LUSV houdt koploper bij Promotiekansen van Foreholte kleiner 5D T Scylla weer stap verder Forescate knokt voor laatste kans Aangenaam jubileum KDC voor Vermin Verrassende overwinningen Leython en NOVO Excuses van Vlieg aan - Bakker en Vriesekoop Gerrit van de Ende verrast bowlingtop PAGINA 18 DO/ST Sport MAANDAG 13 FEBRUARI 1984 KATWIJK - Niet minder dan vijfenzeventig dammers wa ren naar de Ontmoetingskerk gekomen om deel te nemen aan het jubileumtoernooi van de Katwijkse Damclub, die dit jaar haar vijftigjarig be staan viert. Organisator Frans de Jonge had de touwtjes piekfijn in handen en zorgde voor een gezellige en gladverlopen damdag. De invitatiegroep met klinkende namen als Rob Clerc, Evert Bronstring, Hans Vermin, Bauke Bies, John van der Borst en Cees Varkevisser, werd gewonnen door KDC'er Hans Vermin. Een aangename ontknoping voor de KDC'ers. Ook begon na dit uitzonderlijk geslaagde toernooi de jubi leumreceptie. KDC-voorzit- ter Marten Dijkstra nam het openingswoord voor zijn re kening met een levendige toespraak. De geschiedenis kwam aan bod, de levens loop, de ontwikkeling van KDC tot sterkste vereniging uit de regio en natuurlijk een bemoedigend slotwoord voor de aanwezigen: leden, oud-le den, aanhang en genodigden. Op de goed bezochte receptie nam namens de LDDB (hoe wel deze eigenlijk niet meer bestaat, maar de 'Leidse' clubs wilden vanuit de LDDB een cadeau aanbie den), de DMH (opvolger van de LDDB) en de KNDB, Ger- rit van Winkel de microfoon in handen. Na een weldadig korte toespraak werd het be stuur van KDC de geschen ken overhandigd. Ook de ge meente Katwijk was verte genwoordigd. Wethouder Van der Plas, van sport en cultuur, huldigde de vereni ging en stelde een wisselbe ker ter beschikking, in de hoop dat deze nog maar vaak gewisseld zou mogen wor den. Op de valreep kwam nog een verrassing binnen. De KNDB liet via een gelukstelegram weten dat Jan Schoneveld sr. (maar liefst 34 jaar voorzitter van KDC!) het erediploma van de KNDB toegewezen had gekregen. Een terechte blijk van waardering voor de ze geweldenaar. RONALD VAN EGMOND. LEIDEN De tafeltennissers van het Oegstgeestse Sjaardema mochten afgelopen weekeinde, omdat de ereklasse 'plat' lag (Open Duitse), weer de hoogste 'Leidse' tafeltenniseer verdedi gen. Erg goed ging dat de forma tie van coach Joly Sojinu niet af. Het bezoekende Odion kon nl. van 3-0 naar 3-6 flitsen en beide punten mee naar de Achterhoek meenemen. De 4-6 nederlaag die Avanti zaterdag in Amsterdam tegen Tempo Team 2 moest slik ken, stemt ook al niet tot tevre denheid. Rob Turk en Rob de Groot hadden die pot ondanks het ontbreken van Bettine Vrie- sekoop (opgezette klieren) toch naar hun hand moeten zetten. Gisteren ging Vriesekoop in de eigen Avanti-zaal maar weer voor in het bedwingen van J.C.V., hetgeen uiteindelijk uit mondde in een 6-1 winst, waar door Avanti met 6 punten uit 4 duels de eerste-divisie-ranglijst aanvoert. Voor Sjaardema wordt het vooral een strijd om het eerste divisie schap te prolongeren na de 3-6 nederlaag zaterdag tegen Odion. De opening was goed, al hadden bij de 3-0 voorsprong zowel Van der Broek als Van der Borg hun potje moeizaam gewonnen. Bij 3- 0 verloor Van der Broek regelma tig van Beek, maar geen paniek. Die ontstond wel toen Reitsma het bestond tegen rommelaar Boer een 19-12 voorsprong in de derde game te vergokken, omdat hij naar eigen zeggen het even te makkelijk opnam. Vrouwe For- tuna is van zulk soort acties nooit zo gecharmeerd en kiest dan di rect partij voor de vijand. Zo ook nu, een aantal partijen gingen nipt verloren en bij 3-6 was Reits ma niet eens aan zijn derde partij toegekomen, wat toch zonde is. Echt