sta voor wat ik zing Concertagenda Kunst te kijk 'Dolori Dolci' te fragmentarisch Mackintosh en Shegui: prima folk Jard van Nes krijgt Nederlandse Muziekprijs faillissement opheffing vloerbedekking Hotel NOORDZEE Uit in de Randstad VRIJDAG 13 APRIL 1984 Kunst PAGINA 25 Shegui en Iain Mackintosh. Ge hoord: 12 april, Leidse Schouw burg LEIDEN - Twee prima folkcon- certen, gisteravond in de Leid se Schouwburg, elk van een dik uur, met als stoorzender het matig opgekomen publiek. Overigens waren de Iers/ Schotse viermansformatie Shegui en de Schotse folkmu- sicus Iain Mackintosh zelf de bet aan de irritante inmenging van hun gevolg want ze kon den het maar niet laten de zaal te verzoeken mee te zingen of te klappen. Vooral Mackintosh gooide op die manier roet in zijn eigen eten. De sympathieke Schot, die zichzelf begeleidde op een ban jo met een heel lange hals, was er wat te vaak op uit een lam lendig kampvuursfeertje te creëren met als gevolg dat hij telkens afbreuk deed aan de juist zo zorgvuldig opgebouw de spanning. Hierdoor plaatste hij bijvoorbeeld het prachtige stuk over de omstreden deel neming van het Schotse voet balelftal aan een wedstrijd te gen de Chileense elf in een sta dion in Santiago dat in 1973 als straf- en executiekamp had ge diend, in een oneigenlijk ka der. Voor het overige niets dan lof voor Mackintosh die zijn eigen levenswijsheid dat je politieke overtuigingen voor jezelf moet houden, gelukkig niet naleef de. In plaats daarvan wisselde hij komische nummers over zijn twee grote vrienden, bei den wereldberoemde hambur gerverstrekkers, en over zijn favorite trui, af, met diepgra- vender werk. Die afwisseling op zichzelf was voldoende. Het publiek aansporen om toch vooral vrolijk te blijven door middel van meezingen en -klappen was nu net een stap te veel. Shegui bracht zijn gecompliceer de folk op razendknappe wijze. Vooral fluitist John Skelton maakte indruk. Welk rietsten geltje of anderssoortig blaas pijpje hij ook tussen de lippen stak, altijd toverde hij er een zuiver en klankrijk geluid uit, daarbij moeiteloos de talrijke tempoversnellingen volgend. Shegui moet het vooral van de muziek hebben, tekstueel komt de groep niet verder dan droefgeestige liefdesliedjes ('Kitty'). Opvallend was ook de instrumentatie. Temidden van traditionele folk-muziekinstru- menten bevond zich Willie Haines met zijn Korg-synthesi- zer. Tamelijk riskant. Maar de voorspelling van de aankondi ger dat Shegui dan wel trend gevoelige folk zou spelen, kwam niet uit. Ook Shegui wilde het publiek toch vooral laten lachen. Met grappen over duiken in water loze zwembaden en andere zouteloze kul van vooral de mislukte clown George Faux, die, en dit moet worden ge zegd, zijn viool virtuoos behan delde. Al vaker ben ik gestuit op die drang onder folkmusici om leuk te doen en te zijn. Zel den slagen ze daarin. Toch be nieuwd naar het waarom van het een en ander. WIM KOEVOET Jard. van Nes: nooit zo leeg als na de Kindertotenlider'. ARNHEM (GPD) - Om het even of we het over Bachs 'Mattheüs' dan wel Ligeti's 'Aventures et nouvelle aven- tures' of het Handels 'Rode- linda' dan wel liederen van Clara Schumann, Matthijs Vermeulen of Gustav Mahler hebben, de jonge in Arnhem woonachtige mezzo-sopraan Jard van Nes heeft al deze composities en nog veel meer op haar repertoire. Onlangs nog maakte zij