Onbegonnen Werk Een Mare met water en gereformeerde geisers 'Voordeurdelers nog niet buiten gevaar' Vrees meerderheid raadscommissie: Voorbereidingen op homo-solidariteitsdag Leiden Afgebluft Wat hebben een op maat gesne den herenkostuum en project-ont wikkelaars met elkaar te maken? Ze hebben elkaar nodig. Zo bezien is het dus zo gek nog niet dat de letters die de afgelo pen weken de etalage van Peek en Cloppenburg hebben gesierd, gisteren plotseling bleken te zijn geplakt op het pand aan de over kant, dat eigendom is van de Westland Utrecht. En in een tijd waarin menig een zich wel tweemaal bedenkt alvorens zich een dure hypotheek op de hals te halen en tweede hands kleding steeds meer gaat kunnen, moet het bank- en tex- tielwezen ook op de bedragen achter de komma gaan letten. Zou je denken. Mis. Veeleer blijkt P en C het slachtoffer te zijn van eigen gul heid. Gisteren liep de reclame campagne af, die dit kledingbe drijf onder het motto 'BEAUTI FUL BLUE' de afgelopen weken heeft gevoerd. En dus werd de ge lijknamige tekst die op de etala geruit van de vestiging aan de Breestraat te lezen was, daar van afgepeuterd. Een zo op het oog willekeurige voorbijgangster zag dat en vroeg of zij die letters mocht hebben. Waarom niet, dacht een werkne mer van P en C en zo geschiedde. Even later kon het voltallige P en C-personeel met eigen ogen aan schouwen wat er met de letters was gebeurd: zij waren in twee voud geplakt op de ruiten van het pand aan de overkant, Bree straat 85. Eigendom van West- land Utrecht en deze week ge kraakt. Alleen was aan de laatste E van de tekst de schaar te pas ge komen. En zo ontstond: 'BEAUTI FUL BLUF'. De bedrijfsleider van P en C kon er aanvankelijk wel om glimlachen, maar zou de krakers later duidelijk maken dat de grap door het kledingbedrijf in het geheel niet op prijs werd. ge steld. Maar het was net alsof de kra kers daar niet van ondier de in druk raakten. Identiteit Het Leidse woningbouwwe- reldje kraakt in zijn voegen. Niet zozeer de woningen zelf, al zou je dat gezien de vele klachten soms denken, maar meer de organisa ties die een groot deel van de so ciale woningbouw in hun bezit hebben. De woningbouwverenigingen dus. Al vele jaren wordt van ge meentewege een fusie tussen de corporaties zeer gewenst geacht en al evenlang blijkt zoiets een kluif waar alle wethouders van volkshuisvesting, voorzien van gebitten van zeer uiteenlopende kwaliteit, hun tanden op stuk bij ten. In weerwil van het gegeven dat de verenigingen namen dra gen die herinneren aan een saamhorigheid uit lang vervlo gen tijden: De Eendracht, Eens gezindheid, Ons Doel, Ons Be lang e.d. Nog lang voordat Mar cel van Dam de achterkant van zijn gelijk had ontdekt, drong hij als staatssecretaris al op een fu sie aan. Tevergeefs en van ellen de heeft hij zich toen maar op de RSV-affaire gestort. In Leiden is van eendracht noch eensgezindheid sprake, wat nu precies het belang of het doel is, is de vraag. Een goede wo ning, zou je menen, voor werk- Terwijl zelfs de konijnenfok kers, aquariumhouders en ren dierenberijders op zijn laatst in 1960 doorhadden dat verzuiling iets was dat eind jaren dertig over haar hoogtepunt heen was, zweren sommige woningbouw