v Pliilidor tikt Friese naamgenoot af 5 0 T Leiden haalt één punt uit 'dubbel' Scylla doet weer mee in titelrace tv Roomburg komt er niet aan te pas; LMHC-dames aan kop Lisse met gemak naar forse zege Sport MAANDAG 10 OKTOBER 1983 g< d LEIDEN- Na de mislukte ouvertu re tegen Amstelveen (3 V2-6 V2) heeft het eerste tiental van het Leidse Philidor zaterdag in de tweede ronde van de landelijke hoofdklasse tegen zijn Friese naamgenoot bewezen het schaakspel nog steeds in de vin gers te hebben. De uitvoering was nog niet geheel vlekkeloos, maar de Leidenaars vlamden in de van spanning zinderende tijd noodfase van nauwelijks tien mi nuten zo zeer als vanouds, dat het publiek ruimschoots aan zijn trekken kwam. Toch heeft het gezelschap onder leiding van maestro Joop Piket meer in zijn mars dan het nu behaalde suc cesje (5 V2-4 V2)Daarvoor waren immers de dissonanten van Lex Jongsma, Peter Gelpke en in mindere mate RAG de Graaff te opvallend. Vooral met het oog op het volgend jaar te geven 'jubileumconcert' (Philidor bestaat op 19 januari 1984 precies 65 jaar) onder de be zielende leiding van gastdirigent en erelid Svetozar Gligoric uit Joegoslavië moeten er nog heel wat openingsvarianten en mid denspelcombinaties gerepeteerd worden. Het gevoel voor de com binatie is zeker aanwezig, maar technisch gaat er nogal wat mis. Vanaf dit moment moet de vorm blijven stijgen, want in de laatste ronden staan de zwaardere sym fonieën van V/Rotterdam, D/Wa- tergraafsmeer en L&T/Eindho- ven op het programma. Of de amateurtitel in het lopende seizoen nog geprolongeerd zal worden, hangt af van de verrich tingen van Amstelveen, dat na twee van de negen ronden met speels gemak de eerste viool in de hoofdklasse speelt. Zaterdag kon het Amsterdamse VAS/ASC het weergaloze tempo van de Amstelveners op geen stukken na bijhouden: 7 Vi-2 Vfe. Lands kampioen V/Rotterdam en D/ Watergraafsmeer herstelden zich in majeur. De Maasstedelingen lieten De Variant uit Breda, dat met zo veel tamtam de hoofd klasse was binnengewalst, een toontje lager zingen (6-4), terwijl D/Watergraafsmeer in fortissimo HSG/Hilversum overspeelde (8 V2-I V2). Voor het Rotterdamse tiental wonnen de beide ex-Phili- dor-spelers Rinie Kuijf en Jeroen Piket hun partijen, terwijl John van der Wiel een 'halve noot' aan Cor van Wijgerden verloor (remi se). Het Leidse Philidor-orkest moest zaterdag vanuit de opening reeds een octaafje hoger aanslaan dan hun Friese tegenspelers vanwe ge de vooruitgespeelde wanklank (verlies) van Lex Jongsma tegen Eddie Scholl. Toch leek het weer een uitvoe ring in mineur te gaan worden, want door een foutieve positio nele zetting van Peter Gelpke kon Janssen een matcombinatie inluiden: 0-2. Henk van Maaren slaagde er tegen Boersma niet in het winnende slotaccoord te vin den. Een enorme ruilpartij bete kende een abrupt einde van alle aspiraties: Vfe-2 V2. De tijdnoodfase bracht de grote ommekeer. Het afstraffen van een wanhoopsactie van J. Wiers- ma was voor Nico Kuijf een fluitje van een cent. Halverwege de uitvoering daarvan tikte de vlag de Fries echter al af: 1 V2-2 Vfe. Voor Joop Piket bleef er wel een pion aan de strijkstok han gen, maar dat was niet genoeg voor een beslissende finale: 2-3. Ondanks zijn openingsvoordeel kon Wim de Kok geen definitie ve doorbraak in de verdediging van Visser vinden, maar ook in deze partij deed de vlag zijn vwerk: 3-3. In het Londen-sys- teem beloofde een achter de stukken uitgedacht