Zijl-spelers nemen afscheid Winnen toch belangrijker Danaïden zakt verder af Scorebord telt BV Lisse uit.. Carla Beurskens ook naar Spelen 3 Kansen voor Zuiderkwartier stijgen 'Einde van tijdperk' Zwakke tijd Andre Moedig Geen toptijd in Rotterdam voor Shahanga KNAU wacht op Valentin Sport MAANDAG 16 APRIL 1984 LEIDEN Het einde van een tijdperk zo stond in het programmablad van De Zijl/LGB te lezen. En zo kan je het inderdaad wel noemen. Gistermid dag om 16.00 uur traden Jacob en Albert Spijker en Theo Uittenhout voor het laatst op in de hoofd macht van De Zijl/LGB. Na 15 jaar de dienst bij de Rood Witten te hebben uitgemaakt hebben zij ge drieën besloten er na dit seizoen een punt achter te zetten. De Nederlandse selectie onder lei ding van bondscoach Posies startte gisteren de voorbereiding op de Los Angeles met een af- scheidswedstrijd voor de drie Leidenaars. Een echte ere-wed- strijd dus die de in groten getale opgekomen supporters in staat stelde nog éénmaal van het spel van de drie oer Zijl/LGB-ers te genieten. Stan van Belkum liet voor deze gelegenheid de oranje cap thuis en speelde met zijn club mee. De selectie van Posies bestaat voor het overgrote deel uit spelers van AZC, aangevuld met twee spelers van de Robben (Mil en Aantjes) en twee spelers van Zian/Vitesse (Jager en Hei- len). Nico Landeweert ontbrak. De wedstrijd eindigde in een 7-11 overwinning voor de Nederland se selectie. De Leidenaars konden de selectie goed partij geven. Vooral in de beginfase hadden ze zelfs het beste van het spel. In de eerste periode kon alleen John v.d. Bosch een gat in de defensie vin den. Hij buitte een numerieke meerderheid goed uit (1-0). De tweede periode kende een veel produktiever verloop. Eerst wist de Zijl/LGB defensie geen ant woord op sterk midvoor-spel van Eric Noordergraaf en Remco Pi- lestroom (1-2). Hierna was De Zijl/LGB weer aan de beurt. Mar tin Vreeburg en Marc van Bel kum (man meer) brachten de Leidenaars weer aan de goede kant van de score (3-2). Nog was de doelpuntenregen in deze pe riode niet op. Met Henk Harte- veld op de kant scoorde Eric Noordergraaf 3-3 en Ed van Es kon na schitterend aangeven van Aad v. Mil 3-4 op het scorebord brengen. Vlak voor het einde van de tweede periode pikte Albert Spijker zijn goaltje mee (4-4). In de derde periode bleven de ploe gen aan elkaar gewaagd. Als de vierde en laatste periode begint staat er een 6-6'stand op het sco rebord. In de laatste zeven minu ten kon de selectie toch nog ruim afstand nemen van de Leide naars. Belangrijker was echter dat twee minuten voor tijd, bij Vorig jaar was de wereldrecord houder zelf naar de Maasstad ge komen, om daar te ervaren dat Robert de Castella en Carlos Lo pes maar respectievelijk 24 en 26 seconden te kort kwamen. Afgelopen zaterdag was het en- een 7-8 stand, de drie hoofdrol spelers voor het laatst werden gewisseld. Een staande ovatie van het publiek en een bloemen hulde was hun deel. Vivax Voor alle teams uitkomend in de bondswaterpolocompetitie zit het er na het afgelopen weekein de op. Voor geen van de ploegen uit de regio stond er nog wat op het spel. Vivax verloor in Eind hoven van PSV met 8-7. On danks deze nederlaag kunnen de Oegstgeestenaren op een uitste kend seizoen terug kijken. Zij behaalde een tweede plaats. Katwijk dat in de zelfde klasse uit kwam deed het heel wat minder. Slechts drie punten konden de Zeekanters veroveren. Ook de laatste wedstrijd eindigde in een nederlaag. De AA won in Almelo met 15-8. Katwijk zal het volgend jaar in de derde klasse uitkomen. Het Leiderdorpse DKO handhaaf- de_zich in die derde klasse. De Leiderdorpse formatie had hier mee wel veel meer