Een greep uit ons aanbod gebruikte bedrijfswagens Expositie bij Estec over 20 jaar ruimtevaart in Europa Corsofestival in Hobaho kamsteeg Wijziging busdiensten als gevolg van corso I VW bestelwagen met ramen en 2 Itr motor35.000 km 1982 I I Kleinbus 9-persoons-uitvoering zeer luxe56.000 km 1981 Tal van satellieten te bezichtigen in Noordwijk Lions Club verwacht veel bezoek in Lisse OEGSTGEEST NOORDWIJK - Bij een duin brand in Noordwijk is gister avond ongeveer tien hectare duingebied verwoest. Het vuur heeft gewoed in de buurt van het terrein van de Kennemer Zweef- vliegclub. De brand is bestreden door de Noordwijkse, Hillegom- se en Noordwijkerhoutse brand weer. Ook leden van de zweef- vliegclub hielpen bij het blussen. Volgens een woordvoerder van de Tien hectare duin verbrand in Noordwijk politie had de brand veel ernsti ger gevolgen kunnen hebben als de windrichting anders zou zijn geweest. Dan was de kans groot dat de brand was overgeslagen naar bomen en struiken in de duinen. Nu zijn voornamelijk grasland en wat lage struiken verwoest. De politie vermoedt dat de brand is ontstaan door onvoorzichtigheid met vuur. Zekerheid daarover heeft zij echter niet. Volgens de politie zijn de duinen op dit mo ment "kurkdroog". menwerken met de corso-organi satie. "Dat gaf ons veel meer mo gelijkheden. Vooral ook omdat wij daar de kans kregen het festi val te houden rond het opbou wen van het bollenstreekcorso. Dat betekende meer publiek en meer inkomsten. Daar gaat het uiteindelijk bij ons om". Wat de opbrengst van de festivals betreft is Van Es bijzonder tevre den. Vorig jaar bijvoorbeeld werd 35.000 gulden verdiend aan het anderhalve dag durende eve nement. Geld dat niet alleen bij een wordt gebracht door de be zoekers van het festival maar ook door bijdragen van het bedrijfs leven in de bollenstreek en daar buiten. Tegenvaller Ook dit jaar verwacht de organisa tie met een programma dat voor 'elk wat wils' biedt, weer veel be zoek aan het festival. Ondanks de tegenvaller die de organisatie drie weken geleden moest incas seren door het onverwachte al- zeggen van de 'Dolly Dots'. "In het contract dat die groep met ons had afgesloten stond dat als zij op vrijdagavond een televi sieoptreden zou hebben, het op treden niet door zou gaan. Dat gebeurde DromDt". De groep 'Vulcano' redde echter de organisatie en toonde zich bereid in Lisse op te treden. "Het bete kende echter wel dat de corso- krant die al bij de drukker lag, moest worden opgehouden en veranderd. Ook aanplakbiljetten met de namen van de optreden de artiesten verdwenen in de snippermachine. Gelukkig kon het allemaal nog op het nippertje worden geregeld, maar het gaf nogal wat consternatie. Vooral ook omdat wij wat organiseren betreft maar goedwillende ama teurs zijn", aldus Van Es. Het corsofestival is vanmiddag be gonnen met een kindermiddag. Voor het programma van de avonduren rekent de organisatie op de komst van veel ouderen. Het optreden van Pia Beek en The Millers moet daarvoor zorg dragen. Morgenochtend om tien uur wprdt het festival voortgezet met een doorlopend optreden van de presentator Hans Versnel en de organist Aijo de Koning. De vrijdagavond moet de 'klapper' worden van het festival. Vanaf half negen treedt er een groot aantal artiesten op, zoals de American High School Band, The Modern Dance Creation, de groep Fantasy, Lobo and the Ca ribbean Show en de beide groe pen Vulcano en Risque. Bij Estec in Noordwijk wordt op dit moment de laatste hand gelegd Europese ruimtevaart. i de tentoonstelling DIEFSTAL Bij de Katwijkse po litie is gisteren aangifte gedaan van diefstal uit een jacht, dat ligt aangemeerd in het Uitwate ringskanaal. Er werden voorna melijk gereedschappen gestolen. Bovendien werden vernielingen aangericht. De schade wordt ge schat op 1000 gulden. Gereedschap gestolen VOORHOUT - Uit een keet op een bouwterrein in de wijk Oosthout in Voorhout is in de nacht van dinsdag op woensdag voor onge veer 2000 gulden aan gereed schap gestolen. De daders kwa men de keet binnen na het ver nielen van een hangslot. Ook twee andere keten op het terrein werden opengebroken, maar daarin vonden de daders niets van hun gading. KUST- EN BOLLENSTREEK - Doordat zaterdag het bloemen corso van de bollenstreek wordt verreden, is een aantal diensten van de busmaatschappij NZH tussen