Radioserie over zin en onzin van beroepseed ZATERDAG 4 AUGUSTUS 1984 RADIO-TV NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden 09.33 Studio Sport-Olympische Spelen in Los An geles. Ochtendprogramma gepresenteerd door Koos Postema, met o.a. basketbal, handbal, schieten en boksen (ca. 10.15 Recht streekse bijdrage vanuit de NOS-studio in Los Angeles) FEDUCO NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden ZENDTIJD VOOR DE KERKEN 17.00 Gereformeerde (Vrijgemaakt) Kerkdient vanuit Kerkgebouw Rehoboth te Ermelo. Voorganger: Ds. H.E. Nieuwenhuis IKON 17.58 Een bericht van de Wilde Ganzen 18.00 Studio Sport. De Olympische Spelen met o.a. een samenvatting van de afgelopen avond nacht, gepresenteerd door Joop van Zijl, af gewisseld met live beelden van atletiek da mesmarathon 18.45 Sesamstraat 19.00 Studio Sport. Met aandacht voor de Olympi sche Spelen met o.a. atletiek, de aankomst van de damesmarathon en een verslag van de Grand Prix Duitsland voor Formule I wa gens 19.55 Trekking van de lottogetallen 20.00 Journaal HUMANISTISCH VERBOND 20.10 Vijf minuten bedenktijd NOS 20.15 Studio Sport. De Olympische Spelen met o.a. roeien heren Finales, atletiek series boksen, schoonspringen plank dames en hockey Ne derland - West-duitsland dames 22.30 Journaal 22.35 Studio Sport. De Olympische Spelen met o.a. boksen, gewich theffen halfzwaargewicht, wielrennen 100 km ploegenrit, volleybal halve finales dames, handbal, basketbal en hockey heren Neder- land-Engeland ca. 01.00 Rechtstreekse reportages van de atletiek finales en turnen toestellen dames Maandag NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden, 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden VOO 16.00 Club Veronica Clips KRO-RKK 10.00 Eucharistieviering met de gemeenschap van de parochie St. Pieter in Oudenaarde (België) NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden 15.30 NOS-Zomerfestival, een muzikale rondreis door Europa: De Praagse Lente V. Het Fil harmonisch Orkest van Moskou o.l.v. Dmitri Kitagenko, m.m.v. Deszo Ranki, piano. 1. Pianoconcert nr. 2 in A gr.t., Liszt. 2. 3e Sym fonie in a kl.t., opus 44, Rachmaninov 16.30 Journaal TROS 16.35 Dierenmanieren, programma van Martin Gaus over manieren van mensen en gedrag van dieren, (herh.) 17.10 TROS Sport. Tennis - Reportage van de Na tionale kampioenchappen voor jongens en meisjes van veertien jaar 17.35 Gloria, Amerikaanse tv-serie. Afl.: Op be zoek. Een tegenstribbelende Joey moet naar Californië om zijn vader te bezoeken NOS 18.25 Nieuws voor doven en slechthorenden 19.00 Journaal VOO 19.05 Happy Days, Amerikaanse serie. Afl.: The Physical. Marion en Howard Cunningham realiseren zich opeens hoe snel de tijd voor bij gaat als Ritchie, Potsie, Ralph en de Fonz voor dienstkeuring worden opgeroepen 19.30 Countdown, popmuziek in beeld en geluid, gepresenteerd door Adam Curry 20.10 Magnum, Amerikaanse tv-serie. Afl.: Return of Luther Gilles. Luther Gilles, een bekend privé detective uit St. Louis, komt naar Ha waii om een onderscheiding in ontvangst te nemen. De ontvoering van Blanche, de secre taresse van Gilles gooit echter roet in het eten.... 21.00 Animals in action, documentaire film over de grote verschillen in de manier van leven bij dieren in bos en woud. Afl.: Tree living Animals 21.25 Today's F.B.I., Amerikaanse tv-serie. Afl.: Spy. Ben Slater en zijn jonge collega's krij gen alle medewerking van Bobby, een jonge veelbelovende ingenieur, om een internatio nale spion op te sporen 22.15 Infospecial: Omgaan met je ex. Saskia Leve ring en Jan Groene veld spreken met geschei den mensen over hun ervaringen en laten ze vertellen.... 