WD Leiderdorp onder zwaar vuur Nieuwe huisvesting medewerkers DSW Illegale varkensstal moet weg 'Verkoop gemeente panden was juist' Pizzeria voorlopig verboden Beperkingen voor compostbedrijf Duinrell mag uitbreiden Maatregelen tegen StuivenbergDe Waard en Huigen LEIDERDORP - De meerderheid van de Leiderdorpse gemeenteraad vindt dat het WD-raadslid Stuivenberg, tevens architect, "onaanvaardbaar" heeft gehandeld toen De VVD.fractiet wethouder Gehner (uiterst links) incluis. Naast haar VVD-woordvoerder Scheffer. Aan zijn hij een opdracht van het waterleidingbedrijf 'De Rijnstreek' aannam. Stuivenberg was Zijde fractieleider Huigen, die niet meer welkom is in het seniorenconvent. Daarnaast De V/aard. uit het alge- toen nog lid van het algemeen bestuur van het waterleidingbedrijf. bestuur van waterleidingbedrijf 'De Rijnstreek' gezet. Vervolgens het raadslid Kruidenier met naast hem hoofdpersoon Stuivenberg, wiens handelwijze 'onaanvaardbaar' werd genoemd. Klerks completeert de geha vende WD-fraCtie. (Foto Holvast) Dat bleek gisteravond toen het rap port van de uit de vijf politieke partijen bestaande onderzoeks commissie door de Leiderdorpse gemeenteraad werd besproken. De conclusies van het rapport spreken van een handelwijze die "niet wenselijk" is. De meerder heid van de gemeenteraad (CDA, PvdA, D'66 en PPR) hadden daar liever 'onaanvaardbaar' zien staan. De WD sloot zich aan bij de con clusies van de onderzoekscom missie, maar wenste daaraan vooralsnog geen consequenties te verbinden. Woordvoerder Scheffer zei dat de WD de con clusies en de uitlatingen van de gemeenteraad "aandachtig" zal bestuderen. Duidelijk is wel dat de meerder heid van de gemeenteraad vindt dat Stuivenberg in ieder geval uit de raadscommissie ruimtelij ke ordening, verkeer en milieu moet. Dat is de kat op het spek binden en daarom moet de WD ter bescherming van Stuiven berg hem uit die commissie ha len, aldus verschillende raadsle den. LEIDERDORP - De fractielei ders van CDA, PvdA, D'66 en PPR zullen niet meer deelne men aan het overleg in het se niorenconvent (een besloten overleg tussen fractievoorzit ters en burgemeester Van der Have) zolang WD-fractielei- der Huigen daar ook lid van is. Dat hebben de vier meege deeld in een brief aan burge meester Van der Have. De fractieleiders zijn boos op Huigen omdat zij nagelaten heeft haar fractiegenoot De Waard in te lichten over de af spraken die waren gemaakt over de beslotenheid van het onderzoeksrapport. Boven dien was afgesproken dat er geen mededelingen in het openbaar zouden worden ge maakt over de zaak Stuiven- CD A-fractieleider en voorzitter van de onderzoekscommissie Den Boeft. "De hele tijd dat we met deze zaak bezig zijn hebben we van de zijde van de VVD niet de minste te gemoetkoming gezien, zelfs niet de minste aandrang om tegemoet te komen aan de ontevredenheid die bij ons leeft" (Foto Holvast) CD A-raadslid Tieken: "Als de WD de conclusies en het rap- 'Huigen moet uit overleg' berg tot de gemeenteraads vergadering van gisteravond. De Waard deed zulke uitspra ken toch (zie ook elders). 'Het is voor een zinvol gesprek in het seniorenconvent uiter aard noodzakelijk dat er op een constructieve wijze en in een sfeer van onderling ver trouwen wordt gesproken. Recente ervaringen hebben ons tot inzicht gebracht dat port onderschrijft dan kan een party die zichzelf respecteert de ze niet slechts voor kennis aan nemen". Al werd door de raad dan geen standpunt ingenomen over de hele kwestie, duidelijk was wel dat de meerderheid van de politieke partijen de handel wijze van de collega maatschap pelijk onaanvaardbaar vond. Ju ridisch