Voorspelbaar verloop van 'Masterstoernooi' Springruiters stellen teleur Biedt u maximale vrijheid en u betaalt óók op lange termijn niet te veel rente. Rabobank Q Jimmy Arias 'afgeserveerd' Zijspanduo weigert aalmoezen DeVariabele Rente Hypotheek. Door Gene Mayer Belangstelling beneden peil Everton wint Benauwde bekerwinst Stuttgart Van Basten nog niet hersteld van blessure CHIO Rotterdam Eerste winst voor John Van der Wiel Wereldkampioenen Streuers en Schnieders beledigd ZATERDAG 1 SEPTEMBER 1984 SPORT PAGINA 13 LEIDEN- De tennistoernooien in de regio Leiden zijn voorspelbaar. Dat is voor de pu blieke belangstelling natuurlijk niet zo goed. Misschien dat daarom het bezoek op Room burg beneden peil bij ft. Gisteren werd wel duidelijk dat de strijd om de titel in B bij de heren is voorbehouden aan Freek van der Capellen en Ivar de Jong. Maar de ontmoeting tussen de favorieten belooft tenminste een ontknoping. Karin Berg kon het tijdens de Masterstoernooi in de C-klasse niet bol werken tegen Madeion Verdegaal: 2-6,4-6. (foto Holvast) Ivar de Jong steekt in een prima vorm. Hij veegde Anne Jan van der Meer met 6-0, 6-2 van het gravel en dat zegt wel iets, want de aanvoer der van de reserves van Unicums is iemand die het racket best weet te hanteren. Ook als hij niet optimaal fit is. Voor Freek van der Capellen ligt op Roomburg de kans om met de 'Masterstitel' onbetwist het pre dikaat 'beste tennisser van de regio Leiden' te pakken. Hij won immers al eerder de districtstitel. Is bij de heren dus tenminste in de finale een gevecht te verwach ten, bij de dames in B is dat niet het geval. Inge van der Loo is ge woon de sterkste nu Jacqueline .van Wijk haar niet bedreigt en Henny Fehling niet van de partij is. Veronique Pardoel, de zekere fina- liste, kan van de laatste partij hoog uit 'een lekkere pot maken', maar de uitslag staat vast: Inge van der Loo wordt de 'beste tennisster van de regio'. Ook zij won namelijk eer der de districtstitel. In C zal bij de heren niemand Jan Siemerink een strobreed in de weg kunnen leggen. Gisteren knal de de no 1 van de Rijnkanters het verweer van Mathijs Glastra in twee flitsende sets in duigen: 6-3, 6-1. Thomas Koemans is hier een geheide finalist, zij het evenals Veronique Pardoel bij de dames in B, zonder enige hoop. De spanning zit er wel in bij de dames in C. Madeion Verdegaal en Jacqueline Paauw mogen dan bei den hun eerste partij in 'de Mas ters' royaal hebben gewonnen, hun tweede partij was minder overtui gend. Jacqueline Paauw mocht be slist niet ontevreden zijn met haar twee sets winst tegen Eveline Krul: 6-4, 6-3 en Madeion Verdegaal stuitte tegen de no 8 geplaatste Ka rin Berg eveneens op stevige te genstand: 6-4, 6-2. In D liggen de zaken anders. Daar zijn de verrassingen ook al op de eerste dag van de Masters geval len. Zowel bij de heren als bij de dames is de titel een buit, die door meer dan twee jagers kan worden gepakt. ROTTERDAM (ANP) - De Neder landse springruiters hebben vrij dag bij de landen wedstrijd van het CHIO te Rotterdam niet aanneme lijk kunnen maken, dat de lobby van de hippische sportbond bij het NOC om een ploeg in Los Angeles aan de start te krijgen met voldoen de reden is gevoerd. Het door bondscoach Ben Arts uitverkoren viertal wekte in de aanloop tijdens de eerste dagen