SCOREBORD
c
D
E
s
E
E
LEIDSCH DAGBLAD
EEN SPORTIEVE KRANT
(071EEN-VIER-VIER-NEGEN-VIER-EEN
z
Opvallend optreden
van Marco Mulder
VIERDE KLASSE B
Oegstgeest-ROIIDA'76 0-0, Unicum-
HBSS 2-4, Valken'68-Hazersw.Boys 2-2,
EREDIVISIE
Willem II-Volcndam 1-3, PSV-Ajax 1-0,
FC Utrecht-Helmond Sport 6-4, Spar-
ta-Feyenoord 1-4, Excelsior-Haarlem 0-
0, Roda JC-FC Groningen 2-3, AZ'67-
GA Eagles 2-2, PEC Zw.-FC Den Bosch
1-1, DS'79-Fortuna SC 2-0.
Feyenoord 13 10 2 1 22 36-16
PSV 13 10 1 2 21 38-10
Ajax 13 8 3 2 19 38-18
Utrecht 13 8 3 2 19 34-22
Roda JC 13 5 6 2 16 23-19
Groningen 13 5 5 3 15 20-16
PEC/Zw. 13 5 4 4 14 26-29
Sparta 13 4 5 4 13 28-14
Haarlem 13 4 5 4 13 16-20
Eagles 13 4 4 5 12 21-23
Wiü. II 13 5 1 7 11 19-27
AZ'67 13 2 6 5 10 13-17
Excels. 13 4 2 7 10 22-27
D. Bosch 13 2 5 6 9 12-20
DS'79 13 4 1 8 9 17-27
Volendam 13 3 3 7 9 18-29
Fortuna 13 3 3 7 9 16-29
Helm. Sp.
ROHDA
Zevenh.
HBSS
Koudek.
Berkel
7-10 Oegstg.
8-10 Valken
8-10 Unicum
8-10 Haz.w.B.
8-10 VVOR
Zwammerd. 8— 8 Jodan 1
ZONDAG
HOOFDKLASSE A
AFC-DWV 2-2, Zeeburgia-AFC'34 2-2,
EDO-Unitas 2-0, CW-DHC 1-0, Blauw
Wit-Xerxes 5-1, Wilhelmus-Elinkwijk
4-2, RCH-VUC 1-3.
AFC
AFC'34
Elinkw.
Wilh.
DHC
EDO
RCH
8- 7
7- 8 BI.Wit
7- 8 DWV
6- 7 VUC
6- 7 CVV
8- 7 Unitas
EERSTE KLASSE A
Lugdunum-DRC 1-3, DCG-SDW
EERSTE DIVISIE
Veendam-Eindhoven 1-1, MVV-NEC 4-
3 10 3 18—42 JOS-Stormvogels 0-2, SEW-Hilversum
0-0, Rood Wit A.-RKAVIC 1-2, De Spar-
taan-Roodenburg 1-0, DWS-Aalsmeer
1, FC VVV-De Graafschap 3-2, SC Cam-
buur-Wageningen 1-0, Vitesse-FC
Twente 1-3, RBC-Heerenveen 1-2, FC
Den Haag-SW 1-0, SC Heracles-NAC 4-
1.
MVV 12 9 3 0 21 32-14
Twente 12 8 3 1 19 32-13
Graafsch. 12 8
Cambuur 12 8
Den Haag 12 6
Heracles 12 3
Vitesse 13 5
NAC 12 4
FC VVV
Telstar
Eindh.
NEC'
SVV
RBC
Veendam
Heerenv.
13 0 5
TOPSCORERS
1 Van Basten (Ajax)
2/3. Koolhof (PSV)
Thoresen (PSV i
4. Van Roon (PEC Zw.)
5/6. Eriksen (Roda)
Hoekstra (Feyenoord)
Sporttoto
Toto
1
2
3
PEC Zw.-Den Bosch
Willem II-Volendam
Utrecht-Helmond Sp.
5?
DS'79-Fortuna
Sparta-Feyenoord
Excelsior-Haarlem
Roda-Groningen
PSV-Ajax
AZ'67-Eagles
Vitesse-Twente
Heracles-NAC
Cambuur-Wagen.
TOTO GELIJK
2—9—17—20—28. Toegevoegd; 16.
LOTTO
1-11-15-17-21-27. Reservegetal: 19.
BELGISCHE LOTTO
24-28-29-30-31-40. Reservegetal: 21.
DUITSE LOTTO
9-19-21-29-44-46. Reservegetal: 31.
Spiel 77: 1 0 8 4 9 8 2.
SUPERTRIO
1. Vincent V. (J.v.Dooyeweerd), 2. Viola
Buitenzorg (L.Dooper), 3. Vincent D.
(A.de Wrede). In cijfers: 2—5—4. Alle
paarden gestart.
KNVB-amateurs
js-Gr.SV
Vitesse
RVVH
Be Fair
DUNO
8—13 Lyra
8-12 Zwal.
8-10 Xerxes
7- 9 Spirit
ODIN'59
SIZO
Reiger B.