22.40 Kenney Everett Show, show met gekheid, zotheid, satire en rare typetjes, waarin de En gelse komiek Kenny Everett mik- en middel punt is 23.05 Journaal 23.10 Nieuws voor doven en slechthorenden Maandag NOS 07.00 Studio Sport, Olympische Spelen. O.a. ge wichtheffen halfzwaargewicht, volleybal da mes halve finales, schoonspringen plank da mes, boksen en basketbal. Om ca. 07.30 Rechtstreekse bijdrage vanuit de NOS-stu dio Los Angeles 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden Ex-echtgenoten „Een prikje om over iets nieuws na te denken", zo omschrijft ge zinssociologe Iteke Weeda de do cumentaire 'Omgaan met je ex', die Veronica zondagavond uit zendt. Het feit dat de uitzending weinig diepgravend is en heel terloops een aantal nieuwere in zichten over de relaties tussen partners na een scheiding aan stipt, vindt zij daarbij een voor deel. Al te zwaarwichtige boe kenwijsheid gaat aan de kijkers voorbij. Die nieuwe inzichten bestaan voornamelijk uit de opvatting dat je na een scheiding, waarbij de Veronica-documentaire zich beperkt tot echtscheidingen, best een goede relatie met je voormalige partner kan opbou wen. Aan de hand van gesprek ken met drie ex-paren, waarbij in twee gevallen man en vrouw aan het woord komen en in een al leen de vrouw, wordt duidelijk wat de belangrijkste reden is om „goed" met elkaar om te blijven Julia en Hans (ex-echtgenoten) met hun Veronica-uitzending 'Omgaan met je ex' gaan: dat is beter voor de kinde ren. Tweede, maar daarom niet minder legitieme motief: een ge meenschappelijk verleden dat men wil vasthouden en nog be staande tedere gevoelens. De manier waarop in de docu mentaire over het probleem ge sproken wordt kan gekenschetst worden als een voorzichtige po ging het beeld dat een scheiding altijd ellende is en nergens goed voor, teqdoorbreken. De betrok kenen zijn aan het eind allemaal „zeer tevreden". Na het taboe van de scheiding zelf wordt nu het stereotiep aangepakt, dat de voormalige partners vervolgens altijd in onderlinge haat en nijd verder leven. (Nederland 2, 22.15 uur). Praagse lente In de vijfde NOS-uitzending met een keuze van de belangrijkste evenementen uit het muziekfes tival 'De Praagse Lente' 1984, speelt een ensemble dat Neder landse kijkers zelden of nooit zien of horen: het Filharmonisch Orkest van Moskou. Onder lei ding van Dimitri Kitagenko wor den in de Smetana-zaal twee ro mantische composities uitge voerd: het Concert voor piano en orkest nr. 2 in A (met solistische medewerking van Deszo Ranki) van Franz Liszt en de 3e Symfo nie in a, opus 44, van Sergej Rachmaninov. (Nederland 2, 15.30 uur). HILVERSUM (GPD) - Tussen een militair verhoor met behulp van martelpraktijken en de fraude van een notaris die zich verrijkt door vertrouwelijke informatie te mis bruiken, zit een wereld van ver schil. Toch hebben de heren alle bei hun machtspositie