Leiderdorpse raad onderzoekt handel en wandel medelid Verhoging reinigings rechten 4,5 procent Katarakt vol dubbele bodems PAGINA 2 Stad en rand ZATERDAG 5 NOVEMBER 1983 KINDERACHTIG WASSENAAR - Of de Wasse- naarse wethouder van ruimte lijke ordening en openbare werken, Cocheret de la Mori- nière, ook nog wel eens rond kijkt in zijn gemeente is maar zeer de vraag. Deze week hield hij de leden van de provinciale beroepscommissie namelijk voor dat de omwonenden van het woonwagenkamp aan de Ruigelaan nooit bezwaren heb ben geuit tegen de vestigings plaats ervan. Die gaan in pais en vree met elkaar om, zo om schreef hij dit samengaan min of meer. Nu is dat geen wonder want er zijn aan de Ruigelaan geen om wonenden. Hoogstens is er een volktuincomplex met wat meer of minder luxe opbouw- tjes. En deze liggen zonder uit zondering ook nog allemaal achter weelderig groen ver scholen. Overigens is dit feit van ontbre kende omwonenden aan de Ruigelaan op een ander mo ment door het Wassenaarse ge meentebestuur gebruikt als ar gument om daarom juist déér het woonwagenkamp te be houden. Want dan zouden uit die hoek tenminste geen be zwaarschriften tegen het kamp te duchten zijn. Iets wat dan weer precies de reden is om niet op andere plaatsen in Was senaar een woonwagenkamp te stichten. De wethouder poneerde zijn stel ling in een verdediging van het beleid van het gemeentebe stuur om dit woonwagencen trum uit te breiden. Dit in te genstelling tot de wens van de provincie, die de locatie te ver van de bewoonde wereld vindt liggen. Ook de woonwagenbe woners zelf zijn hierom tegen die plek, niet de laatste groep om rekening mee te houden natuurlijk. Maar het gemeentebestuur houdt vol aan de eigen plannen ondanks het feit dat de provin cie het nu dwingend heeft op gelegd elders, aan het Am- monslaantje en de Hoge Klei, kampjes te realiseren. Vandaar dat Cocheret de la Morinière samen met een collega uit het dagelijks bestuur naar het Haagse provinciehuis was ge togen om hiertegen te proteste- Helemaal merkwaardig klonk de vraag van de wethouder waar om de provincie nu zo gekant is tegen de Ruigelaan als woonwagenlocatie. Volgens hem behoort de plek, ondanks de aanpalende bulderbaan van vliegkamp Valkenburg, tot de mooiste van Wassenaar. Merk waardig omdat van meet af aan de stelling van de provincie is geweest dat mede daarom, èn omdat het kamp te ver van de bebouwde kom ligt, de plek onaanvaardbaar is. Behalve dat de wethouder zich maar eens moet vervoegen op het woonwagenkamp aan de Ruigelaan, (zegt die naam ove rigens al niet genoeg?), zou hij er tevens goed aan doen om de onderhavige stukken er nog eens op na te lezen. Het voort durend tegensputteren van de gemeente Wassenaar, dat be stuurlijk al jaren overhoop ligt over de vraag waar het kamp komen moet, begint nu toch echt kinderachtige vormen aan te nemen. SCHEMER OEGSTGEEST - Een bijna klas siek te noemen scheiding der geesten in het Oegstgeestse de ze week waar beslist moest worden over het al of niet sub sidiëren van het Jongeren Ad vies Centrum (JAC). Een in stelling die, bijvoorbeeld, van huis weggelopen kinderen op vangt en verder tracht te hel pen. Het afwijzende voorstel van het dagelijks bestuur van de ge meente schoot de progressieve raadsleden Haasnoot en Van Eisen in het verkeerde keelgat, kon daarentegen op de steun rekenen van de christen-demo- crate De Vroomen-den Boer en de liberaal Nijholt. De voor laatste met name vanwege het feit dat bij het JAC voorname lijk niet-opgeleiden de ge vraagde hulp verlenen onder wie het gewoon is elkaar zo maar bij de voornaam te noe men. "Het is daar maar Jan, Piet of Klaas", aldus De Vroo men-den Boer. Voor het JAC de Achilleshiel waar het de beoordeling door meer behoudend ingestelden betreft, voor de jongeren