De juf van dinsdag is een andere dan die van donderdag SJZ staat veld af aan hockey-vereniging Vrijspraak verdachte overval Primeurtje voor Leiderdorp: @§§11880 (Nog) geen woningen bij Wassenaars Sophiekehuis 'Basiskunst' in Leiderdorp 'W assenaar-noord moet groen blij ven' Nieuw gezicht in Zoeterwoudse raad Nu snel bouw Hoge Rijndijk Begin onderzoek Vos en Co PAGINA 2 REGIO LEIDEN VRIJDAG 31 AUGUSTUS 1 ZOETERWOUDE - De Zoeter woudse voetbalvereniging SJZ kreeg gisteravond tijdens de ge meenteraadsvergadering alle lol toegezwaaid voor het welwillend afstaan van één van haar velden in sportpark 'Haasbroek'. De ge meente zal dat veld nu gaan verhu ren aan de nog jonge hockeyver- eniging 'Trifolium'. Voorlopig zul len de hockeyers het een jaar hu ren. De raad ging gisteravond ak koord met het voorstel om de kos ten van twee hockeydoelen, 1900 gulden in totaal, voor rekening van de gemeente te nemen. Dat ging niet helemaal zonder morren: raadslid Kremer (WD) was bang dat de gemeente niet alleen die hockeydoelen, maar straks ook het onderhoud voor haar rekening zou moeten nemen. En dat vond hij al lesbehalve vanzelfsprekend. Zijn collega-raadslid Hogenelst (CDA) stelde hem gerust. Hij legde uit dat in Zoeterwoude de situatie is gegroeid om een sportveld 'kaal' te verhuren, maar dat het heel nor maal is om sportvelden met de no dige voorzieningen over te dragen. Ook voor een tennisaccommoda- tie werd gisteravond geld beschik baar gesteld. Om de banen van ten- niscomplex 'Meerburg' te repare ren is ruim 18.000 gulden uitge trokken. Dat is volgens de gemeen te noodzakelijk. De tennisbanen aan de Hoge Rijndijk zijn hoogno dig an een grote onderhoudsbeurt toe. Bovendien vertonen sommige platen op de banen verzakkingen. Het is de bedoeling dat de banen nog voor het komend speelseizoen in orde worden gemaakt. Overigens is uit een onderzoek gebleken dat populieren de oor zaak zijn van de verzakkingen, waarvan ook tennisvereniging Haasbroek in het verleden last heeft gehad. De wortels van die bo men groeien aan de oppervlakte en drukken de platen omhoog. Bo vendien onttrekken ze veel vocht an de grond, waardoor de gebro ken platen verzakken. In het najaar zullen dan ook alle populieren, die dichter dan een meter bij de ten nisbanen staan, worden verwij derd. De bomen die wat verder weg staan worden door de gemeen te nauwlettend in de gaten gehou den. DEN HAAG/WASSENAAR - De Haagse rechtbank heeft een 23-jarige Hagenaar vrijgespro ken, die twee weken geleden te rechtstond voor de gewapende roofoverval op het postagent schap aan de Rijksstraatweg in Wassenaar in april van dit jaar. Tegen de man was anderhalf on voorwaardelijke gevangenisstraf geëist. De Hagenaar heeft altijd ont kend iets met de roof te maken te hebben gehad. De tweede moge lijke dader van de overval heeft de politie nooit in de kraag kun- vatten. De nu vrijgesproken verdachte was door getuigen op foto's her kend. Maar zijn raadsman had tijdens de rechtzitting al betoogd dat die getuigenverklaringen hem niet hard genoeg leken. Hem leek het bovendien erg on waarschijnlijk dat zijn cliënt als hij de roofoverval zou hebben ge pleegd gewoon 's middags weer aan zijn werk zou zijn gegaan. Bij de overval werd 20.000 gulden buitgemaakt. Het was overigens niet de eer ste keer dat het postagentschap het doelwit werd van een over- LEIDERDORP Het nieu we schoolseizoen is in Lei derdorp met een primeurtje begonnen. Voor het