De Kruijff nu bij laatste zestien Kleine terug als wielrenner Gouden schaats voor Jos Pronk Aarzelende start van Navratilova Open Zweedse kampioenschappen Skiwinst voor Wenzel Toernooi LFC bij afgelasting Zege Köln Geen voetbal in district en afdeling m R00DENBURG R00DENBURG - J.O.S. ZATERDAG 3 DECEMBER 1983 MELBOURNE (Reuter) - Martina Navratilova is gisteren begonnen aan het derde deel van het Grand Slam met een overwinning op haar Amerikaanse landgenote Heather Ludloff (6-0, 7-5) in de eerste ronde van de Open Au stralische kampioenschappen. Navratilova heeft reeds de titel van Wimbledon en Flushing Meadow op zak en wordt algemeen be schouwd als onverslaanbaar bij de Australische kampioenschap pen nu de directe concurrentie is weggebleven. Vooral de afwezig- Ceverbo VWL FV Snoeki De Rozet Silva B. 8-12 V. d. Plas 9-12 Rott.d. St. 9-11 FC Grovo 9-10 Lugdunum 8-9 FC Lisse Topscorers Hennie Koet (VWL) 9 Wim Eilander (Lugdunum) 9 Ben Heemskerk (VWL) 8 Hoofdklasse Noord wijk 9- THB Boys 9-16 SRV Boys Glasbergen 9—15 Cleyn Duin Ju/de Singel 9—14 UVS Menken/L. 9-11 Van Duuren Bax 9-11 Bahlmann Landwer Topscorers Fred Muller (THB Boys) 20 Hans van Leeuwen (UVS) 17 VOETBAL - Peter Ressel stopt met voetballen bij het Venlose VW. De rechterspits kan zijn baan niet meer met de sport combineren, waarmee een einde is gekomen aan een periode van 20 jaar betaald voetbal. heid van Chris Evert-Lloyd ver groot de kansen van Navratilova. Maar de vroegere Tsjechische zelf is minder zeker. "Ik kom nog heel wat service-volleyspeelsters tegen", merkte ze bij het begin op. Haar spel van donderdag gaf ook al geen aanleiding tot overdreven optimisme. Nadat Ludloff de eerste set dankzij series dubbele fouten met 6-0 had verloren, gaf zii in de tweede goed partij. Overtuigend was het optreden van de als tweede geplaatste West- duitse Sylvia Hanika, die Navra tilova al tweemaal heeft versla gen. De 24-jarige linkshandige speelster uit München had tegen de Amerikaanse Beth Norton geen enkele last van de twee we ken eerder opgelopen enkelbles sure en won met 6-1, 6-3. Bij de heren behaalde de 17-jarige Australiër Mark Kratzmann een imponerende zege op de Indiase tennisser/filmacteur Vijay Amri- traj: 7-5, 6-2, 6-3. Een tweede Au stralische junior, David Mac- Pherson, maakte het de Ameri kaan Fritz Buehning erg lastig. Hij capituleerde pas in de 22ste game van de vijfde set: 3-6, 6-1, 6-0, 1-6, 12-10 voor Buehning. Sammv Giammalva (VSt)-David Mus tard (NZ1) 6-2, 7-6, 2-6, 6-3; John Ale xander (Aus)-Lloyd Bourne (VSt) 5-7, 6-3, 3-6, 6-1, 6-4; Andy Andrews (VSt)- Matt Mitchell (VSt) 6-4, 6-4,7-6; Drew Gitlin (VSt)-Tarik Benhabiles (Fra) 4- 6, 6-0, 7-6, 6-2; Simon Voul (Aus)-Jay Lapidus (VSt) 6-2, 4-6, 6-4, 6-3; Pat Cash (Aus)-Wayne Hampson (Aus) 7- 5, 6-3, 6-3. Dames: Lori McNeil (VSt)-Beth Herr (VSt) 3-6, 7-5, 6-1; Alycia Moulton (VSt)-Aman- da Brown (GBr) 6-1, 7-6; Catherine Suire (Fra)-Robyn White (VSt) 6-7, 6- 3, 6-3; Jo Durie (GBr)-Sherry Acker (VSt) 6-3, 7-6; Elizabeth Savers (Aus)- Steffi Graf (WD1) 5-1 opgave Graf; Betsy Nagelsen (VSt)-Eva Budarova (Tsj) 6-4, 6-4; Jennifer Mundel (ZAf)- Cathy Rinaldi (VSt) 2-6, 6-4, 6-3; Ann White (VSt)-Sophie Amiach (Fra) 6-3, GOTHENBURG (ANP) - Sandra de Kruijff is hard op weg haar plaats bij de Neder landse tafeltennistop te heroveren. De Leidse speelster, die een jaar lang van het toneel verdween onder meer door problemen met de bond, die haar niet in de heren competitie wilde laten spelen, bereikte gisteren de laatste zestien bij de open Zweed se kampioenschappen. Navratilova kwam in Australië maar moeizaam op gang (Archieffoto) KRANSJKA