Mitterrand onverwacht in Marokko Vraagtekens rond neergeschoten Jumbo Christelijke Libanezen begraven hun leidsman K^rr Man Ferraro curator af Drie zwarten gedood Ruimteveer gelanceerd Geen resultaten in Afghanistan-overleg Kujau: ik wist niets van publikatie Stern VHJDAG 31 AUGUSTUS 1984 BUITENLAND PAGINA 7 FAKIJS (GPD) - President Mitterrand heeft geheel on verwacht en 'privé' donderdag een onderhoud gehad met <fc Marokkaanse koning Hassan II in diens zomerverblijf ii Fez. WASHINGTON - Een rechter in New York heeft John Zaccaro, echtgenoot van de democratische kandidaat voor het vice-president- schap van de VS Geraldine Ferra ro, het beheer afgenomen van het vermogen van een 84-jarige vrouw, die fiscaal onder zijn curatele was gesteld. Zaccaro, een rijke hande- door Henk Kolb laar in onroerend goed, was in 1982 door dezelfde rechter aangesteld om de gelden te beheren. Uit dit fonds had hy vorig jaar 100.000 dol lar geleend voor gebruik in zijn ei gen zaken, die in maart van dit jaar met twaalf procent rente waren te rugbetaald. Rechter Edwin Kassoff van New Yorks opperste gerechtshot schreef dat tegen Zaccaro welis waar geen verdenking bestond van oneerlijkheid of kwade bedoeling, doch dat zaakwaarnemers naar al gemeen oordeel niet worden ver ondersteld hen toevertrouwde ver mogens te gebruiken voor eigen doeleinden of voor investering in hun eigen zaken. Behalve de 100.000 geleende dol lars waarover een officiële toe zichthouder een klacht had inge diend had Zaccaro in februari van dit jaar uit het kapitaal van om streeks een miljoen dollar nog eens 75.000 dollar geleend, die hij even eens in maart met twaalf procent rente terugbetaalde. Geraldine Ferraro, die juist een onderzoek naar haar eigen finan ciën en die van Zaccaro's make- laarsbedrijf, betrekkelijk onge schonden heeft doorstaan, zei: „Het is niet de eerste maal dat ik het met de beslissingen van de rechter niet eens ben. Ik denk dat hij ongelijk heeft". Ferraro, voor heen een assistent openbaar aan klager, zei ook dat de rechter zulke beslissingen naar zijn inzicht kan nemen en dat daartegen geen be roep mogelijk is. Zaccaro zelf betoogde tijdens de rechtszitting vorige week, dat hij meende binnen het raam van de rechterlijke instructies te hebben gehandeld. Hij zei het geld te heb ben geleend omdat hij dit be schouwde als een verstandige in vestering voor de vrouw en niet be sefte dat dit was verboden. Rellen in Zuid-Afrika JOHANNESBURG (UPI) - By on geregeldheden in enkele zwarte woonsteden in de buurt van Jo hannesburg (Zuid-Afrika) zijn gis teren drie jongeren doodgescho ten, zo deelde de politie mee. Zowel in Kathlehon en als in Da- veytown, even ten zuiden van Jo hannesburg, kwamen twee jonge zwarten om toen de politie het vuur opende op een menigte jonge ren die volgens de politie bestelau to's met stenen bekogelden, plun derden en in brand staken. In Daveytown viel bovendien een gewonde en werd later op de dag het lijk van een 14-jarige jon gen gevonden. Het is niet zeker dat ook hij door politiekogels is omge komen. De ongeregeldheden houden verband met de boycotacties op zwarte scholen, uit protest tegen het gescheiden onderwijs, het ge bruiken van lijfstraffen en het niet toestaan van studentenraden. Tot dusver zijn bij rellen in totaal zes doden gevallen. Na een studentenstaking aan de universiteit van Transkei zijn giste ren 200 studenten gevangen gezet. Onder de opgepakte studenten zou zich de zoon van een minister van het zwarten-thuisland Transkei be vinden. D Franse president, die allereerst vn plan was naar Portugal te gan, week van zijn route af om tvee redenen, zo neemt men in Pa ris aan. Allereerst wordt vandaag irMarokko het referendum gehou- dn over de politieke unie met het Lbië van kolonel Gadaffi. Boven den is in Frankrijk ongerustheid •oftstaan over de dood van twee südenten, die in de gevangenis va Marrakesh bezweken aan een htigerstaking van 55 dagen. dior Ridolph Bakker fn zijn lange reeks van verrassen- d' initiatieven