even de indruk voor eigen publiek in het spoor te kunnen blijven van de erkende Eu ropese topnaties. Het tegendeel werd werkelijkheid. Nederland hield slechts Zweden en Polen achter zich, landen die afvaardigin gen hadden gestuurd waarin de brokkenmakers overheersten. De 9000 gulden, behorend bij de eerste plaats, werd gewonnen door de Franse equipe, die het echec van Los Angeles (zesde) ook zonder Navet en Durand meer dan goed maakte. De tweede prijs was voor de Britse profploeg, die dankzij een foutloze tweede manche West- Duitsland voorbij streefde. Neder land eindigde bij afwezigheid van onder anderen de Belgen, die de nationale titelstrijd afwerken, op de zesde plaats, ver achter Zwitser land en Ierland. Na de eerste omloop was er voor het viertal Van Tuyl, Van der Vleu ten, Ebben en Hendrix nog uitzicht op een eervolle klassering. Emiel Hendrix trok zich de sfeerloze am biance - hoewel goede paarden sport werd geboden, bevolkten weer erg weinig toeschouwers de tribunes - nog het minst aan. De ruiter uit Baarlo reed als enige Ne derlander een foutloos parcours. Zijn teamgenoten waren hem tot weinig steun, zodat Hendrix de tweede kans om uit te blinken als slotrijder voorbij liet gaan, omdat er toch niets meer te redden viel. De Limburger dacht er beter aan te doen Spargo op stal te laten met het oog op de komende dagen en het weinige publiek. „Als er een kans was geweest in het klasse ment hogerop te komen, was ik ze ker in de tweede manche gestart. Er viel echter niets te verbeteren", verklaarde Hendrix zijn besluit. Zijn wegblijven werd begripvol ge- Ook het toernooi van de OLTC in Oegstgeest lijkt voorspelbaar. De in het herenenkelspel B no 1 ge plaatste Robert Jan van der Feen speelde zich gisteren zoner moeite langs Har Meijer in de finale: 6-2, 6-1. Maar de weg naar het optreden in de laatste ronde kan voor de no 2 geplaatste Thijs Steensma geblok keerd worden door een 'oldtimer', Richard Kasten. Als die zijn aan dacht bij het gebeuren op het gra vel weet te houden zal hij nu vol doende ritme hebben om met zijn ervaring en techniek Steensma af te troeven. Bij de dames is Maureen Meijer .een toch wat verrassende fmaliste. ASSEN (GPD) Nog maar net is een geldinzamelingsactie op touw gezet voor de Asser wereldkam pioenen zijspanraces Egbert Streuer en Bernard Schnieders, of dat initiatief wordt alweer gestopt. Oorzaak: beide coureurs zijn het absoluut niet met de actie eens. Or ganisator Bethlehem heeft het spe ciaal geopende banknummer weer laten blokkeren. „Ik zorg er zelf wel voor dat ik geld bij elkaar krijg voor het mo torracen. Dit lijkt wel bedelen", zegt een verontwaardigde Egbert Streuer nadat in enkele krante-ad- vertenties het initiatief openbaar werd. Daarin wordt met de schreeuwende letters S.O.S. de be volking van Assen en brede regio opgeroepen geld te storten op een speciaal banknummer ten name van Streuer-Schnieders '85. „De wereldkampioenen hebben allebei meer geld nodig om hun successen te continueren", luidt een zin uit de advertentie. tolereerd door bondscoach Arts. „Als die jongen goed rijdt voor de Grote Prijs, is iedereen dit toch weer vergeten", zei Arts, die ook liever de verrichtingen van de ploeg wilde vergeten. „Iedere keer denk je weer over goede combina ties te beschikken, maar even vaak blijkt