KMVZ
Zwal.'30
Purmerst.
ARC
8-13
MW'27
Katw.
7-11
JAC
Die "Haghe
7-10
Ter Leede
8-10
Sportl.
Hoekse B.
7- 9
Maasdijk
0-2.
Stormv.
SEW
Hilversum
Rood Wit
DRC
SDW
7-11 Roodenb.
7-10 RKAVIC
7- 9 Spartaan
6- 8 DCG
7- 8 DWS
4- 7 Lugdun.
7- 7 JOS
1 19 26-14
2 18 24-15
3 15 19-14
1 14 17-13
2 6 10 21-23
4 5 10 18-21
2 6 10 25-29
4 5 10 15-23
1 7 9 14-21
4 6 8 15-21
TWEEDE KLASSE A
Blauw Zwart-Verburch 1-4, LENS-
GSV 2-0, Olympia-FC Lisse 0-1, VELO-
RKAVV 1-5, Hellevoetsluis-UVS 1-1,
Alphense Boys-SJC 1-0.
U'VS 6-10 RKAVV 7- 6
Alph.B. 7- 9 VELO 6- 5
- 9 Verburch 4— 4
- 8 H'voetsl. 7- 4
- 7 SJC 5- 3
- 7 Olympia 5— 1
GSV
LENS
BI.Zwart
Gouda
DHZ
Exc.'20
RFC
Zwervers
VDL
NSV'46
7- 8 Trj
VIERDE KLASSE A
LDWS-Alkmania 0-2, Altior-Hillegom
1-2, ASC-Alphen 0-1, Van Nispen-ROA-
C'79 1-0, Teylingen-VTL 1-2, DOSR-Fo-
reholte 4-1.
Hillegom 8-11 VTL 7— 6
Alphen 7-10 Teylingen 7- 6
DÓSR 7— 9 Foreh. 5— 5
Alkmania 5- 7 ROAC 5- 3
Altior 5- 7 V.Nisp. 6- 3
LDWS 6-6 ASC 6- 1
VIERDE KLASSE B
SVLV-Bernardus 4-0, DSO-WP 0-2,
Cromvliet-ODB 0-0, PDK-RKSVM 2-2,
Meerburg-Randstad Sp. 2-3, HBS-SJZ
0-1.
ODB
'WP
DSO
SVLV
SJZ
HBS
7-12 R'st.Sp.
6— 9 Meerb.
6- 9 PDK
5— 8 Bernard.
6— 7 RKSVM
7— 7 Cromvl.
VIERDE KLASSE E
Haastrecht-Floreant l-l, WSE-VEP 1-1,
UNIO-Soccer B. 2-1, Woerden-Moor
drecht 3-0, Lekkerkerk-Nieuwerkerk 1-
1, Schoonhoven-Groeneweg 1-0.
Woerden 7-10 Socc.B. 6- 6
Groenew. 8-10 Sehoonh. 7- 6
VEP 7- 9 Floreant 7- 6
Nieuwerk. 8- 9 UNIO 6- 5
WSE 8- 9 Lekkerk. 7- 4
Moordr. 8- 9 Haastr. 7- 3
ZATERDAG
EERSTE KLASSE A
NSW-Heerjansdam 2-2, Excels.M.-
ASWH 2-1, PPSC-Altena 1-0, Kozakken
B.-Spijkenisse 2-0, Barendr.-Zw.Wit'28
3-1, Nw.Lekkerl.-SSS 2-1
Volendam 2-0, Valleivogels-Nunspect
0-0, VVOG-GWV 1-0 gestaakt, RCL-
DTS'35 3-3, Noordwijk-Quick Boys 0-0.
Spakenb. 8 4 3 1 11 15-11
Rijnsb.B. 7 4 2 1 10 15- 5
Noordw. 8 4 2 2 10 16- 8
Bennekom
Quick
7 3 3 1 9 11- 5
7 3 2 2 8 10-11
WOG
GVW
RCL
Valleiv.
DTS'35
Nunspeet
EERSTE KLASSE C
DOS K.-DETO 2-1, Genemuiden-An-
gclslo 4-1, DOVO-AVW 66 4-1, OWIOS-
Flevo Boys 1-1, IJsselm.v.-IJVV 8-0, Or-
.Nassau-Go Ahead K. 0-0.
NO-RVVH 3-2, Vitesse D.-Zwaluwen
VI. 1-1, FC Lisse-Everstein 2-2, Lyra-
Spirit 2-1, De Zwervers-Be Fair 0-C
ZATERDAG
RES.EERSTE KLASSE
Vitesse 2-'s-Grav.SV 2 1-3, Sijken.2-
Katw.2 3-1, Barendr.2-ASWH 2 4-1, Ro-
zenb.2-Zw.Wit'28/2 0-1, Rijnsb.B.2-
Quick B.2 0-2, De Zwerver 2-Noordw.2
3-1.
