer openheid van zaken te geven aan de vakbonden. Toepassing van de richtlijnen is niet verplicht, maar het schept voor C en A wel „een morele verplichting", zo ho pen de Europese dienstenbonden. De bonden hebben naast België ook in Nederland, West-Duitsland, Zwitserland, Oostenrijk, Frank rijk, Engeland en Spanje gepoogd via de contactpunten van de OESO duidelijkheid te krijgen over de in ternationale status van C en A. Al leen het Nederlandse contactpunt, dat -evenals in de andere landen- is ondergebracht bij de overheid, heeft gereageerd en een onderzoek gehouden, dat in het nadeel van de bonden uitviel. De kritiek van de bonden richt zich niet zozeer op de lonen bij C en A - het bedrijf houdt zich in Ne derland bijvoorbeeld keurig aan de cao-grootwinkelbedrijf textiel en zit er soms zelfs boven, zo wordt van vakbondszijde erkend - maar op het „autoritaire sociale kli maat", dat gepaard gaat met het buiten de deur houden van de bon den. „Het personeel kan zich bij C en A aanpassen of verdwijnen", al dus bestuurder D. Lammertink van de Dienstenbond FNV. Daarbij speelt ook een rol dat C en A bijvoorbeeld in ons land steeds meer van vast personeel op hulpkrachten aan het overschake len is. Volgens gegevens van de Dienstenbond FNV uit 1981 - over meer recente beschikt de bond door het informatiebeleid van C en A niet - waren er 2600 mensen in vaste dienst (inclusief deeltijdwer kers) en 2900 hulpkrachten werk zaam. In heel Europa heeft C en A in de winkels volgens een - nood gedwongen zeer grove- schatting van de bonden rond de 50.000 men sen in dienst. Het Belgische OESO-contact- punt heeft volgens de bonden C en A als multinational aangemerkt, omdat het bedrijf in alle landen de zelfde naam en dezelfde reclame campagne voert, hetzelfde assorti ment heeft, gebruik maakt van de centrale diensten van het in Am sterdam gevestigde Intercena, sa menwerkt bij de gegevensverwer king en overal dezelfde geheim houding betracht inzake informa tie over de bedrijfsvoering en con tacten met de vakbonden. Fokker-baas Frans Swarttouw achter de stuurknuppel van de (nage bootste) Fokker 50. Het vliegtuïgconcern presenteerde de nieuwe model len, die de vertrouwde Friendship en Fellowship gaan vervangen, giste ren aan de pers. Fokker gaat nu op klanten jagen. De eerste order is al binnen: van Swissair. (foto anp) HILVERSUM (ANP) - De afvaardiging van de parlementaire enquête commissie die op zoek is naar de achtergronden van het RSV-debacle heeft in Oklahoma City een drieëneenhalf uur durend gesprek gevoerd met de Amerikaanse partner in het kolengraversproject, James D. Stacy. Volgens commissievoorzitter Van Dijk is Stacy in het zakelijk gesprek vrij behoorlijk op de vragen van de commissie ingegaan. Hij heeft geen vraag onbeantwoord gelaten. De man beschikte over een vlotte babbel, aldus Van Dijk gisteren. Van Dijk zei dat dat Stacy een aantal dingen heeft ingevuld die de commissie nog niet helemaal bekend waren. „De mensen die wij in Ne derland hebben gehoord waren over het algemeen vrij kritisch over hem, nu hebben wij iemand aan het woord kunnen laten die een andere kant van de zaak heeft laten zien", aldus de voorzitter. De commissie ontvluchtte voor het gesprek met de Amerikaan het overgrote deel van een legertje Nederlandse journalisten dat in Lexing ton in de staat Kentucky verbleef. Volgens Van Dijk was dit nodig omdat Stacy niet bereid was tot een ontmoeting in de publiciteit. „Hij wilde van ons de toezegging dat wij plaats en tijdstip van de samenkomst niet be kend zouden maken. In het belang van het onderzoek hebben wij aan zijn voorwaarden moeten voldoen". DEN HAAG (GPD) - Gemeenten zullen spoedig in staat worden ge steld zwakke bedrijven financieel te ondersteunen. Dit staat in een nota van staatssecretaris Van Amelsvoort (binnenlandse zaken) die vrijdag door de ministerraad is aanvaard. De bestaande regeling, daterend uit 1961 die dat uitsloot, zal worden ingetrokken. In de nota schrijft het kabinet dat gemeenten een wezenlijke rol moeten spelen