misbruikt, de maatschappelijke normen aan hun laars gelapt en het vertrouwen in al hun collega's geschaad. Ze zijn dan ook strafbaar: in hun „be roepseed" hebben ze beloofd die dingen niet te doen. Met als slotzin „Zo waarlijk helpe mij God al machtig", tevens de titel van een IKON-radioserie, hebben ze onder meer beloofd „eerlijk", „nauwge zet" en „gehoorzaam" te werk te gaan en de zwijgplicht in acht te nemen. De freelance-programmamakers Froukje Bos en Chris van Estenk namen vier beroepsgroepen onder de loep. Achtereenvolgens komen in „Zo waarlijk helpe mij God al machtig" in het IKÓN-zondagoch- tendprogramma de komende vier weken aan de orde: de militairen, de notarissen, de juristen en de ambtenaren. Allen machtige men sen die met het uitspreken van hun beroepseed beloofd hebben geen misbruik te maken van hun posi tie. Uitgangspunt van de program ma's was de vraag, hoeveel die eed nog waard was. Weerhoudt het de machtigen van machtsmisbruik, of is er niet meer van over dan slechts schone schijn? De vier IKON-uit- zendingen gaan dan ook met name in op „de zin en onzin van de be roepseed, de grenzen en dilemma's van de beroepsethiek en de natuur die soms sterker is dan de leer". Zondag komen in de eerste afle vering de militairen aan het woord. De normen van een militair, waar aan hij of zij beloofd heeft zich te houden, lopen uiteen van „des noods met inzet van eigen leven" de werkzaamheden te verrichten, tot de belofte van „trouw aan de Koningin". Als een marineofficier het voorvoegsel „Hare Majesteits" bij de naam van zijn schip weglaat, dan kan hem dat formeel in moei lijkheden brengen. Ernstiger zijn echter de ethische vragen. Een militair zegt voor de IKON-microfoon dat hij in staat zou zijn om te martelen, althans dat de mogelijkheid bestaat dat hij in een situatie terecht komt waar bij hij zich voor kan stellen dat hij dingen zou doen die hij zich nu moeilijk voor kan stellen. Twee be roepsmilitairen die lid zijn van de Beroepsgroep Militairen van Am nesty International, verwerpen de ze opstelling en zeggen heil te zien in het bespreekbaar maken van dergelijke gevoelige onderwerpen. Met een behoorlijke „ethische ba gage" zouden militairen niet zo gauw verkeerd handelen in een si tuatie waarbij hun geweten op de proef wordt gesteld. „Het normbesef in het leger en in de hele maatschappij loopt terug", zegt een ander; als illustratie wordt verklaard dat het enthousiasme om op zittende actievoerders in te rijden soms zorgwekkend hoog is. De inzet van het leger bij rellen- bestrijding en de kwestie van het al dan niet in staat zijn tot martel praktijken nemen het grootste deel van deze aflevering in beslag. Over de conclusie blijkt men het in grote lijnen eens te zijn: de militair be houdt individuele verantwoorde lijkheid en hoeft een onethisch be vel dus niet op te volgen. De „prototypen van een uitster vend ras van notabelen", de nota rissen, worden volgende week, in deel II, aan de tand gevoeld. Ook bij deze groep is het dilemma, of men met strikte opvolging van de eed wel in alle gevallen goed doet. Met name de zwijgplicht over soms dubieuze transacties lijkt soms slechts schadelijk voor zwakkere groepen in de samenleving. Als voorbeelden komen onder meer naar voren: een uit het bui tenland