Barendr.2
Quick B.2
Spijken.2
Zw.Wit 2
Rozenb.2
Noordw.2
ZONDAG
RES.EERSTE KLASSE
Xerxes 2-CW 2 4-0, RKAVV 2-UVS 2
0-2, Nieuwenh.2-Papendr.2 0-0, Westl.2-
Nept.2 2-0, DHC 2-Exc.'20/2 2-5, Unitas
8- 7
8-12 Exc.'20/2 8- 7
9-11 Xerxes 2 8-7
8- 9 RKAVV 2 6-4
8- 8 CVV 2
8-16 Rijnsb.B.2
9-13 ASWH 2
8-12 's-Gr.SV 2
8-10 Katw.2
8- 9 De Zw.2
9- 9 Vitesse 2
7- 7
7- 5
7- 5
7- 5
Sport
S'70
RVV 1
Leython 3
Leython 2
Leython 4
NOVO 2
6-8 LUSV 2
4-6 WVC 1
6-6 DAC 3
4-5 Blok 1
B I
Overmaas-Roodenburg 0-1, RVC-DSO
2-0, RKAVV-UVS 1-2, Feyenoord-ARC
1-1, Excelsior-Sparta 1-1, ADO-Quick
Boys 1-1.
Sparta (1-18 UVS 10-10
Quick B. 10-13 ADO 10- 9
Feyen. 10-13 Overm. 9- 8
Roodenb. 9-11 ARC 11-7
Excels. 10-11 DSO 10- 5
RKAVV 9-10 RVC 10- 3
9-17 Woubr.
8-12 LSVV 2
8-12 T.Leede 2
8-10 SVLV 2
8-8 R'st.Sp.
KRV 2
Valken
Sportief
Siveo
SVOW 8-8 R'st.Sp. 8-0
Haz.w.B.2 8-8
ZONDAG
INTERREGIONALE KLASSE
Oliveo-Bloemhof 0-0, Texas/DHB-Cele-
ritas 1-2, KFC'71-NSV'46 4-0, Haa-
strecht-DRZ 6-0, DCL-GDA 0-1, Alkma-
nia-Groeneweg 4-1.
VEO
Groen G.
Roda
Die Haghe
8-12 DEVD
8-11 Pemix
8-11 Danaïden
7—9 De Vinken
5- 5
6- 4
7- 4
Afd. Leiden
7—14 Groenew.
6—12 Bloemhof
8-12 NSV'46
ZATERDAG
EERSTE KLASSE
ZLC-TAVV 0-0. Sleutels-Woubrugge 1-
0, KRV-Voorschoten 0-1, Kagia-Leiden
2-2, MVKV-Meerburg 3-1.
Alkmania
KFC
Celer.
T°A
EERSTE KLASSE
UDO-Sleutels 7-0, Stompw.B.-Docos 0-
5, Randst.Sp.-Iduna 1-3, Kickers'69-
ZUID WEST II D
De Algemene-WION 6-6, De Meervo-
gels-Quick 8-6, DKC-Oranje Nassau 8-8
Meervog.
DKV
Olympiaai
Algemen
Leiden
MVKV
Voorsch.
Alphia
8-12 Woubr.
9-12 ZLC
8-11 KRV
8-10 Kagia
8-5
SJZ
R'st.Sp.
8-10 Meerb.
TAVV 9-10
TWEEDE KLASSE
SVLV-Abbenes 2-0, Kickers-Unilas 2-2,
LFC-SVOW 0-2, GWS-LSVV'70 5-1,
VVSB-HVZ 5-4.
8—15 Lisse
8-13 Docos
6-8 Sleutels
7-7 Stompw.B.
8-13 Or. Nassau 8-9
9-13 DKC 8-3
8-12 WION 9-3
8-10 Quick 7-1
Crescendo 9—10
ZUID WEST RES. I
B: Het Zuiden 2-De Regenboog 2 9-8,
Ten Donck 2-Ready 2 6-8, Pams 3-Fides
Pacta 2 2-10
5-3 ZUID WEST RES. II
6~2 B: De Algemene 2-Achilles 2 6-8; C:
51 OSCR 2-Zuiderkwartier 3 8-8, Fortuna
b_0 3-Het Zuiden 3 7-4
HEREN DIV: DAC-Radius 3-1, Slie-
drecht-Vollido 3-2, Gem/K 1-Expalvo 0-
3, Tonegido-SVC 3-0, Rangers-V. San
ten 3-1, Smash 2-BroIeco 2 0-3.
Expalvo 5-15 V. Santen 4-5
Broleco 5-12 Radius 5-4
DAC 1 5-11 Rangers 5-4
Vollido 4-10 Tonegido 5-4
Sliedrecht 5-10 Smash 2 5-3
Gem/K 1 5-7 SVC 2 5-2
PROMOTIEKLAS: Punch-Zcvenhui-
zen 2 2-3, Gem/K 2-NOVO 0-3, Zovoc-
VVV 3-0, Donar-Jupiter 1-3, Skania-
Leython 3-0, WVC-Radius 3 0-3.