het er maar één te ziin Jan van 'Tuyl (4,25 plus iz siraipuincn, mag er niet op worden aangeke ken. Hij heeft het niet slecht ge daan in zijn eerste interlandwed strijd. Van Eric van der Vleuten (8 plus 8) en Anton Ebben (13,25 plus 9) had ik wel meer verwacht", al dus Arts, die er laconiek aan toe voegde dat de hippische sport er al lang niet meer in slaagt hem teleur stellingen te bezorgen. Toon Ebben Voor de meeste andere aanwezi gen was de prestatie van Toon Eb ben wel een teleurstelling. De 53- jarige nestor van het gezelschap viel geheel tegen zijn gewoonte in uit de toon. Ebben, die het zilveren jubileum in het Nederlandse team al enige tijd achter zich heeft, valt met Jumbo Design doorgaans op door secuur springen. Dat onder streepte hij tijdens de eerste dagen van het CHIO, toen hij slechts werd betrapt op tijdsoverschrij ding. De zeventien-jarige Jumbo was vrijdag echter niet in de hand te houden. De 13,25 strafpunten van de eerste manche was geen vergissing. De anders zo betrouw bare combinatie vormde ook toen de route bekend was geen eenheid. „Hij was te fel", bromde Ebben als verontschuldiging. De plotselinge tweede jeugd van het paard zorgde er tevens voor dat de routinier voor de bescheiden huldiging op het re- serve-rijdier Black and White de ring betrad. Interessant was vooral de strijd van de werkelijke elite. Frankrijk sloot de eerste rit foutloos af dank zij Rozier, De Balanda en Cottier, terwijl de Westduitsers driekwart strafpunt opliepen door de traag heid van Meyer zu Bexten. In het tweede gedeelte onderstreepte echter alleen Europees kampioen Paul Schockemöhle zijn klasse en die van zijn lenige troetelkind Deister. Jannie Kaaien, als no 2 geplaatst, liet het afweten en dat opende voor de Unicum-speelster de weg naar de finale. Zij zal er, zover gekomen, ook best wat van maken. In C was gisteren de grote verras sing de uitschakeling van de no 3 geplaatste Jan de Groot door Koen Heringa van de Oegstgeester club zelf, 6-0, 6-1. Overigens een score die meer zegt over de wisselvallige vorm van de Katwijker, die mo menteel tennis meer als een aflei ding ziet, dan over de sterkte van Heringa. Die zal van de zege ook wel niet wakker hebben gelegen. In het herendubbelspel C moest het no 1 geplaatste koppel Brebde/ Het idee voor de actie is ontwor pen door reclameman Bethlehem uit Assen. Er is verder een comité van aanbeveling dat bestaat uit en kele prominente Assenaren. S.O.S. Terwijl Frankrijk al buiten be reik was - Rozier gleed als enige meetellende ruiter in de regen uit op de twaalfde en laatste hindernis - hield titelverdediger Groot-Brit- tannië de spanning op peil. Een maal bekend met de afmetingen van het fraaie parcours maakten Robert Smith, Skelton en Pyrah professioneel geen blunders meer en schoven op naar de tweede plaats. Vierling hard werken om de Rijn- kanters-combinatie Thomas de Mooy/Dick Heemskerk terug te wijzen: 7-5, 1-6, 6-4. Goede presta tie van de Mooy en Heemskerk, die met een beetje geluk de halve fina le zouden hebben gehaald. Jelsje Teekens en Ronald Blom- mendaal plaatsten zich voor de hal ve finale in het gemengd dubbel- formeerd tijdens de huldiging van -t duo enkele weken geleden. Maar misschien is het door alle emoties van die avond niet alle maal tot hun doorgedrongen". Streuer zegt