eerst in de gemeente zijn op de openbare basisscholen De Hobbit en De Vogelweid enige leerkrachten part-ti me gaan werken. Het viertal heeft hiervoor gekozen omdat zij meer tijd voor zichzelf willen hebben. Tussen het moment dat de vier hun wens op tafel leg den en voor het eerst part-time voor de klas stonden, is er echter heel wat afgepraat en gestudeerd. Nagegaan moest worden dat het onderwijs gewaarborgd blijft en het organisatorisch ook goed in el kaar zit. Gemeente, vakbonden en rijk werden geraadpleegd. Bij die ge sprekken bleek dat op wettelijk ge bied weinig geregeld is. De ge meente schaarde zich echter toch achter het plan van de twee open bare scholen. En toen de gemeente eenmaal over de dam was, kon goed worden gepraat binnen de teams en met de ouders. Het lever de vragen op als: hoe gaan we de lestijd verdelen?, hoe moet het met vergaderingen? En: hoeveel deel tijdbanen zijn er binnen een be paalde school mogelijk? Café De antwoorden zijn inmiddels gevonden. Ze ademen voorzichtig-, heid uit. Met name is men bang Open huis Net als K&O Leiderdon» houdt ook de Oegstgeester afdeling mor gen open huis. Oegstgeestenaren kunnen morgen van tien tot drie uur in 'Het Drieluik' aan de Ge versstraat 37a terecht voor infor matie en aanmeldingen. Oegst geestenaren kunnen bij K&O te recht voor verschillende cursus sen, muziekuitvoeringen, lezin gen en een excursie. Maar liefst 11 cursussen zijn nieuw. K&O heeft ingespeeld op de wensen van le den. Zo bleek er bijvoorbeeld be hoefte aan een cursus 'Koken voor mannen' en 'wijnkennis'. Veel ani mo is er ook voor 'Kunstgeschie denis' en 'Informatica'. In totaal zullen dit seizoen vijf concerten in het sfeervolle Groene Kerkje worden gegeven. Een excursie naar het Nederlands Wijnmuseum is in het najaar gepland. In Leiderdorp kan men voor het 'open huis' terecht in het K&O ge bouw aan de Splinterlaan, mor gen tussen tien en vier én maan dagavond van half acht tot half tien. Zwem vierdaagse Wassenaar is hekkesluiter in de ze regio wat de zwemvierdaagse betreft, maar volgende week is het zo ver. Maandag klokslag ze ven uur 's avonds wordt het start sein voor de zwemvierdaagse ge geven in het Wassenaarse Sport- fondsenbad. Er kan tot negen uur 's avonds worden gezwommen. Zwemliefhebbers die volgende week één avond niet 'kunnen' hoe ven niet te wanhopen: het zwem bad is van maandag tot en met vrijdag beschikbaar voor mensen die vier keer 500 meter willen zwemmen. Soos Zijlkwartier De Leiderdorpse buurt- en speeltuinvereniging 'Zijlkwar tier' zal het nieuwe verenigings jaar openen met de wekelijkse maandagmiddag-soos. Aanstaan de maandag is het al zo ver. Aan vang twee uur in het buurthuis aan de Van der Marckstraat. De eerste contactavond is een dag later, dinsdag 4 september, vanaf acht uur 's avonds. Op deze avond is er gelegenheid voor sjoe len, schieten en klaverjassen. Ie dereen kan daar terecht. voor een overvloed aan deeltijd werkers. Vooral op de Jenaplan school De Hobbit is de vrees hier voor groot. Op deze school zitten leerlingen uit verschillende leeija- ren bij elkaar in stam- en instruc tiegroepen. Dit betekent dat ze al vaak met meerdere docenten te maken kijgen. "In een klassikale school zou je voor elke leerkracht een koppel kunnen neerzetten en zo op twaalf docenten komen", zegt school hoofd Hans van Dijk. "Maar wij kunnen die kinderen niet opschep pen met teveel gezichten. De struc tuur moet herkenbaar