Verbod benefietduel Voor Freuler schijnt zon.. Kabinet steunt kandidatuur N.-Korea zegt af Holm dicht bij droomgrens LEIDSCH DAGBLAD Frans Blom weer op de goede weg 'Sterke man ontbreekt' Moser stevig op kop 10 weken sportinfo voor minder dan 40 gulden EEN ECHT COMPLETE KRANT. OYTR WERELD, STAD.EN LAND. JA, ik wil uw dagblad in deze sportieve zomer graag ontvangen voor 37.05 voor de periode 9 juni t.e.m. 11 augustus. Naam Postcode/Plaats Telefoon (bezorgcontrole) Zend deze bon in een open envelop (géén postzegel) aan: Leidsch Dagblad, Postbus 54, 2300 AB Lelden. U kunt natuurlijk ook even bellen: 071-144941. Boys met de titel van de eerste klasse B en wen sten de ploeg van Arie Lagendijk alvast succes in de strijd om het zaterdagkampioenschapdie donderdag aanvangt bij NSW. De oefenmeester (midden op de foto) heeft het doorgaans niet zo voorzien op al die plechtigheden en lijkt met zijn gedachten reeds bij de nacompetitie. LEIDEN/LISSE - Holland-atleet Frans Blom is weer op de goede weg. Dat toonde de Voorschote naar aan door bij instuifwedstrij- den op de kunststofbaan in Lisse voor de eerste maal dit seizoen op de 400 meter onder de 50 se conden te duiken. Hij kwam in het sportpark Ter Specke tot 49.6 seconden. Vorig jaar baarde Blom opzien door vanuit het niets naar een tijd van 48.4 secon den te lopen. Een langdurige blessure in het afgelopen winter seizoen deed zijn trainingsop- bouw stokken maar na de presta tie in Lisse doemen er toch weer perspectieven voor Blom op. Opvallend was de sprint die zijn clubgenoot Eric Taal afleverde op de 100 meter. Taal kwam voor het eerst in zijn nog jonge atle- tiekloopbaan binnen de elf se conden aan de streep: 10.9 secon den. En al was de jury tijd dan misschien wat aan de vlotte kant, Taal toonde andermaal zijn aan leg voor het sprinten aan. In het kamp van het organiserende De Spartaan was er terechte vreugde over de polsstokhoog sprong (4.20 meter) van meer- kamper Paul de Koning die daar mee een nieuw clubrecord ves tigde. Eveneens prima was de 100 meter van de B-junioren Eric Opgelder en Thijs de Vries die beiden tot een tijd van 11.6 se conden kwamen. Aan Holland-zijde benaderden de polshoogspringers Aijan de Haan en Chris Winkel de vier meter (beiden 3.80 meter) terwijl Marc van Vliet het na een geluk te poging over 4 meter voor ge zien hield. Willy Don smaakte het genoegen haar persoonlijke record op de 1500 meter bij de dames weer wat aan te scherpen tot 4.48.8. Verder kwamen van Holland Rob Hezemans (100m in 11.4) en Jaap Dirkx (400m in 50.7) tot goede verrichtingen. Van De Spartaan is nog vermel denswaard de 100 meter van John van Loon (11.3) en de ko gelstoot van Nico van Noort (12.55 meter). Onder financiële voorwaarden DEN HAAG (GPD) - De Neder landse regering gaat in principe akkoord met de kandidatuur van Amsterdam voor de Olympische Spelen van 1992. Alleen over de financiële risico's moet nog na der overleg worden gevoerd tus sen het ministerie van financiën en de gemeente Amsterdam. Dat komt omdat minister Ruding eerst meer inzicht wil krijgen in de kosten die aan het organise ren van de Spelen zijn verbon den. „Intentioneel", zo deelde premier Lubbers gisteren mee na afloop van het kabinetsberaad, „steunt het kabinet de kandidaatstelling PRAAG (SID/DPA/RTR) - Noord- Korea heeft vrijdag bij de verga dering van de sportofficials van de socialistische