[T 'Nederlandse film moet zich op Europa richten 4Taxi in actie': arrig sprookje Alain Delon in zijn zoveelste 'policier' Nieuwe Nederlandse films Hii. Uk. 'i| iiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiimiii Producent Matthijs van Heijningen: Vrij circuit DAG 31 AUGUSTUS 1984 lmet nog geen twintigduizend 'en een totaal verloederd taxi- •ijf zou willen opknappen, 19813t voor gek versleten. Zoiets 19821 alleen in sprookjes voor, zou ;ommentaar zijn. 198* 'D.C. Cab' (Taxi in actie) gaat ;98i om zo'n sprookje. Het bedrijf 1981 melt letterlijk en figuurlijk aan kanten. Een Vietnam-veteraan eigenaar ervan en een stelletje 198?ïwekte gekken rijdt in de sme- 1983 rammelkasten rond. Vergun- 1931 ;en zijn er nauwelijks, waar- 1981 1982 'H .ill! 1981 'Taxi in actie'; regie: 1982 Schumacher^ met 1983 Adam Baldwin, Charlie Barnett, Mr. T. en Gary Busey; Lido 2, Leiden; al. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Alederlandse filmindustrie nakt een ongekende bloei flr. Twee producenten heb- Ejjn daarbij een belangrijke S gespeeld: Matthijs van ^Hjningen en Rob Houwer. ^Kdaag een interview met de ^Kte plus een lijst van Ne- ^■landse films die er aan ko- n. Volgende week op de ruim baan voor jwer. ARSSEN In de jaren '60 was .thijs van Heijningen nog 'dwerker in swinging Amster- i, maar hij raakte uitgekeken 3e ludieke medemens. Hij werd •r Anton Kothuys gevraagd als duktieleider voor een korte en werkte in dezelfde functie r Jan Vrijman aan de Expo-do- rientaire met Frans Weisz als re- leur. Weisz bezwoer daarna dat van zijn leven niet meer met 1 Heijningen wilde werken. Mo- ateel bestuderen ze samen hoe Couperus-roman Langs Lijnen i Geleidelijkheid in speelfilm t om te zetten. Als weinig ande- in de Nederlandse filmwereld it Matthijs van Heijningen hoe mensen tegen zich in het harnas 'et jagen. Maar met opmerkelijk nak blijkt men zich telkens te men verzoenen met de produ it die de laatste paar jaar in de Is schoot met Regenwulpen, De ple Meren, De Lift en Ciske De Heijningen schreef halver- de jaren '70 geschiedenis het uitvinden van de Neder- episodenfilm. Hij liet jonge ;asten korte verhalen verfilmen Heeresma (Zwaarmoedige halen Voor Bij De Centrale -arming) en Remco Campert Ie Dagen Feest) die zodoende 'maal gesubsideerd konden den. Vervolgens werden de films aan elkaar geplakt en vierluiken in de bioscoop ge- icht. Nouchka van Brakel, Ate [Jong, Paul de Lussanet, Guido iters bereikten via deze truc het eerst een groot publiek. Er istond zo een nieuwe generatie die onder Van Heijningen in it werd gesteld tot ook het ma- i van grote speelfilms. Ze heb- Sjp allemaal hun conflicten gehad "lilt lastige Matthijs, maar blijven I irn opmerkelijk trouw. 1-4-1 datthijs van Heijingen: "Ze we- J precies wat ze aan me hebben ze weten vooral dat ik hen als isseurs respecteer. Ik ben niet type producent dat almaar nnen loopt te ontwikkelen en ar dan op het laatste moment de ssende regisseur bij moet zien te iden. Dat zou een vorm van pro centencinema zijn die kan in rierika, maar niet in de Neder- idse situatie. Ik werk voor elk igelijk project van meet af aan nen met een regisseur die in een paald onderwerp geinteresseerd Samen proberen we een plan uit werken dat tot een goede film u kunnen leiden. Een filmer >et de overtuiging hebben dat hij fijt zal kunnen wat hij zelf be- ïgrijk vindt, en dat hoeft niet tzelfde te zijn als wat mij het ïest interesseert". 