in het werkgelegen heidsbeleid van de overheid. Maar naast de zorg voor bedrijfsterrei nen en goede huisvestingsfacilitei ten, moet ook de mogelijkheid ge boden worden bedrijven financieel bij te staan. Hoewel hier grote risi co's en nadelen aan verbonden zijn, wil het kabinet dit toch onder bepaalde omstandigheden moge lijk maken. Een dergelijke steunverlening zal moeten voldoen aan vier voor waarden. Dat zijn dat het beleid niet in strijd mag zijn met het be leid van hogere overheden, dat de concurrentieverhoudingen niet worden geschaad, dat het beleid "betaalbaar is voor de gemeente en dat geen EG-bepalingen overtre der! worden. In drie mogelijke gevallen acht het kabinet overtreding van deze voorwaarden weinig waarschijn lijk. Dat betreft steun voor bedrij ven met minder dan tien werkne mers, schadevergoeding voor ge meentelijk of provinciaal beleid en steun voor niet-specifiek sociaal- economisch beleid. In deze geval len blijven bijzondere procedures achterwege. In alle andere gevallen is overleg met provincie of rijk vereist. Maar in het algemeen wil het kabinet de nieuwe procedurele regels pas vaststellen na nader overleg met de EG. Rellen Citroën na ontslagplan PARIJS (AFP) - Voor de fabriek van Citroën in Aulnay, een voor stad van Parijs, hebben zich rellen voorgedaan naar aanleiding van de ontslagen die vorige week zijn be kendgemaakt. De voorman van de onder com munistische directie staande vak centrale CGT bij Citroën, Akka Ghazzi, werd lichtgewond nadat hij door agenten van het hek was getrokken waar hij overheen had willen klimmen. De reorganisatie bij Citroën was goedgekeurd door de directies van de vakcentrales CGC en-CSL (Cpn- fédération des Syndicats Libres, waarbij de meeste werkers van Ci troën zijn aangesloten), maar afge wezen door de CGT. 'Directie liet fabriekje doodbloeden' LEEK (GPD) - Op de sluiting van de fabriek van magnetische knik kers in Leek is door de directie van Clickets BV in Vuren al een paar maanden bewust aangestuurd. Het hoofdkantoor bemoeide zich nau welijks meer met het reilen en zei len van de vestiging in Leek en liet het personeel, allemaal jongeren van een uitzendbureau, gewoon aanmodderen. Op het laatst kreeg Leek zelfs nauwelijks meer materialen gele verd voor de produktie van de knikkers. Daardoor werden er de laatste twee maanden meer dui men gedraaid dan balletjes ge maakt in de fabriek, die vorig jaar september nog met veel vertoon werd geopend door commissaris der Koningin H. J. L. Vonhoff. Wel liet Clickets BV wekelijks zo'n twee miljoen kleefknikkers maken door thuiswerkers in Twente. Dat vertelt de bedrijfsleider van de dinsdag gesloten Clicketsfa- briek, de Leekster M. N. van Dam me, als reactie op uitlatingen van directeur A. Driessen. Deze stelde onder meer dat het personeel in Leek tijdens de moeilijke aanloop periode de handen niet voldoende uit de mouwen had willen steken. Niet waar „Dat is volstrekt niet waar", zegt Van Damme, die net als de andere tien overgebleven werknemers dinsdagochtend een telefoontje kreeg dat de fabriek dicht ging en dat zijn ontslag was aangevraagd. De werkelijkheid is volgens de ex- bedrijfsleider dat het personeel soms weken maakte van meer dan honderd uren en dat hijzelf soms samen met de drie ploegbazen op de vrije zaterdag aan het onder houd van de machines werkte. Ook het verhaal dat de voortdu rende produktieproblemen wer den veroorzaakt door de magneti sche werking van de knikkers, is volgens hem onzin: „Het gebeurde wel eens dat de balletjes ondqr aan de ketting bleven hangen en in de tandwielen van de transportband vastdraaiden, maar de echte pro blemen hadden niets met het mag netisch effect te maken. De machi nes waren gewoon niet goed en dat zijn ze van het begin af ook nooit geweest" Van Damme zegt dat er vrijwel alleen telefonisch contact was met het hoofdkantoor in Vuren en dat hij de huidige directeur maar vier keer heeft ontmoet. Als hij aan dacht probeerde te krijgen voor het feit dat de vijf produktiemachi- nes nauwelijks in