U Blik in de weekbladen Kunnen plannen voor welzijn de prullenbak in? Gekissebis over visserij rapport houdt aan EISEVIERS Jubileumexpositie fokkers DE TIJD LIUNLILKUAU I!! UkWKUk i983 Streek Katwijkse wethouder: 'Definitieve rapport heb ik niet gezien' KATWIJK - Het gekissebis over het visserij-rapport dat on langs in het kader van het re gionaal—economisch onder zoek voor de duin— en bollen streek verscheen, duurt voort. Als voornaamste kemphanen staan de Katwijkse wethouder N. Parlevliet en het Lissese raadslid H. Smith tegenover el kaar in het strijdperk. Een CDA-ruzie in een notedop. Waren enige Katwijkse vissers het inhoudelijk niet eens over de nota, het meningsverschil tussen de twee gemeentebe stuurders betreft vooral de ge volgde procedure. Parlevliet, tevens voorzitter van de re dersvereniging De Vuurbaak, houdt zijn kritiek staande dat hij het "onvoorstelbaar" vindt dat hij het rapport nog altijd niet onder ogen heeft gehad. Ook niet tijdens het gesprek bij de Kamer van Koophandel in Leiden eerder deze week. De wethouder is van mening dat alvorens het rapport werd prijsgegeven aan de publiciteit hij als betrokkene tenminste inzage zou moeten hebben ge had in de nota. "Hoe hebben zij het in hun hersens gehaald dat niet te doen", zo vraagt hij zich nog steeds af. Lissenaar Smith, voorzitter van de groep die het regionaal-e conomisch onderzoek bege leidt, spreekt de opmerking van Parlevliet echter regel recht tegen. "Hij heeft dat rap port op 19 september gezien tijdens een wethoudersover- leg. Hoe kan hij nu beweren dat hij het rapport niet kent. Hij kent het wel". Lading kritiek Die opmerking van Smith maar weer voorgelegd aan Parle vliet. Hij zegt: "Ja, ik heb wel een concept van dat rapport gezien op 19 september, maar daar had ik een lading kritiek op. Om andere wethouders niet nodeloos te vermoeien is er toen een nader gesprek ge weest met de heren Ten Doe- schate namens het SOB (Sa menwerkingsorgaan voor de Bollenstreek, de opdrachtge ver van het onderzoek -red.) en Broeksma namens de Ka mer van Koophandel. Tweeë neenhalf uur hebben wij toen over dat rapport gesproken. Toegezegd werd dat mijn op merkingen zouden worden verwerkt in het definitieve rap port. En juist dat definitieve rapport heb ik nooit gezien. Of mijn opmerkingen daarin zijn opgenomen weet ik dus niet. Ik heb daar zo mijn twijfels over". Overigens wijst Parlevliet erop dat hij bij toeval het concept rapport heeft gezien. "Ik ver ving tijdens de bewuste verga dering waarin de nota ter spra ke kwam mijn collega—wet houder W. van der Plas. Als ik daar niet had gezeten had ik nu nog van niets geweten". Ook het feit dat hij als bestuurslid van de Kamer van Koophandel nooit op de hoogte is gesteld van het visserij-rapport zint hem eigenlijk niet. Uitstekend De Lissenaar Smith erkent dat er N. Parlevliet: "Ik ken het rap port niet". (Archieffoto) later nog een gesprek is ge weest over het concept—rap port. "Maar er was geen kritiek op de conclusies die zijn ge trokken. Hg is een uitstekend rapport geble ken. En volgens mij zijn er dan ook geen ingrijpende verande ringen aangebracht". Volgens de Katwijkse wethou der ging het echter wel dege lijk om belangrijke aspecten. "Maar ja of die zijn verwerkt is mij dus niet bekend. Als mij dan ook wordt gevraagd com mentaar te leveren op het rap- H. Smith: "Hij kent het rap port wel". (Archieffoto) port kan ik dat niet geven. Om dat ik eenvoudigweg nog altijd niet weet wat er nu wel of niet in staat", aldus Parlevliet. Smith benadrukt op zijn beurt dat in het rapport slechts de bouwstenen voor het toekom stige beleid worden aange diend. Pas later worden op ba sis van reacties en gesprekken die nog met betrokkenen wor den gevoerd mogelijke be leidslijnen uitgestippeld. Smith: "En waarom Parlevliet zich dan zo druk maakt snap ik niet. Bovendien, het gaat toch om het belang van de duin— en bollenstreek"? Secretaresse C. Broeksma van de Kamer van Koophandel - de Kamer, het SOB en de provincie werken samen bij regionaal—econo misch