'Ciske de Rat is een mooi voor- eld. Ik vond het belangrijk dat t verhaal zich vijftig jaar geleden u afspelen in parallellen met on huidige tijd. Guido Pieters was 'Ornamelijk geinteresseerd in het ama van dat ene jongetje tegen rest van de wereld. Voor de op- imen gestart werden, hebben iido en ik overeenstemming be de manier waarop beide smenten aan bod zouden kunnen Het is in belangrijke mate t denkproces, samen met een re- door vrachtjes naar het vliegveld een onhaalbare kaart zijn. Op een dag komt Albert, een fris gewassen jongen, naar Washington D.C. om daar de vriend van zijn overleden vader op te zoeken. Dat is dus Harold, de Vietnam-vete raan. Albert wil worden opgeleid tot taxichauffeur en hij droomt er van ooit zélf een bedrijf te bezitten. Hij had geen slechtere leerschool kunnen uitkiezen dan D.C. Cab, maar niettemin weet hij zijn doel te bereiken. Met de erfenis van zijn vader, zoals gezegd nog geen twin tigduizend gulden, neemt hij het stervende bedrijf over van Harold en weet het tot een super-taxibe drijf te transformeren. Einde ver haal zou je zeggen, temeer daar Al- bert inmiddels het meisje van zijn dromen in zijn armen heeft. Maar nee. De anderhalf uur zijn nog niet vol. Dus moet er nog even een ont- voerinkje van twee ambassadeurs- kinderen aan worden toegevoegd. Vreemd genoeg is dat laatste half uurtje eigenlijk het aardigste van de verder wat traag verlopende film. Dat Mr. T. één van de taxi chauffeurs is, zal natuurlijk veel Mr. T. als kinderlokker (foto GPD) kinderen naar dit wat warrige sa- menraapseltje lokken. Bijna tot het einde toe zullen die kinderen wel vermaakt worden. Maar wanneer de aftiteling is geweest, volgt nog een toespeling die hun verstande lijk vermogen wellicht te boven gaat. Die scène had regisseur Joel Schumacher er best uit kunnen knippen. ANNEMIEK RUYGROK De commissaris heeft een slobberi ge jas en een restje sigaar waar de brand niet echt in wil. Alain Delon heeft hem snel door. Je kijkt te veel tv, zegt hij tegen de karika tuur, je kijkt te veel naar Columbo. Een zeldzaam komisch moment van Delon die voor de rest weer zijn gebruikelijke, grimmige blik heeft opgezet. Delon verkiest te genwoordig een recht-toe-recht- aan misdaadfilm ('policier' zeggen de Fransen) die acteer-technisch weinig van hem verlangen. Er wordt nogal schamper gedaan over de loop die zijn carrière gemaakt heeft en niet ten onrechte. Hij heeft tenslotte betere tijden gekend. Aan de andere kant: als hij dit verkiest en een aanvaardbaar niveau als in 'le Battant' bereikt, wat zul je daar dan nog moeilijk over doen? De film is geenszins een hoogvlieger, maar is voldoende onderhoudend om de liefhebbers van het genre (en dat zijn er kennelijk voldoende) tevreden te stellen. 