Leiden en Haarlem gewij zigd of zelfs vervallen. Bussen vanuit Leiden rijden van 9.52 tot 10.22 uur tot Bennebroek, van 10.37 tot 12.22 uur tot Hillegom en van 12.37 tot 13.52 uur tot Lis- se. Van 14.07 tot 14.37 uur rijden de bussen tot Sassenheim en de busdienst van 15.07 uur rijdt slechts tot Warmond. De bus van 15.22 uur vervalt. Om 15.37 uur rijden de bussen vanuit Leiden naar Haarlem weer normaal. De busdienst vanuit Haarlem naar Leiden van 12.00 uur vervalt. Tot 14.27 uur wordt er tot Benne broek gereden, tot 14.42 uur tot Hillegom en tot 15.27 uur tot Lis- se. Vanaf 15.42 uur rijden de bus sen van Haarlem naar Leiden weer normaal. Tussen 16.45 en 19.30 uur rijdt het corso door Noordwijk. Passa giers die gedurende die periode met de buslijnen 40, 42 en 90 rij den, moeten rekening houden met vertraging of zelfs uitvallen van busdiensten. f~ VW gesloten bestelwagen met gas56.000 km 1980 ~^i I VW gesloten bestelwagen80.000 km 1979 .VW bestelwagen met ramen diesel45.000 km 1981 VW bestelwagen met ramen en gas53.000 km 1980 VW dubbel cabine en 2 Itr motor5.000km 1983 VW LT gesloten 6 GL diesel dem4.500 km 1984 Kleinbus 9-persoons-uitvoering diesel23.000 km 1982 I Mitsubishi luxe bus 9-persoons en gas35.000 km 1982 I Ford Taunus 1600 station-bestelwagen72.000 km 1980 UwV.A.G dealer voor Volkswagen en Audi: Bedrijfswagenspecialist: L. de Groot, tel. 071-173414 (na 18.00 uur: 071-173995) GEVERS STRAAT 30 - OEGSTGEEST - dagelijks geopend van 9.00-18.00 uur en koopavond, Zaterdag tot 12.00 uur i.p.v. 18.00 uur. Streek NOORDWIJK In het centrum voor ruimtevaartonderzoek Es tec in Noordwijk wordt vanaf za terdag tot en met 5 mei een ten toonstelling gehouden over de Eurpese ruimtevaart. Dit ge beurt ter gelegenheid van het 20- jarig bestaan van de Europese ruimtevaartorganisatie ESA, de moederorganisatie van Estec. door Wim Wegman De tentoonstelling geeft een beeld van de ruimtevaartprojecten van ESA gedurende die periode en van projecten die nog op stapel staan. Zo is er een van de eerste onderzoekssatellieten te zien die de Europese ruimtevaartorgani satie heeft ontwikkeld, maar ook de reusachtige Olympus-com- municatiesatelliet. Alleen al het verschil in grootte tussen deze twee kunstmanen laat zien welke ontwikkeling de ESA in de loop der jaren heeft doorgemaakt. De eerste kunst maan heeft het formaat van een wat fors uitgevallen pedaalem mer, terwijl de Olympus doet denken aan een met bladgoud bekleed tuinhuisje. Deze kunst maan is zelfs zo groot dat er geen plaats meer was om de zonnepa nelen te tonen. Op de tentoonstelling worden drie verschillende kanten van het werk van ESA belicht. Ten eer ste laat het een aantal satellieten zien die worden gebruikt voor onderzoek van de ruimte. Daar naast worden, bungelend aan het plafond, enkele grote communi catiesatellieten getoond. Op de tentoonstelling is ook een ge deelte ingeruimd voor de raket ten die mede door ESA zijn ont wikkeld en het bemande ruimte- laboratorium Spacelab. Echt Mevrouw Heidi Graf, voorlichtster van Estec, legt uit dat het over grote deel van de tentoongestel de kunstmanen ook echte satel lieten zijn. Vaak zijn het satellie ten die in reserve zijn gehouden voor het geval er wat mis zou zijn gegaan met het exemplaar dat de ruimte is ingeschoten. Zoals gezegd laat de tentoonstel ling ook zien wat de ESA de ko mende jaren gaat doen. Zo is er onder meer de 'Giotto' te zien, een kunstmaan die in 1986 de ko meet van Hailley moet verken nen. Verder wordt er de satelliet tentoongesteld die in datzelfde jaar rond de polen van de zon moet cirkelen. Het gedeelte van de tentoonstel ling waar aandacht wordt be steed aan de raketten die door ESA zijn ontwikkeld en het Spa celab, is wel het meest spectacu lair. Zo is er onder meer een acht meter hoog schaalmodel te zien van de Ariane-4, die over enkele jaren in gebruik wordt genomen. Verder zijn er kleinere modellen te zien van de Ariane-1, een com merciële raket waarmee al enke le kunstmanen in een baan rond de aarde zijn gebracht. Om de bezoekers enig idee te ge ven van de grootte van de raket Ariane-1, wordt op de tentoon stelling de neuskegel van deze raket getoond. In die neus is een model van de weersatelliet Me- teosat geplaatst. Gedurende de tentoonstelling zijn directe tele visiebeelden van de aarde te zien die door deze