ziet de Libische ko- l<nel Gadaffi nu een nieuw plan tot en politieke unie werkelijkheid vorden met Marokko. Hoewel dit jlan, evenals de vele vorigen, on eer andere met Egypte, geen lang éven beschoren zal zijn, biedt het loning Hassan ongetwijfeld voor telen. Algemeen wordt dan ook •erwacht dat de zeven miljoen Ma- okkanen, die vandaag ter stembus ;aan, met het plan tot samengaan aülen instemmen. Marokko was financieel aan de and van het bankroet door de sie rende oorlog met het Polisario. Jet opstandelingenleger in de Sa- ïara, dat territoriale eisen aan Ma- okko stelde en dat tot voor kort loor kolonel Gadaffi werd ge- (APE CANAVERAL (AFP/UPI) - Eet Amerikaanse ruimteveer Dis- overy is gisteren zyn eerste reis raar de ruimte begonnen. Afgezien wn een kort oponthoud dat werd veroorzaakt doordat een particu lier vliegtuigje het lanceergebied vas binnengevlogen, verliep de lincering vlekkeloos. Om 14.41 onze tijd maakte de Discovery zich los van het lanceer- platform. Over zes dagen, 56 minu- tm en 30 seconden wordt hij, op 5 september, terugverwacht voor de lrnding op de luchtmachtbasis Ed- vards in Californië. steund. Welke redenen de onbere kenbare Gadaffi er toe brachten het Poliario in de steek te laten zijn onduidelijk, vast staat dat afgelo pen 13 augustus koning Hassan II en de Libische dictator het verdrag tot het aangaan van de unie sloten, dat in feite neerkomt op een vre desverdrag tussen beide landen. Voor president Mitterrand is de ze ontwikkeling van de allergroot ste betekenis, met name in ver band met de Franse militaire aan wezigheid in Tsjaad, dat voor de helft door troepen van Gadaffi is bezet. Vermoed wordt dat de Fran se president de Marokkaanse ko ning - met wie hij op vertrouwelij ke voet staat - er van zal trachten te overtuigen dat hij van de gele genheid gebruik moet maken het Libische staatshoofd er toe te be wegen zijn bezettersrol in Tsjaad te bëeindigen. Ongetwijfeld spreken de beide staatshoofden ook over de clausule in het Marokkaans-Libische con tract, waarbij de een de ander mili tair zal bijspringen als een van hen wordt aangevallen. Op dit terrein stijgt het contract al meteen buiten de strikt Franse belangen uit. In Frankrijk volgt men met on gerustheid de ontwikkeling in de Marokkaanse gevangenissen, waar twee studenten in hongerstaking zijn overleden en anderen niet meer te redden zyn. De enige mis daad van de meeste studenten was dat ze pamfletten hadden ver spreid, anderen weer zitten gevan gen nadat ze zonder reden van straat waren opgepakt. Marokko is niet alleen voor Frankrijk, maar voor de hele wes terse Alliantie te belangrijk dan dat het huidige bestel er door interne troebelen in gevaar kan worden ge bracht. Humane zowel als politieke overwegingen zouden de Franse president er dan ook toe hebben gebracht 'op discrete manier' - zo fluistert men de dictatoriale ko ning te vragen wat democratischer met zijn oppositie om te gaan. Terwijl de Franse president on verwacht in Marokko opdook, was diens minister van buitenlandse betrekkingen Claude Cheysson of ficieel op bezoek bij Marokko's po litieke tegenstander Algerije. Het socialistische bewind had kans ge zien de gespannen relaties met zijn vroegere overzeese gebied aanzien lijk te verbeteren. Het Libisch-Ma- rokkaanse akkoord schept echter voor Algerije een reeks van proble- BIKFAYA - In Libanon wordt niemand in alle rust en vrede be graven. Maar naar Libanese maat staven was de begrafenis gisteren van Pierre Gemayel, de oprichter van de falangistische partij en de door Aernout van Lynden vader van de huidige Libanese pre sident, een beheerste en ingetogen plechtigheid. De man die in een politieke car rière van bijna vijftig jaar uitge groeid was tot de machtigste Pierre Gemayel, oprichter van de partij van christelijke falangisten in Libanon, werd gisteren in zijn woonplaats Bikfaya begraven. (foto AP) GENEVE (DPA/UPI/AFP/Rtr.) - De onderhandelingen tussen Af ghanistan en Pakistan, die onder auspiciën