Hoe Warmond verplicht school sticht Verkeersoverlast wordt ingedamd in Oegstgeest De Does: bittere pil gaan vergulden Henny, het lachende gezicht van het Leiderdorpse zwembad Pupil Hooge Burch krijgt tik van trein Boer Bolleboom moet vanaf vandaag stoppen Project gaat langzamerhand meer leven in het dorp9 PAGINA 2 REGIO LEIDEN ZATERDAG 1 SETEMBER 1984 Volop plannen in zwembad LEIDERDORP Twee weken gratis zwemmen voor abonnemen tenhouders. Het bad voortaan ook op zondag openstellen. Een toe komstplan uitdokteren: het is het bestuur van het Leiderdorpse zwembad "De Does" er alles aan gelegen om de slechte zomer goed te maken. Voor zover dat nog kón, want zelfs het mooie weer van de afgelopen paar weken kan de be droevende cijfers nauwelijks meer omhoog krikken. De Does staat voor een financiële strop van 130.000 gulden aan verminderde inkomsten, nu de zwemmers het massaal hebben laten afweten. Het tekort van "De Does" loopt daar door dit jaar op tot (ruwweg) een half miljoen gulden. Zo liet het zwembadbestuur gistermiddag tij dens een persconferentie weten. Daar werden tegelijk de nieuwe plannen ontvouwd, want het be stuur gaat niet stilzitten. "Je blijft in een bedrijf als het onze natuur lijk grotendeels afhankelijk van het weer. Anderzijds is het zo dat als je niets doet, de tekorten steeds meer oplopen", weet badmeester Timmermans. Om te beginnen wil het bestuur iets terugdoen voor de abonne mentenhouders. Terwijl het weer in juni en juli genadeloos toesloeg en er dientengevolge amper werd gezwommen had deze categorie Leiderdorpers al wel 105 gulden (per gezin) neergeteld voor dat abonnement. Zwembad-voorzitter Verdien "Vandaar die twee weken gratis zwemmen in de eerste twee weken van september. Maar dit ge baar heeft ook nog een ander doel. OEGSTGEEST - De Oegstgeester Rhijnhofweg wordt mogelijk ver boden terrein voor doorgaand au toverkeer. B en W van Oegstgeest willen deze drastische maatregel nemen om een einde te maken aan een jarenlange klachtenregen. Met name fietsers en bewoners be klaagden zich over toenemende overlast door autoverkeer. Daarnaast vindt het dagelijks be stuur dat het karakter van de Rhijnhofweg het vele autoverkeer (zo'n 550 tot 750 per dag) eigenlijk niet verdraagt. Het college van bur gemeester en wethouders stelt dan ook voor paaltjes te plaatsen, hal verwege de weg, ter hoogte van het bedrijf van Boele en Van Eesteren. Eén van die palen moet uitneem- baar zijn, met het oog op brand weer, reigiging, politie en dergelij ke. Naast palen worden ook borden geplaatst. Bij de Haagsche Schouwweg en Rustenburgerpad willen B en W aangeven dat het een doodlopende weg betreft, maar dat fietsers en bromfietsers kunnen doorrijden. Volgens B en W is een overgrote meerderheid van de ne gentien bewoners voorstander van de maatregel, die de gemeente 5.300 gulden kost. Slechts één be woner zou tegenstribbelen. Het geld voor de aanpassing moet komen uit het verkeersleef- baarheidsfonds. B en W vinden na melijk dat de maatregel ten goede komt aan voetgangers en fietsers. Naast maatregelen aan de Rhijn hofweg, zou ook op de Abtspoel- weg het een en ander moeten ver anderen, vindt de Rijkspolitie. In een brief aan B en W stelt groeps commandant Gelderblom voor een extra stoplicht te plaatsen langs het fietspad aan de noord-west zij- Het dient als een soort klantenbin ding. We hopen de gang naar het zwembad erin te houden". Om een dergelijke reden gaat "De Does" voor het eerst in de ge schiedenis ook op zondag open. Waarbij dient te worden aangete kend dat het hier een experiment betreft, dat tot 1 januari 1985 zal duren. Een ander initiatief van het bestuur is het plan om via bijvoor beeld de Meubelboulevard recla me voor het bad te