Leun Otteii: ik dam altijd agressief éT -C Hockeyteam wint tweede duel: 2-0 Van der Wal één seconde sneller MODERN WOONCOMFORT IN HARTJE LEIDEN ^MaxsSeSaar Rasverkopers die het pionieren aandurven. Demmenie Hokatex vertegenwoordiger (m/v) Sport Debutante levert unieke prestatie op NK Eerste plaats Jeroen Piket Toernooien NOG ENKELE APPARTEMENTEN TE KOOP OPEN HUIS 26 APRIL VAN 18.00-20.30 UUR SHOWROOMVERKOPER(STER) ZATERDAG 21 APRIL 1984 PAGINA 15 LOS ANGELES (ANP) - De tweede oefenwedstrijd van het Nederlandse herenhockey team tijdens het verblijf in Los Angeles heeft tegen de Ver enigde Staten een overwinning van 2-0 opgeleverd. Een dag eerder verloor de ploeg van Wim van Heumen met 2-4 van Australië. Nederland stond tegen de Ver enigde Staten bij de rust met 1-0 voor door een treffer van Tom van 't Hek uit een pass van Cees Jan Diepeveen in de derde minuut. Vier minuten voor het einde maakte Rode- riek Bouwman er uit een straf- corner 2-0 van. Het Oranjeteam, nauwlettend ga degeslagen door de Westduitse coach Klaus Kleiter, die in ver band' met het naderende vier- landentoernooi in West-Berlijn eveneens in Los Angeles aan- wezig is als waarnemer, had te gen de harde Amerikanen de grootste moeite in zijn ritme te komen. „Je moet niet vergeten dat de ploeg in de ochtend ook nog een zware training had af gewerkt", aldus begeleider Wim Cornelis. „Dit is een echt trainingskamp en er moet ver der niet al te veel waarde aan de uitslagen van de oefenwed strijden worden gehecht. Er wordt ook erg veel gewisseld". Wim van Heumen liet deze keer in het doel Pierre Hermans plaats maken voor Lex Bos. Hans Kruize nam de positie van laatste man over van Job van der Have. Nederland be gon in de volgende opstelling: Bos; Hans Kruize; Peter van Asbeck, Ewout van Asbeck, Steens; Doyer, Ties Kruize, Diepeveen; Van Grimbergen, Hidde Kruize en Van 't Hek. Na de pauze was de samenstel ling als volgt: Bos; Hans Krui ze; Diepeveen, Den Hartog, Pierik; Steens, Ties Kruize, Schaeffers; Doyer, Bouwman en Van 't Hek. Het is de vraag of Peter van As beck tijdens de oefentrip nog in actie kan komen. Hij scheur de een spiertje in een boven been en moest worden vervan gen. Mare Schaeffers zal we gens studieredenen niet met de ploeg meegaan naar het vierlandentoernooi in West- Berlijn, dat van 28 april tot en met 1 mei wordt gehouden. De damesploeg van Gijs van Heumen dacht ook aan ont spanning tussen de overvloedi ge hockeytrainingen door. Het gezelschap besloot een kijkje te nemen aan het strand, waar het overigens te fris was om echt van de zon te genieten. In het paasweekeinde speelt de Nederlandse herenploeg nog een keer tegen zowel Australië als de Verenigde Staten. ROSMALEN (GPD) - Jannes van der Wal hoeft zijn mond maar open te trekkèn, of de vaderlandse sportwereld zit op het puntje van de stoel. Leun Otten kan het van de daken schreeuwen, een speciale persconferentie beleggen of het journaal binnen dringen: volgende week zal ze nog net zo anoniem door het leven wandelen als twee weken geleden toen ze als debutante begon aan het Nederlandse kampioenschap dammen voor dames. Via een overwinning op Barbara Graas kroonde zij zich woens dag in Rosmalen niettemin tot de nationaal kampioen onder de vrouwen. En dat mag best een sensatie worden genoemd. HUISSEN (ANP) - Oud-wereldkampioen Jannes van der Wal heeft na vier ronden in de strijd om de nationale damtitel voor heren weer alleen de koppositie in handen. De Groninger kwam in een grotesk tijdnoodduel tot een verrassende zege op Evert Dollekamp, terwijl titelverde diger Rob Clerc clubgenoot Joost Stokkel remise moest toestaan. Debutant Gérard Jansen won echter de schoonheidsprijs voor zijn zege op Heusdens, terwijl Au- ke Scholma door Hans Vermin combinatief van de ge