Rabobank Q Van der Reijden wil hom of kuit Nu weet ik tenminste waar m'n geld blijft, dank zij mn Rabo-rekening Toernooien van start Edwin Moses klopt Harris KNVB trekt bij RIJSWIJK (ANP) - Staatssecretaris Joop van der Reijden (WVC) wil kort na de vergade ring betaald voetbal van 13 augustus opnieuw overleg met de KNVB. De bewindsman wil voor de behandeling van de WVC-begroting in de Tweede Kamer tot duidelijke afspraken komen over de regeringssubsidie aan het betaald voetbal. Het gaat om de keus tussen financiële steun voor een periode van zes jaar of een onmiddellijke afbouw. WVC en KNVB zetten het gesprek „zonder blokkades" voort. Het overleg, gisteren in Rijswijk, was volgens Van der Reijden meer procedureel dan inhoude lijk van karakter. „Wij willen dan met een schone lei beginnen", verklaarde de bewindsman. Bij het overleg in augustus komen de gisteren officieel aangeboden onderzoeksrapporten over het functioneren van de KNVB en twee BBI-adviezen (over het ver goedingensysteem en het vere veningsfonds) aan de orde. Beide partijen hadden gisteren slechts een bijeenkomst van an derhalf uur nodig om optimis tisch gestemd de zomerpauze in te gaan. „Anders dan gewoon", aldus Van der Reijden, "was geen blessuretijd nodig". De AROB-procedure die de KNVB heeft aangespannen tegen de staatssecretaris lijkt de relatie niet te hebben verslechterd. Via dit beroep op de Raad van State wil de voetbalbond voorkomen dat Van der Reijden zijn in de brief van 12 maart geformuleer de voornemen de financiële steun onmiddellijk te beëindi gen, uitvoert. Als verweer heeft de KNVB steeds gesteld dat er al afspraken zijn gemaakt over een nieuwe steunperiode van jaar. Twee weken geleden liet Van de Reijden nog weten dat het c leg van gisteren het laatste zijn als de KNVB niet wilde pra ten over de drie voorwaarden Sectievoorzitter André van der Louw gaat daar mee akkoord. Het vergoedingensyteem, het vereveningsfonds en de demo- Basketbalteam naar Taiwan AMSTERDAM (ANP) - Bonds coach Vladimir Heger heeft elf spelers geselecteerd voor de nationale herenploeg, die deze week voor een aantal vriendschappelijke wedstrij den naar Taiwan vertrekt. Met drie spelers, Jos Kuipers, Henk Pieterse en Chris van Dinther, is Den Bosch het best vertegenwoordigd. In Taiwan speelt Nederland te gen de nationale teams van Japan, Philippijnen, Egypte, Italië, Verenigde Staten en het gastland. De toernee be gint op 20 juni en duurt tot 9 juli. De elf geselecteerden zijn: Marco de Waard (Noordkop), Ro nald Schilp (Weert), Martin de Vries (Haaksbergen), Peter van Noord (Noordkop), Peter Dam (Greyhounds), Rob van Essen (Weert), Jos Kuipers (Den Bosch), Henk Pieterse (Den Bosch), Hans Heijdeman (Leiden), John Erna- nuels (Canadians), Chris van Din- then (Den Bosch). cratisering van het betaald voet bal zijn dus bespreekbaar. Rigo- reuze afschaffing van het vergoe dingensysteem, zoals Van der Reijden in een eerder stadium had gesteld is niet meer aan de orde. De KNVB is echter wel ge negen aan de eisen tegemoet te komen, de grenzen van de demo cratisering - zoals Sparta-be- stuurslid Floor Bouwer beweer de, zijn nog niet bereikt. Van der Reijden wil voor oktober of november wanneer zijn begro ting door de Tweede Kamer wordt behandeld, hom of kuit. Hij wil de Kamer de mogelijk heid bieden een oordeel te geven en de uit de WVC-ruif etende voetbalclubs duidelijkheid ver schaffen. Komt het tot een over nieuwe steunovereenkomst voor zes jaar (ingaande 1 september 1984) dan is het aan Van der Reijdens op volger of de afspraken gestand worden gedaan. „Dat kan moei lijk anders", verzuchtte Van der Louw, die zelf als minister enige tijd het betaald voetbal in zijn portefeuille had. De staatssecretaris beklemtoonde dat het gesprek van augustus wordt ingegaan „zonder histori sche haken en ogen". „Als wij tot een periode van zes jaar komen", verklaarde de bewindsman, „be gint die bij mij. Niet bij Van Doorn en zelfs niet bij Van der Louw". Fuzzy Zoeller won gisteren in Marroneck het Open Amerikaanse golfkampioenschap. Eén der belangrijkste toernooien in deze tak van Sport (Foto ANP) LOS ANGELES (Reuter/AFP) - Een valse start heeft Edwin Mo ses