mededelingen gemeentebestuur m m 1 m leiden 17 tm 21 okt. '83 l ei dé n familie Dagelijks over de krant nog steeds actueel onmisbaar goed reclame medium gezellig en krities Raads- en commissie vergaderingen Verkeers maatregelen Diversen Commissie voor de Beroep- en Bezwaarschrif ten. Vrijdag 21 oktober a.s. in kamer 001 van het Stadsbouwhuis aan de Langegracht 72. Aan de orde zijn de volgende bezwaarschriften: 14.30 uur: Bezwaarschrift van de heer J.J.A. Arends en mevrouw C.M.M. van Mar- relo, Muiderkring 182 te Leiden, i.v.m. afwijzing van hun verzoek om toewij zing van een woning. 14.50 uur: Bezwaarschrift van de heer L.A. Teeuw, Oostdwarsgracht 24 te Leiden. 15.10 uur: Bezwaarschrift van de heer J. Azier, Zaanstraat 8 te Leiden. 15.30 uur: Bezwaarschrift van de heer R.W. van Klaveren, Coornhertstraat 9 te Leiden. 15.50 uur: Bezwaarschrift van de heer A.P. Mut saars, Vismarkt 4 te Leiden, i.v.m. af wijzing van zijn verzoek om verlenging van registratie als woningzoekende. 16.10 uur: Bezwaarschrift van mevrouw Y.A. Dumfries, Middelweg 13E te Leiden. 16.30 uur: Bezwaarschrift van mevrouw M. Blu- menthal. Nieuwe Rijn 80 te Leiden. Opgemerkt wordt dat de bezwaarschriften 2, 3, 4 en 6 en 7 betrekking hebben op afwijzing van verzoeken om registratie van woningzoekenden. Voor informatie kunt u bellen 254242. Bovenstaande raads- en commissiever gaderingen zijn openbaar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten kan daarvoor te recht aan de informatiebalie in de hal van het stadhuis of bel even: 254103. Inspraakavond tracé secundaire weg 4 De Provincie houdt op maandag 31 oktober a.s. een inspraakavond over de tracéstudie secundaire weg 4. Het gaat hier om nieuwe oost-westverbindingen voor doorgaand verkeer door of langs de gemeenten Wassenaar-Valkenburg-Katwiik-Rijnsburg- en Voor hout. Wie geïnteresseerd is in een daarover uitgebrachte nota kan terecht bij het bureau voorlichting van de Provincie Zuid-Holland, tel. 070-264111 toestel 2967. De nota is tevens in te zien in de hal van het stadhuis. De inspraakavond wordt gehouden in het Dorps huis in Valkenburg en begint om 20.00 uur. Burgemeester en Wethouders zijn voornemens de hierna te noemen verkeersmaatregelen vast te stel- Pancras-West Aanwijzing als voetpad van het van der Sterrepad. Tuinstadwijk Maatregel in verband met afsluiting van de Schelpen kade voor doorgaand autoverkeer. Intrekken van het éénrichtingverkeer op de Schelpen kade tussen de nrs 7 en 30. Merenwijk Aanwijzing als voetpad van de paden in het park Me renwijk. Academiewijk Tijdelijke maatregelen in verband met werkzaamhe den op het Doelenterrein. Instellen van een verbod stil te staan aan beide zijden van: 1. het Arsenaalplein en 2. de Reuvensplaats. Burgemeesterswijk Aanleg van een voetgangersoversteekplaats over bei de rijbanen van de Burggravenlaan ten noord-oosten van de Asserstraat. Stevenshof Maatregel in verband met bouwwerkzaamheden in de Stevenshof. Instellen van een maximum snelheid van 50 km/h op de Rijndijk. Transvaal Wijziging van de aanwijzing als laad- en loshaven op de Morsweg ter hoogte van de percelen 105 en 107 van maandag tot en met zaterdag van 07.00 tot 18.00 uur en van maandag tot en met vrijdag van 07.00 tot 18.00 uur en zaterdag van 07.00 tot 13.00 uur. Voor zover nodig zullen de nu op bo vengenoemde wegen geldende ver keersmaatregelen worden aangepast. De op voorgenomen verkeersmaatregelen betrekking hebbende tekeningen liggen, voorzien van een bijbe horende korte toelichting, met ingang, van heden ge durende 14 dagen ter inzage op het informatiecen trum van het stadhuis en bij de directie Verkeer en VervQer op kamer 216 van het Stadsbouwhuis, Lan gegracht 72. Gedurende die periode bestaat de gele genheid tot het indienen van schriftelijke bezwaren tegen het vaststellen van die maatregelen. Deze be zwaren dienen te worden gericht aan Burgemeester en Wethouders, per adres directie Verkeer en Ver voer, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Belanghebbenden worden voorts in de gelegenheid gesteld te worden gehoord in de openbare vergade ring van de Raad van advies voor verkeers- en ver- voersaangelegenheden, die zal worden gehouden op woensdag 2 november aanstaande in kamer 001 van het Stadsbouwhuis aanvang 15.00 uur. Voor nadere informatie over de verkeersmaatregelen kan men zich wenden tot de heer Reijnen van de di rectie Verkeer en Vervoer, Stadsbouwhuis, Lange gracht 72, kamer 216 (telefoon 254501). Kas en Kredietbank tijdelijk verplaatst Vanaf maandag 17 oktober a.s. worden de ge meentelijke Kas en Kredietbank wegens verbou wing van de huidige ruimte tijdelijk verplaatst. De ingang van Kas en Kredietbank is nu Stad huisplein 1a - schuin tegenover de publieks- ingang van het stadhuis, onder het bordes. Deze situatie zal enkele maanden duren. Éénmalige uitkering Ook dit jaar is er een éénmalige uitkering voor mensen met een minimuminkomen. Als u Bijstand of RWW voor uw levensonder houd ontvangt krijgt u bericht van de ge meente. Voor zelfstandigen met de laagste inkomens geldt een aparte regeling. Zij kunnen bij tel.nr. 020-997595 een formulier aanvragen (Stich ting Coördinatie dienstverleningscentra Klein bedrijf). In alle andere gevallen moet u de folder met het aanvraagformulier op het post kantoor halen. Als u moeilijk of helemaal niet naar het postkantoor kunt komen, bel dan 0017 en vraag om toezending van folder en formu lier. Ga in ieder geval na of u er recht op hebt. En wacht niet te lang. Vóór 15 november moet uw aanvraag binnen zijn. Het Team Éénmalige Uitkering van de gemeente Leiden is voor informatie bereikbaar onder de te lefoonnummers 254827 en 254828. Ingevolge de bepalingen van de Verordening honden belasting is een ieder, die onder welke titel ook, een hond bezit, in bewaring of onder zijn toezicht heeft, belastingplichtig en verplicht tot het doen van aangif te en wel binnen 14 dagen nadat men houder van een hond is geworden, dan wel na vestiging in de ge meente. Houders van honden die zich nog niet als belasting plichtige hebben aangemeld kunnen dit doen bij het loket van het buro belastingen, begane grond stad huis. Het niet of niet behoorlijk nakomen van deze ver plichting is strafbaar. De verscherpte controle zal huis aan huis plaatsvin den en heeft tot doel de belastinggelijkheid ten aan zien van de hondenbelasting te bevorderen. Hinderwet Grofvuil- ophaaldienst Controle hondenbelasting Volgende week zal de controle op de naleving van de Hondenbelasting wederom worden verscherpt. Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 17 en 19 maandag 17 oktober Wijk 18 en 22 woensdag 19 oktober Wijk 21 en 23 donderdag 20 oktober Wijk 20 en 26 vrijdag 21 oktober Bouw vergunningen Te verlenen bouwvergunningen Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke ordening en/of artikel 50, lid 8, van de Woningwet de volgende bouwvergunningen te verle nen: Oranjestraat 22, plaatsen dakkapel op voor- en achterdakschild, vernieuwen berging en inwendig verbouwen woning. Oranjestraat 30, plaatsen dakkapel op achterdak schild woning. Rijn- en Schiekade 43, verbouwen woning. Rijn- en Schiekade 119a, wijzigen achtergevel wo ning. Hogewoerd 93, verbouwen tot woning. Magdalena Moonsstraat 7, verbouwen en uitbrei den woning. Kraaierstraat 2-2a, verbouwen pand. Maredijk, verbouwen en uitbreiden aanbouw. Langegracht 70, oprichten gasturbinegebouw. Uiterstegracht 34, verbouwen woning. Uiterstegracht 36, verbouwen woning. Terrein gelegen aan en achter de Doelengracht en de Doelensteeg, verbouwen en restaureren Eva van Hoogeveenhof. Braggaar de Doesplein 3, bouw open haard in wo ning. Morsweg 96, aanleg huisriolering. Morsweg 162-162a, aanleg huisriolering. Morsweg 200, aanleg huisriolering. Bovengenoemde bouwplannen liggen met in gang van 17 oktober 1983 gedurende veertien da gen voor een ieder ter inzage in het Stadsbouw huis, Langegracht 72, kamer 021. Gedurende de termijn van terinzageligging is een ieder be voegd schriftelijk bezwaren in te dienen bij bur gemeester en wethouders. Verleende bouwvergunningen Op 11 oktober j.l. zijn de volgende bouwvergunnin gen verleend: Joseph Haydnlaan 86, vervangen en vergroten dakkapel op voor- en achtergeveldakvlak. Rijn- en Schiekade 99a, maken dakopbouw op wo ning. Vijf Meilaan hoek Rooseveltstraat, uitbreiden auto mobielbedrijf. 