Excelsior- Feyenoord: 'Niet om aan te zien Piet de Visser: 'We hadden meer verdiend' C 'Holverda niet beschikbaar' Menzo houdt AZ van winst af Treurige lachfilm in Rotterdamse Kuip Den Haag woedend op voetbalbond Jurrie Koolhof op schot 'Goethals heeft ons aangezet tot die omkoping' Frost en Troke pakken Europese badrmntontitels ROTTERDAM (ANP) Trainer Bert Jacobs van Sparta toonde zich gistermiddag uiterst verbol gen over de wijze waarop zijn spelers Blind en Holverda voor de Olympische selectie voor de wedstrijd tegen Italië zijn uitver kozen. „Normaal is", aldus Ja cobs, „dat zo'n keuzeheer met mij telefonisch contact opneemt alvorens de spelers te kiezen. Ik heb het in de krant moeten lezen. Wij gaan met een zwaar Paas weekeinde tegemoet. Die wed strijd tegen Italië heeft niets te betekenen. Enfin, Holverda zal toch moeten afhaken. Die is van wege een vandaag opgelopen forse enkelblessure woensdag zeker niet beschikbaar". Sport Go Ahead Eagles - FC Den Bosch 0-1 (0-1). 37. Van der Horst 0-1. Scheidsrechter: Smeenk. Toeschouwers: 4500. Willem II - PEC Zwolle 1-2 (0-0). 62. Fühler 0-1, 64. Van Roon 0—2, 71. Van den Dungen (strafschop) 1—2. Scheidsrechter: Keizer. Toeschouwers: 7000. PSV - FC Groningen 3-1 (1-1). 13. McDonais 0-1, 32. Stevens 1-1, 65. Koolhof 2-1, 78 Hysen Sparta - Fortuna S 1-1 (1-0). 34. Holverda 1-0, 47. Smeets 1-1. Scheidsrechter: Thomas. Toe schouwers: 3500. FC Utrecht Volendam 2—2 (1-2). 11. Holshuysen 0-1, 15. Van der Ham 1-1, 44. Guyt 1-2, Excelsior - Feyenoord 0-2 (0-0). 68. Houtman 0-1 (strafschop), 72. Houtman 0-2. Scheidsrechter: Blankenstein. Toeschouwers: 19.130. Gele kaart: Rutjes (Excel- DS'79 - Helmond Sport 0-4 (0-1). 2. Corbijn 0-1, 59. Corbijn 0-2, 84. Corbijn 0-3, 87. Meeuw- sen 0-4. Scheidsrechter: Draais- ma. Toeschouwers: 1000. Gele kaart: Andries (Helmond Sport). Roda JC - Haarlem 0-1 (0-0). 81. Van der Veldt 0-1. Scheidsrech ter: Geurts. Toeschouwers: 5000. EERSTE DIVISIE Telstar - Eindhoven 1-0 (1-0). 21. Wildschut 1-0. Scheidsrech ter: Hartland. Toeschouwers: 2500. Gele kaart: Haverkort (Tel star) en Lemmens (Eindhoven). Heracles - NEC 5-2 (1-2). 16. Ten Westenveld 0-1, 23. Viever- mans 0-2, 37. Schepens 1-2, 49. Langhenkel 2-2, 63. Kruzen 3-2, 71. Van Staa 4-2, 82. Ter Mors 5-2. Scheidsrechter: Roelofsen. Toeschouwers: 2500. Wageningen - FC Twente 1-1 (0-1). Ashcroft 0-1, 86. Van der Klift 1-1. Scheidsrechter: Seve- rein. Toeschouwers: 3500. Gele kaart: Cooke (Twente). Van Marwijk 3-0, 55. Adam 4-0, 90. Könemann 4—1. Scheidsrech ter: De Munnik. Toeschouwers: FC VW - NAC 2-1 (1-0). 44. Tai- huttu 1-0 (strafschop), 58. Smits 1-1, 90. Verlijsdonk 2-1. Scheidsrechter: Van der Niet. Toeschouwers: 3000. Gele kaart: Nijssen (VW) en Van Eenen- naam en Heeren (NAC). Cambuur - De Graafschap 1-1 (0-0). 59. Street 1-0, 62. Wanders 1-1. Scheidsrechter: De Vrieze. Toeschouwers: 7000. Gele kaart: Loovens (De Graafschap). SC Veendam - Heerenveen 1-2 (1-1). 