van de Verenigde Naties in Genève werden gehouden, zijn gisteren beëindigd zonder dat er concrete resultaten werden be reikt. VN-bemiddelaar Cordovez deel de na afloop van de besprekingen, LONDEN (AFP) - Groot-Brittan- nië gaat niet onderhandelen over de vrijlating van in Libië gedeti neerde onderdanen. Dit heeft de woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken in Londen gisteren meegedeeld als reactie op berichten uit Tripoli dat kolonel Gaddafi bereid is hen te ruilen te gen vyf in Groot-Brittannië vastzit tende Libiërs. De woordvoerder haalde een ver klaring van minister van buiten landse zaken Sir Geoffrey Howe aan, die op 25 mei in het Lagerhuis gezegd heeft dat hij weigert „te marchanderen over de vrijlating van Libiërs die al veroordeeld zijn wegens het plegen van ernstige Engeland wijst ruil gevangenen met Libië af misdaden of op hun berechting wachten". Een in de Libische hoofdstad op bezoek zijnde groep volksverte genwoordigers van de Labourpar- tij maakte woensdag bekend dat zes Britse onderdanen, die in Tri poli onder huisarrest staan, in staat van beschuldiging zijn gesteld. „Daar kunnen wij niet op reage ren", aldus de woordvoerder van buitenlandse zaken die er aan her innerde dat Londen „heftig gepro testeerd" heeft tegen het vasthou den van de zes Britten zonder dat zij in staat van beschuldiging zijn gesteld. Volgens het ministerie van buitenlandse zaken in Londen zit ten nog eens twee Britten in Tripo li vast, eveneens zonder in staat van beschuldiging te zijn gesteld. De zes Britten die niet uit Tripoli weg kunnen, zijn opgepakt na de schietpartij rond de ambassade van Libië in Londen op 17 april, waarbij een Britse politieagente werd gedood. Na een dagenlang beleg van de Libische vertegen woordiging in de Britse hoofdstad verbrak Groot-Brittannië de diplo matieke betrekkingen met Libië. die een week hebben geduurd, slechts mee, dat de missie was beëindigd en dat hij later contact zal opnemen met Iran om haar van de nieuwe ontwikkelingen op de hoogte te brengen. Iran weigert aan de besprekin gen deel te nemen, omdat het het regime in Afghanistan niet erkent en omdat „de mujahedien (het isla mitische verzet), de ware vertegen woordigers van Afghanistan" geen partij zijn bij de onderhandelingen. Cordovez zal vandaag nadere mededelingen doen. De belang rijkste onderwerpen van de indi recte besprekingen, die in 1982 be gonnen, is de aftocht van de naar schatting 105.000 Sowjet-militairen uit Afghanistan, internationale garanties voor niet-inmenging in Afghanistan, en de terugkeer van 4,5 miljoen vluchtelingen. De onderhandelingen vonden plaats tegen de achtergrond van grootscheepse militaire operaties van het Sowjet-leger in de grens provincie Paktia, die erop gericht zouden zijn om de grens met Pa kistan af te sluiten en zo de verbin dingslijnen met het buurland voor het verzet door te snijden. Duurste stukje Autobahn klaar BONN (GPD) - Duitslands en Europa's duurste Autobahn is voor een deel klaar. Bij de ope ning van de 3,5 kilometer, die Oberdollendorf met Könings- winter verbindt, deed zich iets merkwaardigs voor: burgers drukten op spandoeken hun vreugde uit over het feit dat de nauwe Bundesstraat 42 einde lijk ontlast wordt. „Eindelijk milieubescherming voor ons", luidde één van de teksten. Dat komt niet vaak voor bij het in gebruik nemen van betonnen wegen. De als „Rheintalstrasse Sie- bengeberge" gedoopte auto weg, die binnen enkele maan den wordt doorgetrokken naar Bonn en dan 5,2 kilometer lang zal zijn, heeft het astronomi sche bedrag van ruim 50 mil joen mark per kilometer ge kost. Berghellingen moesten 'verankerd' worden, 1700 meter voert door een afgedekte trog die aan alle kanten is beplant, er waren talloze moeilijkheden met het afwateringssysteem en de tramlijn aan de linkeroever van de Rijn moest worden ver legd. Voor Nederlandse toeristen is het nu mogelijk sneller in Köningswinter te komen, waar de 'koffie altijd klaar is', en de Drachenfels op te gaan. In