'Le Battant' begint als Delons personage, Charles Darnay uit de gevangenis komt. Hij heeft een dia mantair beroofd en de buit zo goed verstopt dat hij daar nu van kan ge nieten. De politie blijft echter in de buurt en ook concurrerende mis- 'Le Battant'; hoofdrollen: Alain Delon, Andrea Fer- reol en Anne Parillaud; theater: Lido 2, Leiden; 12 jaar dadigers volgen hem op de voet. Delon is dan ook de resterende ne gentig minuten bezig om zowel de één als de ander van zich af te schudden. Kogels worden niet ge schuwd en net als in de vorige films blijkt Delon nauwelijks scru pules te hebben. Een eenvoudig meelopertje wordt in de knie ge schoten; is het gelijk afgelopen met dat meelopen. O, ja, de commissaris keert aan het eind nog één keer terug. Geen sigaar meer, maar een pijp. Drie maal raden welke bijnaam Delon dan voor hem heeft. BART JUNGMANN Matthijs van Heijningen: "Ze weten precies wat ze aan me hebben respecteer". voormalige gastarbeider. Er zijn besprekingen gaande met Adriaan Ditvoorst (acht jaar geleden produ ceerde Van Heijningen Flanagan) en met Guido Pieters is overeenge komen dat hij binnen vijf jaar nog twee films maakt voor Sigma.-Het zou best kunnen dat er een tweede Ciske de Rat uit komt rollen. gisseur, waardoor ik lol heb in dit vak". "Het is ook de reden waarom ik dan wel eens een laat ik zeggen 're make' van Ciske De Rat wilde ma ken. Zo'n populair boek - en het zou ook opgaan voor Anna Frank of Op Hoop van Zegen, ideeën waarmee ik wel eens gespeeld heb - dwingt je tot het zoeken naar een bijzondere invalshoek. Juist met zogenaamd populaire stof kun je veel kanten uit en kun je verrassen. Je kunt evenwel geen enkele kant uit met De Aanslag, omdat dan ie dereen zich in eerste instantie ge roepen zal voelen om te bekijken wat er van Mulisch is weggelaten. Frans Weisz was er aanvankelijk in geinteresseerd, maar we zijn er niet uitgekomen. Nou mag Fons Rade- makers het bekijken". Met Weisz wordt er nu dus ge brainstormd over Couperus. Curiël moest ook maar weer eens een film maken, vond Van Heijningen, dus die werd gezet op Nootebooms Ri tuelen. Ate de Jong studeert op Weinreb. Nouchka van Brakel is al een eind op streek met Engelen van de Hel: "Een zich in de toe komst afspelend, boosaardig sprookje met zang en dans". Fari- deh Fardjam ontwerpt een film over een Nederlandse vrouw die in Noord-Afrika probeert het kind te rug te krijgen dat ze had van een door Pieter van Lierop Van Heijningen: "Ik heb me vaak afgevraagd waarom er in Ne derland nooit vervolgfilms worden gemaakt. Ik wil dat toch ook eens geprobeerd hebben. Iedereen vindt het ordinair. Regisseurs vin den zich te artistiek voor zoiets. Auteurs ook. Ik voel veel voor een Regenwulpen II, maar Maarten 't Hart begrijpt dat niet. Hij vindt dat ik Droomkoningin moet verfilmen. Ik meen dus niet dat het een ge slaagd idee is om achter een suc cesfilm aan, zo maar uit het niets, een vervolg te verzinnen, zoals met Jaws gebeurd is, want dat doet al leen maar afbreuk aan de oor spronkelijke film. Maar als het ma teriaal ervoor klaar ligt zoals bij Ciske, Bakker had immers een tri- Cannes "Toen ik pas begon had ik één grote droom: een film van mij in Tuschinski 1. Toen dat een keer ge beurd was, ging ik dromen van een film die een miljoen bezoekers zou trekken. En nu wil ik dat één van mijn films terecht komt in het hoofdprogramma