29. Dieterman 1-0,34. Hen- driksen 1-1, 83. Boskma 2-1. Scheidsrechter: Van der Laar. Toeschouwers: 1800. ALKMAAR (GPD) - Ajax, dat in theorie nog kans maakte lijstaanvoerder Feyenoord te achterhalen, toonde gistermiddag in de praktijk nogmaals aan daar allang niet meer in te geloven. De Amsterdam mers, die met hun gedach ten al bij volgend seizoen zijn, mochten dan ook erg blij zijn met het uiteinde lijke 1-1 gelijkspel bij AZ'67. Ajax-trainer Aad de Mos wilde met het oog op de toekomst dan ook wel eens zien hoe de jonge voor stopper Wilco van Buuren zich hield in een lastige uitwedstrijd. Liet Van Buuren Aad de Mos ROTTERDAM - Feyenoord is er gisteren in geslaagd in één klap de goede indruk te vernietigen die het de laatste wedstrijden had gemaakt. In de derby met Excelsior knoeide het Rotterdamse team zodanig dat de spelers er achteraf zelf van walgden."Dit was afschuwelijk slecht", klonk het hartgrondig gemeend uit de mond van Peter Hout man. De spits, die er met twee doelpunten dan tenminste nog voor had gezorgd dat het lachwekkende treffen winst (2-0) opleverde voor de kampioen in spé, drukte er kern achtig de kwaliteit van het voetbal mee uit. Die was ver beneden peil, een koploper onwaardig. Het was alsof Feyenoord, 'uitspe lend' in de eigen Kuip, zelf nog even wilde aantonen dat het straks alleen maar titelhouder wordt bij gebrek aan beter. Zelfs als werd ingecalculeerd dat de kleine buur alle medewerking weigerde aan het totstand ko men van een echte wedstrijd en dat het veld 'abominabel slecht' was, dan nog kon niemand om de constatering heen. dat er dit keer een demonstratie was gege ven van wat het begrip voorjaars moeheid inhoudt. Nu een dubieuze penalty (scheids rechter Blankenstein: "Pattina- ma tikte de voet van Duut weg". Pattinama: "Duut struikelde over zijn eigen benen, omdat zijn hak tegen mijn knie kwam". Duut: "Hij liep me omver") Feye noord over het dode punt had moeten heenhelpen, werden de voor de hand liggende vluchtwe gen uiteraard ingeslagen. Om het merkwaardige verval te verkla ren na de sterke en scherpe pres taties tegen Roda JC en Haarlem, werd naar excuses gezocht. "Ex celsior wilde gewoon niet en het veld was net een knollentuin. Na een paar dagen zonneschijn droogt het volledig uit en glijdt de bal er niet meer op. Er zou ei genlijk verplicht gespoten moe ten worden", probeerde trainer Libregts aanvankelijk, maar hij begreep zelf dat hij daarmee niet kon volstaan. Ook met zijn kriti scher opmerkingen: "Er was geen agressiviteit, we gingen mee in het trage tempo van de tegenstander en teveel spelers waren niet in de wedstrijd", drukte hij zich echter nog zwak uit. Parodie Excelsior-Feyenoord liet zich het best omschrijven als een negen tig minuten durende parodie op het voetbal, die het goed zou hebben gedaan als lachfilm als het niet zo gênant was geweest. Als ooit werd bewezen hoe het er met het spelletje voorstaat in Ne derland, dan was dat gisteren wel. Worden Cruijff en zijn aan- DEN HAAG (GPD) - Het twee de elftal van FC Den Haag heeft afgelopen zaterdag van de scheidsrechter moeten ver nemen dat men bij winst op De Graafschap zeker zou zijn van de titel in de reserve eer ste divisie A. De KNVB had nagelaten het bestuur van de Haagse vereniging ervan op dc hoogte te brengen dat naas te concurrent Go Ahead Eagles afgelopen dinsdag avond een inhaalduel tegen Heracles met 1-0 had verloren en daardoor vrijwel was uit geschakeld voor de titel. Onvoorstelbaar Manager Eddie Hartmann van FC Den Haag: „Het is dat scheidsrechter Jansen vlak voor aanvang van de wed strijd tegen De Graafschap oen opmerking maakt over de nieuwe stand, anders hadden we nu nog niet geweten dat we kampioen zijn. Het is on voorstelbaar dat de KNVB niets van zich heeft laten ho ren. Aan de andere