18 t.m. 22 juni '84 mededelingen gemeentebestuur 1 Gemeenteraad Maandag 18 juni a.s. om 19.30 uur, deze vergadering zal zonodig worden voortge zet op dinsdag 19 juni 1984 te 20.00 uur Agenda: Benoeming lid vorderingscommissie. Verdaging beslissing vaststelling bestem mingsplan Stationsbuurt. Wijziging Legesverordening (bouwvergun ningen). Verkoop weiland bij Meerburgerwetering (gem. Zoeterwoude). Verkoop percelen weiland te Woubrugge door de N.V. L.D.M. Leiden de Moeite Waard. Aanbieding eind-ontwerpen medezeggen- schapsreglementen aan de voorlopige medezeggenschapsraden voor een aantal scholen. Her/verplaatsen van de De Gijselaars- bank. Voorbereidingsbesluit St. Jorissteeg (loka- tie Camera). Garantie geldlening Stichting Van Brouck- hovenhofje. Renovatie 14 woningen, complex 21, van de Vereeniging tot Bevordering van den Bouw van Werkmanswoningen (Kooi- zicht). Voorbereidingsbesluit gedeelte Morskade. Renovatie 8 woningen woningbouwvereni ging Ons Doel" complex 9 (Dozystraat). Verlening rekening-courantkrediet t.b.v. voorzieningen onderkomen tafeltennisver eniging Docos. Aankoop Langebrug 48 (Koetshuis "Het Gulden Vlies"). Oninbaarverklaring ontvangsten dienst jaar 1981. Verzoeken van schoolbesturen om mede werking. Verhoging krediet consolidatie waltoren Oistenrijck. Vaststelling bestemmingsplan Leiden Zuid-West, herziening 1983. Voorbereidingsbesluit terrein aan de Morsweg. Commissie voor Economische Aangele genheden Woensdag 20 juni a.s. om 20.00 uur In kamer 23-24 In het Gulden Vlies, Bree- straat 125. Agenda Ambachtelijke bedrijven aan de Watermo len REO-jaarverslag 1983 en activiteitenpro gramma 1984 Kantorenmarkt Leidse regio Meerjarenbegroting 1984-88 Groenoord- hallen Meerjarenbegroting 1984-88 Stadsge hoorzaal Commissie voor de Rekeningen Donderdag 21 juni a.s. om 19.00 uur In het Gulden Vlies, kamer 13, Breestraat 125. Agenda: Jaarrekeningen 1981 van: a. Vleeskeuringsdienst en Openbaar Slacht huis. .b. Psychiatrisch Ziekenhuis "Endegeest" c.a. c. Centrale Antenne Inrichting Leiden. d. Saneringsbedrijf (indien gereed). e. Gemeentelijk Rekencentrum (indien ge reed). f. Dienst der Gemeentewerken (indien ge reed). g. Gemeenterekening 1981. Jaarrekeningen 1982 van: a. Brandschadefonds. b. Stedelijke Lichtfabrieken. Jaarrekeningen van de Leidse Woning stichting: a. boekjaar 1-1-1980 - 31-12-1980. b. boekjaar 1-1-1981 - 31-12-1981. Jaarrekening 1983 L.D.M. en samenstel ling van het advies. Commissie voor Maatschappelijke Aan gelegenheden, Volksgezondheid en Cul tuur. Donderdag 21 juni a.s. om 20.00 in het Gulden Vlies, kamer 23/24. Agenda: Benoeming lid deelcommissie gemeente archief Informatievoorziening CJP-ers Nota rechtshulp in Leiden Evaluatie centrum Onderdak Info directie MD/GSD Bovenstaande commissievergade ringen zijn openbaar. Wie meer wil weten over de 1e behandelen agen dapunten kan daarvoor terecht aan de informatiebalie in de hal van het stadhuis. Of bel even: 254103. Overige vergaderingen Dinsdag 19 |unl a.s. om 13.00 uur In ti Stadsbouwhuls, kamer 230. In deze vergadering zullen de lopende 2 ken doorgenomen worden. Voor informatie kunt u bellen 254504. Werkgroep Groenoord Dinsdag 19 juni a.s. om 15.00 uur In het buurthuis aan de Pasteurstraat. Agenda: Voortgang riolerings- en bestratingswerk zaamheden. Nieuwbouw 36 woningen Olga-terrein. Aanleg fietspad over het E.B.R.