Pernix 'geselt' DWA Zijl schiet in slotfase tekort Simpele zege Leiden Arbiter blaast valse tonen MSV na winst op de eerste plaats Kostbaar verlies Fides Zuiderkwartier weer als vanouds: 13-9 LZ: toch play-offs LEIDEN - Fortuna mocht niet verliezen. Beschuldigend wezen vingers richting Koerten, de man in het zwart, die in de slotfase een aantal valse tonen blies. Juist in die periode werd Fides Pacta door de landskampioen op achterstand gezet, beslissend voor de uitslag. Coach Bos bleef na afloop realistisch "Wat er ook gebeurt, je draait het toch niet". De frustatie was evenwel groot: opnieuw liep Fides Pacta een winstpunt mis. Sport J MAANDAG 13 FEBRUARI 1984 Kostbaar puntenverlies betekende de nederlaag tegen Fortuna. Want Pams, de naaste belager, won van Ons Eibernest en klom ten koste van de Leidenaren bo ven de rode streep. De degrada tiedreiging neemt fors toe, maar zal het werkelijk zover komen... Coach Gerard Bos rekent van niet: "Welke ploeg heeft ons kansloos gelaten? We doen er toch helemaal niet voor onder, voor geen enkele topploeg. Het zou een ramp zijn, als we eruit gaan!". Fides Pacta speelde ondanks haar lage klassering nog bijna een rol in de titelstrijd tussen PKC, Roh- da en Fortuna. Tot drie minuten voor tijd was de stand gelijk, na dat de Bos-brigade in de twintig ste minuut een 13-12 voorsprong teloor zag gaan. Fortuna leek een punt te gaan verliezen, de op dracht de wedstrijd maar spelbe- vriezend vol te maken had de Fi- des-coach al gegeven. Arno Preuninger, met zeven goals de uitblinker bij de Delftenaren, be sliste echter op dat moment het duel. Fides Pacta kwam er niet meer aan te pas, want spelbevrie- zen is een van de Delftse specia lismen, al langdurig beoefend in de eerste wedstrijd. Er volgde zelfs nog een goal: 13-15. Fides Pacta opende weinig ver trouwenwekkend met een serie gemiste kansen, een strafworp incluis. Een debacle tekende zich al af, 0-4 na elf minuten. For tuna scoorde erg gemakkelijk en had bovendien in de verdediging Fides Pacta snel in de tang door het forse lengteoverwicht van Aijon van Eijk en Hans de Lijser. Aangeven en afvangen werd sterk belemmerd en alleen dank zij het zuivere schieten van Ro bin Sommeling, voor rust een onbeslist eindigende (4-4) privé wedstrijd spelend tegen Preu ninger, kwam Fides terug. Waarmee De Zijl/LGB het ge schonden imago weer enigszins oppoetste. Tijdens de uitwed strijd in Alphen immers had het team van Rob Schouten zich niet bepaald positief gepresenteerd. Verbolgen over scheidsrechter lijke beslissingen, lieten de Lei- denaars hun hoofd destijds on tembaar op hol brengen. Dat ge beurde zaterdagavond niet en ziedaar het resultaat. Waar de Zijl/LGB in de uitbeurt volledig uit het bassin werd gezwommen, bleef het zevental bijna de gehele wedstrijd in het kielzog van de landskampioen. Machine Op zich al een knappe prestatie, nu de Alphense équipe al jaren te boek staat als de beste ploeg van Nederland. Het feit dat de machi ne van coach Geurtsen tegen de Zijl/LGB niet op toeren raakte, kon volledig op het conto wor den geschreven van een gecon centreerd spelende Leidse ploeg. Eindelijk werd niet eens afgege ven op de scheidsrechters, die in de voorgaande partijen steevast het doelwit waren van Leidse verwensingen. Afgezien van een soms uit de band springende Rob Schouten ("Maar'dat zijn de emoties"), bleven de heren Van De tweede opstelling bleef nauwe lijks voor de korf, ook al omdat aan de andere kant de Delftena ren alle ruimte kregen. Toch la gen juist hier Fides kansen, bij het duo Pikaar (1)/Van der Vel den (2) en de toch gevaarlijk uit halende, twee maal scorende Bea Schrama. Het vak zorgde er na rust (7-7) ook tot tweemaal toe voor dat Fides op voorsprong kwam. In die periode, halverwe ge de tweede helft had Fides ook duidelijk het beste van het