afkomstige koper van een huis, die door taal en de wirwar van regels en wetten door een ma kelaar soms hopeloos in de ellende gemanoeuvreerd kan worden, en een gezin met een laag inkomen dat verkeerd over een hypotheek wordt voorgelicht. Ernstige finan ciële problemen, met alle sociale gevolgen van dien, zouden in ge vallen als deze als de verantwoor delijkheid van de notaris gezien kunnen worden. Toch blijkt de geheimhouding voor notarissen heilig te zijn en wordt de zin ervan vergeleken met die van het biechtgeheim: men functioneert slechts bij de gratie van geheimhouding. Zonder die regel zou het publiek niet eens ko men. De rechterlijke macht komt in de derde aflevering (19 augustus) ter sprake. De discussie spitst zich toe op de onzijdigheid van de rechters en het „dader-strafrecht", dat de rechters in de weg staat om in te gaan op verontrustende, bijvoor beeld racistische, vooroordelen zo als die bij de moord op Kerwin Dummeijer zijn geconstateerd. De rechter blijkt gehouden te zijn vooral naar de persoon van de da der en het enkele strafbare feit te kijken. Een maatschappelijke con text van een schijnbaar racistische moord ligt buiten het werkterrein van onze rechters. De ambtenaren, op 26 augustus in het IKON-programma, waren het moeilijkst aan de praat te krij gen; deel van hun „dienende func tie" is ook hier weer de zwijgplicht en het overlaten van echte uitspra ken aan de politici. De scherpe kantjes van de bureaucratie komen naar voren in een gesprek met een topambtenaar die toegeeft eigen lijk te weinig geïnformeerd te zijn om zijn werk naar behoren te kun nen doen. Hij moet beleid voorbe reiden betreffende mensen met een minimum-inkomen, terwijl hij geen idee heeft hoe hoog een inko men minimaal moet zijn om ervan rond te komen. (Zondag 5, 12, 19 en 26 augustus, Hilversum 2, 11.15 uur). België 1 07.30 Ontbijttelevisie - zie BRT 2 10.00 Eucharistieviering vanuit de parochie St. Pieters in de ban den te Oudenaarde 14.30 Nieuwsoverzicht voor doven en elschthorenden 15.00 Met Mike in zee. Praatshow waarin Mike Verdrengh bekende en minder bekende gasten ont vangt. (herh.). (ondertiteld via tele tekst) 16.15 Grootmoeder en de acht kin deren in het woud, Noorse jeugd film uit 1979 van Espen Thorsten- son. Met Anne Vestly en John Ei- kema 18.25 Journaal 18.30 Doctor Snuggles, tekenfilm serie. Afl. 23: Pas op voor de vuur- ventjes (2) 18.35 Liegebeest. Afl. 14 (herh) 18.50 Caribbean experience. Do cumentaire van Leif Hedam waar in we via de muziek kennis maken met de Cariben 19.40 Mededelingen en program ma-overzicht 19.45 Journaal 20.05 Finland trekt ten strijde (Raw War), Fins programma van Kari Kyroenseppae, bekroond met de Zilveren Roos op het festival van Montreux 1984 20.30 Moving Target (Harper), Amerikaanse Speelfilm uit 1966 van Jack Smight. Met Paul New man, Lauren Bacall, Shelley Win ters, Robert Wagner e.a. (Originele versie met Nederlandse onderti tels). De privé-detective Lew Har per krijgt de opdracht Sampson te rug te vinden, die op onverklaarba re wijze verdwenen is. Hij blijkt ontvoert te zijn en er wordt een los prijs van een helf miljoen dollar ge vraagd... 