Huurders kraken beleid Boogmij Warmond raakt stuk kwijt; Zoeterwoude krijgt Stompwijk Sportverenigingen niet duurder uit Veel Leiderdorpers moegestreden Marokkaan wil drie jaar ouder worden Stad en rand Teleurstelling en gelatenheid over herindeling gemeenten WARMOND/ZOETERWOU- DE - Teleurstelling in War mond, gelatenheid in Zoeter woude. De reacties op het defi nitieve voorstel van Gedepu teerde Staten (GS) van Zuid- Holland om Stopwijk by Zoe terwoude te voegen en om een stukje van Warmond aan Alke made te geven zijn niet be paald juichend. Wat Warmond betreft: GS hebben gisteren in een nota over de ge meentelijke herindeling van noordoostelijk en midden Zuid- Holland bekendgemaakt de gren zen niet verder te willen verleggen dan strikt noodzakelijk is. Dit om dat het provinciebestuur begrip heeft voor de financiële* conse quenties die zo'n grenswijziging heeft voor een niet al te grote ge meente als Warmond. Alleen het noordelijke deel van de grenscorrectie wordt uitge voerd. Dat betekent dat de Boter- huispolder en de Zweilandpolder Warmonds gebied blijven. Maar het betekent ook dat Alkemade wel een stuk oprukt en dat de grens bij Kaageiland en Zevenhui zen naar het westen wordt verlegd. Een stukje winst dus voor War mond, vergeleken met de eerdere plannen. Winst die echter door ge meentelijke woordvoerders direct wordt omgezet in verlies. Want een snel rekensommetje leert de waar nemend gemeentesecretaris Neef jes dat dit voorstel van GS de ge meente Warmond jaarlijks 80.000 gulden zal gaan kosten. Warmond raakt bijvoorbeeld de inkomsten van twee campings, Spijkerboor en De Horizon, kwijt. "En als u dan bedenkt dat we al voor een bezuinigingsoperatie van zes ton staan... Dan heb ik het nog niet eens over het feit dat die twee campings in de toekomst uitge breid worden. Dus dat scheelt op de lange duur nog weer extra geld", aldus Neefjes. De waarnemend gemeentesecre taris noemt het "toch wel heel te leurstellend dat we het noordelijke deel kwijtraken. Trouwens, als het gebeurt zou dat in strijd zijn met het door ons en de provincie ge hanteerde uitgangspunt dat je het beheer van de Kagerplassen in één hand moet houden". Of het zo ver komt? Neefjes ver klaart dat loco-burgemeester Van Schagens eerste reactie was: "Ik zal me met hand en tand tegen die grenswijziging verzetten". Zoeterwoude Zo teleurgesteld als men in War mond over de nota van het provin ciebestuur is, zo gelaten reageert Zoeterwoude. Gemeentesecretaris Kruithof wordt er niet heet of koud van als hij verneemt dat Stomp wijk, ook vanwege het agrarische karakter van het dorp, bij Zoeter woude moet worden ingelijfd. De provincie stelt in de nieuwe nota dat het buurtschap meer overeen komsten vertoond met het landelij ke Zoeterwoude dan met het ver stedelijkte Leidschendam. Kruithof: "Wat nu wordt voorge steld is in overeenstemming met onze gedachte. Dus negatief staan we er niet tegenover. Anderzijds weet u dat we ook niet staan te trappelen om Stompwijk binnen te halen. Ons idee is het niet geweest, maar dat is genoegzaam bekend. Het belangrijkste is dat Zoeter woude zelfstandig blijft, en dat ziet er wel naar uit". Bekend is ook dat Leidschen dam fel tegen afstoting van Stomp wijk is. Ook in de nota wordt dat gememoreerd. Deze gemeente voert onder meer aan dat Gedepu teerde Staten geen aandacht heb ben besteed aan het feit dat Stomp- wijkers op Leidschendam zijn geö- rienteerd. In hetzelfde rapport wordt het uiterste puntje van het bij Zoeter