NOVO 7-17 Gem/K 2 5-8
Skania 5-13 Punch 5-6
Zovoc 5-12 Leython 5-5
Zevenhuizen 2 5- Donar 6-3
10 WVC 5-0
Jupiter 5-10 WV 5-0
Radius 3 4-9
EERSTE KLAS: Orion 1-RVV 1 3-0,
WW 1-Gem/K 3 3-1, LUSV 2-SKC 1 1-3,
Ridderv. 1-Blok 1 2-2, Donar 2-DAC 2
2-2, Leython 2-NOVO 2 3-0.
STAND HEREN KLAS 1:
Orion 5-9 WW 4-4
5-7 Leython
MAANDAG 7 NOVEMBER 1983
Waterpolo
EREKLASSE
HZC Robben-DZV 11-4, VZC-Het Y 8-6
HOOFDKLASSE
AZPC-Amer 10-4, Rotterdam-P.Bears
11-9, LZ'86-Merwede 12-9, Nereus-Esca
6-7.
Handbal
Dames
EERSTE DIVISIE
HMS-E O 12-17, V K-Treffers 13-15,
Sloterv.-DSVD 15-9, Wings-BDC 15-7,
Enschede-Foreholte 12-12.
TWEEDE KLASSE
Alkmania 2-Foreholte 0-0, Altior-Idu-
na 2 3-1, LFC-Docos 2 15-0, SJC-SJZ 2
5-7 Gem/K 3 5-4
4-6 LUSV 2 5-3
5-6 Donar 2 5-2
5-5 Blok 1 5-1
3 3-0, Orion 2-
7-12 GWS
8-12 LFC
8-11 SJZ
7-10 Unitas
9-10 HVZ
8
DERDE KLASSE A
Tonegido-Quick H. 1-1, Celeritas-GDS
0-1, Doeos-UDO 2-2, LFC-Schipluiden
2-2, RKDEO-HVV 3-0, VVSB-BTC 1-1.
RKDEO 7-10 Schipl. 5— 5
Toneg. 8-10 VVSB 6- 5
Quick 7- 8 Docos 6- 5
LFC 6- 7 BTC 5- 4
UDO 7- 7 Celer. 6- 4
HW 7- 7 GDS 6- 4
DERDE KLASSE C
Martinit-RFC 3-3, NSV'46-Bodegraven
0-2, Transvalia-VDL 1-1, ONA-Nieuw-
koop 2-0, DHZ-Excels.'20 2-0, Zwer-
vers-IFC 1-1.
7-12 ONA 7- 6
SVLV
SVOW
Abbenes
LSVV
WSB
Kickers
ZONDAG
OVERGANGSKLASSE
KRV-Kickers 1-3, MMO-Warmunda 1-1.
Kickers 7-10 KRV 5-6
MMO 5-7 VNL 6-0
Warmunda 7—7
EERSTE KLASSE
Stompw.Boys-Unitas 1-2, Leidse Boys-
ZLC 2-0, VNA-Or.Groen 0-4.
8-14 Or.Groen
7-10 ZLC
7-10 VNA
WION 2 10-5
2-7, Merwede-Albatros 4-10, PKC-Per-
ZATERDAG
EERSTE KLASSE
Siveo-Oudewater 1-1, Moerkapelle-
Floreant 1-5, Linschoten-Aarlander-
1-1, CVC-Soccer Boys 3-1, Spor-
BR DUITSLAND
Hamburger SV-FC Koln 2-2, Eintr-
.Frakfurt-Bayern M. 0-0, Fortuna Düs-
seldorf-Kiekers Offenb. 5-0, Arm.Biele-
feld-Werder Br. 2-0, B.Leverkusen-
Eintr.Braunschweig 3-0, FC Kaisers-
lautern-Bor.M'gladb. 0-2, VfB Stutt-
gart-FC Nurnberg 7-0, B.Uerdingen-
SVW Mannheim 1-1, Bor.Dortmund-
VfL Bochum 1-1.
13-19 M'gladb. 13-17
13-17 Bayern M. 13-17
13-17 Werder 13-16
HEREN
Eerste klasse A
DSHC - Keep Fit 3-0, Spirit
8-15 Keep Fit
9-12 AMHC'65
9-10 Ring Pass
Eerste klasse B
Alliance - Kameleon 1-0, Strawber
ries - Hilversum 6-2, Kraaien - Leus
den 4-1, HBS - Roomburg 2-0.
6- 4 tief-WDS 1-0.
6- 4
Floreant
CVC
Sportief
irl.v
7-11 Siveo
7-9 Oudew.
7-8 WDS
7—6 Bergamb.
Socc.B.
TWEEDE KLASSE
Spirit 5-Be Fair 4 0-1, Waddinxveen-
Linschoten 2 1-0, Perkouw-Floreant 3
3-0, Sportl.4-SPV 3-2, UNIO-Gouda 2-3,
Rijnstreek-Jodan Boys 4 5-2.
Rijnstr.
Gouda
Sportl.4
Perkouw
Flor.3
Be Fair 4
9-17 SPV
8-15 Jodan B.4
8-11 Linsch.2
9—8 Waddinxv.
