Lubbers weigert elke verandering Apothekers willen af van rijksdaalder voor recept Leider CNV hekelt 'spijkerhard' CDA Minima 'belubberd' en ook 'van-damd' 'Wij zijn geen sekte, maar hobbyisten' Chileen in drugshandel doodgeschoten in Amsterdam Ook schoolgeld moet doorgaan Schoolbioloog bedreigd door bezuinigingen Onafhankelijke arts onderzoekt kinderen Tai-chi-groep Lijsttrekker CP Almere geweigerd DONDERDAG 13 OKTOBER 1983 AMSTERDAM (ANP) - De 29-jarige Chileen E.J. Astudillo is gisteroch tend doodgeschoten in de Uiterwaardenstraat te Amsterdam. Volgens ooggetuigen is de aanslag gepleegd door een man die als duopassagier meereed op een motor. De politie vermoedt dat de Chileen betrokken was bij handel in drugs. Volgens de politie stapte de dader van de motor af en joeg bij de Chileen van dichtbij een kogel door het hoofd. Het slachtoffer stond op dat moment bij een haringkar. De Chileen had blijkbaar een aanslag op zijn leven verwacht, want hij droeg een kogelvrij vest, aldus de woordvoer der van de politie. De man was al eerder bij een moordaanslag betrokken geweest op 14 september toen hij als bestuurder van een auto op het Amsterdamse Rhijnspoorplein vanuit een andere auto werd beschoten. Daarbij kwam een 33-jarige Spanjaard om het leven. De Chileen werd gearres teerd, maar later weer vrijgelaten. Op 18 september werd in de Amster damse Borneostraat ook al een Chileen doodgeschoten, eveneens vanaf een motor. De vermoedelijke dader van de moord van gisteren was vanochtend ove rigens nog spoorloos. De kentekenplaat van de motor was volgens de politie afgedekt. NIJMEGEN (ANP) - De negatieve geneesmiddelenlijsten en de me dicijnenknaak zouden moeten worden vervangen door positie ve lijsten. Deze suggestie deed de voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij ter bevordering der Pharmacie, drs. A.B. Cox, gisteren in Nijmegen op de algemene vergadering van de KNMP. Op de negatieve lijsten staan nu middelen die niet door het zie kenfonds mogen worden ver goed of alleen na een aparte machtiging. De eigen bijdrage van een rijksdaalder moet wor den betaald voor elk recept met een maximum van 125 gulden per jaar. Volgens Cox lijkt het er op, dat deze maatregelen tot ge volg hebben gehad dat de artsen in plaats van de "verboden" me dicijnen soms duurdere, wel toe gestane geneesmiddelen zijn gaan voorschrijven en dan per recept ook nog grotere hoeveel heden. Hij ziet daarom meer heil in een positieve lijst: een lijst met mid delen die medisch gezien nood zakelijk zijn en die niet kunnen worden vervangen door goedko pere. Een basispakket dus, waar voor de ziekenfondsverzekerde dan ook geen eigen bijdrage zou moeten betalen. Vervolgens een tweede lijst met medisch-farma- ceutisch wel verantwoorde mid delen die om economische of an dere redenen niet in het basis pakket zitten en waarvoor wel een eigen bijdrage moet worden betaald. Ten slotte een lijst met middelen die, behalve in uitzon deringsgevallen, niet voor zie kenfondspatiënten beschikbaar zijn. Met deze drie lijsten zal uitwijken naar duurdere middelen of het voorschrijven van grote hoeveel heden er volgens Cox niet meer bij zijn. Bovendien kan het maxi mum van 125 gulden voor de ei gen bijdragen vervallen omdat vrijwel niemand dat meer zal ha len. Dat voorkomt weer veel werk (kaarten stempelen) in de apotheek. In een eerste reactie op het voor stel van Cox zette C. Landheer, secretaris van de Vereniging van Nederlandse Ziekenfondsen, vraagtekens bij de uitwerking van het KNMP-plan. Volgens Cox moeten op de lijst met het Overigens geeft Cox op de langere termijn de voorkeur aan het in stellen van plaatselijke en regio nale commissies van artsen, apo thekers en ziekenfondsen omtot een qua kosten en kwaliteit ver antwoord voorschrijfbeleid te