GORA (DPA) - Een valpartij van de Zweedse "sla lom-koning" Ingemar Stenmark in de tweede manche maakte voor Liechtensteiner Andreas Wenzel de weg vrij voor de zege in de eerste wedstrijd van het sei zoen, die meetelt voor de wereld beker skiën. Wenzel, die bijna vier jaar moest wachten op een nieuwe overwinning in de sla lom, was al de snelste in de eer- stp manrhp ppwppst. Ziin totaal- den. De Bulgaar Peter Popange- lov eindigde als tweede en de Liechtensteiner Paul Frommelt bezette de derde plaats. Niemand twijfelde aanvankelijk aan de eindoverwinning van Stenmark, totdat hij enkele poor tjes voor de finishlijn ten val kwam. Op dat moment was hij verreweg de snelste van het ge hele veld. Liefst 20.000 toeschou wers omzoomden de piste in Joe- De Kruijff plaatste zich voor de derde ronde door een overwin ning in vier games op de Japanse Makiko Mori. De Leidse kleuter leidster, die momenteel in Ha- zerswoude actief is als trainster van de Avanti-jeugd, verloor wel iswaar de eerste game op het nip pertje (20-22), maar herstelde zich in de volgende knap. Via 21- 11, 21-15 en 21-15 bereikte zij de beste zestien, onder wie een groot gedeelte van de Europese top. Mirjam Kloppenburg werd in de tweede ronde uitgeschakeld. De verliezend finaliste van het Ne derlands kampioenschap had te weinig verweer tegen de Finse afgevaardigde Sonja Stefberg. Stefberg, die de 22ste plaats be zet op de Europese ranglijst, won met 21-17, 21-18 en 21-17. Een zelfde lot was nationaal titelhou der Ron van Spanje beschoren. De speler van De Veluwe kreeg in de eerste ronde al te maken met de Chinees Hsie Sai-ke, die in zijn vaderland momenteel als de op een na beste tafeltennisser geldt, maar op de wereldranglijst is afgezakt naar de zesde plaats. Van Spanje leverde niettemin een knappe prestatie en maakte het de wereldtopper vooral in de in de volgende bleef de Neder landse kampioen dicht in de buurt (18-21), waarna de terug slag volgde in de laatste game: 12-21. In het gemengd dubbelspel viel niet meer eer te behalen voor het koppel Mirjam Kloppenburg/ Eric Noor dan een gewonnen ga me. Het Westduitse tweetal Anke Olschewsky/Ralf Wosik was met 21-14, 26-28 en 21-18 te sterk. De finale van de landenwedstrijd van de dames werd een Aziati sche aangelegenheid. China ver sloeg Zuid-Korea met 3-0. Bij de heren had China geen moeite met Tsjechoslowakije: 3-0. Viervoudig winnares Bettine Vrie- sekoop zal niet deelnemen aan de tafeltenniswedstrijden om de Limburg-Coupe, die op 10 en 11 december in Gorssel worden ge houden. De speelster van Avanti uit Hazerswoude, die afgelopen woensdagavond haar rentree maakte in de Europa Cup, zal de rest van dit jaar niet meer in wed strijdverband uitkomen. In over leg met coach Bakker en NSF- arts Peter van Beek beperkt zy zich tot een stringent trainings schema. Pas in januari zal Vne- sekoop vermoedelijk weer actief in wedstrijdvorm zijn. In die maand komt Avanti in de kwart finales van het Europa Cup 2- toernooi uit LEIDEN - Bij een eventuele al gehele afgelasting van het amateurvoetbal in district West II, organiseert de Leid se derdeklasser LFC zondag een groot zaalvoetbaltoer nooi in de Groenoordhallen. De aanvang van het alterna tieve evenement, waaraan bij algehele afgelasting de 18 clubs uit de regio deelnemen is 10.00 uur. ROTTERDAM (GPD) - Voorzitter André van der Louw van de sectie betaald voetbal is er niet in geslaagd om de afgetreden werknemersafgevaardigden Cees van den Berg en Karei Jansen, terug te halen in het sectiebestuur. Wel heeft hij hen en de onderhande lingsdelegaties van de WCS en de WON gisteren tijdens een lijmpoging in