16 t/m 20 april '84 mededelingen gemeentebestuur Diversen Rioleringswerkzaamheden kruispunt Koornbrugsteeg/Botermarkt Maandag 16 april a.s. wordt begonnen met het opmetselen van een rioolput-muur in de Koornbrugsteeg, hoek Botermarkt. De afde ling rioleringen moet hiervoor een ongeveer vier meter diepe put graven om een aantal hoekpanden definitief aan te sluiten op het enige tijd terug aangelegde hoofdriool Afsluiting rljverkeer richting Botermarkt Het werk heeft tot gevolg, dat verkeer ko mend vanaf de Koornbrugsteeg rechtsaf de Botermarkt op voor een paar dagen niet mo gelijk is. Bevoorrading van de daar gevestig de winkels zal via het Gangetje verlopen. Donderdag a.s. hoopt men het karwei ge klaard te hebben. De afsluiting zal met bor den worden aangegeven. Inspraak Horeca-proef Na uitvoerige discussie in de gemeenteraad is de burgemeester voornemens om medio 1984 bij wijze van proef een aantal Leidse horeca-ondernemingen een bijzondere ont heffing van het sluitingsuur tot 03.00 uur op zaterdagavond te verlenen. Alvorens tot uit voering van dit voornemen over te gaan, heeft de burgemeester gelegenheid gebo den tot inspraak over de inhoud en de om vang van de proef. De inspraakresultaten hebben geleid tot een gewijzigd beleids voornemen. De inspraakresultaten, het commentaar van de burgemeester en het gewijzigde beleidsvoornemen zijn aan de deelnemers aan de inspraak toegezonden, alsmede aan hen op wie de wijzigingen be trekking hebben. Voor andere belangstellenden zijn exem plaren verkrijgbaar bij de informatieba lles van het Stadhuis en het Stadsbouw- huls. Voor nadere informatie kunt u bel len 254167. Informatieve bijeenkomst uitwerkingsplan Kattenpoort Op maandag 16 april, 20.00 uur, In het Anthonlus Clubhuls, Lange Mare 43. Op deze avond wordt een toelichting gege ven op het uitwerkingsplan Kattenpoort e.o.: Voor een vijftal plekken in de omgeving van de Clarensteeg, de Mirakelsteeg en de Kat tenpoort wordt thans een woningbouwplan voorbereid. In totaal gaat het om 27 wonin gen, waarvan twee 2-kamerwoningen, acht 3-kamerwoningen en 17 eengezinswonin gen. Opdrachtgever is de woningbouwver eniging "Werkmanswoningen". Voor deze 5 plekken betekent het een nadere uitwerking van het bestemmingsplan "Maredorp". Nog enkele (premie)koopwoningen te koop Aanmelding gegadigden voor 25 koopwoningen zonder premie en 10 premie A-koopwoningen in Vlek 7 A+B van de Stevenshofpolder. (Deze premie A-koop woningen zijn overgebleven na de eerste verdeling) Wat kosten ze? De koopprijs van de 25 woningen zonder premie bedraagt van 126.000,- tot 139.000,- inclusief de afkoop van de erfpacht. (Zonder afkoop erfpacht f 99.300,-). De koopprijs van de premie A-woningen bedraagt van 116.000,- tot 118.500,- inclusief de afkoop van de erfpacht. (Zonder afkoop erfpacht f 97.500,-). Wie kunnen Inschrijven? - Zij die tenminste 5 jaar ingezetene zijn van Leiden, met uitzondering van studen ten aan de Rijksuniversiteit of aan instituten voor Hoger- en Middelbaar be roepsonderwijs, of; - zij die economisch gebonden zijn aan Leiden of daaraan gelijkgesteld; met dien verstande, dat bij de verdeling van de woningen voorrang zal worden gegeven aan hen die hoofdbewoner zijn van een zelfstandige huurwoning in Leiden beneden de 850,- (kale huur) per maand. Wat moet u doen om u aan te melden? Als u volgens het bovenstaande in aanmerking wenst te komen voor een koopwo ning in de Stevenshof dient u het onderstaande formulier volledig in te vullen en op te sturen aan Directie Woonruimteverdeling, Langegracht 74, 2312 NH Leiden. Het formulier dient op, uiterlijk 27 april 1984 te zijn ingeleverd bij de Directie Woonruimteverdeling Na selectie door de gemeente, ontvangen de kandidaat-kopers begin mei 1984 informatie over de woningen en de wijze waarop de verdeling zal plaatsvinden. knip uit Straat Postkode en woonplaats Samenstelling