verenigingen kennelijk nu nog bij de gedachte dat er katholieke keukens, gereformeerde geisers of socialistische zolderkamers be staan. In een tijd waarin een multi-raciale samenleving zo haar eigen beleid vergt, stellen woningbouwverenigingen zich blijbaaar nog de theoretische vraag of de hervormde Harmsen wel naast de heidense Heemskerk kan wonen, al is de gemeente, die het toewijzingsbeleid grotendeels in handen heeft, zo vrij zich daar niets van aan te trekken. Het lijkt natuurlijk prachtig, al die bestuurders die zich in hun vrije tijd maar belangeloos voor de woningbouw inzetten. Maar soms zullen zij zich voelen als een tje in een slangenkuil, want wereld van de bouw heeft Leidse kroniek door Ruud Paauw en John Kroon poppenhuis en dromen dat het een echt kasteel is. Zo blijven de geruchten tn de wereld en de middenstand onge rust. Maar méér dan een mare zal het wel nooit worden. Monument Er komt volgend jaar in de Ste venshof een monument ter ere van Leidse vrouwen uit het ver zet, zo stond in de krant van dins dag. Tot degenen die in het comité van aanbeveling plaatsnamen, behoort een 'enthousiaste' burge meester Goekoop. De vraag is of enthousiasme hier nu op zijn plaats is. In de sfeer van de huidige tijd en op de golven van het feminis me zal het wel heel progressief zijn om vóór een dergelijk monu ment te zijn, maar wij roeien dan maar even tegen de stroom in. Tijdens de bezetting heeft een paar procent van het Nederland se volk zich buitengewoon moe- n, protestants-christelij- ken en anderen in Tuinstadswijk of waar dan ook. In elk geval blijken de woning bouwverenigingen nog altijd op elkaar te werken als de negatieve polen van twee magneten. In de krant van zaterdag was te lezen dat de Leidse Woning Stichting (die als niet-erkende in stelling van het ministerie van volkshuisvesting zelfs moét ver dwijnen) toch twee fusiepartners heeft gevonden: Werkmanswo ningen en De Eensgezindheid. Bij andere verenigingen ving de LWS bot: "Kleine verenigin gen wilden hun identiteit niet prijs geven". Tja, identiteit. Is het niet door mislukte renovaties, een rare handel in aandelen of ruzies met de huurders over de energiereke ningdat de verenigingen de laat ste jaren in het nieuws komen, dan is het wel doordat ze door de gemeente onder curatele moesten worden gesteld. De goede niet te na gesproken. Maar over wat voor identiteit hebben we het ei genlijk? ieder zo zijn opvattingen over ons belang en ons doel. Kortom: het wordt tijd vooreen professionele organisatie. Die dan meteen even de woningnood kan oplossen. Mare De provincie vond het niks, de Raad van State verwijst de ge dachte vermoedelijk ook naar Utopia blijkens een zitting vorige week, maar op het stadsbouw- huis houden gemeente-ambtena ren krampachtig de vingers ge klemd om de maquette die zij in een speelse bui hebben gemaakt: met een opengegraven Mare, vol geplempt met Leids grachtenwa ter. Steen en been klagen dat Lei den zo arm is, eigenlijk altijd een beetje in last is gebleven en nu ook de buidel met geld voor de stadsvernieuwing aan zich voor bij moet laten gaan. Maar toch vasthouden aan een miljoenen vergend plan dat stadsvernieuwing tot een luxueu ze vorm van hobbyisme maakt. Als kinderen die