landen in Praag besloten geen afvaardiging te sturen naar de Olympische Spe len van Los Angeles. Noord-Ko- rea is het twaalfde land uit de in vloedssfeer van Moskou dat af ziet van deelneming. Tijdens de bijeenkomst in Praag heeft IOC- voorzitter Samaranch vergeefs geprobeerd de betrokken offi cials op andere gedachten te brengen. van Amsterdam". Een definitie ve beslissing hieromtrent valt niettemin niet eerder te verwach ten dan 8 juni als meer duidelijk heid is ontstaan over de financië le consekwenties voor het Rijk. Volgens berekeningen van de ge meente Amsterdam zal het finan ciële risico voor het overheid niet meer bedragen dan 200 tot 250 miljoen. Ruding evenwel is van mening dat dit bedrag gebaseerd is op te ruwe berekeningen. Van daar dat hij heeft aangedrongen op het maken van nieuwe bere keningen. Alleen als Amsterdam aan de hand Mede door de verwachte beslissing in de Tsjechoslowaakse hoofd stad hebben de gisteren hervatte onderhandelingen tussen Noord en Zuid-Korea in Panmoenjom om in de toekomst te komen tot gezamenlijke representatie op sportief gebied, weinig meer op geleverd dan de afspraak elkaar opnieuw te ontmoeten. Het ge sprek werd nu, in tegenstelling tot de twee voorgaande keren, achter gesloten deuren gehou den. Bij eerdere gelegenheden in Panmoenjom, een plaatsje op de demarcatielijn tussen beide lan den, liepen de onderhandelingen vast, doordat de Zuidkoreanen van hun collega's uit het noorden verontschuldiging vroegen voor een bomaanslag in Rangoon, vo rig jaar oktober, waarbij zeven tien Zuidkoreanen om het leven kwamen, onder wie vier minis ters. van nieuwe cijfers duidelijk kan maken dat de overheid 'slechts' garant hoeft te staan voor maxi maal 250 miljoen zal Ruding zijn bezwaren laten vallen. In dat ge val staat ook niets meer een kan didaatstelling van Amsterdam op 23 juli in Los Angeles in de weg. Deze intentie-verklaring aan het Internationaal Olympisch Comi té moet dan alleen in 1986 nog eens bevestigd worden voordat Amsterdam in mei van dat jaar serieus kan meedingen bij het aanwijzen van de organiserende stad voor de Spelen van 1992. Jan Lammers blijft in de race DEN HAAG (ANP) - Jan Lam mers zal dit seizoen bij het uitoefenen van zijn beroep, coureur in de autorensport, twee maanden gebruik die nen te maken van een buiten landse licentie. Lammers wordt binnenkort van de rechtbank van Hoofddorp wegens te hard rijden voor twee maanden de rijbevoegd heid ontzegd. De Koninklijke Nederlandse Automobiel Club (KNAC) staat niet toe, dat Lammers straks met ont zegde rijbevoegdheid zijn in ternationale race-licentie be houdt. Het via het buitenland ontwij ken van de maatregel is nor maal geworden in de interna tionale autosport. De FISA wil de rijbewijs-regel in het reglement dan ook herzien. Volgens KNAC-woordvoer- der Polderman is het ook voorstelbaar, dat binnen de KNAC de koppeling tussen het afgeven van de licentie en het bezitten van een rijbewijs ter discussie wordt gesteld. Zijspanduo snel in training NÜRBURGRING (SID) - De Nederlandse zijspanrijders Streuer en Schnieders hebben vrijdag tijdens de training voor de Grote Prijs van de Bondsrepubliek de snelste tijd gerealiseerd: 1,50,09 minuut, een ge middelde snelheid van 148,520 km per uur. De Zwitserse combinatie Biland/Waltissperger staat tweede met 1.51,28 en het Westduitse duo Schwarzel/Huber derde met 