deelde koppositie werd gestoten. HILSERSUM (ANP) - In de zesde ronde van het Nederlands jeugd kampioenschap schaken hebben titelverdediger Friso Nijboer en Jeroen Piket afstand genomen van de concurrentie. Nijboer won van Yvo Volman en Piket rekende in een enerverende par tij af met de hooggeklasseerde Piet Peelen, die aan een beter lij kende stand in tijdnood zelfs geen half punt overhield. Bij de meisjes lijkt allepn Mariette Drewes koploopster Jessica Harmsen nog Van de titel te kun nen afhouden, al zal zij daar de 'hulp van een ander bij nodig hebben. Harmsen behield ook te gen Patricia de Wit haar score van honderd procent. Drewes volgt op een punt. Eindelijk nam het aantal beslissin gen, waar de talrijke toeschou wers in dit 66 ste nationale titel- toernooi al dagen naar uitkeken, flink toe. Hoewel de laatste jaren de openingsfase van de nationale finale veel meer winstpartijen tëlde dan dit jaar, kan toch niet worden gesteld, dat de deelne mers vroegtijdig tot hun punten- delingen besluiten. Er wordt we zenlijk hard geknokt voor de punten en dit zal ongetwijfeld te maken hebben met de extra pre mies, die door de organisatoren voor elk behaald punt beschik baar zijn gesteld. In deze vierde ronde kwamen twee van de drie genoteerde zeges op vrij gelukkige wijze tot stand. Van der Wal en Dollekamp voer den een bloedstollend gevecht op, waarin de passief lijkende Van der Wal tot een soort omsin geling probeerde te komen, waartoe Dollekamp hem echter niet echt in staat stelde. Halverwege dit duel, dat van bei- Rob Clerc: niet verder dan remise. den veel tijd vergde, besloot Van der Wal het over een andere boeg te gooien en zocht hij het cen trum op. Dollekamp verraste in die fase zijn geroutineerdere te genstander, die voor de circa zes tien resterende zetten minder be denktijd had dan Dollekamp. Maar het razendsnelle combina tiewerk, waarvoor de toeschou wers echt op de tafels en stoelen stonden om het te kunnen vol gen, leverde Van der Wal vanuit een als minder getaxeerde stand de volle winst op, omdat hij pre cies één seconde minder bedenk tijd gebruikte. Opgelucht liet de grootmeester zich feliciteren, terwijl Dolle kamp opmerkte dat die ene se conde hem veertig gulden (de premie) kostte. Gerard Jansen zette Ron Heusdens vanaf het begin onder druk waar bij de Schiedammer veel te veel risico's nam. De Huissenaar speelde bijzonder sterk en in het middenspel moest Heusdens vier schijven offeren om op dam te komen. Jansen hield het hoofd koel - omdat hij naar zijn zeggen de combinatie had voorzien - en zijn tegenactie was afdoende om Heusdens te doen capituleren. Auke Scholma koos voor de flan ken tegen Vermin, maar besteed de veel tijd aan zijn opbouw. In het gevorderde middenspel liep hij in een damcombinatie, waar na hij te lang doorspeelde alvo rens de strijd te staken. Titelverdediger Rob Clerc en Jos Stokkel leverden in een positio neel duel wel slag, maar de dui delijke voorkeur van Jos Stokkel - die aanvankelijk iets beter spel leek te hebben - om niet te verlie zen, maakte het gebeuren min der interessant voor de toeschou wers. Kort na de klokcontróle werd de vrede tussen de clubge noten getekend. Waar de damwereld wellicht reke ning had gehouden met gevestig de waarden als Lenie Toonen en Karen van Lith plaatst een vol slagen onbekende scholiere uit Eibergen zich brutaal aan de kop. Leun Otten veegde in de eerste ronde Lenie Toonen van de tafel en zette daarmee aan voor een serie die uniek is bij de damsters. Zij scoorde uit de eer ste zes partijen het maximale aantal van 12 punten, wat nog niemand in de 12-jarige historie van het NK was gelukt. Daarmee legde zij tevens de basis voor haar eerste kampioenschap. Leun Otten: „Ik had totaal geen er varing met dammen in tournooi- vorm. Daarom