7-7 UNIO
8-7 Spirit 5
ENGELAND
Arsenal-Sunderland 1-2, Birmingham
C.-Coventry C. 1-2, Manchester Utd.-
Aston Villa 1-2, Norwich C.-Southamp-
ton 1-0, Nottingh.Forest-Wolv.Wande
rers 5-0, Queens Park R.-Luton T. 0-1,
Stoke C.-Tottenh.Hotspur 1-1, Watford
FC-Leicester C. 3-3, West Br.Albion-
Notts C. 2-0, West Ham Utd.-Ipswich T.
2-1, Liverpool FC-Everton 3-0.
Liverpool 12-26 Luton T. 12-22
Manch.U. 12-25 Spurs 12—21
West Ham 12-23 South. 11-20
FRANKRIJK
Brest-FC Nantes 0-1, Metz-Toulouse 1-0
8-7 gestaakt, St.Etienne-Rouen 1-0, Mona-
8-6 co-Strasbourg 1-0, Paris St.G.-Bor-
9-6 deaux 2-1, Auxerre-Nancy 4-0, Bastia-
7-5 Lille 1-0, Rennes-Nimes 2-1, Racing
8-5 Lens-Laval 2-1, Toulon-Sochaux 1-0.
Be Fair
Voordaan
Alliance
HBS
Strawber.
9—14 Kameleon
9-12 Hilversum
8—13 Kraaien
8- 9 Leusden
9— 9 Roomburg
Tweede klasse B
Alecto - Dopie 1-0, Rijswijk - Zoeter-
0, Cartouche - Tc Werve 1-1,
Qui Vive
Myra
Rijswijk
Cartouche
Maarssen
DAMES
8-13 Te werve
8—11 Badhoeved.
7— 8 Zoetermeer
7-8 Alecto
9— 8 Dopie
- Craeyenhout 2-0, Spirit - Forescate
6-0, Zandvoort Leiden 0-1.
Monaco
Auxerre
17-26 Paris SG 17-23
17-24 FC Nantes 17-23
17-23 Strasb. 17-21
ZONDAG
EERSTE KLASSE
AmmerstoI-RVC 2-1, Moerkapelle-Ou-
dewater 2-2, Waddinxveen-Gouderak ITALIË
0-1, Nic.Boys-Bergambacht 1-5, Stol- Ascoli-AC Torino 0-0, Fiorentina-Cata-
Leiden
Victoria
Bennebr.
Craeyenh.
Spirit
8—12 Ring-Pass
9-12 Breda
9—12 Zandvoort
8—11 Warande
8— 9 Forescate
Ridderv. 1
NOVO 2
SKC 1
DAC 2
RVV
KLAS 2A: VCS
DVO 1
2-GGV 1 2-2
KLAS 2B: Orion 3-RVV 3 1-3. WVC 3-
VCS 2 0-3, VCL 1-Gem/K 4 1-3, SKC 2-
DAC 4 3-1, S'70 1-LISC 1 1-3, Leython
3-Aarlv. 1 2-2.
KLAS 3A: Donar 4-DAC 6 1-3. VCS 3-
Gem/K 6 3-0. lnupgo 2-Fadjar 2 3-1, S'70
KLAS 3B: VCO 1-GGV 2 2-2, Leython
4-Ridderv. 4 3-0. RVV 5-LUSV 3 0-3,
DAC 5-Salvo 1 3-0, SKC 4-Valken 1 0-3,
Setumup 1-VCS 4 3-0.
KLAS 3C: DVO 2-SKC 3 3-0, WVC 4-
Ridderv. 3 0-3, S'70 2-Aarlv. 2 3-1, NOVO
5-DAC 8 2-2. Gem/K 5-VCL 2 0-3.
KLAS 3D: -Leython 5-DAC 9 2-2. RW
Gem/K 7-LUSV 4 3-0.
KLAS 4: VCS 5-Valken 2 Valken onge
rechtigd gespeeld, DVO 3-Blok 3 1-3,
Orion 6-VCL 3 2-2, Fadjar 3-Setumup 2
1-3, Gem/K 8-Scarabee 2 1-3.
DAMES KLAS 2A: DVO 1-Salvo 1 3-1,
RVV 2-Leython 6 3-0, VCL 1-Ridderv. 2
0-3, DAC 4-Gem/K 4 1-3, LUSV 3-VCO 1
1-3, NOVO 3-Orion 2 1-3.
KLAS 2B: Leython 5-WVC 2 3-0, lnupgo
1-VCS 1 2-2, WW 2-SKC 1 0-3, NOVO
4-VCO 2 3-0, NOVO 5-VCL 2 1-3, Gem/K
5-Leython 7 1-3.
KLAS 3A: MVKV 3-Gem/K 6 1-3, VCS
2-Leython 9 3-0, Blok 4-Setumup 1 1-3,
lnupgo 2-SKC 2 3-1, LUSV 5-WVC 3 0-3,
NOVO 7-DAC 5 2-2.
