c Scylla blijft op reimse steken HCKZ laat Leiden geen illusies: 8-1 LUS Vna moeizame start nu op toeren Goede vooruitzichten voor Sjaardema Slechte dag Vlietwijk Verrassende eerste zege dames Hisalis Katwijkse dammers eisen koppositie op Sport LEIDEN Niemand bij Scylla wist na afloop van de 5-5 te gen Nikon wat men met de puntendeling aan moest. Na tuurlijk de lijstaanvoerder was een punt ontfutseld, de inzet was maximaal geweest, de sfeer in de zaal weer als vanouds. Maar zei iedereen in het dubbel hebben we vijf matchpoints verspeeld Als het nou eens 5-2 in plaats van 4-3 was geworden. Ook ping pong echter is 'als' ver brande turf. De slotsom moest, ondanks alle gemiste kansen, zijn dat er maar liefst vijf en een half uur was ge streden voor een remise, waardoor de achterstand van twee punten op de Braban ders ongewijzigd bleef. De titelkansen zijn er nog wel degelijk, maar Scylla miste zaterdag op een haar na de kans om het titeluitzicht heel wat ruimer te maken. Dat zelfde lukte Sjaardema bij Onkyo wonderwel, want de grootste titelconcurrent werd voor eigen publiek op een ruim verlies getracteerd. Do- cos had ook graag gewonnen bij Odion 2 om in een wat vei liger vaarwater te komen. Het kwam er jammer genoeg niet van, de reis naar Gaanderen leverde een 6-4 nederlaag op. En wie wilde weten hoe de beide Avanti-hoofdmach- ten zich zaterdag op eigen terrein hielden hoefde alleen het gezicht van trainer Ge rard Bakker te bestuderen, die later op de avond nog even bij zijn oude club Scylla binnen viel. Tevredenheid viel erop te bespeuren want pupil Rob Turk had het met zijn 16 lentes bestaan routi nier Rene Hijne tik te geven. Omdat zowel Turk als De Groot ook nog Hans van der Broek de baas bleven be perkte de schade zich zonder Bettine Vriesekoop tegen Het Hooge Huys tot 3-6. Voeg daarbij een 6-2 triomf die beide dochters Ellen en José op Vice Versa behaal den en Bakkers goede hu meur is verklaard. Vorm Hans Lingen is dit i ter in vorm dan vorig s toen hij debuteerde bij Scyl la. Coach Theo Bakker was dat natuurlijk ook niet ont gaan en hij zadelde de Schie dammer op met de opdracht in de eerste partij direct Gootzen een 'okkie' uit de de len. De tactische opdracht, het uitschakelen van de ge vaarlijke nopjes-blackhand, werd perfekt uitgevoerd en Gootzen ging er kansloos af. Ook het spel van Winnubst was vooraf goed ontleed en Anne Vlieg bestookte de nog steeds te langzame Amstelve- ner zonder mededogen op diens boven tafel te zwakke forehand. Tot zover alles vol gens wens. Patrick Swier had kansen tegen Potton als hij de Brit met korte balletjes op de forehand bestookte. Achteraf was het, Swier had kansen gehad als hij Potton ook na een 20-17 voorsprong met korte balletjes was blij ven bestoken. Maar helaas. Als Gootzen al een potje ver loren heeft is hij mentaal kwetsbaar. Dat bleek tegen Anne Vlieg opnieuw. De 3-1 voorsprong die zo ontstond kon Lingen niet uitbouwen, vooral omdat Potton met zijn houding van 'kom maar op ik lust je rauw' mentaal weer eens 'boven lag'. Direct na de hervatting klaagde Patrick Swier tegen Win nubst over 'slappe benen'. In deze partij liet zich dat op wilskracht nog wel herstellen waardoor Scylla op een rian te 4-2 voorsprong kwam. Het dubbel moest 5-2 ople veren en bij 21-20 had het daar alle schijn van, bij 22-21, 23-22 en 24-23 ook, maar al die matchpoints werden niet benut. Nikon ontsnapte, de psychologische knock-out was niet uitgedeeld, en na zo'n drie en een half uur spe len was het voor de Theo Bakker-brigade moeilijk om opnieuw genoeg mentale kracht te