die hulp zoeken waarschijnlijk nou net de reden waarom deze bij het Centrum aankloppen. Want deze door de christen-de- mocrate verguisde anonimiteit waarborgt voor het JAC de mogelijkheid van zijn manier van werken. Daar waar officië lere instellingen het moeten la ten afweten. Hulpverlening aan minderjari gen moet dikwijls gebeuren in het schemerduister van wette lijke onmogelijkheden omdat de oorzaak van de problemen dikwijls in de relatie met de ouders ligt. Aangezien die wet telijk beschermde macht over hun nazaten bezitten, maar ge dwongen hereniging de moei lijkheden vaak alleen verer gert, zit er niets anders op dan het kind voor enige tijd onwet- Ook namens alle omwonenden van het woonwagenkamp Cocheret de la Morinière, hartelijk gegroet... i de Wassenaarse Ruigelaan. Wethouder tig buiten dit 'gezag' houden. Iemand die dit niet erkent heeft geen weet van de ernst van de problemen waarmee kinderen in de relatie met hun ouders kunnen worstelen. De Oegstgeester progressieven hebben dan ook het grootste gelijk dat ze hun wens om sub sidie zelfs kracht bijzetten door een eigen initiatiefvoor stel in het vooruitzicht te stel len. Hun bijkomende argu mentatie dat de alternatieve kinderopvang hierop zeker meer recht heeft dan de zwerf- kattenopvang, die van de ge meente een bijdrage van 5.500 gulden krijgt, doet echter nog al wrang aan. Ook een progressieve kat in 't nauw maakt soms rare spron gen. WONDER LEIDERDORP - Stüiversberg, zal het wel geklonken hebben in het Leiderdorpse nu is ge bleken dat het WD-raadslid Stuivenberg, tevens architect, dankzij zijn lidmaatschap van het bestuur van de waterlei ding, een aardige tekenop dracht heeft binnengehaald. De naam van de tipgever van de journalist die met dit nieuws kwam, valt vanzelf sprekend onder zijn beroeps geheim, maar de Leiderdorpse wethouder Meerburg, liet er geen twijfel over bestaan dat de mededeling juist is. Meerburg ging nog verder, maar dat haalde toen de krant niet meer. Hij vertelde dat er een erecode onder raadsleden be staat die verbiedt om dit soort zaken door te vertellen. Zo iets van: dat doe je niet, niet com- me il faut. Dat doet het ergste vrezen. Wel ke ontoelaatbare voordelen ei genen in dit geval raadsleden zich dankzij hun functie toe. Je mag verwachten dat dat nogal aantikt omdat er natuurlijk an ders helemaal geen erecode zou bestaan. De wethouder nu heeft de ereco de geschonden door aan een verslaggever zijn reactie op de hem voorgelegde feiten te ge ven. En die schending wordt hem niet in dank afgenomen, zo is hem in de wandelgangen al te verstaan gegeven. (Foto Holv Nu nog mooier, denkt de argelo ze kiezer. Wie gaat hier nu in de fout, Stuivenberg, omdat die een publieke functie heeft mis bruikt om een winstgevende opdracht binnen te halen of de wethouder die deze actie laakt. Het antwoord lijkt voor de hand te liggen ware het niet dat de afwijzing door de wet houder ook duistere politieke gronden kan hebben. Maar dan kom je er niet meer uit natuurlijk. Je moet er maar op vertrouwen dat zijn afkeuren de reactie ingegeven is door de hoge opvatting die hij zelf blijkbaar van het politiek be drijf heeft. Waar je wel wat over kunt zeggen is het mis prijzende oordeel van anderen op Meerburgs commentaar. Want over zijn beweegredenen past hem op zijn minst het voordeel van de twijfel. Het enige dat zeker lijkt immers, is het onjuist handelen van Stuivenberg. En die is afkeu renswaardig. Er zal op z'n minst een klein wonder voor nodig zijn wil de nu geïnstalleerde onderzoeks commissie tot een andere con clusie komen. LEIDERDORP - De reinigings rechten in Leiderdorp gaan vol gend jaar niet met 9,1, maar met 4,5 procent omhoog. Dat com promis werd gisteravond bereikt in de gemeenteraad van Leider dorp waar de begroting 1984 werd