Zilverfabriek: 161 ontslagen Regiogemeenten lopen niet warm voor samenwerking Schillenboeren gezocht in Wassenaar t A Ontslag voor verpleegster wegens te lange vakantie Eén gegadigde is niet genoeg Alphenaar (21) ernstig gewond bij botsing 9 U 7- ACHTERGROND Onheilstijding vanmiddag meegedeeld 'Berucht' kruispunt aangepakt PAGINA 2 REGIO LEIDEN DINSDAG 14 AUGUSTUS 1984 WASSENAAR - Regelmatig vra gen bewoners van de Wassenaarse wijk Oostdorp hoe lang ze nog moeten wachten op de schillen boer. Dat de Stichting niet-be- roepsmatig actieven schillen, broodresten en oud papier wil gaan ophalen, is hen al ruim een jaar duidelijk. Ze willen nu wel eens wat zién. De stichting blijft echter op de vlakte. "We zitten in de startblokken", zo zegt een woordvoerder van de stichting, kort nadat B en W het licht op groen zetten voor het op halen. "Eén schillenboer hebben we al. Er moeten er nog twee bij komen. Dan komen we meteen langs de deur". Hij geeft dit antwoord omdat zijn club het niet aandurft te starten met slechts één schillenboer. Im mers, deze figuur geniet een uitke ring. Ieder moment kan hij een baan krijgen. De schillen laat hij dan de schillen en het project valt in duigen. Volgens de niet-beroepsmatig WARMOND/DEN HAAG - Een maand later dan afge sproken kwam de Sassen- heimse verpleegster M.J. IJssel terug van haar vakan tie in Suriname. Haar baas, de directeur van het War- mondse bejaardenoord Ma- riënweide en Mariëngaerde ontsloeg haar op staande voet. Een conflict was gebo ren, want de verpleegster spande een kort geding aan. Gisteren diende dit voor de Haagse rechtbank. De ontslagen verpleegster gaf de Surinaamse Luchtvaart Maat schappij (SLM) de schuld voor haar late terugkeer. Deze maat schappij had veel meer mensen voor retourvluchten geboekt dan er plaatsen waren in het vliegtuig. IJssel, die had geboekt voor 4'mei, strandde hierdoor op het vliegveld van Paramaribo. Zij wilde echter niet bij de pak ken neerzitten en ondernam actie, zo verklaarde zij. Haar raadsman, mr. P. Schulting, onderschreef dit. Volgens hem bleek uit een brief aan haar directie chef dat zij er al les aan had gedaan zo snel moge lijk naar Nederland terug te vliegen. Pas na weken wierpen de ze pogingen vrucht af. Op 1 juni kon zij, onder bijbetaling van 1.900 gulden, een SLM-vlucht boeken. Drie dagen na terugkomst had zij een onderhoud met haar werkge- actieven valt of staat het ophalen met regelmaat. Wekelijks, op een vast tijdstip, moeten de Wassenaar- ders hun schillen kwijt kunnen. Als ze thuis zijn belt de boer aan. Wanneer ze weg zijn kunnen ze de schillen aan de kant van de weg zetten. Ze krijgen hiervoor een spe ciale schillenemmer met deksel. Lege tijd De stichting heeft 800 van deze emmers klaar staan. Ook een be stelbusje met aanhangwagen ont breekt niet. De stichting heeft deze nuttige zaken vorig jaar kunnen aanschaffen nadat het Koningin Juliana Fonds een subsidie had ge geven. Dit fonds voelde wel wat voor de plannen: mensen met 'lege tijd' iets milieuvriendelijks laten doen. Wanneer blijkt dat het ophalen aanslaat, wil de stichting schillen gaan ophalen in het hele dorp. Ze hoopt dat het project dan een vaste baan kan bieden aan één persoon. ver, Roovers. Onder vier ogen moest zij uitleggen waarom zij zo laat was teruggekeerd. De ver pleegster wist haar baas niet direct te overtuigen en werd voor drie da gen geschorst. Op 7 juni kreeg zij te horen dat zij was ontslagen. Haar verhaal zou niet sterk genoeg zijn. Ziek en onzeker Ook voerde Roovers aan dat zij het bejaardenoord lange tijd in on zekerheid had gelaten over haar te- rugkeerplannen. Hij bestreed dat IJssel hem voldoende over de si