'De actiegroepen krijgen hier heel wat van de grond' Vredesactiviteiteii in de regio 'Maaldrift is storend' Regionaal vredescoördinator Hans Janssen: Voorschoten noemt straten naar vrouwen Jaarmarkt morgen 'trekker' jUsqffK PAGINA 2 Stad en rand VRIJDAG 4 MEI 1984 REGIO - In de verschillende regiogemeenten zal in de week van 6 tot en met 12 mei de vredesweek worden ge vierd. Alleen in Warmond blijft het rustig. Hieronder het programma van de ge meenten Oegstgeest, Leider dorp, Wassenaar, Voorscho ten en Zoeterwoude. De aan vangstijden ontbreken in dit overzicht. Zij zullen de ko mende week in de krant ver schenen. In Oegstgeest begint de vredes week morgen in de Kempenaer- straat. Hier staan stands van Vrouwen voor Vrede, het IKV en de Wereldwinkel. Tevens is er een kleurwédstrijd. Zondag weerklinkt in sportpark 'Mors 2' aan de Agaatlaan het startsein voor een fietstocht en een presta tieloop. 's Avonds wordt in het Gemeentecentrum aan de Lijt- weg een kerkwake georgani seerd. Maandag, tijdens het loeien van de BB-sirenes, vragen IK Vers en leden van Vrouwen voor Vrede by het gemeentehuis wat ze moe ten doen wanneer de bom geval len is en de sirenes écht loeien. Een dag later staan de twee organi saties met informatiemateriaal op de markt. Donderdag wordt een werkonderbreking gehou den uit protest tegen de eventue le plaatsing van de kruisraket ten. Zaterdag wordt het vredes- weekprogramma afgesloten met een regionale demonstratie van af het Leidse Stadhuisplein. Vanaf de Lijtweg vertrekken fietsers richting demonstratie. Leiderdorp begint zondag met de vredesweek door middel van een kerkwake in de Scheppingskerk. Een dag later kunnen vanuit de Houtkamp protestkaarten wor den verstuurd naar CDA-kamer- leden en de minister van defen- Woensdag staat een picknick op het programma bij de Hout kamp-tent. 's Avonds wordt in de Sjelter aan de Heemraadlaan een thema-avond voor vrouwen georganiseerd. Op de donderdagse weekmarkt is een vredeskraam aanwezig. Don derdagavond kunnen spandoe ken worden beschilderd in de Houtkamptent en organiseert het IKV een politiek avondgebed in de Dorpskerk. Op vrijdag, de één na laatste vre- desdag, staat een schilder/teken wedstrijd voor kinderen op het programma bij de Houtkamp tent. Voorts bevindt zich een in formatiestand op de Braderie in de Hoofdstraat. Bij de Hout kamp-tent worden zaterdagmor gen enkele raketten verbrand en weerklinkt 's middags het start sein voor de reis richting Leidse vredesdemonstratie. de de hele vredesweek 's avonds om half acht de kerkklokken ge luid voor een persoonlijk ge sprek en een meditatie thuis. Woensdagavond organiseert het Vrouwentrefpunt een bijeen komst over het thema 'Vredesop- voeding' in Ons Huis. Een dag later is de werkgroep 'Zoe terwoude voor Vrede' aanwezig op het weekmarkt aan het Water tje. 's Avonds staat een vredes- wandeling op het programma. De wandeling begint bij het Mu ziekcentrum en eindigt bij het gemeentehuis. Hier wordt een vredessymbool aangeboden aan Ben W. Vrijdag houden de gezamenlijke kerken een vredeswake in de Dorpskerk. Vanaf het Dorps plein vertrekt zaterdag een groep fietsers naar de regionale demon stratie in Leiden. In Zoeterwoude worden geduren- De Voorschotense kerken bijten zondag het vredesspits af met een woord van bezinning. Maan dag, tijdens het loeien van de BB-sirenes, wordt een vredes duif aangeboden op het ge meentehuis. 