kant is dit voorval slechts een bevesti ging van hoe men in Zeist werkelijk over het jeugdvoet bal denkt. Het praten over de promoting van het jeugdvoet bal gaat de heren uitstekend af, maar in de praktijk komt er niets van terecht". Aangezien het tweede elftal van FC Den Haag De Graafschap oprolde met 5-0 en dus promo tie naar de reserve eredivisie veilig stelde, was Hartmann gedwongen in Doetinchem op zoek te gaan naar een bloe- menzaak. „Eigenlijk is het te gek om los te lopen". speelpunten afgeschermd, dan is het direct gebeurd met de varia tie in het team dat aan kop gaat in de vaderlandse eredivisie, dan komt er gewoon niks meer uit en wordt de sneltrein een boemel- trein die bij elk station (lees te genstander) stopt. "Alles ging door het midden en precies in de fuik", had Libregts met de 19.000 joelende kijkers geconstateerd. Excelsior viel daarbij niet eens al te veel te verwijten. Voor de thuisbeurt uitgeweken naar de Kuip, wilde het voor alles de schijn van competitie-vervalsing wegnemen. "Om Feyenoord het leven zo zuur mogelijk te ma ken", had trainer Jacobs zijn middenvelder Peter Pijpers be last met een scherpe bewaking van Cruijff, had hij Aad Leen heer linkervleugelverdediger ge maakt, "omdat hij de enige is die Gullit op snelheid bij kan hou den", en had hij Van Tour aan Troost gekoppeld om diens aan vallende uitstapjes in te dam men. Met Pattinama als cipier van Hoekstra werd Feyenoords sterke rechterkant 'ontzenuwd' en van snelheid ontdaan. Aangezien de linkerkant zich ge woonlijk zelf uitschakelt, zolang Brard daar staat, leek Excelsior de grote broer met die tactiek in de houdgreep te hebben. Het eni ge wat niet werkte, was de tegen stoot omdat de gehele frontlinie (Waslander, Beukers, Van Goo- zen) op de tribune leek te hebben plaatsgenomen. "We hadden voorin geen aanspeelpunten, omdat de aanvallers er gewoon niet waren", klaagde Jacobs te recht. De stunt die de trainer van Excel sior vooraf had aangekondigd, behoorde dan ook nooit tot de mogelijkheden, wel leek de 0-0 naar het einde te kunnen worden gedragen door de onmacht van de partner, die voor de pauze zegge en schrijven twee keer voor wat dreiging kon zorgen. zien nog niet aan het grote werk toe te zijn, de noodgedwongen (Storm en Galjé niet fit) opgestel de Stanley Menzo maakte zijn trainer duidelijk recht te hebben op meer kansen onder de Ajax- lat. Het was Menzo die AZ met een aantal uitstekende reddingen in de beginfase van een ruime voor sprong afhield. De derde keeper van Ajax toonde zich tot twee maal toe de sterkste in een recht streeks duel met Tol en ook Tik tak ondervond dat Menzo in een uitstekende vorm stak. "Ik moet mijn ploeg dan ook een groot compliment maken hoe zij Ajax bestreden hebben. Wij had den toch meer verdiend dan dat ene puntje?", vroeg AZ-trainer Piet de Visser zich na afloop af. De AZ-trainer had na afloop recht van spreken, want een agressief spelend AZ had inderdaad meer verdiend tegen dit tamme Ajax. Ajax was in de eerste helft wel veelvuldig in balbezit, maar ge vaar ontstond er nauwelijks voor het AZ-doel. De Amsterdam mers beperkten zich hoofdzake lijk tot risicoloos voetbal, dat meer in de breedte dan in de diepte werd uitgevoerd. De enig goede kans ontstond na een van de spaarzame goede acties van Marco van Basten, die de als laat ste man optredende Fred Filippo met een schitterende