woude behorende buurtschap aan Benthuizen toebedeeld. Ook met dit plannetje heeft de gemeentese cretaris weinig moeite, "omdat de mensen in dat uiterste puntje toch al op Benthuizen zijn gericht". Gel- derswoude zal, zoals Zoeterwoude al had geopperd, overigens ge woon bij Zoeterwoude blijven ho- De nota van de provincie ver schaft nog geen duidelijkheid over wat er met een 'brokje' van de toe komstige recreatiepias Vlietland (tussen Voorschoten, Zoeterwoude en Leidschendam in) moet gebeu ren. Het grootste gedeelte van Vlietland is Leidschendams grond gebied. Naar het stukje dat nog Zoeterwoude is zal eerst een nade re studie worden gedaan voordat er beslissingen over worden geno men. Zoals het voorstel nu luidt zal de grens bij rijksweg A4 gaan lo pen. ARTSEN Leiden - De weekenddienst begint z terdag om 8 uur en eindigt maandag 01 Voor de patiënten van de artsen:" Groep 1 - Mastenbroek, Tan. v. Tol, Zwynenburg, Meijer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groeneveld, Kloprogge: za 8 uur tot zo 24 uur: R. v. Leeuwen, Hooigracht 48a, tel. 218661; spreekuur Rosmolen 2. Groep 2 - Pieterse, v. Gent, Taytel- baum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en Lahr: za 8 uur tot zo 8 uur: F. Lahr, Zoeter- woudsesingel 11, tel. 120347. zo 8 uur tot 24 uur, A. v. Luyk, Was- straat 2a, tel. 122522. Groep 3 - Pleiter, J. van Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jurgens, Fogelberg: za 8 uur tot zo 8 uur: S. Smit, Cobet- straat 43, tel. 130177. zo 8 uur tot 24 uur: H. Jurgens, Heren gracht 116, tel. 146096; spreekuur He rensingel 3. Groep 4 - v. Wingerden, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waard, Arnou: - De beheermaatschappij Boogmij, verhuurder van woningen in 19 plaatsen waaronder Leiderdorp en Leiden, houdt zich niet aan de huurwet en profiteert van de mazen in de wet. De maatschappij vangt jaarlijks onrechtmatig vele tienduizenden guldens door ex tra waarborgsommen te vragen en door voorzieningen in woningen aan te brengen die het woongenot niet duidelijk verhogen maar de woningen wel in een hogere huurklasse brengen. Huurders wordt onevenredig hoge aanvangs- en administratiekosten in reke ning gebracht. over het beleid van de Boogmij be- 5*e, huurpraktijken. Wat gint met de Algemene Huurvoor- "et zwartbc waarden. Niet alleen worden ver- de simpele schillende versies gehanteerd, vereniging sommige voorwaarden zijn vol- mywoningen gens de Boogmij-huurders intimi derend. De rechtsgeldigheid van enkele artikelen kan, aldus het zwartboek, op zyn minst twijfel lende huurders in het land met de achtig worden genoemd. De Boog- Boogmij hebben. Voor individuele niij vraagt ook veel te hoge borg- klachten heeft de maatschappij sommen, zo menen de huurders, zich tot nog toe bijna nooit ontvan- En zoals veel andere woningver- huurbedrijven staat ook deze maatschappij niet te springen om rente over de waarborgsommen te 1 betalen, terwijl van een eenslui- Zwan, dend beleid geen sprake is. Na Het zwartboek meldt verder dat Tot deze conclusies komt een aan tal verenigingen van Boogmij- huurders in Nederland, in een zwartboek dat is getiteld 'Huur ders in de knel'. Het zwartboek, dat is opgesteld in samenwerking met het Nederlands Verbond van Huurders, is een opsomming van de vele problemen die de verschil- kelijk verklaard. De samenstellers hopen onder het motto 'samen sterk' de Boogmij met het zwart boek tot een 'open dialoog' te be wegen. Een dialoog die moet lei den tot