de Bondsrepubliek staat die berg immers bekend als 'de hoogste van Nederland'. Toen koningin Beatrix op staatsbezoek in de Bondsrepubliek Duitsland was, maakte de toenmalige Bondskanselier Helmut Schmidt in zyn tafelrede ook deze opmerking. Talloze protesten en proces sen van onwonenden zijn ge schiedenis geworden. Maar die hebben er wel toe geleid dat een bouwwerk is ontstaan, dat ten aanzien van landschapsbe scherming in het bijzonder en milieubescherming in het alge meen, door velen uniek wordt genoemd. christelijke leider van Libanon, had gevraagd om een eenvoudige begrafenisdienst. Zijn wens ging - voorzover dat bij Libanese begra fenissen mogelijk is - in vervul ling. In een simpele houten kist, waarover de vlaggen van Libanon en de falangistische partij waren gedrapeerd, ging Pierre Gemayel zijn laatste gang in het kleine berg dorpje Bikfaya waar hij ook gebo ren was. Maar in Libanon is en blijft een politieke leider, ook na zijn dood, het bezit van de gemeenschap die hij geleid heeft. En zeker voor een man als Pierre Gemayel, de autori taire maar ook onkreukbare leider van de christengemeenschap, die zich nog altijd in het midden van een burgeroorlog bevindt, was een begrafenis zonder het nodige eer betoon ondenkbaar. Vanaf 's ochtends vroeg had pre sident Amin Gemayel, als de oud ste zoon, de condoleances ontvan gen van een oneindig lijkende stroom van duizenden mensen. Er waren de eenvoudige dorpsbewo ners uit de bergen gekomen, de mensen die de achterban vormden van de partij die de oude sjeikh Pierre, zoals iedereen hem noem de, al voor het bestaan van de onaf hankelijke republiek Libanon had opgericht. Zij kwamen eenvoudig in hun zondags zwart gekleed, de gezichten donkerbruin verbrand, met tranen in hun ogen. Er waren de honderden partijge noten en de officieren uit de mili tie, oorspronkelijke bergbewoners die de cosmopolitische manier van Beiroet hebben overgenomen. Zij kwamen aangereden in donkere Mercedessen, gehuld in de elegan te pakken van de Paryse haute couture en omringd door lijfwach ten. En er waren ook de vertegen woordigers uit het andere, moslim kamp. Moslimleiders als Saeb Sa laam en Adel Osseiran, verbeten politieke tegenstanders van dezelf de generatie. Mannen die keer op keer (en ook nu weer) in regerin gen van nationale eenheid hadden gezeten samen met de oude Ge mayel, en Libanon toch naar de verwoesting van de burgeroorlog hadden geleid. Pierre Gemayel was al enig tyd ziek geweest, zijn dood kwam niet onverwacht. En behalve de donke re zonnebril die zijn zoon Amin droeg, was er niet het extraverte leedbetoon dat zo gebruikelijk is in het Midden-Oosten. Zeker vergele ken met de begrafenis van Bashir Gemayel, de jongere zoon die twee jaar geleden bij een bomaanslag gedood werd, was het gisteren een rustige affaire. Pas toen de lijkkist, naast die van zoon Bashir, in het familiegraf werd bijgezet, werden de gevoe lens openlijk getoond. Voor Amin Gemayel was het een lange dag ge weest en het laatste vaarwel werd hem te veel. Met beide handen pakte hij de kist vast en leunde hij er met het voorhoofd snikkend te genaan. Later op de lange klim terug naar het dorp van de begraafplaats, ver klaarde een minder fanatieke aan hanger van de partij van Gemayel: „Amin huilde niet alleen om zyn vader, maar ook om zichzelf. Hy weet dat zonder de rots die zyn va der was hy nu ook door de christe nen bedreigd wordt die van geen compromis willen weten". HAMBURG (DPA/RTR/UPI) - De schrijver van de vervalste dagboe ken van Hitier, Konrad Kujau (46), ontkent dat hij vooraf door Stern- verslaggever Gerd Heidemann (53) op de hoogte is gesteld dat de ver valsingen bestemd waren voor het geïllustreerde weekblad. Voor de rechtbank in Hamburg hield hij gisteren vol de dagboeken te heb ben geschreven in de overtuiging dat ze bestemd waren voor Hitiers particulier secretaris Martin Bor- mann. Heidemann, zo herhaalde Kujau, zou er voor zorgen dat de dagboe ken bij Bormann terecht zouden komen. Toen