Arbiter helpt UVS aan 1-1 bij Verburch Lugdunum komt op toeren s'°rt J SJC verliest belangrijk punt Imposante zege van Roodenburg Stuttgart blijft aan winnende hand Carnaval inspireert IIDO: 4-0 Kikkers trekken goede lijn door met 4-0 overwinning MAANDAG 13 FEBRUARI 1984 Lisse nog in problemen LEIDEN - De vrije val van FC Lis- se-zondag op de ranglijst is nog niet gebroken. De nog immer in complete formatie van André Wahlen ging gisteren met 1-0 on deruit bij Gouda. Uit de laatste drie wedstrijden behaalde Lisse één punt. 'Over een week of drie hoop ik de hele groep weer Fit te hebben", zei Wahlen gisteren. Naar zijn verwachting is Lisse dan snel uit de problemen. Veel zorgen maakt de Aarlandervener zich derhalve nog niet. Een puntendeling had gistermid dag in Gouda de verhoudingen beter weer gegeven. Het spel golfde het grootste deel van de wedstrijd over en weer, met aan beide kanten enkele scorings kansen. Alleen het laatste kwar tier was volledig voor Lisse, dat halverwege de tweede helft op achterstand was gezet door Gou- da-invaller Cees Geukes. De FC gooide alles op alles, maar vond in de chaos voor het Goudse doel geen doorgang. POELDIJK - Dat scheidsrech ters hun stempel op een wed strijd kunnen drukken, werd weer eens duidelijk tijdens het duel Verburch-UVS (1-1). De ene keer werkt de invloed van een arbiter in het nadeel, de andere keer kan het een ploeg een onverwacht punt opleveren. Destijds thuis te gen Velo werd UVS met het eerste geval geconfronteerd, toen een uiterst dubieuze be slissing van de scheidsrech ter er de oorzaak van was, dat UVS een punt moest inleve ren. Gistermiddag daarente gen had de Kikkerpolder- ploeg niet over geluk te kla gen, toen arbiter Van Ham de blauwwitten een discutabele strafschop toewees. De ba lans zal, waar het voordeel tjes en nadeeltjes aangaat, aan het einde van de compe titie ongetwijfeld in even wicht zijn. Averij Leidenaars leken, evenals de laatste competitiewedstrijd tegen SJC, averij op te lopen, maar de schade bleef beperkt nu de arbiter UVS tien min- ten voor het einde de helpen- de hand toestak. Een paar mi nuten eerder had de ruim be snorde arbiter verzuimd de bal op de stip te leggen toen Hans van Leeuwen door Hans van Staveren in het strafschopgebied onderuit werd gehaald. In een poging die fout te herstellen, gaf hij UVS even later zonder enige schroom wél een penalty op het moment dat dezelfde Van Leeuwen onderuit ging; ter wijl de overtreding van 'da der' Marcel Mooiman nu niet 'strafschoprijp' was. Via strafschopbenutter De Kruys bleek het punt uitein delijk meer waard dan aan vankelijk werd vermoed, want de voorsprong op con current Blauw Zwart bleef gehandhaafd. Het moet nu wel raar gaan lopen wil UVS aan het einde van de compe- Bert Jansen: uitblinker. (Foto anp> titie geen kampioen worden. Daaruit moet overigens niet worden gedestilleeerd, dat de Leidenaars de titelaspiraties gistermiddag in Poeldijk waarmaakten. Verre van dat zelfs. De ploeg verviel ook gistermiddag te vaak in de zelfde fout, die typerend ge noeg telkens door dezelfde spelers worden gemaakt. Ron Bekooy is een voorbeeld van zo'n speler. In tegenstel ling tot de wedstrijd tegen SJC werkte hij in elk geval voor wat hij waard was, maar maakte opnieuw de indruk zich in de zaal te wanen. Daar komt het aan op mooie tikjes en korte passeerbewegingen. De hoogstandjes leverden op het veld evenwel niets op. In tegendeel, het