diepe indruk met haar indringende vertol king van Mahlers 'Kinderto- tenlieder' samen met het Gel ders Orkest. De Nederlandse componist Theo Loevendi legt op het ogenblik de laat ste hand aan zijn opera 'Nai- ma', waarvan de titelrol door Jard van Nes zal worden ge zongen (première juni 1985) en Wim Laman schreef zijn in 1982 voltooide 'Fleurs du Mal' speciaal voor haar. door Maarten Brandt Zaterdag ontvangt deze begaafde en veelzijdige zangeres in het Utrechtse muziekcentrum Vre- denburg de Nederlandse Mu ziekprijs 1984. Jard van Nes: „Die prijs is in feite een bekro ning van je studie die je hebt af gerond. Kijk, er zijn audities om kandidaat voor de Nederlandse Muziekprijs te worden. Kom je voor dat laatste in aanmerking, dan dien je bij WVC een plan in, dat al dan niet wordt goedge keurd. Mijn voornemen was om bij Christa Ludwig en Noèmie Perugia te gaan studeren. Daar op heb ik mijn kosten begroot en daaruit kon de zaak gefinancierd worden. De uitreiking van de prijs onderstreept dus, dat die periode nu is beëindigd". Maar je bent natuurlijk nooit volleerd. „Uiteraard niet. Zingen is de meest directe manier om je muzikaal te uiten. Immers, het instrument zit in jezelf, sterker nog, je bént op een gegeven moment dat instru ment. Dat betekent, dat het toe passen van zelfkritiek bijzonder moeilijk is. Met andere woorden, je hebt altijd een spiegel nodig. Om maar eens een voorbeeld te noemen: de afgelopen maanden was ik beslist niet tevreden over mijn 'Kindertotenlieder', maar wat er nou precies aan schortte, daar kon ik niet achter komen, ook niet met behulp van de bandrecorder. Eerst ben ik toen naar mijn eigen leraar Herman Woltman toegegaan, die me tech nisch weer op het spoor zette". „Desondanks kwam ik er niet uit. Dan heb je Christa Ludwig no dig, want vergeet niet dat zij de hele Mahler-traditie van haver tot gort kent. Het feit alleen al, dat ze met dirigenten als Klem- perer, Bernstein en Von Karajan heeft samengewerkt zegt vol doende. Met andere woorden, ze geeft ervaringen door van een ge neratie waartoe wij niet meer be horen en dat is van onschatbare waarde. Daar komt nog bij, dat ze Duitstalig is en dus met be trekking tot de tekst adviezen kan geven, die uniek en onmis baar zijn". In tranen - Wat de 'Kindertotenlieder' be treft, hoe overmeester je zoiets, zonder er emotioneel onderdoor te gaan? „Ik heb er een jaar over gedaan al vorens ik ze kon zingen zonder in tranen uit te barsten. Mijns in ziens moet je dat stadium gehad hebben, wil je die gigantische emotionele lading bij het publiek kunnen overbrengen. Maar. op het moment dat je deze liederen voor het publiek zingt, dan dien je je terdege voor ogen te hou den, dat men niet komt om jou te zien huilen, maar om zelf gegre pen te worden. Dat lukt me, al is het een hele toer. Er is dan ook 'Dolori Dolci', een LAK-produktie in de regie van Marjon Smit en Jan Kalwij. Gezien op 12 april in het LAK. Aldaar nog te zien op 13 en LEIDEN - Er zijn op het oigen- blik theatermakers in Leiden en omgeving in verschillende produkties bezig met vormge- vingsexperimenten. Wanneer je de verschillende resultaten met elkaar vergelijkt, ga je zo langzamerhand bepaalde lij nen ontdekken. Onder invloed van grote namen uit de theaterwereld ligt de thematiek op een nogal ab stract niveau en de produkties tenderen in zekere mate naar