zich daar in elk ge val nauwelijks iets van te herinne- Sanders-Keyzer Annemane Sanders-Keyzer zorgde toch nog voor een Neder landse succesje door met Amon de dressurproef op haar naam te schrijven. De Zweed Peter Eriks son won gisteren het eerste num mer van de dag, een internationaal springconcours tabel A met 11 hin dernissen, 14 sprongen met een maximale hoogte van 1.40 meter. spel C via een simpele 6-1, 6-4 winst op het koppel Van der Ak ker/Van der Linde. Nauwelijks een surprise. Bij de dames in D zijn drie kwartfinalistes bekend. Olga Kleestadt won van Trees van Wijn gaarden^, 6-4, Joyce Keuning van Huigen: 6-1, 4-6, 6-2 en Winnie Seckei klopte Kitty Kobes: 6-1,6-4. FRANK BONTF, ren. „We hebben die avond wel met duizenden mensen gespro ken". De bankrekening is in elk geval weer geblokkeerd. De actie liep nog te kort om al resultaten te heb ben geboekt. NEW YORK (Rtr) - De dikwijls door blessures geplaagde en daar door op de wereldranglijst nogal achteruit geworpen Gene Mayer is de eerste geworden, die de door de computer samengestelde plaat singslijst van de Open Amerikaan se tenniskampioenschappen ge weld heeft aangedaan. De groot meester van de tweehandig gesla gen dropshot en stopvolley ver sloeg vrijdag in de tweede ronde van Flushing Meadow de als zesde geplaatste Jimmy Arias met 6-4,6- 2,6-3. Gene Mayer zelf staat twin tigste op de wereldranglijst. Even later viel nog een geplaat ste speler. De nummer elf Juan Aguilera uit Spanje, die zich in het geheel niet thuisvoelde op de ta melijk snelle kunststofbedekking van Flushing Meadow, verloor in drie sets: 4-6,6-7,3-6 van de Ameri kaan Robert Green. Deze staat 132ste op de ranglijst. De als derde geplaatste titelhou der Jimmy Connors plaatste zich vrij gemakkelijk voor de derde ronde. Hij versloeg zijn landgenoot Brian Gottfried met 6-3, 6-3, 6-2. Bij de dames werd het schema nog wat verder opengegooid door de nederlaag van de als vijfde ge plaatste Kathy Jordan tegen de Tsjechoslowaakse Helena Sukova: 3-6,3-6. Na Manuela Malejeva, Jo Durie en Kathy Horvath, de num mers 6, 10 en 11, was de als zesde geplaatste Jordan het vierde 'reekshoofd', dat vroegtijdig werd uitgeschakeld. In de eerste ontmoeting van zijn carriere tegen de 28-jarige Gene Mayer ontbeerde Jimmy Arias zijn meest gevreesde slag: de forehand. In de eerste ronde had hij tegen Terry Moor ook al de nodige moei te gehad, maar ditmaal ging het nog slechter. Hij sloeg vanaf de fo rehand slechts acht winners en maakte elf niet afgedwongen fou ten. Mayer maakte minder fouten (17 tegen 25) en serveerde beter. 67 procent van zijn eerste opslag ging in tegen 54 procent voor Arias. Bij de dames plukte de 19-jarige Helena Sukova de vruchten van een intensieve oefencampagne. „Een halfjaar geleden versloeg Ka thy Jordan me nog met 6-3,6-0", maar voor de open Amerikaanse LONDEN (RTR) - Everton heeft vrijdagavond zijn eerste overwin ning van het seizoen behaald in de Engelse league. De club uit Liver pool, die het voetbaljaar inzette met winst op de sterker geachte stadgenoot in de erewedstrijd tus sen landskampioen en bekerwin naar, won vrijdagavond ,met 1-0 van Chelsea. Richardson maakte twaalf minuten na rust het doel punt voor de ploeg, die de competi tie was begonnen met nederlagen tegen Tottenham en West Brom- wich. heb