pionoffer Marcel Piket grootse kansen op een koningsaanval. Zo ver kwam het niet, want in tijdnood ging hij met de dame van Baljon strijken: 4-3. RAG de Graaff is bezig met een nieuw openingsrepertoire op te bouwen: "Het ging uitstekend, want ik won een pion, maar met zes zetten in drie sekonden be gon ik wat met stukken smeten. Ik raakte een stuk kwijt, maar eeuwig schaak was toch mijn deel". Twee jaar geleden had Piet Bakker T. Wiersma al eens eraf geblazen. Pianissimo pakte Bakker het aan, maar de span ning vanwege de ene na de ande re matdreiging was voelbaar. Daaraan ging de Fries ten onder: 5 Vfe-3 V2. Rest nog de ellenlange zwanezang van Herman van Hal deren in zijn toreneindspel met een minuspion en het resultaat is 5 V2-4 V2 voor het Leidse tiental. Het debuterende ESGOO uit En schede kreeg in de eerste klasse A een lesje in eindspelen van het bezoekende LSG. Hoewel de voorlopige eindstand van 4 V2-2 V2 voor de Twentenaren er veel belovend uitziet, zal het toch een 4 V2-5 V2 nederlaag worden, want het trio resterende eindspelen staat gladverloren. Henk van Putten en Haitsma von den na een grote 'Spaanse' ruil partij het ontstane eindspel niet interessant meer: V2-V2. Onbegrij pelijk, dat LSG ondanks betere stellingen met een 3-1 achter stand de tijdnoodfase indook. Maar wat wil je, als Léon Ko- nings niet bij de les was. In een techniscn gewonnen stand liet hij zijn opponent rustig aan een dodelijke batterij werken met ondekbaar mat als resultaat. Henseler had net zo goed een computer met zijn geheugen kunnen laten schaken, want zijn partij had hij al eens tot aan het eeuwig schaak op het bord ge had. Nog net voor de tijdnood bleek Kees van Zijp reeds in het middenspel totaal taktisch te zijn overspeeld. En dan die tijdnoodfase, waarin Wim Heemskerk in plaats van een afwikkeling naar een goed eindspel koos voor een snel tak tisch einde van zijn eigen stel ling. Invaller Wiebes hield echter in tijdnood het hoofd koel: dank baar aanvaardde hij het ca deautje, een stuk, en won op zijn slofjes: 4-2. In tijdnood was Char les Kuijpers tegen Menno Okkes, bij Philidor/Leiden nog in het eerste gezeten, een pion kwijtge raakt, maar het toreneindspel verdedigde hij zo bekwaam, dat het remise werd. De eindspelen van het trio hang- partijen zijn alle in de theorie te vinden, zodat er wel geen tweede zitting zal volgen, maar de ma nier waarop zij ontstonden zal de ESGOO-spelers nog lang heu gen. Les één: een torenoffer in de opening betekent ondanks een sterke diagonaal geen winst. Sik kel offerde eenvoudig de toren terug, waarna na wat verwikke lingen hy een toren met twee pionnen tegen een 'kale' toren overhield. Les twee: een inge metselde loper leidt in het eind spel tot tempodwang en verlies van pionnnen. Vandaar, dat Klaas Hagendijk een loper met drie pionnen tegen een loper met een pion overhield. Les drie: speel een eindspel zo aktief mo gelijk. De achterstand van een pion had Bert Jongsma, ook al bekend in de Philidor-gelederen, tegen Ossewaarde niet behoeven op te breken, maar zijn stukken stonden passief. Gevolg: een ver loren toreneindspel met twee mi nuspionnen. De reserves van Philidor komen duidelijk routine te kort. Tegen Nieuwendam werden in klasse II B de partijen uitstekend opgezet, maar de afwerking was knoei werk. Slechts Gerard Prinsen won zijn partij, terwijl Vriend en Vergeer achteraf blij waren, dat hun prachtstanden nog in remise verzand waren: 2-8. KEES VAN STEENWIJK