een esthetische concretisering daarvan. Zo moet je als toe schouwer je kijkgewoonten nogal eens aanpassen: een ver haallijn, waaraan je een eigen interpretatie kunt ophangen, ontbreekt en het veelal met zorg vormgegeven theaterge- beuren moet je zo weinig mo gelijk rationeel benaderen. Je moet als het ware tevreden zijn met herkenbare momenten, die je dan ook zoveel mogelijk gevoelsmatig moet ondergaan. Én de ene keer merk je bij je zelf, dat het je gemakkelijker afgaat dan een andere keer. LAK-produktie 'Do lori Dolci' hoort bij deze vorm van theatermaken; ook hier wordt een aanpassing van de kijkgewoonten verondersteld en zal het zoeken naar een na te vertellen samenhang vruchte loos blijken te zijn. Ga je er van uit, dat de spelers zelf tijdens de improvisatieperiode steeds weer op het thema 'macht' uit kwamen, dan heb je een hou vast, van waaruit je het stuk kunt benaderen. Op het mo ment echter, dat je op een be paalde confrontatie tussen en kele personages greep meent te kunnen krijgen, onttrekt zich dat geheel aan het gebeu ren op het toneel en kun je, en moet je, bij de volgende scène weer opnieuw beginnen. Deze produktie is overigens het resultaat van een periode van samenwerking, waarin Marjon Smit en Jan Kalwij (beiden zijn afgestudeerd aan de Thea terschool in Amsterdam) aan de LAK-leden een speltraining hebben gegeven. Als publiek zie je dus een produkt, dat in een groep in de loop van een bepaalde periode op basis van improvisatie is ontstaan. Om dat een dergelijke training na tuurlijk het accent op de spe lers en de samenwerking in de groep zelf legt, is het gevaar niet geheel uitgesloten, dat er een aantal vanzelfsprekendhe den ontstaan, die voor buiten staanders (dat wil zeggen het publiek) uiteindelijk niet meer zijn na te gaan. Misschien, en dat is een open vraag en zeker geen vaststelling, is deze aanpak te groepsgericht en te weinig publieksbewust. In 'Dolori Dolci' is er weliswaar naar gestreefd om de verschil lende, van de individuele spe lers uitgaande improvisaties binnen een familia-constructie te verenigen. De personages blijken namelijk uiteindelijk één grote familie te vormen on der toeziend oog van de moe- der-figuur. Toch blijkt dat mo del onvoldoende en blijft het geheel te fragmentarisch. WIJNAND ZEILSTRA OVERLEDEN componist, tekstschrijver van schlagers en toneelschrij ver Fritz Rotter is woensdag in zijn woning in Ascona in Italië na een hersenbloeding overleden. Hij was 83 jaar. De in Wenen geboren Rot ter, die al 23 jaar in Ascona woonde, componeerde en schreef de tekst van ca 1.200 liedjes, waaronder ,Ich küsse ihre Hand Madame', ,Wenn der weisse Flieder wieder blüht', ,Ich hab mich so an dich gewöhnt' en ,Lass die Welt darüber reden'. ADVERTENTIE Diverse partijen tegen INKOOPSPRIJZEN. (Het tapijt is niet versneden, levering franko huis.) 55,- 90,- Intertest, zuiver scheerwollen noppen tapijt, voor zwaar intensief gebruik van 219,- nu Desso, zuiver scheerwollen noppen tapijt, in de kleuren camel, bruin, linde, berber en soft blue op dubbele jute rug vanf 289,-nu per str. mtr. J loD,— Desso, het bekende zwaar katoenen tapijt i 8tinten - scotchquardvanf279-nu /aar grof wollen noppentapijt n 6 tinten van f 389,- nu Bergoss, het bekende zuiver scheerwollen hoogpolig tapijt (2 cm) op dubbele jute rug van 439 - tegen inkoopsprijs Intertest, super