spelen met een dig gedragen, een paar procent was zeer fout en 95 procent be moeide zich met beide groepen zo min mogelijk. Als je van die paar procent moedigen de minnaars van het avontuur e.d. afhaalt, houd je een groep over wier denken en doen even, heel even, gelijkge richt was. Socialisten, communisten, ka den, hervormden, orgeld hoogleraren, bruggewachters, dienstbodes, predikanten, ver pleegsters, kantoorbediendes en huisvrouwen wat hen ook scheidde, ze waren het met elkaar eens over het nee tegen de bezet ting, het nee tegen de laars op de nek, het nee tegen de willekeur en het nihilisme van de nazileer. Toen na de bevrijding eigen lijk al in de paar maanden er voor) het 'ja' moest worden gefor muleerd voor de nieuwe maat schappij, ging iedereen weer snel achter de eigen toonbank staan. Maar tussen pakweg 1941 en 1944 was een wezenstrek van het Hij was zoon van een Romeins magistraat, stichter van een klooster, kluizenaar, bisschop van Tours en het verhaal gaat dat hij als ruiter de helft van zijn mantel aan een bedelaar schonk: Martinus van Tours, oftewel Sint Maarten. Vorige week was hij in Leiden om een woningbouwproject te openen op de plek van het huis dat naar hem is genoemd. Eén probleempje: eigenlijk stierf hij in 397. Geen nood, in Leiden bleek een plaatsvervanger voorradig. Door fysieke proble men is deze invaller weliswaar geveld en moet hij zich als wethouder tijdelijk laten vervangen, hij is nu eenmaal van het type zieke dat slechts met scheepskabel aan bed te kluisteren is. Dick Tesselaar dus, die de heilig verklaarde Maarten uitbeeldde en daarmee aan toonde aan zelfvertrouwen in elk geval niet te hebben ingeboet. (foto Holva^) verzet de eensgezindheid; een unicum in dit land met zijn zuil tjes en schuttingen. Het verzet had ook geen ge slacht, om het zo maar eens te zeggen. Mannen en vrouwen werkten niet in afzonderlijke ca tegorieën, ze vormden een keten die geen schakel kon missen. Op de erebegraafplaats in Overveen, vlak na de oorlog aan gelegd toen de herinnering vers was, tref je die gedachte nog aan. Daar rusten in dezelfde aarde mannen en vrouwen, rijk en arm, gelovig en niet-gelovig. Ze heb ben allen dezelfde simpele graf steen. Een verzetsgedenkteken voor alleen mannen of alleen vrouwen doet afbreuk aan het feit dat ze in die ellendige jaren de krach ten nu juist samenbalden. Een vrouwenverzetsmonument zou daarom meer de scheidslijn, de verdeeldheid van nu symboli seren dan de saamhorigheid van toen. En dat is jammer. Gijselaarsbank 'Maanden en nog eens maan den staat de (her)plaatsing van de Gijselaarsbank nu al op de agenda van de gemeenteraad. Elke keer opnieuw kwam men er niet aan toe. En bij elke nieuwe vergadering trof men dat onder werp weer op de 23ste plaats aan. Deze week had het College van Burgemeester en Wethouders twee raadsvergaderingen uitge schreven (maandag- en dinsdag avond), kennelijk met de bedoe ling om eindelijk eens de agenda behoorlijk af te werken. Maar toen puntje bij paaltje kwam, bleek de burgmeester maandagavond al tevreden als twee vitale onderwerpen (o.a. de behandeling van de toeristenno ta) aan de finish geraakten. Dan zou er dinsdagavond geen verga dering nodig zijn. Warrig gedoe. Twee