verzamelen voor de laatste drie partijen. Misschien dat Anne Vlieg dan verder had gereikt dan twee keer 17-21 tegen Bob Potton. Toch kon alles nog goed ko men als Swier Gootzen maar op diens derde nul zou tracte- ren. Dus niet. Bij 11-11 in de derde game was alles nog mogelijk, maar even later niet meer. Een conditioneel opgebrande Swier maakte ze ven fouten op rij en de Goud gele rakkers, de supporters club van Nikon, kon de remi se gaan vieren door haar naam te nuttigen. Verliezen zou na alle geïnvesteerde energie zonder meer een ramp geweest zijn, maar ge lukkig bewees Hans Lingen tegen Winnubst andermaal in goede doen te zijn. Foutloos Sjaardema had zich goed voor bereid op het cruciale treffen met Onkyo. En met resultaat! Foutloos sprongen de Oegst- geestenaren naar een 0-6 voorsprong. Voor de eerste keer dit seizoen bewees Joop van der Borg een aanwinst voor Sjaardema te zijn, en wel op een zeer belangrijk moment. Dat Reitsma daarna nog Van Oostenrijk toestond zijn persoonlijke eer te red den mocht de pret niet druk ken, en het verlies van Van der Borg tegen de immer las tige Buse kon er ook nog wel af. Sjaardema is nog volop in de race om de titel, sterker nog is na de winst van zaterdag favoriet nummer één. Voor Docos, dat in dezelfde poule speelt staan de zaken er na het bezoek bij Odion 2 heel wat slechter voor. De 6-4 ne derlaag brengt Docos in di recte degradatiezorgen. Den Elzen is geen tweede divisie speler en Engelbert eigenlijk ook niet. Deze laatste won als enige een partijtje, ook al wa ren beiden in de andere potjes niet altijd kansloos. Het zal Ed van der Berg soms wel eens vreemd te moede zijn. Ooit in een team met een supertalent als Bert Onnes, nu als enige drie keer winnen en nog verliezen. Ook het dubbel leverde dus de zo na gestreefde remise niet op. Maar Docos moet de moed niet verliezen, want dan is al les verloren. De reserves van Scylla blijven de grote surprise van deze eerste helft. Want er mocht dan met 6-4 verloren worden bij JCV wederom was dat ei genlijk meer dan verwacht. En als, als Frits Kantebeen in goede doen was geweest en niet was blijven steken op één gewonnen partij (evenals Rob Regeer en Erik Noest), dan waren er tegen de lijst aanvoerder zelfs winstkan sen geweest. De rest van de competitie alles winnen le vert Scylla 2 trouwens nog steeds de titel op. MAANDAG 17 OKTOBER 1983 Interessant Van het duel Scylla-Torenstad waren alleen de partijen van Sandra de Kruiff echt inte ressant en dan met name die tegen Jansma en Kloppen burg. Eerstgenoemde ging nog wel vrij simpel voor de bijl, maar de zo met spanning tegemoet geziene partij tegen Kloppenburg werd een anti climax. De Zutphense speelt de eerste twee slagen van de rally compleet en gevarieerd en dwingt De Kruiff om ook met overleg te werk te gaan. Dat lukte zaterdag nog niet eens zo slecht, de fout school ergens anders. Als de Scylla- kopvrouw de ruimte kreeg voor de smash werd deze met te weinig risico ingezet. Ge volg was dat De Kruiff in al gen rally's verzeild raakte, en die kan zij met haar geringe reikwijdt niet winnen. Voor Marian Kantebeen en Li- neke Sneller, die voor het eerst met gewoon rubber aan de backhandzijde van het bat speelde zat er geen winst in, waarmee het 2-6 verlies on vermijdelijk was. De vrouwen van Avanti deden het beter, tenminste de zusjes Bakker dan. Mede door het met een blessure uitvallen van Wagemakers konden El len en José zes punten bijeen slaan. Marijke Olsthoorn droeg niet aan de produktie bij. DEN HAAG Toen invaller Onno te Rijdt tien minuten na rust bij 3—0 tegenscoorde