's Avonds wordt in het cultureel centrum een dis cussieavond georganiseerd. Dinsdag krijgen de plaatselijke art sen de kans om hun handteke ning te plaatsen onder de oproep tot beëindiging van de wapen wedloop. Op het terrein voor de Wereldwinkel wordt woensdag een straattekenwedstrijd georga niseerd. Vrijdag kunnen op de weekmarkt kaarten, buttons etc. worden ge kocht in het vredesstalletje. Tus sen de middag weerklinken vre desliederen vanaf de Dorpskerk, 's Avonds verzorgt de Wereld winkel een straattheater-optre den op het plein voor de Neder lands Hervormde dorpskerk. Za terdag fietsen demonstranten vanaf het plein voor de Wereld winkel naar de manifestatie in Leiden. In Wassenaar besteden de kerken morgen en zondag aandacht aan de vrede. Maandag organiseert het Wassenaars Vredesplatform een rondetafelgesprek in Pavil joen Zonnehof. Aan de discussie nemen raadsleden, oud-militai ren en de burgemeester deel. Woensdagmiddag kunnen in boerderij Ter Weer tekeningen van Wassenaarse kinderen wor den bewonderd. Diezelfde mid dag wordt een stille demonstra tie gehouden in de Langstraat. Donderdag staat een bijeenkomst in de Pomp op het programma. Iedereen is welkom, 's Avonds kunnen vredesvliegers worden gemaakt en opgelaten bij jonge rencentrum Time Out. Een dag later laten beeldende kunste naars hun vliegers op de speel weide Hofcampweg. Ook wordt op deze slotdag van de vredes week een demonstratieve stoep- tekenwedstrijd gehouden op het plein voor de Openbare Biblio theek. REGIO - "Wat me vooral drijft is het gevoel dat we op de een of andere manier voor een historische ommezwaai staan. Ik denk dat ik door mijn werk in de vredesbeweging meehelp in de strijd tegen meer en meer geperfectioneerde wapensystemen en aan de voortgaande vernietiging van ons leefmilieu. Ik ben er in de afgelopen jaren steeds meer van overtuigd geraakt dat het nu een kwestie wordt van erop of eronder. De hele ontwikkeling is die van een sterke vredesbeweging die tegenover een politiek komt te staan die niet van wijken wil weten". Als weinig anderen heeft Hans Janssen zich in de afgelopen an derhalf jaar met het vredeswerk in Leiden en omstreken bezigge houden. Als dienstweigeraar kwam de Nijmegenaar in okto ber 1982 naar het vormingscen trum Oud-Poelgeest in Oegst geest om zich vanuit die 'stek' voor het regionale vredeswerk in te zetten. Zo raakte hij snel be trokken bij regionale acties als de jaarlijkse fietstocht paar de marinevliegbasis in Valkenburg en werd hij een van de steunpila ren van de regionale samenwer king. Zjjn weigering om in militaire dienst te gaan komt voort uit het NAVO-dubbelbesluit van eind 1979. "Ik zag toen aankomen dat er weer een gigantische stap werd gezet in de bewapenings wedloop. Weer meer wapens, nog meer geperfectioneerde sys temen". De politieke motivering van zijn dienstweigering leidde er toe dat Janssen niet onmiddellijk werd erkend als gewetensbezwaarde en hij de zaak tot bij de Raad van door Sjaak Smakman State moest uitvechten. Tijdens die jarenlange procedure is hij, zoals hij het uitdrukt, "meege- dreven op de golf van de opko mende vredesbeweging". Na zijn erkenning als gewetensbezwaar de kwam Janssen voor anderhalf jaar terecht op Oud-Poelgeest. Daar kreeg hij volop de kans zich een beeld te vormen van de vre desbeweging in de Leidse regio. "Je hebt hier vrij kleine plaatsen met bijna allemaal actieve kern en met actieve mensen", oor deelt hij. En hij vervolgt: "Er wordt hier veel belang gehecht aan een goed contact met de be volking en de plaatselijke poli tiek. De actievormen worden ook heel duidelijk afgestemd op wat er onder de bevolking leeft, zodat deze een zo groot mogelijk deel van de bevolking aanspre ken". "Gematigd? Nee, dat zou ik niet willen zeggen. Ik denk dat nie mand die in een aktiegroep zit in deze streek zich zo zou willen noemen. Ze hebben in hun plaat sen toch echt heel wat van de grond gekregen". Zijn werk voor de vredesbeweging bestond vooral uit het organise ren van regionale akties. De fiets tochten naar Valkenburg, die in de vredesweek van vorig