moeite dan ei genlijk nodig zou moeten zijn. Pas in de voorlaatste wedstrijd tegen mede degradatiekandidaat De Forellen werd het derde klas seschap geprolongeerd. Zater dag werd weer kansloos verlo ren. GZC uit Gouda was in Lei derdorp met 2-7 veel te sterk. Bij de damesteams van LZ'86 en De Zijl/LGB viel dit seizoen ook icii. innen ia ccu uilig, ccii auci- le tijd een heel andere zaak. Ik koos voor het eerste en ben er ge lukkig mee", aldus de 26-jarige Tanzaniaan Shahanga, die zoals veel Afrikaanse toplopers gebo ren is in het hooggebergte. Het was al de tweede seizoenzege weinig te genie'ten. De Zijl/LGB degradeerde naar de tweede klasse. LZ'86 handhaafde zich wel in de eerste klasse maar de manier waarop dit gebeurde was niet erg aansprekend. De laatste wedstrijden leverde voor beide teams een nederlaag op. LZ'86 verloor van IJsselmeeuwen met 4-7 en De Zijl/LGB verloor van HZC/Weusthag met 11-4. Ook voor de reserve teams zit de competitie er op. In de hoofd klasse speelde de tweede teams van LZ'86 en De Zijl/LGB een minder belangrijke rol dat vorig jaar. Beide teams konden zich wel moeiteloos handhaven in de hoogste afdeling. HZC/de Rob ben werd kampioen van Neder land. In de eerste klasse kwamen de derde teams van de Zijl/LGB en LZ'86 uit. Beide ploegen speelde een goede competitie en eindigde in de subtop. In de re serve tweede klasse komen twee ploegen uit deze regio uit. LZ'86 4 kon zich zonder moeite hand haven. Ondanks het feit dat men twee punten in mindering kreeg omdat men een adspirant mee liet spelen die te jong was om in een senioren team in te vallen, werd een goede middenmoot po sitie bereikt. Het reserve team van Katwijk deed het heel wat beter dan de hoofdmacht. In de tweede klasse speelde de Katwij- kers een vooraanstaande rol. DIRK KLOOS gddii. II CL nugc icui^u cii uc warmte begonnen al gauw hun tol te eisen. Masong, een andere Tanzaniaan die bij de wereld kampioenschappen marathon in Helsinki vijfde werd, moest al spoedig na Lambregts' vrijwilli ge stop lossen. Shahanga ook, maar hij kwam terug bij de Ke- niaan Nzau, een andere Tanza niaan, Barie en Europees record houder Carlos Lopes. Kramp Op het punt waar de marathon pas echt begint, de 35 kilometer, viel de beslissing. Lopes moest met kramp betalen voor het constant volgen van het tempo van de Afrikanen. De Keniaan Nzau ver liet het parcours, „omdat hij als haas was ingehuurd" vertelde de vertrouwensman van de tot de „sportschoenenstal" van zijn werkgever behorende lopers, Jos Hermens. Iets wat manager Ge rard Rooijakkers later ontkende. „Daarover wil ik met Jos nog wel eens spreken", aldus de man die nogal wat tegenslagen te verwer ken kreeg. Een ervan trof hem letterlijk, want na 15 kilometer viel hij uit de volgauto, waarna een fikse wond boven het oog van hechtingen voorzien moest worden. De an dere tegenslagen waren het niet verschijnen van de nummer 2 op de wereldranglijst, de Tanza niaan Ikangaa, die van zijn bond LEIDEN - Door slechts gelijk te spelen tegen DTV (10-10) profi teerde Fides Pacta nauwelijks van de misstap van koploper VES. Zuiderkwartier, dat StSn- fries verraste (9-9) hield haar kan sen op lijfsbehoud. Vrijwel beze geld is echter het lot van De Da naïden, na de onfortuinlijke ne derlaag tegen Die Haghe (3-4) en de overwinning van Pernix op DEVD (6-8). Op het gladde gravel bleek Fides Pacta niet in staat zich het laag geplaatste, voor haar kansen knokkende DTV van het lijf te houden. Vooral verdedigend kwamen de Leidenaren slecht uit de voeten, waardoor de schut ters vrij konden aanleggen. Fides Pacta kwam ook geen moment los. Tot driemaal toe werd een uitlooppoging nog in dezelfde