spel en naast Patricia Gottmer wist ook Henny Piket tot tweemaal toe fraai te scoren. Door soms domme fouten konden de voor sprongen (8-7, 9-8 en 10-9) niet worden geconsolideerd. Het inzetten van Hans Heemskerk DEN HELDER - Anderhal- ve week geleden leek er nog van alles mogelijk in de eredivisie basketbal. Dat gold zowel voor de verdeling en onderlinge volgorde van de play-ofi plaatsen alsook voor de strijd om de fatale onder ste plaats. De kandidaten waren weliswaar 'aange wezen', maar een beslis sing leek nog geenszins gevallen. Sterker nog, het had er alle schijn van dat de laatste competitiedag uitkomst zou moeten brengen. Een roerig weekje gooide evenwel roet in het eten en hoewel er nog zeven wedstrijden te gaan zijn lij ken de kaarten inmiddels defini tief geschud. Lijstaanvoerder Den Bosch kan na de overwin- ningen op Amsterdam en Haaks bergen (73-106 zaterdag) en met het thuisduel tegen Leiden voor de boeg praktisch niets meer ge beuren, terwijl onderaan Werkendam de eindsprint van Rotterdam beantwoordde met Reijgersberg reiken even hoog. (foto Holvast) veranderde het wedstrijdbeeld drastisch. De kleine, getructe in valler scoorde vrijwel direkt 10- 11en ook onder de korven kreeg hij alles mee van de in de slotfase weinig overtuigende arbiter Koerten. Tevens forceerde en be nutte hij de strafworp, waarmee Fortuna alsnog op gelijke hoogte kwam. Zeven minuten later had Fides ook dat ene punt niet meer en restten slechts de verwijten. BRAM VAN GENT Martin Vreeburg, goed voldaan. De balvaardige Alphenaren Veer, Buunk en Noordegraaf konden zich nauwelijks aan de stugge Leidse dekking ontwor stelen. Het feit dat AZC in de eer ste periode alleen via strafwor- pen tot scoren kon komen, illu streerde de defensieve kracht van de thuisploeg. Tot twee minuten voor het slotsig naal bleef De Zijl zichzelf, AZC en de toeschouwers verrassen. Even leek het er in de tweede pe riode op dat het zevental van de fusieclub uit de pas zou raken, twee verrassende overwinnin gen. De derde ploeg die optimaal profiteerde was Elmex Leiden zelf. Door drie overwinningen op rij en dankzij misstappen van de concurrentie kreeg de formatie van Ruud Harrewijn de tweede plaats vast in handen. Woensdag al kan daaromtrent ze kerheid bestaan wanneer de nummer drie, Amsterdam, op bezoek komt. Het verschil be draagt twaalf punten en zelfs bij een Leidse nederlaag is er na tuurlijk nog niets aan de hand. Maar een zege zal Harrewijn op prijs stellen, want het ziet er naar uit dat datzelfde Amsterdam de eerste tegenstander in de play offs zal zijn en winst betekent een morele opkikker. De ploeg van Edwin van der Hart demon streerde zijn grilligheid door driemaal achtereen te verliezen. Zaterdag in Urk was men kans loos tegen middenmoter Orca's: 110-95. Geen fout Leiden zelf beging tegen het zeer LEIDEN - Door een over tuigende 13-5 zege op con current DWA heeft Pernix zich vrijwel verzekerd van een tweede plaats in de eindklassering. TOP, dat met 13-5 Animo terug wees, heeft zelfs nog titel- kansen. Voor Zuiderkwar tier rest de degradatie strijd, maar na de 9-13 overwinning op Achilles, is ook hier de beslissing nog niet gevallen. Dat Pernix het kampioensfeest van Dalto nog kan verstoren, lijkt vrijwel uitgesloten, maar ook de tweede plaats is een pri ma prestatie. DWA, de ploeg die de kranten haalde met de aan vraag te mogen spelen met de leus 'alle kernwapens de wereld uit' op het shirt, heette de voor naamste concurrent te zijn voor deze positie. De Groningers maakten hun faam echter geen moment waar. Het aanvalsspel léék vooral gevaarlijk, Denise Smits en Janneke Mulder had den de handen vol aan de aanval- nadat Jan Evert Veer en Eric Noordegraaf de score van 3-2 naar 3-4 hadden omgebogen. De niet spectaculair maar wel nuttig spelende Stan van Belkum bracht het evenwicht