Voorschoten walst Meerburg plat: 5-0 Strafschop helpt Unitas aan winst ge d. Zwaarbevochten zege KRV- dames bij Lugdunum: 0—1 DIOK pakt beide punten V tv D in Katwijkers geselecteerd Verlies jeugd vanUVS Sport MAANDAG 10 OKTOBER 1983 LEIDEN - De damesteams van "Lugdunum en KRV bevochten elkaar zaterdag in een felle twee kamp, die de ploeg uit Katwijk uiteindelijk de volle winst ople verde: 1-0. KRV nam in de in Leiden gespeel de wedstrijd tegen Lugdunum halverwege de eerste helft de lei ding. Marga Kins trapte over de bal heen, waardoor Arien Schaap een kans kreeg die zij niet miste. Vervolgens bleven de beide ploe gen aan elkaar gewaagd. Pas in de slotfase slaagde Lugdunum erin een offensief te ontketenen, dat wel kansen, maar geen goals opleverde. SVLV verloor in de eerste klasse van de zaterdagsectie met 3-1 van RAS. De ploeg uit Den Haag had in de eerste helft een vel- doverwicht, dat resulteerde in een 2-0 stand bij rust. Na de pauze kwam SVLV opzetten, mede doordat er toen met drie in plaats van twee spitsen gespeeld werd. Jacqueline Roodakkers maakte er ook 2-1 van en de ge lijkmaker leek slechts een kwes tie van t«d. Annelies Hakker en opnieuw Jacqueline Roodakkers misten evenwel doelrijpe kan sen, waarna RAS vlak voor tijd wel doeltreffend uithaalde: 3—1. Hazerswoudse Boys was zaterdag veel te sterk voor 's-Gravenzan- de, dat met een 3-0 nederlaag naar huis werd gestuurd. Cle mentine Laurier bracht de Ha zerswoudse ploeg via een vrije trap aan de leiding. Die 1-0 stand bleef ondanks een groot veldoverwicht voor Hazers woudse Boys lang gehandhaafd. Pas ver in de tweede helft maak te Joke de Kort er 2-0 van. Die treffer inspireerde de thuisclub, want vlak voor tyd hielp Jannie Schouten haar ploeg nog aan een 3-0 score. In de eerste klasse van de zondag afdeling kwam Iduna mede op kop dankzij een 1-3 overwin ning op Docos. Marleen Trouw en Angela Hoekstra drukten in de eerste helft het veldoverwicht van de ploeg uit Ter Aar uit in twee doelpunten. Na de pauze waren de teams meer aan elkaar gewaagd. Marleen Trouw maak te er eerst nog 0-3 van, alvorens Lonneke Trouwerbach de eer voor Docos redde door de bal uit een vrije trap in het Iduna-doel te plaatsen. Randstad Sport bleek in Stomp- wijk te sterk voor Stompwijkse Boys. Hennie Houwe, de keep- ster van de thuisclub, moest vijf keer vissen en zag haar eigen ploeg geen enkele keer scoren. Halverwege de wedstrijd stond Randstad Sport met 0-2 voor. Lia Piket en Mieke van de Voort waren verantwoordelijk voor die stand. Na rust doelpuntten Erna de Goede en Hennie Steensma voor Randstad Sport. De vijfde treffer kwam tot stand door een eigen inzet van een speelster van Stompwijkse Boys. FC Lisse - Kickers '69 tenslotte eindigde in 0-1. Dat betekende de eerste nederlaag in dit seizoen voor het verjongde team van FC Lisse. Al na vijf minuten spelen scoorde Annelies de Wit voor de ploeg uit Leimuiden. In de twee de helft had FC Lisse een groot véldoverwicht. Verder dan een schot op de paal van Anita de Rakker kwam het echter niet. Kickers ontregelde de aanvallen van Lisse goed door het spel te vertragen. Dat er nog een wereld van versch is tussen de eerste klasse en r interregionale klasse bleek we: eens in de oefenwedstrijd di SJZ tegen Alkmania speelde Alkmania won de strijd met 0-13. n SIE Hans van Eijgen ruimt namens Sleutels, voordat Ton Werner gevaarlijk kan worden. (Foto Holvast). LEIDEN - Hoewel Voorschoten zich door een 5-0 overwinning op Meerburg in de eerste klasse zaterdag weer pal achter koploper Leiden nestelde zit het er toch dik in dat laatstgenoemde vereniging volgende week de eerste periodetitel binnen zal halen. Lei den treft namelijk datzelfde Meerburg en de debutant lijkt te zwak voor deze klasse. Met 1 uit 6 bungelen de zwartwitten onderaan de lijst. Voorschoten - Meerburg 5-0 Al na een kwartier zat Voorschoten op rozen. Nadat Jan Kruisheer vlot de score opende