jaar en de regionale tocht per tweewie- Ier die volgende week ter afslui ting van de landelijke aktieweek wordt gehouden zijn daarvan voorbeelden. Dat betekende het voorzitten van vergaderingen, maken van verslagen, schrijven van artikelen en vooral eindeloos telefoneren. "Ja, af en toe ben ik wel eens ontmoedigd en heb ik wel eens het idee: het haalt alle maal geen zier uit. Maar als ik weer iets lees in een krant of tijd schrift, wat op tv zie, met men sen praat, dan ga ik weer koken en wil er weer tegenaan". Geloof Hij is echter niet optimistisch over het snel naderbij komende kruis- rakettenbesluit. Politiek en be volking zijn üit elkaar gegroeid, constateert hij, "en ik denk dat het uiteindelijk niet de bevol king is die vertelt wat er moet 'gaan gebeuren, maar allerlei be langrijke grote organisaties zoals de NAVO. En dan zal de vredes beweging zich splitsen. Ik zie enerzijds een sterkere gericht heid op de politiek, waarbij het niet méér alleen meer gaat om de kruisraketten, maar om de hele bewapening en om het duidelijk maken van de hele politieke ma chine die daar achter zit. Aan dé andere kant zullen veel mensen hun geloof in de parlementaire democratie en de rechtsstaat ver liezen en die radicaal gaan be strijden". Hans Janssen noemt zich een anti militarist die zich vooral op de politiek richt. "Ik heb, soms te gen beter weter in, nog wel een greintje vertrouwen'in de poli tiek. We moeten de vredesbewe ging een echte maatschappelijke beweging laten zijn, waarbij die beweging in opstand komt tegen de politiek die de mening van de meerderheid van de bevolking negeert. Dat kan nog, dat moeten we blijven proberen". Sinds een paar weken zit Janssens 'diensttijd' erop en na de actie week gaat hij terug naar zijn ge- VOORSCHOTEN - De gemeente Voorschoten gaat in een nieuw deel van de wijk Noord-Hofland vier straten noemen naar belang rijke vrouwen. B en W en de le den van de raadscommissie voor openbare werken zijn overstag gegaan voor de eis van de Rooie Vrouwen om ook eens aandacht te besteden aan dames "die op de een of andere manier hebben ge streden voor gelijkberechtiging van vrouwen en voor vrede tus sen de volkeren". De Rooie Vrouwen waren in no vember 1980 naar wethouder J. van Leeuwen (PvdA/PPR) ge stapt. Ze hadden tegen hem ge zegd dat "nu alle zeehelden en de meest onbenullige vogeltjes een eigen straatnaam hebben, het tijd wordt dat ook belangrijke vrouwen aan bod komen". Iri de cember 1980 schaarde de ge meenteraad zich achter de aan vraag. En nu, drie jaar later ligt een offi cieel voorstel op tafel om straten te noemen naar Johanna Wester- dijk (1883-1961), Suze Groene- weg (1875-1940), Carry Pothuis- Smit (1872-1951) en Wilhelmina Drucker (1847-1925). Gisteravond, tijdens de vergade ring van de raadscommissie voor openbare werken bleek echter dat niet alle namen goed vallen. Zo opperde raadslid G. Both (PvdA/PPR) dat de naam Wester- dijk, de eerste vrouwelijke hoog leraar van Nederland, beter kan worden vervangen door die van Joke Smit, een vooraanstaand fe ministe, die enkele jaren is ge storven. De andere drie namen vielen wel in de smaak. Men wilde best een straatje noemen naar Groene- weg, het eerste vrouwelijke Tweede Kamerlid en Pothuis, het eerste Eerste Kamerlid. Ook Drukker, oprichter van de eerste strijdbare vrouwenvereniging en strijdster voor vrouwenkies recht, kreeg genoeg stemmen. Het optreden van Maywood belooft morgen het hoogtepunt van de Oegst- geester Jaarmarkt te worden. <roto gpd) DEN HAAG/WASSENAAR - Het landelijke karakter van het ge bied tussen Leiden en Den Haag zal ernstig worden aangetast wanneer in Maaldrift een be drijfsterrein komt. Bovendien zal het terrein veel verkeer aan trekken zal het leiden tot een