vergade ringen uitschrijven om rond te komen, niet rondkomen op de eer ste avond en toch niet doorverga deren. Kennelijk hebben niet alle wethouders een video-recorder anders had België-Denemarken toch gewoon kunnen worden op genomen. Dus weer geen besluit over de plaatsing van de Gijselaars bank. Ach, het is natuurlijk geen on+ derwerp waarvan je wakker hoeft te liggen. Maar er is des tijds wel door heel wat Leide- naars over geschreven en ge praat en dan staat het wel bij zonder slordig de zaak zo'n beetje op de agenda te laten beschimme- Het werk aan het Kort Rapen burg vordert gestaag, de vraag is of het straks soms moet worden stilgelegd om eerst de gemeente raad te laten beslissen of de Gij selaarsbank daar nu terugkomt of niet. Die kwestie hebben we voorgelegd aan de stedebouw- kundige ir. Jean Piret, de Leidse ambtenaar die zich zo'n beetje heeft ontpopt als de tweede vader van de Gijselaarsbank. "Kijk", zegt Piret, "zo'n werk als aan het Kort Rapenburg gaat autonoom door. Dat wordt op de een of andere manier afgemaakt. Het gaat nu hard. Als er niet op tijd een besluit komt, zal er waar schijnlijk alvast een poppeleu- ning worden aangelegd. Mocht de raad van oordeel zijn dat de Gijselaarsbank op zijn oude plaats moet terugkeren dan moet de poppeleuning weer worden verwijderd". Piret vindt ook "dat de raad de zaak heeft laten verlopen. Het is een weinig fraaie procedure, zé ker als je wilt dat het zo goedkoop mogelijk gebeurt". U weet'het: in deze kwestie zijn twee partijen: de preciezen, die de bank weer willen hebben aan het Kort Rapenburg, omdat ver plaatsing neerkomt op historisch gesjoemel, en de rekkelijken, die een vrij uitzicht over het Rapen burg prefereren en de bank daar om elders willen hebben. Het is duidelijk dat degene die de. Gijselaarsbank steeds in de achterhoede van de agenda heeft geplaatst of laten plaatsen, tot de rekkelijken behoort. Die denkt ook: als de poppeleuning er een maal is mét het volle uitzicht op het Rapenburg wordt de kans aanmerkelijk kleiner dat de bank op zijn oude stek terug keert. Want het aantal voorstan ders voor verplaatsing kan dan alleen maar groter worden en anderen zal het waarschijnlijk tegen de borst stuiten om wéér te gaan breken. Voor het zomerreces rest ons nog één raadsvergadering, die op 9 juli. Eens kijken of de rekke lijken zo brutaal zijn de Gijse laarsbank weer naar achteren te schuiven. Preciezen, het uur heeft gesla gen. Weest waecksaam! LEIDEN - "Uitstel betekent in dit geval nog geen afstel van de kor ting van voordeurdelers". Zo ta xeerde de meerderheid van de raadscommissie voor maatschap pelijke aangelegenheden en volks gezondheid gisteravond het besluit van staatssecretaris De Graaf (so ciale zaken) de kwestie tot na de vakantie uit te stellen. De raadscommissie zou zich bui gen over een brief van de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten, waarin deze woningdelersnorm een schijnbaar kleine aanpassing van bijstandsbedragen wordt ge noemd, die echter onvoorzienbare gevolgen zal hebben. Wethouder Schoute vond dat het standpunt van het gemeentebestuur in deze brief het best werd verwoord. Hij wees op de brief van elf Zuidhol- landse gemeenten, mede-onderte kend door