in de problemen zal Sjaarde ma niet komen daarvoor heeft de ploeg teveel talent. Maar dan is het wel te hopen dat Herman van der Broek niet teveel last houdt van zijn schouderblessure die hem ook zaterdag weer parten speelde. Een klasse lager dan Sjaardema speelt Scylla 2 en dat won zater dag weer met 6-4 van Luto en staat bovenaan. Nog een klasse lager boekte Docos 6-4 winst op Steeds Hoger. Ed van der Berg won traditioneel driemaal en zijn maatjes Engelbert en Den Elzen ieder éénmaal. Over naar de vrouwen van Scylla die een goede stap richting ereklasse zetten door bij het las tige Hoornhorst met 3-6 winnend te vertrekken. Een hattrick voor De Kruiff, twee partijen voor De Groot en beiden wonnen samen het dubbel. Voor alle duidelijk heid: de 14-jarige Patricia de Groot is een krijgertje. Scylla trainer Theo Bakker mag zich niet op de borst slaan, in elk ge val niet eerder dan wanneer De Groot zich de komende jaren bij Scylla zou weten op te werken tot een international. Overige uitslagen: Avanti 2-J.V.C. 2 5-5; Vriendenschaar-De Tref fers 4-6; Twenty One Up-Sjaarde- ma 3 9-1; Scylla 3-Ilac 6-4; M.Z.- De Treffers 2 7-3; Iduna-Sjaarde- ma 2 3-7. Vrouwen: Avanti-Hoornhorst 2 4- 6; Avanti 3-Hotak 3-7; Oldra- Scylla 2 7-3. LEIDEN - De volleyballers van DAC hebben in het afgelopen weekeinde hun inhaalrace voort gezet. Broleco werd het slachtof fer (3-1). Gemini had het gemak kelijk, gezien de 3-0 winst tegen staartploeg SVC. De Gemini-da- mes leden een dikke nederlaag bij Libanon, Leython en NOVO verrasten resp. AV '40 en Slie- drecht. De nationaal spelende heren van LUSV deden het bepaald niet slecht tegen lijstaanvoerder Ka- linko. Ze hielden aan de confron tatie een punt over. De pass was goed verzorgd bij de studenten en Frans Klumper dong naar een hoofdrol. LUSV had zelfs nog kans op meer, want tot 10-10 in de vijfde set ging het gelijk op. Het sterke Kalinko-blok gaf de 11-15 en 2-3. Wim Schouten bleef koel en be zorgde DAC de totaalwinst. Met Wilbert Kokshoorn op de plaats van Rik v.d. Hazel was Ge- mini tegen SVC 2 veel te sterk. De Haagse ploeg werd duidelijk overklast: 15-7, 15-12, 15-6. In de promotieklas stuntten de he ren van Donar. Het sterke Ra dius werd naar 3-1 verlies ge speeld. De honderd procent sco rende George Hageman was de absolute uitblinker bij Donar. Gemini 2 presteerde slecht door met 2-3 te verliezen van degrada tiekandidaat VW. Het overge concentreerde NOVO werd in Delft door Punch 2 aan banden gelegd. NOVO verloor met 3-2 doordat het de eerste twee sets overbluft werd. Daarna werd de stand met alles of niets-spel ge lijk getrokken, maar in de vijfde set bleek Punch toch sterker. Leithon was in de eerste twee sets duidelijk sterker dan WVC. Daarna werd met een fantasieop stelling verder gespeeld. Maar Leython bleek duidelijk nog niet toe aan een dergelijk experi ment. De talrijke misverstanden, alsmede een afwachtende hou ding leidden tot setverlies voor Leython. In de vertrouwde op stelling stelde de ploeg zich in de vierde set aanzienlijk zelfverze kerder op, hetgeen doorslagge vend bleek. Bij de dames leed Gemini, uitko mend in de nationale afdeling, een 3-2 nederlaag tegen DVO. Van krachtsverschil was hier overigens nauwelijks sprake. De talrijke aanwezigen bij DAC- Broleco mochten niet genieten van een'hoogstaand duel. Daar voor stond teveel op het spel. Door veel risico te nemen bij de serve, pakte DAC de eerste set. Aan 11-5 had de ploeg daarna niet voldoende om ook de twee de set te pakken. Na talloze per soonlijke fouten werd het 12-15. Nogal rommelig ging DAC in de derde set op de winst af, waarna de zege in de vierde set nog slechts een kwestie van tijd leek. Op 