SM Kooreman Pijnen wint 'Rotterdam' Verbeteringen aan stadions lÉss Unieke opruiming van duurzame meubelen. Voorburg compleet kansloos 2595.- 4295.- 5750,- 3995.- 'mbdtoon.zakn^ DONDERDAG 19 JANUARI 1984 Belangstelling daalt ROTTERDAM (GPD) - René Pijnen blijft succesvol in Rotterdam. Voor de derde achtereenvolgende maal won hij rond middernacht de Zesdaagse van Rotterdam. In de afsluitende koppelkoers over 75 minuten reageerden Pij nen en zijn Zwitserse koppelgenoot Urs Freuler steeds alert op de tegenacties van de Auastraliër Gary Wiggins en de Westduitser Horst Schutz en van het Duitse duo Thurau-Fritz (zij eindigden op één ronde) van wie zij zon dag de leiding overnamen. Pijnen, die zowel in '82 als '83 in hetzelfde Sportpaleis zegevierde aan de zijde van de Belg Patrick Sercu, bracht zijn totaal aantal overwinningen daarmee op 62. De Hoogerheidenaar die eerder dit winterseizoen al met Freuler in Munchen won, is nu nog drie zeges verwijderd van het record (65) van Peter Post. Tegenvaller De veertiende zesdaagse in Ahoy (de twaalfde onder het bewind van Peter Post) draaide wel uit op een financiële tegenvaller voor de organisatie. Na elf vette jaren daalde de belangstelling van 50.000 toeschouwers vorig jaar naar iets minder dan 44.000, hetgéen Ahoy ruim anderhalve ton aan inkomsten scheelt. Het rennersveld, waarin dit keer pu bliekstrekkers als Jan Raas en Joop Zoetemelk ontbraken, had kennelijk toch niet de grote aan trekkingskracht op de massa als in andere jaren. „Niet alleen hier, met uitzondering van Maastricht en Keulen, liep de belangstelling bijna overal in Europa iets te rug", troostte wedstrijdleider Pe ter Post zich op de slotavond. „We moeten er natuurlijk wel voor zorgen dat we in de toekomst een kwalitatief zo sterk mogelijk ren nersveld kunnen brengen, an ders raken we nog verder van huis", aldus Post, die het sportie ve gedeelte nog altijd hoger aan slaat dan het showgebeuren rond de zesdaagse. „Die teruglopende belangstelling zit hem dit jaar voornamelijk in de zondagmid- VOORBURG (ANP) - Voorburg heeft gisteravond de eerste wed strijd uit de tweede ronde van het toernoi om de Europese vol leybalbeker voor landskampioe nen kansloos verloren. In sport hal De Vliegermolen was de Ita liaanse kampioen Santal Parma veel sterker. Binnen 90 minuten sloten de Italianen de wedstrijd met de overwinning van 0-3 af. De setstanden waren: 9-15, 6-15, 12-15. De return wordt volgende week woensdag in Parma gespeeld. De heren van Martinus leden in So fia in de eerste wedstrijd voor de tweede ronde van het toernooi om de Europese volleybalbeker voor bekerwinnaórs een eervolle nederlaag tegen Levski Spartak (Bul). Martinus ging met 2-3 ten onder. De setstanden waren: 10- 15, 13-15, 15-13, 15-9 en 15-8. De return wordt volgende week woensdag in Amstelveen ge speeld. Het Vughtse WC plaatste zich in Athene voor de finale om de con federatie-beker. De Brabanders verloren weliswaar met 0-3 van Panathinaikos maar kwalificeer den zich voor de eindstrijd (17 1 m 19 februari in België) door be tere setcijfers. De Brabanders hadden de eerste wedstrijd tegen de Grieken even eens met 3-0 gewonnen. De set standen van de tweede wedstrijd in Athene waren: 15-13, 15-6 en 15-0. In Vught won WC vorige week met 15-3, 15-1 en 15-11. De volleybalsters van Pancratius hebben zich in Bazel geplaatst voor de finale-poule van het toer nooi om de Europese beker voor bekerwinnaars. Pancratius ver loor de tweede wedstrijd voor de halve finales tegen de universi teit van Bazel weliswaar met 3-1 (16-14, 2-15, 15-9, 15-13) maar het had