22.35 Puur cultuur. over foto graferen. Ludo Bekkers in gesprek met Christian Carez 23.05 Journaal met Coda: "De zee, een pauw" van Chris J. van Geel MAANDAG 07.30 Ontbijttelevisie - zie BRT 2 17.55 Journaal België 2 07.30 Ontbijttelevisie. Carl Huy- brechts presenteert een overzicht van de belangrijkste Olympische gebeurtenissen van de vorige nacht. Jan van Rompaey ontvangt in zijn studio gasten van diverse pluimage, gaat in op de 'andere' ac tualiteit en geeft vakantie tips 16.55 Olympische Spelen. Afwisse len atletiek en roeien (finales). At letiek: Marathon vrouwen. Roeien: Mannen 18.30 Atletiek: speerwerpen kwali ficatie vrouwen en 400m horden series vrouwen 20.00 Studio L.A.. Afwisselend: at letiek hamerslingeren kwalificatie vrouwen en 110 horden series. Overzicht van de gebeurtenissen van de voorbije nacht met com mentaar en analyse door studio- gasten. Met o.m. atletiek, zwem men, turnen per toestel mannen, sabelschermen mannen, gewich theffen - licht zwaargewichten (tot 85 kg), roeien finales heren 23.30 Samenvatting van de andere gebeurtenissen die vanavond plaats vonden 01.00 Atletiek: 100m halve finales vrouwen 01.10 Verspringen kwalificaties mannen 01.25 110m horden kwartfinales 02.00 400m kwartfinales mannen 02.10 Speerwerpen finale mannen 02.35 400m halve finales vrouwen 03.05 800m halve finales mannen 03.35 100m finale vrouwen 03.35 400m horden finale mannen MAANDAG 07.30 Ontbijttelevisie. Carl Huy- brechts presenteert een over zicht van de belangrijkste Olym pische gebeurtenissen van de vo rige nacht. Jan van Rompaey ontvangt in de studio gasten van diverse pluimage, gaat in op de "andere" actualiteit en geeft vakantietips België/Frans 1 07.00 Olympische Spelen: atletiek, zwemmen en turnen 09.35 Teletekst 14.50 Autosport: Grandprix van Duitsland 17.10 Carnet de ressurection, Poolse documentaire film 17.40 Concertissimo: Rian de Waal, piano: 1. Sonate nr. 7 in bes gr.t., Prokofjef; 2. Pianoconcert nr 1, opus 23, Tsjaikovsky 18.30 Fraggle Rock, poppenfilmse- 19.00 Rocklinespecial 19.30 Journal televise magazine, actualiteiten 20.15 Contacts, verkeersinformatie 20.20 Si on chantait. Serie pro gramma's waarin Bernard Pichon een aantal Franstalige zangers en zangeressen uit België, Frankrijk, Canada, Luxemburg en Zwitser land ontvangt. Vandaag met o.a. Gerard Lenorman, Alice Dona en Vickey Leandros 21.15 La maison Bleue, tv-film van Robert Mazoyer, met o.a. Nicole Courcel en Marcel Taillandier 22.45 Journaal MAANDAG 07.00 Olympische Spelen te Los Angeles: atletiek, turnen, scher men. (Met o.a. Journaal. Gym Santé, Persoverzicht. Nieuws overzicht.) 09.35 Pauze 12.00 Teletekst 16.55 Onem-vacatures 17.05 Lollipop, gevarieerd kinder programma. Met: Telechat, en Yakari 17.45 Cine-vacances met Pinoc- chio en le petit echo dans le fo- rêt TV 5 19.00 Les animaux du monde Vandaag de kleine zeewereld van Vancouver. 19.28 Numero un Amusements programma met Michel Sardou. 