concentratie van hinderlijke be drijven. Dit zijn de belangrijkste bezwaren die enige Wassenaarders, onder wie het comité 'Plan ter Weer', hebben ingediend tegen het be stemmingsplan Bedrijfsterrein Maaldrift. Het bestemmingsplan is vorig jaar november goedge keurd door de Wassenaarse ge meenteraad. De indieners van de bezwaren hebben gisteren hun grieven gespuid bij een commis sie van het dagelijks bestuur van de provincie. Bij die gelegenheid voerden ze aan dat onvoldoende is bewezen dat in Wassenaar behoefte is aan een dergelijk bedrijfsterrein. Daar naast is volgens hen onzeker of de overlast van toekomstige be drijven kan worden beperkt. Gis teren maakten ze in elk geval duidelijk bezwaren te hebben te gen de voorgenomen vestiging van enkele bedrijven. De gemeente Wassenaar bestrijdt dat het terrein het omliggende landschap zal 'storen'. Er gaat volgens haar geen hinderlijke in- OEGSTGEEST - Tienduizenden mensen worden er morgen ver wacht bij de Oegstgeester Jaar markt. Tenminste: de vorige twee 'afleveringen' van deze markt aan de Kempenaerstraat bracht dergelijke aantallen be zoekers op de been. Hoogtepunt belooft dit keer het optreden van Maywood te worden. De twee zingende zusjes zijn morgen in het echt te aanschouwen rond zes uur. Conny Vink verzorgt met theatergroep Surprise een optreden om elf uur 's ochtends. De zangeres komt met een veer tig meter grote mobiele bühne naar Oegstgeest. Passanten kun nen dit podium beklimmen om er hun capaciteiten te tonen btf een serie kwissen. Direct nadat burgemeester Scheenstra om negen uur dé Jaarmarkt voor geopend heeft verklaard 'barst' het gebeuren los. Tientallen attracties zorgen de hele dag door voor vertier. Naast de middenstand presente ren tientallen Oegstgeester ver enigingen en organisaties zich morgen tijdens de Jaarmarkt. In totaal is de 'kramenroute' ruim een kilometer lang. Om een aan tal deelnemers te noemen: de handboogschuttersvereniging Atilla, de vereniging Oud Oegst geest, manege De Poelruiters, K&O, Stichting Jeugd en Jonge renwerk, politieke partijen, Scouting Oegstgeest en diverse sportverenigingen. Ambachtslieden zullen hun kun nen tonen en een aantal gymnas tiekverenigingen geeft een de monstratie. Er zijn modeshows, crossfiets-wedstrijden en een springkussen voor de jeugd. Voor kinderen van 6 tot 13 jaar wordt er een rommelmarkt ge houden. De organisatie van de Jaarmarkt is in handen van winkeliersvereni ging Actief, die in 1986 het 25-ja- rig bestaan kan vieren. OESTGEEST - Inbrekers hebben zich in de Asterlaan in Oestgeest wel erg veel moeite getroost om maar liefst tien kelderboxen open te breken. Ze werden voor hun inspanningen niet beloond. Van de zes eigenaren die de poli tie kon achterhalen, bleek nie mand zelfs maar een schroefje te missen. De politie kan alleen maar gissen naar de reden van de inbrekers om zich zo moe te ma ken. VRIJDAG 'Jodenvervolging en Verzet', 9-18 u_. Bestuurshuis De Eendracht, Driftstraat/ hoek Atjehstraat: herdenking slacht offers Tweede Wereldoorlog, 17 uur. Marekerk: herdenkingsdienst voor ge vallenen Tweede Wereldoorlog, 19.30 uur met aansluitend Stille Tocht naar monument bij molen De Valk. Antonius Clubhuis, Lange Mare: cultu rele avond werkgroep 4/5 mei van het Breed Antifascisme Overleg, 21 uur. Lokhorstkerk, Pieterskerkstraat 1: vo caal ensemble, thema programma rond klaaglied Jeremia i.v.m. Doden herdenking, 20.30 uur. Buurtcentrum de Kooi, Driftstraat 49: film 'Nazi's, zijn die er nog?', 20.15 Leids Vryetijds Centrum, Breestraat 66: optreden Belgische groep The Ho neymoon Killers, 21 uur. Aniba's Muziekkamer, Herenstraat/ hoek Witte Singel: optreden groep Holland-Amerika-lijn, 21 uur. LAK-theater, Cleveringaplaats: toneel groep Theater met 