maken. Terwijl ouders daar rondkijken kan het kroost in "De Does" worden ge stald, zo redeneren penningmees ter Van der Ploeg, voorzitter Ver- dier en badmeester Timmermans. Intussen maakt het drietal zich wel zorgen als het aan het zomer seizoen '85 denkt. Verdien "want zo'n slechte zomer werkt altijd door. We vrezen dat daardoor nog een stuk minder abonnementen worden verkocht dan de 4200 van dit seizoen". Extra triest is de ge dachte voor het bestuur dat er alles aan gedaan is om meer bezoekers te trekken. De temperatuur van het water werd van 26 naar 28 graden verhoogd, er kwam een jeu-de- boules-baantje en er verschenen bruinbanken en strandstoelen. Om over de verbouwing van het bad zelfs nog maar te zwijgen. Toch wa ren ontslagen onvermijdelijk. Per 1 oktober heeft "De Does" weer een personeelslid minder, terwijl er in de afgelopen jaren al vier zijn ver dwenen. Er resteren zeven man: "Dat is het absolute minimum", vindt het bestuur, dat volgende week opening van zaken zal geven aan de politieke partijen. de van de weg, het pad waar men sen die uit de richting Warmond komen, gebruik van maken. Het stoplicht dat zich op dit mo ment langs dit fietspad bevindt staat te dicht bij de kruising met de Lange Voort, vindt de politieman. Immers, wanneer (brom)fietsers 'wachten voor het rode licht, ver sperren zij min of meer de door gang van het (brom)fietsverkeer dat komt uit de richting van het zwembad. Dit verkeer kan soms slechts met moeite achter de wach tenden langs rijden. Vooral tijdens de ochtendspits zou dit gevaarlijke situaties opleve ren. De rijkspolitie wil dan ook dat vijf meter in de richting van War mond een tweede stoplicht wordt geplaatst. Verkeer uit de richting van het zwembad kan in dat geval niet achterlangs passeren. De kos- LEIDERDORP - Heel zwemmend Leiderdorp kent haar. Op weg naar een frisse duik in zwembad 'De Does' zwaait men even naar de Leiderdorpse. Ook wisselt men een paar woorden met haar, de cassiè- re en administratief medewerkster Henny Reinink. Weinigen lijken echter te beseffen hoe groot haar rol is in het proces van leskaarten en lestijden. Samen met bedrijfsleider Timmermans stelt zij het lesschema op voor de leerlingen, toch altijd zo'n dikke 250 zwemmers. Maandag duiken de jeugdigen voor het eerst het wa ter in. En de afgelopen weken had Henny het dan ook bijzonder druk. De telefoon rinkelde bijna onafge broken in haar optrekje bij het bui tenbad. "Het opstellen van de lesroosters vereist vaak heel wat puzzelen", vertelt de vraagbaak. "De jonge zwemmertjes zitten vast aan schooltijden en hebben andere ver plichtingen zoals sport en clubs". Samen met de ouders probeert ze echter de meest ideale uurtjes te vinden. Ze doet het met liefde, zoals al het 'Does'-werk. Ze heeft er namelijk plezier in. Chagrijnige collega's heeft ze niet. Er wordt juist veel ge lachen, zo heeft ze gemerkt in de vier jaar dat ze nu in het zwembad werkt. "De groep is gezellig en vriendelijk. En zo treden we ook naar buiten. Het werkt door, want de mensen voelen dat het hier gezel lig is", weet de Leiderdorpse, die haar hand niet omdraait voor overwerk. Ze heeft dan ook zelden tijd om een baantje te trekken in 'De Does', "het gezellige bad dat nog gezelliger werd door de verbou wing van het binnenbad". Er wordt nu namelijk koffie en snoep verkocht. Veel ouders van lessen de kinderen maken van de service gebruik. "Zo krijg je nog meer con tact met de mensen", vertelt Hen ny, die zich vroeger altijd flink rot voelde toen ze met koffie voor het personeel door de hal moest lopen, nagestaard door dorstige ouders. Alleen bij slecht weer voelt ze ten van deze aanpassing bedragen 2.800 gulden. Bij een tweede, eveneens om streden punt op de Abtspoelweg, de