hij in april vorig jaar vernam dat de dagboeken in Stern zouden worden gepubliceerd had hij besloten geen letter meer te schrijven, zo verklaarde hij. Hy voelde zich door Heidemann „ge pakt". De Stern-verslaggever had hem in het vooijaar nog aangespoord New York, Kennedy'Airport, 31 augustus 1983: een Boeing 747 van de Koreaanse luchtvaart maatschappij' KAL begint aan zijn nachtelijke vlucht van zese- neenhalf uur naar Seoel. Op het vliegveld van Anchorage in Alas ka wordt een tussenlanding ge maakt. De bemanning wordt ver vangen en na zeventig minuten vervolgt het toestel zyn vlucht naar het zuidwesten. Op twee uur afstand van Seoel heeft de piloot Chun Byung nog contact met de Japanse luchtverkeerslei ding. Het zal het laatste levenste ken zyn vanuit de Boeing die, naar vele uren zal blijken, een tragisch lot tegemoetvliegt. In de vroege uren van de le september melden de internatio nale persbureaus de vermissing van het vliegtuig. Vervolgens blijft het enige uren stil totdat vanuit de Zuidkoreaanse hoofd stad wordt bericht dat de Jumbo door de Sowjet-luchtmacht ge dwongen is te landen op een vliegveld op het eiland Sachalin, tot grote opluchting van de fami lieleden van de passagiers. Maar Moskou spreekt het bericht te gen en wederom overheerst de onzekerheid. Verbijsterd Dan verklaart de Zuidkoreaan se minister van informatie dat „het vliegtuig is neergeschoten door een buitenlandse mogend heid". Dit wordt bevestigd in Ja pan en het is ten slotte de Ameri kaanse minister van buitenland se zaken, George Shultz, die 's middags in Washington voor een verbijsterd gehoor van journalis ten aan alle verwarring een eind maakt door in een zeer gedetail leerd verslag mee te delen dat de Boeing 747 door een Sowjet-ge- vechtsvliegtuig met een raket is neergeschoten. Het toestel was ten westen van Sachalin in de Ja panse Zee gestort en alle 269 in zittenden kwamen om. Shultz sprak van een „walgelij ke daad" en zijn woede vond een echo in de rest van de wereld die ontsteld reageerde op het nieuws. Het persbureau Tass gaf 's avonds slechts een verklaring uit, dat een niet-geidentificeerd vliegtuig het luchtruim van (je Sowjet-Unie was binnengedron gen en over het schiereiland Kamtsjatka en Sachalin was ge vlogen om zijn vlucht voort te zetten in de richting van de Ja panse Zee. Pas op de 6e septem ber, een week na het gebeurde, gaf Moskou toe dat een „onder scheppingsjager het door de commandopost gegeven bevel om een einde te maken aan de vlucht heeft uitgevoerd". Tragedie Nu een jaar na dato bestaat er nog veel onduidelijkheid over de precieze toedracht van de trage die boven de Japanse Zee, waar bij burgers uit dertien landen de dood vonden, onder wie ook veel vrouwen en kinderen. De officië le Sowjet-lezing is dat de Boeing ver van zijn koers was afgewe ken om een spionagemissie uit te voeren voor de Amerikanen. Ter ondersteuning van deze beschul diging wijst Moskou erop dat er een Amerikaans verkennings vliegtuig van het type RC-135 in de buurt was op het moment dat de jumbo werd neergehaald. De Sowjet-Unie meent zelfs dat het om een groots opgezet spionage- project ging waarbij behalve de vliegtuigen Amerikaanse sche pen, een communicatiesatelliet en zelfs een ruimteveer waren betrokken. Washington wijst deze be schuldigingen van de hand. Het houdt vol dat de RC-135 niet op de hoogte was van de nabijheid van het Zuidkoreaanse vliegtuig, dit toestel niet dichter is gena derd dan 75 mijl en nooit contact heeft gehad ermee. Dat de Boeing meer dan 100 mijl van zijn koers was afgeweken, is vol gens de Amerikanen niet zo on gewoon. In het internationale luchtverkeer zouden dergelijke navigatiefouten een niet onbe kend verschijnsel zijn. Opzettelijk De Internationale Organisatie voor de Burgerluchtvaart (ICAO) kwam in mei na een onderzoek tot de slotsom dat de Boeing geen spionagevlucht uitvoerde voor de Amerikaanse inlichtin gendienst CIA. Ook zei de orga nisatie geen bewijzen gevonden te hebben dat KAL-vlucht 007 