is Stuivenberg niets te maken. "Een architect die tevens raadslid is mag dus wel een groot werk voor een gemeente uitvoe ren en een melkman die tevens raadslid is mag nog geen fles melk aan de gemeente leveren", schetste D'66-raadslid Stam de "wanverhouding". Overigens zou de handelwijze van Stam wel juridisch aanvechtbaar zijn ge weest als hij lid van de Provin ciale Staten of de Tweede Kamer zou zijn. Zo adviseerde de commissie-Oud in 1959 al de gemeentewet aan te passen, zodat ook werken of ad viezen van architecten, accoun tants en notarissen die raadslid zijn, onder de 'verboden hande lingen' van artikel 26 van de ge meentewet zouden vallen. Op deze voorwaarden bij deelna me van mevrouw Huigen in onvoldoende mate worden vervuld. Tot onze spijt moe ten we u daarom meedelen dat wij onze deelname aan de bijeenkomsten van het senio- renconcent opschorten zo lang mevrouw Huigen daar aan deelneemt", aldus de vier fractieleiders. WD-fractieleider Huigen zei in een eerste reactie desge vraagd zich "gegriefd" te voe len, maar duidelijk bleek dat ze er niet van ondersteboven was. "Het seniorenconvent stelt ook niet zoveel voor", al dus Huigen, die niet verder op de brief wilde ingaan. Ze wil eerst de reactie van bur gemeester Van der Have af wachten. provinciaal en rijksniveau zijn die veranderingen al doorge voerd, op gemeenteniveau nog niet. Reden waarom de raad veel aan dacht gaf aan de maatschappelij ke kant van de zaak. "Op de weegschaal van de moraliteit weegt die het zwaarst", aldus het PvdA-raadslid Holierhoek, die ook namens PPR-fraktievoorzit- ter Van der Zande sprak. Weder om Stam: "Het zich niet storen aan de maatschappelijke discus sie door Stuivenberg. Zijn briefje dat hij om persoonlijke redenen opstapte uit het bestuur van het waterleidingbedrijf. Zijn mede deling aan de directeur van het waterleidingbedrijf dat kunste naars en architecten uitgezon derd zijn door de gemeentewet. Mensen zijn door Stuivenberg in zeer ernstige zaken op het ver keerde been gezet. Dat is te be treuren en zeer onzorgvuldig". Holierhoek en Tieken verweten de WD de hele zaak Stuivenberg slecht te hebben aangepakt. Tieken: "Als men kritisch tegen andere partijen aankijkt dan moet men ook kritisch naar zich zelf kijken". Een punt dat de commissie van on derzoek niet had kunnen ophel deren is de vraag of Stuivenberg nu de directeur van het waterlei dingbedrijf had benaderd of de directeur hem. Stuivenberg en de directeur gaven hierover "ver schillende lezingen", aldus com missievoorzitter Den Boeft. Dit punt is niet zonder belang omdat als was gebleken dat Stuiven berg het initiatief had genomen, zoals ook het dagelijks bestuur van het waterleiding beweert, de handelwijze nog veel afkeurens waardiger zou zijn geweest. De Waard Ook was er nog de discussie over de uitspraak die WD-raadslid De Waard vorige week deed in een vergadering van het alge meen bestuur van het waterlei dingbedrijf. De Waard zei daar dat de onderzoekscommissie volgens hem tot de conclusie moest komen dat Stuivenberg niets laakbaar had gedaan. Om dat De Waard inhoudelijk over de zaak had gesproken ondanks afspraken die er waren gemaakt om dat niet tè doen besloot de eerdergenoemde meerderheid van de gemeenteraad een motie in te dienen en het vertrouwen in hem op te zeggen. De WD deed een poging de motie voorlopig in de ijskast te krijgen. "Deze motie verrast ons. Voordat we hier vanavond de raadszaal binnenkwamen hadden we geen enkele indicatie dat de motie zou komen. We hebben onvoldoende kunnen onderzoeken wat hier aan de hand is", aldus Scheffer. Scheffer betoogde dat De Waard de uitspraak heeft gedaan omdat Stuivenberg aangevallen werd door het Hazerswoudse raadslid Kapaan. Die vond de handelwij ze laakbaar. Omdat voorzitter Brouwer de Koning van het da gelijks bestuur, in het dagélijks leven burgemeester van Wou- brugge, op die uitlatingen niet reageerde, kwam De Waard tot zijn uitspraak. 