beweging uitspeelde, maar de verder on zichtbare Van 't Schip kopte naast. Wilco van Buuren had toen zijn trainer allang aangetoond nog niet geschikt te zijn de voorstop- perspositie pefmanent te gaan bekleden. De problemen in de achterhoede bij Ajax hoopt Aad de Mos op te lossen met het aantrekken van routinier Walter Meeuws, die in België' door een schorsing na de aan het licht gekomen omko-, pingsaffaire tussen zijn club' Standard Luik en Waterschei voorlopig niet meer in actie kan komen. „Wij hebben belangstel ling. Meeuws kan de figuur zijn die rust kan brengen in de ach terste lijn van Ajax", vindt Aad de Mos, die verder stelde dat AZ- aanvaller Tol nog niet op zijn ver langlijstje voorkwam. „Wij heb ben op dit moment beslist geen contacten met Tol". Ook in de tweede helft waren de beste kansen voor AZ. Stein- mann teisterde echter de paal en AZ-uitbinker Bert van der Pop- pe werd door Silooy net op tijd tegen de enkels getikt om hem van scoren af te houden. Geen strafschop besliste scheidsrech ter Mulder, die tien minuten voor tijd toen Ajax via Felix Gasselich al de leiding had genomen, de bal wel op de Ajax-stip legde. Loggie zag zijn kopbal eindigen op de paal en toen hij in de re bound wilde uithalen, haalde Van Buuren hem onderuit. De Engelsman had vanaf elf meter geen moeite om Menzo te passé- MAANDAG 16 APRIL 1984 EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft zijn illussies op de verovering van de landstitel nog niet opge geven. De ploeg blijft hopen op een misstap van koploper Feye noord en keerde daarom zater dagavond - zij het krampachtig - terug op het pad van de overwin ning. PSV versloeg met moeite FC Groningen dankzij twee "be vliegingen" van Jurri Koolhof met 3-1. Koolhof speelt al weken, zo niet maanden onder de maat maar toch krijgt hij nog steeds van trainer Jan Reker het voordeel van de twijfel, omdat de blonde schutter vrijwel iedere wedstrijd een bijzonder moment heeft. Voor 16.000 toeschouwers in het eigen stadion waren die momen ten zaterdagavond schaars, maar ze waren voldoende om FC Gro ningen dat vrijuit kon voetbal len, in de slotfase te overbluffen. Eerste klap De noordelijke ploeg begon zonder Erwin Koeman. Hij werd aan vankelijk nauwelijks gemist. Groningen speelde pressievoet bal met de gedachte dat de eerste klap een daalder moest opleve ren. Groningen nam terecht door McDonald de leiding, nadat kansjes van Van Tiggelen en Fandi door doelman Segers ver ijdeld waren. PSV schrok er niet van, schiep zichzelf een handvol mogelijkheden maar weigerde er een te benutten. Vooral Koolhof mikte constant verkeerd. Na een goed halfuur wees Stevens die het middenveld body gaf, en die er voor het eerst na zijn schor sing weer bij was, zijn ploeg de goede weg door Bouma een voorzet van Wildschut in te kop pen. Tobben Daarna was het weer lang tobben geblazen. Voor beide ploegen trouwens en scheidsrechter Ho- bé deed braaf mee door Brandts voor twee overtredingen binnen een minuut op Roossien niet te bestraffen. Een strafschop zou daarbij niet misplaatst geweest zijn. Het kostte Groningen de ge deelde winst, want daarna kreeg Koolhof het op zijn heupen. Eerst wipte hij de bal met een halve omhaal voorbij Schelle- kens en kort daarop verrichtte hij het voorbereidend werk voor Hysén die koppend voor 3—1 zorgde. Fragment uit het duel Excelsior Feyenoord. Johan