-terrein. Hinderwetvergunning slachthuis Leiden B.V. Voortgang verbetering particuliere wonin- Plein Pasteurstraat: beheer/inrichting. Voor informatie kunt u bellen 254439. Inspraakcommissie Dinsdag 19 juni a.s. om 20.00 uur in ka mer 222 A van het stadhuis. Agenda: Afhandeling van de klacht inzake de herin richting van het Rapenburg; Behandeling van de klacht van buurtver eniging Maredorp; Inspraakprocedure verkeersmaatregelen; Inspraakprocedure milieubesluiten; Standaardprocedures ruimtelijke orde ning; Afhandeling van het 2e gedeelte van de klacht van de christelijke gymnastiekver eniging JAHN. Voor informatie kunt u bellen 254167/ 254165. Commissie voor de Beroep- en Bezwaar schriften Vrijdag 22 juni a.s. in de koffiekamer van het stadhuis. Agenda: 14.30 uur: Hoorzitting inzake een be zwaarschrift tegen een afwij zende beschikking geldelijke steun huisvesting gehandicap ten; •14.50 uur: Hoorzitting inzake afwijzing op verzoek om een eenmalige uit kering 1983; •15.00 uur: Hoorzitting inzake een be zwaarschrift tegen een afwij zing op het verzoek voor een verhuispremie uit het fonds so ciale sanering bij verhuizing; •15.20 uur: Hoorzitting inzake het bezwaar schrift van de heer W. A. Wolf tegen de verleende bouwver gunning voor de bouw van een buurtwinkel aan de Zwarte- meerlaan, op 25 oktober 1983. Voor informatie kunt u bellen 254168. Voor informatie "Overige vergade ringen" zie telefoonnummer(s) con tactpersonen onderaan agenda's. Diversen Start reconstructie Plesmanlaan Deze week is de aannemer begonnen met de voorbereidende werkzaamheden t.b.v. de reconstructie wegenbeloop van de Ples manlaan. Een karwei dat in 7 faseringen uit gevoerd gaat worden. Eindpunt van het werk is benzinestation Motorhuis. De totale recon structie zal tot na de bouwvakvakantie voort duren. Verbeekstraat afgesloten Begonnen wordt bij de toegangsweg Ver beekstraat, die tevens afgesloten zal worden i.v.m. de aanleg van een hoofdriool met bij behorende werken. Alternatieve route om de daar gevestigde centrale instellingen te be reiken is de Lage Morsweg en of Jan Luy- kenlaan. Na de Verbeekstraat begint het werk aan de noordelijke rijbaan Plesman laan. Eindpunt van deze fasering is (halver wege) Muiderkring. Alle verkeer zal tijdens de uitvoering van her-profileringswerken over één rijbaan worden geleid. Dit geldt voor zowel fase 1 als fase 7. Daar waar no dig zullen borden en rijrichtingpijlen neerge zet worden. De overige werkzaamheden aan Plesman laan betreffen voornamelijk verwijdering as- faltgedeelten, de aanleg van een hoofdriool en vervanging buizen en leidingen. Voorts is in het werk een nieuwe fietsverbinding langs Plesmanlaan opgenomen. Ook een voet gangers- en fietserstunneltje onder de Ples manlaan naar het gebied de Leeuwenhoek, waar naast de bebouwing fietsverbindingen in de toekomst aansluiting vinden met ge noemd tunneltje. Wilhelminabrug afgesloten voor verkeer In de nacht van 18 op 19 en de nacht van 19 op 20 juni a.s. voert Provinciale Waterstaat onderhoudswerkzaamheden uit aan het draaibare gedeelte van de Wilhelminabrug (Hoge Rijndijk). De brugklap komt in ver band hiermee omhoog te staan en kan in genoemde periode geen doorgaand rijver- keer laten passeren. De werkzaamheden worden uitgevoerd tussen 23.00 uur en 6.00 uur. De Provincie zal ruim van te voren om leidingsborden plaatsen, zodat een ieder tij dig voor een andere doorgaande rijroute kan kiezen. Nota Volkstuinen verschenen Dit voorjaar is de Leidse Nota Volkstuinen uitgebracht. Deze nota, die inmiddels door B W is vastgesteld, inventariseert op de eer ste plaats de bestaande situatie en geeft daarnaast een aantal beleidsaanbevelingen en de achtergronden daarvan weer. De nota is verspreid onder de direkt belanghebben den zoals de Bond en de Verenigingen van Amateurtuinders en de aangesloten Tuin- groepen. Andere belangstellenden kunnen de nota voor 2,50 