staat waren een goed balletje te produceren, Werd er gereageerd met: 'Die machines kunnen mij niks schelen. Zoek dat zelf maar uit. Ik wil balletjes, an ders niets', vertelt Van Damme. Triest De laatste twee maanden was het al helemaal een triest beeld in de fabriekshal. Omdat er geen grond stoffen voorhanden waren, had het personeel vaak niets beters te doen dan met zelfgemaakte „kraakma- chines" de talloze mislukte knik kers uit elkaar te halen om zo weer nieuwe magneetjes te krijgen. Daardoor kwam Leek, waar in het begin nog een miljoen clickets per week werden gemaakt, bij lange na niet op de uiteindelijke produktie- capaciteit van 250.000 per week. Een druppel vergeleken met de twee miljoen Twentse balletjes. Van de reorganisatie die nu bij Clickets is gestart verwacht Van Damme voor de Leekster fabriek niets. Hij ziet het als illustratief dat adjunct-directeur Hertog vanaf maandag een andere baan heeft: bij een nieuwe bv, die zich gaat be zighouden met de produktie van: magnetische knikkers. Maandag congres TUC LONDEN - Het jaarcongres van de Britse vakbonden, dat maan dag in de badplaats Brighton be gint, belooft een van de meest ru moerige en zelfs dramatische te worden uit de geschiedenis van de Britse vakbeweging. Oorzaak: de stakende mijnwerkers onder leiding van de radicale Arthur Scargill. Het ziet ernaar uit, dat er bui ten de congreszaal minstens evenveel te beleven zal zijn als binnen. Niet minder dan 20.000 stakende mijnwerkers worden in de wat verlopen Zuidengelse badplaats verwacht om van de kameraden van de overige bon den solidariteit te eisen. De politie heeft vérgaande plannen opgesteld om die stroom het hoofd te bieden, en men kan zich dat goed voorstel len. De kompels zijn de afgelo pen maanden geweld en intimi datie niet uit de weg gegaan, en zijn bovendien extra gefru streerd omdat hun nu al een half jaar durende staking eigenlijk nog niets heeft opgeleverd. door Henk Dam De staking in de kolenmijnen. Dat komt in de eerste plaats, om dat de mijnwerkers nooit over de staking hebben kunnen stem men, maar er door Scargill en zijn mede-radicalen in zijn gema nipuleerd. Meer dan een derde deel van de kompels zelf staakt op grond daarvan niet mee. Het geweld waarmee de sta king gepaard gaat, zit veel vak bondsleden ook niet lekker, evenmin als de wijze waarop de NUM gerechtelijke uitspraken naast zich neer heeft gelegd. En wat al helemaal fout is gevallen, zijn Scargills uitspraken dat de staking eigenlijk de val van de regering-Thatcher beoogt. Voor een dergelijke politieke staking voelen vakbondsbe stuurders die binnen de TUC op de rechtervleugel of in het cen trum gezocht moeten worden, niets. En dat zelfde geldt voor hun leden: peilingen tonen ge noegzaam aan, dat de mijnwer kersstaking bij de Britten verre van populair is. Scargill zit daar helemaal niet mee. Hij zal in ongetwijfeld gloedvolle bewoordingen con crete steun eisen, en daarmee veel bonden voor een lastig par ket plaatsen. Want ondanks al hun weerzin voelen de meeste van hen, al was het alleen maar uit de solidariteit die toch de-ba sis is van de vakbeweging, zich gedwongen de broeders in nood te hulp te schieten. Len Murray, de Britse Wim Kok, neemt volgende week af scheid van de TUC. De conflicten- sxLSser bij uitnemendheid zal nog een keer alles uit de kast moeten halen om de bonden op één lijn te krijgen. (foto api Behoudend Of ze dat ook daadwerkelijk doen, hangt in de eerste plaats af van wat Scargill hen te bieden heeft. De mijnwerkersvakbond heeft tot dusver elke hulp van de TUC afgewezen, uit angst ge dwongen te worden het initiatief uit handen te geven. Want het bestuur van de TUC heeft in zijn huidige samenstel ling een behoudende signatuur, en zou, als het in ruil voor steun aan de NUM zou meepraten over het mijnconflict, ongetwijfeld voorstander zijn veen com promis met de dine van de staatsmijnen. En arvan is Scargill natuurlijk Imaal niet gediend. Maar aan de and kant: de NUM heeft nu stenodig. Fi nanciële steun, om de fond sen op beginnen