8-2 kwam DAC echter in de problemen, het werd 11-12, maar Nierhoff wint NK-badminton NIEUWEGEIN (ANP) - De Deen Jens Peter Nierhoff heeft de fina le herenenkelspel van de strijd om de open Nederlandse bad mintonkampioenschappen in Nieuwegein gewonnen. Iiij ver sloeg zijn landgenoot Ib Frede- riksen in drie games: 12-15, 15-9 en 18-16. Bij de dames ging de ze ge naar de Engelse Helen Troke, die de Deense Kirsten Larsen eveneens in drie games (4-11,11- 7, 12-10) bedwong. Het damesdubbelspel leverde een overwinning op voor het Britse koppel Karen Beckman/Gillian Gilks, die in de finale het Deense duo Kjaer/Larsen met 15-12, 15- 10 versloeg. In de Finale van het herendubbel eigenden de Denen Mark Christiansen/Michael Kjeldsen zich de hoofdprijs toe. Zij rekenden af met de Britten Tailor en Gilliland: 15-9, 7-15 en 18-17. Het beste gemengde dub bel was de Britse tandem Martin Dew/Gillian Gilks, die hun land genoten Gilliland/Gowers de tweede prijs in handen speelde: 17-14, 13-15 en 15-6. NOVO en Sliedrecht wikkelden een spannend duel af, dat vijf sets in beslag nam. Het vechtlus tige NOVO sleepte uiteindelijk een verdiende zege (8-15, 15-12, 9-15, 15-12 en 15-11) in de wacht. Leython nam revanche voor de eerder geleden 3-1 nederlaag te gen AV'40. In Delft gaven beide teams elkaar in de eerste set nau welijks iets toe. Leython won uit eindelijk met 18-20. De Leidse ploeg won ook de tweede set (8- 15), waarna de thuisclub de der de set met 15-9 naar zich toe trok. In de vierde set hervond Ley thon zich evenwel: 8-15. Gemini/ K 2 verloor in een eenzijdig duel met 3-0 van Libanon. In de promotieklas verloor DAC zijn koppositie. In een tijdsbe stek van drie dagen verloor het team punten aan Ridderveld en VELO. DAC had in die laatste ontmoeting vooral moeilijkhe den met het speelveld van de Wa- teringse sporthal, thuishaven van VELO. DAC verloor uitein delijk met 3-2. LUSV was technisch, superieur aan Gemini 3, hetgeen in de 3-0 uitslag (16-14, 15-6, 15-6) ook tot uiting kwam. WW lijkt op de weg terug, getuige de 1-3 overwinning bij Tornado. Met Dicky van der Willik en An neke Tolido als opvallendste speelsters verzamelde WW drif tig punten: 13-15, 15-11, 3-15, 9- 15' GER RENES Martin Broere (LUSV) smasht, maar de Kalinko-verdediger heeft zijn antwoord klaar. Engelbert van Pelt verleent assistentie. (foto Holvast) LEIDEN - NTTB-bondscoach Jan Vlieg heeft het duo Gerard Bak- ker/Bettine Vriesekoop in het af gelopen weekeinde zijn excuses aangeboden naar aanleiding van een aantal minder vleiende op merkingen. Of daarmee de woe de en problemen uit de wereld zijn, is nog onzeker. In elk geval leverde Vlieg met zijn pupil Miriam Kloppenburg uit stekende prestaties tijdens de open Westduitse kampioen schappen. De speelster van To- renstad reikte tot de halve finale, waar zij in drie sets door de Rus sin Narine Antonjan werd uitge schakeld. Kloppenburg had in de halve eindstrijd geen schijn van kans. Zij kon geen antwoord vinden op de razendsnelle back hand van de Russin. Clubgenote Jantien Jansma sneuvelde al in de eerste ronde over de Japanse Furukawa. Bij de dames zegevierde uiteinde lijk de Hongaarse Olah, die Vrie sekoop vorige week de weg naar de Top-12 titel versperde, over Antonjan. Bij de heren wees de Pool Grubba verrassend de Zweed Waldner terug. Het Zweedse duo Appelgren/Carls- son was het sterkste bij het he rendubbel. LEIDEN - De Leidse bowling kampioenschappen kregen gis teren in de Hans Menken-bow ling een onverwacht slot. Gerrit van de Ende werd door sterk spel kampioen, Hennie Smit en Jan Kuyken maakten door als resp. tweede en derde te eindi gen de verrassing compleet. Bij de dames kreeg Yvonne