Rotterdam toegezegd op zeer korte termijn met een voorstel te zullen komen, waarin hij de aanzet zal geven om te komen tot een betere werkverhouding in het bestuur betaald voetbal. Volgens Van der Louw voldoet de huidige structuur met een meer derheid aan werkgeversverte genwoordigers in het sectiebe stuur namelijk inderdaad niet. „Daarom", aldus Van der Louw, „ben ik graag bereid om op de meest objectieve manier een pro ces op gang te brengen waardoor een vertrouwensbreuk die nu is ontstaan voortaan kan worden voorkomen". In welke richting hij daarbij denkt, liet Van der Louw in het midden. „Er zijn tal loze mogelijkheden van mede zeggenschap, zonder dat de neu zen in het bestuur behoeven te worden geteld", zo verklaarde Van der Louw. „Het bestuur moet echter wel besluitvaardig kunnen werken". De voorzitter van het sectiebestuur betaald voetbal stelde daarna nog eens met nadruk dat er op korte termijn geen wonderen ZWOLLE (GPD) - Het bloed kruipt waar het niet gaan kan, ook bij een nuchtere en afstandelijke Drent als Piet Kleine. Driejaar geleden zette hij zijn schaatsen, waarmee hij olympisch- en we reldkampioen werd, opgelucht in het vet. Het bedrijven van top sport vond hij welletjes. Kleine had het allemaal wel gezien en wenste alleen nog puur voor zijn plezier aan sport te doen. De racefiets leende zich daarvoor uitstekend, want behalve een uit stekende schaatser was Kleine ook een wielertalent. Tot het moment waarop hij een punt zette achter zijn imposante schaatscarrière, stond het fietsen echter steeds op het tweede plan. Nu hij de veteranenleeftijd (32) heeft bereikt, keert Kleine terug in de wereld van de topsport. Als wielrenner. Deze week tekende hij in Zwolle voor de Concorde-Univers-ploeg van de Noordhollander Frans Klardie, die zielsgelukkig met zijn op merkelijke vangst was. Klardie heeft zich dan ook veel moeite moeten getroosten om Kleine te bewegen toe te treden tot zijn danig versterkte équipe, die een Noordhollandse signatuur heeft, maar wordt gedragen door noordelijke toprenners als Dries Klein, Gerard Schipper, Ebel Keizer, Gerrie Takens en nu dus ook Piet Kleine. Maanden lang is de zakenman Klardie, die negen boekenwinkels onder beheer heeft, in de weer geweest om Kleine te strikken. De on derhandelingen verliepen uiterst moeizaam, maar na een perio de van hoop en wanhoop slaagde Klardie dus toch. Geruchten willen dat Kleine hier een leuk financieel voordeeltje heeft we ten uit te peuren, een bevestiging hiervan is echter niet te krij gen. van hem moeten worden ver wacht. Van der Louw: „Er zal na melijk eerst een commissie moe ten komen met een bepaalde taakomschrijving en ik verwacht dat alleen al de samenstelling van die commissie de nodige problemen zal opleveren". De vraag is echter of hem die tijd wordt gegund. Nog geen dag na het ontstaan van de moeilijkhe den in het sectiebestuur liet staatssecretaris Joop van der Reijden van WVC immers weten dat hij de subsidie aan het be taald voetbal stop zet als er niet voor 19 december (begin kerstre ces Tweede Kamer) een oplos sing is gevonden. Door op korte termijn zijn plannen kenbaar te maken aan de staats secretaris hoopt Van der Louw,' die gisteren overigens werd bij gestaan door vice-voorzitter Jac ques Hogewoning en penning meester Hut, van die kant wat extra speelruimte te krijgen. Of die hem echter gegund zal wor den, hangt ook voor een belang rijk deel af van de houding van de werknemersvakbonden in het betaald voetbal. Gisteren na urenlang vergaderen wekten de onderhandelingsdelegaties van de WCS en de WON niet be paald de indruk veel vertrouwen te hebben in een goede