Lijmlistigheden Hydrocultuur: minder waterzorg wel bijvoeden Het geld groeit aan de boom bij kamsteeg oegstgeest. Teleconverter C&olii tocA I£ kamsteeg oegstgeest VERSE DOPERWTJES leveren nu elk merk auto o.a. enter Ie Prijs (racefiets): 2e Prijs (draagbare televisie): Varia Nieuwe uitgaven - Zwaar verlies', roman van Rita Mae Brown, die de liefde van twee vrouwen beschrijft tegen de achtergrond van het internationale proftennis, de niet afla tende jacht op roem en geld. Bert Bak ker, prijs 27,50. - 'Een leven', de derde grote roman van Italo Svevo over een dromerige fi guur, die het leven niet kan verwerken, die fantaseert over de werkelijkheid en er voor op de vlucht slaat. Bert Bakker, prijs 29,50. - '26 Nieuwe verhalen' van even zo ve le Nederlandse schrijfsters en schrij vers, onder wie Maarten 't Hart, Jeroen Brouwers, Boudewijn Büch, Cees Noot- eboom, Koos van Zomeren en anderen. De Arbeiderspers, prijs 25,-. - 'Kom mee naar buiten, het regent' en 'Mag ik een hondje?', twee door Uli- ses Wensell getekende prentenboekjes met tekst resp. van Ursel Scheffler en Anne-Marie Chapouton. Meulenhoff, prijs 9.90 per stuk. - 'Verschil in temperament' en andere verhalen van Daphne du Maurier. Van Holkema en Warendorf, prijs 24,50. - 'De professor', roman van Jack Lynn over een goed mens, die tegen wil en dank in een draaikolk van misdaad wordt gezogen. Hollandia, prijs 24,90 - 'Het Poesjkin Plan', nieuwe thrille van de Nederlandse schrijver Torna Ross, die met vorige boeken nogal ir druk heeft gemaakt. Van Holkema e Warendorf, prijs 22,50. - 'Saskia en Jeroen...', drie deeltje van deze leuke serie kinderboeken va Jaap ter Haar in herdruk bij Van Holk< ma en Warendorf. Met tekeningen va Charlotte Dematons. Prijs 10,40 pe stuk. - 'Van hier tot achter de zon' is ee nieuw kinderboek van Corrie Hafkamj Christofoor, prijs 21.50. - 'Plantensprookjes', verhalen voo kinderen vanaf vijf jaar. Door Michat Bauer. Christofoor, prijs 17,50. - 'Bakersprookjes'. Sprookjes uit vei schillende Europese landen voor pei ters en kleuters verteld met ritmisch lc pende herhalingen. Door Liane Kelle verzameld. Christofoor, prijs 18,50. - 'Postzegels verzamelen', een prakt sche handleiding samengesteld doo Erik Boeré. Goed te gebruiken voor eei ieder, die postzegels wil gaan sparen c daar al mee bezig is. Stjthoff, prij 15,90. Lijm is vaak een heel goed alternatief voor mechanische bevesti gingsmiddelen zoals spijkers of schroeven. Er bestaan lijmen in tien tallen soorten, allemaal met hun eigen specifieke toepassing. Vanuit de praktijk van een aantal ervaren doe-het-zelvers wat listige lijmtips over vrijwel onbekende en vaak ongelooflijke mogelijkheden. In deze zomertijd is bijvoorbeeld het tuingereedschap druk in ge bruik. Het heeft heel wat te lijden. Een gebroken steel (spa, hark, schoffel, enz.), of een telkens loslatende bevestiging van het stalen gereedschapdeel op de steel... Wat doe je er aan? Nieuw kopen? Dat geld kun je je besparen. Een helemaal of bijna geknakte steel maak je weer heel met lijm... En de reparatieplek is dan minstens zo sterk als het materiaal zelf. Voor zulke klussen is een lijm op epoxybasis nodig. Kombi-Super is een nieuwe lijmsoort in sterk pasteuze samenstelling. Druipt niet, is dus zo makkelijk ver werkbaar als een kit, maar geeft een ijzersterke verbinding, tussen vrijwel alle materialen. De uithardingstijd is ongeveer 12 uur, maar Voor de hier genoemde toepassing is het verstandig enkele dagen