KLAS 3B: DVO 2-DAC 7 2-2, RW 3-
Inupgo 3 1-3, VCL 3-LISC 1 1-3, LUSV
4-WVV 3 3-0, Ridderv. 3-Orion 3 2-2, NO
VO 6-GGV 1 2-2.
KLAS 3C: GGV 2-MVKV 1 0-3, Donar
1-Orion 4 sch.n.o., Blok 2-VCS 3 3-0,
Scarabee 1-SKC 4 3-0, DAC 6-Aarlv. 1
0-3, Leython 8-Meerb. 1 2-2.
KLAS 3D: VCO 3-SKC 3 2-2, Donar 2-
LISC 2 0-3, Scarabee 2-Blok 3 0-3, DAC
8-Orion 5 0-3, Ridderv. 4-DAC 9 3-0, NO
VO 8-Meerb. 2 3-0.
KLAS 4A: lnupgo 4-VCS 4 0-3, Ridderv.
5-SKC 5 3-0, Leython 10-NOVO 9 3-1.
KLAS 4B: GGV 3-Fadjar 3 0-3, Orion 6-
VCS 5 3-0, LUSV 6-Blok 5 3-1, Valken
1-DVO 3 3-0.
Dames
PROMOTIEDIVISIE
Gr.Eagles-Cheetah 45-53, Sea Devils-US
54-61, MSV-Voorne 79-64, Groningen-
AMVJ A'dam 55-49.
EREKLASSE
AAC-Te Werve 19-4, DIOK-LSRG 30-3,
HRC-DSRC 44-9, NFC-Castricum 0-18,
RCH-W.Fnesland 52-0.
HRC
RCH
Castr.
NFC
DIOK
10-19
10-17
9-14
LSRG
Te Werve
DSRC
AAC
W.Friesl.
wijk-Cabauw 0-3.
Waddinxv.
Cabauw
ESTO
Ammerst.
8-11 RVC
7-10 Gouderak
6-8 Moerkap.
i 5-0, Inter M.-AC Milan 2-0, Juven-
tus-H.Verona 3-1, Lazio R.-Avellino 2-1,
AS Napoli-Pisa 0-0, Sampdoria-Genua
2-0, Udinese-AS Roma 1-0.
Tweede klasse B
Noordwijk - Myra 2-0, Groen Geel -
Cartouche 1-0, Alecfo - Roomburg
0-0, Rijswijk - HDS 2-0.
AS Roma
Juventus
H.Verona
8-12 Fiorent.
8—11 Torino
8—11 Udinese
ZATERDAG
INTERREGIONALE KLASSE
Lyra-LSVV 3-1, HOV-Stedoco
Zw.Wit-PFC 6-1, MVV'27-Rijsoord 0-5, Atl.M'adr.
SPANJE
Cadiz-Espanol 1-1, Zaragoza-Real So-
ciedad 2-1, Salamanca-Valencia 1-0,
Barcelona-Malaga 1-0, Atl.Madrid-Be-
tis S. 4-3, Sevilla-Real Madrid 4-1, Osa-
suna Pampl.-Valladolid 3-1, Mallorca-
Gijon 1-2, AU.Bilbao-Murcia 4-1.
Myra
Groen G
Alecto
Noordwijk
Qui Vive
8-11 Rijswijk
8—10 Roomburg
7- 9 HDS
7— 9 Cartouche
7- 7
10-14 Real M.
10-12 Malaga
10-12 Zaragoza
10-12
10-12
10-12
Rijsoord
Zw.Wit
Gr.Lindt
Ter Leede
HOV
Stedoco
8—15 Lyra
8-13 DSVP
7—12 Rijnm.
8-10 MVV'27
8-10 LSVV
9-9 PFC
EERSTE KLASSE
's-Gravenzande-Maasdijk 0-4, Ha-
zersw.B.-RAS 1-3, KMD-Zevenhoven 2-
0, KRV-Monster 2-2, SVLV-Lugdunum
HOOFDKLASSE
Allen Weerbaar-Rohda 3-4, Deetos-
PKC 14-20, DOS'46-SCO 12-9, Archipel-
Dalto 9-5, Fortuna-Blauw Wit 10-4
DAMES DIV; RVC-Zevenhuizen 3-2,
NOVO-Gem/K 3-1, Ruiter-Sliedrecht 3-
2, Amsterdam-V. Santen 1-3, Meteoor-
Leython 3-2, AV'40-Brothers/M 0-3.
Brothers/M 5-12 NOVO 5-7
Leython 5-12 V. Santen 5-6
Ruiter 5-12 Gem/K 6-6
Sliedrecht 5-10 RVC 6-5
Zevenhuizen 5-10 AV'40 6-4
Meteoor 5-9 Amsterdam 5-0
EREDIVISIE
Avanti-A'dam TT 4-6, Scylla-De Veluwe
2-6, Valkensw.-Alkmaar 6-3, De Veluwe-
Valkensw. 3-6, A'dam TT-Alkmaar 5-5.
TWEEDE DIVISIE A
JCV-A'dam TT 3 10-0, Luto-Maastricht
3-7, Phoenix-Scylla 2 5-5.