LEIDEN - De regiohockeyers boekten magere resultaten. Alleen Noordwijk en Hisalis kwamen tot winst bij de he ren. De dames van Leiden hebben door hun vierde zege de leiding in de eerste klasse HEREN Forward - Forescate 2-1. De thuisploeg kwam op voor sprong door een van de zeven strafcorners te benutten. De Voorschotenaren lieten zich echter niet onbetuigd en scoorden eveneens, nog voor de rust, uit een korte hoek- slag. Daarvoor had Fred Brouwer een Tilburgse straf- bal gestopt. Vijf minuten na de pauze had Forward succes met een uitbraak en kwam op 2-1. Forescate kon ondanks de vele kansen niets terug doen. Hilversum - Roomburg 7-2. De Leidenaars liepen na tien minuten tegen een 3-0 ach terstand aan op het Hilver- sumse kunstgras. Typisch verschil tussen de opponen ten: Hilversum scoorde uit al le hoeken en Roomburg faal- de in de afwerking. Room-* burg moest na de doelwisse- ling nog twee treffers toe staan voordat Paul Lamping via twee strafballen wat terug kon doen. Door vier strafcor ners, twee velddoelpunten en een strafpush kwam Hilver sum aan zijn score. LEIDEN - Lisse wordt een steeds voornamer kandidaat voor pro motie naar de landelijke tweede klasse van de badmintonbond. De derde-klasser daverde in het afgelopen weekeinde langs Gou da. Over de 8-0 score valt niets anders te vermelden dan dat het duel probleemloos verliep. Al heeft Vlietwijk 1 het moeilijk in de overgangsklasse, de andere teams van de Voorschotense ver eniging marcheren voortreffelijk in de landelijke klassen. Het eer ste kwam niet aan de start omdat tegenstander Duinwijk door EC- verplichtingen niet op ware sterkte kon aantreden. Het twee de team (2e klasse) zette de zege reeks voort met een 6-2 over winning op Flying Shuttle. Met dezelfde cijfers klopte het derde team (3e klasse) het Haagse Aris- to. Ook het vierde team (4e klas se) pakte gisteren winst: 5-3 te gen Leiden 2, dat overigens aan spraak maakte op een puntende- ling. Leiden 1 maakte dankbaar gebruik van de capaciteiten van trainer Guus Vogel, die zo nu en dan wel een competitie-shuttle wil slaan. Hij maakte zijn debuut in het dubbelspel en droeg daarin bij aan de 6-2 totaalzege op Mor genstond. Veglo incasseerde opnieuw ver lies: 3-5 tegen Corbulo. Maar met winst in zowel het heren- als damesdubbel houdt de hoop op betere tijden levend. Het tweede dankte een 4—4 deling aan de concierge van de Universitaire sporthal, die de zaal een half uur tje langer open hield waardoor het duel met Velsen 4 in zijr. heel kon worden afgewerkt. Op tijd sluiten zou 3-5 verlies tot ge volg hebben gehad. Qui Vive - Alecto 3-2 In een goede wedstrijd trok Alecto uiteindelijk aan het kortste eind. Peter-Willem Hoekstra opende de score voor de Leiderdorpers die te vreden waren wat betreft het vertoondë spel. Uit een vrije slag kwam Qui Vive naast Alecto: 1-1. In het tweede deel kreeg Alecto al snel twee goals tegen door een strafbal en korte hoekslag. De bezoe kers kregen nog veel moge lijkheden maar scoorden al leen nog uit een strafbal door Hoekstra. Noordwijk - Zand voort 3-1 Een taktisch sterk duel van Noordwijk dat Zandvoort liet komen. Erik Verdoorn werd tweemaal met succes gelan ceerd wat een een 2-0 voor sprong opleverde voor de thuisploeg. Zandvoort had nog hoop na 2-1 te hebben gescoord. Noordwijks aan voerder John Asselbergs maakte aan alle Zandvoortse illusies een eind en liet 3-1 aantekenen. Hisalis - Heerhugowaard 3-1 Na een kwartier effectueerde