te wachten alvorens het gerepareerde gereedschap weer te gebruiken. De teleconverter is een bijzonde re cameralens, een ding van maar vier centimeter lang dat tussen lens en camerahuis ge plaatst wordt. De converter ver dubbelt de brandpuntsafstand van de standaardlens in de came ra, gewoonlijk 50 millimeter, dus tot 100 millimeter, het brandpunt van een goede telelens. Zit er op uw camera een 200 mm lens, dan levert de converter een 400 mm brandpuntsafstand op. Een ide aal ding dus om vooral in de na tuur opnamen op grote afstand te maken. Ook op een spiegelreflexcame ra doet de converter wonderen. De gebruikelijke drie verschil lende lenzen van de spiegelreflex worden er dan maar liefst zes. Voor weinig geld worden de mo gelijkheden van welke camera dan ook verdubbeld. Ook in combinatie met de zoomlens kan de converter ge bruikt worden, wat tot een vrij wel oneindige reeks brandpunts instellingen leidt. De ten opzich te van een telelens veel goedko pere teleconverter heeft nog een praktisch voordeel: hij is klein en licht, kan dus nog makkelijk in de fototas of in de binnenzak van je jasje, maar door zijn gerin ge gewicht maakt hij ook het stil houden van de camera voor lan- ge-afstandsopnamen veel ge makkelijker dan met zo'n 'ka non' als een telelens. Dus een handig ding voor doodgewone fotoamateurs die ook wel eens het verre object dichtbij (en op de film) willen brengen. Planten wortelen normaliter in en voeden zich uit aarde. Voor kamer planten is dat gewoonlijk pot grond. Bij hydrocultuur ligt dat an ders. Daar komt geen grond aan te pas. De planten staan in een bak met kleikorrels en water. Deze ma nier van kamerplanten houden en verzorgen is niet zo heel nieuw, nog wel steeds populair. Waarom zoveel mensen van de klassieke pot-met-grond op hydro cultuur overstappen is duidelijk: de planten hoeven niet zo vaak van water voorzien te worden. De klei korrels houden immers het vocht lange tijd vast, reguleren het en kunnen de planten lange tijd van het nodige water voorzien. Pro bleempjes als schimmel en-of on gedierte, zoals in potgrond vaak voorkomen, zijn afwezig. Toch moet men niet denken dat een hydro-bak alles op zijn eentje regelt. Het water, een a tweemaal per week toegevoegd, bevat geen voedingsstoffen, zoals die in pot grond van nature aanwezig zijn. Er moet dus altijd water met planten- voedsel toegediend worden. Ver der is voldoende licht belangrijk. In hydrocultuur levende planten die te weinig licht via een venster vangen, kunnen met een planten- lamp ook in dit opzicht de vereiste bijvoeding krijgen. Pas op voor tocht. Hydrocultuur maakt planten uiteraard ook niet immuun voor tocht, of voor extre me temperaturen. Zet de bak dus niet te dicht in de buurt van een verwarmingsbron, ook niet in te fel zonlicht. Een hydrobak is niet compleet zonder watermeter; die geeft aan of de waterstand op peil is en dan weet je of er weer even wat (met plan ten voedsel dus!) toegevoegd moet worden. Met een hydrobak bent u niet in een klap van planten verzorgen af. Het vraagt alleen minder tijd. <f0to gpdi 100ftbKaWW; l00<foMWn. Iedere koper plukt NU geld uit de boom Het voordeel is min. F 250.-— of zelfs wel F 1000.