20.30 Les malheurs de Malou Fiction. De avonturen van een journalist. Duitsland 1 09.30 ARD programma-weekover zicht 10.00 Geheimnisvolles Asien, do cumentaire serie over culturen tus sen Burma en Sunda. Afl. 3: Der Berg der Götter 10.45 Het programma met de muis 11.15 Tempo 84, jongerenprogram ma met Dieter Hildebrandt 12.00 Der Internationale Früh- schoppen, journalistenforum 12.45 Tagesschau met Wochen- spiegel 13.15 Het Symfonie Orkest van de Südwestfunk o.l.v. Kazimierz Kord m.m.v. James Tocco, piano speelt Symfonie nr. 4 opus 60, Szy- manowsky 13.45 Weekmagazinne met regio naal nieuws 14.25 Ein Platz an der Sonne, een reportage over het werk van de Duitse hulpverleners 14.30 Das Geheimnis des 7. Weges (De Zevensprong), avonturenserie van Karst van der Meulen naar een boek van Tonke Dragt. Afl. 8: Geert-Jan Grauenstein 15.00 (ZW) Der Freibeuter von Louisiana (The Buccaneer), Ame rikaanse speelfilm uit 1938. Met Frederic March, Franciska Gaal, Akim Tamiroff e.a. Regie: Cecil B. DeMille. De piratenheld Jean La- fitte besluit om de Amerikanen te steunen tijdens de oorlog van 1812 tegen Engeland 17.00 Meilenstein in Budapest, re portage over de zevende vergade ring van de Lutherse Wereldbond 17.30 ARD-Ratgeber: Gezondheid 18.15 Wir uber uns 19.20 Weltspiegel, reportages van buitenlandse correspondenten 20.00 Tagesschau 20.15 Die tausendjahrige Biene, speelfilm van Jur^j Jakubisko naar de gelijknamige roman van Peter Jaros. Met: Jozef Kroner, Jana Ja- novska, Stefan Kvietik e.a. Film over het leven van een boerenfami lie uit de laatste decennia van de Donaumonarchie 22.30 Hundert Meisterwerke. Francois Boucher: Ruhendes Mad- chen gezien door Edwin Mullins 22.40 Tagesschau 22.45 Schlage die Trommel und fürchte dich nicht, documentaire over het vertrek van een moeder 23.15 Du wirdt noch an mich den ken (Remember my name), Ameri kaanse speelfilm uit 1978. Met An thony Perkins, Geraldine Chaplin, Moses Gunn e.a. Regie: Alan Ru dolph. Film over een uit de gevan genis ontslagen vrouw, die vastbe sloten is om het nieuwe leven van haar ex-man te ontregelen 00.50 Tagesschau MAANDAG 00.55 Olympia Live. Met: Atletiek: 100m dames, halve finale en fina le. 400m Horden heren finale. Speerwerpen heren finale. Ver springen heren kwalifikatie. 110m Horden heren tussenron- de. 400m Dames halve finale. 800m Heren halve finale 02.30 Finale turnen toestellen da mes 03.00 Gewichtheffen 90 kg klasse 05.00 Schermen floret ploegen fi nale 06.00 Olympische Spelen - Ont bijttelevisie. Samenvatting van de nachtuitzending en live-re portages. Met o.a. Schermen flo ret ploegen finale 10.00 Tagesschau 10.03 Die verflixte 7 11.35 Schlage die Trommel und fürchte dich nicht 12.05 Hundert Meisterwerke 12.15 Weltspiegel 12.55 Persoverzicht 13.00 Tagesschau 13.20 Olympische Spelen: Hoogte punten van de Olympianacht. Samenvatting van de meest inte ressante gebeurtenissen van de Olympia Spezial 16.00 Tagesschau 16.10 Video Co, amusementspro gramma 17.20 Das Geheimnis des 7. Weges, (De Zevensprong), avonturense rie voor kinderen van Karst van der Meulen naar een boek van Tonke Dragt. Deel 8: Geert-Jan Grauenstein. De leraar Frans van der Steg ontmoet een nieuwe leerling: Geert-Jan Grauenstein 17.50 Tagesschau Duitsland 2 00.55 Olympia live. 7e dag. Atle tiek: 100m heren driesprong. Ze venkamp dames. Zwemmen: 200m vlinderslag dames; 200m rugslag dames, 200m wisselslag heren. 