Cruijff poogt zich te ontdoen van zijn waakhond Peter Pijpers. (foto anp>. Via Duut, die in de 28ste minuut het eerste schot mocht lossen, en via Brard die in vrije positie vol ledig miskopte. Gelukkig Krachtig uitgescholden in de rust, leek Feyenoord het leven in de tweede rondgang te beteren. In- plaats van elkaar te beschieten, deden de spelers toen in elk ge val pogingen te combineren. Houtman, Gullit (paal) en Cruijff misten de kansen echter die daaruit voortvloeiden; de 'geluk kige' strafschop (kwalificatie van Libregts) besliste in de 68ste mi nuut de voetbal-slapstick in de Kuip, waar allerlei reserves zich warmliepen, maar waar tenslotte alleen Carbo mocht invallen voor de licht geblesseerde Gullit. Het optreden van de huurling duur de zo 'n tien seconden. De rest van de Feyenoorders deed er negentig minuten over om de goede indruk te vernietigen. Houtman besefte het: "We heb ben de punten, maar het was werkelijk niet om aan te zien". PAUL DE TOMBE BRUSSEL (GPD) - Volgens Wal ter Meeuws, de libero van Stan dard Luik die voor zijn aandeel in het omkoopschandaal met Waterschei voor een jaar is ge schorst door de Belgische voet balbond, is trainer Raymond Goethals degene geweest die de spelers heeft aangezet tot omko ping. Meeuws legde afgelopen vrijdag tegenover het Beroepsco- mite van de Belgische voetbal bond (BVB) een volledige ver klaring af over de (hoofd)rol van de ex-trainer van Standard. „Ik ben het beu om misbruikt, gema nipuleerd te worden", verklaar de Meeuws zaterdag voor de VA- RA-radio zijn opzienbarende uit latingen. „Goethals en niemand anders heeft ons aangezet de wedstrijdpremies af te staan aan de spelers van Waterschei. Hij is het ook geweest die de zaken zo heeft weten te regelen dat wij wel moesten meewerken. Goet hals is de hoofdverantwoordelij ke voor de hele affaire". Volgens Walter Meeuws was elke speler van Standard Luik er na de met 1-0 gewonnen voorlaatste wedstrijd van het seizoen 1981- 1982 tegen Cercle Brugge van overtuigd dat het kampioen schap niet meer te missen zou zijn. Met een punt voorsprong op^ Anderlecht en alleen nog de als probleemloos beschouwde wed strijd tegen Waterschei voor de boeg waande men zich reeds nummer één van België. „Raymond Goethals dacht daar echter anders over", aldus Meeuws. „Maandag voor de wed strijd tegen Waterschei liet hij de groep weten dat er 'iets geregeld' moest worden met Waterschei om echt van alles zeker te zijn. Wij, als spelers begrepen niets van die uitspraak, praatten er verder ook niet over. Maar Goet hals hield vol. Nadat hij een ge sprek had gehad met voorzitter Petit van Standard, stelde Goet hals ons de volgende dag voor om onze premies af te staan ten behoeve van de spelers van Wa terschei. Wij hebben dat voorstel massaal van de hand gewezen. Goethals evenwel liet zich niet van zijn stuk brengen en stelde voor om er onderling maar eens over te praten". Walter Meeuws: Volgens Meeuws had Goethals in middels Gerard Plessers bena derd met de vraag of hij in con tact wilde treden met zijn broer Pierre die bij Waterschei speel de. Op woensdag wilde Goethals uitsluitsel hebben van de overige spelers. „Wij lieten hem kortweg weten dat we niet zouden mee werken aan de omkoping", aldus Meeuws. „Toen Goethals dat eenmaal wist besloot hij ditmaal Eric Gerets de volgende dag onder druk te zetten. Eric liet zich jammer