kopen aan één van de balies van het stadhuis of het Stadsbouw- huis. Procedure van behandeling De nota komt deze maand in de betrokken Raadskommissies voor een eerste behan deling. Intussen is een reaktietermijn inge gaan die loopt tot 15 oktober 1984. Tijdens die periode staat het ieder vrij om reakties en kommentaren op de nota in te zenden aan Burgemeester en Wethouders van Leiden, Postbus 9100, 2300 PC LEIDEN. Die reak ties zullen eind van het jaar worden verwerkt en bekommentarieerd waarna de nota begin volgend jaar als raadsvoorstel in de betrok ken Kommissies en tenslotte in de Gemeen teraad behandeld zal worden. Te huur Garages Oostdwarsgracht (onder Klokpoort) De Leidse Woningstichting beheert en ex ploiteert namens de gemeente Leiden 20 garages aan de Oostdwarsgracht. Er zijn er nog een aantal voor verhuur beschikbaar. De huurprijs bedraagt 48,50 per maand. Eventuele kandidaten kunnen zich schrifte lijk wenden tot de Leidse Woningstichting, Turkooislaan 2, 2332 RV Leiden. Verkiezingen De Burgemeester maakt bekend dat het hoofd stemburo voor de verkiezingen van de leden van het Europese Parlement in de kieskring VII (Leiden) op Maandagochtend 18 juni a.s. om 10.00 uur zitting zal houden ter vaststelling van de uitslag. Deze zitting zal gehouden worden in kamer 9 van het stadhuis en is voor een ieder toegankelijk. Schaapscheren Op woensdag 20 juni worden alle "gemeen teschapen" geschoren bij de kinderboerderij in de Merenwijk. Er wordt geschoren van 9.30-12.00 en van 14.00-15.00 uur. 's Mor gens komen er 800 3e klassers kijken naar het scheren, 's Middags is ieder, die tijd en zin heeft, welkom op de kinderboerderij. Naast het scheren zijn er nog tal van andere dingen te zien en te doen: - demonstraties spinnen, weven en kant klossen, - tentoonstelling "schaap en wol", diaserie over schapen, schaperassen en wolverwerking, zelf kaarden met kaardplankjes of -molen en spinnen met spintollen. Informatiemateriaal is er ook: - een boekje over schapen, een opdrachtvel om schapen te bekijken, - een informatieblad over de 4 verschillen de schaperassen van de kinderboerderij, - een kleur/knipplaat over schaap en wol. En voor mensen die zelf wol willen verwer ken: de "vers geschoren vachten" zijn te koop Nadere informatie over het scheren, danwel over het reserveren van vachten: telefoon 214996, op werkdagen van 8.30-17.00 uur. Morgen Open dag Huize St. Maarten Zaterdag 16 juni a.s. zal van 11.00-15.00 uur .open dag worden gehouden in Huize St. Maarten aan de Sint Jacobsgracht te Lei den. In dit voormalige wees- en oudelieden- huis is thans een 90-tal wooneenheden voor één- of tweepersoons huishoudens inge richt. Om 12.00 en 13.00 uur zullen onder deskundige leiding rondwandelingen plaats vinden. U bent hierbij van harte welkom. Weer 3 centrale parkeermeters in gebruik genomen Sinds 7 juni j.l. zijn er in de binnenstad weer 3 centrale parkeermeters bijgekomen. Ze staan op de Apothekersdijk (2 stuks) en op de Boommarkt. Het gaat om het type par- keermeter zonder gebruik van een kaartje en met genummerde parkeerplaatsen. De maximale parkeerduur is 2 uur en het tarief bedraagt 1,50 per uur. Grofvuil ophaaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 17 en 19 maandag 18 juni Wijk 18 en 22 woensdag 20 juni Wijk 21 en 23 donderdag 21 juni Wijk 20 en 26 vrijdag 22 juni Ontheffing sluitingsuur Na besluitvorming in de Gemeenteraad als mede in de Commissie Algemene Bestuurlij ke Aangelegenheden en nadat een ieder in de gelegenheid is gesteld om bezwaren ken baar te maken, heeft de Burgemeester be sloten om met ingang van 16 juni 1984 een 13-tal horeca-ondernemingen