komen. staan die medisch-farmaceutisch gewenst zijn en waarvoor geen goedkopere - gelijkwaardige vervangende preparaten be staan. "Als je nooit iets voor schrijft wat niet strikt noodzake lijk is, zou je dus met deze lijst kunnen volstaan", aldus Land heer. Toch wil de KNMP een tweede lijst met middelen waarvoor wel een eigen bijdrage zou moeten wor den betaald. Landheer vindt dat tweeslachtig. De VNZ is geen voorstandster van eigen bijdra gen, maar als die toch worden ge vraagd, moeten ze volgens haar worden gekoppeld aan bepaalde hoeveeheden. Daar heeft de KNMP juist commerciële bezwa ren tegen, zei Landheer, die me de daarom de voorstellen van Cox "toch wel erg apotheekge- richt" vindt. Als er voor minder geneesmiddelen een eigen bij drage wordt gevraagd, helpt dat de apothekers "ook van heel wat sores af'. DEN HAAG (GPD) - Premier Lubbers heeft gisteren alle alternatieve voorstellen afgewe zen die de Tweede Kamer bij de algemene beschouwingen heeft ingediend. Ook de voorstellen van de regeringspartijen om de heffing van het schoolgeld niet te laten doorgaan en om de groep van de trendvolgers voorlopig niet uit te breiden, konden geen instemming van Lubbers verwerven. Lubbers reageerde gistermiddag op de dinsdag gehouden be schouwingen van de fractielei ders. Vooral de alternatieve be zuinigingsplannen van PvdA en D'66 kregen een ijskoud onthaal van de minister-president. Hij betwijfelde vooral of deze alter natieven beter dan de begroting van het kabinet een economi sche opbloei zouden realiseren. Volgens Lubbers speculeren deze plannen te veel op de achterhaal de gedachte dat een uitbreiding van de collectieve sector leidt tot_ economische groei. De premier' wees erop dat deze aanpak in de afgelopen jaren is geprobeerd, maar dat het de verkeerde weg bleek. Een stap terug is nu nodig om daarna weer in een haalbare groei terecht te komen, zei Lub bers. Het kabinetsbeleid is er op gericht om via bezuinigingen en lasten verlichtingen te komen tot een herstel van het bedrijfsleven. Daardoor moet de economie ver beteren en de werkloosheid wor den teruggedrongen. De plannen van PvdA en D'66 leiden echter tot aanzienlijk geringere bezuini gingen, waardoor de lasten in de komende jaren nog hoger zullen uitkomen, zei Lubbers. Oppositieleider Den Uyl verwierp deze voorstelling van zaken. In een interruptie zei hij dat juist het beleid van de afgelopen kabi netten had geleid tot afnemend vertrouwen bij het bedrijfsleven. Het PvdA-plan, dat leidt tot een geringer koopkrachtverlies voor de collectieve sector, zou juist de investeringen en de produktie vergroten. Dat is voor het be drijfsleven een veel beter voor uitzicht. Lubbers gaf toe dat als er vier tot vijf miliard minder bezuinigd AMELO (GPD) - CNV-voorzitter Harm van der Meulen heeft gis teravond in Almelo de aanval ge opend op het CDA. In ongemeen felle bewoordingen beschuldig de hij de regeringspartij van een spijkerharde houding, waarin niets is terug te vinden van de christelijke uitgangspunten. Van der Meulen stelde het kabinet ook een ultimatum door voor dinsdag een opening te eisen voor het gesprek in de Stichting van de Arbeid tussen de sociale partners en een regeringsdelega tie. „Komt die niet, dan blijft er voor de bonden weinig te raden over", dreigde hij. De CNV-voorzitter constateerde verbitterd dat de kloof tussen zijn bond en het geestverwant CDA met de dag groter wordt. „Daar sta je dan als christelijke vakbeweging die op komt voor gelijke behandeling en een lastenverdeling naar draagkracht. Daar luister je dan WEERRAPPORTEN Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Athene Barcelona Berlijn half bew. 14 waar bew. 13 licht bew. 13 onbewolkt 13 half bew. 14 half bew. 15 half bew. 13 licht bew. 13 waar bew. 14 Zd.Limburg half bew. 14 