echter weer terug in zijn ploeg. Zelfvertrouwen De ploeg straalde naarmate de se conden wegtikten zoveel zelfver trouwen uit, dat een overwin- LEIDEN - Beek 22 (11), Wiel 17 (7 steals), Hagens 14, Cox 14 (7), Van Helfteren 6 (11), Van Dam 4 (5 steals), Wessels 2. Schotpercenta ge 53, rebounds 40, balverlies 11. DEN HELDER - Pipkin 16 (7 op 18). Lockhart 15, Oostveen 14, De Waard 6. Schotpercentage 44, re bounds 29, balverlies 22. wisselvallige Noordkop in Den Helder (vorige week nog winst bij Haaksbergen) opnieuw geen fout. De kadans, die even zoek was na het slippertje in Rotter dam, is weer terug en zonder een zweempje van onderschatting te tonen werd de Noordhollandse formatie ook voor de vierde keer dit seizoen op een ontluisterende nederlaag getrakteerd: 51-79. Hoewel de cijfers anders doen ver moeden kende Leiden in de ma- rinestad toch nog wel wat pro blemen, zij het voornamelijk met zichzelf. En dat gold dan alleen voor de eerste helft waarin men tegen de wisselende zóne-verde- digingen van Chans Sideris lend ingestelde Gertie Byster- veld en Ina Teuben, reeele doel kansen leverde het allemaal niet op. Na achttien minuten werd boven dien een strafworp gemist en hal verwege was de score wat betreft DWA nog geheel blank: 5-0. In de zevende minuut na rust viel 5-1, maar door het gemis aan strijd was het duel al verworden tot een veredeld oefenduel. Pernix ging vrijuit verder, scoorde soms bijzonder fraai, en kreeg bij 9-1 zowaar nog enige tegenstand te verwerken toen DWA in de twin tigste minuut plots tweemaal (9- 3) raak schoot. Het treffen vond een defintief ein de bij een 13-5 stand, waarvoor Kees Hortensius (4), Jenny van der Laken (2), Carla Kuipers (2), Geerten Breedveld (2), Janneke Mulder, Peter Kuipers en Kees Brokaar de doelpunten aandroe gen. Nog altijd kan TOP hopen een mis stap van koploper Albatros. Het programma voor de laatste we ken geeft daar ook alle reden voor, want medeachtervolger VES heeft nog duels tegen zowel TOP als de lijstaanvoerder te goed. ning niet voor onmogelijk werd gehouden. Bij 6-6 lag de winst zelfs binnen handbereik. Albert Spijker (hij miste een open kans) en Alex van Belkum (schoten op de lat) weigerden de mogelijkhe den naar juiste waarde te schat ten. Dat deed Eric Noordegraaf aan de andere kant wel. De Oran je-klant bewees zijn uitzondelij- ke klasse met drie loepzuivere treffers. "Daarmee kreeg AZC een beetje teveel van het goede", meende Rob Schouten. "Wij maar moeizaam tot scoren kon komen. Vooral de Amerikaan Cox mikte veelvludig naast de basket en mede door zijn 0 uit 7 kwam Leiden op het uiterst ma gere schotpercentage van 39 uit. Dat er desalniettemin een 26-35 voordelige rustand op het bord kwam was voornamelijk te danken aan de wél goed gerichte afstandsflappers van Emill Ha gens en de strikt uitgevoerde man-to-man verdediging die Den Helder elfmaal balverlies deed lijden. Na rust maakte Leiden binnen vijf minuten korte metten met de Helderse zóne. Toon van Helfte ren, opnieuw in de basis vanwe ge de absentie van de zieke Bert Kragtwijk, demonstreerde zijn waarde voor de ploeg. Vanaf de kop van de bucket strooide hij met lepe passjes (zeven assists) waarvan de alerte Jerry Beck op timaal profiteerde. Met een gave serie van 8 op 8 speelde hij zijn kop grotere opponent Pipkin volkomen zoek en schroefde hij het schotpercentage van die helft op naar een respectabele 62. De Sassenheimers wisten reeds in de eerste helft van het duel tegen Animo de beslissing te forceren. Na rust groeide de 9-2 voor sprong niet verder, als gevolg van concentratieverlies, terwijl tevens de Zeeuwse verdediging beduidend minder ruimte gaf. Goals van Karin Baak (4), Egbert Dijkstra (3), Anne van der Zaag (3), Stella van der Zaag, Bert Staal en Sjoerd van der Klaauw zorgden voor eem 13-5 eind stand. Strohalm "Het was weer het Zuiderkwar tier, dat ik van vroeger kende", verzuchtte interim-coach Simon Boot tevreden na de zege op Achilles. Deze overwinning, vier punten waard, verlengde het be staan van de Leidse ploeg in de eerste klasse. Een achttal, dat weer agressie toonde in het spel en daarbij een groot deel van de wedstrijd een achterstand wist te trotseren. Hoewel de Hagenaars qua veldspel de mindere waren, was de 6-4 ruststand wel in hun voordeel. Achilles was halverwege de twee de helft moegebeukt onder de Leidse aanvalsgolven. Dirk Jan hadden de pech dat Ruus Mis- dorp in het Alphense doel lag. Wat de jongens ook probeerden, die 'lange' was niet te passeren. Maar in elk geval heeft de ploeg zich gerevancheerd voor de slechte prestatie van vorige week tegen HZC/de Robben. Dat was voor mfj ook heel wat waard". Scores: Zijl: Harteveld (2), A v Bel kum, Van Winkel, Redegeld en Stan v Belkum. AZC: Noorde graaf (5), Buunk (3) en Veer. ROB ONDERWATER Rust Na zeven minuten en bij de stand 34-54 gunde Harrewijn spelver deler Hagens voor de verdere wedstrijd rust ten faveure van Jim van Dam, terwijl ook Frank Wessels en Erik Paul van Weeren speeltijd toebedeeld kregen. Ru- dolf Oudshoorn had ongetwij feld ook aan bod gekomen, maar de Katwijker ging op de vrijdag se training door zijn rug en bleek zaterdag niet fit genoeg om in ac tie te komen. Harrewijn liet Don Cox wél staan om aan zijn schot te werken en de Amerikaan vol deed in die zin dat hij met een serie van 5 op 6 zijn zwakke pres tatie van de eerste rondgang goeddeels wegpoetste. De score liep daardoor op tot een verschil van bijna 40 punten (30- 68) aleer Leiden in de slotfase gas terugnam waardoor het team van de hopeloos falende internatio nal Peter van Noord (0 punten) een complete afgang nog enigs zins kon verdoezelen. Hoewel, een totaalscore van 51 punten is op zich natuurlijk een blamage en Sideris zal er in de resterende wedstrijden nog aan moeten trekken wil zijn ploeg niet in woelig water verzeild raken. Har rewijn daarentegen drijft voorlo pig rustig met de stroom mee. AD VAN KAAM van Ten Donck weer aan de lei ding gekomen in IIC. De Leide naren slaagden er in het tegen degradatie knokkend DKC on der zich te houden. In de tweede helft werd de voorsprong, welke geruime tijd slechts twee punten bedroeg (rust 6-8) verder ver ruimd. Opnieuw waren Cees Christiaanse (5) en Hennie Devi- lee (4) bijzonder trefzeker. De Algemene distancieerde zich ten koste van KVR definitief van de laatste plaatsen, die het door de zwakke prestaties van de laat ste weken angstig naderde. Tien minuten voor het einde liep de ploeg van caach Jan Sjardijn, die na rust (6-3) een 7-3 voorsprong tot 8-6 zag slinken, weer uit naar vier punten. Eindstand 10-7 met drie treffers van Enrico Mud en Martin Filippo. Velocitas doet na de 10-11 zege op Merwede nog altijd mee in de ti telstrijd, zij het als duidelijke 'outsider'. Met gedegen korfbal werden de Sliedrechters snel op een 1-5 achterstand gezet en hoe wel die marge geleidelijk afnam, was er aan het einde nog vol doende over. Leon Brouwers en Jeroen van Driel scoorden elk viermaal. LEIDEN - De waterpolo'ers van LZ hebben in het afgelopen weekeinde eindelijk weer eens een overwinning behaald. AZPC werd slachtoffer van de Leidse dadendrang: 14-6. Vivax walste met 15-5 over De Aa heen. DKD noteerde een belangrijke 4-3 overwinning op WVZ. De dames teams van Zijl/LGB en LZ verlo ren hun wedstrijden. LZ'86 schudde zaterdagavond alle opgedane frustraties door AZPC uit Amersfoort met 14-6 te ver slaan. Een opmerkelijk herstel van de Leidenaars die de laatste drie wedstrijden geen enkel punt wisten te bemachtigen. Een her stel dat pas gestalte kreeg in de derde periode van deze wedstrijd want in de voorafgaande perio des leek LZ'86 de lijn van de laat ste weken voort