onderzoek laat desge vraagd weten dat bepaalde passages in het rapport na de opmerkingen van Parlevliet zijn gewijzigd. Al betrof het volgens hem geen veranderin gen in de conclusies die zijn getrokken. De vertegenwoordiger van de Kamer van Koophandel laat weten dat wel degelijk is ge probeerd contact te zoeken met Parlevliet alvorens het rapport werd geschreven, maar dat de wethouder onbe reikbaar bleek. "Men is blijven steken bij zijn secretaresse", aldus Broeksma. Omdat tal van andere visserij deskundigen inmiddels waren gehoord, onder wie vertegen woordigers van het produkt- schap, kottervissers, rederijen en visverwerkende industrieën is het Amersfoortse bureau Frons uiteindelijk met het schrijven van het rapport be gonnen. "Dat moesten ze ook wel omdat wij het bureau een vrij strak schema hebben op gelegd", verklaart Broeksma. Evenals Smith legt Broeksma er de nadruk op dat op basis van de reacties op het rapport pas later de eindconclusies en eventueel te volgens beleidslij nen op papier worden gezet. Hij hoopt intussen dat de twist tussen Smith en Parlevliet met een sisser afloopt. "Maar het zijn bestuurders hè. Die nemen gedane uitlatingen niet snel te rug". Wanneer krijgt Parlevliet nu het rapport werkelijk te zien? Broeksma: "Het ligt ver- zendklaar...". Katwijks zwembad Miereweide wordt nog deze week gesloopt KATWIJK - De verkoolde resten van het Katwijkse zwembad De Miereweide aan de Piet Heinlaan worden waarschijnlijk nog deze week gesloopt. Als gevolg van besprekingen met de verzeke ring werden de sloperswerk zaamheden lange tijd opgehou den. Nu die gesprekken zijn af gerond en de benodigde vergun ning is verstrekt, weerhoudt de slopers niets meer met hun werk te beginnen, aldus de gemeente Katwijk. Overigens moet tijdens het sloop werk de nodigde voorzichtigheid worden betracht. Delen van het in juli door brand verwoeste bin nenbad zijn nog bruikbaar, even als de installaties die zich in de kelder onder het bad bevinden. Zoals bekend wordt bekeken in hoeverre de bruikbare overblijf selen, zoals onder meer het bas sin, kunnen worden gebruikt bij het eventueel neerzetten van een nieuw recreatiebad. De beslis sing of dat bad er komt is overi gens nog niet genomen. Wel staat reeds geruime tijd vast dat het buitenbad wordt over- dekt met een schuifdak. Het is de J0CI6I1 bedoeling dat reeds half novem ber van het 'overdekte buiten bad' gebruik kan worden ge maakt. Om dat te bewerkstelli gen wordt momenteel met man en macht gewerkt aan de Piet Heinlaan. KEUKENBRAND - Een schuur en keuken van een woning aan de Wassenaarseweg in Katwijk zijn gisteren deels in vlammen opgegaan. De brand ontstond toen de 72-jari- ge bewoner zijn bromfietstank vulde en de gemorste benzine de waakvlam van een kachel be reikte. De Katwijkse brandweer bluste het vuur. Omtrent de tota le schade kon de politie vanmor gen nog geen mededeüngen doen. Bij de buren werd enige water- en rookschade aangericht. In de sporthal De Schelft in Noordwijkerhout worden zater dag de sjoelkampioenschappen van de regio west van de Alge mene Nederlandse Sjoelbond gehouden. Aanvang 10.00 uur. NIEUW-VENNEP - De pluimvee- en konijnenfokkerij 'Ons Aller Be lang' in Nieuw-Vennep bestaat dit jaar veertig jaar. Ter gelegenheid hiervan organiseert de vereniging een jubileumtetoonstelling in 'De Rank'. Behalve voor de vereniging is het ook voor H. Ippel een jubileumjaar. Van de oprichting af is Ippel bestuurslid van 'Ons Aller Belang'. In april van dit jaar kreeg hij daarvoor een koninklijke onderscheiding. Op de tentoonstelling, die donderdagavond door wethouder A.A. de Leeuw wordt geopend, zijn niet alleen konijnen en kippen te zien. Naast de bekende cavia's zijn onder meer ook woestijnratjes, dwerg- hoenders, siervogels, sierduiven, kleurmuizen, tamme ratten en Syri sche hamsters aanwezig. De openingstijden van het jeugdgebouw aan de Eugenie Previnaireweg zijn: donderdag 20.00 tot 22.00, vrijdag: 10.00 tot 22.00 en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. De toegang is