koste UVS bijna een nederlaag. Een middenveld met Faber (later gewisseld voor Verkuylen) en Bekooy is vragen om moeilijkheden, óf vragen om extra arbeid van de overige spelers. Zodoende kwam er een te zware last te liggen op Cock van Weerlee en de ver dediging. Up basis van de superieure techniek kon UVS deson danks constant denken aan aanvallen. Dat ging, zoals zo vaak, goed tot het strafschop gebied. Daar raakte de bal veelal verstrikt in het woud van Verburch-benen. De eer ste helft leverde dan ook niet meer op dan kopkansjes voor uitblinker Bert Jansen en Sam Erades. Daar kwam na de rust verandering in. Fout Nadat Verkuylen op aangeven van Erades dichtbij de 0-1 was geweest, passeerde René van Staveren van afstand Se- lier: 1-0. Die zijn fout later goedmaakte door Hans van Staveren en even later Ton Jongmans van een treffer af te houden. Maar aan de ande re kant deed UVS ook van zich spreken. Verkuylen (2x) en Hans van Leeuwen kwa men evenwel niet tot scoren. Nee, daarvoor moest scheids rechter Van Ham er in de tachtigste minuut aan te pas komen. De Kruys benutte het buitenkansje: 1-1. FRED SEGAAR PAGINA 15 Blauw Zwart deelt ook LEIDEN - Blauw Zwart heeft niet van de halve misstap van UVS kunnen profiteren. De Wasse- naarse achtervolger mocht zich zelf uiterst gelukkig prijzen met de 1-1 deling tegen VELO. De formatie van Chiel Jansen moest tot het uiterste gaan om een voor rust opgelopen 1-0 achterstand teniet te doen. Wateringer Nol Halverhout nam met die treffer wraak op zichzelf, nadat hij pal daarvoor een officiële waarschu wing had gehad. Na rust zette Blauw Zwart een grootscheeps offensief in, geheel volgens de plannen die het verdedigend in gestelde VELO had. De bezoe kers waren een aantal malen zeer gevaarlijk in de counter. Ook Blauw Zwart kreeg daarentegen kansen. Frank Voorham schoot alleen voor keeper Van Dijk naast. Vier minuten voor het ein de werd de race van Blauw Zwart tegen de klok beloond. Uit een vrije trap van Voorham ver zorgde de debuterende Rob Gras de 1-1. Enkele seconden voor het eindsignaal raakte Marcel l'Amie nog de kruising van paal en lat. NOORDWIJK - Hoewel SJC hard op weg leek de degrada tiezone te verlaten via overwinningen op UVS en Lisse, lieten de Noordwijkers gisteren een belangrijk punt lig gen in het sleutelduel met Hellevoetsluis. Hoog opspringend kopt Rinus van Es het leder in de richting van het Amsterdamse doel. De poging zon niets opleveren.doto l De matte partij die de twee staart- ploegen op de mat legden, liet in het midden welke ploeg de meeste aanspraak mag maken op verlenging van het tweede-klas se abonnement en eindigde der halve in een terechte 1-1. In de eerste neirt Kwam het betere spel van de bezoekers. SJC speelde chaotisch en wist nau welijks lijn te brengen in de spo radische aanvallen. Met name spits Hans Caspers was onbe reikbaar en het enige Noord wij k- se gevaar moest komen van indi viduele acties van Jos Alders en Maarten Plug op aangeven van de goed spelende Piet Alders en Ben van der Zalm. Echte kansen leverde dit echter niet op en al leen Maarten Plug kon bogen op een geslaagde doelpoging. Hellevoetsluis, getraind door Hans Venneker, speelde met meer overleg en wist ook duidelijk meer gevaar te stichten in de rommelige SJC-defensie. Dat SJC stand hield was te danken aan uitstekend keeperswerk van Ted van der Meer, die echter kansloos was, toen Kievit na een half uur spelen een