te zetten. De 3-5 stand, die na 2 periodes op het scorebord prijkte was dan ook de juiste afspiegeling van de krachtsverhoudingen en de meeste supporters gaven geen cent meer voor het zwak opere rende LZ'86. De derde periode bracht de grote ommekeer. Met enige hulp van het arbitrale duo troefden de Lei denaars de gasten op alle fronten af en was de stand in "no time" veranderd in 7-5. De laatste pe riode werd een grote deceptie voor de Amersfoorters. De for matie van Hans van der Moolen leefde zich naar hartelust uit in snelle breaks die bijna alle doel treffend werden afgerond. Eind stand 14-6. Met deze overwin ning plaatst LZ'86 zich voor de play-offs. Scores: W. v.d. Zeeuw 5, F. v.d. Brink 2, R. Muusse 2, M. v.d. Zeeuw, F. Elzenga, R. Ro man, J. Siera, W. Klumper. Vivax was de gehele wedstrijd sterker dan opponent De Aa. Met snel aanvalsspel werd de aanval gezocht. Toen bij een 7-4 stand bovendien nog een Almelose speler zonder vervanging uit het water werd gestuurd werd het helemaal een kat en muis spel letje. De Oegstgeestenaren lieten het bij 15-5. Doelpunten: Frits Welling 4. Ruud Wormgoor 4, Dick v.d. Bosch 3, Marcel Rom- pes 2, Jack Frauenfelder en Hans Krijsburg. DKD haalde twee belangrijke pun ten. WVZ uit Zoetermeer werd met 4-3 verslagen. DKD nam in de eerste twee perioden een 2-0 voorsprong. In de derde periode echter veranderde de stand m 2- 3. De inzet van de Leiderdorpers werd in de vierde periode toch nog beloond. Goals: Bob Wou ters, Frank Dreef, Jan v.d. Brink en Erik v.d. Ark. LEIDEN - In het afgelopen weekeinde waren het op bas- ketbalgebied vooral de dames- ploegen die op dreef waren. MSV won in de promotiedivi sie van de nummer drie Chee tah met 69-59. Een klasse la ger verrastte LUSV door een nipte 51-50 zege op koploper Cangeroes en weer een klasse lager behaalde Elmex Leiden de tweede seizoenzege door met 46-58 van Gymnova te winnen. Blitz stapte via een 97-74 zege op Dunckers de halve finale van de beker bin nen. Ook Lisse bereikte dit re sultaat door de 80-73 overwin ning op HSV. Een dag eerder evenwel had Lisse de competi- tietopper tegen Kinheim met 80-65 verloren. MSV-Cheetah 69-59. Een be langrijke zege van MSV tegen het sterke Cheetah, dat vorige week nog van koploper Gro ningen had gewonnen. Door deze triomf staat MSV nu naast Groningen op de ranglijst. De overwinning kwam niet zon- der slag of stoot tot stand. Bij rust was er nog evenwicht:. 31-30. In de tweede helft be gon de Noordwijkse press vruchten af te werpen en liep MSV door scores van Renate Sluis (21 punten) en absolute uitblinker Maijolein ter Laak (16 punten) door naar de 69-59 zege. LUSV-Cangeroes 51-50. Door deze overwinning is LUSV nog maar vier punten verwijderd van de tweede plek, die recht geeft op promotiewedstrijden. Maar vier punten minder bete kent een degradatieplaats zo dat het voor de studentes een spannende competitie blijft. LUSV presste de hele wed strijd maar sloeg pas in de tweede helft een kleine gaatje: 36-28. Cangeroes vocht zich weer naast LUSV en vijftien seconden voor het einde kreeg Anneke van Brakel bij een 50-50 stand twee vrije worpen waarvan zij er één benutte: 51-50. Gymnova-Leiden 46-58. Voor de pauze was Gymnova de be tere ploeg: 36-31. Toen ging Leiden feller verdedigen en scoorde Gymnova nog maar tien punten. Leiden scoorde gewoon door en pakte zo de tweede seizoenszege. Blitz-Dunckers 97-74. Blitz nam het in het begin te gemak kelijk op en Dunckers kwam met 19-31 voor. Halverwege had Blitz zich al redelijk her steld (41-46) en in de tweede rondgang lieten de Voorscho tenaren er geen twijfel over be staan wie er in de halve finales thuishoorde. Ton Kallenberg kwam tot 23 punten. Kinheim-Lisse 80-65. Lisse was te zenuwachtig voor deze topper en met name in de ver dediging ging alles fout. Na en kele minuten