verbetering in wat de huur ders niet in het zwartboek hebben gedaan om de simpele reden dat de bewoners- genoemde Boog- Leiderdorp niet meer bestaat. De meesten is het water tot aan de lippen gestegen -nog net niet letterlijk- en deze huurders hebben besloten de wo ningen te kopen. De heer en mevrouw Van der Zwan van de Splinterlaan bijvoor beeld. Deze 'strijders van het eer ste uur' zijn moegestreden. "We zijn te oud om nog te vechten", zo zegt de 57-jarige mevrouw Van der brief van de Boogmij de beheermaatschappij tot G. Bénit. bestaande barre verhuurpraktij- ken". De schier eindeloze rij klachten "de reeds jaar en dag de Boogmij de huurders vaak te- het de woning voor 65.000 gulden veel service- en stookkosten laat te ko°P aanbood besloot het echt- betalen en dat sommigen twee Paar het huis te kopen. Toen het keer in één jaar worden geconfron- het met de Boogmij ging praten teerd met huurverhoging. Nog ver- werd de prijs ineens verhoogd tot der gaat de instelling dat de huur- 7J-000, gulden. Dit met de opmer- ders in principe voor elke vorm van onderhoud moeten opdraaien. De Boogmij stelt ijskoud dat de ondanks ging de familie Van der huurder aansprakelijk is voor alle Zwan eind april op het bod schade aan hun eigendommen.; Ook al wordt deze schade veroor zaakt-door een slechte kwaliteit van het pand, onvoldoende onder houd of door ondeugdelijke repa raties. Tweede hoge flat bij Vliet? VOORSCHOTEN - Langs de Vliet in Voorschoten komt wellicht een tweede hoge flat. Een meerderheid van de gemeenteraad (WD en PvdA/PPR) wil namelijk een lapje grond bestemmen voor hoogbouw in de nieuwe wijk Starrenburg. De ze wijk moet over enkele jaren ver rijzen tussen de Vliet, Huize Bij dorp, de Veurseweg en de Wilgen laan. Dit bleek gisteravond tijdens een gecombineerde commissieverga dering. WD-raadslid S. Begeer verdedigde zijn voorstel als volgt: "Je profiteert dan van de ruimte van het water". J. Visser (PvdA/ PPR) wil de gestapelde bouw, die in het onlangs gepresenteerde ont- werp-bestemmingsplan in het mid den van de wijk is ingetekend, richting Vliet versohuiven, omd^t de bewoners ddn een leuk uitzicht hebben", ^thoüaér J. van Dalen (WD) noemde hoogbouw aan de Vliet "een goed idee". S. Offringa (CDA) wilde er niets van weten: "Je krijgt dan een skyli ne", zei hij. "En denk ook eens aan de mensen die in hun bootje over de Vliet varen". Een ambtenaar van de afdeling openbare werken zag eveneens weinig in het plan: "Starrenburg leent zich niet voor hoogbouw", sprak hij. "Je moet het alleen doen wanneer de omge ving attractief is". In Schevenin- gen en Rotterdam heeft hoogbouw veel meer levenskansen dan in een plaats als Voorschoten, zo verdui delijkte hij. De flats bestemmen voor sociale woningbouw leek hem evenmin een goed idee. "Dat betekent datje goedkope oplossingen moet zoe ken, dat je galerijflats moet bou wen of een grote serie moet neer zetten", sprak hij. Hy vreest echter dat de behoefte aan dit soort goed kope flats niet zo groot zal zijn en de gemeente van het rijk niet al te veel subsidie hoeft te verwachten. Hard rijden Begeer liet zich niet van zijn stuk brengen door het betoog. "Ik vind dat we best een twee stuks kun nen neerzetten van een laagje of tien. En dat kunnen gerust luxueu ze woningen zijn". De aanpassing aan de rest van de wyk hoeft vol gens hem geen problemen op te le- CONTROLE - Bij een controle op de Oranjelaan in Zoeterwoude heeft de Zoeterwoudse politie gis teren twee automobilisten be keurd. Zij