vrije trap via de paal in het doel kegelde: 0-1. In de openingsfase deelde de thuis ploeg duidelijk de lakens uit. Roodenburg kon niet anders doen dan zich voor sluitpost Nie- vaart in te graven. De doelman moest rond de 10de minuut zijn energiebronnen aanspreken bij twee gerichte schoten van Co Ja ger. De Leidenaar bewees zijn vorm en maakte de Durgerdam- se probeersels onschadelijk. Kopbal Nadat spits La Grouw in de 25ste minuut een naast suizende kop bal had afgeleverd, deèd Roo denburg de zaken defensief op slot. Het middenveld stelde orde op zaken en verleende tegenstan ders geen vrije doortocht meer. DRC zelf daarentegen nam het niet zo nauw met de dekking. Dat leidde uiteindelijk tot de eer ste Leidse treffer. Op rechts speelde Peter Ciere zich knap vrij, waarna diens voorzet uitein delijk door Hennie Koet tot doel punt werd gepromoveerd. Pal voor de rust liet Ciere een grote kans op 2-0 liggen. Volgens verwachting schoot DRC na de spelhervatting aanvallend uit de startblokken. Vooral via spits La Grouw onstanden ha chelijke momenten voor het doelgebied van Nievaart. De Lei denaars hadden niet over geluk te klagen, toen weer La Grouw Met de harde wind in de rug ging SJC na rust aggressiever te werk. Eindelijk ook drong het tot de Duindam-equipe door dat schie ten de kans op een doelpunt ver hoogt en Ben van der Zalm en Piet Alders lieten enkele fraaie schoten los. Door de jacht op de gelijkmaker kregen de gasten wel wat meer ruimte en SJC kroop door het bekende oog toen De Vis de paal trof. Halverwege de tweede helft ver scheen de eindstand op het sco rebord dankzij een sublieme tref fer van Piet Alders. Op aangeven van Jos Alders haalde de aan voerder verwoestend uit en deed het net welhaast schroeien: 1-L Met Peter Alkemade in het veld voor Maarten Plug probeerde SJC vervolgens met man en macht de opgebouwde zegereeks een vervolg te geven, maar Jaap Smit schoot over, André Zonne veld (over) en Ben van der Zalm (centimeter te kort bij zwakke te rugspeelbal) slaagden er niet in een belangrijke concurrent als nog met lege handen naar huis te sturen. PETER VAN LEEUWEN de lat teisterde. Roodenburg raakte er echter niet door geim- poneerd. In de 20ste minuut was het duel min of meer beslist. Hans Tisseur, in het veld ge bracht voor de geblesseerde Ro nald Jansen, bracht Hennie Koet in stelling, die van dichtbij niet faalde. Solo Een minuut later lag de bal voor de derde keer in het Durgerdamse net. Dat was het gevolg van een gave actie van Peter Ciere, die een knappe solo met een doel treffende schuiver bekroonde. Acht minuten voor tijd ant woordde DRC met een schitte rende treffer van Marcel Looyer, maar Roodenburg kon er niet warm of koud van worden. De Leidse ploeg onderstreepte de goed gespeelde wedstrijd met een vierde treffer. Die werd op de valreep door middenvelder Hennie Koet gescoord. "Als ik door een blauw-zwarte bril kijk, dan zeg ik, we hebben ver diend gewonnen", keek Laurens Mouter terug. "Aan de andere kant heeft DRC beter veldwerk afgeleverd, maar heeft Rooden burg door agressief verdedigen hen het scoren belet. Dat is toch ook een verdienste. Nog twee, drie overwinningen, dan geloof ik weer in een betere klassering". LEIDEN- Lugdunum komt op toe ren. Vorige week werd tegen RKAVIC de eerste overwinning behaald (1-0), waarmee het uit zicht op handhaving in de eerste klasse A behouden bleef. Giste ren werd het Amsterdamse Rood-Wit