1.51,76. In de strijd om het wereldkam pioenschap - de Grote Prijs van de Bondsrepubliek is de vijfde van de in totaal twaalf wedstrijden - staat de Nederlandse combinatie aan kop. WASSENAAR/HILVERSUM (ANP) De besturen van de Renbaan Duindigt en het draf centrum Hilversum hebben gis teren in een nieuwsbulletin hun ongerustheid doen blijken over het uitblijven van de uitvoering van de decentralisatie, zoals die was voorgestaan door de struc tuurcommissie draf- en rensport en eind 1982 was vastgelegd in het door Ikon beleidsconsulen- ten opgestelde structuurrapport. De besturen eisen dat met grote voortvarendheid de aanbevelin gen van het structuurrapport met betrekking tot de professio nele banen ter hand worden ge nomen, zodat de afronding van de herstructurering in 1984 kan plaatsvinden. De leiding van de banen kan zich volgens het bulletin niet aan de indruk onttrekken dat er op het ogenblik een groot bestuurlijk vacuum in de sport is, waarvan de baanverenigingen in eerste in stantie de dupe dreigen te wor den. „Het niet willen meewerken van de banen Nootdorp en Alk maar om te komen tot zogenaam de baancombinaties met respec tievelijk Duindigt en Hilversum zou de reden zijn van het tot op heden sterker dan ooit gecentra liseerde beleid", aldus het bulle tin. „Dat alleen dit feit de decen tralisatie zou tegenhouden komt als zeer ongeloofwaardig over. Heel duidelijk'ontbreekt de ster ke man, die de bezem door de paardestal haalt". De hoofdrolspelers van de Italiaanse Giro. Links algemeen leider Moser, recht Urs Freuler die gisteren zijn derde ritoverwinning behaalde. (foto anp». VOLENDAM (GPD) - De waarne mend burgemeester van Edam- Volendam, Wim van der Knoop, heeft de benefietwedstrijd van Volendam-speler Dick de Boer tegen Ajax verboden. De wed strijd zou aanvankelijk op zon dagavond 3 juni in het voormali ge vissersdorp worden gespeeld, om op die wijze afscheid te ne men van de 15 seizoenen bij Vo- lendam spelende verdediger De Boer. Van der Knoop baseert zijn beslis sing op de angst voor ongere geldheden. De laatste keer dat Volendam Ajax ontving werd voor enkele tienduizenden gul dens schade aangericht aan de bussen die de Ajax-supporters terugbrachten naar de hoofd stad. „Voor een competitiewedstrijd wil ik nog wel aan het belang van de betaald-voetbalorganisatie den ken", aldus Van der Knoop, „maar voor zo'n benefietduel niet". Feyenoord wint Feyenoord heeft het internationale voetbaltoernooi van Djakarta ge wonnen. In de finale werd het Engelse Queens Park Rangers met 3-1 verslagen. Cruijff speel de alleen de eerste helft mee. De rust werd met 1-0 bereikt door een treffer van Hoekstra in de eerste minuut. Been, die in het nieuwe seizoen op huurbasis voor Volendam speelt, en Gullit bouwden de voorsprong na de pauze uit tot 3-0, alvorens de En gelsen terugkwamen tot 3-1 door Allen. Scifo Belg België kan tijdens de eindronden van het Europees voetbalkam pioenschap in Frankrijk be schikken over de 18-jarige Enzo Venables trainer Barcelona BARCELONA (DPA) - Terry Ve nables wordt de nieuwe trainer van de Spaanse voetbalclub FC Barcelona. De 40-jarige Engels man, tot nu toe trainer van de eerste divisieclub Queens Park Rangers, wordt hiermee de op volger van de vroegere coach van het Argentijnse nationale elftal, Cesar Luis Menotti. Vena bles tekende een contract voor één jaar met een optie voor nog eens