van Cannes of Venetië. Dat voor elkaar krijgen, blijkt moeilijk. Het viel me tegen dat het met De Koele Meren niet is gelukt en nu met Gebroken Spie gels is het opnieuw mislukt. De di recteur van Venetië schijnt inder daad onpasselijk te zijn geworden van Marleens film. Ik ben nog zo stom geweest om hem op video te zetten met Italiaanse ondertitels. Dat had ik beter niet kunen doen, want het schijnt dat die directeur vooral is geschrokken van het nog al pittige woordgebruik". Klopt het nu dat Van Heijningen zijn financieringen zo regelt dat hij zelf nooit risico loopt als een film verlies maakt en dat hij er wel van profiteert als een film winst maakt? De producent geeft het grif toe: „Natuurlijk klopt dat. Ik heb dat van Joe Levine geleerd. Hem ontmoette ik op de eerste dag van de opnamen voor Een Brug Te Ver. Hij vertelde me dat hij de verto ningsrechten voor allerlei landen, garanties, tevoren zo geregeld had, dat hem niets meer kon gebeuren. De film moest nog gemaakt wor den en leverde Levine al winst op. Toen heb ik gedacht: zó moet dat!". - Hoe ziet Van Heijningen de kansen voor Nederlandse films in het buitenland? "Die zijn er beslist. Ik heb in Cannes contact gekregen met Amerikanen die heus wel Neder landse films willen hebben, maar dan wel authentiek Nederlandse films. Niet nog eens zoiets als De Lift, want daar zitten ze in Amerika niet op te wachten. Een Amerikaan wilde me aan Anne Frank zetten. Daar had ik geen trek in, maar het typeert het soort onderwerpen dat die Amerikanen van ons zouden willen... Eerlijk gezegd zie ik de Engelstalige markt niet als iets waar wij ons op kunnen richten". "Ik heb het toch gemerkt met De Lift. De nasynchronisatie doet je de das om. De Lift is in Engeland niks geworden, maar wel in andere Europese landen. Als wij ons rich ten op het buitenland, dan moeten we vooral Europa in de gaten hou den. Met die landen hebben we veel meer gemeen dan met Ameri ka". Mira "Het financieren van films vind ik persoonlijk niet moeilijker ge worden, maar het is wel zo dat we in Nederland toch nog steeds moe ten roeien tegen de stroom op. Sinds Mira, zeg 1970, hebben we in ons land een serieus te nemen film industrie, maar we hebben wel al die tijd roofbouw gepleegd op de mensen die de films moesten ma ken. Er had al lang een degelijke reservepot aangelegd moeten wor den voor het maken van films in Nederland. Sinds 1945 hebben we uitverkoop gehouden en de Ameri kanen alles weg laten slepen wat ze aan winsten in Nederland konden maken". "Met 12 procent btw op ieder verkocht kaartje hebben we het hoogste percentage binnen de EG, overal elders is het 7 procent. Als we met ons eigen produkt moeten op concurreren tegen het buiten land, laat. men dan eens beginnen met dat btw-tarief gelijk te schake len met het buitenland. Via de btw wordt bij ons meer geld aan de overheid afgestaan dan de over heid besteedt aan film. En dan er bij de overheid gééft ons geen geld, maar léént het. Als een film uit zijn kosten komt, moet het worden te rugbetaald...". "Jawel, je hebt gelijk als je zegt dat in de praktijk maar een op de tien films toekomt aan terugbeta len, maar ik wil dan wel even stel len dat