'Tegen zijn zin', reageerde CDA- fractieleider Den Boeft op deze 'trieste vertoning'. "De hele tijd dat we met deze zaak bezig zijn hebben we van de WD niet de minste tegemoetkoming gezien, niet de minste aandrang zelfs om tegemoet te komen aan de onte vredenheid die bij ons leeft. Bes te WD-collega's, u noopt ons de ze motie in te dienen", aldus De Boeft. Over het feit dat de WD geen tijd had gehad de zaak goed te onder zoeken merkte Den Boeft op: "Wanneer een zo geruchtma kend voorval zich met een lid van mijn fractie was gebeurd zou ik niet gerust zijn voordat ik de zaak van A tot Z met het bewuste fractielid had doorgesproken". Den Boeft stelde toen vopr de motie in te trekken indien de WD bereid was De Waard terug te halen uit het bestuur van het waterleidingbedrijf. "Dat is voor u een elegantere oplossing", al dus Den Boeft. Maar na een schorsing besloot de WD daar niet op in te gaan, waarna Den Boeft vrijwel direct "officieel" de motie in stemming liet brengen. DINSDAG 20 DECEMBER 1983 AGENDA DINSDAG Leiden Vredeskerk - Burggravenlaan, kerstsa- menzang jongerenkoor Emcena, 20 Buurthuis 't Spoortje - Bemhardkade kerstbijeenkomst afd. Leiden Neder landse Vereniging Voor Slechthoren- Kapelzaal K&O - film 'La Dentellière' van Claude Goretta, 20 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, film 'De Ballade van Narayama' van Shohei Imamura, 20 en 22.15 uur. Filmhuis LVC - Breestraat 66, film 'Ta- gebuch einer Verlohrenen', 20 en 22.15 uur. Schoolgebouw Rijnsburgersingel 55 - projectgroep bestemmingsplan Sta- tionsbuurt, 20 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. NVSH infocentrum - Rapenburg 48, ge opende op werkdagen van 14-16 uur, di ook 20-21 uur, tel. 149987. Pieterskerk - uitvoering van het Weih- nachtoratorium van J.S. Bach door het Bachkoor Holland en het Amster dams Kamerorkest o.l.v. Charles de Wolff, 19 uur. Oegstgeest Gemeentehuis - sportraad, 19.30 uur. WOENSDAG Leiden Stadhuis - raadscommissie volkshuis vesting, 20 uur. Wienerwald - Steenstratt, dia-presenta tie NVBS over electrische trams. Studenten Ekklesia - Rapenburg 100, tv-programma De Mythe, 20.30 uur. K&O-gebouw - Oude Vest 45,14.30 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, cursus stijldansen; soos en sport, 15-17 uur. Filmhuis LVC - Breestraat 66, 'Die freudlose Gasse' van GW von Pabst, 20 eq, 22.15 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, film 'De Ballade van Narayama' van Shohei Imamura, 20 en 22.15 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vrijdag 16 tot 23 december door: Apotheek Reyst, Steenstraat 35, Leiden, tel. 120136; Apotheek Linnaeus, Kempenaerstraat 31, Oegstgeest, tel. 173330. WIJKVERPLEGING Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noor den van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. Kruisgebouw, Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13- 14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. Oegstgeest Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Wassenaar Horst en Vliet - Hofcampweg 65, tel. 16275, ma t/m vr 9-10 uur en op af spraak. Conclusies onderzoekscomniissie LEIDERDORP - De belangrijkste conclusies die de commissie be staande uit de vijf politieke partijen heeft getrokken na een zes we ken durend onderzoek worden hieronder - samengevat weergege- De