opstelling teniet gedaan en ook een 4-6 voorsprong, vlak na rust (4-5) verkregen, kon niet worden vastgehouden. In een zwakke Leidse periode kwam DTV op 7-6 hetgeen coach Bos noodzaakte Aad de Vos in te zetten voor Henk van der Waals. Fides herstelde, maar het was toch DTV, dat in voordelig posi tie de slotfase inging. Fides ging langs de rand van de afgrond, want nadat Henny Piket de ge lijkmaker (10-10) in de mand ge deponeerd had, behoefde niet meer te worden uitgenomen. De overige goals kwamen uit han den van Dick Onderwater (3), Henny Piket (2), Janneke Ver- lind, Ronald van der Velden, Ro bin Sommeling en Nico Pikaar. De wedstrijd tegen Stanfries, on betwist een topploeg, stond bij coach Simon Boot niet geno teerd als een van de kansen op puntenwinst voor Zuiderkwar tier. De 9-9 die uit het vuur werd gesleept, was reden tot vreugde, al zette Boot wel kritische kant tekeningen. "Er heeft duidelijk nog meer ingezeten. De laatste strafworp was dubieus, Charles Stijger schreeuwt 'overnemen', dat gaat allemaal goed en toch legt de scheidsrechter de bal op de stip". Ondanks het windnadeel beheer ste Zuiderkwartier na rust (5-3) het duel. Door goed gegroepeerd spel konden prijsschutters Rens Henzen (4) en Erik van Lunteren (4) achter de korf tot schot ko men, waarbij veel loopwerk ver richt moest worden om vrij te ko men. Nadat Ineke de Hertog Zuiderkwartier bij 5-5 naast de a Xftvfl ..Mn/ Sa niet naar Rotterdam mocht afrei zen omdat hy gast is tijdens een party met bezoekend IOC-presi- dent Samaranch, en voorts de mededeling van Hermens dat nummer 3 van de wereldrang lijst, de Keniaan Nzau, niet meer dan een zij het lang volhardende tempomaker was. Heel andere berichten dan voor de Rotter damse marathon, toen trots ge meld werd dat de nummers 1, 2 en 3 van de huidige wereldrang lijst met Lopes op jacht zouden gaan naar een toptijd ROTTERDAM (GPD) - Wim Ver hoorn, de Nederlandse bonds coach van de marathonlopers, verwacht dat Jacques Valentin op 12 mei in Amsterdam alsnog een poging zal doen om de olym pische marathonlimict van 2.13 te halen. „Voor die tyd is er geen beslissing te verwachten over de na Nijboer en Vriend derde loper thuisclub schoot zorgden Van Lunteren en, na 7-7, Henzen tot tweemaal toe voor een twee- punts marge. Kort voor tijd ging ook deze laatste teloor. Kort voor tijd ging het ene punt alsnog voor De Danaïden verlo ren. Na bijna negentig minuten korfbal van bedenkelijk niveau zette de 'topper' Die Haghe de Leidse degradatiekandidaat op zij: 3-4. In de beginfase was de Haagse ploeg technisch supe rieur, maar ook toen was het ren dement vrijwel nihil. Weliswaar was het na twee minuten 0-1, maar pas na de gelijkmaker van Frans Brand halverwege de eer ste helft volgde een tweede tref fer. De impasse in de score werd pas na rust doorbroken door Eric Kromhout, maar het spelpeil zou nog verder dalen. Cees Chris- Eric Kromhout is zijn man kwijt, maar door overnemen van Herman Hulsman is zijn hoekschot toch 'verdedigd'. (foto Holvast) Overigens was de prestatie (2.11.47) van de als tweede finis hende Zakaria Barie een opmer kelijke. Het was de eerste mara thon van de Tanzaniaan, die vori ge maand bij de WK op de tien (weg)kilometer Robert de Castel la versloeg. Ook Martti Vainio debuteerde sterk. Als baanloper pakte hy voor Finland goud op de 10 kilometer (EK '78) en brons op de 5 kilometer (WK Helsinki '84). In Rotterdam toonde de 33- jarige met 2.13.04 aan marathon toekomst te hebben. voor Los Angeles", aldus Wim Verhoorn. In Rotterdam benadrukten Lam bregts en Verriet, die beiden li miettijden van resp. 2.12.48 (To kio) en 2.12.41 (Maassluis) scoor den, voor Los Angeles