Hisalis het overwicht op de gasten door een strafbal te benutten. Hendrik-Jan Kap- tein sloeg raak. Uitblinker Frank d'Ancona zorgde voor de assist van het tweede doelpunt van Kaptein. Uit een lange corner scoorde Heerhugowaard *2-1. Na rust een hoog tempo van Hi salis dat op 3-1 kwam door Pieter v.d. Rest. DAMES Leiden - Bennebroek 2-1 Na de afslag stelde Suzan Ni- vard centrumspits Hanneke Kamsteeg in staat LMHC aan een zeer snelle voorsprong te helpen. Het werd een enerve rend duel waarin de speel sters van Bennebroek elkaar gemakkelijk konden vinden, maar niet echt gevaarlijk werden. Het duurde tot ver in de tweede helft voordat Ni- vard 2-0 scoorde uit een af geslagen aanval. Het tegen doelpunt viel vlak voor het einde. Zandvoort - Forescate 4-0 Coach Dassen van Forescate noemde zijn ploeg te lief voor het eerste-klasse hockey. Zandvoort heeft daar met vier treffers tegen een con stant verdedigend Forescate van geprofiteerd. De score had nog veel groter kunnen zijn als de Voorschotense doelvrouw Petra Vingerhoed niet zo uitstekend had ge keept. Alecto - Qui Vive 2-1 De thuisploeg nam de leiding door Marjolein van Alderwe- relt na een kwartier uit een strafcorner. Het moeizame spelende Alecto moest Qui Vive de gelijkmaker toestaan door een treffer die uit een korte hoekslag voortkwam. Van Alderwerelt gaf met haar uitbraak Correlien van Buren de mogelijkheid de winnen de treffer te produceren. Roomburg - Groen Geel 0-0 De Leidse hockeysters kwa men nog goed weg met het doelpuntloze gelijke spel te gen Groen Geel. Brenda Ba nen hield de nul vast met goede acties voor het Room burg-doel. Door slecht slaan verwierf Roomburg zich geen kansen op een beter re sultaat. Kraaien - Hisalis 0-2 Er werd door Hisalis een pitti ge wedstrijd gespeeld tegen het hooggeplaatste Kraaien in Zaanstad. Het gebrek aan goede schutters breekt de Lissese ploeg echter op. Een strafcornertreffer en een doelpunt via de stick van een verdedigster van Hisalis bracht Kraaien de ning. Leiden-spits Wouter Eikenhout heeft geen succes met zijn actie in de cirkel van Tilburg 1 tijdig zijn doel uit is. Tilburg-aanvoerder Fred Bierens houdt een oogje in het zeil. r keeper Joop Ooms (foto Holvast) OEGSTGEEST - De conclusie dat de hockeyers van LMHC het goed doen in de hoofdklasse lijkt, met drie punten uit vier wedstrijden, gerechtvaardigd. In het dubbelweekeinde sleepte LMHC zaterdag een gelijkspel (2-2) weg bij Oranje Zwart, gis teren echter werd op eigen ter rein een 0-1 nederlaag geleden tegen Tilburg. De in goede vorm verkerende doel man Rients Henstra behoedde zijn ploeg in Eindhoven voor een snelle achterstand. Het eerste kwartier was het een chaos bij Leiden dat de organisatie in de verdediging ontregeld zag door het afwisselend opduiken van de spitsen Kwinten en Verkuylen. Het "overnemen" op dit tweetal mislukte en gaf Oranje Zwart veel goede kansen om de score te openen. LMHC dat in die fase onvoldoende uit de verdediging kwam, werd onder constante druk gehouden door Oranje Zwart, dat een week geleden zijn kracht toonde door HGC met 1—3 te verslaan. Uitge rekend de eerste aanval van de Oltmans-equipe, na twintig mi nuten, leverde de strafcorner op die Hans-Willem Croll achter de nationale reserve-doelman Lex Bos joeg. Korte tijd later mocht Leiden van geluk spreken dat de arbiter geen reden zag tot een strafbal. Wouter Eikenhout hield op de lijn, met dubieus hoog ge heven stick Oranje Zwart van de gelijkmaker af. In