handelwijze van het WD-raadslid Stuivenberg is juridisch niet verboden. Het feit dat Stuivenberg als lid van het algemeen bestuur een op dracht heeft aanvaard van het waterleidingbedrijf moet niet wense lijk worden geacht. Van Stuivenberg had in redelijkheid verwacht mogen worden dat hij van de maatschappelijke opvattingen over de onwenselijkheid van dergelijke dubbelfuncties meer nota had genomen. Bovendien zijn de redenen die Stuivenberg gaf voor het uittreden uit het algemeen bestuur niet van persoonlijke aard, maar van een ande re aard die ter discussie kunnen staan in de gemeenteraad. Tevens concludeert de commissie dat "ettelijke raadsleden infor meel" op de hoogte waren van de zaak en dat die niet adequaat heb ben gehandeld toen het ontslag van Stuivenberg in de gemeenteraad aan de orde werd gesteld. De varkensfokkerij aan de Slootweg in Zoeterwoude. Per 1 mei moet zij weg zijn. LEIDERDORP - De dienst socia le werkvoorziening (DSW) zal voor zijn medewerkers een nieuw onderkomen krijgen in het Leiderdorpse sportpark "De Bloemerd". Het gebouw zal ruimte bieden aan kantine, kan toor en opslagruimte. Ook zal de Leiderdorpse Vogelwacht er een plaats krijgen. De gemeente Leiderdorp zal de nieuwbouw, die 213.000 gulden gaat kosten, betalen. De DSW zal via de huur de jaarlijkse lasten terug betalen. Dit bedrag van on geveer 25.000 gulden per jaar wordt dan in mindering gebracht van de vergoeding die DSW krijgt voor het onderhouden van "De Bloemerd". De Leiderdorpse gemeenteraad ging gisteravond unaniem ak koord met het door DSW inge diende plan, al waren niet alle fracties even enthousiast. WD- DEN HAAG, WASSENAAR - De Raad van State heeft voorlopig verboden dat een pand aan het Plein 13 in Wassenaar als pizze ria koffieshop wordt ingericht. De afgegeven hinderwetvergun ning is geschorst. Maar de aan vrager kan, als dat is gewenst, om opheffing van die schorsing vragen, aldus de Raad van State. Drie omwonenden hadden be zwaar aangetekend tegen het verstrekken van die vergunning. DEN HAAG, ZOETERWOUDE - De Raad van State heeft het com- postbedrijf van J. Slingerland aan de Zuidbuurtseweg meer aan banden gelegd dan het ge meentebestuur van Zoeterwou de aanvankelijk van plan was. Het bedrijf, dat wil uitbreiden, mag voor de omwonenden niet meer dan 45 decibel aan geluid soverlast produceren. Bovendien mogen er op zon- en feestdagen en op werkdagen tus sen zeven uur 's avonds en zeven uur in de ochtend geen verbran- raadslid Kruidenier had liever een goedkopere huisvesting ge zien en vindt dat er nu teveel ge meenschapsgeld in wordt gesto ken. D'66 fractieleider Stam zei met "deze bijzonder dure voor ziening" in te kunnen stemmen, "al blijft het een beetje met bloe dend hart". Wethouder Meerburg legde uit dat nader overleg met DSW en de rijksconsulent geleerd had, dat op het DSW-plan niet bezuinigd kon worden. Zoals wethouder Bezemer vorige maand in de raadscommissie financiën al zei: "Alleen aan minimale voorwaar den wordt voldaan". Met DSW zal een 10-jarig contract worden afgesloten voor wat be treft de werkzaamheden. Voor' die periode worden de jaarlijke kosten gegarandeerd. Verwacht mag worden dat ook daarna weer tot overeenstemming gekomen zal worden. Reden hiertoe was onder meer: vermoedelijke stankoverlast; on voldoende hoogte van het af voerkanaal; afstand van dat ka naal tot het slaapkamervenster van een huis aan de Berkhei- straat; bestemming als horecabe drijf en vermoedelijke parkeer problemen. De omwonenden tekenden tevens bezwaar aan tegen het feit dat de aanvraagster van de vergunning, mevrouw C. de Wit, niet zelf de pizzeria wil gaan drijven, zoals