wist ik vooraf ook niet waarop ik kon rekenen. Vo rig jaar ben ik in de halve finales op het nippertje gestrand, wel licht omdat zo'n halve finale een ander soort wedstrijd is. In het verleden heb ik weieens tegen een paar deelneemsters van het NK gedamd, maar echt vergelij kingsmateriaal had ik niet. Deze prestatiereeks is dan ook een complete verrassing voor mij". Is Leun Otten derhalve een natuur talent, een wonderkind, of is haar riante prestatie veeleer het gevolg van het feit dat het vrou- wendamme? nog in de kinder schoenen staat? De waarheid zal wel ergens in het midden liggen, zoals ook de 18-jarige Eibergse constateert. „Ik denk zeker dat er nog meer mogelijk is in het vrouwendammen. Het niveau ligt een stuk lager dan bij de he- rentop. Aan de andere kant zou ik toch niet willen beweren dat het dammen bij ons in de kinder schoenen staat. Ik speel bijvoor beeld in het eerste team van DIOS in de competitie. Dat is dus tussen de mannen en daarin haal ik toch meer dan het gemid delde van 1 uit 1. Bovendien gaan steeds meer jeugdige meis jes dammen en dat is een goede zaak". Zelf is ze precies zo begonnen. Ter wijl de meeste leeftijdsgenoten hun lol zochten in sporthallen of disco's griste Leun Otten het ma gische bord en de schijven uit de kast om aan te zetten voor een carrière die het einde nog lang niet nabij is. „Eigenlijk ben ik via het schooldammen in de zesde klas van de lagere school begon nen", zegt ze. „De onderwijzer vond dat ik me maar eens aan moest melden bij een damclub. Daar kwam ik redelijk voor de dag. Het beviel me wel, met als resultaat dat ik mee ging doen aan de avondcompetitie. Van het een kwam het ander". Ze zette niet alleen door vanwege het succes. Het spel boeide haar in al zijn facetten. „Het ruimte lijk inzicht in het dammen fasci neert me. Maandag heb ik bij voorbeeld tegen Jacqueline Schouten vijf uur achter de tafel gezeten. Dat is een enorm geeste lijke inspanning, maar denken over bepaalde zaken boeit mij nu eenmaal. Ik dam ook altijd vrij agressief. Ik houd er niet van om af te haken en op zekerheid te spelen. Als ik een goede zet zie dan doe ik hem ook". De presta tie van Leun Otten bij het NK is des te opmerkelijker omdat haar huisvlijt tot een minimum be perkt is gebleven. Ze zit voor haar eindexamen vwo, „en", zo zegt ze zelf, „de laatste tijd heb ik af en toe wat partijtjes nage speeld en de clubavonden be zocht. Ik had echter al een vrij grote theoretische kennis en ik denk dat ik op grond daarvan zo goed presteer". Na vandaag pakt Leun Otten weer de studieboeken uit de kast om van de ene hersengymnastiek over te schakelen op de andere. „Ik zal me ertoe moeten dwin gen, want de spanning van het Nederlands kampioenschap heeft me toch vermoeid. Het is tenslotte de eerste keer dat ik in zo'n zware tournooivorm speel, en als je dan ook nog om de titel strijdt is de belasting extra zwaar". Leun Otten heeft nu de mogelijk heid om internationaal haar krachten te meten. In de eerste plaats is er een groot tournooi diep in Rusland, tegen de Af ghaanse grens aan. „Maar", zegt ze zelf, „daar moet je veel zin en tijd voor hebben". Tevens kan ze volgend jaar naar het wereld kampioenschap. „Om kans te hebben tegen de Russische vrou wen zal ik echter meer moeten trainen. Ik moet eerst bekijken in hoeverre ik dat combineren met mijn vervolgstudie". De damcarrière heeft Leun Otten echter al meer opgeleverd dan ze in haar stoutste dromen kon ver wachten. „Want", zegt ze be scheiden, „eigenlijk ging ik al leen maar naar het NK om negen punten uit negen partijen te ha len". LEIDEN - Evenals DIOK ontvangt de Sassenheimse rugbyclub The Bassets met de Paasdagen een aantal Engelse clubs. Vandaag speelt de promovendus tegen Wimbledon (14.30 uur). Een dag