tuatie zou hebben ingelicht, zoals de raadsman van de verpleegster aanvoerde. Een ansichtkaart aan een van haar collega's had boven dien de indruk gewekt dat zij ziek was en daarom niet terugkeerde. Immers, op de kaart stond de tekst: 'ik ben weer helemaal beter'. Ook de vriend en huisgenoot van de verpleegster had de directeur la ten weten dat zijn vriendin weg bleef doordat zij ziek was. De vriendin zelf maakte korte metten met dit verhaal. Zij was niet ziek geweest, ze had alleen gezegd dat ze ziek was van het wachten op de terugreis, legde zij uit. De directeur kon niet worden overtuigd. En hij toverde een ge heel nieuw argument uit zijn mouw, zo aan het eind van de zit ting. Het zou vreemd zijn wafineer IJssel zomaar weer zou terugke ren, terwijl zij al uitgebreid af scheid had genomen van patiënten en collega's. Sterker nog: de direc teur had de verpleegster op 25 juli horen zeggen dat zij nooit meer wilde terugkeren. De verpleegster ontkende dit. Ze Het moet loonvormend worden, zoals dat heet. De eerstkomende tijd zullen de schillenboeren nog voor een schijntje langs de deuren moeten. Ze krijgen voor de ene dag in de week dat ze in touw zijn een onkos tenvergoeding van vier gulden. Twee gulden om de reiskosten te dekken en twee gulden voor per soonlijke verzorging. Of deze beta ling afschrikt, of dat weinig Wasse- naarders een carrière zien zitten tussen de schillen, is vooralsnog onduidelijk. Feit blijft dat het niet stormloopt. Grote campagnes in de plaatselijke weekbladen hielpen weinig. Gelukkig zijn de schoenleveran ciers wat enthousiaster over het plan. Uit de enquête die vorig jaar in Oostdorp is gehouden bleek dat zeventig procent "positief tegen over de plannen staat". De stich ting vindt dit een prima score. Im mers, in de wijk Oostdorp staan zo'n 700 woningen. Aangezien de stichting ervan uitgaat dat een ge had zich tijdens het gesprek nogal overdonderd gevoeld, zo voerde zij aan. Ook uit een brief van haar ad vocaat bleek dat zij nooit voorgoed afscheid wilde nemen. En wat het feestje betrof: dat was door colle ga's georganiseerd, zonder dat IJs sel hier iets vanaf wist. Vice-president C. Stolk doet 20 augustus uitspraak. jEIDEN - Geboren: Maarten Martinusj zv. J. Bosch en G. van Bale, Elisabeth dv. G. Hoek en E. Haasnoot, Tjapko zv. T. Veldmeijer en JR. Broekema, Pa trick Carolus Barthelomeus zv. C.B. van der Lans en G.A.M. van Rooijen, Josine Marjolein dv. P. Nicola en E. van der Neut, Paul Eric zv. P.H. Cremers en A.W.A. Aben, Leonard zv. N. Franken en L. Hoogwout, Jeroen zv. A.T.M. Westgeest en G.L. Ravensbergen, Chris- tiaan Hendrikus Cornells Maria zv. C.C.G.M. 't Mannetje en J.H.A. Brink hof, Jessica dv. A. Vooijs en M.A. Hoek, Eveline dv. P.A. van Delft en G.M. Broekhof, Sandy Yuen Yee dv. M.C. Lee en S.M. Cheung, Cinar zv. S. Uysal en T. Ayvaz, Kelly Denise dv. D. van den Bos en J.E. Klein, Arie zv. D.A. den Haas en H. Ouwehand, José dv. J.P.M. Sloos en M.P. Karremans, Hylke Frede- rik Jan zv. H.J. Smid en M. Driessen, Sara Marie dv. G.E.M. Willems en E. de Lorm, Alke zv. H. Mioch en M.M.C. Ab- ma, Eveline dv. H. de Rijk en J. Verweij, Lindsay Jane dv. D.D. Kirkaldy en J.M.W. Matthee, Thomas Hugo zv. T.H. de Vries en A.A. Brussee, Cornelia Co- rinde dv. K. van der Plas en L. den Hol lander, Marlies dv. R.A.H. van Vuuren en W.J.P. den Duik, Mieske Maria dv. C. Jansen en M.G. Postma, middelde schillengever acht kilo per week in de emmer stopt, komt men op een aanzienlijke schillen- berg. Scherpe schillen De boer aan de Oostdorperweg, die de schillen gaat afnemen, kan in zijn handen knijpen. Wintervoer hoeft hij wellicht niet te kopen. Hij hoeft slechts een