aanvankelijk de bedoeling was, maar de zaak wil verhuren. De Raad van State motiveert zijn besluit dat het belang van een onmiddellijke uitvoering van de vergunning ontbreekt. De Raad vindt de belangen van de omwo nenden thans belangrijker dan het afgeven van de hinderwet vergunning. "Daarom is er aan leiding om het verzoek tot schor sing in te willigen." dings- en elektromotoren in wer king zijn, uitgezonderd die van de verwarmingsinstallatie. Elke jaar zes jaar moet de propaangas- installatie op veiligheid worden gekeurd. Van elke keuring moet een bewijs aan de gemeente wor den afgegeven. Burgemeester en wethouders, die aan de hinderwetvergunning zestig voorwaarden verbonden, waren wat soepeler over de ge- luidsproduktie; 45 decibel tus sen 7 en 19 uur; 35 decibel tussen 19 en 23 uur (ook op zon- en DEN HAAG/ZOETERWOUDE - Veehouder Bollenboom krijgt tot 1 mei van het volgend jaar de gelegenheid om een illegaal ge bouwde varkensstal aan de Slootweg af te breken. De Raad van State heeft bepaald dat de gemeente Zoeterwoude terecht heeft geweigerd een bouwver gunning af te geven. Bollenboom vroeg in 1980 om een vergunning om zijn bestaande boerderij in Zoeterwoude-dorp uit te breiden. De veehouder wachtte niet op goedkeuring van de gemeente maar ging illegaal aan de slag. Tot groot ongenoe gen van de gemeente. Diverse' procedures bij gemeentelijke- en provinciale instanties alsmede bij de Raad van State gingen vooraf aan een definitieve uit- feestdagen) en 25 decibel tussen 23 en 7 uur. Een bewoner in de directe omge ving van het compostbedrijf vocht de hinderwetvergunning van het gemeentebestuur aan. Voor wat betreft de te verwach ten geluidsoverlast en de mate waarin Slingerland wil uitbrei den kreeg hij het gelijk aan zijn zijde. De Raad van State schorste de door B en W verstrekte ver gunning en bepaalde zelf enkele nieuwe richtlijnen waaraan bij die uitbreiding moet worden vol daan. spraak. Een uitspraak die ge meente Zoeterwoude uiteinde lijk in het gelijk stelde. De argumenten van de gemeente waren onder meer: het indienen van een onjuiste tekening; ern- WASSENAAR - Het recreatiepark "Duinrell" zal extra bebouwings ruimte krijgen voor recreatieve doeleinden. De Wassenaarse ge meenteraad ging hier gister avond mee akkoord, nadat er in dividueel was gestemd. Het col lege van Burgemeester en Wet houders had de raad een dergelij ke beslissing afgeraden. Wethouder Cocheret sprak van "een aantasting van natuurge bied die wij niet voor onze reke ning willen nemen". Overigens maakte de raad wel bezwaar te- foto Holvast) stige vervuiling van de sloten met varkensgier; stank- en ge luidsoverlast; de varkensstal ligt te dicht bij de bebouwde kom en er bestaat gevaar voor de volks gezondheid. gen de vestiging van een manege in een noordelijk gelegen stuk groen van "Duinrell". Ook hier voor vreesde wethouder Coche ret de la Morinière "onherstelba re natuurvernieling". Bovendien zou er een "onaanvaardbare" verkeerssituatie ontstaan bij het Wassenaarse slag gedurende de drukke zomerperiode. Alleen het CDA was tegen het in beroep gaan bij de Kroon, omdat men vertraging in de besluitvor ming en dus schade voor het pretpark vreesde. WASSENAAR "Er is geen hoger bod geweest op het pand School straat 27 en er zijn zeer zorgvuldi ge procedures gehanteerd om tot verkoop van de gemeentelijke panden over te gaan". Deze woorden sprak wethouder Bar- ning (WD) van financiën gister avond in de vergadering van de Wassenaarse raad om gerezen twijfels over de gemeentelijke onroerend-goed transacties weg te nemen. De handelwijze van het college bij de verkoop van de panden "Kli mop". Prinsenweg 1 en School straat 27 leidde tweemaal tot het stellen van schriftelijke vragen door de CDA-raadsleden Olysla- gers en Wensveen. Volgens "de CDA-fractievoorzitter Wensveen "omdat we te weinig informatie hadden gekregen". Vooral de verkoop van het pand aan de Schoolstraat aan de zakenman Blom en kapper en tevens WD- raadslid De Greef wekte de afge lopen weken de nodige beroe ring. In een publicatie werd ge steld dat er een hogere bieder voor het pand was. Voorts boden de uiteindelijke kopers een ge deelte van het adres Schoolstraat opnieuw te koop aan, terwijl wet houder Barning altijd stelde dat er nooit met speculanten in zee zou worden,gegaan. Was dit nu speculatie? Gister avond schilderde wethouder Barning nogmaals uitvoerig de gevolgde procedure om misver standen te voorkomen: "primair zijn we verantwoordelijk voor de evntuele bestemming van een verkocht pand, pas op de tweede plaats komt de prijs. Voor het pand aan de Schoolstraat is er echter geen hoger bod geweest dan de 630.000,—". Ook D'66- woordvoerder Nieuwenhoven ontkende dat speculatieve be doelingen in het geding waren: "er is niet gekocht met de ge dachte in te spelen op prijsverho gingen op korte termijn. Boven dien is slechts een gedeelte be stemd om door te verkopen". Burgemeester Staab vroeg het CDA uiteindelijk waarom men de vragen niet in een commissie had gesteld: "schriftelijke vra gen stel je als je het college niet vertrouwt. Als-u hier straks weer vragen over heeft dan komt u ze maar-hier in het openbaar stel len", aldus Staab. Ook moest het de burgerrieester nog van het hart dat hij van de schriftelijke vragen een agendapunt had ge maakt "omdat het geduvel maar eens afgelopen moet zijn. We hebben tenslottè niets te verber gen". Overigens bleek dat ook het CDA nu een punt achter de zaak wil zetten: "volgende keer stellen we dergelijke vragen des noods wel in besloten kring", verzuchtte CDA-fractievoorzitter Wensveen nog. Minder bedden Elisabeth- ziekenhuis DEN HAAG-LEIDERDORP - De Raad van State heeft het Elisa- beth-ziekenhuis in Leiderdorp een geringere erkenning gege ven; de capaciteit van 440 bed- den is teruggebracht tot 379. De Raad kwam tot dit besluit, om dat de gemiddelde bezetting hiertoe aanleiding gaf. Voor direct heeft dit geen conse quenties voor het ziekenhuis. In de toekomst kan het betekenen dat het ministerie van welzijn, volksgezondheid en cultuur een geringere bijdrage in de kosten van het ziekenhuis zal verstrek ken. De personeelssterkte, zo verzekerde een woordvoerder van het ziekenhuis, blijft zoals die nu is. LEI DSC H 2ËL DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Een Sleuteltje opgeven: 071-143545. Post uitsluitend aan Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag van 16.30-18 00 uur Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. Restitutie is niet toegestaan Bij automatische overschrijving Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt automatische verlenging. abonnementsgelden op girc 3203571 t.n.v Damiate Holding BV te Haarlem. 0,05 Directie: G. Koopman Adj.dir.: N. Qüakernaat Hoofdredacteur Drs. J W. E. Metselaar Adj. Hoofdredacteur R D Paauw Alg. redactiechef: Plv. Alg. redactiechef: A A van Brussel Rubriekchefs: J. Kroon (stad) B. W T. Jungman (plv) H I. J. Veldhuizen (regio) H.v.d. Post (plv) W F J. Wirtz P J de Tombe (sporl) A. van Kaam (plv) W. C. H Schrama (feature) Redactie stad en randgemeenten tel. 071-144941, tst. 219 Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a. in: Bonn, Brussel, Londen, Parijs, Washington, Cairo,

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 2