reden tegen het eenrichtings verkeer in. De politie organiseerde de controle omdat ze de indruk had dat de weg een beetje te druk gebruikt werd. Een niet zo plezieri ge ontwikkeling omdat zich in de laan ook een oversteekplaats be vindt waarvan veel kinderen ge bruik maken. Kopen De bewoners van de Leiderdorp- se Splinterlaan, de Gaarden, Dijk- gravenlaan en Heemraadlaan kun nen een woordje meepraten over "Misschien hebben we wat te veel betaald, maar mijn man gaat over een paar jaar met pensioen. We zijn te oud om nog langer te wachten", aldus mevrouw Van der Zwan, die ook zegt nog eens 20.000 gulden te hebben moeten uittrek ken om het achterstallig onder houd van de Boogmij te herstellen. Strijdlustig De Leiderdorpse familie Van Wijk, ook één van de onvermoeiba- Zó zag het raamkozijn van Leiderdorper Van Wijk er uit voordat er "ei door de Boogmij. re vechters tegen de Boogmij, legt het hoofd nog niet in de schoot. De familie piekert er niet over om haar huurwoning aan de Splinterlaan te kopen. "Nee hoor, dat is te gek. Daar begin ik niet aan", zegt me vrouw Van Wijk strijdlustig. De Van Wijks zijn inmiddels voor de derde keer naar de huurad viescommissie gestapt om de Boogmij te bewegen hun woning op te knappen. Want: "De goot is lek, het dak is lek en de kozijnen zijn verrot", aldus mevrouw Van Wyk. De Boogmij is wel bij haar langs- geweest om de klachten in ogen schouw te nemen. Het resultaat: "Hier een houtje achter, daar een houtje onder, dat is over een jaar weer kapot", zo voorziet de be woonster. "En dan moet je weer beginnen met brieven schrijven". Ze verwacht weinig steun van haar lotgenoten. "Ze mopperen wel. maar als het puntje bij het paaltje komt vinden ze het niet erg meer. Dan sta je er alleen voor". Wat vbor de familie Van Wijk geen beletsel is om door te gaan met de strijd. "We zullen wel moeten. Aan de buitenkant lijkt het net een ach terbuurthuis". De huurders hebben het zwart boek vanmiddag aan de directie van de in Hilversum zetelende Boogmij aangeboden. In Voorschoten VOORSCHOTEN - De Voorschotense sportverenigingen kunnen gerust zijn: zij hoeven per 1 juli geen hogere tarieven te betalen. De WD deed gisteravond tijdens een gecombineerde commissieverga dering namelijk afstand van een motie over sporttarieven die de partij vorig jaar december samen met de PvdA/PPR had ingediend. In deze motie staat dat buitensportverenigingen vanaf 1 juli 1984 zestien in plaats van vijftien procent van de kosten van hun sportaccommodatie moeten betalen. Voor binnensportverenigingen zou het percentage stijgen van 30 naar 32 procent. De WD wil, samen met het CDA, afwachten welke resultaten een studie naar zelfwerkzaamheid in de sport oplevert. Wanneer namelyk wordt aangetoond dat de totale kosten omlaag kunnen wanneer de ver enigingen de handen uit de mouwen steken, is het niet onredelijk de verenigingen een groter percentage van deze (lagere) kosten te laten beta len, redeneren zij. De verenigingen worden dan niet al te hard gepakt, en de gemeente kan de kosteq. drukken. Nu nog te weinig bekend is over zelfwerkzaamheid, durft de WD de verhoging nog niet aan. Eind van het jaar zou de motie, wat betreft de liberalen, voor een tweede keer in stemming kunnen worden gebracht. Wethouder L. Marselis (CDA) voerde aan dat bij de sport al 4,5 procent 'is bezuinigd. Verdere bezuinigingen zullen volgens hem zeer hard aanko men. Marselis: "Bij een aantal clubs staat het water al tot de lippen. Twee verenigingen hebben aangeboden de boeken open te leggen. We hebben niets te verbergen, zeggen ze". Brahmslaan 315, tel. 720404; spreekuur Kennedylaan 24. zo 8 uur tot 24 uur: E. Nieuwenhuis- Smalbraak, tel. 768918; spreekuur Be vrijdingsplein 60. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, de Jong, Prince, Reinders, Hammerstein, Kortmann: za 8 uur tot zo 24 uur: B. Crul, Noord- eindsplein 8a, tel. 142888. Leiderdorp za, O. Du Ry v. Beest Holle, Vlaskamp 16, tel. 891100; zo, R. v. Velzen, Drake- stein 3, tel. 891100; spreekuur za en zo' van 12.30-13 uur op Vlaskamp 16, tel. 891100. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: E.W.F. van Walchren, Oranjelaan 29, tel. 174830. Voorschoten za, F. Koopmans, Churchillweg 19, tel. 6352; «o, E. Schotanus, Leidseweg 305, tél. 766462. Warmond E. Sleeboom, Prof. Aalbersenlaan 2, Voorhout, tel. 02522-11393. Wassenaar noord: J. Huls, Herenweg 19, tel. 13027; zuid: I.C. Spelt, van Groenevelt- laan 17, tel. 11844. Zoeterwoude W. Kortman, Miening 2, tel. 1219. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst, van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van:vT 22 tot 29 ju ni door: Apotheek Leiden Zuid-West, Brahmslaan 20, Leiden, tel. 763134. Apotheek Boehmer, Florijn 19, Lei derdorp, tel. 894400. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Hel der, Roest: F. Muurling, Plantsoen 23, Leiden, R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, tel. 153266. Voorschoten J. Frencken, J. Röntgenlaan 14, Leid schendam. tel. 070-271110. R. Koster, Narcisstraat 47, tel. 01717- 3836. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Lei derdorp en Oegstgeest wordt waargeno men door: M.A.W. Witkam, StiUe Mare 10, Leide- n,el.'125860; spreekuur za en zo om 13 WIJKVERPLEGING Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753 en 134604, na 17 uur en in het weekend te bereiken via dokterstelefoon: 122222. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. Kruisgebouw, Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do v i 13-14 Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. Oegstgeest Interkruis, Lijtweg 7, tel. 177444. Voorschoten gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Oud-Poelgeest: 'Ministerie houdt ons aan lijntje' OEGSTGEEST - "De wijze waarop het ministerie van WVC met ons omgaat is niet correct. Het houdt ons al tyden aan het lijntje met va ge toezeggingen dat er misschien in de toekomst subsidie voor Oud- Poelgeest zal komen. Als wij zo met onze burgers omgingen, zou den ze terecht klagen". Die harde woorden sprak de Oegstgeester wethouder momu- mentenzorg, Kohlbeck (PvdA) gis teravond tijdens de raadsvergade ring. Hij meldde dat de staat waar in het monument Oud-Poelgeest verkeert steeds slechter wordt. "Nu is het zo dat bepaalde cursus sen niet door konden gaan vanwe ge lekkages. We vragen ons verbij sterd af hoe dit moet doorgaan", al dus de wethouder. De staat van het dak van het kas teel holt ook hard achteruit, zo liet hij weten. Onder de leien begint het te lekken. Ook langs het dui- ventorentje, bij het koetshuis, druipt het water naar binnen. Zoals bekend kan de gemeente de vele tonnen, die het opknappen van het complex vergt, niet op brengen. Met enige steun van de gemeente is men nu bezig te bekij ken of de oprichting van een 'stich ting vrienden van Oud-Poelgeest' zin heeft. Een voorbereidingscom missie gaat kijken welke vorm en taak die stichting zou moeten krij gen en -uiteraard- hoe men het be nodigde