ge-1 noeg ompraten en zegde Goet- hals toe om in contact te treden met Roland Janssen van Water schei. De volgende dag maakte Goethals bekend dat alles gere geld was via Gerets en dat hij so lidariteit eiste van de groep. Om dat we Eric niet wilden laten val len hebben we toen noodge dwongen in moeten stemmen met de omkoping. Nogmaals, niet van harte, maar Goethals had het zeer handig gespeeld. Overigens stemde iedereen er mee in onze premies af te staan aan Waterschei. Dus ook Arie Haan, wiens advocaat voor de rechter nog verklaarde dat hij nooit ergens van af heeft gewe ten". Walter Meeuws gaf zaterdag toe dat hy er verkeerd aan heeft ge daan in eerste instantie een valse verklaring af te leggen over de gang van zaken bij het omkoop schandaal. Maar ook dat gebeur de volgens Meeuws onder druk van Goethals, die daarvoor spe ciaal een gesprek had gearran geerd met bondsbestuurder Des- iree Ruyters van Tongeren. Tij dens dit onderhoud op 6 maart, waar Standard-speler Jos Daer- den ook bij aanwezig was, werd overeengekomen dat men vast zou houden aan de versie als zou den de spelers van Waterschei pas na de wedstrijd tegen Stan dard het geld hebben ontvangen. „Eric Gerets, ,die op dat moment al een gebroken mens was door de urenlange ondervragingen en de schorsing door AC Milan, wil de echter niet meer meewerken. Goethals bleef druk op Gerets uitoefenden en beloofde een club voor hem in Frankrijk te zoeken als Erie maar aan dat verhaal vast wilde houden...". Gefrustreerd door de .schorsing van een jaar besloot Meeuws af gelopen vrijdag voor het Be- roepscomite van de Belgische Voetbalbond zijn zwijgplicht te doorbreken. „De schorsingen die ons zijn opgelegd zijn namelijk voor het grootste deel het gevolg van de gelogen versie van de ge beurtenissen. Bovendien kon ik het niet meer opbrengen de waarheid te verzwijgen. Ik hoop dat het nog iets uit kan halen", aldus Meeuws, die voor het geval dat de Belgische voetbalbond toch aan de schorsingen vast houdt voor alle zekerheid liet we ten dat hij „Standard sowieso wil verlaten". Hij is wat dat betreft niet de enige. Gerard Plessers, eveneens voor een jaar ge schorst, heeft vorige week al een onderhoud gehad met manager Gunther Netzer van HSV over een mogelijke transfer naar de Duitse club. Het Beroepscomité komt vandaag weer bijeen om te bepalen wan neer men uitspraak zal doen in het hoger beroep dat de geschor ste spelers hadden aangespan nen. Verwacht wordt dat dit pas na de Paasdagen zal zijn. (Reuter) - De Deen Morten Frost is zaterdagmiddag in Preston voor de eerste keer in zijn loopbaan Europees badmintonkampioen geworden. Frost, die momenteel 'eerste staat op de wereldrang lijst, rekende in de finale snel af met zijn landgenoot en regerend titelhouder Jens Peter Nierhoff: 15-8, 15-2. Frost (26), die vorige maand de all- England titel veroverde, heeft bij belangrijke toernooien al vier jaar niet meer verloren van een andere Europeaan en boekte te gen Nierhoff de 37e overwinning in het enkelspel dit jaar. Nierhoff veroverde in 1982 de Europese ti tel, omdat Morten Frost na een meningsverschil over het te ge bruiken merk racket van deelne ming afzag. Bij de dames pakte de Engelse Hé len Froke de titel. Ze versloeg haar landgenote Sally Podger, die eerder Eline Coene uitscha kelde: 11-5, 11-2.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 14