Leiden en Alphen aan den Rijn, waarin de maatregel i de hand wordt gewe zen. "De discussie is nu volkomen achterhaald door de gebeurtenis sen in de Tweede Kamer van afge lopen middag. We krijgen een adempauze, waarna er hopelijk een normale discussie komt die de Ka mer zo ongeveer heeft moeten af dwingen". Het raadslid Boot (PvdA) vroeg de wethouder of het niet zinnig was ook in deze raads commissie te praten over herzie ning van het stelsel van sociale voorzieningen, een kwestie die ze ker in september in Den Haag aan de orde zal komen. "Het is een goe de zaak aan onze eigen bevolking te laten weten, waar wij in die dis cussie staan", aldus Boot. Schoute zal dit punt inderdaad op de agen da laten zetten en beloofde in sep tember de vinger aan de pols te houden, "want ik ben ervan over tuigd dat voor de echte i bodem is bereikt". Woorden van die strekking zei hij ook tegen leden van het Werklo zen Komitee en het verenigd actie- overleg "Laagste inkomens", die Schoute voor aanvang van de com missievergadering hun "laatste" voordeur kwamen aanbieden. Als symbool van hun armoede kreeg Schoute een minima-warme-maal- tijd: een bordje havermoutpap. "Het is het laatste wat we kunnen delen", aldus een vertegenwoordi ger van het Werklozen Komitee, die het besluit van De Graaf vond tegenvallen. "We zijn nog niet ge rustgesteld. Hij komt na de vakan tie met gewijzigde ideeën terug". Schoute wees erop dat de gemeen te zich al op 11 mei principieel te gen de plannen van De Graaf had verklaard. "Ik denk dat ik de pap beter aan u kan teruggeven, dan kunt u het onder de verdelen". Boot: duidelijk maken waar wij staan. (foto Holvast) Diefstal meters LEIDEN - De gemeente heeft aan gifte gedaan van diefstal van zes parkeermeters. In de afgelopen da gen zijn een paar meters op de Lan ge Mare, Stille Rijn en Nieuwe Rijn van de paaltjes gerukt. De schade loopt in de duizenden guldens, al dus de Leidse politie. LEIDEN - Geboren: Olivier Alexander zv. E.P.A. Brouwer en G. Smit, Rosa Marisha Alicia dv. A. Vije en M.K.C. Knetsch, Thierry Ste- phan zv. L.F. Castel en M.E. Saris, Lianne Elizabeth Anna dv. H.G.L. Hoogervorst en E.G.E. van Schie, Na- ciye dv. A. Ölger en S. Ciddi, Emel dv. I. Aydin en M. Kanbur, Johanna Jan nette dv. H. Heemskerk en F. van Eg- mond, Khadya dv. B.A. Laamairi en H. Ouahbi, Helena Maria dv. N. de Bes en J.M.M. Beekman, Kirsten dv. P. Heyboer en M. Langeveld, Nanette dv. W. Huisman en C.L. Schoenma kers, Pieter Ferdinand zv. G.C. Lan- Tjaakes Willfried zv. M.D. Ferrari c J. Muns, Korstiaan zv. J.L.A.M. Zand vliet en J. Stam, Dries zv. D. Hoeven en D. van Eijk, Marijke Helena Jerona dv. J.A.P. Heemskerk en J.P.J. Wey- ers, Noura dv. M. Amghar en M. Ra- haui, Berkant zv. H. Dural en G. Du- ral, Maarten Adriaan zv. P. de Mol en A. van Duijn, Marie Louise dv. P. de Mol en C. de Vreugd, Ellen Cornelia dv. H.T. ten Have en A.M.A. van Keu len, Berend Jan zv. H.T. ten Have en A.M.A. van Keulen, Wesley Brain Christopher zv. W. van Dam en E.C. Cramer, Monique dv. V. van der Zwart en M.C. de Koning, Kavita Rat- nadevi dv. B. Sewnath en R.U. Bidesi, Mariska dv. J.H.C. Jansen en M.J. Kaak, Rick zv. M.L.M. van Eeden en S.M.C. Bakker, Tareshma Kumari dv. R.S. Rana en