kleine vergoe ding te geven, net voldoende om de reiskosten van de schillenboe ren te betalen en het project kos tendekkend te maken. Hij is niet de enige financier. Ook de gemeente heeft een financieel handje toegestoken. B en W garan deren de stichting dat zij hoe dan ook zes cent per kilo krijgt. Deze subsidie heeft echter nog geen offi cieel tintje. Pas wanneer na enkele maanden blijkt dat de proef een succes is, wil het college de zaken aan het papier toevertrouwen. Ook de agrariër is voorzichtig. Vorig jaar stonden enige boeren behoorlijk op het verkeerde been Het aantal ontslagen is stukken ho ger dan aanvankelijk werd ge dacht. Toen vorige week het faillis sement van twee werkmaatschap pijen, Zilfa en DCW, werd aange vraagd was er sprake van dat onge veer 70 van de 130 banen gered zouden kunnen worden. Dit aantal werd genoemd in het 'reddings plan' van de raad van bestuur. De curator is er echter van over tuigd geraakt dat het reddingsplan op dit moment niet kan worden uitgevoerd. Dus werd besloten alle mensen die op de loonlijst staan ontslag aan te zeggen. En op dat moment kwam een 'verrassing' om de hoek kijken. Op de loonlijst stonden geen 130 werknemers, maar 161. Schandalig De schok komt dus nog harder aan dan verwacht. Volgens curator Tiethoff kan het op dit moment niet anders. De bedrijfsvereniging, het GAK, ligt volgens hem dwars en daardoor is alles op losse schroeven komen te staan. Dat GAK had de curatoren de garantie moeten geven dat de overgebleven drie werkmaatschappijen niet op gezadeld zouden worden met de claims en de personeelsleden van de twee failliete poten. Het is de bonden en de curatoren nog niet gelukt om die garantie te krijgen. Tiethoff: "De bedrijfsvereniging betaalt de ontslagen werknemers niet. Van Kempen kan het ook niet. Dus zijn de mensen op de bij stand aangewezen. Het is gewoon schandalig, hoe het GAK de regels van de wet toepast". Hoe het mogelijk is dat het getal van 161 nu pas boven water komt weet niemand. De curator zegt niet de indruk te hebben dat er de laat ste tijd 'even snel' werknemers van andere werkmaatschappijen op de loonlijst van DCW en Zilfa zyn ge zet. FNV-woordvoerder G. Frielink vindt daarentegen dat de verwe vingen van de vijf poten "groot en ondoorzichtig" zijn. In 1982 ston den er bij DCW en Zilfa nog 163 mensen op de loonlijst, vorig jaar waren dat er 148. "Vandaar ook dat steeds over 130 man is gesproken. Men heeft die neergaande lijn aan gehouden", aldus Frielink. Overi gens blijft hij zijn bedenkingen houden tegen de gang van zaken van de afgelopen weken. Maar het TEN VAL - Twee mannen op een racefiets, rijdend op de Broekweg, werden gisteravond gehinderd door een 12-jarige jongetje uit Lei den. Het jongetje kwam uit een zij weg en reed zonder uit te kijken de Broekweg op. De twee mannen uit Sassenheim raakten eikaars sturen en kwamen zodoende ten val. Zij moesten beiden worden behan deld aan een hoofdwond. toen de schillenboer het op het laatste moment liet afweten. Bij de inkoop van wintervoer hadden ze er rekening mee gehouden dat er schillen zouden arriveren. Toen de schillenstroom uitbleef, zaten ze in de problemen, zo herinnert een woordvoerder van de gemeente zich. Men heeft nu afgesproken dat de boer een seintje krijgt zodra de twee schillenboeren zijn gearri veerd en het project van start kan gaan. De agrariër mag dan tevens zijn wensen kenbaar maken in een circulaire die in Oostdorp wordt verspreid. De woordvoerder ver wacht dat hij wel iets zal zeggen over scherpe voorwerpen. Hij heeft natuurlijk niet graag dat er aardap pelschilmesjes tussen de schillen zitten. Volgens de stichting hoeft hij hier