niet verhinderd de finale van de 400 meter horden tijdens de Olympische selectiewedstrijden voor de Amerikaanse ateltiek- ploeg te winnen. Moses, die zyn 102e achtereenvolgende zege no teerde, versloeg de tien jaar jon gere Danny Harris, die in de hal ve eindstrijd een wereldjeugdre- cord had gelopen. De winnende tijd in Los Angeles was 47,76 seconden, achttien- honderdste boven de tijd die Mo ses in de halve finale als beste seizoenprestatie registreerde. De 28-jarige Moses ging traag uit de blokken maar had bij de tweede horde al een duidelijke voor sprong op zijn tegenstanders. Harris werd tweede in 48,11, ne gen-honderdste boven zijn jeugdrecord. Als derde eindigde Tranel Hawkins in 48,28. De eer ste drie plaatsten zich voor de Spelen. Evelyn Ashford kwalificeerde zich voor de Olympische sprint door op haar specialiteit Alice Brown in 11,18 seconden van zich af te houden. Brown (11,20) en Jeanet- te Boldeh (11,24) zullen Ashford over zes weken bij de Olympi sche series op de 100 meter in het Coliseum vergezellen. De we reldrecordhouder speerwerpen, Tom Petranoff (99,72 meter) had aan een worp van bijna 85 meter voldoende zich te plaatsen. Pe tranoff werd achter Duncan At- wood (93,44 meter) tweede. Tij dens de kwalificatiereeks ver- pringen noteerde Carl Lewis 8,39 meter. De finale wordt vandaag, de laatste dag van de selectie wedstrijden gehouden. LEIDEN - Nu de promotiewed- strijdperikelen alweer verleden tijd zijn en ook in de B-arena de ze week de strijd wordt aange vangen kunnen alle tennissers uit het district Leiden zich volle dig wijden aan het toernooige- beuren. Als Unicummer Frans Grimbergen in Lisse, na het ver lies in het enerverende promotie- duel, een dergelijke concentratie kan opbrengen, moet hij in z'n huidige vorm eindelijk in staat zijn het predikaat "bom loser" kwijt te raken. Grimbergen, een grillig tennisser, zowel qua spel als qua concen tratievermogen, stond in het verleden in maar liefst zeven b- finales, maar zag nooit kans het bekende "the winner takes it all" te verwezenlijken. Deze week echter wordt hij meer dan ooit in staat geacht de hoogste eer en de mooiste prijs in de wacht te sle pen door als eerste geplaatste zich voor Marcel Vink, teamge noot Anne Jan van der Meer en OLTC'er Jasper van Marwijk on genaakbaar te tonen. Op de Lissese dames B-lijst is de oud A-speelster Inge van der Loo als nummer één genoteerd. Daar zij de afgelopen competitie vijde klasse heeft gespeeld, zal zij nu ongetwijfeld meer registers open moeten trekken om het Unicum overgangs-A duo Marijke Guyt en Carla Quak van zich af te kun nen schudden. Maar misschien kan Paola Kaaien al in de halve eindstrijd voor een verrassing zorgen. Niet alleen in het enkelspel ook in het herendubbel en gemengd- dubbel wordt Grimbergen geacht te zegevieren. Geflan keerd door Anne Jan van der Meer staat hij op papier in de fi nale tegen Jasper van Marwijk en Bonno Meddens en met Marij ke Guyt tegen Anne Jan van der Meer en Carla Quak. In de Cl categorie wordt voorspeld dat de finale een Lissese aangele genheid zal zijn. Favoriet is Ruud Warmerdam en tweede ge plaatst de jeugdige Eric Drie huis. Maar wie weet gaan de nummer drie en vier, resp. Eric de Graaf uit Voorhout en Hille- gommer Han de Jong wel met de eer strijken. De C2 heeft Arnoud van Dam als lijstaanvoerder, die Johan van der Lippe in de eind strijd geacht wordt te ontmoe ten. Jeanine Jünger voert de Cl dames aan, met in haar kielzog Madeion Verdegaal en Winneke den Otter. Als de sterkste bij de C2 dames worden Conny Vreeswijk en Hanny van den Akker getipt. Het open toernooi van De Munnik laat de B-arena aanvoeren door Herman van der Capellen. Is hij de promotiespanningen te boven en weer bij machte zijn bekende "touch" te demonstreren, dan zullen Bob van der Zee, Bob van Overbeeke of Joost van Leeu wen die rol niet gemakkelijk over kunnen nemen. De cracks bij de B-dames komen van buiten het district. Bernadette Veling uit Naarden staat getipt voor de finale tegen de favoriete Eliane de Vilder. De heren B favorieten vormen in het dubbelspel twee koppels die voor de finale genoteerd staan. Het Roomburg duo Van der Zee/ Van Leeuwen contra