L.C. Siwpersad, Stefan zv. H. Schouten en E. Schlagwein, Walter Arthur zv. B.H. Nijssen en F. J. Bot, Johannes Leonard zv. L. Neute boom en L. Koppe, Fardau Charlotte Liane dv. G.T. Bosma en A.M. de Boer, Richard Jacob Johannes zv. D.H. Durieux en L.C. van der Niet, Ineke Marianne dv. P. van der Meij en A.B. de Vries, Arnold Johannes zv. J. van der Panne en A.H. Heemskerk, Marry Lammechien dv. C.A. Lange veld en J. Springer, Sébastien Jaco- Burgerlijke stand bus Godelieve zv. H.P.J. Wajer en K.B. I.C. Schuerman, Willem-Pieter zv. A.B. Herbert en M. Barnhoorn, Yvonne dv. A.K.C. Jonker en I.M. de Vreugd, Marcella dv. P. Brandt en J.G. Oudshoorn, Johannes Wilhel mus Mathijs zv. J.M. Kroon en J.M.P. Duindam, Robert Hugo zv. M.D.H. van Luijk en T.M.M. Trossel, Laura Isabella Johanna dv. H.J. Zierikzee én J.J. Braggaar, Jeffrey Jacobus zv. S. Verberg en M.C. Haamke, Dennis Johannes Petrus zv. J.J.A.M. van Schie en M. Hemerik, Rutger Robbert zv R.F. Kemper en Z.W.M.E. Trim bos, Linda dv. C. Kromhout en J. Haasnoot, Antonius Robertus Hen- drikus zv. H.L.C. Jalhay en CH.N.M. Schrama, Erik zv. G. Kuiper en A.C.M. Mirck, Stéphanie Laura dv. T. Kleijn en S.N. Visser, Rajae dv. B. Ez- Zahid en F. Azzahid, Wendy Diana Ciska dv. P.G.M. Fasel, Max Johan nes zv. A. van Duyn en E. Schuh, Paulina Annelies dv. C.W. van Schou wenburg en A. Ouborg, Nicolaas Da niël zv N. van Egmond en A. van Delft, Martijn Johannes Cornelis zv. J.H. Groenewoud en A.A.C. Lange veld. Nadia dv. M. Wasef en W.M. Wa- gemans, Johannes Herman zv. R. Bosma en G.C. Been, Michael zv. A.M. Brugman, Francis dv. D.A. van Duyn en P.A. Weelen, Eefle dv. A.J. Vermeulen en F.A. Steyn, Lijsia Cor nelis Johannes zv. L.C. de-Vries en M.A.C. Berg, Anouk Pauline dv. D.C. van der Kooy en T. van Eijmeren, Leonie Martine dv. C.P.M. van Noort en A.L. van Nieuwkoop, Bernard Hu- go zv. B.H. van der Ploeg en J.J.P. Hagen, Stefanus Cornelis Johannes zv. M.P.J. van Vliet en N.N. Tran Thi, Dimitri zv. J. Lenselink en A.H. Sam- piemon. Contijn zv. J. Buys en J.E. Talsma, Maarten Laurens zv. J.J. van Putten en F.F. Gerritsen, Raoul zv. F. A.M. Straathof en A. Molevelt, Mar tijn Arjan zv. A. Oostendorp, Camilio Shanti zv. R.E. Liem en W.J.M. Cop- pes, Cornelis Dirk zv. D. de Jong en M.H. Zwaan, Ilona Maria Elisabeth dv. A.P. Overwater en A.M. Jong, An na Carina dv. P. Bijl en M. Verduyn Lunel, Huig zv. H. Guyt en A. de Jong. Overleden A.C. van den Bergh, geb. 15-11-1904 man, C.M. Opdam, geb. 4- 5-1961 man, A. Neuteboom. geb. 13-3- 1910 man, E.A. van Schooten, geb. 23- 10-1905 vrouw echtg.v. P. van den Berg, S. Njeboer, geb. 15-6-1911 vrouw echtg.v. N. de Voogd, A.G.J. Eising, geb. 24-9-1937 man, W.A. Hoo- geveen, geb. 14-4-1929 vrouw echtg.v. H.J. van Noort, L.E. Kruijt, geb. 26- 12-1897 yrouw geh.gew. met W. Ver loop, J. Maaskant, geb. 15-11-1897 man, P.J.L. Strybos, geb. 14-8-1964 zoon, W. van der Bent, geb. 16-12-1931 vrouw echtg.v. A. Vooys, G.H. Blik- man, geb. 7-11-1921 man, C.H.M. .Bakx, geb. 12-9-1904 vrouw geh.gew. 1915 man, C.C. de Haas, geb 7-8-1904 vrbuw geh.gew. met L. van Werkho ven, L.J. Oosterveer, geb. 5-11-1915 man, C. van der Baars, geb. 25-3-1893 vrouw geh.gew. met C. Zevenbergen, W.P. Brooshooft, geb. 