blijven, het moet geen café worden, waar ie dereen in en uit loopt. We werken volgens een weekplan en dat be paalt voor de kinderen het ritme". uë~ scnooi heelt dan ook gekozen voor de volgende verdeling: de twee part-time leerkrachten werken om en om een week. Hun werkweken lopen van donderdag tot en met woensdag. Volgens van Dijk heeft dit een groot voordeel: het weekritme blijft gehandhaafd. "De leerkrachten maken de kinde ren in alle situaties mee. Ze kun nen hierdoor de vorderingen beter zien". Hij beseft dat door de indeling niet zal worden bereikt dat de bei de leerkrachten vijftig procent werken. Overleg zal veel extra tijd opslokken. Ook zullen ze beiden aanwezig moeten zijn op de inloopavond voor ouders. de leerkrachten allebei enkele vas te dagen in de week toebedeeld ge kregen. De een werkt maandag en dinsdag, de ander op woensdag, donderdag en vrijdag. Men heeft hiervoor gekozen omdat op de school klassikaal wordt gewerkt en op vaste dagen vaste vakken wor den gegeven. "De leerkachten dragen op deze manier een eigen verantwoorde lijkheid voor bepaalde vakken", al dus schoolhoofd J. van Haasteren. Voor de tijd dat zij in dienst zijn, hebben ze een vaste aanstelling ge kregen, net zoals bij De Hobbit. "Dit hebben we bewust zo gedaan omdat anders een baan in gevaar zou kunnen komen als een van de twee weg zou gaan", legt Van Haasteren uit. Overigens is het nog lang niet ze ker dat nu de scholen hebben ge kozen voor deeltijd, zij in de toe komst vaker part-time krachten aan de slag helpen. "Ieder afzon- Vogelweid Bij de Vogelweid klinkt het ver haal duidelijk anders. Daar hebben LEIDERDORP - De Leiderdorp- se basisscholieren wacht een kunstzinnige toekomst. De raadscommissie voor sport-, cul tuur- en welzijnszaken bleek gis teravond enthousiast over plan nen om op scholen te doen aan kunstzinnige vorming. Wel vond ze dat de nadruk moet liggen op binnenschoolse activiteiten. Burgerlid P. Mei man opperde bovendien dat "de cultuur vanuit de kinderen moet worden opgebouwd. Je moet ze geen grote mensencultuur op dringen". Gisteravond werd nog niet aangegeven op welke kunstzin nigheden de scholen kunnen re kenen. Wel werd duidelijk dat gemeente en scholen samen het programma zullen opstellen. In dit programma moeten alle vor men van kunst aan bod komen. De kinderen moeten er niet al leen naar kijken, maar moeten er ook aan meedoen. WASSENAAR - Bij het Sophieke huis aan de Wassenaarse Van Zuy- len van Nijeveltstraat worden de eerstkomende tijd geen 50 bejaar- denwoningèn gebouwd. De raads commissie voor ruimtelijke orde ning en openbare werken had gis teravond grote planologische be zwaren tegen het huidige plan. Vrijwel alle partijen vonden het ontwerp met zeven bouwlagen te massaal voor de hoek Van Zuylen van Nijeveltstraat-Storm van 's Gravenzandeweg. WD-woord- voerder Nieuwszwaag stelde dan ook voor om het gebouw aan de ZOETERWOUDE - De gemeenteraad van Zoeterwoude heeft er een nieuw gezicht bij: dat van J.H.C. (Hans) Laman (33). Hij werd gisteravond geïnstalleerd door burgemeester Houdijk (rechts). Laman neemt de plaats in van C.J. Remijnse, het raadslid dat naar Wassenaar is vertrokken. Laman, in het dagelijks leven directielid van een automobielbedrijf, is volgens zijn zeggen geen onbekende in het wereldje van de Zoeterwoudse politie. Hij heeft een tijdlang vanaf de zijlijn heeft toegekeken. "Ik hoop dat het raadswerk even fascinerend zal zijn als het er