van der Leek het in de laatste games on nodig moeilijk. Toch prolongeer de zij ten koste van Jantien Duy- ser haar titel. In Leiderdorp wa ren Walther Hasselo en Petra Meskers de beste bowlers. Hennie Smit greep het singlekam pioenschap in de C-groep met een totaalscore over zes games van maar liefst 1234. Hiermee bleef hij zelfs de A/B-spelers ruim voor, zodat René van der Horst en Jan de Zwijger, de nummers twee en drie bij het in gaan van de finale, er flink tegen aan moesten. Beiden zouden niet in de uiteindelijke top drie voor komen, evenmin als ex-kam pioen Jim Scheffer, die op de vijfde stek zou blijven steken. Kanshebbers als Jan Snik, Hans van de Burg en titelverdediger Tjeerd Scheffer haalden de fina les niet eens. In de finale was het Van de Ende, komend van een vijfde plaats, die zeer constant hoge games bleef bowlen. Het was goed voor de titel. Yvonne van der Leek leek het ge makkelijk te krijgen, toen zij na het single- en dubbelkampioen- schap bij de dames, startte met ruim honderd pins voor op Amanda van der Horst en Jan tien Duyser. De laatste kwam echter sterk opzetten, terwijl Van der Leek problemen kreeg. De slotgame van 192 van Duyser was echter net niet genoeg om de achterstand goed te maken. Vön der Leek sloot af op 157, waar mee zij de stadstitel voor het tweede opeenvolgende jaar bin nensleepte. De jeugdstrijd werd beheerst door Jan Cornet. Frank Scheffer, de kersverse Nederlandse single kampioen kon niet in zijn ritme LEIDEN - Foreholte's kans op promotie naar de eredivisie van de nationale handbalcom petitie is beduidend kleiner geworden. De Voorhoutse dames konden gisteren in de Voorhoutse Gaasbak niet op tegen het felle en agressieve Slotervaart: 9-11. De nieuwe bowlingkampioenen. Staand v.l.n.r. Hans van de Burg, Peter Prins, John Hensing, Hennie Smit. Zittend v.l.n.r. Jan de Zwijger, Yvonne van der Leek en Gerrit van de Ende. (foto Holvast) komen en werd vierde. Bas Men ken eindigde als tweede^ voor Marius\ - - plaatste C-titel voor Grimbergen LEIDEN - De Rijnsburgse schaatsenrijdster Jolanda Grimber gen is gisteren Nederlands kampioen bij de C-meisjes gewor den. Zij won alle afstanden: de 500 meter in 45.6 sec, de eerste 1000 meter in 1.33.2, de tweede in 1.33.7 en de 1500 meter in 2.24.5. Haar puntentotaal: 187.216. De Stompwijkse C-junior Richard Suijter haalde bij de NK een bronzen plak op de 1000 meter in 1.25.23 en een zilveren op de 3000 meter in 4.41.00. Hij kwam uit op een puntentotaal van 176.334. delde van 198,6 tegen 193,2 van Bas Menken. Kalkeren. Jan Cornet In Leiderdorp waren Frank Bo- ri huizenhoog gemid- kern en Kees van der Zwan favo riet. Bokern leek zijn faam waar te maken, terwijl Van der Zwan een zwakke start kende. In de voorlaatste game sloot plotseling Walther Hasselo zich met 224 bij het tweetal aan en met zijn slot game van 205 haalde hij zelfs de Leiderdorpse titel. Frans War merdam ging Van der Zwan nog voorbij, naar de derde stek. In de tweede divisie (heren) ver loor Saturnus andermaal van Snelwiek (14-18). De HVS-ma- chine draait weer, getuige de 15—9 overwinning van de Stompwijkse dames op Actief. OASE won krap van Nieuw-Ven nep (14-13), MMO (derde divisie) moest een punt afstaan aan EHC (14-14). In de eerste klasse van de afdeling behielden de Olym- pia'72-dames alle kans op het kampioenschap en promotie, door degradatie-kandidaat ON- DO er met 20-4 onder te houden. Foreholte wist dat Slotervaart een agressieve 4-2 defensie zou han teren en had daarop tijdens de training een aanvalspatroon met één cirkelspeelster uitgestip peld. De mogelijkheid om met Petra Mesker kende helemaal geen moeilijkheden. Zij had al enkele honderden pins voorsprong