behandeld. Alle partijen toonden zich tegen stander van de verhoging van de reinigingsrechten met 9,1 pro cent. Vooral de WD moest er niets van hebben. "De WD-frac- tie is niet bereid uw voorstellen tot tariefs- en belastingvehogin- gen te volgen", zei WD-fractie- leider C. Huigen tot het college. "De WD-fractie wil in deze tijd de woonlasten van de burgers niet extra verzwaren indien dat niet strikt noodzakelijk is". De WD wees de extra verhoging van de reinigingsrechten (9,1 in plaats van 2 procent), de verho ging van het gebruikers- of huur- dersdeel van de onroerend-goed- belasting met 2,8 procent en de verhoging van de marktgelden van de hand. Volgens de libera len is er in de begroting voldoen de ruimte om de daardoor ont stane financiële gaten op te vul len. Alle andere partijen vonden net als de WD de stijging van de reini gingsrechten te fors. CDA, PvdA, D'66 en PPR vonden dat een dergelijke stijging niet te rechtvaardigen is als er geen eer lijkere verdelingen van de reini gingsrechten komt. Iedereen be taalt nu hetzelfde bedrag on geacht het aantal mensen dat in een huis woont. PvdA-wethouder J. Bezemer (fi nanciën) wees een lagere verho ging van de reinigingsrechten in eerste instantie van de hand, maar kwam later geconfronteerd met de voltallige gemeenteraad met een compromis: een verho ging van 4,5 procent. Alle partij en gingen daarmee akkoord. KATARAKT, een Lantaren/Venster produktie, gezien op 4 november in het LAK-theater. iSveede voorstel ling: vanavond. Regie: Kees Hulst. Gespeeld door: Liesbeth Coops, Wim van der Grijn, Kika Groszkopf en Es- go Heil. Dekor: Tom van den Haspel/ Hard Werken. LEIDEN - Katarakt is een Grieks woord dat meerdere betekenis sen in zich draagt. Eén van deze betekenissen wordt in het stuk uitgesproken: 'stroomversnel ling'. Een medische betekenis luidt: grauwe staar, oogziekte, veroorzaakt door troebeling der ooglens. In deze laatste beteke nis is katarakt aanwezig als de Moeder, Beatrijs, die blind is. Deze verdubbeling, het spreken en het beeld, vormt een belang rijk element in het gepresenteer de toneelstuk, waarin de tekst overweegt. De vele stroomversnellingen die in het stuk aanwezig zijn, leiden de kijker naar een nabije toekomst, waarin de wereld zoals wij die kennen danig is veranderd. Het grootste deel van de mensen in Europa moet zich van dag tot dag in leven zien te houden. Zo ook Beatrijs en haar zoon, Ar nold. Het huis waarin zij wonen is vergrendeld en regelmatig zien we een revolver: wantrouwen, angst, agressie en vindingrijk heid zijn het parool. Hoewel er bij Beatrijs en Arnold niets meer te halen valt, of het moeten de boeken zijn die als brandstof worden gebruikt. Een tweede zoon van Beatrijs, El mer, heeft in Amerika een suc- sesvolle carrière als wetenschap per opgebouwd. Hij lijkt in alle opzichten het tegenovergestelde van zijn broer. Elmer laat via een film aan zijn moeder en broer weten dat hij en zijn vrouw, Ro se, hen zullen bezoeken als hij een lezing moet houden in Ne derland. Dan ontrolt zich een waarlijk schouwspel, waarin te genstellingen en dubbele bo dems, confrontaties en verge zichten een beeld vormen van een mogelijke toekomst. De rode draad in dit labyrinth is de fami lie, het gezin, dat soms de voor ons herkenbare vorm van een moeder met haar kinderen aan neemt. Dat op andere momenten zich laat zien als Europa en Ame rika, als wetenschap en kunst, als woord en beeld, als zekerheid en intuïtie, als heden en verle den. In een uitstekend en boeiend geacteerd spel worden we meegenomen in verhalen en vragen die zeker niet toekomstig zijn. "Alles heeft zijn verhaal, maar elk verhaal zijn eigen tijd", zegt Bea trijs. KATARAKT is een verhaal van 1983. KOOS DE MIK. WD-er Stuivenberg zou functie hebben misbruikt LEIDERDORP - De