vanaf die plaats uitziet", zo zei hij gisteravond. Behalve in de gemeenteraad zelf zal de Zoeterwoudenaar zitting nemen in de raadscommissies voor financiën, onderwijs, straatnaamgeving en beroep en bezwaar. WASSENAAR - De Wassenaarse fractie van de WD wil Wassenaar- noord zo groen mogelijk houden. Naast de wijk Weteringpark met 350 woningen mag daar niets an ders worden gebouwd van de libe ralen. Dit maakte WD-fractie- voorzitter Aptroot gisteravond dui delijk tijdens de vergadering van de raadscommissie voor ruimtelij ke ordening. "Wij zijn tegen een verder op dringen van de bebouwing de pol der, wij willen daar geen vierde wijk", zei hij. De Partij Wassenaar steunde hem. Maar PvdA en CDA voelden weinig voor zijn suggestie. D'66 ging zelfs fel in de aanval: "Waarom is het milieu nu opeens zo belangrijk als we elders in Was senaar nog steeds mooie villa's la ten bouwen tussen natuur schoon?", vroeg hij zich af. De discussie was ontstaan naar aanleiding vdn een overzicht van de planning van woningbouwacti viteiten voor de periode 1985-1989. Volgens B en W kleeft er geen poli tieke betekenis aan dit overzicht, dat wordt opgestuurd naar het mi nisterie van Volkshusvesting, ruimtelijke ordening en milieube heer. Het is slechts bedoeld om subsidies in de wacht te slepen voor woningbouw, zo legde VVD- wethouder Barning uit. Aptroot was er echter niet gerust op en bleef het geheel van politiek commentaar voorzien. Zo opperde hij dat de verschillen tussen wo ningnood en woningbehoefte dui delijker moeten worden en dat in de gemeenteprognose teveel ruim te is toegemeten aan gesubsidieer de woningbouw. B en W stellen na melijk voor in de komende vijfjaar Hobbit-schoolleider Hans van Dijk, temidden van een aantal leerlingen: 'We konden de kinderen niet met teveel gezichten opschepen.(foto Ho'vast> derlijk geval zal worden besproken door team, ouderraad en bestuur", aldus collega Van Dijk van De Hobbit. "Je kunt dan ook afgaan op de al opgedane ervaring. Je moet ook erg voorzichtig zijn, want als je voor deeltijd gekozen hebt, is er geen weg meer terug". Als extra beveiliging worden over enige tijd op de scholen de re sultaten besproken van het deel tijdproject. kant van de Storm van 's Graven zandeweg te zetten. De omwonenden zullen hier blij mee zijn. Zij voelen niets voor een hoog pand op de hoek, zo hebben zij de gemeente laten weten. Zij vrezen geluidshinder, een belem mering van het uitzicht en een waardedaling van hun huizen. Overigens zijn de plannen voor bejaaardenwoningen niet voor goed van de baan. Alle partijen zei den bereid te zijn in te stemmen met een eventueel ander plan voor 4(1 50 bejaardenwoningen bij het Sophiekehuis. loeiden De weekenddienst begint zaterdag PI uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12 tot 12.30 uur, voor spoedeisen medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Mastenbroek, Tan, v. Zwijnenburg, Meijer, R. v. Leeu\ Verhage, Groeneveld, Schonenberg van za 8 uur tot zo 8 uur, J. Verhpk Pluimzeggekreek 3, Leiderdorp, J 218661, spreekuur Rosmolen 2, Lei( zo 8 uur tot 24 uur: M. Zwijnenb ka Gallaslaan 24, Leiderdorp, tel. 412 spreekuur Rosmolen 2, Leiden. Groep 2 - Pieterse, v. Gent, Taytelba v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en L za 8 uur tot zo 8 uur: F. Lahr, Zo< woudsesingel 8, tel. 120347. _T1 zo 8 uur tot 24 uur: R. Taytelbaum.ljliilJ gewoerd 138, tel. 120266. wille Groep 3 - Pleiter, J. van