van de subsidies die ik ooit ontvangen heb, driekwart wel de gelijk is terugbetaald... Ik las deze week in de krant dat binnen Euro pa, Nederland het minste geld uit geeft per gevangene. Dat ze in Zweden per 100 gevangenen 145 bewakers hebben is natuurlijk het andere uiterste, maar ik was er toch even stil van toen ik me reali seerde dat Nederland onderaan de ranglijst staat in haar zorg voor ge vangenen en filmmakers". BLIJVERS "Indiana Jones and the temple of Doom" - Kijker valt van de ene in de andere actie, lekker griezelspekta kel, Lido 1, Leiden, Euro 4. Alphen. "Yentl" - Barbra Streisand in op stand tegen orthodoxe toestanden, Euro 1. Alphen. "Romancing the stone" - Puur ver maak en romantiek tijdens avon tuur in Colombia, Studio, Leiden. "Police Academy" - Onderhouden de komedie, Luxor, Leiden, Euro 2, Alphen. "Against all odds" - Teleurstellende film over misdaad op het land en in de stad, Euro 3. Alphen. "Footloose" - Aantrekkelijke 'musi cal' over jeugd die in opstand komt tegen stijve dominee, Lido 4, Lei- (OP)NIEUW "The beastmaster" - City 1, Katwijk. "Cujo" - Spanningloze film over kil ler, City 2, Katwijk. "Hotel new Hampshire" - Milde waanzin van John Irving, uitsteken de verfilming, City 3, Katwijk. "Carmen" - Fantastisch schouwspel van Carlos Saura, City 3, Katwijk. SEXFILMS "Het snelle slippertje" - Rex, Lei den. "Pikant gevrij in de Alpenwei" - Trianon, Leiden. "Blondjes op de Tiroler toer" - City 4, Katwijk. "Een gravin begeert" - Lido, Noord- wijk. NACHTFILMS "Jonge wilde meisjes" - Rex, Lei- "De versierster" - Euro 1, Alphen. "Caligula 2" - Euro 2, Alphen. "Against all odds" - Euro 3, Alphen. "Indiana Jones Mid the Temple of Doom" - Euro 4, Alphen. DEN HAAG "Police academy" - Babylon 1 (471656), al "Na de repetitie" - Babylon 2, 16 jr. "Against all odds" - Babylon 3, al. "Terms of endearment" - Byou (463500), 16 jr. "The deadzone" - Cineac 1 (630637), 12 jr. "Raiders of the lost ark" - Cineac 2, 12 jr. "Escape from the Bronx" - Cineac 3, 16 jr. "Return of the Jedi" - Euro (667066), al. "Indiana Jones and the temple of doom" - Metropole 1 (456756), 12 jr. "L'Été Meurtrier" - Metropole 2, 12 jr- "Verschrikking uit de ruimte" - Me tropole 3, 16 jr. "Koyaanisqatsi" - Metropole 4,16 jr. "Footloose" - Metropole 5, al. "Beatstreet" - Odeon 1 (462400), al. "Police Academy" - Odeon 2. al. "Romancing the stone" - Odeon 3, 12 jr. "Cannonball run 2" - Odeon 4, al. "Je bent helemaal te gek" - Le Paris 1 (656402), 18 jr "Pikante standjes op de schoolban ken" - Le Paris 2. 18 jr. 'Teenager in love" - Le Paris 3,18 jr. "Mad Max Road warrior" - Passa- AMSTERDAM "Na de repetitie" - Alfa 1 (278806), 16 jr. "Buiterij op de Mo(u)nty" - Alfa 2, 12 jr. "Against all odds" - Alfa 3, 12 jr. "La Crime" - Alfa 4, 16 jr. "Rocky Horror picture show" - Al- hambra 1 (233192), 16 jr "II faut tuer Birgitt Haas" - Alham- bra 2, 16 jr. "Beatstreet" - Bellevue Cinerama (234876/266227), al. "Police^ Academy" - Calypso 1 "Footloose" - Calypso 3, al. "Suzy superstar" - Centraal (248933), 18 jr. "Once upon a time in the west" - Ci neac (243639), 12 jr. "Koyaanisqatsi" - Cinecenter (236615), 16 jr. "U bent mijn moeder - Cinecenter, 16 jr. "Carmen" - Cinecenter, 16 jr. "Het jaar van de kreeft" - Cinecen ter, 16 jr. "Indiana Jones and the temple of doom" - Cinema 1 (151243), 12 jr. "The trail of the pink panther" - Ci- "10 (246132), 16 jr. "The incredible Kung Fu master" - Cinema Rex, 16 jr. "Romancing the stone" - City 1 (234579). 