vijf fractievoorzitters van de Leiderdorpse gemeenteraad gaan on derzoeken of het WD-raadslid Th. Stuivenberg, tevens architect, laakbaar heeft gehan deld toen hij een opdracht binnenhaalde van het waterleidingbedrijf 'De Rijnstreek'. Stuivenberg was toen zelf lid van de algemene raad van bestuur van het waterleidingbe drijf. Tegenstellingen op concert Amsterdams Philharmonisch Orkest Amsterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Jan Cober met Ravel's Suite Ma mère l'oye, en Ouverture en Venusberg uit Tannhauser van Wagner. Solist Jean-Philippe Collard in de Ballade voor piano en orkest op. 19 van Gabriel Fauré en het le Pianoconcert van Franz Liszt. Gehoord op 4 november in de Stadsgehoorzaal. LEIDEN Wie van muzikale tegenstellingen houdt kon gisteren uitstekend terecht bij het K&O Mees- terserie-concert: een Frans/Duits programma dat met Ravel en Wagner als hoekstenen en Fauré en Liszt als secondantèn een duidelijk beeld gaf van twee totaal verschillende muzikale werelden en van een muzikale omwenteling die zich in zo ongeveer 50 jaar voltrok. In feite werd gisteravond de chrono logie omgekeerd in de volgorde Ravel-Fauré/Liszt- Wagner, en misschien ook wel terecht; na Wagner's pompeuze en overdadige Tannhauser-muziek zou het moeilijk overschakelen zijn naar de ragfijne sub tiliteit van Ravel's sprookje voor alle leeftijden. Toch bleek die subtiliteit bij Ravel als openingsstuk het struikelblok. Orkest en dirigent hadden elkaar in dit veeleisende begin nog niet gevonden waar door aan de samenwerking het een en ander ram melde. Gaandeweg ontstond een beter contact en werd een vaak fraai verzadigde en verfijnde or kestklank opgebouwd. Het bleef echter allemaal wat traag en in de langzame tempi spanningsloos. De Ballade van Fauré wordt betrekkelijk weinig ge speeld en is juist daardoor een welkome afwisseling op het gangbare. Opzienbarende vondsten zijn er nauwelijks in te vinden, maar het is een goed in het gehoor liggend werk met voldoende muzikale in houd. Jean-Phillippe Collard's vertolking legde vooral de nadruk op de lyrische aspecten met een verrassend zangerige toon. Zijn onopgesmukte en eerlijke spel deed het beste hopen voor het Liszt- concert. Hierin toonde hij een grote virtuositeit die gelukkig niet beperkt bleef tot imponerende vinger vlugheid en piano-acrobatiek, maar waarin ook rust punten te vinden warén waarin plaats was voor een verstilde melodie. Terecht stond na deze indruk wekkende uitvoering het publiek als één mens op om hem te danken. A.Ph.O. en Jan Cober waren inmiddels op de juiste temperatuur gekomen om Wagner's Tannhauser-muziek onder handen te ne men. Mij restte slechts heimwee naar het begin van het concert. MIES ALBARDA. De gemeenteraad van Leiderdorp besloot gisteravond een dergelij ke onderzoekscommissie in te stellen naar aanleiding van een artikel over Stuivenberg afgelo pen dinsdag in deze krant. Bin nen twee weken hoopt de com missie haar werk te hebben afge rond. In dat artikel werd Stuivenberg door de Woubrugse burgemees ter Brouwer De Koning en de Leiderdorpse CDA-wethouder Meerburg verweten zijn positie als lid van de algemene raad van bestuur van het waterleidingbe drijf misbruikt te hebben om een tekenopdracht binnen te halen. Stuivenberg zou toen hij lid was van de algemene raad directeur H.E.J. Boon van 'De Rijnstreek' hebben benaderd om te vragen of hij de tekeningen voor een nieuw pompstation in Hazers- woude-dorp (totale kosten ruim drie miljoen gulden) mocht ma ken. Stuivenberg ontkent de be schuldigingen. PvdA en PPR vonden de beschul diging echter zo ernstig dat zij voorstelden een onderzoekscom missie in te stellen. PvdA-fractie- leider A. Wesseling zei, ook na mens H. van der Zande (PPR): "Door het bewuste artikel (van afgelopen dinsdag