overigens niet zo bang voor te zijn. "Mesjes kunnen we er wel uit halen. Geld en punaises zijn wat moeilijker te onderscheppen", be sluit de niet-beroepsmatig actieve. blyft ook voor de FNV-man nog speculeren. Uitgehold Een simpel rekensommetje leert dat het Voorschotense bedrijf, dat al ruim een eeuw bestaat, helemaal wordt uitgehold. In totaal werken er 215 man. Na die 161 ontslagen blijven er 54 over. Daaronder zijn 18 mensen, die in dienst van de holding zijn (administratie, mana gers, raad van bestuur). Op de loonlijst van de drie gezonde doch ters van Van Kempen blijven nog 26 werknemers over. Volgens Tiethoff kan dat aantal nog iets hoger worden. Hij blijft hopen dat een aantal van die 161 in de toekomst weer bij de Zilverfa- briek terecht kan. Maar dat is toekomstmuziek. Voorlopig heeft, het Gewestelijk Arbeids Bureau in Leiden alle zei len bijgezet om de ontslagen werk nemers op te vangen. Vanmiddag zouden acht mensen van het GAB in de Petrakerk aanwezig zijn. Woordvoerder Tibbe vermoedt dat de meeste werknemers vele tien tallen jaren hebben gewerkt bij de Zilverfabriek. Toch wil hij van al les proberen om de mensen weer op weg te helpen, eventueel via herscholing. De situatie is uitermate wrang, zo vindt ook FNV-man Frielink. "Het schrijnende is ook dat er bij de bezetting mensen waren die op gelucht dachten: mijn baantje is tenminste veilig. Ik werk bij een gezonde 'poot'. Dat kun je die men sen niet kwalijk nemen. Het is een heel menselijk om dat te denken. Maar ook die werknemers vallen nu uit de boot", aldus Frielink. LEIDERDORP - Met onbekende verwondingen is gistermiddag een 21-jarige Alphenaar overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden nadat hij op de Leider- dorpse Mauritssingel met zijn auto in botsing kwam met een eveneens 21-jarige Leidse automobilist. De Alphenaar reed richting Hoofd straat. Door vermoedelijk te hoge snelheid verloor hij in de bocht bij het bejaardentehuis de Oude Dil lenburg de macht over het stuur en kwam op de linkerweghelft te recht. Daar werd de auto vol in de flank gegrepen door de Leidenaar. De wagen van de Alphenaar werd daarbij volledig vernield. De be stuurder zelf werd met onbekende, maar naar het zich liet aanzien ern stige verwondingen overgebracht naar het ziekenhuis. De Leidenaar bleef bij het ongeval ongedeerd. De gemeenten rond Leiden lo pen vooralsnog niet erg warm voor de plannen van het provin ciebestuur heeft om ze verplicht te laten samenwerken met Lei den bij alle regionale voorzienin gen in een zogeheten samenwer kingsgebied. Oegstgeest heeft als eerste officieel gereageerd op het plan met een afwijzende brief richting Den Haag, maar ook in Leiderdorp en Warmond bestaan bezwaren tegen een 'Leidse re gio'. Een poosje geleden kwam het provinciebestuur met een plan voor de samenwerkingsgebieden (swg). Naast een swg Bollen streek en een swg Rijnstreek zouden de gemeenten Leiden, Voorschoten, Oegstgeest, Lei derdorp, Warmond en Zoeter- woude een samenwerkingsge bied Leiden moeten gaan vor men. Het fenomeen samenwer kingsgebied is komen bovendrij ven toen de vorming van een vierde, regionale bestuurslaag tussen provincies en gemeenten definitief schipbreuk had gele den. Van meet af aan is er eigenlijk weinig animo geweest voor de oprichting van gewesten of re gio's. Het grote bestuurlijke gat tussen provincie en gemeente is weliswaar altijd onmiskenbaar geweest, de behoefte om daar voor een hele speciale bestuurs laag voor op te richten is er zeker bij de meeste gemeentebesturen nooit geweest. Het zou immers betekenen dat het bestuur van tal van bovengemeentelijke voorzieningen overgedragen zou moeten worden, en