van het gezin/huishouden en geboortedata man naamgeb. datum vrouw naamgeb. datum kind m/v naamgeb. datum kind m/v naamgeb. datum kind m/v naamgeb. datum kind m/v naamgeb. datum Hoeveel bedraagt uw inko men en dat van uw partner, inklusief alle vaste toesla gen? (kinderbijslag, vakan tietoeslag, gratifikaties en winstuitkeringen buiten be schouwing gelaten) aanvrager/ster bruto per week/maand eventuele partner bruto per week/maand Van uw opgave zullen wij uiteraard een vertrouwelijk gebruik maken. Werkgever aanvrager: Naam: Adres Werkgever partner: Werkgeversverklaringen dienen bij dit forumulier te worden meegezonden. Formu lieren zonder werkgeversverklaring(en) kunnen niet in behandeling worden geno men, met uitzondering van degenen die niet aan het arbeidsproces deelnemen. Naam en adres van de eigenaar van uw huidige woning slaapkamers) slaapkamers) slaapkamers) slaapkamers) Is uw woning een flatwoning!veidieping O benedenwoning bovenwoning eengezinswoning sinds wanneer woont u in uw woning? sinds hoeveel bedraagt de huur (zonder stook-, gas en lichtkosten e.d.? per maand staat u bij de dir. woonr. verdeling ingeschreven als woning zoekende? ja/nee zo ja, sinds wanneer? wat is uw korrespondentienummer? Niet volledig ingevulde formulieren kunnen niet in behandeling worden genomen. Insturen Is mogelijk tot en met 27 april 1984. Openingstijden Musea tijdens feestdagen Museum De Lakenhal en Molen Museum De Valk zijn op Goede Vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur voor publiek geopend. Maandag 2e Paasdag zijn beide musea óók geopend. Instituut Burgerraadslieden Het Instituut Burgerraadslieden is gesloten van 16 tot en met 20 april, in verband met andere dan hulpverlenende werkzaamhe den. De spreekuren ven/allen. U kunt alleen voor lopende kwesties opbellen, 's morgens tussen 9.30 en 11.00 uur, tel. nr. 254142. Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 25 en 27 maandag 16 april Wijk 30 en 31 dinsdag 17 april Wijk 24, 28 en 32 woensdag 18 april Wijk 33 donderdag 19 april Geen grofvuil op Goede Vrijdag Op 20 april Goede Vrijdag wordt geen grof vuil opgehaald. Dit geldt ook voor maandag de 30ste april Koninginnedag. Plaats uw grofvuil dus niet op die dagen buiten, maar houdt het even binnen tot de eerstvolgende ophaaldag. Vijf Meibad Boshuizerlaan 1 Leiden Tel. 312827 Zwembad De Zijl Paramaribostraat Leiden Tel. 120476 Gedurende de Paasvakantie kan de jeugd t/m 15 jaar komen zwemmen van 14.00-15.30 i voor slechts 2,25 per keer op: maandag 16 april dinsdag 17 april donderdag 19 april vrijdag 20 april Woensdag 18 april Is weer PIEKMIDDAG! Van 14.00-15.30 uur kan je komen zwemmen voor maar EEN PIEK 1,-) Bouwplannen Met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 8, van de Woningwet zullen de volgende bouwvergunningen worden verleend: Levendaal 104, wijzigen winkelpui; Gerrit Doustraat 21verbouwen en uitbrei den woning; Korenbloem 42, plaatsen dakkapel in voorgeveldakvlak; Haarlemmerstraat 175-177,verbouwen winkelpand; Haarlemmerstraat 275, verbouwen boven woning; Elise van Calcarstraat 35, plaatsen erfaf- scheiding; Petronella Moensweg 9, plaatsen erfaf- scheiding- Van der Blom-Vijlbriefhof, wijzigen plan voor bouwen 6 woningen met garages waarvoor reeds eerder vergunning is ver leend; Pasteurstraat 30a, verbouwen bovenwo ning; Haarlemmerweg 18, verbouwen en uit breiden woning en bouwen berging Verder is het voornemen de volgende bouw vergunningen volgens de normale procedu re te verlenen: Van der Waalsstraat 31, verbouwen en uitbreiden woning; De Genestetstraat 35, plaatsen dakkapel in voorgeveldakvlak; Javastraat 17, plaatsen dakkapel in ach- tergeveldakvlak; Haarlemmerstraat 29, wijzigen onderpui; Ten noorden van de Willem de Zwijger laan, bouwen tuinhuisje op tuin 207 van het volkstuinencomplex Ons Buiten; Brucknerstraat 6, maken uitbouw aan ach tergevel Alle