naar een onverwacht ruime 4-0 nederlaag gespeeld. Wim Eilander stelde na het duel tegen RKAVIC nuchter vast, dat één zwaluw nog geen zomer maakte. Gisteren kon echter in de Kikkerpolder de 'tweede zwa luw' worden waargenomen, zo dat men daar nu toch minstens de lente voelt naderen. Om misverstanden te voorkomen, de 4-0 zege weerspiegelde niet helemaal de werkelijke krachts verhoudingen op het veld. Rood Wit was weliswaar aanvallend nauwelijks gevaarlijk, het werd nooit langdurig en serieus onder druk gezet door de thuisclub, die het vooral van sterke momenten moest hebben. In feite heeft Lug dunum bijna alle kansen die het kreeg benut, wat op zich trou wens een compliment waard is. Op de ranglijst is Lugdunum één plaats geklommen. Het staat nu op de twaalfde plaats, één punt HAMBURG (SID, (DPA) - De kloof tussen de kopgroep van vijf in de Westduitse bundesliga en de goede middenstanders is zaterdag groter geworden. Stuttgart, Hamburger SV en Borussia Mönchen Gladbach wonnen, Bayern München speelde zijn wedstrijd tegen Kickers OfTenbach niet en For- tuna Düsseldorf, Leverkusen, Urdingen en Köln verloren. FC Nürnberg, nog steeds de eerste degradatiekandidaat, haalde na elf wedstrijden met tien nederla gen eindelijk weer eens de volle winst. Fortuna Düsseldorf was het slachtoffer door twee treffers van Thomas Brunner. Edvaldson scoorde tegen voor Düsseldorf, dat ook al de inhaalwedstrijd te gen FC Köln had verloren. Stuttgart, de lijstaanvoerder, won zonder problemen van Borussia Dortmund, dat niet kon voorko men, dat de IJslander Asgeir Si- gurvinsson de wedstrijd naar zijn hand zette. Reichert. Ohli- voor RKAVIC, dat zo vriendelijk was om bij SDW met 2-0 te ver liezen, maar dat twee wedstrij den minder speelde dan de Lei denaars. Lugdunum sloeg gisteren al heel snel toe. De Amsterdamse libero Henk de Kwant nam na zes mi nuten de door Kooimans op weg gestuurde Leo Wetselaar in een heupzwaai. Om de schrik erin te houden deelde arbiter Van der Heuvel maar meteen een straf schop uit, door Robert de Roo kalm in de openingstreffer om gezet: 1-0. De Amsterdammer Ad Rietveldt besliste kort daarop bijna de wedstrijd, toen hij een voorzet van Cees van der Burg hard in de handen van zijn doel man kopte. Kans Rood-Wit kon hier bijna niets te genover stellen. Er vielen welge teld twee schietkansen te note ren, beide voor de Harrel Lai. Het eerste schot ging net naast, en bij zijn volgende kans schopte Lai half in de grond. Om de tijd tot de rust door te ko men gingen de spelers zich ver volgens met elkaar bezighouden. cher en Karl-Heinz Forster zorg den voor 3—0, kort voor tijd maakte Zore het tegendoelpunt van de strafschopstip. FC Köln was na een kwartier al kansloos tegen Werder Bremen, nadat Engels wegens belediging van scheidsrechter Schmidhu- ber, naar de kleedkamer werd gestuurd. De verdedigende kracht van Köln werd tien minu ten voor rust verder ondermijnd, doordat international Strack met een ernstige spierblessure van het veld moest. Werder Bremen was overigens van meet af veel sterker, maar begon pas kort rust (Mohlmann) te doelpunten. Meier (twee) en Voller voegden er na rust nog drie aan toe, voor Prestin de thuisnederlaag min der pijnlijk (1-4) maakte voor de Keulenaren. Engeland Nottingham Forest, van Brian Clough, dient zich steeds na drukkelijker aan als concurrent Robert de Roo trad in discussie met zijn directe tegenstander Bert Faijdherbe, die