zware nopperal kwaliteit 5 schapen m van 489,- per str. mtr. nu tegen inkoopsprijs 165,- 175,- ƒ200,- ƒ250,- (stoffering mogelijk) Inlichtingen en stalen: zaterdag 14 april van 11 tot 15 uur KW. Boulevard 8 Noordwifk ROTTERDAM De Doelen vr 13, gr. zaal, 20.15 uur. Het Residen tie-Orkest o.l.v. Hans Zender, m.m.v. Koos Verheul, fluit. za 14, kl. zaal, 20.15 uur, Slotconcert Internationaal Gaudeamus Vertol kers Concours. zo 15, gr. zaal, 20.15 uur, Dutch Swin ging Jazzfestival, m.m.v. Dixieland Pipers. Trio Introduction, Ted Eas- zo 15, hal. gr. zaal, 14.30 uur. Rotter dam Sinfonietta o.l.v. Henk Heu nen, m.m.v. Sofia Kiss, viool. ma 16, kl. zaal, 20.15 uur, Piet Veen- stra, piano. di 17, kl. zaal, 20.15 uur, Haro Ruyse- naars, cello, Ronald Brautigam. Hofpleintheater vr 13, za 14, 20.15 uur, 'Arme Cyrano tragedie van Edmond Rostand, En- i-show Tineke Schouten. Rotterdamse Schouwburg vr 13, za 14. woe 18, do 19, 20 15 uur 'De geboorte van de dichter', to neelspel van Kathy Acker, RO Theater. di 17, 20.15 uur. 'Hamlet' drama van Shakespeare, Theater La Luna. Luxor Theater vr 14, za 14. 20.15 uur, lm weissen Rossl', operette van Ralph Benatz- ky, Hoofdstad Operette. Theater Zuidplein za 14, zo 15, gr. zaal. 20.15 uur. Les cloches de Corneville', operette van Robert Plaquette. Operettekoor Irene, o.l.v. Wil Buitinga. di 17, woe 18, do 19, gr. zaal, 20.15 uur, 'Cabaret Chez Nous', de beroemde Travestie Show uit Berlijn. AMSTERDAM Carré t/m za 21, beh. zo/ma, 20.15 uur, Anc van Duin 'Tele-Theater'. Concertgebouw vr 13. gr. zaal. 20.15 uur, zo 15. 14 uur. Concertgebouworkest o.l Nikolaus Harnoncourt. za 14, gr. zaal, 20.15 uur. Amsterdai ma 16, di 17, gr. zaal. 19.15 uur, K.C.O.V. Excelsior/Amsterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Mein- dert Boekei. woe 18, gr. zaal, 12.30 uur. Nederlands Balletorkest o.l.v. Roelof van Dries- do 19, gr. zaal. 19.30 uur, Amsterdams Philharmonsich Orkest o.l.v. Anton Kersjes. Nieuwe De La Mar Theater vr 13, 20.15 uur, concert Conny Van- denbos. za 14, 20.15 uur, concert Lori Spee zo 15, 14 uur, Tineke Schouten, 'Wan Woeman Sjow'. di 17, woe 18. do 19, 20.15 uur, 'Het Dagboek van Anne Frank' met o.a. Jeroen Krabbé Stadsschouwburg vr 13. za 14. 20.15 uur. Het Publiek- stheater 'De mensenhater' van Mo- zo 15. 14 uur, Nederlandse Operas tichting 'La Traviata' van Verdi, m.m.v. Het Amsterdams Philhar monisch Orkest o.l.v. Hans Vonk en Het Nederlands Operakoor o.l.v. Johannes Mikkelsen ma 16, 20 uur, Nederlandse Operas tichting 'I Puritani' van Bellini, m.m.v. Het Omroeporkest o.l.v. Kees Bakels/Nederlands Opera- koor o.l.v. Johannes Mikkelsen. woe 18, do 19. 20.15 uur. Het Nationa le Ballet 'The Sleeping Beauty'. DEN HAAG Koninklijke Schouwburg i 16, 20.15 uur. Haagse Come- die 'Geschiedenis van een paard' woe 18, 20.15 uur, Gerard Cox en Si- mone Rooskcns in 'Momentopna- hot" vr 13. za 14. di 17. woe 18. 20 30 uur Haagse Comedie en 'De Kersen tuin'. Appeltheater t'm 2 juni, beh. zo/ma/di, 20 15 uur. De Appel met 'Doctor Nero', muziek theater. Diligentia Conny Stuart e.a. in 'De dader heeft het gedaan'. Nederlands Congresgebouw zo 15. 12 uur. Het Residentieorkest met de 'Matthaus Passion'. Theater aan de Haven vr 13, za 14. 20.30 uur, Ka-Theater 'Dagboek van de dief. vr 13, 19.30 uur, Toneelgroep Cen trum 'Dansen', ma 16, 20.30 uur. Dolle Voile Maan dag. muziek, theater, dans. Theater Pepijn vr 13. za 14. 