de eerste ontmoeting met 3-0 gewonnen. De wedstrijden voor de finale-pou le worden in de eerste helft van februari in Turkije gespeeld. Orion Doetinchem is in de tweede ronde van het toernooi om de Europa Cup 3 van het damesvol leybal uitgeschakeld. De club verloor in Stuttgart met 3-0 van bekerhouder Feuerbach. De set standen waren: 15-10, 15-9, 15-4. Orion had de wedstrijd in Neder land ook al met 3-0 verloren. De eindstand: I. René Pijnen/Urs Freuler (Ned/Zwi) 597 pnt; 2. Gary Wiggers/Horst Schütz (Aus/Wdl) 437 pnt; Op 1 ronde: 3. Didi Thurau/Albert Fritz (Wdl) 391 pnt; 4. Gert Frank/Hans Oersted (Den) 359 pnt; Op 2 ronden: 5. Leo van Vliet/Jupp Kirsten (Ned/ Wdl) 336 pnt; Op 12 ronden: 6. Bert Oosterbosch/Hendr Rinklin (Ned/Wdl) 265 pnt; Op 15 ronden: 7. Danny Clark/Tony Doyle (Aus/Eng) 187 pnt; Op 17 ronden: 8. Etienne De Wilde/Stan Tourne (Bel) 241 pnt; Op 22 ronden: 9. Henk Lubberding/Hans Hindelang (Ned/Wdl) 267 pnt; Op 23 ronden: 10. Willy Debosscher/Micbel Vaarten (Bel) 537 pnt; Op 26 ronden: II. Gerrie Knetemann/Romain Coster- mans (Ned/Bel) 303 pnt; Op 40 ronden: 12. René Kos/Martin Venix (Ned) 206 pnt. dag. Vorig jaar hadden we de groep Doe Maar toen hier en daar kwamen extra mensen op af. Verder blijft de vrijdagavond een zorgenkind, maar ik blijf van me ning dat we zo goed mogelijk moeten investeren in de renners, want daar is het de mensen alle maal om te doen". Andere zorgen heeft Post over de Nederlandse amateurs, waarover hij zich voor de zesdaagse al niet erg vriendelijk uitliet. „Het blijft voor mij onbegrijpelijk dat ren ners die hier maar drie kwartier per avond hoeven te rijden het sportpaleis deze dagen juist mij den. Ze moeten niet zeuren dat de zesdaagse niet in hun voorbe- Werkgelegenheidspr oj ect DEN HAAG (GPD) Alle Nederlandse voetbalstadions zullen binnen twee jaar zijn voorzien van tourniquets, zogenaamde draaikruizen aan de ingangen die de contro le op het publiek vereenvoudigen. De staanplaatsen in het stadion van Ajax worden in hetzelfde tijdsbestek overdekt, het PSV-bastion wordt opnieuw geschilderd en AZ'67 krijgt de beschikking over een nieuwe sporthal. De huldiging van René Pijnen en koppelgenoot Urs Freuler. Pijnen won voor de derde maal in Ahoy. (Foto ANP) reiding past. Als dat zo is, komen de profs een maand voor het be gin van het wegseizoen zeker niet hier rijden", herhaalde Post nog eens. Belang Post is dan ook van plan binnen- kort via de KNWU de amateur ploegleiders nog eens te wijzen op het belang van de baansport. „Deze amateurzesdaagse kost ons ongeveer 35.000 gulden. Per jaar wordt door Ahoy anderhalve ton uitgetrokken voor de ama teurs. Dat geld moet via de zes daagse gedeeltelijk terugvloeien. Op deze manier is dat de komen dejaren natuurlijk geen haalbare kaart meer". Volgend seizoen wil Post de zes daagse overigens een week later laten beginnen. „Ik probeer te ruilen met Stuttgart, dan zitten we iets verder van de kerstda gen. Misschien komen er dan wel meer mensen. Ik moet toch wat proberen". Over de sportieve afloop van de zesdaagse bij de professionals toonde de wedstrijdièidèr zich tevreden. „We hadden vier top- ploegen hier, zonder dat er werkelijk een bovenuit stak. Door de grote onderlinge rivali teit werd de wedstrijd vaak ge blokkeerd en dat is jammer, maar daar kan ik nu eenmaal niets aan doen". Veel waardering had Post voor het optreden van Leo van Vliet, die zich aan de zijde van de West duitser Jupp Kristen uitstekend staande hield. „Van Vliet heeft me deze week aangenaam ver rast", aldus Post. „Hij heeft be vestigd wat hij allemaal kan en