afloop. „Het woord is voorlopig aan het sectiebestuur", liet WCS- woordvoerder Ger Lagendijk dan ook weten. „We zullen de voorstellen, die moeten leiden tot een herstel van de vertrou wensrelatie en het opheffen van de structurele minderheid in het sectiebestuur, met belangstel ling tegemoet zien. Tot die tijd echter", zo liet Lagendijk verder ALKMAAR (ANP) Jos Pronk heeft gisteren in Alkmaar zijn eerste grote succes in acht jaar marathonschaatsen veroverd. De Oostgraftdijker verzekerde zich een dag voor de finale al van de gouden schaats, de hoofdprijs van de marathonzesdaagse. weten, „blijven de werknemer- sposities in het sectiebestuur on bezet". Reglementair moeten de vacatures ontstaan door het vertrek van Jansen en Van den Berg welis waar binnen zes weken worden ingevuld, maar die termijn kan voor onbepaalde tijd worden ver lengd totdat de voetbalvakbon den met twee nieuwe kandidaten komen. LEIDEN (SID) - FC Köln heeft gis teravond in een wedstrijd voor de Westduitse Bundesliga met 3- 0 gewonnen van Bayer Urdin- gen. Arminia Bielefeld versloeg VFL Bochum in eigen huis met 2-3. Borussia Monchengladbach tenslotte bleek in de thuishaven sterker van Luverkusen: 3-1. De heerser van dit marathonsei zoen deed dat door in Alkmaar voor drieduizend toeschouwers superieur schaatswerk af te leve ren. De 35-jarige Noordhollander won de race over 42 kilometer en 195 meter. Het was zijn tweede succes in de zesdaagse en het vijfde van dit seizoen. De reeks van de vier beste resulta ten van Pronk in vijf marathons (twee zeges, een tweede en een vierde plaats) kan in de finale wedstrijd vandaag in Heeren veen niet meer worden verbeterd door Ruitenberg en Portengen, zijn voornaamste concurrenten. Jos Pronk deed echter niet aan rekenwerk. Voor eigen publiek ging de ranglijstaanvoerder in de Alkmaarse vrieskou voluit. Geslaagd Pronk was bij elke geslaagde uit looppoging betrokken. De kam pioen van het gewest Noord-Hol land/Utrecht veroverde op het peloton in totaal drie ronden voorsprong, goed voor drie bo- nuspunten. Slechts vier rijders - Niesten, Kooiman, Giling en Ca- zemier - konden enigszins in Pronks buurt blijven. Het viertal beperkte de achterstand op de winnaar tot een ronde. Lex Caze- mier veroverde de tweede plaats voor Kooiman door kort voor het eind uit het afsprintende peloton te springen. Ook bij de dames en veteranen werden de winnaars van de gou den schaatsen bekend. Jan Vis- HANDBAL - Het Nederlands da- meshandbalteam heeft gisteren in een oefenwedstrijd met 26-17 verloren van Tsjechoslowakije. Bij de rust was de stand 14-10. ser boekte zijn vierde zege in vijf dagen. Coby Borst voegde een tweede plaats toe aan haar drie overwinningen van eerder deze week. LEIDEN - De KNVB heeft voor vandaag alle wedstrijden in het district West II en de af deling Leiden afgelast. Dit betekent overigens niet dat de confrontaties Quick Boys- NEC (beker) en het competi tieduel Noordwijk-WOG geen doorgang vinden. De beslissin^om te spelen wordt bij die wedstrijden overgela ten aan de consuls en scheidsrechters. Ook in de districten Noord en Oost wordt vandaag niet ge speeld. Voorts hebben de vol gende afdelingen de wedstrij den afgelast: Groningen, Friesland, Drente, Arnhem, Zwolle, Twente, Nijmegen. Gelderland, Gouda, Dor drecht, Den Haag. Leiden. Rotterda.m, Utrecht en Noord-Holland. Groningen, Rotterdam, Dordrecht en Friesland keurden ook de wedstrijden voor morgen af. ADVERTENTIE J* LEIDSE VOETBALVERENIGING ZONDAG A.S. 14.00 UUR DE BELANGRIJKE COMPETITIEWEDSTRIJD leidse onderwijsinstellingen DE THUISSCHOOl VOOR U.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 13