20 30 uur, Cabaret Dubbel Dwars 'Mag ik even afrekenen'. Koninklijk Conservatorium vr 13, 20 uur. Herman Waltman. zang. woe 18. 20.15 t ble m.m.v. T 13. 20.15 uur. 'La Tartuffe' van Mo lière, gespeeld door Koninklijke Toneelvereniging Litteris Sacrum. :a 14, 20.15 uur. Folkloristisch Dan sensemble Achalay en Mion di 17, 20.15 king Theatre ving class' va LAK-Theater woe 18, 20.30 u Leiden English Spea- let 'Curse of the star- i Shepard. ïr. Jan Decleir: 'Ob- van Dano Fo. Pancras. 'Pompeii': r, Bachkoor Holland 'Johannes Passion', Kamerorkest, Frédéric Meinders, woe 18. 20 15 uur. conce orkest, Dvorak, Bax. Circustheater Pieterskerk za 14. 14.30 ui brengt de m.m.v. Amsterd. dir. Charles de Wolff do 19,19 uur. Bachoor Holland brengt de 'Matthaus Passion', m.m.v. Resi dentie-Orkest, Noordhollands Jon genskoor, dir.: Charles de Wolff. Waaggebouw di 17. 20 uur, studentenmuziekgezel schap Sempre Crescendo brengt 'Johannes Passion', woe 18,14 uur. Leidse Kindertheater- groep Klef met 'Jullie kunnen me wat', 6-12 jaar. woe 18. 20.30 uur, Jazz-concert Batida en de Passadina Dreamband. Stadsgehoorzaal za 14. 20 uur. concert Exultate Deo uit Voorschoten en Liederkranz uit Sandhausen. woe 18, 19.15 uur, Ex Animo brengt 'Matthaus Passion', m.m.v. Ge westelijk Orkest, dir.: Wim de Ru. Kapelzaal K&O-gebouw ma 16. 20 15 uur. concert leden van het Residentie-Orkest, do 19. 20.15 uur. concert de Yoegosla- vische cellist Walter Despalj. Microtheater Imperium vr 13, za 14, 20.30 uur, Imperium speelt 'Revue Ritueel'. geen stuk muziek na afloop waarvan ik zo kapot, zo leeg ben als de 'Kindertotenlieder'. Zelfs 'Das Lied von der Erde' haalt het daar niet bij. En het gevaar dat altijd op de loer ligt, dat is iets waar ik werkelijk doodsbang voor ben, is het valse sentiment. Dat mag absoluut niet". „Als ik die liederen sta te zingen, dan bén ik die moeder, die haar kinderen heeft verloren en Jard van Nes is tijdelijk aan de kant geschoven. Dat moet je kunnen, want het is je vak. Je kan dat zo zien, ik ben niet kerkelijk, maar wanneer ik de Mattheüs zing dan is er bij wijze van spreken geen geloviger mens dan ik. Je voelt je religieus betrokken". „Denk maar aan Mahlers 'Tweede Symfonie', die ik met het Con certgebouw Orkest onder leiding van Bemhard Haitink gedaan heb. Zo gauw je die woorden krijgt van 'Oh Röschen Rot'. 'Ich bin von Gott und will wieder zu Gott', dan ervaar ik dat helemaal zo. Ben je daartoe onvoldoende in staat, dan boet je aan geloof waardig in. Denk in dit verband maar aan acteurs. Die hebben het daar soms ook heel moeilijk mee. Het publiek bezit dikwijls nauwelijks het vermogen de rol te scheiden van degene die hem brengt. Vaak moet een acteur, een zanger of wie ook een tegen gesteld karakter belichamen, als dat wat hij zelf is en het gekke is dan, dat dit niet zelden de beste rollen zijn". Zing je ook muziek, waar je geen affiniteit mee hebt? „Nee, alles wat ik zing, daar sta ik vierkant achter. Alleen Verdi. daar waag ik me, met uitzonde ring van het 'Requiem', nog niet aan. Maar, dat heeft een andere reden. Voor Verdi is mijn stem gewoon nog te jong en te dun. Wil ie zijn werk goed zingen, dan moetje zo'n 'bad' van geluid heb ben". „Wagner doe ik wel, hoe vreemd dat op het eerste gezicht ook mo ge klinken. Bij