ik samen met mijn coach Jan Kurz erg hard gewerkt op mijn ser vice en volley". De uitslagen: Heren enkelspel: tweede ronde: Ro bert Green (VSt) - Juan Aguilera (Spa) 6-4,7-6,6-3, Henri Leconte (Fra) - Peter Doohan (Aus) 7-5,6-4,7-5, Jimmy Con nors (VSt) - Brian Gottfried (VSt) 6-3,6- 3,6-2, Henrik Sundstroem (Zwe) - Rick Brown (VSt) 6-1,6-2,6-0, Joakim Ny- stroem (Zwe) - Ramesh Krishnan (Ind) 7-5,6-3,7-6(7-2), Sandy Mayer (VSt) - Kel vin Belcher (VSt) 6-3,7-6(7-3),6-3, John Lloyd (Gbr) - Libor Pimek (Tsj) 6-2,6- 1,6-2, Kevin Moir (Zaf) - Kevin Curren (Zaf) walkover, Gene Mayer (VSt) - Jim my Arias (VSt) 6-4,6-2,6-3, Tomas Smid (Tsj) - Paul McNamee (Aus) 7-6,6—3,6-4, Tom Gullikson (VSt) - Francisco Gonza les (Par) 6-4,6-2.7-5. Dames enkelspel: tweede ronde: Lisa Bonder (VSt) - Debbie Spence (VSt) 5-7,7-5,6-3, Patty Fendick (VSt) - Marie-Christine Calleja (Fra) 6-3,6-3, 'Peanut' Louie (VSt) - Virginia Wade (GBr) 6-2,2-6,6-3, Susan Mascarin (VSt) - Michelle Torres (VSt) 6-4,3-6,6-2, Wendy Turnbull (Aus) - Grace Kim (VSt) 6-4,3- 6,6-2, Claudia Kohde-Kilsch (WD1) - Ka thy Rinaldi (VSt) 6-4,6-2, Yvonne Ver maak (Zaf) - Renee Uys (Zaf) 7-6(10-8),6- 3, Beverly Mould (Vst) - Gigi Fernandez (Pro) 7-6(7-1),6-4, Barbara Potter (Vst) - Sandy Collins (Vst) 6-3,7-6(7-4), Jennifer Mundel (Zaf) - Nathalie Herreman (Fra) 7-6(7-l),6-2, Virginia Ruzici (Roe) - Ja mie Golder (Vst) 1-6,6-2,6-4, Pam Shri- ver (Vst) - Wendy White (Vst) 6-3,6-2, He lena Sukova (Tsj) - Kathy Jordan (Vst) 6-3,6-3, Gabriella Sabatini (Arg) - Kim- berley Shaeffer (Vst) 6-4,6-1, Caterina Lundquist (Zwe) - Catherine Tanvier (Fra) 7-5,6-4 HAMBURG (SID/DPA) - Lands kampioen VfB Stuttgart heeft pas in de 83e minuut zijn plaats in de tweede ronde van het Westduitse bekertoernooi kunnen veilig stel len. Zeven minuten voor tijd maak te Bernd Förster het winnende doelpunt (5-4) tegen Rot Weiss Oberhausen, dat in de tweede Bun- desliga een plaats in de staartgroep bezet. Voor 5000 toeschouwers speelde Stuttgart slechter dan voor moge lijk was gehouden. Oberhausen liep in de eerste helft uit tot 4-2. Een achtervolging in de tweede helft redde Stuttgart, Claesen (strafschop), Reichert en Förster schoten de kampioenen in de twee de ronde. De uitslagen van de wedstrijden, die vrijdagavond voor de eerste hoofdronde van het Westduitse be kertoernooi werden gespeeld, zijn: VfB Stuttgart - Rot Weiss Oberhau sen 5-4, FV Duisburg 08 - Waldhof Mannheim 1-4, VfL Osnabrück - TSV Friesen Hanigsen 2-5 (na ver lenging). „Alleen al dat S.O.S., daar ga je al van over je nek", zegt Streuer. „Ik ben commercieel bezig, ik hoef niet van aalmoezen te leven. Bo vendien loopje het gevaar dat wan neer je een pilsje koopt of na enige tijd in een nieuwe auto rijdt, men sen die gelden hebben gestort op de speciale bankrekening je voor de voeten gooien dat je die dingen van hun geld doet. Dat is ook de reden voor het afwijzen van bij- voorbeeld een fanclub. Die is er ook vaak voor het binnenhalen van geld. Dat hoeft van mij niet". Willy Bethlehem reageert ver baasd op de reactie van Egbert Streuer. „We hebben hem en bak kenist Schnieders uitvoerig gein- AMSTERDAM (GPD) - Marco van Basten acht de kans dat hij met Ajax zondag in Rotterdam aan de competitie begint „erg klein". De spitsspeler ondervindt nog al tijd veel last