drie jaar. Zijn jaarsalaris zou rond de negen ton bedragen. Scifo van Anderlecht. De talent volle middenvelder kreeg per 8 juni de Belgische nationaliteit. Dit kon snel gebeuren. Scifo werd uit Italiaanse ouders in Bel gië geboren. PEC/Zwolle PEC Zwolle heeft de van Brighton afkomstige Dan Wilkins voor twee seizoenen gecontracteerd. De Engelsman is een jongere broer van de naar Italië verhui zende Ray Wilkins. Ook heeft PEC overeenstemming bereikt met Jürgen Muller (Willem II) en Bram Rontberg (FC Den Haag). Met de betrokken clubs moet PEC Zwolle nog nader onder handelen. Jan Keizer De scheidsrechterscommissie van de (FIFA) heeft de Volendammer Jan Keizer aangewezen als een van de arbiters voor het Olympi sche voetbaltoernooi in Los An geles. Hughes Het bestuur van FC Utrecht zal trainer Barry Hughes niet per se aan zijn contract houden wan neer de trainer graag naar MW wil vertrekken. Een eventuele ontslagaanvraag zal na terugkeer van Hughes uit Israel welwillend worden bekeken. AGROPOLI (AFP) - Als het re gent is Urs Freuler ook op de weg de snelste sprinter van het profpeloton. Het heeft in de Ron de van Italië de eerste acht etap pes elke dag geregend. De Zwit ser voelde zich in zijn element. In Agropoli sprintte de Zwitser naar zijn derde etappezege in de Giro. Eerder zegevierde hij in de tweede en zevende etappe. Freu ler kreeg in 1981 wereldbekend heid door als huurling in de ploeg van Peter Post in de stro mende regen in Bordeaux een Tour de FYance-etappe te win nen. In de Ronde van Italië had Freuler beslist ook de vierde etappe gewonnen als hij niet te vroeg had gejuicht. Zijn landge noot Stefan Mutter passeerde hem toen tijdens de laatste me ters. Donderdag doorbrak Freuler een protestdemonstratie van het pe loton op weg naar zijn tweede rit- Tsjechen in tennisfinale DUSSELDORP (DPA) - De fi nale om de wereldbeker ten nis in Dusseldorp wordt een duel tussen de winnaar van 1981 en 1982, Tsjechoslowa- kije en Verenigde Staten, de houder van de trofee. Tsjechoslowakije versloeg Zweden in de halve finale. Lendl ontdeed zich na tweeë neenhalf uur van Wilander (7- 6, 7-5), Sundström zorgde voor 1-1 door winst op Schmid, maar in het dubbel klopten Lendl en Schmid sa men het Zweedse duo Ed- berg/Jarryd. De dubbel tussen de Amerika nen McEnroe/Fleming tegen de Argentijnen Clerc/Gatti- ker, die donderdag wegens de regen bij de stand 6-0, 5-1 en 30-30 in het voordeel van de Amerikanen was afgebro ken leverden McEnroe en Fleming weinig moeilijkhe den meer op. In een halve mi nuut was de beslissende ga me gewonnen, waarmee ook Amerika finalist was gewor den. zege. Hij werd er gisteren nog scheef voor aangekeken door een aantal Italiaanse coureurs. Sommigen namen een dreigende houding aan. De Zwitser is ech ter een van de potigste renners. Hij reageerde op niet mis te ver stane wijze. „Als iemand mij aan raakt, sla ik er onmiddellijk op los", zei hij. De renners deden gisteren na de start weer hun dagelijkse plicht. De Italiaanse pers had scherpe kritiek geuit op de actievoerders. De coureurs maakten er een har de koers van. Na tien kilometer ontsnapten dertien renners. De kopgroep bouwde een voor sprong op van ruim negen minu ten bij kilometerpaal negentig. Het enthousiasme van de vluch ters bleek groter dan het fysieke vermogen. Bovendien werkten drie knechten van leider Fran cesco Moser remmend. De kille