op gebouwd ten opzichte van Thea Hagen (tweede), Sophie Hinze (derde), en Anneke Leemans. LEIDEN - Het zaalhockeyteam van Fores cate is ondanks een overwinning en een gelijkspel gisteravond met Rotterdam op de laatste plaats in de eerste klasse te recht gekomen. Het hangt van het voor promotie naar de overgangsklasse spe lende LMHC af of de Voorschotenaren degraderen. Het duel tegen het hoog genoteerde Victo ria werd succesvol gespeeld met (een strakke mandekking. Door vijf doelpun ten uit strafcorners, die werden gemaakt door Mark van Pappelendam en Mark van 't Noordende en velddoelpunten van Dick-Jan Wassink (lob) en Hans Riemens hielden de Voorschotenaren Victoria niet alleen zeer goed bij in de score maar trok ken met de 8-7 zege aan het langste eind. Het zelfde verdedigende tactische concept werd tegen Ring Pass gespeeld, dat zijn twee sterke spitsen goed zag afgedekt. De achterstand tegen de Delftse ploeg werd weggewerkt door drie corners en veld- goals van Eddie Moerman en Niek Sinke met een tip-in. De wedstrijd bleef onbe slist: 5-5. Kampioen LMHC verdubbelde de 6-2 rust stand in de wedstrijd tegen DSHC naar de uiteindelijke 12-4 overwinning op de Delftse Studenten. Uitblinker Wouter Ei kenhout had met zijn assists een groot aandeel in de goéd draaiende Leiden- ploeg, die in Joannes Boele van Hens broek met vijf doelpunten de topscorer had. Met twee succesvolle voorzetten en twee treffers had ook Hein Dungelman een groot aandeel in de score.Tegen Rot terdam werd door LMHC aanvankelijk op een matte wijze gespeeld, wat zo'n vijf Rotterdamse strafcorners bracht, maar geen effect in de score sorteerde. De voor sprong was toch voor Rotterdam (1-0). Daarna was het Leiden dat in een sterke periode zeven doelpunten op rij scoorde met Eikenhout als grote animator. Boele (2), Onno te Rijdt (2), Dungelman, Bob- Jan Dietrich en Dirk Drijver scoorden. Rotterdam bleef ondanks nog drie tref- Dames Roomburg, dat is gedegradeerd uit de twee de klasse, kwam tegen Te Werve nog even goed voor de dag door met 1-3 te winnen. Na de openingstreffer van Te Werve kwam Roomburg gelijk door Mar- ja Sprey, op aangeven van Johanneke Langenbach. Nog voor rust pakte de Leidse ploeg de 1-2 voorsprong via een reboundgoal van Maija Sprey. In de tweede helft viel er slechts een treffer te noteren, Arienne Rietveld maakte voor Roomburg: 1-3. Noord wijk kwam in het eerste deel tegen Roomburg op een 3-0 voorsprong door twee corners van Alexandra van Kan en een velddoelpunt van Nicole Brouwer. Het als derde geëindigde Noordwijk (ach ter kampioen Craeyenhout en Rijswijk) liep door Jacqueline de Groot en Van Kan uit naar 5-0. Voor Roomburg was het Liesbeth Breimer die het enige tegen doelpunt maakte en de eindstand bepaal de op 5-1. De score in de wedstrijd Groen Geel tegen Noordwijk ging, met nooit meer dan een doelpunt verschil, tot 4-4 gelijk op. In de laatste minuten trokken de Noord wijk- sen de winst naar zich toe door met twee treffers op 4-6 af te sluiten. Alexandra van Kan, Nicole Brouwer en Marianne Tit troffen doel. Nederland brons Voor het Nederlands zaalhockeyteam was dit weekeinde in Edinburg tijdens de Eu ropese titelstrijd voor landen niet meer weggelegd dan een derde plaats. Het scheelde weinig of ook deze plaats zou de spelers van coach Pierre Visschers nog zijn ontgaan. Dank zij betere doelcijfers dan Schotland pakte Oranje toch nog brons, achter het opnieuw in de zaal op permachtige West-Duitsland en Enge land dat alleen van West-Duitsland ver loor. Het Nederlands herenteam heeft bij de wereldtitelstrijd in de C- groep de bronzen medaille ver overd. Nederland versloeg in Rome, in de strijd om de derde