na een over treding De Roos vriendelijk toe gestoken hand wegsloeg, om daarna op een vermoedelijk ko misch bedoelde schopbeweging te worden getracteerd. Van der Heuvel was ergens anders aan het werk, zodat het incident zon der gevolgen bleef. Ben de Roo legde Harrel Lai tegen de mat, waarna de Amsterdammers op hoge toon strafmaatregelen eis ten. Tenslotte ruzieden Jeroen Brussee en Ruud Schoenmaker om een uitbal. Na de rust (Brussee werd gewis seld voor Wim Ligtvoet) werd er weer gevoetbald. Ad Rietveldt kreeg een kleine kans toen de als een bulldozer uitgelopen Eradus de bal voor zijn voeten sloeg, maar zijn schot kwam niet door de mêlee. Wim Ligtvoet werd na een kwartier een strafschop ont houden toen hij door Johan van Wort tegen het gras werd ge werkt. Hans van As werd wél eerlijk behandeld nadat hij vlak bij de achterlijn door Hans Hau- brich was achterhaald. Opnieuw toonde Robert de Roo vanaf de van Liverpool in de strijd om de Engelse titel. Forest won zater dag de uitwedstrijd bij Queen's Park Rangers met 1-0 en dat was de vijfde achtereenvolgende overwinning, goed voor drie punten, in een uitwedstrijd. Li verpool won ook, thuis met 2—1, van Arsenal. Opmerkelijk is dat West Ham Uni ted de strijd nog altijd volhoudt. De Hammers misten opnieuw ze ven mensen uit hun kerngroep voor de uitwedstrijd tegen Co ventry City, maar wonnen wel met 2-1. Arsenal leek op Anfield de prijs te moeten betalen voor het gelijke spel van Liverpool op woensdag in de thuiswedstrijd voor de Lea gue Cup tegen Walsall uit de der de divisie. Na twaalf minuten scoorde Kennedy al voor Liver pool. maar daarna viel de pro- duktie stil bij de landskampioe- strafschopstip over vissebloed te beschikken: 2-0. Het werd nu duidelijk dat de punten Lugdu num niet meer zouden ontgaan. Counters Rood-Wit offerde om het tij te ke ren de verdedigers Henk de Kwant en Peter Pothoff voor de aanvallers Gershwin Lai en Henk de Vries, maar het haalde niets uit. Integendeel, met de door het Amsterdamse opdrin gen mogelijk geworden counters kreeg Lugdunum de beste kan sen. Ze werden ditmaal buiten gewoon koelbloedig benut. In de 42e minuut kon Hans van As ver trekken op een diepe bal van Daan Kooimans, en geholpen door het aarzelende uitlopen van Rob de Loor de 3-0 laten bij schrijven. Twee minuten later bereikte Jan Verver de in het centrum vrijgelaten Kooimans, die op kalme wijze de hoofdste delijke doelman uitspeelde: 4-0. Daarmee stond deze zege als een huis. Bij SEW zal volgende week blijken of deze hoopvol opgaan de lijn wordt doorgetrokken. TED DE HOOG nen. Graham Rix maakte zelfs, vlak voor rust, gelijk. Twaalf mi nuten voor tijd bracht verdedi ger Phil Neal de winst toch bij Liverpool, dat daardoor Notting ham Forst drie punten voor bleef. België Beveren verstevigde gisteren op de 22ste speeldag zijn koploperspo sitie in de eerste divisie. Zelf won de club thuis met 2-1 van Kort- rijk. Seraing en Standard Luik daarentegen verspeelden beide punten. Seraing verloor met 1-3 bij Club Brugge, Standard Luik verloor voor de eerste keer sinds september op eigen veld. Stadge noot Luik was de boosdoener: 0-2. Door deze ontwikkelingen heeft Beveren zeven punten voorsprong op Seraing en acht op Anderlecht. LEIDEN - LFC revanceerde zich gistermiddag voor de zwakke partij van vorige week tegen Docos. De Kanaries klopten BTC met liefst 5-0. UDO haalde eveneens uit. De Oegstgeestena- ren dienden