geen ma rathon meer te lopen. Beiden la ten de beslissing over de derde olympische ticket aan de KNAU over. tiaanse zette De Danaïden op een 3-2 voorsprong, ondanks twee wissels, Nelleke de Bruin en Pie- ter Koorneef, De Danaiden's laatste wapenfeit. Een mislukte pass van een Die Haghe aanval ler sloeg door de korf, waarna een laatste schot alle hoop de bo dem insloeg. De overlevingskansen van De Da naïden zijn minimaal, te meer omdat Pernix in haar inhaalrace DEVD, zes punten voor op De Danaïden, achter zich liet. Het duel op het gladde Amstelveense gravel werd kort voor tijd in Leids voordeel beslecht. "Het veld bepaalde de wedstrijd, maar er was zeker meer van te ma ken", vertelde coach Engel na af loop, doelend op de 0-3 voor sprong, die voor rust (2-3) al gro tendeels verloren was gegaan. Het werd zelfs 6-5, maar nog in de- ROTTERDAM Rolstoelatleet André Moedig noteerde in Rot terdam een tegenvallende tijd. Had hij halverwege nog goede hoop om binnen de drie uur te finishen, in het tweede gedeelte brak hem de te korte voorberei dingsperiode op. De Leidenaar, die ontevreden was over zijn startpositie achter in het deelne mersveld en daardoor laat op gang kwam, ging over de eind streep in 3 uur en vier minuten rond. Vorig jaar, toen invaliden voor het eerst meededen in de Maasstad en een betere start plaats kregen, finishte Moedig in 3 uur en 20 seconden. Kinheim-Lisse 90-89. Lisse had de thuiswedstrijd met 79-80 verloren en moest dus met twee punten winnen om in het bezit van de beker te komen. Lis- se moest dit dan ook nog doen zonder de vakantie vierende guard Eric van Zelm. Toch speel de de ploeg van coach Han Wal- laart (het volgend seizoen bij het Delftse DAS op de bank) een pri ma party. Aanvankelijk leek Kinheim een beslissende voor sprong op te bouwen, want de 42-37 ruststand werd in de twee de helft zelfs 72-64 met nog drie minuten te gaan. Lisse zette toen een press in en pakte in de span nende slotfase een 74-75 over winning. Niet genoeg dus voor de totaalzege en een verlenging was noodzakelijk. In deze extra speeltijd leken de Lissenaren het hoofd koel te houden en pakten een voor sprong van vyf punten. Pas in de laatste minuut kwam de thuis ploeg weer op voorsprong: 90-89. Lisse had toen balbezit en kreeg met nog vier seconden te spelen twee vrije worpen toege wezen. Op het scorebord stond echter de foute stand 91-89 ge projecteerd. Lisse dacht met de twee punten uit de vrye worpen hooguit gelijk te kunnen komen en zou dan naast de beker grij pen. Er werd toen gekozen voor de kans op een normale score met een eventuele bonus vrije worp, die de Lissenaren dan op 91-92 zou kunnen brengen. Dit echter mislukte en na afloop bleek pas dat de echte stand 90-89 was en Lisse aan twee zelfde minuut scoorde Janneke Mulder de gelijkmaker, waarna Carla Kuipers nauwelijks zes mi nuten later het duel, dat zich door het vele balverlies onder de korven voornamelijk in het mid denvak afspeelde, besliste. Ty- dens het op balbezit spelen scoorde Kees Brokaar 6-8, zijn tweede treffer, terwijl Peter Kui pers (2). Carla Kuipers en Kees Hortensius de overige treffers op hun naam brachten. TOP kwam dankzij een 6-8 zege op Merwic samen met Kwiek(Hg) en De Overkanters aan de lei ding. De hekkesluiter verzette zich hevig en groter dan twee treffers werd de marge niet, ook al omdat de Sassenheimers te veel kansen lieten liggen. Egbert Dijkstra zorgde voor 0-2 en daar na tilden de ploegen om en om de korf doorborend de score via 3-4 naar 6-8, waarby Dijkstra zich met vier treffers onderscheidde. Sjoerd van der Klaauw scoorde tweemaal, terwijl de overige tref fers op naam kwamen van Gerco Langelaan