gratis. In West-Duitsland wordt op het ogenblik een proces gevoerd te gen de beul Frenzel van Sobibor. Anders dan in andere processen soms het geval is, worden de ge tuigen hier niet als aangeklaag den behandeld. Selma Engel- Wijnberg, als enige Nederlandse overlevende van het vernieti gingskamp, maakte de moeiza me gang naar het laatste Sobi- bor-proces. "Wij moeten namens de doden spreken. (-) Wij moeten getuigen, opdat het niet weer kan gebeuren". Denoodzaak van haar opoffering wordt duidelijk wanneer een willekeurige West duitser op straat wordt gevraagd naar de betekenis van Sobibor: "Zeker een nieuw wasmiddel", is het antwoord. Het omslagartikel beschrijft de carrières van de bankiersfamilie Slavenburg. Van een middelgro te bank ifiet een gezonde reputa tie verloederde het image van Slavenburg tot een bunker van onderwereldactiviteiten. Vader Thijs zou zich, als hij het gewe ten zou hebben, de grijze haren uit het hoofd trekken. Thijs Sla venburg, de stichter van de bank, was de degelijkheid zelve. Evenals zijn vrouw: "Als hoog bejaarde bankiersvrouw gaf ze in 1974 toe aan het verlangen naar een bontjas. Daarvoor werd 6000 gulden uitgetrokken. De aan koop werd echter uitgesteld toen het Marokkaanse Agadir door een aardbeving werd getroffen. Het bedrag voor de bontjas werd overgemaakt naar het rampen fonds en Marie kon voorlopig naar de bontjas fluiten". De meest kleurrijke zoon uit het Slavenburg-nest was Bob, een bon-vivant die weliswaar vaders degelijkheid miste, maar hem toch het meest nabij was. Thijs jr. is de degelijkheid zelve, Ruud leek slechts geknipt voor een on opvallende bijrol en Piet is een heer van stand. De twee laatsten werden onlangs over de onwel riekende Slavenburg-affaire door de rechter aan de tand ge voeld. De verheven principes van vader Thijs lijken, kortom, verwaterd. EW ontbeet met baggerkoning Kraaijeveld van Hemert, bezocht Cuba en keek in het draaiboek van de Grote Ontwrichting. streden status van premier Lub bers (ondernemer en/of minister president), een monsterverbond- uit-eigen-belang tussen de parti culiere verzekeraars en de zie kenfondsen, en een feestrede van Marcel van Dam over de aan slag van de cultuur op de sociaal democratie, dit naar aanleiding van het 200.000ste boek "De Aan slag" van Harry Mulisch. De christendemocraten worden er nerveus van. De WD heeft een Januskop, een god met twee hoofden. Het ene geeft kopjes en het andere bijt. HP deze week over het profileren van Nijpels. Een artikel over de oude en de nieuwe WD. Aan het woord zijn Wiegel en Nijpels. Wiegel: "Toen ik minister was wensten wij van de fractie niet te horen te krijgen wat wij wel en niet moesten doen. Dit vanuit het standpunt, dat wij geen boodschappenjon gens waren". Nijpels: "Eens per week hebben we (Lubbërs, De Vries en Van Aardenne) een vas te afspraak. Dan nemen we de hele week door, alles wat er in die afgelopen week verkeerd is gegaan en alles wat er in de ko mende week goed moet gaan". Topambtenaar van het ministerie van sociale zaken. mr. F. Kruse, vraagt zich af wat wij van de cri sis in de jaren dertig kunnen le ren. Een belangrijk verschil mei toen is, volgens Kruse, dat de jongeren niet massaal van school gehaald hoeven te worden om de kost te gaan verdienen. "Nu kun nen ze hun opleiding afmaken. Ze kunnen er alleen niets mee doen". Overigens ziet hij vele overeenkomsten, maar men moet het er niet meer zo op aan laten komen. "Als er morgen een wereldoorlog komt. kun je er de donder op zeggen dat er over een paar jaar weer een geweldige werkgelegenheid is". De enige remedie is volgens Kruse herver deling van arbeid. Voorts in HP een reportage van Lieve Joris over hoe Nederlan ders in de fabriek omgaan met hun buitenlandse collega's. Af delingschef: "Het is net als met homofielen. Als je een tijdje met ze werkt, merk je dat het ook normale mensen zijn". In de boe kenbijlage onder meer een inter view met Gore Vidal. Zal de Amerikaanse president Rea gan zich herkiesbaar stellen voor het presidentschap? Met de ver