daarmee zou den de gemeenten een deel van hun autonomie moeten inleve ren. Om zonder een officiële be stuurslaag toch regionale voor zieningen van de grond te krij gen, werden daarom al snel ge meenschappelijke regelingen in gevoerd, waarin de gemeentebe sturen wel degelijk alle vingers in de pap hielden. In de jaren ze ventig leidde dat tot een kleine wildgroei. Inventarisaties van gemeenschappelijke regelingen leerden dat menige - zelfs kleine - gemeente in meer dan dertig re gelingen zat. En (mede) om daar weer wat ordening in te brengen kwamen er overlegclubs als het Samenwerkingsorgaan Bollen streek, het Intergemeentelijk overlegorgaan Rijnstreek en het Leids agglomeratieoverleg. Leiden Al met al werd het steeds on overzichtelijker - hoewel bij veel gemeenten bij hoog en bij laag wordt volgehouden dat het alle maal best te overzien bleef - en voelde menigeen behoefte aan stroomlijning. De vraag was ech ter hoe dfe vorm te geven. Het plan voor een vierde bestuurs laag bleef met tussenpozen op duiken en daarop werden dan ook de meeste kaarten gezet. Met als gevolg dat er niets gebeurde, want alle plannen voor gewest vorming zijn nooit verder dan het papier gekomen. Toen de plannen voor gewest vorming uiteindelijk definitief in de ijskast verdwenen, moest er dus iets 'nieuws' gevonden wor den: het samenwerkingsgebied was geboren. Een paar maanden geleden lieten Gedeputeerde Staten weten hoe die er volgens hen moeten komen uit te zien. En die plannen zijn vooral bij de gemeenten rond Leiden in slech te aarde gevallen. Dat is natuur lijk niet zo vreemd, want de vor ming van len swg Leiden komt er domweg op neer dat de ge meenten Oegstgeest, Warmond, DINSDAG Leiden Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73. Nederlandse les voor buiten landse jongeren, 19-20.30 uur, aanslui tend soos, muziek of film. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café- avond, 21-1 uur. NVSH infocentrum - Rapenburg 48, tel. 149987, geopend op werkdagen van 14- 16 uur, di ook 20-21 uur. Leiderdorp Gemeentehuis - raadscommissie finan cien en economische zaken, 20 uur. Warmond Gemeentehuis - raadscommissie ruim telijke ordening, 20 uur. Wassenaar Raadhuis De Paauw, bijeenkomst over leggroep Maatschappelijke Dienstverle ning en Volksgezondheid, 20 uur. Rn* door Sjaak Smakman Leiderdorp, Voorschoten en Zoeterwoude de grip op boven gemeentelijke regelingen kwij traken en 'onderworpen' worden aan Leiden. Leiden is met zijn meer dan 100.000 inwoners veel groter dan de vijf kleine(re) ge meenten bij elkaar en zal dus een overeenkomstig zeer zware, zo niet doorslaggevende stem heb ben in het samenwerkingsge bied. Voor de kleine gemeenten komt dat erop neer dat ze van de regen, in de drup komen: in plaats van hun bestuurlijke in vloed over bovengemeentelijke voorzieningen in te leveren bij een regionaal bestuur, mogen ze dat straks bij Leiden doen. Be paald geen aantrekkelijk voor uitzicht. Niet alleen is de be stuurlijke mentaliteit in steden anders dan in dorpen, Leiden heeft bovendien een gemeente bestuur waarin de PvdA domi neert. In de andere gemeenten - met uitzondering van Warmond - trekken CDA en/of WD aan de touwtjes. Bollenstreek Natuurlijk wordt dat niet al te hardop gezegd. In de officiële reactie aan de provincie noemt het Oegstgeester gemeentebe stuur de omvang van een swg Leiden (173.000 inwoners) als grootste bezwaar: dat is te klein voor een rendabel beheer van voorzieningen als brandweer, ambulancevervoer, energievoor ziening, woonwagenkampen en vuilverwerking. Nee, dan liever samen met de Bollenstreek, waardoor er nog eens 100.000 in woners bijkomen. Ook Leider dorp voelt