Aberdeen onbewolkt 15 licht bew. 24 zwaar bew. 23 zwaar bew. 13 half bew. 21 half bew. 14 onbewolkt 13 onbewolkt 16 geheel bew. licht bew.' 14 Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbruck Klagenfurt Kopenhagen Lissabon regen 26 Locarno onbewolkt 19 Londen regen 16 Luxemburg onbewolkt 12 Madrid onbewolkt 27 onbewolkt 26 licht bew. 25 zwaar bew. 26 onbewolkt 12 onbewolkt 23 naar een woordvoerder van het CDA die politiek bedrijft vanuit dezelfde achtergrond. Het wordt de hoogste tijd -dat CDA'ers die deel uitmaken van het sociaal economisch blok binnen die par tij, zich eens herinneren waar zij vandaan komen. Namelijk uit de vakbeweging. Ik proef uit de op stelling van het CDA niéts van wat ons bezig behoort te houden: de zorg voor de zwakkeren en zoeken van gerechtigheid". Van der Meulen liet er geen twijfel over bestaan dat de korting van 3,5 procent op de salarissen van ambtenaren en trendvolgers van tafel moet. Wat hem echter nog meer bezig lijkt te houden is de manier waarop de bonden buiten spel zijn gezet. „Dictaten", noemde hij de plannen van de re gering, „strategie van de kou we grond" de werkwijze. „Natuurlijk moeten wij met z'n al len een stapje terug, misschien wel een stevige stap terug doen. Het gaat er echter om dat maatre gelen ook geaccepteerd worden, dat de groepen werknemers voe len dat er rechtvaardigheid is be tracht en dat er geen mensen tus- sende het wal en het schip ko- Vice-voorzitter Frans Drabbe van de FNV vindt verder overleg met de regering over het sociaal-eco nomisch beleid zinloos. Het ka binet en de regeringsfracties in de Tweede Kamer hebben vol gens hem op beschamende wijze het FNV-urgentieprogramma van tafel geveegd. De vakcentra le zal daarom morgen een notitie voorleggen aan de federatieraad (bestaande uit de voorzitters van de aangesloten bonden, waarin een actiestrategie wordt voorge steld. Drabbe zei dit gisteravond op een FNV-bijeenkomst in Almelo. wordt, daardoor natuurlijk ook gunstige effecten ontstaan voor het bedrijfsleven. Op den duur komt echter toch weer een terug slag. Schoolgeld Het kabinet wil voorlopig niet te gemoet komen aan de eis van CDA en VVD, gesteund door vrijwel alle andere fracties, om al te zien van het heffen van school geld voor 12- tot 16-jarigen. De principiële argumenten uit de Kamer hebben het kabinet niet overtuigd. Daarbij verweet hij CDA en WD hun motie te heb ben ingediend zonder voldoende alternatieve dekking aan te ge- „Je moet eerst weten hoe je zoiets doet, voordat je 'nee' tegen ons voorstel zegt," aldus Lubbers. Hij liet weten dat de voorstellen om de ontbrekende f 300 miljoen binnen te halen via een korting op de studiefinanciering en ver hoging van de lpg-accijns (CDA) of volledig op de onderwijsbe groting (WD), vermoedelijk te weinig opleveren. De premier wees er overigens op dat het argument niet klopt dat omdat iets verplicht is, het ook gratis moet zijn. Daarbij wil het kabinet de toegankelijkheid van het voortgezet onderwijs niet be perken en heeft het daarom ge kozen voor een glijdende schaal voor het schoolgeld. Invoering van schoolgeld in het basison derwijs heeft het kabinet niet overwogen. Het kabinet voelt zich 'buitenge woon onbehaaglijk' door de uit spraken van de fractieleiders De Vries (CDA) en Nijpels (WD) en deed ook een klemmend beroep op beide fracties om hun voor stel terug te nemen. Ambtenaar Lubbers wees uitlatingen van WD-fractieleider Nijpels van de hand, dat ambtenaren funda menteel anders behandeld moe ten worden dan de overige inko mens in de collectieve sector. Wel noemde hij de voor 1984 aan gebrachte koppeling tussen ambtenaren en uitkeringstrek kers 'geen dogma' voor de ko mende jaren. Voor volgend jaar heeft het kabinet wel gekozen voor een gelijke korting, omdat dat voor de