bovengenoemde bouwplannen liggen vanaf 16 april 1984 gedurende veertien da gen (bij voorkeur tussen 10.00 uur en 12.00 uur) ter inzage in het Stadsbouwhuis, Lan gegracht 72. In die periode kan iedereen schriftelijk bezwaar tegen de bouwplannen indienen bij burgemeester en wethouders van Leiden, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Als burgemeester en wethouders ondanks de ingediende bezwaarschriften en de even tuele toelichting in de commissie ruimtelijke ordening, uiteindelijk toch een bouwvergun ning verlenen, krijgen de indieners van be zwaarschriften hiervan bericht. Daarbij krij gen ze ook informatie over nog openstaande' beroepsmogelijkheden. Uitbreidingsplannen Meubeltoonzaal aan de Verdamstraat Met ingang van donderdag 19 april a.s. lig gen voor een ieder gedurende 14 dagen dus tot 3 mei 1984 de uitbreidingsplannen voor een meubeltoonzaal ter inzage, bestaande uit: b. de bouw van een nieuwe meubeltoonzaal op het braakliggende terren aan de Ver damstraat naast nr. 6. Met het oog op de realisering van deze bouwplannen heeft de gemeenteraad op 12 december 1983 een voorbereidingsbesluit genomen, omdat de uitbreidingsplannen in strijd zijn met het geldende bestemmings plan. Tegen deze plannen kan een ieder schriftelijk bezwaren indienen bij burge meester en wethouders (Postbus 9100, 2300 PC Leiden) gedurende bovenvermelde termijn. Ruimtelijke ordening Voorbereldingsbesluiten De Camp en Zoeterwoudseweg/ Lammenschanspleln In kamer 241 van het Stadsbouwhuis, Lan gegracht 72, ligt voor een ieder ter inzage; 1het besluit van de gemeenteraad van 2 april 1984, nr. 61waarbij wordt verklaard, dat een herziening wordt voorbereid van het bestemmingsplan De Camp voor een gebied globaal begrens door de Caecilia- straat, 't Klooster, de Agnietenstraat en de Vrouwenkerksteeg, alsmedy voor een ge bied tussen de Haarlemmerstraat en de Apothekersdijk, zoals aangegeven op de tekeningen nrs. 11 ST 9022 en 11 ST 9037 met een stippellijn; 2. het besluit van de gemeenteraad van 2 april 1984, nr. 62, waarbij wordt verklaard, dat een herziening wordt voorbereid voor delen van het bestemmingsplan Crone- steinsepolder, het bestemmingsplan Zuid- West en het bestemmingsplan Vrouwen- weg-Vlietweg, globaal begrensd door de Trekvliet, de Zoeterwoudseweg, de Plan- tijnsfraat, en de zuidgrens van het Lam- menschansplein en zoals aangegeven met een stippellijn op de tekening nr. 41 ST 9020. Milieu Hinderwet Verzoek Een verzoek om vergunning ingediend voor de volgende inrichtingen: 1Haarlemmerstraat 143, confectiedetail- handel (Confendex B.V.) 2. Haagweg (achter nrs. 9 en 11), autoher- stelinrichting (R.A. van Dijk) 3. Zoeterwoudseweg 2 (Veilingterrein), op slag c.a. aardappelen, groenten en fruit (J.A.M. Stolwijk) De openbare zitting waar mondeling be zwaren kunnen worden ingebracht wordt ge houden op 2 mei 1984 in kamer 230 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, om: 11.00 uur (voor 1) 11.30 uur (voor 2) 12.00 uur (voor 3) Gemotiveerde bezwaren kunnen schrifte lijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend tot 13 mei 1984. De stukken liggen ter inzage: .a. gedurende de gehele behandelingster mijn in kamer 012 van het Stadsbouwhuis elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur; b. tot 13 mei 1984 in het Informatiecentrum van de Directie Voorlichting in de hal van het stadhuis elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur. Wie bezwaren heeft ingebracht op de bo vengenoemde wijze en iedereen die aan toont dat hij/zij daartoe redelijkenwijs niet in staat is geweest, kan later bezwaren tegen de ontwerp-vergunning indienen. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot de directie Milieu, Stadsbouwhuis, ka mer 012, tel. 254437. 3+2 zits Brutus maakt zijn naam waar door een beestachtig lage prijs.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 26