voor LMHC, leek de Oegstgeester hockeyploeg nog een redelijk resultaat te kunnen boeken tegen landskampioen Klein Zwitserland. Ties Kruize echter sloeg daarna met drie doelpunten op rij hard toe, om duidelijk te maken dat hij helemaal terug is na een blessureperiode. De formatie van Oltmans moest uiteindelijk met 8-1 het verschil erva ren tussen een topploeg en een nieuwkomer. LMHC-keeper Rients Henstra gaat ook bij deze aanval door de knieën. Hans-Willem Croll loopt achter Jan- Hidde Kruize aan die klaar staat voor de rebound. (Foto Holvast LEIDEN Het was een goed weekend voor de "Leidse" volleyballers. Bij de heren wonnen zowel Gemini als LIJSV van respectievelijk Broleco <3-1) en HSV (ook 3-1) in de nationale divisies. Bij de dames kwam Leython alleen op kop door NOVO in eigen huis een 1-3 nederlaag toe te brengen. Gemini liet een punt liggen bij KDS (2-3). In het duel tussen Sliedrecht Sport en DAC (h) stoeide de scheidsrechter met gele en rode kaarten (3-2). De uitslag is enigszins geflatteerd omdat vijf treffers uit een totaal van acht strafcorners werd ge produceerd. De licht aan de lies geblesseerde doelman Rients Henstra kon niet snel genoeg uit lopen om het de oudste en uit blinkende Kruize moeilijk te ma ken bij het uitzoeken van een hoek. De openingstreffer na drie minu ten was trouwens een presentje van Tim Steens aan Tjeerd Borstlap, die keurig 'dank je wel' zei. LMHC had wat kansjes op de gelijkmaker tegen de in de be ginfase nog niet op volle toeren draaiende Haagse ploeg. KZ deinsde echter niet terug om met veel overtredingen het moedig spelende Leiden in zijn snelle ac ties te hinderen. Daarbij werd de mogelijkheid op aansluiting uit een strafcorner van het LMHC- trio door een gemis aan precisie niet benut. Nadat Ties Kruize bij een korte hoekslag had getoond dat zijn vi zier nog niet op scherp stond (hij knalde hoog over), liep HCKZ in de 19de minuut uit naar 2—0. Linkerverdedigér Diederik Klop, die de hele wedstrijd de Haagse hoge bal uitstekend on derschepte. hief eenmaal zijn stick te hoog. Scheidsrechter Von Reth was onverbiddelijk en wees een strafcorner aan die de KZ-aanvoerder mocht benutten. Tegenover een volledige misser van "Japie" Maarten van Grim- bergen stond een mooie kans voor LMHC-linkerspits Dirk Drijver, die Joost Claushuis ech ter goed uit zijn doel zag komen. Drijver werd even later gewis seld, Te Rijdt nam zijn plaats in de Leidse aanval over. "We kwa men mankracht tekort", ver klaarde coach Oltmans in de rust, toen het inmiddels 3—0 was. "Ik heb gezegd dat de spelers zich voor 100 procent moesten geven en zich niet als halfbakken eitjes moesten aanbieden". Be houdens de solo's van Kooy en Eikenhout maakte Leiden in aanvallend opzicht inderdaad weinig klaar. Door vertrouwen te houden en zich feller in de bewa king op te stellen, hoopte Olt mans de schade bij het op revan che beluste KZ (dat in de dubbel vorig weekeinde drie punten ver speelde) beperkt te houden. Zijn leam leefde na rust inderdaad op, wat resulteerde in de 3-1 van Onno te Rijdt. Die opleving duurde nog welgeteld vier minu ten. Toen sloeg de veelvoudige international Kruize 4-1 langs de op de lijn geposteerde Paul van der Meer, alweer uit een strafcorner. In de paar minuten daarna onderstreepte Kruize zijn heerschappij met 5 en 6-1, een velddoelpunt en een korte cor ner. Aan de andere zijde had LEIDSE REGIO - Het vorig sei zoen uit de hoogste damafdeling gedegradeerde Bennekom kreeg een vreselijk pak slaag van KDC uit Katwijk (6-14), dat door dat resultaat aan de leiding gaat in de eerste