hand lag. Beide pos ten op de begroting moesten na melijk ongeveer dezelfde bezui niging opleveren. Biologieles op het Binnenhof: leerlingen van de Haagse Carolusschool vangen diertjes in een namaaksloot c ze vervolgens naar soort te onderscheiden. De 'les' werd gegeven naar aanleiding van het tienjarig bestaan vt de werkgroep van schoolbiologen. DEN HAAG (ANP) - Premier Lubbers, oppositieleider Den Uyl, CDA-fractieleider De Vries en het PvdA-kamerlid en televisiecommentator Van Dam waren gistermiddag de hoofdrolspelers in een stevige ruzie over de korting van de "echte" minima. Van Dam voerde het voorbeeld op waarbij Lubbers zijn tuin man Flipse met een korting op zijn salaris naar huis stuurde met de belofte dat er een een malige uitkering tegenover zou staan, maar waarbij Flipse aan het eind van het lied toch min der in zijn loonzakje aantrof. "Je hebt je laten belubberen", kreeg Flipse van zijn vrouw te horen. Lubbers vond dat Van Dam met deze "act" ver onder de maat bleef. Als oud-collega moest Lubbers constateren dat deze opvoering de Kamer onwaar dig was. De premier oogstte hiermee een luid applaus uit de regeringsbanken, waarna Van Dam applaus kreeg van de publieke tribune. De Vries kwam op zijn beurt met de opmerking dat de adverten tie van de PvdA in enkele och tendbladen, waarin de laagste inkomens volgens het alterna tieve PvdA-plan een inkomen soffer brengen van tussen nul en één procent, een onjuiste voorstelling van zaken geeft. Want, aldus De Vries, in die ad vertentie staat niet dat de uit keringen met twee procent worden verlaagd. "Is dat niet het van-dammen van de uitke ringstrekkers", wilde De Vries weten. Den Uyl deed de laatste duit in het zakje door de opmerkingen van De Vries als "fout en vals" te bestempelen. Voor het ove rige bleven de standpunten on wrikbaar elkaar: volgens de PvdA-fractie leveren de "ech te" minima evenveel in als de "gewone" minima, volgens Lubbers klopt die lezing niet omdat de echte minima de prijscompensatie vergoed krij gen in de vorm van een einde jaarsuitkering. De gewone mi nima ontvangen die niet. Een héél kilo in één pak DEN HAAG - „De schoolbioloog moet blijven. Hij verdient ons al ler steun". Dat zei de directeur van het Instituut voor Natuurbe schermingseducatie (IVN) Piet Steltman gistermiddag op het Binnenhof in Den Haag tijdens de manifestatie „Kind en Dier". Steltman deed die óproep omdat onder invloed van de bezuinigin gen het werk van de schoolbiolo gen wordt bedreigd. De gemeen ten wensen minder geld voor het schoolbiologisch werk beschik baar te stellen. De directeur van het IVN verwijt de gemeenten dat zij aan korte-termijnpolitiek doen en niet naar de toekomst kijken. De manifestatie was een onderdeel van de viering van het tienjarig bestaan van de werkgroep van schoolbiologen, een werkgroep van het IVN. Ook werden twee rapporten, „Kind en Dier" ge naamd, aangeboden aan een ver tegenwoordiger van het ministe rie van landbouw en visserij. In die rapporten staan de resultaten van een onderzoek naar de plaats die het dier in de beleving en leefwereld van kindem inneemt. Conclusies uit die rapporten zijn onder meer: het contact met die ren heeft een stimulerende rol in de ontwikkeling van kinderen; de kinderboerderij is een belang rijke mogelijkheid om de band met dieren te verstevigen; op school moet veel meer biologie les met dieren worden gegeven en de omgang met dieren leidt tot meer inzicht en besef voor de natuur. Mallorca Malta München Oslo onbewolkt 16 onbewolkt - onbewolkt 20 Stockholm Wenen Istanbul Las Palmas onbewolkt 33 Beiroet licht bew. 25 Tel-Aviv licht bew. 26 Tunis onbewolkt 25 onbewolkt 13 mist 13 regen 20 Bakker, blunder, Brouwer, bonbons DEN HAAG (ANP) - "Dit is de derde keer, nu kost het me een doos bonbons", zei pre