vijf minuten voor de pauze sloeg Oranje Zwart met twee treffers het nog steeds niet behoorlijk uitverdedigende Leiden op een 1-2 achterstand. Eerst kon uit een lange corner de vrijstaande Robert-Jan van Zuylen de gelijk maker produceren. Daarna hielp Van Zuylen zijn ploeg aan de lei ding door over de stick van laat ste man Paul van der Meer doel te treffen. Tijdens de pauze dicteerde coach Oltmans zijn gedemoraliseerde ploeg complete mandekking te spelen en verder van het doel te verdedigen. Dat het na de hervat ting in verdedigend opzicht veel beter ging, mag blijken uit het feit dat Oranje Zwart nog maar twee keer in de cirkel van de te genstander is geweest. Het terugvechtende LMHC kreeg, tien minuten voor het einde, loon naar werken door een doelpunt van Boele van Hensbroek die on der de uitlopende Bos raak schoot. Hij werd in stelling ge bracht na een combinatie tussen Van Marwijk Kooy en Jansen Schoonhoven. Beide ploegen hadden ondanks de felle offen sieven geen mogelijkheden meer om de volle winst te pakken. Tilburg Geen spoor van twijfel was er te bekennen bij scheidsrechter Nefkens toen die in de tien minu ten oude wedstrijd Leiden-Til- burg een LMHC-goal afkeurde. Dirk Drijver passeerde met een knap schot Joop Ooms op knie hoogte in de verste hoek. Drijver schoot echter van buiten de cir kel en dat was de oplettende leidsman niet ontgaan. Tilburg ontpopte zich al snel tot een moeilijk te bestrijden tegen stander met hockeyers die de stick knap hanteerden en zeer bedreven waren in de snelle combinaties. Op dat laatste punt liet LMHC steken vallen doordat te veel spelers uit waren op indi viduele acties en daardoor onno dig veel balverlies leden. De stugge verdediging van Leiden had het direct al erg druk met de via de flanken razendsnelle op gezette Tilburgse aanvallen. Goalie Henstra was na twintig minuten kansloos toen hij mid denvelder Hans Grobben en ver dediger Maarten Grasveld op zich af zag komen. Grasveld scoorde uit de loop na een snelle combinatie vlak voor het LMHC- doel. De interlandspeler Jan-Carel Jen- niskens had pech dat zijn back hand-push net over ging. Hij heerste op het middenveld en hield zich daar bezig met de vrije slagen in de pittige, met mandek king gespeelde wedstrijd. De ge- tructe speler had succes in het samenspel, maar werd in de aan val niet gevaarlijk door goed kleefwerk van Boele van Hens broek. De kansen om iets aan de score te doen via de vele strafcorners werden door de beide ploegen niet benut. Ook na de doelwisse- ling bleef Tilburg sterker. Toch kreeg LMHC mogelijkheden op de gelijkmaker via Croll en Ei- kenhout, die hun uitbraken net niet konden afronden. Oltmans verruilde tegen het einde nog een aanvaller (Onno te Rijdt) voor een verdediger (Paul van der Meer) om nog iets te probe ren. Tilburg gaf echter geen krimp en had nog een reële kans op 0-2 door Jan de Beer maar Henstra liep op tijd uit en redde. Zondag hoeft trainer Oltmans zijn manschappen niet op te pep pen, dan wordt aangetreden te gen landskampioen Klein Zwit serland. NIEK FAAS Uitendaal beste driebander in Bollenstreek LEIDEN - Nol Uitendaal mag zich meervoudig distrfctstitelwinnaar bij de biljarters in de bollen streek noemen. Na eerder al de finale-winst in de discipline bandstoten voor zich te hebben opgeëist, won de Hillegommer van de vereniging LUTO afgelo pen weekeinde ook de titel drie banden 2e klasse. Na zes ronden gold Heinze Blom als voornaamste kanshebber