klasse van de KNDB. De KDC'ers lijken ontketend en vooral Joop Burgerhout heeft de smaak te pakken. Deze keer moest Annemiek van der Kraats (toch deelneemster aan het da meskampioenschap) eraan gelo ven. Veelvuldig naar nieuwe wegen zoekend liet Burgerhout zijn te genstandster op zijn lange vleu gel blok te pletter lopen. Een eenvoudig zetje betekende een abrupt einde. Subtiel en onna volgbaar haalde Casper van der Tak geruisloos beide punten bin nen, alsof hij hen al bij voorbaat op zak had. Een misser van Jan Passchier mocht de pret niet drukken, want Hans Vermin overklaste Stunnenberg in het klassiek en Jan Fase won in op geruimde stijl van Van Doorn. De gevaarlijkste man van Benne kom, Bert van Harten, werd vak kundig uitgeschakeld door Frans de Jonge die terecht trots was op zijn punt. Een onstuimige aanval kon niet worden gepa reerd door Hiensch, zodat Cees Binnenkade dankbaar de zege greep. Opvallend veel ruilen had Ron van Egmond nodig, met als gevolg een remise en tenslotte maakte Sally de Jong in een in gewikkelde partij met twee ver- opgerukte randschijven, de veer tien vol. In de ZHDB gaat WDG uit Wasse naar op kop door een verdiende zege op Samen Sterk. Hoewel de tegenstander een tactische op stelling gebruikte werd al snel duidelijk dat WDG zou winnen. Alleen aan het slot gierde de spanning door ieders keel. Ron van Egmond en Leon Smits wonnen snel, maar Dries Lelie veld en Casper van der Tak coun terden voorbeeldig. Een gedegen overwinning in het Hamsysteem Croll, die centrumspits Jan-Hid- de Kruize zeer lang uitschakelde, geen succes met de hoekslag. Het zevende doelpunt voor KZ werd door Ties Kruize uit een strafcornersituatie gegund aan broer Jan-Hidde. De derde Krui ze, Hans, stond laatste man en verbrak een uitbraak van Wouter Eikenhout. In de laatste minuten maakte Obbe Siderius zijn hoofdklasse-debuut toen Klop geblesseerd uitviel. Hij was ge tuige van een klasse-doelpunt van Maarten van Grimbergen die werd bediend door Jan-Hidde Kruize: 8-1. NIEK FAAS van Fred Noordoven en een inge wikkelde van Roel de Kievit (in een onregelmatige partij) leken de gasten op rozen te zetten, maar Sjaak van Vuren blunderde in een gewonnen eindspel, zodat Cor de Koning niet mocht verlie zen. Die haalde met geluk het ge lijke spel binnen en de 7-9 over winning was een feit. Daarentegen haalde RDC een dui delijke 6-10 overwinning op Monster 2. Opvallend was het punt van Rinus Kromhout, de vorm komt blijkbaar terug. Gert Cederhout won via een blunder in een waarschijnlijk gewonnen stand, terwijl ook Ton Noort pro fiteerde van een black-out van zijn tegenstander. Een prima druk-partij leverde Arie Schone- veld af. Jaap Zwaan speelde in een klassiek partijtje remise en datzelfde deed Piet van Egmond, hoewel zijn doorbraak naar dam winst had moeten opleveren. LDG uit Leiden verloor fors van DOS uit Delft. Slechts Wim Heemskerk, Peter Bronstring, Sam van de Kwartel en Max Lei- wakabessy pakten remise, waar bij opgemerkt kan worden dat Heemskerk de winst in het eind spel miste. In de eerste klasse van de LDDB won koploper RDC 2 met 10-6 van LDC uit Leiderdorp. Slechts twee overwinningen en wat ge miste kansen hadden de Rijns- burgers nodig. Cees van de Bosch en Jan Jungerius wonnen overtuigend, terwijl Jan Schijff, Arie Vletter en Rinus Heems kerk de winst misten en genoe gen moesten nemen met een puntendeling tegen resp. Reggie Lindemans, Jansen en Lovink. De punten werden verder broe derlijk gedeeld. De reserves van Katwijk haalden ook uit. Mariahoeve werd met 13- 3 geklopt. Het derde van Rijnsburg