red.) is de goede naam van de raad der ge meente Leiderdorp in het alge meen en van een lid van die raad in het bijzonder in opspraak ge bracht. Wij achten ons verplicht de in het artikei genoemde zaken op hun waarheid te toetsen. Het is naar ons inzien een vereiste in verband met een goed functione ren van de lokale democratie". Wesseling wilde "gezien de ernst van de betrokkken belangen" gisteravond niet nader op de zaak ingaan. Een mening die door een meerderheid van de ge meenteraad werd gedeeld. Oneens Alleen de WD was het daar niet mee eens. Fractieleider C. Hui gen (WD) ging niet direct ak koord met een onderzoekscom missie van de gemeenteraad. Zij pleitte voor een onafhankelijke commissie waar een architect en iemand deskundig op het gebied van staatrecht in zou zitten. De meerderheid van de raad oor deelde echter anders, waarna de WD akkoord ging met een com missie samengesteld uit de frac tievoorzitters. Toen het voorstel van PvdA en PPR was aangenomen, was voor de WD de kous nog niet af. Fractieleider Huigen begon: "De WD-fractie vind het noodzake lijk af te keuren dat een lid van het college van B en W medede lingen heeft gedaan over een ver trouwelijk gesprek". Wethouder J. Bezemer (PvdA) greep onmid dellijk in met de vraag: "Is dit echt noodzakelijk?", waarna Huigen en WD-raadslid W. Scheffer in koor riepen: "Ja, dit is noodzakelijk". De WD-fractie doelde op een pas sage in het artikel waar wethou der Meerburg vertelt dat hij Stui venberg liever niet zag terugke ren in de raadscommissie ruim telijke ordening, verkeer en mi lieu, die onder andere over bouwopdrachten beslist. Vooral omdat Stuivenberg al eerder in het nieuws was gekomen met een bouwkwestie waarbij hij di rect was betrokken. Over deze en andere kwesties is een gesprek geweest tussen burgemeester Van der Have, de gemeentese cretaris, wethouder Meerburg en een deel van de WD-fractie. Vertrouwelijk Later kwam de WD-fractie op nieuw op dit punt terug. Raads lid W. Kruidenier stelde het col lege verschillende vragen over de mededeling van Meerburg over het gesprek, dat volgens hem "zeer vertrouwelijk" was. Onder andere vroeg hij zich af of het gestelde in het artikel juist was. En als dat zo was of wethou der Meerburg dan niet "buiten gewoon oncollegiaal" had gehan deld. Bovendien, zo zei Kruide nier, had de WD dan geen ver trouwen meer in wethouder Meerburg. Maar burgemeester Van der Have weigerde inhoudelijk op de zaak in te gaan. Hij vond het jammer dat de WD dat wel deed, zeker nu er een onderzoekscommissie was benoemd. ZATERDAG Leiden Buurhuis Com. Joppensz - Durieu- straat, boeken- en speelgoedbeurs, 10.30-14 uur. LVC - Breestraat, optreden Amsterdam se folkpunkgroep Blue Murder, 21 LVCr Open Café, 14-17 uur. De Vbetschans - Apollolaan 262, voor stelling door oud-spelers van De Jon kies, 16 uur. Bevrijdingskerk - Montgommerystraat, rommelmarkt, 9.30-15.30 uur. Jazzzolder Hot House - Breestraat 66, optreden trio OAAO, 21 uur. Filmhuis LVC - Breestraat 66, Braliaan- se film 'Pixote' van Hector Babenco, 21.15 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, 'Die Freundin' van Margarethe von Trotta, 20 en 22.15 uur. Groenoordhallen - mobielmarkt, 10- 16.30 uur. VW Leiden - molenwandeltocht, 10-13 Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - an tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café- avond, 21-1 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, disco, 22-2 uur. NVSH trefcentrum - Rapenburg 48, open soos, vanaf 22 uur, tel. 149987. Gezondheidswinkel - Herenstraat 64, 10-12 uur, tel. 144112. ZONDAG Middelweg 19c - kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel. 125802. Breestraat 56 - Bhagwancentru, Bhag- wan op video, 20 uur, vanaf 21 uur disco. Hans Mertken Bowling Restaurant - Jazz on Sunday, optreden van het Dolf Delprado Kwintet, 15.15 uur. Stadsgehoorzaal - koffieconcert door Steven Mayer, piano en het Fodor En semble, 11.30 uur. ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwyk: za 8 uur tot zo 8 uur: H.J. Klaassen, tel. 213546; spreekuur vlgs afspraak, zo 8 uur tot 24 uur: H. de Jong, Noord- eindsplein 4a, tel. 123752; spreekuur 12 en 17 uur. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwijk, Professoren wijk, de Waard: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Engel, de M. v. Streefkerkstraat 53, tel. 121334; spreekuur vlgs afspraak, zo 8 uur tot 24 uur: A. v. Luyk, Wasstraat 2a, tel. 122522; spreekuur vlgs af spraak. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west, Stevenshof: za 8 uur tot zo 8 uur: E. Simons, Kenne- dylaan 24, tel. 142290; spreekuur 12 en 17 uur. 'zo 8 uur tot 24 uur: D. Hammerstein, tel. 720936; spreekuur vlgs" afspraak. Voor de praktijk van Groeneveld, R. v. Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, v. Tol, Verhage en Zwijnenburg: za, H.A.M.M. Meijer, Stokroos 1, tel. 215510; spreekuur 11-11.30 uur aan zo, R. Zwijnenburg, Gallaslaan 24, Lei derdorp, tel. 412166; spreekuur 11- 11.30 uur in Gezondheidscentrum Merenwijk, Rosmolen 2. Leiderdorp za, J. v.d. Leden, Hoofdstraat 8, tel. 894539; zo, J. v.d. Beek, Baljuwstraat 5, tel. 894539; za en zo spreekuur van 12.30-13 uur op Hoofdstraat 8. Oegstgeest E.W.F. van Walchren, Oranjelaan 29, tel. 174830. Voorschoten za, F. Koopmans, Churchillweg 19, tel. 6352; zo, J. Vrijenhoek, Bachlaan 1, tel. 2356. Warmond A. de Gijzel, Oranje Nassaulaan '10, tel. 01711-10834. Wassenaar noord: H.W. Plink, Prinsenweg 44a, tel. 12075; zuid: R. van Niekerk, Van Po- lanenpark 92, tel. 19014. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van: vr 4 nov tot Zuider Apotheek, Lammenschans weg 31, Oegstgeest, tel. 473330. DIERENARTSEN Voor de praktik van Muurling, Helder, Roest: F. Muurling, Plantsoen 23, Leiden, tel. 125057. H. Vestjens, Rijn en Schiekade 23, Lei den, tel. 144323. Oegstgeest R.J.W. Duyn, Pres. Kennedylaan 260, tel. 153266. Voorschoten J. Frencken, J. Röntgenlaan 14. Leid- schendam, tel. 070-271110. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno- W.F. Beerman, Prinsessekade 1, Leiden, tel. 142100. WIJKVERPLEGING Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noor- Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. Kruisgebouw, Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13- 14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. Oegstgeest Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. v.d. Waalslaan, LEIDSCH m DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Post uitsluitend aan Postbus 54. 2300 AB LEIDEN 2311 BG LEIDEN Geen krant ontvangen tel 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorging na 19 30 uur). mentsgelden bi| etaling te voldoen eis niet toegestaan incassokosten Abonnementen kunnen dageli|ks.ingaan Indien éen maand voor het verstri|ken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt automatische verlenging Betaling van abonnementsgelden op giro 3203571 tnv Dam.ate HokJing BV te Haarlem Jaarabonnement f 233.50 Losse 0.85 Per o f 322 9 Directie G Koopman Ad| dir N Quakernaat Hoofdredacteur Drs J W E. Metselaar Adv Hoofdredacteur R D Paauw Alg redactiechef A van Leeuwen Plv Alg redactiechef J. M J Post Commentaren W F J Wirtz en A A van Brussel Rubnekchefs J Kroon (stad) B. W T Jungman (plv) H I J Veldhuizen (regio) Ruygrok-Hoogeveen tel 071-W4941.tst 219 Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst mei eigen correspondenten o a in. Bonn. Brussel. Londen. Parijs. Washington. Beiroet. Rome. Madrid. Me'xico (Foto Pieber Een scène uit Katarakt.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 2