1500m crawl en 4 x 100m wissel slag heren. Turnen: finale toestel len. Sabelschermen eerste finale 06.00 Guten Morgen, Olympia! Sa menvatting van de belangrijkste gebeurtenissen van de 7e wed strijddag en voortzetting van de re portage sabelschermen 09.00 Sucht der Stadt Bestes. Bap tisten-kerkdienst 09.45 Programma-overzicht voor de komende week 10.15 ZDF-Matinee: Der Ver- schwender. Scene van Hans Kas- per. Aansl.: Der Geizige, komedie van Moliere. Met Max Mairich, Ir mi Paulis, Charikla Baxevanos. e.a Regie: Otto Tausig 11.55 Olympia am Mittag. Hoogte punten van de 7e wedstrijddag 13.25 Danke Schön - extra. Aktion Sorgenkind over de VII Olympi sche Spelen voor gehandicapten in Stoke Mandeville 13.40 Neues aus Uhlenbusch, kin derprogramma. Vandaag: Bierlisa 14.10 Heute 14.15 Sport Aktuell uit Hocken- heim: De grote prijs van Duits land: W.K. voor formule 1-wagens 16.15 Jessica Novak, tv-serie in ze ven delen. Vandaag afl 6: Stille nacht Met Helen Shaver, Davis Spielberg, Eric Kilpatrick, e.a. Jes sica intervieuwt een predikant, die door zijn religieuse programma's heel erg bekend geworden is. Na het intervieuw heeft hij nog een persoonlijk gesprek met haar, dat hij stiekum op de band opneemt 17.00 Heute 17.02 Olympia am Nachmittag. 8e wedstrijddag. Finale roeien heren. Atletiek voorronde: Start mara thon dames, 400m horden dames 18.58 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.10 Aus der Bundeshauptstadt. Bonner Perspektiven 19.30 Olympia-Studio Los Ange les. 8e wedstrijddag. Live uitzen dingen, studiogasten, commenta ren en nieuws. Met o.a. Roeien - fi nale heren. Atletiek - maraton da mes, kwalificatie speerwerpen, 11 Om horden series, kwalificatie kogelslingeren, voorronde schoon springen dames, voorronde bok sen, gewichtsheffen tot 90 kg. Hoc key dames: Duitsland-Nederland 21.00 Charro, Amerikaanse wes tern uit 1969 met Elvis Presley, Ina Balin en Victor Franch. Regie Charles Marquis Warren 22.35 Heute 22.40 Olympia Studio in Los Ange les. Reportages van de 8e wed strijddag 00.55 Heute MAANDAG 10.00 Zie Duitsland I 13.15 Videotext für alle, teletekst overzicht 14.25 Programma-overzicht 13.30 Musikdose, amusementspro gramma met informatie voor kleine en grote toeschouwers. Afl.l: Musiceren 15.00 Heute 15.03 Jennifers abenteuerliche Reise, avonturenserie in zeven delen. Regie: Larry Elikan. Afl.6 Alleen op volle zee. Met: Denise Miller, David Elliot, Anthony Mi chael Hall e.a. 15.25 (ZW) Die kleine Strolche. Afl.: Van de regen in de drup 15.40 Ferienkalender, informatie over vakantieactiviteiten in stad en dorp 15.55 Alles per Drahtesel en Raus aus dem Haus, twee informatie ve series voor avontuurlijke fiet sers en wandelaars 16.10 Der Wunschfilm fur Kinder (7): Kim co - Schon mal ein Pferd geschminkt?, kinderfilm met Simon Turner, Georgina Kean, Christopher Lofthouse, e.a. Regie: Wolf Dietrich 16.35 Lassies Abenteuer, serie met o.a. Robert Bray. Regie: William Beaudine. Afl.: Bescherming te gen lawines 17.00 Heute. Aansl.: Aus den Lan- dern 17.15 Tele-IUustrierte. Actualitei ten - Sport - Amusement 17.50 Ein Colt für alle Falie, tv-se- rie. Afl.: Tausend Tricks in Mexi co. Met Lee Majors, Douglas Barr, Heather Thomas,e.a. Bij een juwelenroof wordt Jinx Holi day gearresteerd. Maar haar twee compagnons kunnen met de buit naar Mexico vluchten. Kay Faulkner, bij wie de juwelen ver zekerd zijn, gaat achter de buit Duitsland 3 17.30 Thirty Minutes: CBS im III 18.00 Black Beauty, Engelse jeugdserie. Afl. 5: Pferdediebe 18.25 Sommerspiele, serie pro gramma's over spelletjes 18.35 Familie