speelde in een spannende wedstrijd ge lijk tegen Lisse. In de tweede klasse won SDV nipt met 9-7 van OGB 2, terwijl WDG 2 deelde met ADC 2. LUSV kwam slechts moeizaam op gang tegen het gerenommeerde HSV. De aanval kwam er niet uit omdat er teveel werd fout gesla gen (8-15). In de tweede set ging dat een stuk beter. LUSV nam een 8-1 voorsprong, kwam desal niettemin weer met 12-14 achter maar door goed spel aan het net van Frans Klumper werd het 16- 14. In de resterende sets was LUSV daarna oppermachtig met een prima spelverdelende Rob Mudde en een sterke John Groen (aanvallend en verdedigend). Met 15-4 en 15-6 werd het de eer ste zege voor de studenten: 3-1. Ook Gemini won, al liep het niet bepaald gesmeerd. De 'pass kwam niet altijd door zodat Bro leco het de Voorschotenaren lang moeilijk kon maken (15-11, 15-17). In de twee volgende sets ging het echter een stuk beter waardoor de gevaarlijke midden- aanval van Gemini goed door kwam. Via 15-7 en 15-10 werd het 3-1 winst. Bij de dames divisionisten moest Gemini onverwacht een punt la ten aan KDS. Aan Gemini-zijde was de opbouw ditmaal niet ac curaat genoeg, mede door het slechte spelverdelen. KDG buit te die momenten goed uit en be haalde een keurige 2-3 (6-15,15-8, 15-9, 11-15, 4-15). Een voor elk punt vechtend Ley thon (dames) behaalde een ver diende 1-3 overwinning op een door ziekte en vakantie enigszins gehandicapt NOVO. Nadat de eerste sets met 14-16 en 15-12 ver deeld waren, kreeg NOVO in de derde periode op 14-13 de beste kansen. Maar Leython's verzet was niet te breken: 14-16. De vierde set kende een zeer grillig verloop. Leython nam een veilig lijkende 6-13 voorsprong, maar zag NOVO alsnog langszij ko men: 13-13. Twee simpele ballen echter waren voldoende om een 13-15 zege veilig te stellen. Aan Leython-zijde vielen vooral in valster Gerdi Verwoert en Tine de Bloois op door hun uitsteken de spel. Gemini 2 boekte haar eerste zege in Amsterdam op Boemerang met 0-3. Het was een meer span nend dan fraaie strijd waarin de onderlinge verschillen wel erg klein waren, getuige de setstan den 12-15, 14-16 en nogmaals 14- 16. In de promotieklas heren heeft een steeds beter draaiend NOVO het Leidse Donar geen kans gege ven. Via 9-15,11-15 en 13-15 werd het 0-3 op een verkrampt spelend Donar. Met uitstekend aanvals- spel van Jan Pley en Wilfred van Dunen (niet te stoppen) en een niet af te blokken Karst Breeman werden in nauwelijks een uur drie belangrijke punten naar Noordwijk meegenomen. Donar miste Kees de Bock waardoor Ron Groen een hele wedstrijd meespeelde. Broer Rolf Groen was de uitblinker aan Donar- kant. In een spannende maar qua nivequ niet zo'n beste wedstrijd bleken Gemini en Leython min of meer gelijkwaardig. Na vijf lange sets trok Gemini aan het langste eind (3-2, 15-11, 11-15, 15-12, 14-16, 15- 11). Leython wist in de vierde set nog knap een 14-9 om te buigen naar 14-16, maar dit had teveel kracht gevergd en in de vijfde set kon ook het goede spel van Ad Kerkhof de nederlaag niet meer voorkomen. Sliedrecht tegen DAC was een ver haal apart. In de eerste set kende DAC erg veel problemen met de lange serves (de spelers van Slie drecht stonden zo'n twintig me ter achter hun serveervak); DAC had hierop geen enkele grip en verloor in een paar minuten de set: 15-2. Met dezelfde opstelling alleen Aad Versluis op de plaats van Rinke Berkenbosch nam DAC nu direkt een voorsprong die niet meer in gevaar kwam: 12-15. De nu volgende set was te vens de meest spannende. De scheidsrechter kon die spanning niet de baas. Eerst kreeg een Sliedrecht-speler