later ontmoet het tweede team Ponteland en neemt het eerste het daarna (14.30 uur) op tegen Kettering RFC. In samenwerking met Distrikt West organiseert The Bassets volgende week de vorronde van het nationale Sevens, wedstrij den dus tussen teams van zeven spelers. In totaal 30 ploegen ne men hieraan deel. Quick Boys De v.v Quick Boys organiseert vol gende week vrijdag een groot zaalvoetbaltoernooi voor F-ju- nioren. Plaats van handeling is sporthal Cleijn Duin, de aanvang negen uur. Deelname van onder meer Feyenoord, Sparta, Noord- wijk, Rijnsburgse Boys en Quick Boys. Aan de Nieuwe Mare, op het voormalige terrein van de Leidse Broodfabriek, wordt een uniek nieuwbouwproject gerealiseerd op eigen grond. Hierin zijn nog 18 hoofdzakelijk maisonette-apparte- menten beschikbaar. De oplevering is begin zomer '84. Alle appartementen hebben een rui me living, (open) keuken, twee slaapkamers en een badkamer met douche, wastafel en wasmachine aansluiting. C.V. is individueel. Indeling en afmetingen variëren per appartement: door de speelse bouw is er vrijwel geen hetzelfde. Bezichtig onze modelwoning. Vrij blijvend, maar deskundig beantwoor den we al uw vragen en rekenen uw kosten exact voor Bijzondere aandacht wordt besteed aan afwerking en isolatie. De centrale ligging is vooral aantrek kelijk voor hen die op loopafstand van station en binnenstad willen wonen. Maar ook de prijzen zijn gunstig: van f 138.950,- tot f 142.950,- Vrij Op Naam, dus geen erfpacht. Bovendien kunt u nu nog profiteren van de oude premie- Aregeling. Bij een belastbaar inkomen van f 29.800,- ontvangt u de maximale premie (f 8.400,-!) waardoor uw netto maandlasten in aanvang op nog geen f400,- komen. Er is één beperking: om in aanmer king te komen voor dit project moet u in Leiden wonen of werken. Tot ziens op het Open Huis. Nadere inlichtingen en/of brochure kunt u aanvragen bij: Makelaars b.v. Parallelboulevard 214, 2202 HT Noordwijk, tel. 01719 - 19316. Voor onze verkoop binnendienst zoeken wij een energieke Werkzaamheden: A. Het verkopen van kantoor meubelen, kantoormachines en overige kantoorartikelen. B. Het bijhouden van showroom en dokumentatie. Vereisten: A. Beschaafd en representatief voorkomen. B. Commercieel en administra tief inzicht. C. Leeftijd tussen 25 en 35 jaar. Wij bieden u: A. Goede salariëring. B. Een team van jonge en enthousiaste collega's. C. Afwisselend werk in een ruime en moderne huis vesting. Uitsluitend schriftelijke sollicitaties aan Postbus 109, 2300 AC Leiden. Kantoorinrichtingen Hokatex B.V. is een dienstverlenend bedrijf. Wij verhuren naast handdoekautomaten ook andere artikelen voor een komplete toiletvoorziening en verder ondermeer beroepskleding en linnengoed aan een zeer gevarieerde klantenkring. (rayon Zuid-Holland) Wilt u zelf uw route uitstippelen, zelf uw weg bepalen naar onze toekomstige klanten, in staat zijn zelf uw inkomen te beïnvloeden, dan kunnen wij u een interessante baan aanbieden op een ruime markt voor Schone Diensten van Hokatex als Een markt die zeer ruim is. Kantoren, fabrieken, horeca bedrijven, instellingen, winkels, etc. Daar kunnen overeenkomsten afgesloten worden. Onze service-dienst zorgt daarna verder voor een stipte afwikkeling. Wat kunt u verwachten? Een prima inkomen (vast salaris provisie) en een onkostenvergoeding. Interne- en externe verkooptrainingen. Een personen-auto zonder reklame. Onze sociale voorzieningen mogen goed genoemd worden. Uw reaktie. Bent u de ervaren vertegenwoordiger, wilt u de dagelijkse uitdaging aan en is uw leeftijd tussen 25 en 30 jaar, schrijft u dan een brief naar Hokatex B.V., Westeinde 50, 2275 AE Voorburg, t.a.v. de heer F. Homberg, algemeen verkoopleider. Tel. (070) 694031.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 15