Leeuwen, S W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, noei gens, Fogelberg: ge P za 8 uur tot zo 8 uur: W. de Bruyne, (T? de Kanterstraat 32, tel. 126866. "ei zo 8 uur tot 24 uur: E. Fogelberg, detien terlaan 18. tel. 132877. Groep 4 - v. Wingerden, v. Rijn, Bi Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Wadoo Arnou: za 8 uur tot zo 8 uur: E. Nieuwerüi/\nn Smalbraak, tel. 768918, spreekuur Bevrijdingsplein 60. Aan zo 8 uur tot 24 uur: G. Bénit, Brab i laan 315, tel. 720404, spreekuur Kei PeJ>. 1 dylaan 24. Patie Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Cemai Kooyman, de Jong, Prince, Reinden meel Hammerstein, A. Hammerstein: de, S za 8 uur tot zo 24 uur: J. Reinders wen Brandtstraat 29, tel. 760947. moe Leiderdorp „w za, J. van Beek, Baljuwstraat 5, we 894539; zo, J. v.d. Beek, Hoofdstra; 1 tel. 894539; spreekuur za en zo van 11 zicht 13 uur op Hoofdstraat 8, lerle Oegstgeest huiz za vanaf 10 uur tot ma 7.30 uur: I zoep Walchren, Oranjelaan 29, tel. 17483( Voor de praktijk Haaswyk; J. Voon G. v.d. Steenhoven, Queridolaan 2, P1"1 176867, dag en nacht bereikbaar. we Voorschoten za, C. Meijer, Rouwcooppark 11, 13 2493; zo, E. Schotanus, Leidseweg tel. 766462. A< Warmond ninf J. Hoornweg, Prof. Aalberselaai vroi Voorhout, tel. 02522-11393. ang Wassenaar hee noord: E.J.J. Op 't Landt, Middelwei tel. 13056; zuid: J.W. Stuyfzand, Van lanenpark 138, tel. 12460. "J4*1 Zoeterwoude stac A.J.A. Barendse, Stompwijk, tel. 19 vroi En APOTHEKEN zo De avond-, nacht- en zondagsdienst m£U de apotheken in de regio Leiden, w (jaa waargenomen van vr 31 tot vr 7 doi w Apotheek Centraal, Breestraat 74, **tl1 den, tel. 120552. Sta Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgi woi tel. 155482. ver DIERENARTSEN me Voor de praktijk van Muurling, Hel Roest: A.W. Helder, Hermelijnvlinder 36, Iue den, tel. 220513. ov< E.J.M. v.d. Wouw, Boshuizerlaan V Leiden, tel. 764058. ma Oegstgeest set R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan me tel. 153266. Voorschoten R. Koster, Narcisstraat 47, tel. 01 Y~' 3836. V° de TANDARTSEN sue De weekenddienst voor Leiden, Lei vt< dorp en Oegstgeest wordt waarg men door: L. Monas, Lokhorst 1, Leiderdorp, 895980; spreekuur za en zo om 13 u WIJKVERPLEGING Interkruis, Middelweg 38, tel. 12175 134604, na 17 uur en in het weeken bereiken via dokterstelefoon: 12222 Agenda 618 woningwetwoningen te bou wen, tegen 224 vrije sectorwonin gen en 52 premiehuurwoningen. "Wij wensen juist meer premie koopwoningen", stelde hij. D'66 vond de opstelling van de liberalen wat voorbarig. "Aan de ene kant wil de WD de resultaten van het woningbehoeftenonder- zoek afwachten, die in het najaar worden verwacht, terwijl men nu al zegt dat er niet meer gebouwd mag worden", zei Nieuwenhoven. ZOETERWOUDE - De gemeente Zoeterwoude hoopt volgende week 'groen licht' te krijgen voor de bouw van 28 woningen in de Zoeterwoudse wijk 'Hoge Rijndijk West H'.Burgemeester Houdijk gaf gisteravnond in de raad toe dat er "heftige discussies" zijn geweest over de invulling van het stuk grond. De provinciale directie had daar aanvankelijk liever gestapel de bouw gezien, maar Zoeterwou de heeft aangedrongen op eenge zinswoningen. "W(j kunnen mo menteel meer mensen met een een gezinswoning aan een huis helpen dan met gestapelde bouw", aldus Houdijk. Uiteindelijk konden de provinciale bestuurders zich daar bij neerleggen, op voorwaarde dat het volgende