de rode kaart wegens het wegschoppen van de bal. Direct erna volgde Rinke Berkenbosch hem wegens, pro vocerend optreden en coach John Jansen kreeg een gele kaart vanwege op en neer lopen naar LEIDEN Badmintonclub Vliet wijk, debutant in de over gangsklasse, ging er met 11-0 aan bij Metro. De uitslag was niet eens geflatteerd, er lijkt geen redden aan voor de Voorschoten- se formatie. Het tweede team (tweede klasse) rekende bij het puntloze Nosvri in Vlaardingen op weinig tegenstand, maar kwam met 4-4 van een koude kermis thuis. Het derde team (derde klasse) was vrij-af. In die groep is Lisse niet te stuiten. DKC, tot gisteren nog een con current ging er met 7-1 aan. Leiden kwam met hetzelde resul taat uit de bus tegen BIOS. Guus de Vogel was een betrouwbare stand-in voor de vakantie-vieren de Jan Slingerland. Hij won al zijn partijen moeiteloos. Alleen Joyce Herklots moest haar single aan haar Noordwijkerhoutse te genstandster laten. Zij rehabili teerde zich in het dubbelspel met Dorie Koelemij, dat na een span nend verloop in drieën werd ver overd. het net. Dirialles, plus drie inbal- len die uit gegeven werden wis ten DAC niet van de setzege af te houden: 13-15 (1-2). De rommeli ge beslissingen in de laatste twee sets zorgden er evenwel voor dat DAC niet meer in de wedstrijd kwam, voornamelijk gefru streerd door de leiding (15-10,15- 4). Twee punten voor het einde kreeg de op de bank zittende Rinke Berkenbosch nogmaals de rode kaart wegens indringend kijken naar de scheidsrechter. Hoe merkwaardig het ook moge klinken, de verstandhouding tussen de beide ploegen onder ling was uitstekend. Bij de damespromotieklassers gaat het bij LUSV nog steeds erg moeizaam. Ook tegen Tornado bleek dit weer, al kwam er wel een 3-2 zege uit. Veel had LUSV hierbij te danken aan de uitste kend op dreef zijnde Sonja Groen die niet af te stoppen leek (15-13, 6-15, 8-15, 15-8, 15-7). Nog steeds zonder Kitty Kroon maar met een gedeeltelijk her stelde Trees van de Pijl behaalde DAC een 3-1 zege op Jodan Boys. Deze zege kwam vooral tot stand door het betere serveren en ver dedigen in de eerste en derde set. In die derde set scoorde Margie Kamphuis in één serie opslagen zeven punten en Tine van Link zes. Invalster Willemien Moer man speelde een nuttige partij (15-11, 10-15, 15-2, 15-11). Ridderveld versus Gemini 3 was een redelijk gelijkopgaande strijd waarbij Gemini aanvanke lijk iets sterker was. In die fase kon Ridderveld alleen maar bij blijven door steeds te vluchten in time-out's en wissels (15-15, 11- 15). Toen de stop bij Ridderveld beter onder controle kwam, werd Gemini zwaar onder druk gezet. Nu bleek de Gemini af weer niet krachtig genoeg en Ridderveld behaalde driemaal setwinst op rij: 15-9, 15-9 en 15-5. Het dit seizoen verrassend voor de dag komende WW behaalde op debutant DVC een gedecideerde 0-3 winst en nestelde zich hier mee voorlopig gedeeld met DAC aan de kop van de ranglijst. GER RENES. LEIDEN - In de hockey-competitie viel afgelopen weekeinde de eerste winstpartij te noteren voor de dames van Hisalis, die in de derde klasse met 2-0 van Terriers wonnen. Het programma had verder nogal te lijden onder de afgelastingen. Forescate AMHC '65 1-0. In een door de arbiters zeer strak gehouden wedstrijd werd er nerveus gehockeyd. Forescate had pech dat een eerste doelpunt uit een straf corner werd afgekeurd, omdat een verdedigende stick boven de plank uitstak. Na de pauze bediende Jelmer Siersema uit een vrije slag Dave Willemse die 1-0 voor de thuisploeg aanbracht. De verdediging maakte vervolgens geen fouten