dat was deze dagen echt niet al leen de verdienste van zijn kop pelgenoot". Het is zo maar een greep uit het wensenpakket van de clubs die de afgelopen twee weken wer den bezocht door de stuurgroep 'Accommodatieverbetering Be taald Voetbal'. De stuurgroep, die onder leiding staat van drs. Henk Mannen (hoofd van de af deling van het ministerie van WVC die zich o.m. met beroeps- sport bezighoudt) voerde de in ventariserende besprekingen in het kader van een werkgelegen heidsproject voor de bouwsec tor, waarvoor maar liefst 300 mil joen gulden is vrijgemaakt. 31,5 miljoen van dat bedrag is be stemd voor de sportsector, 20 miljoen voor het renoveren van de stadions van de betaald voet balorganisaties. Experiment De voornaamste opzet van het pro ject is om bouwvakkers die lan ger dan een jaar werkloos zijn weer aan werk te helpen. Het be nodigde geld voor het experi ment werd verkregen uit de pot 'algemene middelen' (100 mil joen) en uit besparingen op uit- keringsgelden (200 miljoen). De additionele overheidsinvesterin gen brengen in totaal een bouw- stroom op gang van maar liefst 800 miljoen gulden, waar buiten de sport ook de kunsten (renova tie concertgebouwen, theaters etc.) en monumentenzorg van profiteren. Het directe werkgele genheidseffect van het project bedraagt volgens de ministeries van WVC en sociale zaken 7100 zogeheten arbeidsjaren (banen). Volgens Henk Mannen verkeert het betaald voetbal met dit pro ject in een unieke situatie. „De clubs kunnen niet alleen hun ei gen accommodaties op laten knappen, maar bovendien veel geld verdienen voor andere tak ken van sport. Slaagt dit project Kopie FD. EETHOEKEN Diverse massief eiken SALONTAFELS in ronde, rechthoekige, ovale, achtkantige uitvoeringen. V.a. 595.- Massief eiken EETHOEK bestaande uit: "Spinkop" eettafel 120^en 4 zadelzit eetkamerstoelen. Van 2895.- 2250.- Klassiek eiken royale EETHOEK. Bestaande uit 4-poottafel (gedr. poten), 200 cm. lang ine!. 6 klassieke eetkamer- stoelen met bieszitting. /IKKO Van 5650.- nü voor slechts 4jJvi" AFD.KASTEN Royale massief eiken 2-delige TOOGKAST (dubbel gebogen). In antiek-afwerking. Van 4495.- 3995.- Gedisseld massief eiken DUITSE KAST, 2 deuren/2 laden, in rondom massief ei ken. Van 4310.- nü 3995.- Massief eiken 1-deurs "SP1LKAST' In gedisselde afwerking. Van 3295.- nü Massief eiken 2-deurs "SPINDE". Van 3450.- nü slechts 2750.- AFD. ZITMEUBELEN Rundlederen 2-3-ZITS KOMBINATIE model "Daktari", in nerfleder, kleur nègre. Van 4550.- nü 1QQC op Pullman interieur gestof- feerd. (Federkern). f Rundlederen 2-3-ZITS KOMBINATIE "Pasja". In ivoorkleur. yJQrft Van 5220.- nü voor tOJU." Rundlederen 2-3-ZITS KOMBINATIE "Tosca", in leder ivoor. Van 4850.- nü Rundlederen 3-2-1-ZITS KOMBINATIE 'Tokio". In modieus grijs nerfleder. Va" 7890, nü 6695.- Rundlederen 2-3-ZITS KOMBINATIE "Crossing". In nerfleder, kleur muisgrijs. Van 5160.- nü Gedisseld eiken/rundlederen 3-2-1-ZITS KOMBINATIE "Primitief'. In Knautsch leder. Kleur middenbruin. Van 6785.- iRundlederen 3-2-1-ZITS lKOMBINATIE "Jugend". 1 (Knautsch-leder, midden bruin). Van 757Q.- nü slechts 6450.- I Willem Barentszstr. 