te rn, en psy chologische steun, de moraal van de stakers, die fcebrek aan inkomen nu al zes rnden hun gezinnen in gaarkeuis moeten laten eten, hoog te lden. Wat Scargill dus Brighton zal zoeken, is maxin hulp van de overige bondennder hen daarbij ook maar esnippertje invloed op „zijn" sing te gun nen. IjHiiïde steun c Degenen die daartoe niet berzijn, heeft hij in een speech 1 afgelopen weekeinde al maar teen „ver raders" genoemd. Waar mag Scarginder deze omstandigheden opcenen? De NUM zal zeker steurijgen van een aantal linkse kbondslei- ders, onder wie dien de bond van het spoorwegsoneel, de havenwerkers, de voerssector en de lagere ambtren. Maar Scargill zal even ze een aantal vakbondsleiders tnover zich vinden. Die van de bond de staalar- beiders bijvoorbei De mijn werkers hebben afgelopen maanden vergeefieprobeerd de van kolen afhalijke staal industrie bij hun s te betrek ken. De staalarbers willen doorwerken, al uhet alleen maar omdat ze b( zijn voor hun baantje. Immers, het gaaïcht met de Britse (genationatrde) staal industrie, en de ss is zeker niet ten onrechte de regering- Thatcher, die voce verliezen opdraait, tijdelijl sluitingen van staalfabrieken aangrijpen om die fabrieken rr gelijk per manent te sluiten. Ook de bond vde werkne mers in de electrittsindustrie, die toch al conserief van aard is, voelt niets vodeun aan de mijnwerkers. Dal significant, omdat het de elriciteitscen- trales zijn die haiteindelijke doelwit van de ldurige mijn-' werkersstaking vien. De NUM hoope staking te kunnen volhoudtot het mo ment bereikt is, vop de kolen van de centraleoraken. Dan immers komen 1; en regering voor grote prob.en, en kun nen de mijnwers hun eisen (geen sluitingen! improduk- tieve mijnen, hf loon, vier daagse werkweeToegere pen sionering) pas gckracht bijzet ten. Verdoezele Waar draait diles in Brigh ton op uit? Op «hoop geruzie en geschreeuw i'der geval, en in het ergste get>p een schei ding der geeste:oals de TUC die nog niet eer heeft meege maakt. Al sinds jarealt de Britse vakbeweging ien linker- en rechtervleugel ien. Het knap pe van een man Len Murray, de afscheid nerde secretaris generaal en dmee hoogste man van de TT is dat hij die verdeeldheid al Tieeft weten te verdoezelen. Het is zeer deag, of hem dat volgende weeVeer lukt. De linkse bonden Iben een aantal moties ingediebedoeld om de mijnwerkers sH te geven, die wel tweedrachióeten zaaien. Het kan nog eëarme nazomer worden, in Brion. door C. Wagenaar AMSTERDAM - Ook deze week was de beurshandel nergens op gang. Wall Street bleef rich tingloos met ups en downs van betrekkelijk geringe omvang, terwijl de dagelijkse omzetten vooral aanvankelijk- zeer mager bleven. Maandag was er zelfs sprake van een minimale omzet, die nog geen kwart bedroeg van de toppen van begin augustus. Voor Amsterdam was dit ge brek aan ruggesteun teleurstel lend, want opnieuw hadden vele bijzonder fraaie winstcijfers, die over de eerste helft van 1984 be kend werden, betere beursreac- ties verdiend. Nu bleef het vaak bij koersdalingen, waardoor de koersontwikkeling een onregel matig karakter kreeg. Na vier da gen handel kwam het algemeen beursgemiddelde ruim 1 punt la ger dan vorige week vrijdag te staan. Wall Street werkte de laatste week van het vakantieseizoen af. Volgende week maandag viert Amerika 'Labour Day' en blijven alle beurzen gesloten. De blik wordt dan weer vooruit gericht, maar ditmaal overheerst de poli tieke onzekerheid, omdat over twee maanden de presidentsver kiezingen worden gehouden. Verwacht wordt dat de beieggers aan de voorzichtige kant zullen blijven, want er staat veel op het spel. Ook financieel-economisch, want het economische herstel is al een paar jaar aan de gang. Het verdere beleid legt dan veel ge wicht in de schaal en het valt te verwachten dat de wederzijdse kandidaten voor het president schap daar vooral op zullen inha ken. Deze week werd bekend dat het algemene conjunctuurcijfer over de juli-maand wederom iets lager is uitgevallen, nadat ook ju ni al een iets