was de wedstrijd al gespeeld: 31-12. Vlak na de basketwisseling kwam Lisse nog tot 42-35, maar het gat bleek te groot en het slecht schietende Lisse leed een grote en belangrijke nederlaag. Lisse-HSV 80-73. Nu speelden de Lissenaren beter dan tegen Kinheim, maar konden toch niet verhinderen dat HSV in de tweede helft een 54—59 voor sprong nam. Een time-out van coach Han Wallaart en meer agresie in het spel brachten de Lissenaren toch de verdiende 80-73 zege en de halve finale plaats. de Kreek, weer als vanouds en vijfmaal scorend leidde zijn ploeg naar de gelijkmaker. Achil les was, duidelijk aangeslagen en direct kon Zuiderkwartier door stoten naar een beslissende 12-8. Erik van Lunteren zorgde met een fraaie goal voor een eind stand van 13-9. Tevoren hadden ook Rens Henzen (3), Wil de Wit, Kitty van der Mark en Ineke de Hertog gescoord. Ons Eiland nam in de return tegen De Meervogels revanche voor de in Zoetermeer geleden neder laag. Zes minuten voor tijd be sliste Barrie van Duin het zeer spannende duel en na de elfde treffer van Jan van Kalkeren werd de eindstand 11-10. Rob Hasselbach scoorde viermaal. Fiks sleepte een zwaarbevochte ze ge weg uit Dordrecht, waar Oran je Wit zelfs lijfelijk geweld niet schuwde. In de slotfase liepen de Oegstgeestenaren door een fraaie goal van Reinetta de Mooy en een strafworp van de driemaal scorende Nico van Weizen weg naar 7-9. Orapje Wit scoorde nog eenmaal tegen: 8-9. De Danaïden is door de nederlaag Fluks had aan tweemaal 27 minu ten voldoende om GKV(Hg) een forse nederlaag te bezorgen. Goals van Kees Imthorn (5), Aad van Drongelen (4) Anne Passcier (3), Nel Hordijk (2), Tjaard Sijp- kes (2), Ada van der Meulen en Marleen Passchier maakten de hekkesluiter het klasseverschil duidelijk: 18-5. Crescendo deed nog eenmaal van zich spreken door gedoodverfd kampioen Tempo onderuit te ha len. In de laatste seconden de monstreerde invaller Henk Al berts, evenals zijn zuster Anita (2) bijzonder opvallend, zijn zelf vertrouwen door na twee gemis te strafworpen weer op de stip plaats te nemen. Ditmaal schoot hij raak en zijn vierde treffer be tekende 8-9. KNS was vooral na rust (3-5) kans loos tegen ALO. De Hagenaars hadden een fors lengteoverwicht en konden daardoor de bal lang durig in de aanval houden. Aleen Rudolf Ligtvoet wist met drie strafworpen enig tegenwicht te bieden aan het schuttersgeweld; 6-14. BvG LEIDEN - Het zwemwater van de Zijl reikte zaterdagavond tol net kookpunt. Tussen de rookwalmen door liet het zich tot twee minuten voor tijd aanzien dat de plaatselijke waterpolofavorieten het hoger geachte AZC met een nederlaag zou opzadelen. Tot drie keer toe zag de weer in de Oranje-galerij opgenomen poort wachter Ruud Misdorp de bal langs zijn enorme armen suizen. In alle gevallen 'schoot' het hout werk de Haagse Alphenaar te hulp. Zijn collega Theo Uitten- hout had aan de andere kant dat geluk niet. Op het moment dat de vuurrood aangelopen Leidse supportersschare winst ver wachtte, vuurde Eric Noorde graaf binnen één minuut drie trefzekere afstandsschoten af. De international loodste de Al phense ploeg daarmee naar de verdiende, maar geflatteerd uit gevallen overwinning: 6-9. Die hadden ook niet op zijn plaats geweest. De leiding was conce- quent, verdeelde de verkeerde en goede beslissingen over beide partijen. Omdat de Leidenaars in tegenstelling tot het verleden nu eens bij de les bleven, kon zich een gelijkwaardige strijd ontrol len in het knusse Kooi-bad. Schouten had zijn manschappen een strikte man-to-man verdedi ging voorgeschreven. Aan die opdracht werd door de Zijl/LGB, zonder dienstplichtig militair Henk Harteveld legt aan voor een schot. Doelman Ruud Misdorp zal op de inzet van de Leidenaar geen antwoord hebben. (foto Holvast)

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 19