12 jr. "The deadzone" - City 2, 12 jr. "Angel" - City 3, 12 jr. "Yentl" - City 4, al. "Onze eerste wip" - City 5, 16 jr. "Emmanuelle 4" - City 6, 16 jr. "Raiders of the lost ark" - City 7,12 jr. "Querelle" - Kriterion, (231708), 16 jr. "Oblomow" - Studio K (231708), 16 "Maagd af' - Parisien (248933), 18 jr. "The new Barbarians" - Rem- brandtpleintheater 1 (223542), 16 jr. "Gevangenen van het verloren con tinent" - Rembrandtpleintheater 2, 16 jr. "A star is born" - The Movies 1 (245790), 16 jr. "La Luna" - The Movies 2, 16 jr. "Los santos inocentes" - The Mo vies 3. 16 ir. "Indiana Jones and the temple of doom" - Tuschinski 1 (262633), 12 jr. "Over the Brooklyn bridge" - Tu schinski 2. al. "Police academy" - Tuschinski 3, al. "Sophie's choice" - Tuschinski 4,16 jr. "Terms of endearment" - Tuschins ki 5, al. MGM Diamanten jubileum festival - Tuschinski 6. Monty Python festival - De Uitkijk (237460). Er staat weer een aantal cyclus sen (cycli, zo u wil) op stapel. Duitsland 2 stort zich op de Ame rikaanse regisseur Elia Kazan die 7 september 75 jaar wordt. Op de dag zelf wordt de film 'Panic in the streets' uitgezonden en een dag eerder een portret van hem (eerder al bij Cinevisie te zien ge weest). 'Panic in the streets' maakte Kazan op 41-jarige leef tijd. In New Orleans wordt een man dood gevonden, vermoord en bovendien lijdend aan de zeer besmettelijke longpest. Er ont staat een competentiestrijd tus sen de inspecteur die de moord zaak moet oplosen en de dokter die zich bekommert om de ge zondheid van de stad. Volgende week vrijdag om 23.20 uur te Dezelfde dag vertoont BRT 1 de tweede in een serie films van regisseur Roman Polanski. Ver toond worden onder meer 'Cul de Sac', 'Chinatown' en vrijdag avond 'Rosemary's Baby'. Met die film brak Polanski in '68 door in Hollywood. De zwarte magie van Ira Levins gelijknamige boek kreeg van Polanski een zeer adequate verfilming met Mia Farrow en John Cassavetes (met wie Polanski grote ruzie kreeg) in de hoofdollen. Aan vang: 20.25 uur. Woensdag van hem 'Mes in het water'. Een film die hij nog in Polen maakte (sa men met Jerzy Skolimowski) Roman Polanski, maker van 'Mes in het water' en 'Rosema ry's Baby'. (fotoUPI) over een boottochtje waarbij een oudere man zijn jonge vrouw dreigt te verliezen aan een bruta le lifter. Aanvang 20.20 uur. Ten slotte, ook al op dezelfde dag, begint de VARA met drie films waarin Brigitte Bardot een hoofdrol speelt. In combinatie daarmee een driedelig portret van het voormalig sex-symbool en huidig activiste op het gebied van dierenbescherming. Vrijdag op Nederland 2 'Et Dieu créa la femme'. Roger Vadim lanceerde haar daarmee in 1957 als wereld- ster. BB wordt in de film begeerd door Curd Jürgens en Christian Marquand, maar trouwt met Jean-Louis Trintignant. Het Kijkhuis vertoont deze week vier films van Federico Fellini, te beginnen op maandag