kiezingen van 1984 in het voor uitzicht doet HN-medewerker Frans Verhagen de gewaagde voorspelling dat Reagan van een volgende termijn zal afzien. Als redenen voert Verhagen aan dat de economische politiek van Reagan hem beslist niet in dank is afgenomen. Dit kost arbeiders- stemmen, vooral in de indus triestaten. Bovendien ligt de pre sident slecht in de markt bij vrouwen en minderheidsgroepe ringen. Jesse Jackson, de man die zegt zich als eerste neger kan didaat te zullen stellen, heeft er voor gezorgd dat honderddui zenden nieuwe zwarte kiezers staan geregistreerd. Als zwarte leiders erin slagen volgend jaar iedereen naar de stembus te krij gen. dan kan Ronald Reagan het zuiden wel vereeten. Ook de buitenlandse politiek van Reagan is bij velen niet in goede aarde gevallen (Midden-Oosten, Midden-Amerika). "Het beste wat er van Reagans politiek tot nu toe kan worden gezegd, is dat hij geen molenstenen om zijn nek heeft zoals Jimmy Carter met de gijzelingszaak". HN had een gesprek met leden van de Oostduitse vredesbeweging Jena, die zich niet in de illegali teit willen laten duwen. Verder het vierde en laatstp rlppl in do serie over het 'alleen gelaten land' Vietnam. Deze keer over de bootvluchtelingen. "Hoewel on getwijfeld ook politieke redenen een rol hebben gespeeld bij de zeer velen die zijn vertrokken, heb ik op grond van de gesprek ken de indruk gekregen dat eco nomische motieven vaak de be langrijkste reden vormden om het risico per boot te nemen. Op sommige scholen worden con frontaties tussen Nederlandse en buitenlandse kinderen nauwlet tend in de gaten gehouden. Zo ook in Amsterdam Centrum/Oud West en Noord, waar VN bij een drietal leerkrachten informeerde hoe er op racistische gedragin gen en uitlatingen wordt gerea geerd. Streng dus. Een van de leerkrachten, werkzaam op een school met veel buitenlandse kinderen: "Er zijn verschillende redenen waarom het zo belang rijk is om er zo fel op te zijn. Je bent een voorbeeld en het is een compensatie voor wat ze thuis meemaken en op straat horen, want dat is niet mis. Dat is vrese lijk, onvoorstelbaar. Dan krijg je weer in de klas te horen: ja. u zei nog wel dat die buitenlanders..., maar mijn vader zegt dat dat alle maal flauwekul is". Ook het bij voegsel gaat over Nederlanders buitenlanders met reacties van kinderen op verzoek van VN. In het omslagartikel beschrijft VN hoe minister Van den Broek (buitenlandse zaken) met onvol ledige en niet eerder vrijgegeven cijfers van het NIPO het start schot geeft voor de pro-lobby ten behoeve van de plaatsing van kruisraketten. Het verhaal werpt een licht op de onbetrouwbaar heid van enquêtes en de verschil lende interpretaties die daaraan worden gegeven. De Tai-Chi groep, waarvan de kin deren vorige week door de poli tie in verwaarloosde staat wer den aangetroffen, bijt in VN van zich af en noemt de verhalen over vernederingen van vrouwen e.d. overdreven. Een vertrou wensarts hoopt dat Justitie via deze groep nu een ingang heeft om ook bij andere sektes in te grijpen. Verder in VN: de om- De Tijd peilde met het bureau in terview middels een enquete de stakingsbereidheid onder amb tenaren. De meesten voelen zich in meerderheid wel onrechtvaar dig behandeld, rnaar slechts ze ventien procent (vooral gemeen te-personeel en onderwijs volk) is bereid te staken tot inwilliging van de eisen. Voorts blijkt dat ambtenaren niet gespaard willen worden ten koste van uitkerings trekkers. Velen zijn bereid tot grote inkomensoffers als dat werkloze collega's aan de slag helpt. Twee dochters komen in de Tijd uitgebreid aan het woord over hun vader. Het zijn Marisca Mili- kowski (36), nazaat van Marcus Bakker, en Moos van Duivenbo- de (24), die haar vader Hans van Sweeden pas heeft leren kennen nu Louis van Gasteren een film aan hem heeft gewijd. "Dat ver haal van die politieman die ver telt hoe mijn vader zich heeft doodgeschoten. Ik dacht, ik luis ter niet. Maar het was alsof ik die kogel door mijn eigen lichaam voelde gaan". Het tweede artikel in de Philips-se- rie