geld kan binnenkrijgen. Gisteravond werden twee raads leden beschikbaar gesteld voor de ze commissie: WD-er Heilbron en CDA-raadslid mevrouw Van der Bend. Zij zullen "de mouwen op stropen tot behoud van het kas teel", zoals burgemeester Scheen- stra zei. In de commissie heeft, naast wethouder Kohlbeck, ook een vertegenwoordiger van vor mingscentrum Oud-Poelgeest zit ting. DEN HAAG, VOORSCHOTEN - Uit alle macht heeft de Voor schotense Marokkaan M. Aribi gisteren geprobeerd de afdeling rechtspraak van de Raad van State ervan te overtuigen dat hij op 1 juli 62 jaar oud wordt in plaats van 59, zoals in zijn ge boorteregister staat. De man óndernam deze moeite omdat hij binnenkort met de VUT wil. B en W van Voorscho ten vinden echter dat hij daar geen recht op heeft, gezien de da ta in het geboorteregister. Ook uitspraken van een Marokkaanse rechter konden de bestuurders niet op andere gedachten bren gen. En de Marokkaan besloot een beroepsschrift in te dienen om er langs die weg voor te zor gen dat in het bevolkingsregister komt te staan dat hij in 1922 is geboren. De staatssecretaris van bin nenlandse zaken wees dit be roepsschrift echter af. En Aribi besloot bij de Raad van State aan te kloppen. Hij wordt hierbij ge steund door de Amsterdamse professor mr. H.M. Jessurum d'Oliveira. Deze heeft zich ver baasd over de gang van zaken, zo verklaarde hij gisteren. "Het vonnis van de Marokkaanse rechter moet worden gerespec teerd en uitgevoerd", zei hij. "Als de staatssecretaris meent dat er fraude in het spel is of dat de Ma rokkaanse rechter corrupt is, dan dient hij dat aan te tonen". De onzekerheid over de juiste geboortedatum kan worden ver klaard doordat de toenmalige Franse overheerser de bevol kingsregistratie niet al te serieus opvatte. Het gebeurt dan ook re gelmatig dat Marokkanen een gerechtelijk onderzoek laten in stellen naar hun geboortedatum. De waarnemend voorzitter van de Raad van State Mr. Boukema verklaarde dat het voor hem niet makkelijk is om toe te stemmen in een wijziging. Wanneer name lijk in de toekomst, bij de defini tieve behandeling van de kwes tie door de Raad van State, blijkt dat hij een onjuiste beslissing heeft genomen, kunnen de uitbe taalde VUT-gelden niet worden teruggevorderd. Boukema doet volgende week dinsdag uit spraak. Botsing in Oegstgeest OEGSTGEEST - Een 43-jarige bromfietser uit Noordwijkerhout heeft gistermiddag rugletsel en een gekneusd rechterbeen opgelopen bij een botsing met een auto op de Oegstgeester Haarlemmerstraat weg. Hij moest worden overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. De botsing ontstond doordat de bromfietser geen kans zag een auto te ontwijken die van uit een uitrit het fietspad op reed. De Noordwijkerhouter, die in de richting van Oegstgeest reed, pro beerde nog wel te remmen. Bij de manoeuvre gleed hij echter onder uit en raakte hij de auto van de 23- jarige Katwijker. Wassenaarse verongelukt KORTGENE, WASSENAAR - In een ziekenhuis in Goes is de 47-ja- rige Jenny Doeleman uit Wasse naar vannacht overleden aan de verwondingen die ze eerder die nacht had opgelopen bij een ver keersongeval in Kortgene. Volgens de rijkspolitie reed de bestuurster met haar personenwagen op de provinciale weg rechtdoor in plaats van een bocht te nemen, sloeg ze vervolgens vier maal over de kop en belandde in een tarwe veld. Filmhuis LVC - Breestraat. film 'La. mort de Mario Ricci' van Claude Goret- ta. 20 en 22.15 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat, film 'Nostalgia' van Andrej Tarkovsky, 20 en 22.15 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, vrouwenavond, 21-1 Rapenburg 100 - PPR-ledenvergade- ring, 20 uur. Stadsgehoorzaal - instrumentenpara de Streekmuziekschool Leiden e.o., 19 LVC - Breestraat, optreden de Ameri kaanse groep Christian Death, 21 uur. Noordeinde 2a - expositie van de Stichting Kadercursussen, tot 20 uur. Leiderdorp Zwembad De Does - zwemmarathon met 40 ploegen. 