Wagner drijft de stem als het ware boven het or kest, is deze onderdeel van een doorgecomponeerde symfoni sche handeling. Diepenbrock, die ook vrij Wagneriaans is, heeft dat ook, evenals Mahler uit die traditie. Als ik me onderdeel van een geheel weet, dan voel ik me op mijn gemak". „Wat krijg je nu bij Verdi. De rol van het orkest is over het alge meen uiterst secundair, dus alles komt op de stem aan. waarmee je in technische maar vooral in ex pressieve zin het onderste uit de kan moet halen. Ik vind Verdi echter schitterend en wie weet komt de tijd waarop ik een Am- neris, een Eboli kan neerzetten". - De term Nederlandse muzieK is al enige malen gevallen. Je werkt mee aan het platenproject van de Matthijs Vermeulen Stichting. In Theo Loevendi's 'Naima' zul je de titelrol zingen. „Vermeulens 'La Veille', dat aan grijpende anti-oorlogslied vind ik buitengewoon van kwaliteit. Ook de orkestversie is erg boeiend, maar in de concertzaal is die niet uitvoerbaar. Dan ver zuipt de stem volkomen in de veel te dikke instrumentatie. Dat is volgens mij Vermeulens zwak ke punt, die over-orkestratie. Bij de plaatopname is mijn aandeel op een apart spoor gezet en bo ven de rest geplakt. Op een ande re wijze krijg je het eenvoudig weg niet klaar". „'Fleur du Mal' van Wim Laman is een werk waarmee ik erg geluk kig ben. Of het in alle opzichten geslaagd is. weet ik niet. Ook hier is de partituur bij vlagen te dik geinstrumenteerd, want niet voor niets was er bij de première zaalversterking nodig. Evenwel, speciaal het tweede van deze drie liederen is fenomenaal. Ja, ik vind het erg leuk, dat Laman dit opus met mij in zijn hoofd heeft geschreven. Hij heeft me jaren tevoren al gezegd dat hij wat van plan was en er is ook wederzijds overleg geweest, wat ik nu te vens met Loevendi heb over diens opera Naima". LEIDEN- De christelijke oratoriumvereniging 'Exultate Deo' uit Voor schoten geeft morgenavond samen met de Gesangverein 'Liederkranz' uit Sandhausen een concert in de Leidse Stadsgehoorzaal. Deze uitvoe ring heeft plaats in het kader van een uitwisseling van het Duitse en het Voorschotense koor. De Duitse zangers brengen dit weekeinde in Voorschoten door. Het programma van het lenteconcert vermeldt ge deelten uit het oratorium 'Die Schöpfung' van Haydn. Ook zullen ro mantische en hedendaagse liederen ten gehore worden gebracht. Me dewerking zal worden verleend door Addie de Jong(piano) en Aad v.d. Hoeven(orgel). De leiding berust bij Sander van Marion en Hans Recta- Het studentenmuziekgezelschap 'Sempre Crescendo' voert dinsdag avond 17 april zoals al eerder aangekondigd de Johannes Passion uit van Bach uit. Het concert, dat plaats heeft in de Waag. wordt geleid door Bastiaan Blomhert. De christelijke oratoriumvereniging 'Ex Animo' voert de Matthaus Pas sion woensdagavond 18 april in de Stadsgehoorzaal uit. De begeleiding berust bij het Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland, de leiding is in handen van Wim de Ru Het Bachkoor Holland geeft uitvoeringen van de Matthaus Passion op donderdagavond 19 april en op vrijdagochtend- en middag 20 april in de Pieterskerk. De leiding berust zoals al eerder gemeld bij Charles de Wolff Leden van het Residentie-Orkest concerteren op maandagavond 16 april in de Kapelzaal van K&O. Naast de Fantasie voor harp en altviool van Bax en Strawinski's