mier Lubbers gistermiddag, toen hij CPN-fractievoorzit- ter Ina Brouwer met me vrouw Bakker aansprak. Hij deed dit ook al enkele keren tijdens de algemene politieke beschouwingen in 1982,'toen Marcus Bakker na langdu rig als fractievoorzitter te hebben gefungeerd - juist de Kamer had verlaten. Ina Brouwer liet overigens niet blijken of ze de bonbons van Lubbers wel op prijs stelt. AMSTERDAM (GPD) - „Onze kin deren zijn gezond en wij achten ons niet schuldig aan laakbare handelingen". Dat zei gisteren Jos Schreurs, woordvoerder van de Tai-Chi-groep in Amsterdam, naar aanleiding van de politie-ac- tie afgelopen vrijdag, waarbij 20 kinderen van groepsleden wer den meegenomen. Acht kinde ren verblijven nog in een zieken huis en in kindertehuizen. De le den van de Tai-Chi-groep om schrijven de politieactie als een soort griezelfilm, waarbij zij een beeld van de rechtsstaat kregen dat hun niet zo vertrouwd was. „Wij hebben ons niet te verant woorden, wij willen alleen ons recht", zei Schreurs, een afgestu deerd psycholoog, nadat hij bleek van vermoeidheid een ver klaring had voorgelezen. Hij was, winters gekleed, met twee ande re vertegenwoordigers van de groep het zaaltje in gebouw De Hoeksteen binnengekomen. Po litiechef Heesters, die vrijdag de inval bij de Tai-Chi-groep leidde, passeerde toevallig het gebouw maar weigerde commentaar te geven aan de toegesnelde journa listen. „Justitie heeft de zaak in handen", aldus de heer Heesters. Verbitterd voorspelde de Tai- Chi-woordvoerder dat er in de toekomst koppen zullen rollen bij politie, Justitie en Raad voor de Kinderbescherming. De groep, die bestaat uit 50 volwas senen en 20 kinderen, voorname lijk uit Amsterdam, maar ook uit Deventer, Nijmegen en België, gaf afgelopen vrijdag een mu ziekuitvoering in Amsterdam- Noord. De kinderen waren in een andere ruimte van de afgehuur de muziekschool achtergelaten onder de hoede van twee manne lijke groepsleden. Direct na het begin van de voorstelling vol al legorische sketches en dansen kwam politiechef Heesters op het podium en vroeg groepslei der Jo Onvlee mee te komen. De voorstelling werd vervolgd, tot dat Heesters opnieuw binnen kwam en de naam noemde van twee jonge groepsleden. Volgens de groep zijn op dat mo ment mensen uit het publiek op gesprongen en hebben zij dit tweetal meegesleurd. Deze bur gers droegen een rode band om de arm en zouden hebben geroe pen: „Secret police!" Een be roepsfotograaf die de voorstel ling vastlegde, heeft ook deze „ontvoering" gefotografeerd. Volgens de politie gaat het ech ter niet om recherchepersoneel. Jos Schreurs: „Naar ons gevoel zijn de gegevens waarop justitie zich baseert, afkomstig uit twee bronnen. Mensen die de groep gefrustreerd hebben verlaten, en een groep verontruste ouders van groepsleden. De mensen met rode armband behoorden waar schijnlijk tot die laatste catego rie. Door de foto's is onze positie aanzienlijk versterkt. Het is on gehoord dat de politie een actie voorbereidt en daarbij niet-poli- tionele eenheden laat ingrijpen als een soort burgerwacht". De advocaat, die sinds vrijdag de belangen van de Tai-Chi-groep verdedigt, mr. David Peeper- korn, heeft zich inmiddels tot de hoofdofficier van justitie in Am sterdam gewend. Hij heeft ge daan gekregen dat er een onaf hankelijk medisch deskundige wordt ingeschakeld om de geestelijke en lichamelijke ge zondheid van de kinderen te beoordelen. De Tai-Chi-groep is verontwaardigd over de wijze waarop de vertrouwensarts van de kinderbescherming in minder dan vijf minuten per kind een oordeel heeft gegeven over hun toestand. Gedurende het weekeinde zijn kin deren die ondergebracht waren in een kindertehuis niet door deskundigen onderzocht. Over kinderen die vrijdag moesten achterblijven omdat zij ernstig li chamelijk