Freek van der Capellen kansrijk voor tennis-titel SPORT? MET DEKRANT OP DE ERETRIBUNE. 'Gouden oude' Oosterbosch ZLC (zo) verliest van Telstar: 4-0 Pliester koploper SPORT PAGINA 16 R4. 11 11111 li .mlm juui imiiii1 yi uiii1 vm J- v Freek van der Capellen doet er alles aan om zijn Leidse titel te verdedi gen. Gisteren verdrong hij tegen de verwachting in René Oskam, (archieffoto) LEIDEN - Nationaal én 'Open Leidse' kampioene Nanette Schut te legde met haar harde slagen, ge volgd door efficient volleerwerk, B-speelster Babette Pluim het vuur na aan de schenen; met een 6-1, 6-2 zege plaatste de titelverde digster zich bij de laatste vier. De uit Limburg afkomstige Monique Margaroli completeerde het kwar tet halve finalistes door in het base line duel tegen Evelein Büermann, de nummer vier op het B schema, mede dankzij haar sterke back hand de zege naar zich toe te trek ken: 6-3, 6-4. De A heren hielden zich ook aan de rangschikking van de plaat singscommissie. De als tweede ge tipte Johan Vekemans en Bart Theelen bestookten elkaar met strakke ballen vanaf de achterlijn. Het was een gelijk opgaande strijd, waarin de nummer twee op de be slissende momenten wist door te drukken: 6-4, 7-5. Frits Don reali seerde de hem toebedachte plaats in de voorlaatste ronde tegen bo vengenoemde winnaar, daar Wij nand van den Boom niet opgewas sen was tegen zijn hoge tempo spel: 6-2, 6-4. Freek van der Capellen verde digt zijn titel vooralsnog op magi strale wijze. Ofschoon hij winst op René Oskam niet denkbaar had geacht, liet hij een afgetekende 6-1, 6-3 zege noteren. En had dan ook alle reden tevreden te zijn: "Het ging erg goed. Ik kwam niet in tijd nood, omdat Oskam alles vrij hoog retourneerde. Bovendien strafte ik dat met mijn slice backhands en volleys af. En ook met de drop shot scoorde ik veel". Inderdaad, de Leidse coryfee kende slechts één kritieke fase, zijn servicegame bij de stand 2-2 in de tweede reeks. Maar dankzij een door het midden geslagen ace kwam hij met 3-2 voor en was het gevaar geweken; hij drukte door tot 5-2, gaf nog één spel uithanden en sloot vervolgens met een sterke opslag de kwartfi nale winnend af. De Unicum-speler ontmoet in de voorlaatste ronde Peter van Dom melen, die met 6-4, 2-6, 7-5 won van Jan Willem Kool. Gezien hun pa pieren beiden schreven al enige B toernooien op hun naam zijn deze semi-finalisten zeker aan el kaar gewaagd. In de andere helft realiseerde favoriet Marco Winter ZATERDAG 4 AUGUSTUS 1984 'de halve' ten koste van Hans van der Brande; na een intensief top spin duel liet hij een 6-3, 7-6 over winning noteren en mag hij aantre den tegen ex-A speler Frank Bitter. Bij de dames was Babette Pluim eenzelfde lot beschoren als in de hoogste categorie. De als derde ge noteerde Jacqueline van Wijk ver keerde in tegenstelling tot vorige dagen in een uitstekende vorm: zij was met haar 6-1, 6-0 winst nog meedogenlozer dan Nanette Schutte. Met clubgenote Hennie Fehling zal nu gestreden moeten worden om de finaleplaats. In de C klasse was Seghwaert- speler Raymond Nieuwenburg we derom niet te stuiten. Ditmaal was de als tweede genoteerde Mark Kalkman zijn slachtoffer: 6-1, 7-6. De nummer vier Hans van Bijster- veldt ging de eerste set tegen de vaste Harold van Offeren te gretig van start: doordat de diep geslagen ballen buiten de lijnen belandden, liep hij voor niets naar het net en gaf de eerste set uithanden. Maar door vervolgens gas terug te ne men en zijn kansen af te wachten trok hij toch de eindzege (3-6, 6-3, 6-1) én de semi-finaleplaats tegen lijstaanvoerder Rob van Marwijk naar zich toe. Laatstgenoemde had Peter van Paridon in drie sets be dwongen: 6-3, 2-6, 6-3. Bij de dames kondigde Eveline Krul zich als eerste als finaliste aan. In de gelijk opgaande strijd te gen Nelleke Weyermans was zij met 6-4, 6-4 de sterkste. In het an dere part prolongeerde de jeugdige Suzan Vissers haar succes ten kos te van veterane Doris Knott. Het OLTC-talent mocht met 6-4, 6-1 door naar de voorlaatste ronde te gen Wil den Hollander. Laatstge noemde had deze positie onver wacht op de vierde geplaatste Ka rin Berg veroverd: 6-2, 6-2. De veteranen weken niet af van de prognoses. Favoriet Ronald Blommendaal gaf Holthuis een les je (6-3, 6-0) en de nummer twee Joost Rodenburg was oppermach tig tegen