weersatelliet wor den gemaakt. Het publiek kan deze beelden, afgedrukt op foto papier, mee naar huis De expositie toont ook een gedeel te van het Spacelab, een ruimte- laboratorium dat door ESA is ontwikkeld en waarin Europese ruimtevaarders onderzoekingen zullen doen. Er is al een keer een Spacelab in de ruimte geweest, vervoerd in het laadruim van de Amerikaanse Spaceshuttle. Heidi Graf: "Met het Spacelab is 15.000 kilo aan materiaal omhoog geschoten. Dat is meer dan ESA in de hele periode daarvoor in de ruimte heeft gebracht. Dat illu streert goed de grote sprong voorwaarts die de ruimtevaart met de Spaceshuttle heeft ge maakt". Bij de tentoonstellingsruimte is een filmzaal waarin voortdurend ruimtevaartfilms worden ge toond. Onder meer is er een film te zien die is gemaakt tijdens de vorige vlucht van het Spacelab. Behalve de tentoonstelling van ESA, wordt van 28 april tot en met 5 mei ook de expositie 'Ruimtevaart en hobby' gehou den. Daar laten amateur-raket bouwers en model- en telescoop bouwers hun werk zien. Boven dien wordt er materiaal getoond uit het Ruimtevaartmuseum in Deventer. De tentoonstelling gaat vooraf aan de officiële feestdag van de ESA op 9 mei. Dan komt een aantal Europese ministers naar Estec en brengt koningin Beatrix 's middags een bezoek aan het on derzoekcentrum. 's Ochtends is in Estec een zogenaamde panel discussie. Journalisten uit Duits land, Frankrijk en Italië kunnen dan via een televisieverbinding vragen stellen aan een forum met 'kopstukken' uit de ruimtevaart wereld en minister N. Smit- Kroes. Die televisieverbinding wordt tot stand gebracht via de communicatiesatelliet ECS van ESA. De expositie bij Estec is dagelijks geopend van 10.00 tot 16.00 uur. PAGINA 19 3 maanden volledige V.A.G occasiongarantie*9 maanden aanvul lende garantie op de belangrijkste delen van de auto*15 dagen omruilga- rantie# keuringsrapport bij iedere occasion* duidelijk garantiebewijs In de Hobahohallen is gisteren een begin gemaakt met het insteken van de bloemen op de corsowagens. Rond de 450 vrijwilligers zijn tot en met morgen bezig met het verfraaien van de wagens, (foto anpi Slot Teylingen, het Amsterdam se Emma-kinderziekenhuis voor kankerpatiëntjes en andere in stanties in de regio een deel van de opbrengst. Dit jaar gaat een groot deel van het geld naar het Museum voor de Bloembollenstreek. Die steun wordt gegeven omdat de Lions het een goede zaak vinden dat het verleden van het bloembol lenvak behouden blijft. Daar naast staan er nog tien projecten in de regio op de lijst die een bij drage krijgen. Tien projecten omdat de Lions Club Bollen streek dit jaar het tienjarig be staan viert. Verloren De Lions kwamen zeven jaar gele den op het idee van het festival omdat zij een 'gat' in de markt zagen. Van Es: "Al die buiten landse bezoekers liepen hier de dagen voor het corso maar wat verloren rond. Zij werden ge dropt door de reisbureaus en moesten in de meeste gevallen maar zien hoe zij zich vermaak ten. Velen trokken dan ook naar Amsterdam of Den Haag. Bij ons rijpte toen het plan die mensen gedurende die dagen voor het corso in Lisse te houden", aldus Van Es. Al snel besloot de Lions Club Bol lenstreek vanuit de kleine CNB- hal te verhuizen naar de veel gro tere Hobaho-hallen en te gaan sa- LISSE Voor de zevende keer in successie wordt in Lisse het corsofestival ge houden. Een muzikaal evenement dat wordt georganiseerd door de 'Lions Club Bollenstreek' en gehouden rond de op bouw van het corso in de Hobahohallen in Lisse. door Kees van Kuilenburg In 1977 organiseerden de Lions voor de eerste keer het festival in de CNB-hal in Lisse. "Toen nog los van het corso", vertelt A. van Es uit Bennebroek, lid van de Lions en van het begin af aan be trokken bij het festivalgebeuren. Zij organiseren de festivals om geld bijeen te krijgen voor 'goede doelen': Uit de opbrengsten heeft de Lions Club Bollenstreek projecten kunnen steunen in de Derde Wereld. Zo werden onder meer een waterproject op West- Java, de actie Moeders voor het Philippijnse Tondo, Terre des Hommes en de actie SOS-Kin- derdorpen gesteund. Maar ook instellingen dichterbij huis wer den niet vergeten. Zo kregen de Stichting gehandicapten Bollen streek, een kinderdagverblijf in Noord wij kerhout, de Stichting

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 19