Laten we nog even de domste fouten van de vorige winters doornemen Kies vooral nü zekerheid op lange tentlijn. De Rabobank Rente Stabiel Hypotheek vangt 30 jaar lang de rente-schokken op. Rabobank 9 7j c r 2 z 2 K geld en goede raad Het is misschien geen prettig voor uitzicht, maar al over een paar weken staan we misschien tot de enkels in het winterse weer. Als u daarvan met de auto zo min mogelijk last wilt hebben, kunt u wat opsteken van een paar klassieke fouten, die elke winter weer gemaakt worden. Wel slotspray gekocht, maar in de auto laten liggen. Groot gelijk als u nu vast een busje slotspray koopt om straks bevroren sloten te kunnen ontdooien. Maar u zult niet de eerste zijn, die - op het moment dat u dat busje nodig heeft - ontdekt dat het uitgerekend achter het bevroren slot ligt. Bewaar slotspray dus nooit in de auto, maar in huis. Of in uw jaszak - zo'n busje is er klein genoeg voor. Aan alles gedacht, behalve de accuklemmen. Elke winter zijn er mensen, die volkomen onnodig een nieuwe accu kopen, 't Probleem kan heel simpel zijn, zoals aanslag op de accupolen of loszit tende aansluitingen. Die aanslag kunt u gemakkelijk verwijderen met een doekje met ammoniak. Is de aanslag hardnekkig, gebruik dan een staalborsteltje. Smeer daarna de polen in met zuurvrije vaseline en zet de klemmen weer goed vast. Als uw afsluitbare tankdop be vroren is, probeer 'm dan nooit te ontdooien met een aansteker. Daarmee kunt u een enorme brand veroorzaken. U denkt wellicht dat niemand dat in z'n hoofd haalt, maar nog niet zo lang geleden is daardoor een tankstation volledig uitgebrand. Het beste middel om het slot in de dop te ontdooien is natuurlijk slot spray De ruitenwisser aangezet, terwijl 'ie vastgevroren zat. Het is verleidelijk om sneeuw of ijs van de voorruit te verwijderen door even de ruitenwisser aan te zetten. Maar de kans is groot, dat de bladen aan de ruit vastgevroren zitten. En dan loopt u het risico dat de elektromotor, die de ruitenwissers aandrijft, doorbrandt. Als ze vastgevroren zitten, maak dan niet de vergissing door ze met heet water te ontdooien, want dat kan u uw voorruit kosten. Gebruik liever lauw water of ruitontdooier. Hulpstartkabels verkeerd aangesloten en kortsluiting veroorzaakt. Een paar hulpstartkabels is een handig bezit. Want u denkt misschien dat u nooit met een lege accu komt te staan, maar dat dachten die andere mensen ook voor ze een nachtje hun licht lieten aanstaan. Met die kabels kunt u een beetje stroom „lenen" van de accu van een andere auto. Maar pas wel op bij het aansluiten van de kabels. De „plus" van de ene accu hoort met de „plus" van de andere verbonden te worden. Hetzelfde geldt uiteraard voor de „min". Doet u het verkeerd om, dan veroorzaakt u een soort kortsluiting, die u flink aan het schrikken kan maken: net als bij elektrisch lassen springen de vonken in het rond. Zo gebruikt uhulpstartkabels.Verbindeerstde"min"vandeene met de "min" van de andere accu. Doe daarna hetzelfde met de "plussen". Let dus goed op de kleuren van de kabels bij het aansluiten. Laat boven dien de motor van de „stroomgevende" auto draaien; daarmee verkleint u de aanslag die op de accu wordt gedaam 13% 12% 11% 10% 9% 7% L 4T y 1 fz 71 3 r \n L mS, r^j 5 B/\ N r 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 DE HYPOTHEEKRENTE VAN DE AFGELOPEN JAREN DE RENTE STABIEL HYPOTHEEK De unieke Rabobank Rente Stabiel Hypotheek vangt maar liefst 30 jaar lang de schokken in uw hypotheeklast op. Het principe van de Rente Stabiel Hypotheek is simpel. Stel dat de hypotheekrente op het moment van afsluiten 8% is. Zolang de hypotheekrente tussen de 6% en 10% blijft, gebeurt er met uw rente niets. Stijgt de rente verder naar 11%, dan wordt uw rente 9%. Daalt de rente weer tot 10%, dan gaat uw rente weer naar 8%. Daalt de rente naar 5% dan wordt uw rente 7%. Kortom, met de unieke Rente Stabiel Hypotheek van de Rabobank zit u goed. De rente van de Rente Stabiel Hypotheek is bij maandbetaling en gemeentegarantie momenteel 8,5%. Kies voor zekerheid op lange termijn. Maak daarom een afspraak met de hypotheekadviseur van de Rabobank in uw buurt. Hij geeft u een advies op maat en kan u pre cies vertellen wat de voorwaarden van uw eigen Rabobank zijn. Bovendien kan hij u alles vertellen over alle andere Rabobank hypotheken. De Variabele Rente Hypotheek. En de 3- en 5-jaar Vaste Rente Hypotheek. een simpel probleem dat veel narig heid kan veroorzaken. Met wat ammoniak kunt u die aanslag gemakkelijk verwijderen. Levensgevaarlijk: tankdop ontdooien met 'n aansteker. Voor je weet maar nooit: set hulpstartkabels voor slechts f 9,75 Bij Shell bent u aan het goede adres voor prima benzine tegen konkurrerende prijzen en voor allerlei handige artikelen. Zo kunnen wij u nu aan een set hulpstartkabels (met een kern van 8 mm) helpen voor maar f 9,75. Alle deelnemende stations (die u herkent aan het reklamemateriaal) hebben ze, zolang de voorraad strekt. Shell helpt, ook met lage prijzen

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 10