zorgde Hans Konings met twee goals voor 3-0. De Rijndijkers moesten het op tempo afleggen tegen de nummer twee van vorig seizoen die na de pauze de score opvoer de door doelpunten van Jan Stikvoort: 5-0 ZLC - Sleutels 1-1 De talrijke toeschouwers bij de derby kregen geen hoogstaande, maar wel een enerverende partij voetbal voorgeschoteld. Na een kwartier nam ZLC (zonder Maar ten van Kooperen en Peter Slin gerland) de leiding toen Fred Pleijter vanaf elf meter mocht mikken. Drie minuten later kwam Sleutels (zonder Frans Sjardijn en Ton Soudan) alweer langszij. Laatste man Frank Steenbergen stoof naar voren en kogelde vanaf vijfentwintig me ter raak. Na rust verprutsten Cees van de Broek en Ton Werner fraaie kan sen voor ZLC en raakte Jan van Tongeren de lat. Aan de andere kant kwam de thuisploeg goed weg toen Piet Swagers in kans rijke positie met zijn 'verkeerde' been naastschoot en laatste man Ad van Kaam een tweede projec tiel van zijn Sleutels-collega Steenbergen nog net met het hoofd van richting kon verande ren. Ook doelman Piet van Hal- reageerde een paar maal alert. De 1-1 was een juiste uitslag. Alphia - KRV 1-1 De thuisclub nam de leiding toen de attente Jan Ykema een foutie ve terugspeelbal onderschepte en Jan Martens precies op maat bediende. KRV toog na deze te genvaller onmiddellijk in de aan val, maar had weinig geluk. Paal LEIDEN - De Quick Boys-jeugd spelers Tom van der Niet en Gert Aandewiel zijn doorgedrongen tot de laatste dertig van het Ne derlands voetbalelftal voor 13- en 14-jarigen. Donderdag spelen de beide B-junioren in Zeist een wedstrijd, waarna het definitieve elftal wordt vastgesteld. Ook Alkmania-speler Rietbroek moet donderdag in Zeist verschijnen om zich daar een plaatsje te ver- i bij de definitieve selec- en lat voorkwamen Katwijkse doelpunten. Na de pauze ging het gelijk op, maar kreeg KRV uiteindelijk toch zijn 'achterstallige' doel punt toen Gerard van Beelen bij een scrimmage nog net zijn voet tegen de bal kon krijgen: 1-1. TAW - Kagia 2-0 Een belangrijk treffen in de onder ste regionen. TAW peurde de volle winst uit dit duel en kan nu iets opgeluchter adem halen. Ka gia daarentegen zakte naar de één na laatste plek en dat terwijl het team van Jan Dorrestijn vo rig seizoen nog zo hoog mee draaide. Een dubbele tegenvaller was het wegzenden van Boekaar die in de slotfase voor eigen rech ter speelde. TAW kwam op 1-0 door Kees van Veen die een strafschop benutte nadat de doorgebroken Kees Ho- genes onderuit was gehaald. Na de thee werd het 2-0 door Gerard Broer. Kagia viel daarna massaal aan. maar scoorde niet. Woubrugge-MVKV 2-0 'De bal is rond', dachten de voet ballers uit Woubrugge na afloop van het met 2-0 gewonnen duel. Geheel tegen de verhouding in werden de punten voor de neus weggekaapt van de Katwijkers, die een gelijkspel hadden ver diend. In de tweede helft name lijk, voor de rust had Bas End- lich via de rug van MVKV-verde- diger Aad Bousie, 1-0 laten aan tekenen, werd Woubrugge met de rug tegen de muur gedrukt. Via Henk Langemaat en Rolf de Jong kreeg MVKV voldoende kansen om de gelijkmaker te la ten aantekenen. In de slotfase passeerde Henk Langemaat doelman Gerard Vol water, maar voorstopper Hans van Dijk red de op de lijn. In de laatste mi nuut schoot Leo van de Wetering BRIDGE - De Verenigde Stoten LEIDEN - In de regionale jeugdcompetitie blijft Quick Boys goed presteren. Dit maal dienden de Katwijkers het Haagse Quick een 5-1 ne derlaag toe. Roodenburg re vancheerde zich voor de dik ke nederlaag van vorige week. De Kooiclub versloeg Katwijk met 2-0. UVS ging thuis onderuit tegen het ster ke Sparta (1-3), terwijl FC Lisse een nederlaag leed te gen koploper Feyenoord: 6-1. Quick Boys-Quick H 5-1 Onder barre weersomstandig heden kwamen de Katwij kers opnieuw tot een goed re sultaat. In de eerste helft (waarin Quick Boys tegen de wind in speelde) kwam de ploeg nog niet tot grootste