20 uur. Voorschoten De Lindehoeve - Burg. v.d. Haarplein, 20.30 uur. Cultureel Centrum - Pr. Marijkelaan 4, feestavond 'De vogelvrienden', 20 ZATERDAG tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Hartebrugkerk - wandelorgelconcert door Sietse van Wijngaarden, m.m.v. André Vette, klarinet, 15-15.30 uur. VW-kantoor - Stationsplein, start wandeling door centrum van Leiden. 10.30 uur. Stadhuisplein - in kader van Anjerac tie: optredens door: De Sleutels, Lavon- tys, Kopergirls, Little Stars, FBL, Nieuw Leven en LHK; acrobatiekgroep Lazerus, afsluitende show door Con Fuoco. Waaggebouw - Ploef speelt voor kin deren van 6-12 jaar 'Polletje Pak en de geheime opdracht' van, Wim Burkunk; 14 uur. Noordeinde 2a - expositie Stichting Kadercursussen, 10-15 uur. Verbum Dei - Plantage 16, kleding- markt, 14-17 uur. Heempark - Oegstgeesterweg, rond leiding, 10,11 en 12 uur. Lidwinaterrein - Lammenschansweg 6, spelletjesdag en rommelmarkt gymnastiekver. Groen-Wit, 11-16 uur. Antonius Clubhuis - Lange Mare, De Hutspotten organiseert rommelmarkt, 10-17 uur. Haarlemmerstraat - voor Hartebrug kerk, informatiestand Amnesty Interna- tion&l. Schouwburg - kindertheater Klef speelt 'jullie kunnen me wat', 15 uur. Leiderdorp Kon. Julianaschool - Kom van Aai- weg, fancy-fair, 10-14 uur. Wassenaar Zijllaan - verenigingsmarkt De Deijlknotsen, 10 uur. Zoeterwoude Nassaulaan - sponsorloop drumfanfa re 'Ryntamboers', 17 uur. Verenigingsmarkt in Wassenaar WASSENAAR - De Wassenaarse carnavalsvereniging De Deijlknot sen organiseert morgen een vereni gingsmarkt. Burgemeester Staab zal deze markt aan de Zijllaan offi cieel openen om tien uur. De kraampjes staan opgesteld vanaf de Van Zuijlen van Nijeveltstraat tot het bruggetje. Ook het parkeer terrein bij de Messiaskerk zal door de verenigingen worden gebruikt. LEI DSC H DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Posl uitsluitend aan: Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Geen krant ontvangen tel 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorging na 19 30 uur), zaterdag v. 16 30-18 00 uur Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen Restitutie is niet toegestaan incassokosten. Abonnementen k dagelijks ingaan abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt automatische verlenging Betaling van abonnementsgelden op giro 32035711 n v Damiate Holding BV te Haarlem Maandabonnement 21,21 (Autom betaling) Losse Drs J W E Metselaar Ad| Hoofdredacteur R Paauw Alg. redactiechef. A van Leeuwen Plv Alg redactiechef J M J. Post i Commentaren J Wirizen van Brussel J. Kroon (stad) B W. T. Jungman (plv) H I J Veldhuizen (regio) P. J. de Tombe (sport) A van Kaam (plv) W. C H Schrama M Hoenson-de Graaf» (randgem.) P C Rosier (radio, televisie, kunst) S. J de Groot (gees»eli|k leven) Redactie stad en randgemeenten il 071-144941.1 I 219 Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a in. Bonn. Brussel, Londen. Parijs. Washington. Cairi

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 2