voor de eindzege, maar faalde volledig in de slotronde. Na Ui tendaal passeerden ook Bontje (Sassenheim) en Stroombergen (Hillegom, de Turk) hem in het eindklassement, dat er alsvolgt uitzag (naam, punten, moyenne, hoogste serie): 1. Nol Uitendaal (Luto, Hillegom) 10-0.505-7, 2. Louis Bontje (Sas senheim) 10-0.429-6, 3. Nico Stroombergen (de Turk, Hille gom) 8-0.516-6, 4. Heinze Blom de Turk, Hillegom) 8-0.423-5, 5. Jos Kerkman ('t Soldaatje, War mond) 6-0.434-4, 6. Dirk van Bee- len ('t Soldaatje, Noordwijk) 6- 0.448-5, 7. Cor Hoek ('t Vuur schip, Noordwijk) 4-0.448-5, 8. André Mondriaan (Lisse) 4-0.397- 4. LEIDEN Met horten en stoten heeft Scylla zich langs de 'youngsters' van Tempo Team gewurmd. Een sprintje van ac quit tot 3-0, dan een stevige pas op de plaats, 3-3, waarna toch weer moeiteloos de sprong naar 6-3 volgt. Door deze inmiddels derde zege op rij zijn er ondanks de slechte competitiestart tegen Het Hooge Huys (2-6) toch weer, zij het nog kleine, titel- kan'sjès aan de horizon verschenen. Die kansjes liggen dan allereerst volgende week in het treffen met Nikon. Lukt het de Brabantse lijstaanvoerder komende zater dagavond op de knieën te krij gen, dan telt Scylla weer volledig mee in de strijd om de hoogste tafeltennismacht. De vrouwen van Scylla doen daar dit jaar zeker niet aan mee. Het tijdelijk afhaken van Marian van der Vliet en de totale aftocht van Stephine van Gennip is een te grote aderlating. Zo groot zelfs dat er na de 5-5 tegen hekkeslui- ter Tempo Team serieus reke ning gehoudep moet worden met het verlies van de ereklasse plaats. Sjoerd Meyer maakte zaterdag zijn rentree in de Scylla-hoofdmacht. In de eerste partij de beste be wees Meyer dat hij zeker voor de mindere spelers zijn met twee verschillende soorten beplakt bat te slim hantéert. Betingen schreewude wel veel, maar had geen antwoord. Hetzelfde geldt eigenlijk voor Noor tegen Hans Lingen. De jonge Amsterdam mer verslikte zich te veelvuldig in de halfhoge topspinballen van de Schiedammer. Anne Vlieg was door coach Theo Bakker als derde speler ingezet om direct de sterkste TT-man, Fjodor Rade maker, te vloeren en zo de knock-out uit te delen. Dat lukte wonderwel waarmee het vijande lijke verzet op één oor lag. Toen echter weigerde bij Lingen arm en hoofd (of was de volgordè an dersom) dienst en zag TT-coach Bert van der Helm pupil Berin gen daar brutaal van profiteren. De houdgreep waarin Scylla de opponent had was losgelaten en het gevecht brak weer in alle he vigheid los. Sjoerd Meyer kon niets afdingen op het verlies te gen Rademaker. De kleine Scyl- laan heeft enige tijd geprobeerd met normaal rilbber op de back hand te spelen om minder eenzij dig achter de tafel te staan. Zon der het vertragende antirubber op de backhand-zijde van het bat vliegt het tempo in de ralley ech ter omhoog en de grondige af keer die, Meyer daar van heeft, deed hem besluiten deze week toch maar weer met anti verder te gaan. Tegen Rademakers was dat nog bijna direct met succes ook, maar uiteindelijk woog het ontbreken van een correcte tech niek met backhand en met fore hand boven tafel toch te zwaar. By 3-3 bleek dat de Scylla-ploeg momenteel mentaal weer goed in elkaar zit, al hadden Meyer en Vlieg in het dubbel niet over ge luk te klagen: 22-20 en 21-19. Lin gen besefte dat hij nog wat goed te maken had en maakte gehakt van de ietwat langzame Radema ker. Dat Vlieg daarna de luid ruchtige Beringen het zwijgen op zou leggen