kruising met de President Ken- nedylaan, hoeft daarentegen niets te worden veranderd, aldus de po litie. Groepscommandant Gelder blom voorziet alleen een gevaarlij ke situatie wanneer de midden berm wordt geteisterd door hoog- opschietend struikgewas. In dat geval ziet een automobilist die van uit de Kennedylaan de Abtspoel weg wil opdraaien, het verkeer op deze Abtspoelweg te laat naderen, vindt hij. Zijn advies: goed maaien en snoeien. Hij staat hiermee lijnrecht tegen over WD-raadslid Kuntze. In juni had deze geklaagd dat verkeer dat vanuit de President Kennedylaan linksaf richting Warmond wil rij den, moeite ondervindt. zich nog wei eens treurig worden. Slechts de vaste klanten laten zich dan zien, de mensen die elke dag komen, zoals een 81-jarige Leider dorpse, die immer haar bril en sleutels in bewaring geeft en een WARMOND - Nog een paar maan den. Dan hoopt voorzitter Jan Tim merman van de commissie ontwik kelingssamenwerking Warmond een nieuw contract te tekenen met de cité educative in Dedougou, een stadje in het Afrikaanse Opper- Volta. De Warmonders verplichten zich dan in de komende jaren tus sen de veertig- en zestigduizend gulden in te zamelen voor een nieuw schoolgebouw. Een giganti sche som geld, maar Jan Timmer man en penningmeesterèsse Jea- nette Heymenberg hebben er wel vertrouwen in. "Het gaat toch lang- zarperhand meer leven in het dorp. Het eerste jaar wisten mensen niet eens wat Opper-Volta betekende. Als je nu aan de deur komt voor de huis-aan-huiscollecte zeggen ze: o ja, en geven ze wat". door Sjaak Smakman De commissie ontstond drie jaar geleden op inititiatief van de ge meente. De raad besloot in 1980 2500 gulden uit te trekken voor ontwikkelingssamenwerking, maar daarvoor was het wel noodza kelijk dat de bevolking in actie kwam. Van de provincie mag een gemeente namelijk wél derde-we reldactiviteiten vanuit de bevol king steunen, maar niet 'zomaar' geld overmaken naar de derde we reld. Na lang wikken en wegen kozen de commissie en de gemeente voor een project in Opper-Volta (dat overigens sinds kort Bourkina Fas- so heet). Daaraan was het gegeven dat Noordwijk al in Opper-Volta bezig was niet vreemd: veel know how lag daardoor voor het grijpen. Er is vanaf het begin nauwe sa menwerking met Noordwijk ge weest en er zit ook een Warmonder in de Noordwijkse stuurgroep. Als project koos Warmond de ci té educative van Dedougou en nam daarmee de verplichting op zich om in drie jaar tijd vijftienduizend gulden bijeen te brengen. Dat geld diende ter ondersteuning van een school waar naast taal- en rekenles sen veel aandacht wordt gegeven aan praktijklessen in landbouw en veelteelt. "Die filosofie spreekt ons enorm aan. Door middel van prak tijklessen aan kinderen hoe ze moet dieren en grond moeten om gaan, krijgt je ook de ouderen erin gëinteresseerd. Via de kinderen bereik je de ouders. En de verande ringen worden de mensen ook niet van bovenaf opgelegd, maar ze le ren nieuwe dingen gaandeweg vanzelf', aldus Timmerman. Omdat de gemeente het ingeza melde geld in 1982 verdubbelde tot een maximum van 2500 gulden. praatje maakt. Verder blijft het dan rustig. "Dan ben ik blij als de dag om is", oppert ze. "Dan werk ik de administratie bij en ga ik noodge dwongen maar wat handwerken". "Nee, geef me dan maar een zo- hoefde de commissie 'slechts' 2500 gulden op te halen om aan zijn ver plichtingen te voldoen. "Dat lijkt heel weinig, maar het is toch een heel bedrag. We hadden veertien gulden of zoiets over aan het eind van het jaar", zegt Timmerman. In 1983 verhoogde de gemeente de bijdrage tot maximaal drieduizend gulden, datzelfde geldt voor dit jaar. Vorig jaar haalde de groep ruim het streefbedrag, en dit jaar is al meer dan