Somberg: 6-0, 6-1. Sietske Huiskamp, achter favoriete Marian Liefbroer genoteerd, kwam tegen Tilly van Overloop traag op gang, maar finishte wel als eerste: 4-6, 6- 1, 6-1. MARIJKE DE BEER NIJMEGEN (ANP) - De Nederlandse baankampioen- schappen in Nijmegen hebben gisteravond weer de „gouden oude" Bert Oosterbosch te zien gegeven. De tijdrijder uit de formatie van Peter Post etaleerde in een weinigzeggend achtervolgingstoernooi weer eens al zijn unieke kwaliteiten. In de finale tegen gelegenheids-achtervolger Gerrie Knetemann stuurde hij af op.een tijd rond de zes mi nuten, hetgeen voor de hobbelige Nijmeegse piste bij zonder snel is. Die tijd werd niet officieel, omdat an derhalve ronde voor het einde de lucht uit Knete- mann's vederlichte bandje siste. Oosterbosch werd tot winnaar uitgeroepen. Hij had juist zijn achterstand van tien meter omgezet in een winnende voorsprong. Hoe goed het weer met Oosterbosch gesteld is, bleek na afloop. De Brabander was spinnijdig op de wedstrijdjury. „Waarom werd de koers afgeschoten?", vroeg hij vinnig. „Ik wilde mijn tijd zien om te weten hoe het mijn vorm staat. Nu ben ik weinig wijzer ge worden". Oosterbosch heeft zich na het herstel van zijn val in de ronde van Frankrijk, waar hij vooral mentaal ge raakt uit kwam, toegelegd op de achtervolging. „Ik ga over drie weken naar Barcelona voor de wereldtitel", zei Oosterbosch in Nijmegen. „Mijzelf meegerekend rijden daar wel acht wereldkampioenen. In een sterk bezet toernooi ben ik op mijn best". In het gevecht om de derde plaats klopte Jos Lam- mertink met ruim verschil Adrie van Houwelingen: 6.26,93 tegen 6.33,18. De tweede renner van Peter Post die in Spanje op een regenboogtrui aast is René Kos, die gisteravond achter gangmaker Bruno Walraven de wegens regen val onderbroken 'koers bij de profstayers won. Door de regen moest een gedeelte van het programma wor den uitgesteld naar 7 september. De derde en laatste titel van gisteravond ging naar Mieke Havik. Zij werd sprintkampioene door in de finale Rita Timpers te verslaan. Angelique Jekel ver overde het brons. LEIDEN - De zondagsectie van de afdelingsclub ZLC toog gisteravond naar Velsen. Aldaar kregen de Leide- naars van Telstar een 4-0 nederlaag te verwerken. Het was een leuke partij, waarin de Morsbewoners de eer- stedivisieclub redelijke tegenstand boden. Voor Tel star scoorden: Van Katwijk (2) en fteuvenkamp (2). Ajax haalde in Hoogezand met 1-12 uit. Van Basten was met vier doelpunten de meest produktieve Am sterdammer. In Zweden behaalde PSV tegen Nörko- ping een minieme 0-1 zege. Erik-Jan van de Boogaard nam de enige Eindhovense treffer voor zijn rekening. FC Utrecht had het vizier tegen TWEDO scherp staan. De nieuwe club van oefenmeester Nol de Ruiter haal de met 0-7 uit. Ben Rietveld* schoot vijfmaal raak. MVV won tegen hoofdklasser Sportclub Erika met 0- 3. Nanninga (2) en Smeets scoorden. DIEREN - De vierde ronde van het toernooi om het open Nederlands schaakkampioenschap stond in het teken van de duels tussen de zes koplopers. Interna tionaal meester Pliester mag zich daarvan voorlopig de grote winnaar noemen. Hij greep de alleenheer schappij door Ligterink in een enerverende partij te verslaan. Mogelijk dat Pliester nog gezelschap krijgt van Böhm, die in betere positie afbrak tegen Pieterse. Het gevecht Campora-Timmerman zal eveneens een vervolg krijgen. Na een scherp gespeeld toreneindspel zal de tweede zitting duidelijkheid moeten brengen. Stand aan kop na vier ronden: 1. Pliester 4 punten 2/6. Van Mil, Grinberg, Sunye Neto, Blees en Martinovic 3 1/2 7/12. Campora, Timmerman, Böhm, Pieterse, Gelpke en Groen licht Petursson ARNHEM (GPD) - De Stichting Arbeidszaken Be taald Voetbal zal het ministerie van sociale zaken ad viseren een arbeidsvergunning te verlenen aan Petur Petursson. Dat betekent normaal gesproken dat de IJslander binnenkort officieel zijn rentree kan maken bij Feyenoord. Petursson speelde weliswaar al een paar oefenwed strijden mee met de Rotterdammers, maar tot op he den zonder dat er een arbeidsvergunning voor hem was aangevraagd. Feyenoord verkeerde aanvankelijk namelijk in de veronderstelling dat dit niet nodig was omdat Petursson al eerder bij Feyenoord onder con tract stond.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 16