c Warmonder 'weigert' om krotwoning te verlaten Financiering buurtcentrum op de tocht? Beveiliging van (race) trottoir Ontruimings term ij n voor derde keer met jaar verlengd Verkeersborden Ollder de loep Weinig Oegstgeestenaren bij kunstuitleen Buren tegen uitbouwplan Stad en rand VRIJDAG 4 NOVEMBER 1983 WARMOND Straat ter Leede-bewoner Jan de Vogel uit Warmond wil niet weg. Toch zijn het huis dat hij bewoont (nummer 9) en de twee be lendende panden waarvan hij gebruik maakt (num mer 5 en 7) onbewoonbaar verklaard. Het huizen blokje aan de Straat ter Leede zal dan ook moeten worden ontruimd. "Om dat", aldus volkshuisves tingswethouder L. Dal- huisen (Progressief War mond), "die huizen in zeer slechte staat verkeren". Maar Jan voelt er zich zo vrij als zijn achternaam. Vervangende woonruimte is nog altijd onvind baar. Vandaar dat er nu voor de derde achtereenvolgende maal de ontruimingstermijn met een jaar is verlengd. Eerder gebeurde dat in 1981 en 1982. Opvallend detail van de derde ver lenging is dat de gemeente ook de ontruimingstermijn van num mer 5 en 7 opnieuw heeft ver lengd. De voormalige bewoners van deze panden zijn reeds ver huisd. Waarom verlengt de ge meente de ontruimingstermijn van woningen die al zijn ont ruimd? En waarom is de ontrui mingstermijn van nummer 3, eveneens onbewoond, niet ver lengd? In Warmondse bestuurderskrin gen wordt hierover heel geheim zinnig gedaan. Gesproken wordt over de persoonlijke omstandig heden waarin de als enige over gebleven bewoner verkeert. En daarover hoor je je als bestuur der niet in het openbaar uit te spreken. De Vogel zelf: "Toen ik hier zeven tien jaar geleden kwam wonen was dit huis (nummer 9) veel meer onbewoonbaar dan het nu is. Ik heb het helemaal opge knapt. Ik heb het hier uitstekend naar mijn zin, maar de gemeente houdt vol dat ik in een onbe woonbaar huis zit. Ze gaat daar bij almaar uit van bouwtekenin gen. Maar ze zou zich eens van de praktijk op de hoogte moeten stellen, dus hier eens langs moe ten komen". "Ik heb nu al drie keer in het plaat selijke krantje gelezen dat mijn huis onbewoonbaar is", vertelt De Vogel. "En dat de gemeente vervangende woonruimte voor mij aan het zoeken is. Ik ben al een paar keer op het gemeente huis geweest. Mij is toegezegd dat ik niet hoef te verhuizen naar een rijtjes- of etagewoning. Ik VOORSCHOTEN - Het Voorscho tense verkeersbordenbestand wordt kritisch onder de loep ge nomen. Niet alleen gaat de ge meente onderzoeken of borden zoals verbods- en gebodsborden op de juiste plek staan, ook de grote blauwe ANWB-borden ont snappen niet aan de aandacht van ambtenaren. De gemeente heeft namelijk het idee dat de be wegwijzering goedkoper en dui delijker kan. Dit zei wethouder Van Leeuwen gisteravond tijdens de vergade ring van de commissie voor openbare werken. Hij sloot niet uit dat de gemeente de ANWB- borden verwijdert en zelf eigen borden plaatst. Hij noemde de borden gruwelijk duur. Ook andere verkeersborden in het dorp kosten wellicht meer dan nodig, vond hij. Zo zijn aan een paal aan het Treubplein vijf ver keersborden bevestigd. "Een beetje veel", vond de wethouder. Mevrouw Kloes-Kamsteeg (WD) was het geheel met hem eens. Zij kon "door de borden het bos niet meer zien", zo ver klaarde zij. VRIJDAG Een voorbeeld van een 'onduide lijk' verkeersbord op het Voorscho- tense Treubplein. De bewuste panden aan de Straat heb die ambtenaren duidelijk ge maakt dat een rare snuiter als ik met drie honden, twaalf kippen en nog wat konijntjes nooit als buurman wordt geaccepteerd" Belachelijk Hij vervolgt: "Maar ondanks die af spraak die ik met die lui heb ge maakt boden ze me een rijtjes woning aan. Die heb ik gewei gerd. Ik word doodziek van deze afaire. In het plaatselijke krantje ben ik aangeduid als die Vogel die zo brutaal is om een woning te weigeren. Het allerergste vind ik nog dat ik automatisch ben ge plaatst op de lijst woningzoeken