26-6-1952, vrouw echtg.v. C. van Marie, P. J. J. de Bruijn, geb. 2-3-1922 man, C.J.H. Bo venlander, geb. 19-3-1908 man. LEIDEN - De Leidse Werkgroep Homosexualiteit (LWH) en de Lesbi sche Vrouwen Leiden (LVL) organiseren volgende week als voorberei ding op de internationale homo-solidariteitsdag een aantal activiteiten. Op de solidariteitsdag, zaterdag 30 juni, zal ook de landelijke homo-de monstratie in Nijmegen worden gehouden. Vorig jaar was dat in Leiden en trokken zo'n 7000 demonstranten door de Leidse binnenstad. Tijdens de demonstratie in Nijmegen zal aandacht worden besteed aan de positie van homoseksuelen in het buitenland. De IGA (International Association of Lesbian and Gay Women and Gay Men) heeft 1984 uitge roepen tot het internationale jaar van potten- en flikkerstrijd. Het is de bedoeling dat er aankomende zaterdag om 10.00 uur vanaf het Stadhuisplein op de fiets wordt vertrokken naar Den Haag. In Den Haag zal worden aangesloten bij een demonstratie, die zal leiden langs en aan tal ambassades van landen waar de positie van de homoseksuelen uiterst slecht is. Zondagavond om 20.00 uur treedt op in het LWH-gebouw aan de Ceaci- liastraat 18 de groep 'Mannen van Daarnet' met hun poëzieprogramma 'Of ziel anders wordt Jossie'. In hetzelfde pand wordt maandagavond (21.00 uur) de film 'Outrageous' met Craig Russell vertoond. De dag daar na begint om 20.00 uur de eerste van een serie thema-avonden over de positie van homoseksuele in het buitenland. Deze keer komt de positie van homosexuelen in Suriname aan bod. Voor vrouwen, alleen vrouwen, is er woensdagavond (wederom 20.00 uur) een optreden van het lesbisch cabaret 'damesverband' en vrijdag avond op hetzeldde tijdstip is de film 'Another way' te zien, waarin wordt ingegaan op de positie van twee lesbische vrouwen in Hongarije. De dag er tussenin, donderdag 28 juni dus, is er vanaf 22.00 uur een liedejesprogramma van Toet onder de titel 'Rijst erover' te beluisteren. En zaterdag vroeg uit de veren. De bussen vertrekken om 10.00 uur van de Molen de Valk naar Nijmegen. Kaartverkoop aan de Caeciliastraat. Instrumenten De Streekmuziekschool Leiden en omgeving houdt vanavond een instrumentenparade in de foyer van de Stadsgehoorzaal. Leerlingen spelen op instrumen ten en tevens wordt voorlichting gegeven over instrumentenkeuze. De instrumentenparade begint om zeven uur. Vegetarisch Italiaans-vegetarisch kan van avond tussen half zes en half acht worden gegeten in het Eethuis van Repelsteel, Breestraat 19. LVC De Amerikaanse groep Chris- HCBTTiVCLTh tian Death treedt vanavond op in het LVC dat om negen uur open is. Christian Death maakt harde, ruige rockmuziek, de zoge naamde 'trashsound'. Zaterdagavond treedt de Am sterdamse groep Claw Boys Claw op met muziek in het genre 'gara- gerock', "eerlijke, onbesuisde doorstampende rock". Beide avonden wordt om ongeveer tien uur de film 'The Doors live' ver toond. Handvaardigheid De Stichting Kadercursussen Leiden houdt vanavond tot acht uur en morgen van tien tot drie uur in haar gebouw, Noordeinde 2a, de jaarlijkse expositiedagen. Te zien zijn huiswerkcollecties van examenkandidaten van dit jaar. Ook is het mogelijk in te schrijven voor de cursussen van het komende