THistoire du soldat' staat het Forellenkwintet van Schubert op het programma. Aan het concert werken mee de violisten Janet Krause en Jaring Walta, de altviolist Andrew Sparrow, de celliste Agnes Jas, de bassist Peter Luit, de klarinettist Ab Vos, de harpiste Stefica Zuzek en de pianisten Galia Shaked en Jan van der Meer De Joegoslavische cellist Walter Despalj treedt donderdagavond 19 april in de Kapelzaal van K&O op. Hij geeft daar een recital met de Neder landse pianist Ronald Brautigam. Op het programma staan de Ciacon- na van Tomaso Vitali, de Sonate in C, opus 102 nr. 1 van Van Beetho ven, de Sonate in D, opus 78 van Brahms en de Introduzione, Arioso en Danza van Boris Papandopulo. LEIDEN - Veel exposities zijn er rond de paasdagen in Leiden en omge ving te bezichtigen. Zo wordt er in de Ars-studio aan de Pieterskerkgracht tot en met 29 april een tentoonstelling gehouden van leden van het schilder- en tekenge nootschap 'Ars Aemula Naturae'. Het gaat om schilderden, aquarellen, tekeningen, etsen, plastieken e.d. De opening is morgenmiddag. Ope ningstijden: dagelijks van 13 tot 16 uur en op donderdagavond van 19 Een expositie van kunstenaars die in hun werk hun christelijk geloof willen uitdragen wordt van 16 april tot en met 18 mei gehouden in de Hooglandse Kerk. De kunstenaars zijn Kees Huigen, Jaap Dieleman, J Haffmans, Cor Fafiani en C.N. in Aars. De expositie omvat schilderijen, sculpturen, etsen en tekeningen. Diverse stijlen zijn vertegenwoordigd fijn-realistisch, gestileerd en abstract. Men kan er terecht van maandag tot en met zaterdag van 11 tot 16 uur en op zondag van 14 tot 16 uur Aquarellen van Agnes Wassing-Hanselaar zyn tot en met 10 mei te be zichtigen bij Jacques van Bellen aan de Langevoort in Oegstgeest. De in Leiden geboren Agnes Wassing, die voor het eerst exposeert, kiest haar onderwerpen uit haar directe omgeving zoals poppen, schoenen, poezen en honden. Haar aquarellen zun licht van toon en laten een voorkeur voor de kleuren blauw en grijs zien. Ze hangen dagelijks te kijk behalve op maandag. De Amsterdammer Nico Bakker stelt zijn aquarellen in ScarabeefPieters- kerkchoorsteeg) ten toon. Ze hangen er tot half mei. Het Huis-Kunst-Huis' in LeiderdorpfWaterleliekreek) herbergt van 18 tot en met 21 april een collectie versierde eieren. Behalve om vogeleieren gaat het om houten en keramische eieren, beschilderde, geëtste en opengewerkte. De exposanten zijn Ai^an Binnenkade, Tiny van Klaar- bergen, Gerard Schutte, Jim Edwards, Conny van Kooten, Wieke Vree Margriet Houben.José Schreuder en Lya-Luise Wolkowiski. Deze ver kooptentoonstelling omvat meer dan tweehonderd met verschillende versieringstechnieken bewerkte eieren. Onder het motto 'Paassfeer rond de Pomp' wordt ook in Warmond geëx poseerd en wel brooddeegfiguren, versierde eieren, collages van veren en kindertekeningen. De exposanten: Jim Edwards, Heieen Kerdijk Guusje van Vliet, Lenie v.d. Veld, Tonny van Egmond, Debbie J oosten] Miep Le Kanne Deprez. Annelies de Niet en een aantal kinderen. De expositie duurt tot en met 26 april. Beschilderde eieren voorts in 'Het Oude Raadhuis' in Warmond. Ze zijn van Margreet Beemsterboer, Tiny van Klaarbergen, Toos Dietz, Winny Otte, Kina Strijker, Wieke Vree en Joke Zierikzee. Eveneens tot en met 26 april

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 25