bij wijze van proef een bijzondere ontheffing van het slui tingsuur tot 3.00 uur op zaterdagavond te verlenen gedurende maximaal 1 jaar. Het betreft de volgende ondernemingen: - de Taverne - het Vattegat - Malle Babbe - The Duke - Bellevue - Bristol - Centrum - d'Oude Morspoort - J. A. M. Sociëteit - de Valk - Veronicabar - Bianchibar - de Marepoort - Korevaarstraat 11 - Garenmarkt 16 - Nieuwe Beestenmarkt 21 - Oude Singel 2 - Steenstraat 59 - Nieuwe Beestenmarkt 34 - Nieuwe Beestenmarkt 13 - Nieuwe Beestenmarkt 8 - 2e Binnenvestgracht 15 - 2e Binnenvestgracht 2 - Beestenmarkt 14 - Beestenmarkt 4 - Lange Mare 36 De overige aanvragen zijn afgewezen, waar van bij afzonderlijk schrijven mededeling is gedaan. Degene, die door dit besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, kan gedurende 30 dagen na het verschijnen van deze medede ling een bezwaarschrift krachtens de Wet AROB indienen. Te huur Dagwinkels Groenesteeg De Leidse Woningstichting beheert en ex ploiteert namens de gemeente Leiden zes dagwinkels in de Groenesteeg. Per heden is voor verhuur beschikbaar: Groenesteeg 92. Huurprijs per maand 624,60, inclusief 175,00 voorschot stookkosten. Per 1 okto ber 1984 is voor verhuur beschikbaar Groe nesteeg 94. Huurprijs per maand 678,70, inclusief 175,00 voorschot stookkosten. De toewijzing zal geschieden na en in over leg met het directoraat Economische Zaken van de gemeente Leiden. Eventuele kandi daten kunnen zich schriftelijk wenden tot de Leidse woningsticnting, i urKooislaan 2, 2332 RV Leiden. De hierna te noemen bouwvergunningen te verlenen met toepassing van art. 19 van de wet op R.O en/of artikel 50. lid 8 van de Woningwet; - Prinses Wilhelminastraat 23, verbouwen en uitbreiden woning en bouwen berging; - Komkommerhof 1-2, verbouwen en ver helen woningen; - Breestraat 49-Langebruo 8b. inwendig verbouwen begane grond; - Breestraat 87, verbouwen begane grond tot winkelruimte; - Stevenshof in de uitwerkingsgebieden de Ijsbaan en Dijkhof gelegen ter weerszij den van de Stevenshofdreef en de Dijk- hoflaan 1) 43 eengezinshuizen; 2) 39 dijkwoningen in laagbouw; 3) 24 gestapelde dijkwoningen in maximaal 3 bouwlagen met kap; 4j ü9 senioren woningen in laagbouw; 5) 68 flatwoningen in maximaal 4 bouwla- aen; 6) 46 flatwoningen in maximaal 6 bouwla gen; 7) 4 invalidewoningen in laagbouw; 8) (dierenarts)-praktijkruimte kantoor - Bloemstraat 4, plaatsen dakkapej in voor- geveldakvlak; - Kapteynstraat 58, bouwen berging; - volkstuinencomplex Ons Buiten ten noor den van de Willem de Zwijgerlaan, bou wen tuinhuisje op de tuinen 210, 405 en 433; - Van Bemmelenstraat 28, plaatsen dakka pel in achtergeveldakvlak; - De Mey van Streefkerkstraat 3, bouwen berging; - De Mey van Streefkerkstraat 41bouwen berging; - Willem Pijperstraat 5, uitbreiden woning; - Verbouwing kantoor "boot" aan de Su- matrastraat 49 t.b.v. 9 wooneenheden. Alle bovengenoemde bouwplannen liggen vanaf 18 juni 1984 gedurende veertien da gen (bij voorkeur tussen 10.00 uur en 12.00 uur) ter inzage in het Stadsbouwhuis, Lan- gegracht 72. In die periode kan iedereen schriftelijk bezwaar tegen de bouwplannen indienen bij Burgemeester en Wethouders van Leiden. Postbus 9100,2300 PC Leiden. Als Burgemeester en Wethouders ondanks de ingediende bezwaarschriften en de even tuele toelichting in de commissie ruimtelijke ordening, uiteindelijk toch een bouwvergun ning verlenen, krijgen de indieners van be zwaarschriften hiervan bericht. Daarbij krij gen ze ook informatie over nog openstaande beroepsmogelijkheden. Ruimtelijke ordening Bestemmingsplan Leiden-De Kooi Met ingang van 18 juni a.s. ligt gedurende één maand voor een ieder ter inzage in ka mer 241 van het Stadsbouwhuis, Lange- gracht 72, het besluit van de gemeenteraad- van 15 mei 1984, nr. 87, tot vaststelling van de 2e gedeeltelijke herziening van het be stemmingsplan Leiden-De Kooi. Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, kunnen gedurende boven genoemde termijn bezwaren tegen het be stemmingsplan indienen bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, Koningskade 1-2, 2596 AA 's-Gravenhage. Gelijke bevoegd heid komt toe aan een ieder, die bezwaren heeft tegen wijzigingen, welke bij de vast stelling van het plan in het ontwerp zijn aan gebracht. Milieu Hinderwet Verzoek Een verzoek om vergunning is ingediend voor de volgende inrichting: 1Mare^ingfel 75, snackbar (B. M. Jansen) j Verleende vergunningen Op 15 juni 1984 zijn vergunningen verleend voor de volgende inrichtingen: 2. Wassenaarseweg 64. DNA-laboratorium (Rijksgebouwendienst) 3. Boommarkt 20-23, hotel-restaurant (Mi nerva B.V.) 4. Haarlemmerstraat 143, confectiebedrijf (Confendex B.V.) 5. Diamantplein 71, supermarkt (Digros- B.V.) 6. Nieuwbouwterrein AZL (nabij Plesman laan), hulpketelhuis (Energiebedrijf Rijn-?r land) 7. Verbeekstraat 2, kantoorgebouw GAK;;' (Architectenbureau Hoogeveen B.V.) 8. Zoeterwoudseweg 3b, drukkerijbedrijf (Drukkerij Sas B.V.) 9. Vlietweg 48, melkveehouderijbedrijf (C., f1 A. Lagerberg) Inzage van stukken Het onder 1 genoemde verzoek en de ver leende vergunningen liggen ter inzage: a. gedurende de gehele behandelingster mijn in kamer 012 van het Stadsbouw huis, Langegracht 72, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur; b. tot 15 juli 1984 in het Informatiecentrum van de Directie Voorlichting in de hal van het stadhuis elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur. Bezwaren - Beroep bij de Kroon Tot 15 juli 1984 kunt u m.b.t. het onder T genoemde verzoek gemotiveerde bezwaren r; schriftelijk bij Burgemeester en Wethou ders indienen. Op 2 juli 1984 kunt u mondeling bezwaren indienen tijdens een openbare zitting in ka mer 230 van het Stadsbouwhuis te houden om 14.30 uur. Wie bezwaren,heeft ingebracht op de bo vengenoemde wijze en iedereen die aan toont dat hij/zij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kan later bezwaren tegen de ontwerp-vergunning indienen. Tegen het verlenen van de onder 2 t/m 9, genoemde vergunningen kan tot 15 juli 1984 beroep bij de Kroon worden ingesteld door: - de aanvra(a)g(st)er van de vergunning - de betrokken adviseurs - iedereen die schriftelijk of mondeling bezwaren heeft ingediend tegen het ver zoek en/of ontwerp-vergunning - iedereen die aantoont dat hij/zij redelij kenvijs niet in staat is geweest schriftelijk of mondeling bezwaren in te dienen te gen het verzoek en/of qntwerp-vergunning De vergunningen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepas- sing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van dé beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit dè Koningin en worden ge zonden aan de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen i van bestuur van de Raad van State. De ver- 1 gunning wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Voor nadere inlichtingen betreffende boven- genoemde hinderweizaken kunt u zich wen- den tot de directie milieu, Stadsbouwhuis, - kamer 012, tel. 254437. iedereen leest de krant altijd en overal, iedereen leest de krant altijd en overal, iedereen leest de krant altijd en overal, iedereen leest de krant altijd en overal, iedereen leest dé krant altijd en overal, iedereen lèi

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 24