den. Dat is toch belachelijk, ik zoek helemaal geen woning. Ik heb wel wat beters te doen". Op de vraag hoe het nu precies zit met de nummers 5 en 7 ant woordt De Vogel ietwat verle gen: "Ja, dat zit misschien een beetje raar in elkaar. Daarover doen in Warmond de wildste ver halen de ronde. Maar goed, ik ge bruik die huizen als opslagruim te en voor nog wat dingetjes. Ik heb er ook een palingrokerijtje zitten. Dat stinkt natuurlijk nog al". Heeft De Vogel die huizen dan ge kraakt? "Nee hoor. De nummers 5, 7 en 9 zijn allemaal van Van der Willik, de houthandel die door Dekker Hout is overgeno men. Ik heb bij Van der Willik gewerkt. Ik woon dus in een be drijfswoning. Toen de nummers 5 en 7 leeg kwamen te staan heb ik een afspraak gemaakt met Van der Willik. Ik mag ze zoge zegd beheren zolang als ze er nog staan. Van der Willik voorkomt op die manier juist dat ze worden gekraakt". Nummer 3 wordt door De Vogel niet 'gebruikt', vandaar dat de gemeente de ont ruimingstermijn van dat pand niet heeft verlengd. De Vogel wil af van het slechte imago waaronder hij gebukt gaat. Zijn weigering in te gaan op het aanbod van de gemeente heeft de indruk doen ontstaan dat hij uit is op een riante vrij staande villa. "Ik ben helemaal niet happig op verhuizen, dat niet. Maar als dat toch moet dan neem ik genoegen met een staca ravan of een oud pandje". Ongenoegen WD-raadslid De Vos heeft inmid dels zijn ongenoegen over de si tuatie aan de Straat ter Leede kenbaar gemaakt. De liberaal vraagt zich af of het verlengen van de ontruimingstermijn voor de panden van De Vogel in feite niet "een gemeentelijke legalise ring is van iets dat fout is". "De Vogel heeft die woningen, laat ik niet zeggen gekraakt, maar toch op z'n zachts uitgedrukt erbij ge nomen. We zitten in een heel las tig parket, want de bewoner is ui terst weigerachtig en zal (foto Holvi delijk elke woning weigeren die hem wordt aangeboden", aldus de WD'er. Wethouder Dalhuisen ziet dat an ders. De term 'weigerachtig' is niet van toepassing, vindt zij. De Vogel heeft tot dusverre één keer geweigerd en mag dat wettelijk gezien drie keer doen. "Ik ben optimistisch. Voor de bewoners van de nummers 5 en 7 hebben we ook wat gevondep. Dat heeft lang geduurd, maar het is hoe dan ook gelukt". Volgens gemeentesecretaris Zoete melk brengt de derde verlenging van de ontruimingstermijn het op poten staande bouwplannetje 'Ter Leede' niet in gevaar. "Op de plek waar de betreffende hui zen staan zal niet worden ge bouwd", aldus Zoetemelk. De gemeente Warmond is wel geïn teresseerd in de grond. Dat blijkt uit de woorden van de eigenaar van de panden, Van der Willik. Tot nog toe is er echter geen overeenstemming bereikt tussen de gemeente en hem over de prijs. Van der Willik maakt zich allesbe halve druk over het feit dat de nummers 5 en 7 door De Vogel worden gebruikt. "In die huizen ben ik totaal niet geïnteresseerd. Daar mag van mij nog vandaag de brand in vliegen". Maar dan wel als De Vogel is gevlogen, voegt hij er nog aan toe. "En dat is een zorg van de gemeente, niet van mij". WD steekt spaak in het wiel Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, 'Die Freundin' van Margarethe von Trotta, 20 en 22.15 uur. Waaggebouw - Stichting Terre des Hommes organiseert tentoonstelling met verkoop van artikelen t.b.v. het tumbouwproject te Gunthur, 12-18 Stadsgehoorzaal - concert Amsterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Jan Co- ber m.m.v. Jean-Philippe Collard, piano, 20.15 uur. Groenoordhallen - opname Nederland Muziekland van Veronica, 20-22 uur. Filmhuis LVC - 'Pixote' van Hector Ba- benco, 21.15 uur. LVC - Pop Show: Engelse groep The Cocteau Twins. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, vrouwenavond, 21-1 Scholencomplex - Valkenpad, bingo met loterij majorettenvereniging The Koper Girls, 20 uur. Leidse Balletschool - Oude Vest 33e, de monstratie electric boogie, 20-22 uur. Eethuisje Repelsteel - Spaans vegeta risch eten, 17.30-19.30 uur. Leiderdorp Gemeentehuis - gemeenteraad over de begroting 1984, 15-18 uur en vanaf 19.30 uur. ZATERDAG Buurhuis Com. Joppensz - Durieu- straat, boeken- en speelgoedbeurs, 10.30-14 uur. LVC - Breestraat, optreden Amsterdam se folkpunkgroep Blue Murder, 21 LVC- Open Café, 14-17 uur. De Vlietschans - Apollolaan 262, voor stelling door oud-spelers van De Jon kies, 16 uur. Bevrijdingskerk - Montgommerystraat, rommelmarkt, 9.30-15.30 uur. Jazzzolder Hot House - Breestraat 66, optreden trio OAAO, 21 uur. Filmhuis LVC - Breestraat 66, Braliaan- se film 'Pixote' van Hector Babenco, 21.15 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, 'Die Freundin' van Margarethe von Trotta, 20 en 22.15 WASSENAAR - Gaat de WD in Wassenaar de besluitvorming omtrent de kredietverlening voor een buurtcentrum in Kerke- hout alsnog vertragen? Deze vraag wierp zich gisteravond in de vergadering van de raadscom missie financiën op door opmer kingen in die richting van WD- fractievoorzitter Aproot. Hij wenste de exploitatie van het ge bouw te koppelen aan een bouw besluit. "Als het centrum niet kostendekkend kan draaien, dan kunnen wij nog niet akkoord gaan met uw voorstel en moeten we er over een maand maar weer over praten", aldus de liberale woordvoerder. Wethouder Barning (WD) van fi nanciën trachtte met al zijn over tuigingskracht partijgenoot Aproot alsnog over de grens te slepen. "Uit de laatste interne be rekeningen blijkt dat een sluiten de exploitatie mogelijk is. Op korte termijn zullen we met de buurtvereniging hierover een on derhoud hebben. En in het geval er toch een jaartekort van 5000 gulden resulteert kan het college van burgemeester en» wethou ders daar wel mee akkoord gaan". Een oplossing middels een verdere versobering in de opzet van het gebouw achtte de wethouder niet mogelijk. "Die is al het resul taat van een uitgeknepen situa tie", aldus wethouder Barning. De vrees van de christen-demo craat Speelman dat door de sterk gestegen kosten van het buurt centrum er nog slechts 25000 gul den resteert voor andere buurt verenigingen werd weerlegd door een belofte van het college. Uit een nieuw gecreëerd "potje" zullen ander.e voorstellen gefi nancierd kunnen worden". Als er duidelijk voorzieningen nodig zijn en de raad dit duidelijk uit spreekt", aldus wethouder Bar ning. Dit betekent dat een bin nenkort ter tafel komend voor stel zal worden afgewezen door het college. Na actie bewoners Koperwiek VOORSCHOTEN - De bewo ners van een blokje van zes huizen aan de Voorschotense Koper wieklaan hoeven in de toekomst niet langer bang te zijn overre den te worden door brommers of fietsers wanneer zij hun voor deur uitstappen. De raadscommissie voor openbare werken heeft namelijk gister avond besloten bloembakken te plaatsen voor de woningen. Hier door wordt het fietsers en brom fietsers onmogelijk gemaakt om vlak langs de voordeur te fietsen. "De bijna aanrijdingen zijn dan ook legio", voeren de bewoners van het zo geplaagde blokje aan. Zij vinden de situatie met name zo gevaarlijk omdat in hun gedeelte van de Koperwieklaan geen fietspad ligt. "De mensen gebrui ken bij gebrek aan een fietspad dan maar het voetgangerspad als fietspad", zo is hun ervaring. Reeds in juni schreven ze een bo ze brief over de onveilige situa tie. Hierin vroegen ze of zij een voortuintje mochten aanleggen. Na drie maanden kwam het ant woord van het college van burge meester en wethouders. Het col lege zei "nee" tegen het voorstel onder het mom dat er leidingen én kabels lopen onder de gedeel ten van het trottoir waar de be woners de groenstrook willen aanleggen. "En ons beleid is erop gericht de bereikbaarheid van deze openbare voorzieningen zo optimaal mogelijk te houden", zo verklaarden burgemeester en wethouders deze weigering. De bewoners noemen dit argu ment "onwaarachtig". "Over technische apecten zijn