tegen de ploeg uit Hendrik Ido Ambacht. Mark van Pappelendam voorkwam een doelpunt door een bal uit een straf corner op de lijn te keren. Roomburg - Strawberries 2-3. De strafbal van Paul Lamping in de zevende minuut bracht Roomburg aan de leiding in het eerste-klasseduel. Niet lang daarna kwamen de bezoekers langszij door een verilverde strafcorner. Na de rust werd een strafpush door Strawberries eveneens benut: 1-2. De Velsenaren lie pen verder uit naar 1 -3 door een doelpunt na een lange corner, waar de Roomburg-verdediging op mistastte. Lamping mocht nog een strafbal inslaan, nadat Nol van der Drift in de cirkel van de tegenstander omver was gelopen. De tijd ontbrak de Leidenaars om verder door te drukken. Alecto - Myra 1-0. In alle enthousiasme miste Peter-Willem Hoekstra voor Alecto in de eer ste helft een strafbal en dus de kans om zijn ploeg op voorsprong te zetten. Daarna kwamen voor beide doelen kansen, maar de defensies kweten zich zorgvuldig van hun plicht. Een kwartier na de hervatting passte Roland de Jongh op Rein Jansen die 1—0 liet aantekenen. Doel man Rogier Bos haalde fraai met de hand een Amstelveense inzet uit zijn doel. De Leiderdorpse verdediging met voorstopper Carl Adamse als uitblinker verdedigde de winst nauwlettend. Dames Victoria - Leiden 1-0. Het Rotterdamse Victoria heeft het patent afgepikt van Leiden en even eens in de eerste minuut gescoord. De door Kees van der Meer getrain de dames waren nog niet helemaal wakker en moesten dat met een doelpunt bekopen. In een goede wedstrijd kreeg Leiden wat meer straf corners dan Victoria, dat weer gevaarlijker was met zijn snelle spitsen. Ook de mogelijkheden uit een rebound werden door de Leiden-hoc- keysters niet benut. De uit meisjes A overgekomen Kiki Tesselaar was als verdedigster goed op dreef. Breda - Forescate 5-0. Het wil nog niet lukken met Forescate in de eerste klasse. Ook niet met de tennisspeelster Jacqueline van Wijk in zijn gelederen, die trouwens verdienstelijk de rechtervleugel verdedigde. Breda scoorde eerst door twee strafcorners en liep verder uit in de tweede helft naar vijf doelpun ten, waarvan er twee schlemielig tot stand kwamen. De op het Voor- schotense middenveld spelende Mascha van Grieken is uitverkoren in het Zuidhollandse team van meisjes A. Myra - Alecto 1-1. Coach Joey van Boxel heeft aan zijn achterhoede gesleuteld en Ninette Kokke weer als spelverdeelster laten optreden. Na tien minuten kreeg Myra een strafcorner toegekend na een Amstelveense shoot, die als te hoog uitslaan werd bestempeld. De thuisploeg liet zich deze kans niet ontgaan en scoorde 1-0. Alecto dat geleidelijk beter op gang kwam, maakte de gelijkmaker in de twintigste minuut door een hard schot in de rebound van Iris Zwollo. Na de rust een sterk Leiderdorps kwartier, waarin de doelpunten uitbleven door een gemis aan scherpte. Heieen van Ham greep goed in bij een inzet van Myra dat ook nog een keer over het doel schoot. Hisalis - Terriers 2-0. De Lissese ploeg was verdedigend sterk met Karin Hart als betrouwbare sluitpost onder de lat. Daarmee was de basis gelegd voor de verrassen de zege op de koploper in de oerde klasse, het Heiloose Terriers. Carlie Segboer behoedde iLsalis voor een achterstand door een redding op de lijn na een strafcorner. Sascha Poo! maakte het eerste doelpunt uit een strafbal die ontstond uit een rommelige situatie voor het Terrier-doel. In de tweede helft stelde Edith Karsten de zege veilig met haar doel punt na goed doorzetten van mcolette Pieterse.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 20