opzettelijk van koers was veran derd. De ICAO veronderstelt dat de Sowjet-luchtmacht er inder tijd niet in slaagde het toestel te identificeren als een burgervlieg- tuig en het ten onrechte aanzag voor een spionagetoestel. Ondanks het ICAO-rapport blijven veel vragen openstaan. De VS beschikten in het betrok ken gebied over goede radar- en afluisterfaciliteiten, zoals bleek uit het gedetailleerde verslag dat Shultz achteraf kon geven van de gebeurtenissen. Waarom waar schuwden zij het KAL-vliegtuig dan niet En was het helemaal toevallig dat de RC-135 zich in de buurt van de Boeing bevond Dat zijn enige vragen die sinds vorig jaar september gesteld zijn. Niemand heeft tot nog toe derge lijke vragen afdoende kunnen beantwoorden, maar ze laten on afhankelijke onderzoekers niet David Pearson, een socioloog aan de Yale-universiteit in de VS, schreef deze maand in het Amerikaanse blad „Nation" dat de CIA en het nationale militaire commandocentrum van het Pen tagon de fatale route van de Boeing geweten moeten hebben en deze hadden kunnen corrige ren. Maar ze deden het niet. „Waarom vraagt Pearson zich af. „Misschien omdat de schat aan inlichtingen (over de Sowjet- defensiesystemen) die de route van het vliegtuig op die plaats en tijd bood, te onweerstaanbaar was", aldus het antwoord van de Amerikaan. Herinnering Een andere hypothese ver scheen in juni in het Britse tyd- schrift „Defense Attaché" In een artikel dat verscheen onder het pseudoniem „P Q Mann" wordt herinnerd aan twee prece denten. In januari en maart 1964 drongen Amerikaanse militaire vliegtuigen het luchtruim van de DDR binnen. Dat gebeurde op hetzelfde moment dat een in Ca lifornië gelanceerde bewakings satelliet van het type „Fret" zich boven West-Europa bevond. „Een optimale positie om de ra daractiviteit in Oost-Europa te registreren" die werd uitgelokt door het binnendringen van de toestellen, aldus P Q Mann. Vol gens wie deze incidenten enig gewicht geven aan de Sovjet-be schuldigingen dat het KAL-toe- stel opereerde in samenwerking met een Amerikaanse satelliet en het ruimteveer „Challenger". Dit ruimteschip passeerde voor, tij dens en na de vlucht van de Boeing boven Kamtsjatka, drie maal de ruimte boven het Aziati sche deel van de Sovjetunie, zo weet P Q Mann te melden. Sommige diplomaten in Mos kou menen dat het incident een keerpunt betekende in de be trekkingen tussen Oost en West. Die zomer leek er een verbete ring van de relaties ophanden te zijn, maar die aarzelend inzetten de dooi werd door de gebeurte nissen van 1 september in de kiem gesmoord. Het incident is volgens diplomaten een van de belangrijkste factoren achter de steeds vijandiger houding die Moskou sindsdien tegenover het Westen heeft aangenomen. haast te maken met de laatste dag boeken. Kujau had daarop gerea geerd met de mededeling dat hem geen betrouwbare historische ge gevens ter beschikking stonden over de gebeurtenissen in de laat ste oorlogsperiode. Heidemann, al dus Kujau, adviseerde een serie re portages in Bild Zeitung uit de ja ren zestig te gebruiken die volgens hem een goed beeld gaven van de sfeer uit die tijd en een indruk ga ven van Hitiers activiteiten ten tij de van de Slag om Berlyn. Kort daarna vond een televisie uitzending plaats waarin de publi- katies in Stern werden aangekon digd. „Over Bormann werd niet ge sproken. Toen wist ik dat ik dooi Heidemann was beetgenomen", a' dus Kiyau. Kujau nam vervolgens contact op met Heidemann en vroeg hem de resterende 700.000 mark (die de Stern-reporter hem nog schuldig was) aan hem over te maken. Pas 4 mei nam Heidemann contact op met Kiyau. Hij droeg hem op alle materiaal te vernietigen dat voor het schryven van de dagboeken was gebruikt. Stern-verslaggever Heidemann is nog niet aan het woord geko men. De eerste vier dagen van het proces waren uitsluitend gewijd aan het verhoor van Kujau. Dinsdag wordt het proces voort gezet .ADVERTENTIE vindt u in d® Godd®n

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 7