'De zwevende gloeilamp' van Woody Allen, 20.30 22.15 Shati Niket, Breestraat 56: informatie avond over 'genezende massage'. Leiderdorp Hervormde kerk, Hoofdstraat, herden kingsdienst 19 uur. Oegstgeest Monument Bos van Wyckerslooth, do denherdenking 19.45 uur. Voorschoten Ontmoetingskerk. Noord-Hofland, evangelisatie-avond N.C.G.B., 20.30 Monument Kon. Jü kingssamenkomst 20 uur. Warmond Kerkdienst gezamenl. kerken, doden herdenking by monument, vanaf 19.15 uur. Wassenaar Oorlogsmonument Schouwweg, défilé 20 uur. Zoeterwoude Hervormde kerk, dodenherdenking 19.15 uur, stille tocht naar raadhuis 19.40 uur, kranslegging gedenksteen Hans Janssen voor een vredeskampje op het Leidse Stadhuisplein: "De vredesbeweging moet een echte maat schappelijke beweging zijn". folo Hoiv«st> boorteplaats Nijmegen. Met eni ge spijt in het hart, dat wel 'want ik heb het werken hier heel leuk gevonden'. Is hij ten slotte niet bang dat het regionale vredes werk bü gebrek aan opvolgers in elkaar zal zakken? "Nee, want dat is niet van één man afhanke lijk. De onderlinge contacten zijn er, de mensen weten van elkaar waar ze wonen en hoe ze elkaar kunnen bereiken. En je moet na tuurlijk de samenwerking niet koste wat het kost in stand hou den, maar alleen waar dat zinnig is. Het blijft toch zo dat iedere groep telkens weer voor zichzelf zal moeten uitmaken of meedoen aan zo'n actie voor hen zinvol is". vloed van uit. Evenmin vreest ze verkeersoverlast. Er is niet alleen behoefte aan een dergelijk bedrijfsterrein, zo stelt de gemeente, maar het is boven dien buitengewoon nuttig. Zo. kan de vestiging van een klein sloopbedrijf op het bedrijfster rein een einde maken aan proble men in de bebouwde kom. De Provinciale Planologische Commissie is het grotendeels eens met de gemeente, niet in de laatste plaats omdat het door de aanwezige verharding onge schikt is als agrarisch gebied. Het verwijderen van deze verhar ding is bijzonder duur, oordeelt de commissie. i eindigt z Spreekuur van 12 tot 12.30 uur, (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Mastenbroek, Tan, v. Tol, Zwynenburg, Meyer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groeneveld, Kloprogge: za 8 uur tot zo 24 uur: R. v. Leeuwen, Hooigracht 48a, tel. 218661, spreekuur 12-12.30 uur in gezondheidscentrum Rosmolen 2. Groep 2 - Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en Lahr: za 8 uur tot zo 8 uur: R. Taytelbaum, Ho- gewoerd 138, tel. 120266, zo 8 uur tot 24 uur: F. Lahr, Zoeter- woudsesingel 8, tel. 120347. Groep 3 - Pleiter, J. van Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Engel, Fogelberg: za 8 uur tot zo 8 uur: S. Smit. Cobet- straat 43, tel. 120177. zo 8 uur tot 24 uur: J. Stolk. Burggra- venlaan 16, tel. 125820. Groep 4 - v. Wingerden, v. Ryn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waard, Arnou: za 8 uur tot zo 8 uur: G. Bénit, Brahms- laan 315, tel. 720404, spreekuur 12- 12.30 uur op Kennedylaan 24. zo 8 uur tot 24 uur: A. Boer, v.d. Helm laan 5, tel. 310420, spreekuur op Haag- weg 60. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, de Jong, Prince, Reinders, Hammerstein, Kortmann: za 8 uur tot zo 8 uur: S. Kooyman, Noordeindsplein 2a, tel. 122268. zo 8 uur tot 24 uur: H.Prince, Vondel laan 58, tel. 761754. Leiderdorp M.B. Landsmeer, Drakestein 2, tel. 413913; spreekuur za en zo van 12.30- 13 uur op Floryn 10, tel. 891000. Oegstgeest vanzalO uyr tot ma 7.30 uur: za. E.W.F. van Walchren, Oranjelaan 29, tel. 174830; zo. J.B. Hugenholtz, Pr. Hendriklaan 4, tel. 155666. Voorschoten za: A. Tromp, Leidseweg 328, tel. 762159; zo: F. Koopmans, Churchill- weg 19, tel. 6352. Warmond E. Sleeboom, Prof. Aalbersenlaan 2, Voorhout, tel. 02522-11393. Wassenaar noord: E. Op 't Landt, Middelweg 21, tel. 13056; zuid: mevr. I. Spelt, van Groe- neveltlaan 17, tel. 11844. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 4 tot 11 mei door: Haven Apotheek, Haven 18, tel. 120085; Apotheek Hofland, Thorbeckeweg 3, Voorschoten, tel. 071-762877. DIERENARTSEN Leiden Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: A.W. Helder, Hermelijnvlinder 36. tel. 220513. H. Vestjens, Boshuizerlaan 26, tel. 764058. Oegstgeest R.J.W. Duyn, Pres. Kennedylaan 260, tel. 152266. Voorschoten C. Westgeest, Leidseweg 560, tel. 071- 768616; C.E. Birnie, Kon. Wilhelmina- laan 27, Leidschendam, tel. 070- 275450. .TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno men door: L. Albrecht, Boerhaave- laan 40, Leiden, tel. 170748. Wassenaar R. Crul, Rozenveldlaan 14, tel. 11792, spr. za.en zo: 17.30-18.00 uur. WIJKVERPLEGING Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753 en 134604, na 17 uur en in het weekend te bereikep via dokterstelefoon: 122222. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. Kruisgebouw, Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13- 14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. Oegstgeest Interkruis, Lijtweg 7, tel. 177444. Voorschoten gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, teL 4641. Wandeltochten Wandelaars kunnen zaterdag te recht bij gymnastiekvereniging Sparta in Leiderdorp, die toch ten organiseert van vijf, tien en vijftien kilometer. Iedere deel nemer ontvangt een medaille. De start is tussen half twaalf en twaalf uur bij gebouw Zijl kwartier aan de Van der Marck- straat in Leiderdorp. Motorfietsen De Veteraanclub voor oude mo torfietsen verwacht zaterdag 5 mei deelnemers uit het hele land voor de tocht van oude mo torfietsen door de Bollenstreek. Het beginpunt is in Warmond om ongeveer 12 uur. De deelne mers verschijnen in kleding die ook bijna antiek kan worden ge noemd. Als alles goed gaat ko men de antieke motorfietsen om 15.00 uur weer terug bij het Meerpunt. Rommelmarkt De Leiderdorpse peuterspeelzaal Pippeloentje houdt morgen tus sen tien en twaalf uur een rom melmarkt. Voor de kleuters zijn er kinderspelletjes georgani seerd. Poppenkastvoorstellin gen zijn er om elf, twaalf en één uur. De opbrengst van het fes tijn is bedoeld om het verouder de speelgoed van Pippeloentje te vervangen. Het adres van de peuterspeelzaal is Kom van Aaiweg 2. LEI DSC H DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Een Sleuteltje opgeven 071-143545 Post uitsluitend aan: Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Geen krant ontvangen tel 071-123143 tussen 18.00-19 30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag van 16 30-18 00 uur Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. Restitutie is niet toegestaan. Indien één maand voor het verstri|ken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt automatische verlenging Betaling van abonnementsgelden op giro 32035711 n v Damiate Holding BV te Haarlem Maandabonnement 21,21 (Autom. betaling) Losse Directie. G. Koopman Ad|.dir.:N Quakernaat Hoofdredacteur, ürs. J W E Metselaar Ad| Hooldredacteur R L> Paauw Alg redactiechef. A van Leeuwen Plv. Alg. redactiechef. J. M J Post i Commentaren: W F J Wirlz en A. A. van Brussel Rubriekchefs J. Kroon (stad) BW.T Jungman (plv) H V.d. Post (plv) W F J. Wirtz (bin./buit./ec J Ruygrok-Hoogeveen (plv) P. J.'de Tombe (sport) A van Kaam (plv) W. C. H Schrama (feature) M. Hoenson-de Graaft (randgem.) P C Rosier (radio, televisie, kunst) S. J de Groot (geestelijk leven) Redactie stad en randgemeenten tel. 071-144941.1 I 219 Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a in: Bonn. Brussel. Londen. Parijs. Washington. Cairo,

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 2