plaats, Israël met 21-19. Bij rust leidde Oranje met 10-8. Eindstand: 1. Bulgarije; 2. Finland; 3. Nederland; 4. Israël; 5. Italië; 6. Oostenrijk; 7. Turkije; 8. Luxemburg; 9. België; 10. Groot-Brittannië; 11. Far Oer;- 12. Ierland. twee cirkelloopsters te opereren bleef onbesproken om de gevaar lijke Amsterdamse break-out in toom te kunnen houden. Op de training leek die tactiek vruch ten af te werpen, maar de prak tijk wees gisteren anders uit. De praktijk echter leerde anders. Het bleek heel moeilijk om de open defensie van Slotervaart open te breken. Daarbij kwam dat de keepster van Slotervaart een topdag had. Zij stopte drie strafworpen en dat imponeerde de schutters bij de Voorhoutse formatie zodanig dat de vierde tegen de paal werd geschoten en pas in de rebound door Thea Ter- heide werd benut. De Voorhoutse defensie zat overi gens goed dicht, "maar wat doe je als je een serie breaks om je oren krijgt'\ zei Foreholte keep ster Olga Almekinders. En breaks kwamen, het ingestu deerde aanvalspatroon van Fore holte ten spijt. Met de rust keek Foreholte tegen een overbrugba re 2-4 achterstand aan. Dat leek althans zo, want het werd 4-5 dankzij treffers van Marjan Mens en een afstandsschot van Hannie Boskamp. Maar Foreholte kon toch te weinig geduld opbrengen bij het zoeken naar kansen. En Slotervaart bleef attent op de break: drie maal was het raak. Toch gaf Fo reholte zich niet zomaar gewon nen. Het werd zelfs 8-9, maar de break van Slotervaart en het fa len van Foreholte met de straf worpen leidden toch tot een 9-11 nederlaag. Elly Hoek kreeg een rode kaart, waardoor de Voor- houtsen de wedstrijd met vier speelsters moesten uitspelen. Onklaar Klok, die aan de wedstrijd tegen Wings in den Haag een rode kaart overhield en dus de reste rende drie wedstrijden vanaf de tribune mag toekijken of zijn makkers in staat zijn om de plaats in de tweede divisie vast te houden. Zoals de Leidse ploeg gisteren tegen Snelwiek acteer de, wordt dat nog een moeilijke zaak. Toch beloofde het begin veel goeds, want de Leidenaars kwamen met 3-0 voor. Daarna was het afgelopen. Het kanon Waalwijk werd met een persoon lijke dekking vakkundig onklaar gemaakt en Saturnus moest het vanaf de -cirkel zien te klaren. Dat lukte maar ten dele: rust 12- 10, eindstand 18-14. 11 va (aames) pan.cc n«.ua volledig in. Met de rust (7-1) was de zaak in feite al bekeken. De Stomp wijkse ploeg domineerde ook na de hervatting en nam met 15-9 re vanche voor de 17-6 nederlaag in Rotterdam. Helma van der Geest maakte een opvallende rentree bij OASE. Te gen Nieuw-Vennep scoorde zij ondanks een persoonlijke dek king zeven treffers. Daar voegde Lydia van der Poel er nog drie aan toe van afstand. Voor de rest van de productie zorgden Loes de Haas en Roos van der Poel met ieder twee treffers. In het OASE-doel werd de geblesseer de Monique van der Meer sterk vervangen door Jeanette de Haas. Gerrie Hoogenboom en Jannie Jansen ontbraken op het appel tegen Nieuw Vennep en dat betekende bijna verlies. Het werd uiteindelijk een krappe 14- 13 zege. Geen motivatie MMO had waarschijnlijk niet gere kend op de grote inzet van EHC. De motivatie ontbrak, aldus coach-trainer Carel Caron. Aan vankelijk leken de combinaties van Elly van Leeuwen en de sterk spelende aanvoerster Jose Elsgeest voldoende voor succes, maar EHC dichtte het gat van 14- 11: einde 14-14. In de afdelings derde klasse dames verloor Rijnsoever van HEC 3 (6- 8) en in de vierde klasse won MSV met 6-4 van Rijnstreek. De heren van Oase verloren in de derde klasse van EHC 2 met 13- 17 en Rijnsoever won gemakke lijk van Animo 3: 21-7. FRANK BONTE

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 18