is gewijd aan de uitbreidin gen van de Nederlandse multina tional op de Amerikaanse markt. Ton Oostveen stuit op twee do zijn Philips dochters, die zich lang niet allemaal bewegen op het terrein van de elektronica. Zo beschikt het concern over Baker Furnitures, de Amerikaanse marktleider op meubelgebied. Directielid Ruttner van Philip- Amerika geeft het geheim prijs: "We zijn gewoon aan het overle- Jet Kunkeler bracht met fotograaf Ad van Denderen een dag door in een Amsterdamse wasserette. "Praatje met deze, praatje met die. Alles is hier leuk". In de ru briek 'Hier en daar een bui' trekt ex-politicus Koekoek een paral lel tussen zijn Boerenpartij en de Centrumpartij. "Voor wat je wegscheldt krijg je altijd iets er- gers terug". De afgelopen jaren hebben ge meenten zich grote inspannin gen moeten getroosten om op last van de overheid zoge naamde welzijnsplannen tot stand te brengen. Ambtenaren en tientallen mensen uit het verenigingsleven hebben zich beziggehouden met de opstel ling ervan. Vele vergaderingen met oeverloze discussies zijn aan de totstandkoming ervan voorafgegaan. Vrijwel alle verenigingen dron gen zoveel mogelijk naar voren om hun wensen op tafel te leg gen. Vertegenwoordigers van alle takken van welzijn namen zitting in een werkgroep die zich boog over de samenstel ling van de plannen. Dat leidde soms tot problemen omdat weliswaar de takken waren vertegenwoordigd, maar niet altijd alle zuilen. In een welzijnsplan staat precies welke organisaties in elke ge meente voor subsidie in aan merking komen. Het geeft een helder overzicht van de wen sen van de verschillende orga nisaties en instellingen. Ook staan er gegevens in over de grootte van de verenigingen en wat precies de doelstellingen zijn. Het is een inventarisatie van wat er op gemeentelijk ge bied te koop is aan welzijn. Decentralisatie Het maken van de plannen is een gevolg van een besluit van de rijksoverheid om taken op het gebied van welzijn over te he velen naar gemeenten, de zoge naamde decentralisatie van be stuur. Een welzijnsplan vormt de basis voor het verdelen van subsidies aan welzijnsorgani saties (vormingswerk jong vol wassenen, sociaal-cultureel werk, maatschappelijk werk, etc.). Doel ervan is dat niet lan ger de rijksoverheid die instel lingen rechtstreeks subsidie geeft, maar dat gemeenten de subsidies naar eigen inzicht en wensen gaan verdelen, in een poging om het welzijnswerk dichter bij de mensen te bren gen. Overigens was dat uitgangspunt niet de enige reden voor de rijksoverheid te besluiten het welzijn 'dichter' bij de burger te brengen. In de loop der jaren is een wildgroei ontstaan. Om onduidelijke redenen krijgt de ene gemeente soms meer rijks subsidie dan een andere ge meente. Daaraan ipoet met de ze nieuwe werkwijze een einde komen. Het verkrijgen van gegevens over de vele verenigingen en instellingen, heeft vrijwel elke gemeente tienduizenden gul dens gekost aan mankracht, huren van vergaderruimten en papier. Kosten die geheel voor rekening kwamen voor de ge meenten zelf. De gemeenteraad van Hillegom schoot dat in het verkeerde keelgat. Hij was verbolgen dat het rijk weliswaar dat decen tralisatie had besloten, maar op geen enkele wijze wilde bij dragen in de financiële conse quenties van dat besluit. De PvdA in die plaats becijferde de kosten van de opstelling van het welzijnsplan op meer dan 100.000 gulden. De ge meenteraad van Hillegom be sloot vorig jaar dan ook de re kening naar de rijksoverheid te sturen met het verzoek het geld even te storten. Maar er is op de bankrekening van de ge meente Hillegom nog niets bij geschreven. Doorgeefluik Tot 1973 werden de meeste in stanties die op het gebied van welzijn werkzaam waren recht streeks door de rijksoverheid gesubsidieerd. De gemeente besturen hadden daarmee geen enkele bemoeienis. Sinds 1973 is daarin echter een wijzi ging gekomen. Er kwamen tal van zogenaamde rijksbijdrage regelingen tot stand, waarin de subsidie werd verstrekt via ge meenten als bijdrage in de kos ten van bijvoorbeeld