Schipluiden een 4-0 nederlaag toe. In tegenstelling tot voornoemde ploegen, bele ven Docos en WSB moeilijke tijden. De Leidenaars verloren kansloos van Tonegido (4-0), ter wijl WSB onderuit ging tegen Celeritas (2-1). BTC - LFC 0-5 Een knappe overwinning van de Leidse ploeg, die beter voor de dag kwam dan vorige week te gen Docos. Desondanks was de 0-5 geen goede afspiegeling van de verhoudingen. "Want deze te genstander was zo zwak, dat we met grotere cijfers hadden moe ten winnen", meende trainer Kees Vermeulen. "We hebben dan wel ruim gewonnen, maar dit duel was geen maatstaf. Als we volgende week tegen Quick zo spelen, kunnen we het nog moeilijk krijgen". De Leidenaar wil, dat mag duidelijk zijn, wa ken voor teveel optimisme bij zijn pupillen. "Er wordt nu al ge sproken over een kampioen schap. Daar wil ik niets van we ten. De wedstrijd tegen BTC was geen maatstaf'. Hoe het ook zjj, LFC rekende zon der problemen af met BTC. Sjaak Rietbergen was daar voor een belangrijk deel verantwoor delijk voor. De van Docos over gekomen aanvaller maakte op nieuw drie doelpunten, maar miste ook een strafschop. De overige treffers kwam op naam van Jan Kromwijk (van grote af stand) en Edwin Verhoogt. Doel man Peter van der WaJ stopte nog een strafschop. UDO - Schipluiden 4-0 Het carnaval bleek een goede uit werking te hebben op de spelers van UDO. De avond voor het duel tegen Schipluiden had de vereniging een feest gehouden, waar ook een aantal eerste elftal spelers acte de precense gaf. "Het is ze blijkbaar goed beval len", aldus trainer Kees Pouwiel, "want we hebben heel goed ge speeld. Vooral in de eerste helft. Ik ben heel tevreden". In het eer ste part bouwden de Oegstgees- tenaren een 3-0 voorsprong op. Ronald van Veldhoven, een spe ler van Schipluiden die in eigen doel schoot, en Jan van der Salm waren daar verantwoordelijk voor. Na de pauze zette de oppo nent alles-op-alles, maar daar door ontstonden er juist kansen voor UDO. Wilbert Witteman verzuimde evenwel zijn ploeg meerdere goals te bezorgen. Kees Borst maakte er in de laat ste minuut toch nog 4-0 van. Tonegido - Docos 4-0 De Morsbewoners hadden geen schjjn van kans in Voorburg. De ploeg was na de deling tegen van vorige week tegen LFC vol ver trouwen naar Tonegido afge reisd, maar al snel vielen de goe de bedoelingen in het water. In het eerste kwartier ging het nog wel met de Leidenaars, maar daarna moest Docos het initiatief aan Tonegido laten. Aan de vier doelpunten viel niets af te din gen. Celeritas - WSB 2-1 WSB kon het in een hard duel niet bolwerken tegen Celeritas. De ploeg deed niet onder voor de tegenstander, maar liet het op de beslissende momenten afweten. Op aangeven van Jos van Gijls- w(jk scoorde Nico ten Elzen voor rust 0-1. Na de pauze boog Celeri tas die stand om in 2-1. Door deze nederlaag bevindt WSB zich nog steeds in de gevarenzone. DURGERDAM - Roodenburg heeft een imposante zege aan de erelijst toegevoegd. In Durgerdam zegevierde de voetbalformatie van Laurens Mouter met 1-4 over DRC, dat daardoor werd geconfronteerd met de eerste neder laag van dit seizoen. "De ploeg heeft in deze wedstrijd enorm goed verdedigd", verklaarde de toekomstige trai ner van RCL, "daardoor werd DRC geen enkele kans gegund. Die gasten waren qua veldspel iets beter dan ons, maar door de agressieve speelwijze kwamen zij nau welijks voor het doel".

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 15