contingent daar wel voor wordt gebruikt. Houdijk verwacht dat die eerste paal er eind september, begin okto ber ongeveer komt. VRIJDAG Leiden LVL - Caeciliastraat 18, film 'On Guai van Susan Lambert, 20.30 uur. Stadsgehoorzaal - concert Nederlan Balletorkest, 20.15 uur. Speeltuin Oosterkwartier - Borm straat, films voor kinderen, 18.30-21 ui Zwembaden De Vliet en De Zijl - Nat nale Zwemvierdaagse, 19-20.30 uur. Rapenburg 100 - ledenvergaderi PPR, 20 uur. Voorschoten Zwembad 't Wedde - Nationale Zwei vierdaagse, 18-19.30 uur. Zoeterwoude Eendekooi - Kooikerspad, kermis var 16 uur. Bowlingcentrum Hans Menken - B< huizerlaan, open dag Bowlingbond L den Zuid-West, 11 uur. Stadhuisplein - Onderwijsmarkt, 10- Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - i tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Middelstegracht 25 - open huis Evan£ lische Gemeenschap, 10-14 uur. Speeltuin Oosterkwartier - Borne straat, fancy-fair, 10-16 uur. Volkstuinvereniging Roomburg - Vlit weg, zomertentoonstelling 12.30-18 ui Vanaf kantoor VW - Stationsplein, tc ristische wandeling door centrum L den, 10.30 uur. Leiderdorp K&O - Splinterlaan 91, open dag vo informatie en inschrijvingen, 10-16 ui Wassenaar Dierenpark Wassenaar - Rijksstraatwe 'Familiedag', 8.30-17.30 uur. Zonneveldweg - wielerronde, start Zoeterwoude Swetterhage - Blankaartweg 2, dor fancy-fair en rommelmarkt, 10-20 uur Oegstgeest Het Drieluik - Geversstraat 37a, op< dag K&O tussen 10-15 uur. ZOETERWOUDE Over een week of twee, drie worden de eerste resul taten verwacht van het onderzoek naar de vervuiling van de grond van Vos en Co aan de Industrieweg. Eerst gaan de onderzoekers van het chemisch bedrijf kijken of er sprake is van vervuiling. Dat blijkt over een paar weken. Daarna komt een diepgravend onderzoek en wordt er bepaald wat er exact moet gebeuren om de grond schoon te krijgen. Burgemeester Hou dijk zegt geen reden te hebben om niet rustig het resultaat af te wachten. Hij is voorlopig vol vertrouwen: de burgemeester gaat er van uit dat, mocht de grond inderdaad verontreinigd zijn, deze op deugdelijke wijze wordt schoongemaakt. Het bedrijf is momenteel doende met de aangekondigde verhuizing naar Alphen aan den Rijn. De aktiviteiten van Vos en Co in Zoeterwoude staan op een laag pitje, zo verklaarde burgemeester Houdijk gisteravond. LEIDSCH "If; DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten. Kwartaalabonnement 63,10 Commentare Per post/85,50 W.F.J.Wirtz Maandabonnement 21,21 A'A'van Bru (Autom betaling) Losse nummers 1,- Rubriekchefs Post uitsluitend aan: Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 2311 BG LEIDEN Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18.00-19.30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag v 16.30-18.00 u Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. Restitutie is niet toegestaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, voigt automatische verlenging. 3203571 t.n.v Damiate Holding BV te Haarlem. Directie: G. Koopman Adj.dir.: N. Qüakemaat Hoofdredacteur Drs J. W. E Metselaar Adj. Hoofdredacteur H.v d. Post (plv) W. F. J. Wirtz (bin. buit./eco.) P. J de Tombe (sport) A van Kaam (plv) W. C. H. Schrama (feature) tel. 071-144941, tst. 219 Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in. Bonn, Brussel, Londen, Parijs. Washington, Cairo. Rome. Madrid, Mexico en Wenen

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 2