3e Binnenvestgracht, verbouwen magazijnruimte voormalig fabriekspand. Indien u door het verlenen van een bouwvergunning rechtstreeks in uw belang bent getroffen, kunt u bin nen 30 dagen na dagtekening van de bouwver gunning op grond van de wet AROB een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. Tevens kunt u, indien de onmiddellijke uitvoering van het besluit onevenredig nadeel voor u meebrengt, op grond van de Wet op de Raad van State schorsing van de bouwvergunning aanvragen bij de Voorzitter van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Informatie is te verkrijgen iedere werkdag tussen 1.00 en 12.00 uur bij de directie bouw- en woning toezicht, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, Postbus 148, 2300 AC Leiden (telefonisch bereikbaar 071- 254911). Nieuw verzoek Een verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend voor: 1. Bouwmaterialenhandel in het pand Zoeter- woudseweg 29. De aanvrage is afkomstig van B.V. Bouwmateria lenhandel v/h Fa. P Fontein Zonen, alhier, en betreft het oprichten van een bouwmaterialen- handel met een heftruc in het pand Zoeterwoud- seweg 29. Op dinsdag 1 november 1983 zal om 13.30 uur in kamer 001 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, een openbare zitting worden gehouden. 2. Restaurant annex snackbar in het pand Dia mantplein (bouwnr. 4a). De aanvrage is afkomstig van H. Tiggen, te Zoe- termeer, en betreft het oprichten van een restau rant annex snackbar in het pand Diamantplein (bouwnr. 4a). Op dinsdag 1 november 1983 zal om 15.30 uur in kamer 112 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, een openbare zitting worden gehouden. Tijdens bovengenoemde hoorzittingen zal gelegen heid worden gegeven over de aanvragen van gedach ten te wisselen. De aanvragen en alle andere daarop betrekking heb bende stukken liggen gedurende de gehele behande lingstermijn ter inzage in kamer 012 van het Stads bouwhuis, Langegracht 72, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur. Deze stukken liggen voorts ook tot 14 november 1983 ter inzage elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur in het Informatiecentrum van het Buro Voorlich ting, in de hal van het stadhuis. Gemotiveerde bezwaren kunnen schriftelijk tot en met 14 november 1983 bij het College van Burge meester en Wethouders worden ingediend (postbus 9100, 2300 PC Leiden). De persoonlijke gegevens van degenen die schrif telijk bezwaar hebben ingebracht worden, indien hierom - gelijktijdig bij aparte brief - wordt verzocht niet bekendgemaakt. Degene die bezwaren hebben ingebracht, en een ieder die aantoont dat hij/zij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, zullen vervolgens in de gele genheid worden gesteld bezwaar tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Ontwerp-beschikking Burgemeester en Wethouders brengen hierbij over eenkomstig het bepaalde in artikel 24, tweede lid on der c, van de Wet Algemene bepalingen milie~uhygië: ne ter openbare kennis dat zij voornemens zijn posi tief te beschikken op de aanvraag ingevolge de Hin derwet van: 1. B.V. Adviesburo Intechno, te Veenendaal, na mens Amro-Bank Leiden N.V., voor het oprich ten van een luchtbehandelings- en c.v.-installatie in het bankgebouw aan het Rapenburg 37-39. 2. B.V. Handelsonderneming Nicolaas, alhier, voor het oprichten van een inrichting voor het opslaan van verven, lakken en verdunningsmidde len inclusief verfspuitwand alsmede een ver koopruimte in het pand Zoeterwoudseweg 25 b-c. 3. A. Eini, alhier, voor het oprichten van een bakke rij voor croissants alsmede verkoopinrichting in het pand Haarlèmmerstraat 61. De ontwerp-beschikkingen alsmede de aanvragen en alle daarop betrekking hebbende stukken liggen tot einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking ter inzage in kamer 012 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur. Deze stukken liggen voorts ook tot 28 oktober 1983 ter inzage elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur in het Informatiecentrum van het Buro Voorlich ting, in de hal van het stadhuis. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaar hebben ingediend naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij/zij daartoe redelijkerwijs niet in staat in geweest, kunnen tot 28 oktober 1983 gemotiveerde schriftelijke bezwaren indienen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking(en). Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoe ken zijn, persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een en ander dient bij aparte brief te worden verzocht. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan het College van Burgemeester en Wethouders, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Voor nadere inlichtingen betreffende bovengenoem de hinderwetzaken kunt u zich wenden tot de direc tie milieu, Stadsbouwhuis kamer 012, Langegracht 72, tel. 071-254437. lL iedereen leest de krant altijd en overal.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 12