Dames
EREDIVISIE
Avanti-A'dam TT 6-0, Scylla-Hoonhorst
5-5, Torenstad-Vice Versa 6-2, Hoon-
horst-Torenstad 0-6, A'dam TT-Vice
Versa 5-5.
EERSTE DIVISIE
A'dam'78-Kon lust 4-6, Scylla 2-Avanti 2
5-5, Treffers-Midd.Zuid 2-6.
HOOFDKLASSE
Philidor I/Leeuwarden - Amstelveen I
5>/2-4»/2; Utrecht I - Philidor I/Leiden
3V2-6V2; HSG I/Hilversum - L&T/Eind-
hoven I 3V2-6V2; De Variant I/Breda - D
Watergraafsmeer I 5-4 (6-4); VAS/ASC II
Amsterdam'- V/Rotterdam 5-5; Amstel
veen I - VAS/ASC I/Amsterdam 7V2-2V2;
V/Rotterdam I - De Variant I/Breda 6-4;
D/Watergraafsmeer I - HSG I/Hilversum
8V2-IV2; L&T/Eindhoven I - Utrecht I
5'/2-41/2; Philidor I/Leiden - Philidor II
Leeuwarden 5V2AV2.
Na de derde ronde is de voorlopige
1 L&T/Eindhoven I 6 matchpunten, 18
bordpunten; 2 Amstelveen I 4, I8V2; 3/4
Philidor I/Leiden en De Variant I/Breda
beide 4, 15'/2; 5 V/Rotterdam I 3, 14'/2; 6
Utrecht I 2, 15V2; 7 D/Watergraafsmeer I
2, 15; 8 Philidor I/Leeuwarden 2, 14; 9
HSG I/Hilversum 2, lV/z en 10 VAS
ASC I/Amsterdam 1. 12.
EERSTE KLASSE A
Unitas I/Groningen - ESGOO I/Ensche
de 5-5; Het Witte Paard I/Zaanstad -
Groningen I 4-6; Amersfoort I - MEMO
I/Amsterdam 5V2-4V2; BSG I/Bussum -
D/Watergraafsmeer II 8-2; LSG I/Leiden
- Weenink I/Beverwijk 2'/2-7'/2; ESGOO
I/Enschede - LSG I/Leiden 41/2-51/2; Wee
nink I/Beverwijk - BSG I/Bussum 3-7;
D/Watergraafsmeer II - Amersfoort I 5-
5; MEMO I/Amsterdam - Het Witte
Paard I/Zaanstad 6-4; Groningen I - Uni
tas I/Groningen 8-2.
Met nog zes ronden voor de boeg is de
I BSG I/Bussum 6, 20'/2; 2 Groningen I
6, 20; 3 Amersfoort I 5, 18'/2; 4 Unitas
I/Groningen 3, 13'/2; 5 Het Witte Paard
I/Zaanstad 2, 17; 6 MEMO I/Amsterdam
2, 14; 7/8 LSG I/Leiden en Weenink 1/
Beverwijk beide 2, 12'/2; 9 ESGOO I/En
schede 1, 13V2 en 10 D/Watergraafsmeer
II 1, 8.
TWEEDE KLASSE B
Nieuwendam I/Amsterdam - Nieuwe-
gein I 6V2-3V2; VHS I/Haarlem - Philidor
II/Léiden 3V2-6V2; Tal I/Amsterdam -
MEMO II/Amsterdam 5V2AV2; US I/Am
sterdam - Koningsclub I/Bergen (NH)
IV2-8V2; VAS/ASC II/Amsterdam - ZSC/
Saende I/Zaanstad 3'/2-3'/2 &/2AV2);
Nieuwegein I - VAS/ASC II/Amsterdam
5V2-4V2; ZSC/Saende I/Zaanstad - US 1/
Amsterdam 5-5; Koningsclub I/Bergen
(NH) - Tal I/Amsterdam 8-2; MEMO II/
Amsterdam - VHS I/Haarlem 5V2AV2;
Philidor II/Leiden - Nieuwendam I/Am
sterdam 2-8; Tal I/Amsterdam - ZSC
Saende I/Zaanstad 5V&-4V2.
8- 3
8- 2
RAS
Zevenh.
KMD
8-14 SVLV
7-12 Monster
7-10 KRV
8-8 Maasdijk
PKC
DOS'46
Fortuna
Rohda
Blauw W.
10-12 SCO
9-11 Dalto
10-10 Allen W.
10-10
10-10
10-7
10-7
DAC
Tornado
Velo
LUSV
5-12 Zovoc
5-9 Gem/K 3
5-9 Ridderv.
6-9 Skania 5-0.
LZ'E
TWEEDE KLASSE
Siveo-SVLV 2 5-0, LSVV 2-SVOW 3-2,
Woubrugge-KRV 2 0-7, Sportief-Ha-
zersw.B.2 3-0, Ter Leede 2-Randst.Sp.
PROMOTIEKLASSE C
S^e„Danaïden 8'5, Groen Gee|- Leython 2-Blok I^^O.'dAC 2-Orion 1 2-
"-11 2. RVV 1-WVC 1 3-0.