21-23,1 (Ind. terrein "De Waard"), Leiden. Tel. 071-122547, namelijk, dan is het wellicht mo gelijk dat het kabinet-Lubbers na 1985 besluit om nieuwe bouw- stromen voor de sport op gang te brengen. En daar zouden andere sporten weer van kunnen profi teren. Je kunt de positie van het betaald voetbal dus inderdaad uniek noemen", aldus Mannen. De stuurgroep Accommodatiever betering heeft de afgelopen twee weken in zeven regionale bijeen komsten alle clubs bezocht. Bij die besprekingen waren ook ver tegenwoordigers van de gemeen ten en politie aanwezig. Want het mag duidelijk zijn dat veel verbe teringen in de stadions op de vei ligheid van de toeschouwers zijn gericht. In een vragenlijst die de clubs voor 17 februari aan WVC moeten retourneren zijn ook veel suggesties in die richting terug te vinden. Het aanbrengen van hek ken, vakafscheidingen, drang hekken, tourniquets, politiecom- mandoruimten, gesloten tv-cir- cuits, metaaldetektieapparatuur en arrestantenruimten behoren tot de mogelijkheden die via het project gefinanceerd kunnen worden. „Ik verwacht een grote respons van de clubs en gemeenten", al dus Mannen. „De bouwstroom van 50 miljoen gulden die door dit experiment op gang wordt gebracht zal de wensen van de clubs waarschijnlijk niet kunnen dekken. In de eerste wederzijdse informatieve gesprekken was dat al op te maken. De ingevulde vragenlijsten zullen het bewij zen, daar ben ik van overtuigd. Eind februari zal er dan ook een tweede overlegronde met alle clubs en gemeenten plaatsvin den. In die gesprekken zullen de wensen en vooral de haalbaar heid daarvan besproken worden. Pas daarna volgt de definitieve planontwikkeling". Het is de intentie van de stuur groep om het werkgelegenheids project in handen te geven van een landelijke bouwaannemer. Daarvoor is inmiddels een aantal landelijke aannemers uitgeno digd om in te schrijven op het project. Henk Mannen: „Via die verschillende aanbiedingen ho pen we tot een aantrekkelijke op zet te komen voor de restfinan ciering ten bedrage van 30 mil joen gulden. Ook wordt gezocht naar vormen van landelijke sponsoring in relatie tot deze restfinanciering' Langdurig Zeventig procent van het uitvoe rende werk zal verricht worden door langdurig werklozen die uit de desbetreffende stad en regio komen. „Het is dus zeker niet zo", ontkent Mannen, „dat de landelijke aanpak de locale werklozen uitsluit van deelname aan dit project. Integendeel, het gaat primair om na overleg met het Gewestelijk Arbeidsbureau de locale werklozen in te zetten. Voorwaarde is wel dat de werk zaamheden niet tot concurrentie vervalsing en ontslag van werk nemers in vaste dienst mogen leiden. Het project zou dan geen enkel effect hebben". Zeker is wel dat de clubs sowieso baat hebben bij de poging om het werkloosheidscijfer in Ne derland iets terug te dringen. Is de gunstige restfinanciering van 30 miljoen eenmaal een feit, dan komen de tourniquets er, wor den de staanplaatsen bij Ajax overdekt, krijgt het PSV-stadion een schilderbeurt en kan de se lectie van AZ'67 in de winter maanden in een sporthal trainen. Maar het project opent boven dien perspectieven om het Euro pees kampioenschap voetbal in 1988 naar Nederland te halen. „Wat dat betreft komt het project de KNVB ook uitstekend uit", al dus Henk Mannen. „Ik weet niet precies wanneer de UEFA de landen bezoekt die zich kandi daat hebben gesteld voor het EK '88, maar ik neem toch aan dat men de stadions van die landen ruim daarvoor zal inspecteren. Als het project is geslaagd, kan dat wel eens van doorslaggeven de betekenis zijn voor het bin nenhalen van de EK". Debuut Jansma DEN HAAG (ANP) - Jantien Jansma van Torenstad uit Zut- phen zal haar internationaal de buut maken b(j de open Engelse tafeltenniskampioenschappen, die van 26 tfm 28 januari a.s. in Brighton worden gehouden. De ploeg, die onder leiding staat van Milan Stenzei bestaat uit Mirjam Kloppenburg, Jantien Jansma, Ellen Bakker, Henk van Spanje, Bob Potton en Anne Vlieg.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 15