vierduizend gulden in gezameld. Het geld is besteed aan de bouw van een magazijn, kippen hok, ossenstal en varkensstal. "Maar er is natuurlijk nog veel meer te doen", vinden Timmerman en Heymenberg. De school in De dougou verkeèrt in zeer slechte staat en de Warmonders denken over een paar maanden een nieuw contract te tekenen waarin ze zich garant stellen voor de bouw van drie lokalen: tussen de veertig en zestig mille gaat dat kosten. Illusie Behalve doorgaan met het inza melen van geld, willen Timmer man en Heymenberg wat meer gaan doen aan voorlichting. Tot nu toe is dat wat op de achtergrond gebleven. Timmerman: "Je wilt wel wat doen aan bewustwording, maar daarvoor moet het wel eerst allemaal draaien. Je hebt immers een afspraak gemaakt met Dedou gou en er moet geld op tafel ko men". Bovendien is er door middel van persberichten, een brochure, een filmavond en een bulletin de afgelopen jaren informatie gege ven over het project. Er zijn echter plannen om een scholenproject te starten, mede om zo via de kinde ren de ouders te bereiken. "Dat werkt in Warmond hetzelfde als in Afrika". Zowel Timmerman als Heymen berg vinden dat het project wel wat meer is gaan leven. Maar: "Wat ver sta je onder 'het leeft'? Het is be kend bij de bevolking, maar om te zeggen: ze lopen er echt warm voor, nee", vindt Jeanette Hey menberg. Timmerman: "Ik heb ook nooit de illusie gehad dat dit een zaak zou worden die echt ie dereen aanspreekt". Heymenberg: "Ik merk bijvoorbeeld wel dat er op de filmavond toch tussen de veertig en vijftig mensen waren en die vonden het echt leuk. Maar mensen die zo'n project echt nfet leuk vinden, die komen natuurlijk ook niet eens". En: "Ik stel me het ook op langere termijn voor: als je er een jaar of tien intensief mee be zig bent, is het pas echt gemeen goed is geworden. Ik denk dat het belangrijk is om een band met Op per-Volta te kweken, om Dedou gou als het ware dichter naar War mond toe te trekken. Er is nog te weinig bekend bij de mensen wat er nu precies met het geld gebeurd mer als vorig jaar", vervolgt ze. "Met veel dagjesmensen, want die maken de sfeer. Die komen met he le families tegelijk en brengen stoelen en een koffer vol drank en broodjes mee. Heerlijk". is. Maar daar is een dia-serie over in de maakt die we binnenkort hier krijgen". Schroom Ze willen echter ook Warmond wat dichter naar Dedougou bren gen. Jeanette Heymenberg: "Die mensen daar willen ook wel eens wat weten over Warmond. Maar ei genlijk schaam je je er diep voor om al die welvaart hier te laten zie- n...En kijk, dat is een Sahel-land, en hier is al dat water. Er waren plannen om een plakboek over Warmond te maken en dat daar naar toe te sturen, maar door onze schroom is het daar tot nu toe niet van gekomen. Het is natuurlijk val se schroom, maar toch...". Timmerman heeft nog twee ideëen die hij wil verwezenlijken, zegt hij. Het eerste is om een dag te beleggen met alle Nederlandse groepen die bezig zijn in Opper- Volta om informatie uit te wisse len. Het tweede: "Ook in de Bollen streek moeten alle groepen die zich met ontwikkelingssamenwerking bezig houden de koppen eens bij elkaar steken en kijken of er samen wat te doen is. Er moet toch meer in zitten dan nu, lijkt me. Ik was laatst in Noordwijkerhout en daar zag ik een kraampje van een mis- siegroep. Natuurlijk, er zijn ver schillen, maar er zijn toch ook overeenkomsten. En je kunt elkaar op ideëen brengen. Waarom zou ie dereen voor zichzelf steeds het wiel weer moeten uitvinden?" Ik heb het idee al in Noordwijk ge dropt. Want hier in Warmond zijn we, hoe je het ook bekijkt, maar met zo'n klein kluppie bezig. Een handjevol mensen". ZWAMMERDAM Een 16-jarige bewoner van Hooge Burch, het centrum voor