UVS-Quick H. 3-1, Quick Boys-Feye-
noord 0-5, Roodenburg-FC Lisse 4-2,
VUC-Rijswijk 1-2, Xerxes-Katwijk 3-0,
Sparta-ADO 3-3.
Feyen. 11—21 Xerxes
ADO 10-17 VUC
Sparta 11-17 Rijsw.
Quick B. 9-11 Quick
UVS 10-11 Lisse
Roodenb. 10-11 Katw.
10-10
10- 1
LEIDEN Het afgelopen week
einde werd het tweede gedeelte
van de B-competitie
men. De zwemploeg
stond voor de moeilijke taak
uit de onderste regionen te ko
men. Opvallend was het optre
den van Marco Mulder (LZ'86)
bij de jongens onder de 16 jaar.
De 100 meter vrije slag wist hij
winnend af te sluiten in de goede
tijd van 1.01.2.
Bij de jongens onder de 14 jaar wa
ren het de LZ-leden Antoine van
Weerde en Hans van Hees die
sterk voor de dag kwamen. Bei
den wisten zich te plaatsen voor
de Nederlandse winterkam
pioenschappen op de 200 meter
schoolslag. Antoine kwam uit op
2.39.1 (2) en Hans op 2.45.2. Silvia
Bakker tikte als derde aan op de
200 meter vlinderslag dames in
een tijd van 2.39.2. Bij de heren
200 vlinder was het Michel van
der Zeeuw die in de prijzen viel.
Hij zwom de tweede tijd van
2.29.8. Meriam Hagendijk tikte
op de 100 meter rugslag meisjes
onder 16 jaar als tweede aan in
een tijd van 1.16.2.
Bovs-DWS 1-0, DWV-KMVZ 0-4,RVEgW-
SIZO 4-2, ZCFC-ZOB 1-1, ZwaI.'30-PSZ
7-13 DWS 8- 7
7-12 VEW 8- 6
8-12 PSZ 8- 6,
8-10 ZOB 8- 5
8- 8 ZCFC 7- 3
7- 7 DWV 8- 3
DERDE KLASSE A
Katwijk-DVO'32 3-0, Maasdijk-JAC 2-1,
Sportlust'46-ARC 1-8, SVPTT-Die Hag
he 0-2, Hoekse Boys-MVV'27 1-0, 's-Gra-
venzande-Ter Leede 1-3.
7- 5
7- 3
7- 3
WAT 15ER MET'T KAPSEL rt
VAN Z4E L//rZWO/t£
0EBEORD7 WEEFT-1£ OP
EENS EEN ANDER PERNIA-
3/£r Z'N DOEL UIT. &Oli£ AP£/£
T" STRAFSOUOPÖEBIED //V
91^
Bij de meisjes onder de 14 jaar wist
zij dit nummer winnend af te
sluiteh'in een tijd van 1.16.4. Wil-
co van der Zeeuw pakte het
brons op de 200 meter wisselslag
heren met een tijd van 2.24.4.
Vincent van Duyvenbode liet op
de 100 meter vrije slag jongens
onder de 16 jaar een tijd noteren
van 59.5 en pakte hiermee op een
knappe wijze de tweede plaats.
Pauline Stastra finishte als derde
op de 100 meter vlinderslag
meisjes onder de 12 jaar met een
tijd van 1.23.1. Martin Bartels
zwom de tweede tijd op de 100
meter schoolslag jongens onder
de 12 jaar: 1.30.9.
Voor De Zijl/LGB was het Edward
Maasdijk die als van ouds voor
de nodige punten zorgde. De 200
meter wisselslag heren wist hij
winnend af te sluiten in een tijd
van 2.15.0. De 200 vlinder bracht
hij op z'n naam met een tijd van
2.15.2. Clubgenoot Reinier Haas
noot werd derde met een tijd van
2.24.1. Zeer opallend was de 200
meter schoolslag van René Cor-
reljé bij de jongens onder de 16
jaar. Hij zwom de 200 meter
school in een nieuw kringrecord
van 2.33.2.
De 100 meter vlinderslag meisjes
onder de 12 jaar kwam op naam
Ingrid van Veen met een tijd
1.17.1. Pauli Venekamp werd
derde in 1.20.1. Jolanda Later-
veer zwom de derde tijd op de
200 vlinder dames: 2.38.8 (AWK)
en wist bij de meisjes onder de 16
jaar beslag te leggen op het zilver
op de 400 meter vrij (4.50.9). Mi
reille Correljé liet op de 100 me
ter schoolslag de klokken stil
staan op 2.53.6 en werd hiermee
derde. Op de 100 meter jongens
onder de 14 werd Leon Luyten
tweede in 1.01.1 en Bob van
Staak derde in 1.02.2. Ria Hassef-
ras werd derde bij de dames op
de 200 wissel in 2.40.5 en Robert
Janssen derde bij de jongens on
der de 12 jaar op de 100 school
slag in 1.30.2.