—. Kom in de aktie-dagen beslist even langs. U mag deze kans niet missen. Wn durven héél ver te gaan. omdat wij in deze dagen 50 occasions willen verkopen. Financiering en verzekering regelen wij ter plaatse. Kijk NU zeker even of uw merk erbij staat. Het is ouderwets gezellig en gewoon EXTRA VOORDELIG c NU te kopen! Keuze uit 100 occasions 1k™1 met de 6 ZEKERHEDEN. I O-Deshui Nu kopen geeft u extra vakantieplezier. EEN SELECTIE UIT ONZE AANBIEDINGEN AANBIEDINGEN MET GARANTIE 1VW Golf Sprinter veel acc.'79 9.950,- 2. VW Jetta'80 9.950,- 3. Honda Accord Sedan EX.. '80 9.950,- 4. Datsun Cherry 13001'82 11950,- 5. VW Goll Diesel'80 11.950,- 6. Mitsubishi Galant 1.6 GL 82 14.950,- 7. VW Golf automaat'81 13.950,- 8. Opel Kadett 1.3 S'82 14.950,- 9. VW Jetta Diesel automaat '82 18.950,- 10. Opel Ascona 1.6S 4-deurs '83 19.950,- De aktie duurt t/m 31 juli i DEMONSTRATIE AUTO'S Audi 100 '84 136PK, 10.000 km, automaat, sportvelgen. Audi 80 L, Diesel. '83. 23.000 km, 4-deurs, metallic. Passat C, Diesel, '84, 7.000 km schuifdak, metallic. Passat Silver Special '82 24.000 km, sportvelgen. Geversstraat 30 - Oegstgeest Telefoon071-I734l4 Na 13.00uur071-175458. In oktober start de 2-jange mondelinge avondopleiding voor het Rijkserkende Praktijkdiploma Cobol Programmeur (li. I2. Bi. Tz) (AMBI). COMPUTEROPLEIDINGEN Cursusplaatsen Leiden, Haarlem. Vooropleiding MAVO IV. HAVO. VWO. MBO. HBO Computerkunde biedt de start voor een goede toekomst en verdienste! computerkunde en BASIC voor beginners/ gebruikers inof excl. computer). Vooropleiding niet I STICf Inlic STICHTING COMPUTER OPLEIDINGEN NEDERLANO Inlichtingen Pikeursbaan 12. 7411 GV Deventer Telefoon 05700-19295. ook 's avonds AND I Iter Vanaf 11 juli - t/m 25 juli (om zelf in te vriezen) Vers geoogst en geschoond, dlrekt van het land, ver koop per 10 kg. Dagelijks van 09.00-17.30. Niet op zat. en zondag /^k Ruiten Troef Vb Conserven in glas ffiBF Ruiten Troef Conservenfabriek b.v. Alkemadelaan 9. Telefoon nr. 01713-9011* Roelofarendsveen dtewillel""''9'-! 2e Binnenvestgracht 14 - Lelden - Tel.: 071-133674 9mm Jammer, dat de Tour de France voor onze nationale pedaalridders niet het grote sukses is geworden dat we hen hadden toebedacht. Volgend jaar beter, hopen we. Daarentegen is het grote Tourspel van het Leidsch/Alphens Dagblad hoe kan het ook anders wèl een daverend sukses geworden. Onze kantoren zijn werkelijk overspoeld met uw inzendingen. De dagprijzen zijn er allemaal al uit. Het wachten was nog op de drie eindwinnaars. Die zijn nu bekend. De drie hoofdprijzen gaan naar: Johan Hogendorn Vrouwenweg 46 Leiden E. de Jong Kagersingel 4 Sassenhelm De officiële prijsuitreiking door 13e Prijs (draagbare radio): de direktie van het Leidsch/Alphens j. Si'rag Dagblad vindt plaats op woensdag 25 Rosa Spierlaan 1 Oegstgeest juli tijdens de profronde van Noordwijk. Joop Zoetemelk verleent zijn medewerking. De tien prijswinnaars van de speciaal voor het Tourspel uitgeschreven kleurwedstrijd zijn eveneens bekend en hebben inmiddels hun prijs ontvangen. Dat waren achtereenvolgens: Cross-shirt Sebastlaan de Jonge Ch. de Bourbonhof 23 Leiden Berend Mol p/a Welterdreef 151 Voorschoten Dennis Knljnenburg Leldseweg 473 Voorschoten Willem Ravensbergen Oegstgeesterweg 6 Rijnsburg Martljn van Harteveld Kllmopzoom 79 Leiderdorp Flets-rugzak A. v.d. Poel Bachstraat 50 Llsse Wllleke de Bruljn A. v. Leeuwenlaan 22 Sassenhelm Chantal v.d. Berg Floresstraat 35 Lelden Robby v.d. Pluym Meppellaan 9 Voorschoten Sandra v.d. Pluym Meppellaan 9 Voorschoten Ook de deelnemers aan de fietstocht hebben een kleine attentie toegestuurd gekregen. Van hieruit feliciteren we alle gelukkigen nogmaals met hel behalen van hun prijs.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 8