geestelijk gehandi capten aan de Spoorlaan in Zwam- merdam, is gisterochtend om streeks 11.35 uur geraakt door een trein. De jongen hield aan het on geval een gebroken bovenbeen en pols over. Volgens de politie be vond de jongen zich bij het spoor en begaf hij zich achterwaarts naar de rails toe, toen de trein naderde. De patiënt werd geraakt door een opstapklepje van de trein. De machinist van de trein verklaarde aan de politie nog te hebben getoe terd toen hij de Hooge Burch-be- woner dicht langs de rails zag lo pen. ZATERDAG Leiden Speeltuin Oosterkvartier - Borneo- straat, fancy-fair tofl6 uur, bingo om 20 Van der Werfpark Van der Werfpop, tot 23 uur. Bowlingcentrum hns Menken Bos- huizerlaan, open dg Bowlingbond Lei den Zuid-West, vaaf 11 uur. Stadhuisplein - Orierwijsmarkt, tot 16 Volkstuinverenigig Roomburg - Vliet- weg, zomertentoostelling, 12.30 -18 Hartebrugkerk - vandelconcert door Jan van der Plas, 5-15.30 uur. Vrouwenhuis - looigracht 79, café avond, 21-1 uur. Leidge WerkgroefHomokseksualiteit - Caeciliastraat 18, isco, 22-2 uur. NVSH trefcentru» - Rapenburg 48, tel. 149987, open soosvanaf 22 uur. Nieuwe Mare/ho« Oude Singel - an tiek- en curiosamrkt, tot 17 uur. Leiderdorp K&O - Splinterlan 91, open dag voor informatie en inshrijvingen, tot 16 uur. Oegstgeest Het Drieluik - Qversstraat 37a, open dag K&O tot 15 ur. Voorschoten Sporthal Vliethost, recreatie-volleybal, 14.30 uur. Wassenaar Dierenpark Wasenaar, Rijksstraatweg, 'familiedag' met hows en spelletjes, tot 17.30 uur. Zonneveldweg -Wielerronde, vanaf 12 Zoeterwoude Eendekooi - Koakerspad, kermis vanaf 14 uur. Swetterhage - llankaartweg 2, dorp, fancy-fair en roamelmarkt tot 20 uur. ZONDAC Leiden Volkstuinverenjing Roomburg - Vliet- weg, zomertentonstelling, 10-17 uur. Leidse Werkgrep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 11 'De Roze Salon', 14-18 Rijksmuseum /oor Volkenkunde - Steenstraat, filt 'Verborgen kwaad in tropisch water'J5 uur. Voorschoten Avanti - Raadhislaan 45, fietstochten 25, 30 en 60 km start tussen 10-11 uur. Leiderdorp Jazzclub De Wagenschuur - Holland- sche Tuyn, Hofdstraat 24, jazzconcert 'Jazzterix', 21 ur. Zwembad De )oes - Hoogmadeseweg, cursus 'auto tewater', 13 uur. Zoeterwoude Eendekooi - Koikerspad, kermis vanaf 14 uur. Voorschoten Sporthal De liethorst - recreatie-vol leybal, 10 uur. Lindehoeve - lurg. v.d. Haarplein, dis co, 14 uur. MAAND7G Leiderdorp Speeltuinverenigng Zijlkwartier - v.d. Marckstraat, mandagmiddagsoos, 14 APOTHEKEN De avond-, nachten zondagsdienst van de apotheken in Ie regio Leiden, wordt waargenomen va vr 31 tot vr 7 door: Apotheek Central, Breestraat 74, Lei den. tel. 120552. Apotheek BekerLijtweg 4, Oegstgeest, tel. 155482. Burgerljke stand LEIDEN Gebten: Maaike dv. F.J.M. Willems en T.C. amp, Karin Bianca dv. A. Gast en J.M.Itrookman, Valerie dv. N.R. Kort en J..M. Andeweg, Kay zv. J.L.M. Zweertsm W. van Welbergen, Carine FranciniBelline dv. J.G.P. van Huls van Taxisin C.E.B. Blijdenstein, Mehmet zv. M.iaygili en H. Akdeniz, Francis dv. P.Dvan Leen, Jacobus zv. C. van Duyn enï. van Duijn, Charlotte Leontine dv. I.J3. Taille en A.B.T. van den Brink, Anr Zamira Dorothée dv. J.H.G. van Asdt en C.K. Gottschall, Tammerly Jamdv. E.B. Nai Chung Tong en A.S. Stolten, Arjan Pieter zv. H.W. de Mooij M.J. Wassenaar, Mark zv. M.J. Rasser 4 E. de Wit;-JeUe Roelof zv. T. Rozema 4 D.W. van Duijvenbo- de, Johanna Mria Iris dv. T. van Delft en A. Vink, Johma Maria Annelina dv. H. Vink en P.l van der Meij, Samira dv. R. Bekkaoi, JoSé Maria dv. G.C. van den Berge A.M.M. Berkhout, Mar lies Willemien v. H.K. van Gelder en L. Cronheim, Mioel zv. A. Vianen en J. Kwestroo, Col Alexander zv. M.W. Looije en M.1 van Leeuwen, Wouter Harm Jan