mit Bommel, kin derserie van Janusz Leski. Afl. 5: Der Schulschwanzer 19.00 Aktuelle Stunde met Sport im Westen 20.00 Tagesschau 20.15 Cheek to cheek. Nieuw gear rangeerde evergreens gezongen door de Indonesische Nederlander met Duits paspoort Taco. O.a. Put tin' on the ritz en Singin' in the rain Gasten: Bucks Fizz en de Tsjechische zanger Miro 21.00 Aktion liegt in der Luft, uit het dagelijkse leven van een heli- copterpiloot, filmreportage 21.45 Berühmte Arzte der Charité: Die Dunklen Jahre - Sauerbruch, tv-film van Rolf Gumlich. Met Al fred Müller, Wilhelm Koch-Hooge, Wolfgang Hosfeld, e.a. Regie: Joa chim Kunert. Duitsland - Nazityd. Het werk van de Charité wordt be moeilijkt door de onderdrukkings maatregelen van de Nazi's. De art sen doen alles om hun artsenplicht te handhaven. Hoofdpersoon in de laatste aflevering is professor Sauerbruch 23.25 Laatste nieuws BBC 1 08.00 Olympic Breakfast Time 10.00 Bod, kinderprogramma 10.15 Knock Knock 10.30 This is the day 11.00 Aziatisch magazine 14.00 Farming, rubriek voor de landbouw 14.23 Weerbericht voor de land bouw 14.25 Rockschool, informatieve se rie 14.50 Nieuwsoverzicht 14.55 Onbekend 15.30 Filmmatinee: Orphan Train, Amerikaanse speelfilm uit 1979. Met Jillo Eikenberry, Kevin Dob- son, Lind Manz e.a. Regie: William A. Graham. Een film over een so ciaal-werker. een persfotograaf en een groepje achterbuurtkinderen die een treinreis van Manhattan naar een nieuw bestaan in het Wes ten ondernemen 17.45 Bonanza, Amerikaanse wes ternserie 18.35 The world, the flesh en the devil, spelprogramma met teams van theologen 19.00 Journaal en weerbericht 19.10 Onbekend 19.40 Songs of Praise, religieuze liederen 20.15 Are you being served, come dyserie. Met: Frank Thorton, Molly Sugden, John Innman, e.a. Afl.: Memories are made of this 20.45 Feature Film: The Competi tion 22.45 Journaal en weerbeicht 23.00 The Sunday Prom 23.50 Olympic Grandstand 04.25 Weerbericht MAANDAG 07.00 Ceefax AM, teletekst-over- zicht 07.30 Breakfast Olympics, geva rieerd actueel morgenmagazine 10.00 Olympic Grandstand 12.30 Gardener's World, Informa tief magazine voor de tuinier 12.55 Songd of Praise. Vandaag uit Bexhill (herh.) 13.30 Journaal 13.55 Weerbericht 13.57 Financieel- en nieuwsover zicht voor doven en slechtho renden 14.00 Olympic report 14.45 Chock a block, kinderserie 15.00 Out of this world 16.00 Film 17.20 Play School, kinderprogram- 17.45 Playaway, kinderprogram- BBC 2 07.25 TV-cursussen 14.45 Sunday Grandstand, met cricket, Grand-Prix van Duitsland en Motorsport 19.50 Nieuwsoverzicht 20.15 Arthur Negus enjoys. All.. Corsham Court, Wiltshire 20.40 Journaal en weerbericht 20.45 Marie Curie 21.40 A moment to talk 21.55 Levin intervieuws. Afl.: Dr Edward Teller 22.25 Grand Prix van Duitsland 23.00 The Killer Elite. Amerikaan se speelfilm uit 1975. Met James Caan, Robert Duvall, Bo Hopkins e.a. Regie: Sam Peckinpah 01.00 Grand Prix Motorsport van Silverstone MAANDAG 07.05-9.50 Tv-cursussen 10.25 Best of Horses, kinderserie 10.50 Jackanory, kinderserie ll.PT Why don't you kinderse rie 11.30 Play School, kinderprogram- masfNa 18 uurssfl8.35 Nieuws overzicht met ondertiteling voor doven en slechthorenden en weerbericht

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 27