het meest voor een combinatie Leiden-Bollenstreek. Maar. zo stelde burgemeester Van der Have bij een commissie vergadering, dat is waarschijn lijk niet haalbaar. Het Leids agglomeratie-overleg heeft zich uitgesproken voor een samen- werkingsgebied dat Leiden, Bol lenstreek en Rijnstreek omvat. De regionale brandweer, het energiebedrijf Rijnland en de Kamer van Koophandel bestrij ken immers deze drie gebieden al. Leiderdorp wil zijn kaarten daarom zetten op een swg dat Leiden, Rijn- en Bollenstreek omvat. Welke van de varianten het uit eindelijk wordt maakt niet zo veel uit voor de randgemeenten: er is er maar één die in elk niet door mag gaan. Jammer genoeg is dat nu echter juist de provin ciale. Waarmee een flinke partij politiek touwtrekken de komen de tijd verzekerd is. WOENSDAG Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, cursus stijldansen, soos en sport, 15-17 uur. Hooglandse kerk - pauze-orgelconcert door Gonny v.d. Maten, 12.30 uur. Buurthuis Mirt Honken - kinderpro gramma; handenarbeiden, 3-12 jaar, 13.30 uur. Voorschoten Zwembad Het Wedde - R. Wagnerlaan, waterinstuif voor kinderen, 10-12 uur. Adm. de Ruytersingel - fietscross-kam- pioenschappen voor kinderen, 14-16 APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 10 tot 17 au gustus door: Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel. 121313; Apotheek Van Breest Smallenburg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 890000. LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Post uitsluitend aan: Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon. 071-144941 2311 BG LEIDEN Een Sleuteltje opgeven: Geen krant ontvangen, tel. 071-123143 tussen 13.00-19.30 uur (nabezorging na 19.30 uur); Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. Restitutie is niet toegestaan. Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt automatische verlenging. abonnementsgelden op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV Directie: G. Koopman Adj.dir.N. Qüakernaat Hoofdredacteur Drs. J. W E. Metselaar Adj. Hoofdredacteur: Commentaren W. F. J. Wirtz en A. A. van Brussel H. v d. Post (plv) W F J Wirtz (bin. buit./eco.) P. J. de Tombe (sport) A van Kaam (plv) W C. H Schrama (feature) tel. 071-144941. tst. 219 Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen Rome, Madrid, Mexico VOORSCHOTEN - Maar liefst 161 werknemers van de Koninklijke Van Kempen en Begeer in Voorschoten heb ben vanmiddag hun ontslag aangezegd gekregen. Het ziet er naar uit dat zij voorlopig een bijstandsuitkering krijgen. Noch de bedrijfsvereniging, noch Van Kempen is name lijk bereid voor geld te zorgen. Curator H. Tiethoff maakte vanmorgen bekend dat hij deze trieste mededeling om half drie vanmiddag in de Leidse Petrakerk zou loslaten op de werknemers van 'De Zilverfabriek'. WASSENAAR - Met de grootscheepse opknapbeurt van het 'beruchte' kruispunt Den Deyl in Wassenaar is gisteren een begin gemaakt. Het verkeer liep nog geen vertraging op, omdat er nog niet op de rijweg wordt gewerkt. Allereerst dient er een busbaan te worden aangelegd aan de Voorschotense kant van het kruispunt. Daarna worden de rijbanen geasfalteerd en zal een geheel nieuwe verkeerslichteninstalltie worden aangelegd. De problemen zullen over een week of drie ontstaan, als er op de rijbanen zelf wordt gewerkt. Den Deyl is één van de drukste punten van ons land. Dagelijks passeren veertig- tot vijftigduizend auto's het punt. Ze zullen tijdens de reconstructie het punt wel kunnen passeren, maar het zal terdege rekening moeten houden met vertragingen en files. Kort geding tegen Mariëngaerde

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 2