jaar. Kledingmarkt Verbum Deï houdt zaterdag middag tussen twee en vijf uur in het gebouw Plantage 16 weer een kledingmarkt. Tweedehands kle ding wordt verkocht voor betaal bare prijzen. De opbrengst van de markt wordt gebruikt om de bevrijde gebieden in El Salvador medisch en financieel te onder steunen. mingseducatie leidt morgen om tien, elf en twaalf uut mensen rond in het Heempark aan de Oegstgeesterweg. Bovendien is er een bezoek aan de bijenstal.'Aan- melden voor de rondleiding moet vanavond tussen zeven en negen uur: tel. 760109. Bretons week In Holiday Inn wordt vanaf zaterdag een Bretonse week ge houden. In de hal van het hotel/ restaurant wordt informatie ge geven over Bretagne. Verder is ook de Franse Toeristen Service aanwezig met informatie over vakantiereizen naar Frankrijk. Spelletjesdag De gymnastiekvereniging Groen-Wit houdt zaterdag tussen elf en vier uur een spelletjesdag voor de jeugd op het Lidwinater- rein, Lammenschansweg 6. Bo vendien is er een grote rommel markt. Rommelmarkt De carnavalsvereniging 'De Hutspotten' houdt zaterdag van tien tot vijf uur een rommel markt in het Antonius Clubhuis, Mare 43. Amnesty zaterdag met^een^i'nformafa- stand op de Haarlemmerstraat voor de Hartebrugkerk. Bij de stand zijn voorgedrukte kaarten beschikbaar om op te sturen naar gewetensgevangenen in de Sov jet-Unie, Honduras, Zaïre, Syrië, India en El Salvador. Kindertheater De kindertheatergroep Klef geeft zowel zaterdagmiddag als zondagmiddag in de Schouw burg een voorstelling van 'Jullie kunnen me wat!" Het is een mu ziektheaterstuk en gaat over drie kinderen die een band beginnen en op het buurtfeest willen optre den. Aanvang drie uur. Midzomerfeest De NVSH houdt zaterdag avond vanaf negen uur een mid zomerfeest in het gebouw Rapen burg 48. De avond wordt opge luisterd door een disco, een steel- band en de danseres Angela. Vrouwen In het Vrouwenhuis, Hooi gracht 79, wordt zaterdagavond een stijldansfeest gehouden. Alle vrouwen zijn welkom, ook als ze niet zo goed kunnen stijldansen. Aanvang tien uur. Openluchttheater In het openluchttheater in de Leidse Hout treden zondag vanaf half drie het Roemeense orkest Mioritza, het Voorschotense pop pentheater Wellus-Nietus en een groep doedelzakspelers op. De or ganisatie, de vereniging Raads- herenbuurt, adviseert een plaid of iets dergelijks mee te nemen, omdat er op het gras wordt geze ten. Viswedstrijd. Voor vissers ouder dan zestien jaar is er zondag een wedstrijd in het Oegstgeester Kanaal. In schrijven kan bij de Double Dutch Inn (Nieuwstraat 31) en het Aquariumhuis Parva (He renstraat 21). Behalve vele hen- gelsportprijzen zijn er ook bekers beschikbaar. Telefonische inlich tingen zijn ook verkrijgbaar: 124755. Pijpen ln het Pijpenkabinet (oude Vest 159a) wordt zondag tussen een en vijf uur gedemonstreerd hoe op traditioneel ambachtelij ke pijpen geperst worden. De pij penmaker zal het maken van de pijpen uitgebreid toelichten. Fietstocht De wijkvereniging Aktief houdt zondag een recreatieve fiets-puzzeltocht door een deel van het polderlandschap rond Leiden. De start is tussen elf en twaalf uur bij de rolschaatsbaan aan de 's Gravesandestraat.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 4