het Uni cum duo Van der Capellen/Van Overbeeke. Nu Brigitte van der Maarel niet meer in de C-gelederen kan do mineren wordt Marion Post wel licht de nieuwe nimmer verlie zende C-finaliste. Irma van See- terg v5n De Merenwijk zal in ie der geval haar beste been voor zetten om als tweede geplaatste de C-titel op haar naam te schrij- De6C-favoriet Lodewijk Kallen berg zal de titel niet cadeau krij gen. Alvorens de hoogste eer be reikt zal zijn-, zal hij Hans van Bij- sterveldt en Ronald Blommen- daal of Marco Visser van OLTC geëlimineerd moeten hebben. MARIJKE DE BEER Vroeger wist ik nooit waar m'n geld bleef. Nu kan ik op de afschriften van m'n Rabo-rekening precies zien wat er binnenkomt: m'n studiegeld, m'n salaris van het uitzendbureau. En wat er afgaat: kamerhuur, abonnementen en contributies. Ook kun je, wanneer je regelmatige inkomsten hebt, betaalcheques aanvragen. En voor contant geld is de Rabobank altijd in de buurt en je bent er snel aan de beurt. Schrijf maar bij, schrijf maar af, Rabo-rekening. Docente univ., wonend in A'dam, wil in naj.'84. niet iedere werkd. heen en weer reizen. Zij zoekt voor tenminste 4 mnd (sept.-dec.) een rustige kamer in Leiden waar zij kan werken en slapen. Liefst ge stoft., ev*. gemeub. In princ. alleen voor maand.-vrijd. Gebruik door hoofdbew. in weekends in overleg mog. Reacties tel. 020-5254452 of 020-766530 of schr. br. o.nr. 4532 bur. v.d. M. Bij bureau HOGELAND kunt u elke woonruimte gratis op geven. Tel. 071-134654/134425. Beschaafd aank. studente niet ro kend zoekt kamer in Leiden. Tel. 070-686935. T.h,: 1/7 of 1/8. 1-2 pers. woon- unit, geh. gestoff. met eigen keu ken, toilet, douche enz. Tel. 071-140931. KAMERS TE HUUR met gebruik van keuken, toilet en douche. Inl. 071-410639 tussen 8.00 en 12.00 v.m. Kamer t.h. in centr. van Leiden. Te bevr. Maredijk 131 of tel. 05133- 3404. Etage t.h. voor 1 pers. in centr. Lei den. Pr. ƒ615,- incl. Tel. 071- 132778. Voor een KAMER etage of app.. groot of klein, moet u bij Hogeland zijn. Ruim aanbod in div. prijsklassen. Inl.: Middelste gracht 24, Leiden. Tel. 071- 134654 KAMER voor werkend meisje, 20 m2, c.v., eigen kookgelegenheid en douche. 475,- incl. Nwe Rijn. Tel. 121734. RENAULT16TL k. 75, elek. schuifd.. trekh. nwe. emmen. uitl. Pr. 350,-. 02522-12728. Te koop Honda Prelude i.pr.st. bj. 79. kmst. 63.000 pr.n.o.t.k. Tel. 312202 na 18.00 uur. Volvo 144 DL, te koop aangeb. bj. 72 goede vakantie auto rijdt 1:11 pr n.o.t.k. Tel. na 19.00 071-142784. T.k. Alfa Romeo 2000 GTV kl. zwart. B.j. '80 74.000 km. Tel. 01711-10170. BMW 728 Bj. 78, metal, grijs, zeer brede banden, stereo inst 12750,-. Eventueel inr. kl. auto mogelijk. Tel. 071-155683. Te koop gevraagd CITROEN Dyane of Lelijke eend. Bj. v.a. 77, Schade óf defect geen bezwaar. Tel. 071-141062. Datsun 120 Y coupé. Bj. 77 zeldzaam mooie en goede auto (geen roest). Vr.pr. 2500,-. Inruil mogelijk. Tel. 01718-20392. Niet. T.k. Mitsubishi Galant Soporro 1600 GL Kent. KS-91-NG. Km. 77.500 Bj. 78, Vr.pr. ƒ4950,-. I.z.st.v.onderh. Tel. 071-893449 na 18.00 uur. MINI 1100 Special, .i.pr.st. Eind '77, Vr.pr. 2150,-. Tel. 071-311483. RENAULT 20 TL Zeer luxe, bj. 79, metal, bl. elektr. schuifdak. ƒ2950,-. Tel. 071- 155683. Renault 5 TL, dec. '80, 1e eig. ƒ8000,-. Alle keuringen toegest. Tel. 071-154652. Suzuki LJ 80, soft top 4 x 4, grijs kent. B.j. '80 Pr. 8950,-. Inl. na 19.00 uur. Tel. 01711-11418. VW GOLF T.k. Volvo 244 L. Bj. 1978 incl. LPG in perfecte staat. Vr.pr. 7250,-. Inl. 02522-10479. Spooriaan 89, Voorhout. AUTOSLOPERIJ GEBR. OPDAM Te koop gevraagd sloop- en scha de-auto's met afgifte wettelijk goedgekeurde afstandsverklaring. Tevens verkoop van onderdelen en plaatwerk van alle merken en alle bouwjaren. Voorschoterweg 41, Valkenburg (ZH) tel. 071-314466-314477 Het meest betrouwbare adres sinds 25 jaar. Oproepen en mededelingen 4 CENT EXTRA KORTING Op elke liter bezine (tegen inlevering van deze bon). Nu de goedkoopste van Leiden. 25 Jaar Elam bv/Chevron jubileumaktie! Haarlemmerweg 2. Bezoekt de gezelligste BRADERIE van Leiden op de Lage Rijndijk, za terdag 30 juni a.s. meer dan 60 kramen.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 14