zv. INoordzij en C.A.Y. Eek hof, Arthur Ccnelis zv. G. J. Ravensber- gen en A. Zwan, Tim zv. A.A.M. van Tuijn, SamarjKaur dv. S. Singh en M. Kaur, Bart z- H.P.W. Vermeeren en W.R. Ligeon, Wllemijn Justien dv. M.B. Krijt en I.C.PHansen, Martinus Ger- hardus Roberzv. E.M.P.P. Verheij en G.C.G. de Jag\ Talitha Catharina Eli sabeth dv. E.i.P.P. Verheij en G.C.G. de Jager, Johan Dirk zv. J. Noppen en C.E. Scheepmter, Wouter Gerardus zv. A.C. Meester 4 M.E. Zandvliet, Robert Willem Lodevjk zv. W.L.J. Bröcker en A.H.J.T. Vriels, Emine dv. N.G. van den Dool, Jefey zv. I. van Rhijn en M. Bousie, Sandidv. J.R. Ratchford en N. van Rijn, Gendus Beryamin zv. G. van Schie en B./M.J. Geijer, Margaretha dv. P. Fietvehen G. SchijfT, Kevin Leo- narduszv. L.Jvan Eeden en M. van der Tang, Daniëll dv. D. Hellenberg en P. van dei Plas.Juzanne dv. T. Mieremet en J.MT. Bosian, Lillianne dv. G.J de Werk ei M.J..A. de Roos, Jan Willem Maria v. C.W Beenakker en M.E.H.C. Prinsei, Ken>iederik zv. B.J. ter Haar en M. lishio, iikkert zv. L.H.F. Mullen- ders ei M.H.z van der Mijl, Nancy dv. R.A. Bjnaars n W. J.C. Sierat, Daisy dv. R A. Iijnaarsen W.J.C. Sierat, Esther Suzarne dv. Jvan der Boon en H A. 01- denho', Timny zv. C. Star en J. Dirkx, Barthilomeu Cornelis Jacobus zv. A.J. Smataan er L.M.J. Hageman, Maria Johana Helna dv. A.J. Smakman en L.M.JHageran, Samantha Aria Maria t dv. Cde Molen Y. de Roode, Kim dv. M.J.Cde Roij en W.C. Marks. ZOETERWOUDE - De 'zaak Bolleboom' nadert nu zijn definitieve vol tooiing. De Zoeterwoudse veehouder, die destijds illegaal een varkens stal bouwde en zonder vergunning (teveel) varkens hield, moet officieel vandaag zijn beesten moeten verkassen. Volgens burgemeester Houdijk van Zoeterwoude heeft Bolleboom nu alle beroepswegen heeft bewan deld die er maar te gaan zijn. De Raad van State heeft echter definitief bepaald dat aan de illegale praktijken per 1 september een einde moet komen. Houdijk zegt dat de gemeente precies zal nagaan hoeveel varkens er officieel mogen blijven op het terrein aan de Slootweg. Het resterende aantal zal desnoods door de gemeente worden verwijderd. Overigens zijn op het land van Bolleboom (ver)bouwaktiviteiten gesig naleerd. Maar volgens de burgemeester is Bolleboom alleen maar bezig om een oude schuur minder bouwvallig te maken. Die schuur wordt niet groter, alleen 'draaglijker'. 'De zaak Bolleboom' zal aanstaande maandag, tijdens de raadscommis sie voor openbare werken, nogmaals aan de orde komen. LEIDSCH m DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten. Post uitsluitend aan Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Teleloon: 071-144941 2311BG LEIDEN Geen krant ontvangen: tel 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag van 16 30-18.00 uur Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen Restitutie is niet toegestaan. n één maand v verstrijken van de abonnementsperiode geen Betaling van abonnementsgelden op girc 3203571 t.n.v Dam.ate Holding BV te Haarlem Directie: G. Koopman Adj.dir.:N Quakernaat Hoofdredacteur Drs J.WE Metselaar Adj. Hoofdredacteur: R D. Paauw 240.50 Commentaren. W. F. J. Wirtz en A. A. van Brussel H. v.d Post (plv) W. F. J. Wirtz (bin. buit./eco.) P. J. de Tombe (sn) A. van Kaam (plv) W. C H. Schramt (feature) M. Hoenson-de Graaff (randgem.) P C. Rosier (radio, televisie, kunst) S.J. de Groot (geestelijk leven) Persdienst met eigen correspondenten o a in: Bonn. Brussel. Londen. Parijs. Washington. Cairo, Jan Timmerman en Jeanette Heymenberg: 'We zijn maar met zo'n klein kluppie...' (foto Holvast) t Zwembadmevrouw Henny Reinink, lachend achter de kassa van het Leiderdorpse bad 'De Does'. (foto Holvast)

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 2