ondervoed en ziek zouden zijn, zei de vertrouwen sarts dinsdag dat zij geen me disch onderzoek zouden krijgen, maar alleen sociaal zouden wor den gevolgd. „Er zijn allerlei verdraaiingen en aantijgingen over onze groep ge publiceerd", aldus Jos Schreurs. „We zijn geen sekte, maar een groep die midden in het maat schappelijk leven staat. Een soort hobbyisten. Wij willen dat zo houden". PvdA wint bij verkiezingen Hoekschewaard DEN HAAG (ANP) - Winst voor de PvdA en SGP. Verhes voor de WD, CDA en D'66. Dat is de uit slag van de gemeenteraadsver kiezingen in de Hoekschewaard, die gisteren zijn gehouden. Die verkiezingen waren nodig in ver band met de gemeentelijke her indeling. Elf gemeenten worden op 1 januari 1984 samengevoegd tot drie: Cromstrijen, Binnen maas en Korendijk. De PvdA blijft in dat gebied de grootste partij. De SGP boekte een winst van 1,8 procent en de PvdA van 1,7 pro cent. Het CDA verloor 1,9 pro cent, de WD leed een verhes van 3,1 procent en D'66 verloor met 0,4 procent. De plaatselijke partij Gemeentebelangen boekte een winst van 3 procent. Van de in totaal 45 raadszetels in de drie nieuwe gemeenten bezet de PvdA er nu 16, CDA en WD elk 9, SGP 7 en Gemeentebelan gen 4. Van de 28.130 stemgerechtigden bracht 72,4 procent zijn stem uit. Dat is 4,2 procent minder dan bij de gemeenteraadsverkiezingen in 1982. De nieuwe gemeente Cromstrijen wordt gevormd door Klaaswaal en Numansdorp. Binnenmaas is de nieuwe naam voor de samen gevoegde gemeenten Putters- hoek. Heinenoord, Maasdam, Mijnsheerenland en Westmaas. De nieuwe gemeente Korendijk wordt samengesteld uit Goud swaard, Nieuw-Beijerland, Piers- hil en Zuid-Beijerland. ALMERE (ANP) Het dagelijks adviescollege van de Zuidelijke IJsselmeerpolders (ZIJP) wei gert W.T.E. Vreeswijk, lijsttrek ker van de Centrumpartij in Al mere, in te schrijven in het bevol kingsregister. Vreeswijk zou in november als gemeenteraadslid voor de Centrumpartij in Almere worden geïnstalleerd. Hij be schikt echter niet over een uit treksel van het bevolkingsregis ter en kan vanavond tijdens een raadsvergadering geen geloofs brieven overhandigen. "De ZIJP weigert Vreeswijk in te schrijven omdat hij niet daad werkelijk permanent nachtrust geniet in AJmere. Je moet gedu rende een langere aaneengeslo ten tijd ten minste vier dagen achtereen slapen in Almere", al dus gisteren een woordvoerder van de ZIJP. Vreeswijk heeft te gen deze weigering bezwaar aan getekend bij de minister van bin-, nenlandse zaken. Mocht de mi nister, aldus de woordvoerder, alsnog beshssen dat Vreeswijk wel aan de eisen voldoet, dan zal de raad pas op 10 november een uitspraak doen. Tijdens de campagne voor de ge meenteraadsverkiezingen woon de Vreeswijk in Utrecht, waar hij nu nog steeds bereikbaar is. Na de verkiezingen verklaarde Vreeswijk dat hij eind juni al of ficieel was ingetrokken bij de Al- meerder J. Vos. De kandidaat nummer 3 op de lijst van de Centrumpartij in Almere B. Fresco woont momenteel in Soest. Voor hem geldt dezelfde regel als voor Vreeswijk. Hagenaar in Brazilië doodgeschoten RIO DE JANEIRO (ANP) - De Haagse architect J.H.B. Voor berg (39) is dinsdag in de Brazi liaanse stad Rio de Janeiro ver moord tijdens een roofoverval. Drie dagen daarvóór was hij op het strand ook al overvallen en van zijn geld en paspoort be roofd. Dit heeft het Nederlandse consulaat in Rio de Janeiro giste ren bevestigd. Dinsdagavond verbet Voorberg zijn hotel om in het park Boa Vis ta bij het beroemde Christus beeld foto's te nemen. Hij werd daar opnieuw overvallen, waar bij hij in de rug of de borst werd geschoten. De zwaar gewonde architect werd geruime tijd later door de burgeipohtie gevonden. Bij aankomst in het ziekenhuis bleek hij overleden.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 5