van de blessure die hij afgelopen zondag in het duel tegen Atletico Mineiro tijdens het Am- sterdam-709-toemooi heeft opgelo pen. De Utrechter kreeg onder HILVERSUM (ANP) - Zonder ti telhouder Jan Timman is vrijdag in de AVRO-studio te Hilversum een begin gemaakt met de nationale schaaktitelstrijd. De Amsterdamse grootmeester, die reeds zevenmaal de titel op zijn naam bracht, slaat een jaartje over. Hij heeft reeds een zwaar programma afgewerkt en wil zich goed voorbereiden op het internationale grootmeestertoer- nooi van Tilburg, dat over een maand begint. De meest in aan merking komende kandidaten voor de hoofdprijs van vijfduizend gulden zijn bij zijn afwezigheid de collega-grootmeesters Hans Ree (viermaal titelhouder) en John van der Wiel. Beiden wonnen vrijdag met wit. Ree plaatste tegen Rini meer een trap in de liesstreek en moest zich met een zware bloeduit storting laten vervangen. „Maandag en dinsdag", aldus de topscorer "van het afgelopen sei zoen, „kon ik niet lopen, heb ik op bed gelegen. Woensdag heb ik wat gefietst en donderdag heb ik voor het eerst weer gelopen. Vandaag heb ik opnieuw wat getraind. Niet met de groep, maar alleen en zon der bal, en ook dat ging niet goed. Ik kan niet soepel bewegen en ook niet rennen. Daarom houd ik er re kening mee dat ik tegen Sparta niet kan meedoen". De definitieve beslissing over het al dan niet in actie komen van Van Basten zal pas zondagmorgen worden genomen. Tot die tijd zal hij door fysiotherapeut Rob Nolet nog onder handen worden geno men. Is Van Basten inderdaad niet beschikbaar, dan zal hij worden vervangen door John Bosman. Ajax zal het tegen Sparta in ieder geval moeten stellen zonder Van 't Schip en Ophof. ADVERTENTIE De Franse ruiter Gilles Bertrand de Ballanda op Lori Pierre tijdens de strijd om de landenprijs die zijn ploeg met overmacht won. (foto anp» Kuijf een beslissende doorstoot, terwijl van der Wiel tegen Hans Bohm een doorslaggevend over wicht opbouwde. De surprise van de dag kwam op naam van Coen Stehouwer. Deze student in de medicijnen, die be trekkelijk weinig speelt, versloeg Paul van der Sterren e' e'n van de internationale meesters in het ge zelschap. Ook Peter Scheeren deed van zich spreken. Hij versloeg zijn Brabantse collega Frans Cuijpers, dankzij een klassiek offer op h7, waarbij gezegd dient te zijn, dat de verliezer het ongeluk wel enigszins over zich afriep. De ontmoeting tussen Gert Ligterink en Johan van Mil eindigde na twee zittingen in remise. Bij een hypotheek met een variabele rente betaalt u nooit meer dan de geldende marktrente. Aanpassingen vinden geleidelijk plaats. Stijgt de marktrente, dan betaalt u meer. Daalt die, dan wor den uw hypotheeklasten lager. u kunt bij de variabele Rente Hypotheek onbeperkt boetevrij aflossen. Bovendien kunt u meestal de afgeloste bedragen opnieuw op nemen zonder notariskosten. Een grote mate van vrijheid dus. De huidige variabele rente is aantrekkelijk laag en be draagt bij gemeentegarantie en maand- betaling 8,2%. Dit is een van de vele hypotheek mogelijkheden van de Rabobank. Maak daarom een afspraak met onze hypotheek-adviseur. Hij geeft u advies op maat en kan u precies vertellen wat de voorwaarden van uw eigen Rabobank zijn. geld en goede raad

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 13