en Anne van der Zaag. Ons Eiland versterkte haar koppo sitie ten koste van ONDO(M), dat met 8-6 werd geklopt. Na een half uur in de tweede helft (rust 4-4) kwam de Leidse ploeg mid dels twee door Olga Soudan be nutte strafworpen op 5-7, het geen het laatste verzet van de Middelburgers brak.Ook René Arnoldus scoorde tweemaal. Fiks zorgde ervoor dat Ons Eiland verder afstand kon nemen door de voornaamste concurrent IJs- selvogels met 5-11 te verslaan. Halverwege was de ploeg uit Moordrecht al volstrekt kans loos: 0-7. Robert van der Kraan scoorde driemaal, Sandra van Gelderen, Theo Vreeken en Nico van Weizen elk tweemaal. Velocitas haalde in de streekderby tegen Tempo een 5-1 achter stand, opgelopen door verdedi- gingsfouten m de eerste twintig minuten, nog volledig op. Na rust (5-3) gingen de Leiderdor pers een kwartier lang aan de lei ding, maar de voorsprong bleef tot 5-6 beperkt. De grillige strijd eindigde onbeslist doordat Mar- tine van der Water twee minuten voor tijd voor 8-8 zorgde. Crescendo is koploper DKV nu tot twee punten genaderd. De ploeg van coach Piet l'Ami boekte een overtuigende 8-9 zege op Olym- piaan. Anita Alberts (3) en vooral Hans Westerbeek (3), in een vak met invallers Ilone Leperlaar en Wijnand Alberts, hadden een groot aandeel in de overwinning. De Algemene raakte vlak voor rust met 4-2 achter op hekkesluiter WION en slaagde er nadien niet meer in naderbij te komen. Coach Jan Sjardijn weet de ne derlaag aan een 'chronisch da mestekort'. veroorzaakt door het grote aantal blessures. Junioren Edith Weymans en Alfred Lam- booy vielen in en scoorden. Fluks verloor onverwacht met 8-9 van De Dijkvogels. Coach Kees van Vliet legde na het zaalsei- zoen de prioriteit by de reserves en voor het verzwakte eerste team was ook de laaggeplaatse ploeg uit Maasdijk te sterk. Nieu weling Wim Hageman scoorde nog tweemaal. punten uit de vrije wopen ge noeg had gehad om naast Kin heim te komen en zo een tweede verlenging uit het vuur had kun nen slepen. Protesten tegen deze gang van zaken hadden geen ef fect en de beker ging naar Kin- Blitz-MSV 95-76. MSV had blijkbaar geen puf meer om de competitie waardig te be sluiten. Theoretisch was er nog uitzicht op de tweede plaats ach ter kampioen Argus, maar ook deze wetenschap motiveerde de Noordwijkcrs niet. Coach Krau- wel, die volgend jaar niet meer bij MSV terugkeert, moest het in deze ontmoeting doen zonder Peter Goossen en Rick Driessen en vooral de eerste werd volgens Krauwel node gemist. By Blitz was coach Ton Kallenberg de grote afwezige. Ook Kallenberg is het volgend seizoen niet meer by Blitz actief MSV bood in het begin nog wel enige tegenstand, maar toen hal verwege de eerste helft Blitz een kleine voorsprong nam legde MSV het hoofd prompt in de schoot. Bij de basketwisseling was het 45—37 en in de tweede- helft maakte de Noordwykers er helemaal een bende van. Er werd nauwelyks meer verdedigd en Blitz kon via de goed spelende Peter Verkerk en John Raam zijn gang gaan. MSV schoot over de hele wedstrijd 37% en dat zegt voldoende. Bij Blitz scoorde Pe ter Verkerk 19 en John Raam en Rolf van Oort ieder 16 punten By MSV was Wlliam de Haas met 23 de beste schutter. ROTTERDAM (GPD) - De KNAU zal straks tijdens de olympi sche marathon door drie mannen (Nijboer, Vriend en Verriet, Valentin of Lambregts) en een vrouw vertegenwoordigd zijn. In de Rotterdamse marathon sleepte Carla Beurskens als winnares bij de dames de vierde ticket in de wacht, waardoor het KNAU- totaal in feite al op acht is gekomen, want Ria Stalman, Tineke Hidding, Rob Druppers en Robert de Wit zijn op grond van hun WK-prestaties van vorig jaar al voorlopig