wanneer 'Satyricon' wordt vertoond. In deze film gaat een jongeman op zoek naar zijn geliefde. Zijn pure liefde staat in schrille tegenstel ling tot de decadentie van het ou de Rome. Dinsdag volgt Fellini's visie op het nieuwe Rome in 'Roma'. Woensdag is 'Prova d'Orchestra' te zien. De regisseur brengt hier in de maatschappij in beeld via een orkestrepetitie, waarin ieder een ook zijn partijtje moet mee- blazen. Van donderdag tot en met zondag tenslotte draait Felli ni's nieuwste film: 'E la nave va', waarin hij de ondergang van het oude Europa in beeld brengt. Hiervoor gebruikt hij een boot tocht aan de vooravond van de Eerste Wereldoorlog als sym bool. Aanvang van alle voorstellin gen om 20.00 en 22.15 uur. DE SCHORPIOEN. Regie: Ben Verbong. Camera: Theo van de Sande. Producent: Chris Brou- m Haig Balian. Hoofdrollen: Peter Tuinman, Monique van de Ven, Adrian Brine, Huub Stapel, Henk van Ulsen. Première: 13 september. GEBROKEN SPIEGELS. Re- le: Marleen Gorris. Camera: Frans Bromet. Producent: Mat thijs van Heijningen. Hoofdrol len: Henriëtte Tol, Lineke Rijx- man, Coby Stunnenberg, Carla Hardy, Marijke Veugelers, Johan Leysen, Edciy Brugman. Premiè re: 27 september 1984. EEN DAGJE NAAR HET STRAND. Regie: Theo van Gogh. Camera: Willem Verboom. Producent: Gied Jaspars. Hoofd rollen: Cas Enklaar, Tara Fal laux. Première: oktober 1984. PARFAIT D'AMOUR. Regie: Jean van de Velde. Camera: Ju les van den Steenhoven. Produ cent: René Scholten. Hoofdrol len: Onno Molenkamp, Piet Ka merman, Guusje van Tilborgh, Peter Tuinman, Helmert Wou- DE GRENS. Regie: Léon de Winter. Camera: Eddy van der Enden. Producent: René See- gers. Hoofdrollen: Johan Ley sen, Angela Winkler, Linda van Dijck, André Dusollier, Hector Alterio. Première: 4 oktober 1984. DE IJSSALON. Regie: Dimitri Frenkel Frank. Camera: Theo van de Sande. Producent: Roe land Kerbosch. Hoofdrollen: Bruno Ganz, René Soutendijk, Gerard Thoolen, Frits Lam- brechts. Première: januari 1985. A STRANGE LOVE AFFAI RE. Regie: Eric de Kuyper. Ca mera: Henri Alekan. Producent: Kees Kasander. Hoofdrollen: Howard Hensel, Karl Scheytt, Sep van Kampen, Pascale Petit. Première: februari 1985. DE PROOI. Regie: Vivian Pie ters. Camera: Peter Brugman. Producent: Frans Rasker. Hoofdrollen: Maayke Bouten, Marlous Fluitsma, Johan Ley sen, Erik de Vries. Première: fe bruari 1985. MARIA. Regie: Peter Jan Rens. Camera: Frans Bromet. Producent: Joost Taverne. Hoofdrollen: Huub Stapel, Jean ne Marleau, Liesbeth Sjollema. Première: februari 1985. FLESH AND BLOOD. Regie: Paul Verhoeven. Camera: Jan de Bont. Producent: Gijs Versluys. Hoofdrollen: Rutger Hauer, Tom Burlinson, Jack Thompson, Jen nifer Jason Leigh, Hector Alte rio, Kitty Courbois, Hans Veer- man. Première: vooijaar 1985. VAN MEEGEREN. Regie. Roy Logger. Camera: Theo van de Sande. Producent: Joost Taver ne. Hoofdrollen: Willem Nijholt, Monique van de Ven. Première: mei 1985. TOMAS EN SENIOR OP HET SPOOR VAN BRUTE BE REND". Regie: Karst van der Meulen. Hoofdrollen: Lex Goud smit, Georgette Hagendoorn, Joost Prinsen, Jerome Reehuis, Henk van Ulsen, Cor van Rijn. Première: najaar 1985.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 17