lag voor de hand. In de handhaaf-planning van Do- cos was opgenomen dat tegen Onkyo geen punt veroverd zou worden. Maar waarschijnlijk niet dat het ontbreken van Ed van der Berg direct zou leiden tot een verlies met dubbele cijfers. Bij Docos zal niemand echt wakker liggen van het verlies. De pot vol gende week bij Odion 2 is heel wat belangrijker. Dan zijn er in het kader van de degradatiestrijd twee wel heel belangrijke punten te verdienen. Ook Sjaardema staat dan voor een krachtproef, want verliezen bij Onkyo bete kent 'gedag' tegen de titelkan- sen. Belangrijk kan dan zijn de inbreng van Joop van der Borg die zater dag tegen Avanti 2 een ideale ge legenheid kreeg wat te schaven aan het tot nu toe niet al te grote zelfvertrouwen. Zijn drie zeges werden perfekt geïmiteerd door Van der Broek en Reitsma. Al leen in het dubbel ging Sjaarde ma een keer in de fout. De reserves van Scylla blijven vriend en vijand verbazen. Een degradatiekandidaat hoort geen 5 punten uit drie duels te verove ren, maar Scylla deed het onder leiding van een verbazend sterke Erik Noest. Maar bij Ravesteyen zou toch verloren worden, zeker toen bij aankomst in Maastricht bleek dat Rob Regeer zijn bat vergeten was. Weer mis, laat in de nacht werd toch tevreden, want een punt rijker, de ploeg Drie van de vier Nederlandse tafelten nisclubs moeten voor de tweede ron de van het toernooi om de Europa Cup II voor of op 30 november een uitwedstrijd spelen. Dat heeft de lo ting uitgewezen. De heren van Val- kenswaard moeten naar Hohenhorst in Hamburg, Torenstad speelt thuis tegen Vojvodina Novisad uit Joego slavië. De darned an TT Amsterdam spelen uit tegen Hrastnik, eveneens uit Joegdslavië, en Avanti trekt naar FTG Frankfort. door Scylla-speelster Marian Kantebeen van het station in Rotterdam opgehaald. Diezelfde Marian Kantebeen kon dat doen in de prettige zekerheid dat zij haar werk tegen Tempo Team eerder die avond met een keer winst naar behoren had ge daan. Gok Sandra de Kruiff kon dat zeggen, want het dubbel meegerekend bracht zij maar liefst vier punten in. pat toch af gesloten werd op 5-5 impliceert dat Lineke Sneller een nul incas seerde. De 18-jarige studente zit in een moeilijke situatie. De ont wikkeling van haar spel vraagt eigenlijk nog één twee jaar vrij blijvend pingpong, maar de angst te degraderen overheerst. Gevolg is een verkrampt onder het kunnen spelen. Vorig jaar bijv. viel Sneller in tegen Tempo Team en gaf voor het vaderland weg haar visitekaartje af met twee zeges. Nu tegen hetzelfde team was winnen er niet bij. Bij 5-3' bijv. was een 18-12 voor sprong tegen Babeth van Veen niet voldoende. Scylla moet Sneller maar de tijd gunnen en desnoods de degradatie maar voor lief nemen. Avanti zal een tweede plaats voor lief moeten nemen. Tegen Toren- stad waren er geen winstkansen, omdat alle sleutelduels verloren gingen. Claudia Verschoor kan het derde-dame-duel tegen Straalman niet winnen en José Bakker het tweede-dame-duel tegen Jansma niet. Het treffen der prima dona's Kloppenburg- Ellen Bakker ging ook de mist in. Leverde het dubbel dan wat op? Nee dus. Uiteindelijk bleek alleen Ellen Bakker bij machte te scoren tegen Jansma en Straal man. Een pijnlijk 6-2 verlies dus voor Avanti in Zutphen. Overige uitslagen: Sjaardema-Ho- tak 6-4, Het Hooge Huys-De Treffers 3-7, Ilac-Scylla 4 9-1, TW. One Up—Scylla 3 5-5. Vrou wen: Scylla 2-Koningslust 3-6.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 18