aangewezen. „Ik had geen besef meer van de tijd. Aan de reacties van het pu bliek hoorde ik dat het erom zou hangen", reageerde Carla Beurskens na de enerverende finish, waarby de 32-jarige Lim burgse vier seconden voor het verstrijken van de limiettijd van 2 uur en 35 minuten de klok liet stilstaan. Een close-finish na een tot 30 kilometer vlekkeloos volgens het schema verlopen race. „Daarna ging het toch moeilijker. Het moet de warmte gëweest zijn. Donderdag was het in Rotterdam nog 8 graden, en nu bijna 20 graden. Er zat weinig zuurstof in de droge lucht", vertelde Carla Beurskens, die na de EK van Athe ne (5e) en WK van Helsinki (17e) als marathonloopster al voor haar derde grote toernooi staat. In '78 nam zij als baanloopster ook al deel aan de EK van Praag. ROTTERDAM (GPD) - Precies 35 jaar geleden vestigde de Tsjechische „lokomotief" Emil Zatopek zijn eerste wereldrecord op de 10 kilometer. De tijd van 29.28.2 was toen een formidabele. Zaterdag namen in Rotterdam zes marathonlopers het 10-kilometerpunt in 29 minuten en 12 seconden. Zestien seconden sneller dus. Weliswaar heeft de atletiek zich sinds Zatopeks optreden in een ra zendsnel tempo ontwikkeld, maar niet zo snel dat mara thonlopers zich zo'n rappe opening kunnen permitteren. Eigenlijk was het na die 10 kilome ter al duidelijk: ook de voor de vierde achtereenvolgende keer geprogrammeerde wereldre cordpoging op de marathon zou niet slagen. De winnaar, de Tan zaniaan Gidamas Shahanga, was een sterke, maar de hoop dat de wereldranglijst op zijn kop zou worden gezet bleek ijdel. De win nende tijd (2.11.12) was een inter nationaal weinig aansprekende. Een tegenvaller voor de Rotter damse organisatie, die er nooit een geheim van heeft gemaakt één ding te willen: op de Coolsin- gel moet eens de atleet arriveren die sneller is dan Alberto Salazar mat 9(11! 11 (M«,i> 'Q1 1 thousiasme groot toen de kop groep na vijf kilometer al een halve minuut en na 10 kilometer al anderhalve minuut voor sprong had op het schema van vorig jaar. Schema's leerden dat die opening overeenkwam met de onwezenlijke eindtijd van 2 uur en 6 minuten... Schema Gelukkig laten wereldrecords zich niet via schema's dicteren. „Het ging inderdaad veel te snel. Toen dat bleek, ben ik mijn eigen race gaan lopen. Voor de 30 kilometer heb ik mij even terug laten val- van de in Amerika lichamelijke opvoeding studerende Shahan ga. In februari won hij in Los An geles de pre-Olympische mara thon. Zijn tijd was 2.10.19, nog steeds de beste wereldseizoen- prestatie. Gerard Nijboer (daar derde in 2.10.54) ervoer toen aan den lijve wat (overigens nog steeds) de Afrikaanse tactiek is. Zaterdag ondervond tempoma ker Cor Lambregts dat weer. Deels was de Limburger zelf ver antwoordelijk voor dat te hoge aanvangstempo, „maar Afri kaanse lopers zijn niet in te to men. Als ik het tempo niet aan gaf, dan was het wel Barie of Nzau die vooruitsnelden. Ik ge loof overigens niet dat alleen het hoge aanvangstempo oorzaak was van de teleurstellende eind tijd. De plotselinge warmte heeft velen problemen bezorgd", vond Lambregts, die na ruim 22 kilo meter als gepland uitstapte. De halve marathon was toen net in 1.03.23 gerond nadat de eerste 20 kilometer in 1.00.04 was ge- Bloemen voor marathonwinnaar Gidamas Shahanga. LEIDEN Het basketbalteam van Lisse heeft de tweede finale-wedstrijd om de Nederlandse B-beker met klein verschil van het Haarlemse Kinheim verloren. Het werd 90—89 na verlenging, waardoor Kinheim de beker pakte. Blitz won de laatse competitiewedstrijd van het seizoen met groot gemak van het uitgebluste MSV: 95-76.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 19