het maat schappelijk werk. De gemeen te fungeert sindsdien als een doorgeefluik en kreeg tevens meer inzicht in het reilen en zeilen van de gesubsidieerde instellingen. Die rijksbijdrageregelingen voor tal van organisaties op het ge bied van welzijn heten algeme- nCHTERERBWÜ door Henk van der Post ne maatregelen van bestuur. Nu was het de bedoeling dat al die maatregelen zouden wor den ondergebracht in de zoge naamde Kaderwet Specifiek Welzijn, zeg maar een raamwet waarin een basispakket aan welzijnsvoorzieningen is opge nomen. Nu leek die wet op kor te termijn in werking te treden maar, hoewel alle gemeenten met de dure welzijnsplannen in de hand klaarstonden, min ster Brinkman (WVC) besloot geen uitvoering aan de wet te geven. Angst Als voornaamste reden noemde de minister onder meer de met de uitvoering van Kaderwet gepaard gaande bureaucratie. Maar de eigenlijke reden geen uitvoering aan de wet te geven is volgens welzijnsambtenaar A. Broos uit Noordwijkerhout de angst voor de financiële consequenties ervan. De Ka derwet bestaat zoals gezegd uit een basispakket. Dat wordt door de overheid gegaran deerd. Dergelijke garanties kunnen leiden tot financiële consequenties want als in be paalde voorziening in nood dreigt te geraken kan de rijks overheid op basis van de wet worden verplicht in te grijpen. Met het gapende gat in 's lands begroting ziet de rijksoverheid natuurlijk op tegen extra las ten. Hoe het verstrekken van de subsidies volgend jaar wordt geregeld is nog onduide lijk. De verwachting is dat de vergoedingen voor welzijn zul len worden geregeld in de zo genaamde Financiële Verhou dingswet, een wet waarin de uitkeringen aan gemeenten op tal van terreinen zijn geregeld. Gemeenten krijgen dan moge lijk een pluk welzijnsgeld dat zij zelf moeten verdelen. Op het verstrekken van subsidies op zo'n wijze is zonder romps lomp makkelijk te bezuinigin gen, zoals dat ook zo eenvou dig met ambtenarensalarissen gebeurt. Is al dat werk van gemeenten nu voor niets geweest? Kunnen de welzijnsplannen in de prul lenbak worden gedeponeerd? Zo is het volgens welzijnsam- benaar Broos zeker niet. De plannen, ook al zijn die dus niet meer verplicht, blijven zijns inziens een uitstekende basis voor het verdelen van subsidies. Ze bieden belangrij ke en heldere informatie over de plaatselijke verenigingen en instellingen. Bovendien is er in aangegeven welke wensen er in de gemeenten ten aanzien van welzijn nog bestaan. Wel is met het schrappen van de Kaderwet elke wettelijke garantie weggevallen dat be paalde instellingen koste wat het kost in stand moeten wor den gehouden. Vroeger be paalde het rijk bijvoorbeeld welke voorzieningen in een be paald gebied noodzakelijk wa ren. Dat wordt nu geheel over gelaten aan gemeentebesturen of de minister zou op korte ter mijn nog met andere plannen moeten komen. Broos heeft er het volste vertrou wen in dat gemeenteraden niet in het wilde weg zullen gaan schoffelen in de instellingen die werkzaam zijn op het ge bied van welzijn. Wel zullen hier en daar, al naar gelang van de politieke kleur van de ge meenteraden, wat accenten worden verlegd. Paard gewond bij aanrijding NOORDWIJKERHOUT Ruim twee uur lang is een dierenarts gisteravond in Noordwijkerhout bezig geweest om de wonden van een paard te hechten. Het dier liep de snijwonden op toen het een uitstapje maakte met een ander paard op de Provinciale weg 1 tussen Noordwijk en De Zilk. De dieren, die waren ontsnapt uit een weiland in de buurt, werden door een 36-jarige Rijnsburgse automobilist te laat opgemerkt. Hij reed een van de paarden aan. Een achterop komende 39- jarige vrouw uit De Zilk kon niet meer op tijd stoppen en ramde de auto van de Rijnsburger. Deze werd met hoofdwonden naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden vervoerd. Na te zijn behandeld kon hij naar huis terugke ren. De auto van de vrouw was rijp voor de sloop. Het andere paard werd gevangen en aan de eigenaar teruggegeven.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 25