immers altijd goede afspraken te ma ken", vinden zij. Ze verwierpen het voorstel van het college om op eigen kosten bloembakken te plaatsen. "Wij voelen het als een grote onredelijkheid dat wij de kosten moeten dragen voor de gevolgen van een destijds geno men gemeentelijk besluit waar van nu op z'n zachtst gezegd kan worden dat. deze uiterst ongeluk kig is", voeren zij aan. Gisteravond bleek echter tijdens de vergadering van de commis sie dat zij geen bezwaar hebben tegen bloembakken wanneer de gemeente deze plaatst en vol stopt met aarde. Ze willen met al le liefde zorgdragen voor het po ten en onderhouden van bloe men en planten in de bakken. Fietsers missen op het nippertje Postzegels De postzegelvereniging 'De Rijn streek' houdt maandag 7 no vember haar maandelijkse ruil- avond in het Dorpshuis aan de Leiderdorpse Hoofdstraat. De jeugd kan ruilen tussen zeven en acht uur. Daarna komen de oudere filatilisten aan de beurt. i/ttSCf/fR Rond half tien wordt een post zegelveiling gehouden. Bazaar De bazaarcommissie van de her vormde kerk in Warmond orga niseert 4 en 5 november in het Trefpunt aan de Herenweg een bazaar waarvan de opbrengst bestemd is voor het kerkewerk. Er is onder andere een rad van avontuur, er zijn boeken, plan ten en bloembollen te koop en men kan een bod doen op het uitgestalde antiek, semie/antiek en/of curiosa. Zaterdag 5 no vember zullen deze laatste arti kelen dan bij opbod worden verkocht. Privacy in geding VOORSCHOTEN - "Wanneer het bouwplan wordt uitge voerd, krijg je hier een situa tie zoals in een oude buurt in Den Haag". De buren en ach terburen van Voorschotenaar Hissink van de Prinses Irene- laan zijn duidelijk niet blij met de uitbreidingsplannen van deze bewoner, die zijn keuken en woonkamer drie meter wil doortrekken. Bo venop deze uitbouw wil hij een balkon. De bezwaren van de buren en achterburen aan de Koningin Julianalaan, richten zich voornamelijk op dit dakter ras. "De privacy wordt ern stig aangetast door dit bal kon", schrijft buurman Petit, "van enige privacy aan de achterkant van de woning kan geen sprake meer zijn. Vanaf het dakterras is een re-, gelrechte inkijk mogelijk in een slaapkamer en de huiska- Bovendien vreest hij dat er aan zienlijk minder licht en zon tot zijn woning zal doordrin gen dan nu gebeurt. De waar de van de woningen aan al met al sterk dalen, vreest hij, samen met de bewoners van de nabijgelegen woningen van de Koningin Julianalaan. Het college van burgemeester en wethouders van Voor schoten heeft deze bezwaren van de hand gewezen. His sink zelf heeft echter na een vergadering van de commis sie voor openbare werken in augustus besloten zijn dak terras kleiner uit te voeren dan oorspronkelijk de bedoe ling was. Wilde hij eerst zijn balkon laten lopen tot aan een meter van het huis van zijn buurman, nu staat op de tekening aangegeven dat de ballustrade twee meter van het huis van de buren verwij derd zal zijn. De raadscom missie van financiën bekijkt volgende week of het bouw plan door de beugel kan. De commissie voor openbare werken had gisteravond geen moeite met de bouwtechni sche kanten van de zaak. ARTSEN De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za 8 uur tot zo 8 uur: H.J. Klaassen, tel. 213546; spreekuur vlgs afspraak, zo 8 uur tot 24 uur: H. de Jong, Noord- eindsplein 4a, tel. 123752; spreekuur 12 en 17 uur. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwijk, Professorenwijk, de Waard: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Engel, de M. v. Streefkerkstraat 53, tel. 121334; spreekuur vlgs afspraak, zo 8 uur tot 24 uur: A. v. Luyk, Wasstraat 2a, tel. 122522; spreekuur vlgs af spraak. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west. Stevenshof: za 8 uur tot zo 8 uur: E. Simons, Kenne- dylaan 24, tel. 142290; spreekuur 12 en "17 uur. zo 8 uur tot 24 uur: D. Hammerstein, teL 720936; spreekuur vlgs afspraak. Voor de praktijk van Groeneveld, R. v. Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, v. Tol, Verhage en Zwijnenburg: za. H.A.M.M. Meijer, Stokroos 1, tel. 215510; spreekuur 11-11.30 uur aan huis. zo, R. Zwijnenburg, Gallaslaan 24, Lei derdorp, tel. 412166; spreekuur 11- 11.30 uur in Gezondheidscentrum Merenwijk, Rosmolen 2. Leiderdorp za, J. v.d. Leden, Hoofdstraat 8, tel. 894539; zo, J. v.d. Beek, Baljuwstraat 5, tel. 894539; za en zo spreekuur van 12.30-13 uur op Hoofdstraat 8. Oegstgeest E.W.F. van Walchren, Oranjelaan 29, tel. 174830 Voorschoten za, F. Koopmans, Churchillweg 19, tel. 6352; zo, J. Vrijenhoek, Bachlaan 1, tel. 2356. Warmond A. de Gijzel, Oranje Nassaulaan 10, tel. 01711-10834. Wassenaar noord: H.W. Plink, Prinsenweg 44a, tel. 12075; zuid: R. van Niekerk, Van Po- lanenpark 92, tel. 19014. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van: vr 4 nov tot Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, tel. 123553. Apotheek Linpgeus, Kempenaerstraat 31, Oegstgeest, tel. 173330. DIERENARTSEN Voor de praktijk van^Muurling, Helder, 125057. H. Vestjens, Rijn en Schiekade 23, Lei den, tel. 144323. Oegstgeest R.J.W. Duyn, Pres. Kennedylaan 260, tel. 153266. Voorschoten J. Frencken, J. Röntgenlaan 14, Leid- schendam. iel. 070-271110. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno- W-.F Beerman, Prinsessekade 1, Leiden, tel. 142100. WIJKVERPLEGING Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noor den van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. Kruisgebouw, Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13- 14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur Oegstgeest Interkruis. Lijtweg 7, tel. 154500. OEGSTGEEST - De deelname van de gemeente Oegstgeest aan het kunstuitleencentrum Leiden en omstreken is tot nu toe een zeer teleurstellende aan gelegenheid. Bij navraag is namelijk gebleken dat slechts 31 Oegstgeestenaren abonnee van de Kunst uitleen zijn. Juist dit geringe aantal abonnees deed gisteravond by de raadsleden van de commissie ABA (Algemene en Bestuurlijke Aangelegenheden) de vraag rijzen of voortzetting van de Oeglsgeester deelname per 1 ja nuari 1985 nog wel zinvol zou zijn. Te meer omdat de gemeente een kwartje per inwoner per jaar in de kosten bijdraagt. Voor Oegstgeest betekent dit een bedrag van ongeveer vierduizend gulden. Daarnaast legt de gemeente voor iedere uitlening van een kunstwerk de helft van de gemaakte kosten bij 7,50). Ondanks deze gemeentelijke kosten en het teleurstel lende aantal abonnees besloot de commissie toch in te stemmen met het voorstel van B en W om de deel name tot 1 januari 1985 voort te zetten. Burgemees ter Scheenstra wees de commissieleden daarbij op de initiatiefnemende rol van de gemeente Oegst geest om naast Leiden en Oegstgeest ook andere randgemeenten tot de Kunstuitleen toe te laten tre den. "Voortijdig afhaken kan niet. Wij hebben de zaak bij de andere deelnemende gemeenten (Voor schoten, Warmond en Leiderdorp) daarvoor te zeer aangezwengeld", aldus Scheenstra. LEI DSC H DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Post uitsluitend aan Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Geen krant ontvangen tel 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorgmg na 19 30 uur) Abonnementsgelden bi) vooruitbetaling te voldoen Restitutie is niet toegestai Indien een maand voor het abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt automatische verlenging Maandabonnement 20.59 (Autom betaling) Losse nummers 0.85 Directie G Koopman Ad| dir N Quakernaat Hoofdredacteur Drs J W E Metselaar Ad) Hoofdredacteur HIJ VeldhuiZ' H.vd Post (plv) P J de Tombe (sport) A van Kaam (plv) W C H Schrama (feature) tel 071-W4941.ts« 219 Aangesloten bi) de Gemeenschap peli)ke correspondenten o a in Bonn, Brussel, Londen. Parijs, Washington, Beiroet. Rome, Madrid. Mexico en Wenen

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 2