regen verlamde de spieren. Twee bergjes voor de finale waren te veel voor hen. Op de Passo della Sentinella werden ze ingelopen door het peloton, dat intussen zo'n snelheid ontwikkelde dat ontsnappen niet meer mogelijk bleek. Het was allemaal in de kaart van regenliefhebber Urs Freuler, die naar zijn derde ritze- ge sprintte. De Italiaan Paolo Ro- sola, die vorig jaar als ploegge noot van Freuler drie dagsucces sen in de Giro boekte, werd tweede. Francesco Moser bezette de derde plaats. Met tien secon den tijdvergoeding verstevigde hij zijn leidende positie. Aragon De Nederlandse renners zijn giste ren in de derde etappe van de Spaanse Ronde van Aragon achterop geraakt. In de rit over 175 kilometer tussen Padrona en Calatayud moesten de renners drie bergen over. Winnaar werd na een solo de Spanjaard Angel Arroyo, vorig jaar tweede in de Ronde van Frankrijk. Zijn land genoot José Recio bleef leider in de algemene rangschikking. Bes te Nederlander was Emiel Kerst- ens op de vijftiende plaats met negen minuten achterstand De Belg Fons de Wolf startte niet meer voor de derde etappe. Hij bleek een ontsteking in het knie gewricht te hebben opgelopen. ADVERTENTIE Verenigingspresentatie '84 GROENOORDHAL Demonstraties, muziekshows, enz. enz. Van 11.00-17.00 uur. Toegang 2,50 Mag je niet missen Tot morgen!! Een zomer vol sportief spektakel zoals o.a. E.K. voetbal, Wimbledon, T. T. Assen, Tour de France en natuurlijk de Olympische Spelen. U leest er alles over in uw dagblad en, niet te vergeten, ook wat er op sportief gebied bij u in de buurt gebeurt. RIJNSBURG - Voorzitter Piet van Egmond van Rijnsburgse Boys neemt op bovenstaande foto de felicitaties in ontvangst van een KNVB-official, die gisteravond voor de kampioensreceptie naar sportpark Middelmors was gekomen. Hij was niet de enige. Tal van afgevaardigden van ver schillende instanties feliciteerden Rijnsburgse OOST-BERLIJN (SID) - Voor de tweede keer werd de droom grens bij het speerwerpen net niet gehaald. Uwe Hohn uit Pots dam kwam gisteren in zijn ge boorteplaats 48 centimeter te kort om de 100 meter-barriëre te doorbreken. Zijn worp van 99 meter 52 betekende echter wel een nieuw Europees record en de tweede plaats op de wereldrang lijst. De 21-jarige Europese kam pioen van 1982 bleef twintig cen timeter verwijderd van het we reldrecord van de Amerikaan Tom Petranoff. Hohn loste de Hongaar Paragi en zijn landgenoot Michel als Euro pese recordhouders (96.72) af. Cooman Nellie Cooman is gisteren tijdens atletiekwedstrijden in Bratislava als tweede geëindigd op de 100 meter. De atlete van AV Rotter dam legde de sprint af in 11,39 seconden. Daarmee bleef ze een fractie boven de limiet voor de Olympische Spelen in Los Ange les, die door het NOC op 11,33 is vastgesteld. Eerder deze week had Cooman in Ostrava de 100 meter winnend afgelegd in 11,50 seconden. Thompson De Engelsman Daley Thompson heeft de tienkamp in Los Ange les niet afgemaakt. Hij hield het donderdag na negen onderdelen voor gezien omdat hij toch geen kans meer maakte zijn doel, het verbeteren van het wereldre cord, te bereiken. Thompson wil komende zomer in Los Angeles de tweede atleet in de historie worden, die tweemaal achtereen een gouden medaille verovert op de Olympische Spelen. De Ame rikaan Bob Mathias (1952 en 1956) had de primeur.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 13