lager cijfer had op geleverd. In dit cijfer zijn veel be langrijke economische gegevens verzameld en de hernieuwde ver laging zou er inderdaad op kun nen wijzen dat de conjunctuur iets aan het afremmen is. Dit is eigenlijk koren op de molen van Wall Street, omdat daar al geruime tijd vrees voor conjuncturele oververhitting tot beursdalingen heeft geleid. Maar ditmaal viel een gunstige reactie weg, tegen vrees voor problemen in de automobielindustrie, een van Amerika's grootste bedrijfs takken. Al enige tijd worden daar onderhandelingen gevoerd over een nieuw driejarig loon- contract. De vorige loonronde viel juist tijdens het diepste punt van de recessie, waarbij de grote autofabrieken miljarden aan ver liezen opliepen. Toen namen de vakbonden genoegen met vaak niet geringe loonsverlagingen. Ditmaal willen zij tenminste her stel van het oude niveau. Maar de twee autogiganten, General Motors en Ford, bieden alleen royalere winstdelingen, bang als ze zijn voor eventuele rampspoedige herhalingen in 1986-'87. Als beide partijen geen water in de wijn doen, lijkt de kans groot op een stakingscon flict, wat zou kunnen leiden tot een spoedige capitulatie van de fabrikanten. Deze waren name lijk niet in staat voldoende voor raden nieuwe auto's aan te leg gen, zodat de Verenigde Staten snel met een enorme schaarste te maken zouden kunnen krijgen en dat zou kunnen leiden tot snel toegeven en inflatoir gevaarlijke loonstijgingen, zo wordt er in brede kring rond de beurs gere deneerd. En daarvoor heeft Wall Street nog altijd grote vrees. Het was dus grotendeels af wachten op de aandelenbeurs. Dat was ook het geval op de obli- gatiemarkten. Aanvankelijk be gon de obligatiemarkt van Wall Street met een flinke stijging, maar later trad er enige reactie op. De dollar schommelde hier door ook richtingloos heen en In Amsterdam stond alles in het teken van de dinsdag gehou den emissie op de nieuwe staats lening. Deze werd met een totaal bedrag van 6,5 miljard gulden op 100,5 procent een groot succes. Het ministerie heeft dit jaar nog rond 3,5 miljard gulden nodig en kan de financieringsproblemen in de komende Miljoenennota vrij optimistisch tegemoet tre den. Het ziet er nu naar uit dat de lichte rentedaling van de laatste tijd gehandhaafd kan blijven, ook al hangt er veel van af hoe de rente zich in de Verenigde Staten zal gedragen en wat de Ameri kaanse dollar zal gaan doen. De aandelenmarkt in Amsterdam ontving deze week aanvankelijk steun van de gunstige stemming van de oliefondsen in Wall Street. De bewering van Saoedi- Arabië dat de olieprijzen in de komende herfst zullen stijgen, al thans voorlopig niet verder zul len dalen, deed het olieklimaat op de beurs belangrijk verbete- Ons hoofdfonds Koninklijke Petroleum trok mee omhoog en voorkwam een te grote koersda ling van de index. Maar het onre gelmatige beursbeloop was toch jammer voor de vele fraaie winst cijfers, die aan de lopende band werden bekendgemaakt. Door dat het de beurs aan kracht ont breekt, zijn vele haussiers ge neigd direct winst te nemen, zo dra het bedrijfsnieuws bekend is. Hierdoor is de eerste reactie ook bij meéende winsten toch een koersing. Alleen zoalg Grasso, waar sprake is vaiïn viermaal zo grote winst, 1- de koers flink aantrekken ei» gulden verder komen. Maar evier/NDU, Na tionale Nedeiden, Telegraaf, Audet en KNaoesten op hun prachtige witijfers drie tot vijf gulden tg. Alleen VNU wist de 60 prnt hogere winst om te zetten de koersrijzing van vijf guldë'ien gulden ging eraf bij Meneen 20 gulden bij Verkade, beitfp grond van ro de cijfers in eerste helft van 1984. Ook op düuropese Optie- beurs bleef hustig. De totale omzet van bi 91.000 contrac ten kwam toets hoger uit dan de 85.000 va£ vorige werkpe riode. Het mt was Philips aan bod, maar oin Akzo en Ko ninklijke Olverden heel wat opties afgesln, met uiteraard de klemtooi? calls. Dinsdag, op de dag vaï nieuwe staatsle ning, bestorlinke belangstel ling voor deligatie-opties.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 6