daden. In het tweede part evenwel werd Quick op eigen helft vastgezet. Kees Haas noot, Jan Hoek, Dick Jonker, Jaap van Duyn en een speler van Quick verzorgden de Katwijkse produktie. Quick Boys kan op dit moment bo gen op een doelgemiddelde van 23 treffers voor en 3 te gen. Roodenburg-Katwijk 2-0 Dankzij Wim Tegelaar kwamen de Noordbewoners na een kwartier op 1-0. Ondermeer Marcel van der Burg kreeg een goede kans oom de voor sprong uit te breiden, maar de kans bleef onbenut. In de tweede helft vocht Katwijk goed terug. Echte kansen creëerde het team evenwel niet. Pas in de laatste minuut tilde Marcel van der Burg zijn ploeg naar een 2-0 voor sprong. UVS-Sparta 1-3 In de beginfase overrompelde Sparta UVS. De 0-1 die al snel op het bord kwam was dan ook niet onverdiend te noemen. Toen Richard Pola- ne in het strafschopgebied werd neergelegd en Isaac Boot de penalty benutte, leek UVS met 1-1 te zullen gaan rusten. Juist voor de thee evenwel kwamen de Rotter dammers op 1-2. UVS pro- beerde na de rust van alles, maar de verdiende 2-2 bleef uit. Twintig minuten voor het einde kwam Sparta op 1-3, wedstrijd a de Feyenoord-FC Lisse 6-1 De nederlaag tegen de koplo-, per was ihgecalculeerd. Be langrijker was dat FC Lisse ondanks de dikke nederlaag een redelijke partij speelde. Bij de rust keek FC Lisse al tegen een 4-0 achterstand aan. Leon van der Zwet scoorde het enige FC-Lisse- doelpunt. Woubrugge in veilige haven. TWEEDE KLASSE Abbenes blijft het uitstekend doen. Concurrent GWS .werd ï?"is„ ATLETIEK- Martin ten Kate heeft heeft zaterdag in Stockholm de Bermuda Bowl, het wereldkam- pioenschp bridge, veroverd. Met uiterst gering verschil, 413 pun ten tegen 408, werd in de finale Italië verslagen. diende Kickers een gevoelige 3-0 nederlaag toe. WSB versloeg Unitas met 1-5, terwijl SJZ en LFC de punten deelden: 1-1. HVZ kreeg een flink pak slaag bij SVOW: 6-2. zaterdag de jaarlijkse "Boven het IJ"-loop in Amsterdam gewon nen. De atleet van Fortis had voor de ruim zestien kilometer een tijd van 48 minuten en 36,5 seconden nodig. tie. LEIDEN Het inhaalprogramma in de zondagvier- deklasse leverde weinig succes op voor de clubs uit de Lèidse regio. ASC incasseerde bij DOSR zijn derde nederlaag: 3-1. Meerburg ging in een onfor tuinlijk treffen ten onder bij DSO: 2-0 verlies. DSO-Meerburg 2-0. De misère begon voor Meerburg toen goalie Rob Han- naard na 25 minuten geblesseerd het veld moest rui men. Een botsing met een DSO-speler kwam der mate hard aan dat Hannaard zelfs voor onderzoek naar het ziekenhuis ging, alwaar de nodige hechtin gen aan zijn hoofd werden aangebracht. Een reserve was op dat moment bij Meerburg niet voorradig, waardoor Fred Hagenaars zich in keepers-plunje diende te hullen en Meerburg met 10 man verder moest. Voor de rust bleeft de schade voor de Zoeter- woudenaars beperkt, daar Hagenaars zich uitste kend van zijn taak kweet. Na de hervatting gloorde er nieuwe hoop bij Meerburg vanwege de komst van de onverwijld opgetrommel de veteranen-doelman Aad Kortekaas. Die weelde was evenwel van korte duur. Na tien minuten werd René Meyer van het veld gestuurd en moest Meer burg definitief met 10 man verder. Volgens de arbi ter had Meyer nagetrapt, een opinie die door betrok kene en zijn teamgenoten echter heftig werd be twist. De bezoekers hielden nog stand, totdat Dijks in de 75ste minuut de 1-0 vanaf zo'n 20 meter achter Kortekaas knalde. Een slotoffensief leverde Meer burg nog onverwachte kansen op. Werner van Pila- nen trof het houtwerk, terwijl Loek van de Wal en Rinie van Veen op de keeper strandden. Zonneville bepaalde de eindstand tenslotte op 2-0. DOSR-ASC 3-1 ASC wist in Roelofarendsveen een kwartier lang goed stand te houden, waarna Martin Hoogeboom via een fraaie actie de thuisclub op een 1-0 voorsprong zette. Dat was voor de gasten het sein om de aanval te zoeken, maar het meeste gevaar kwam toch van de DOSR-counters. Tien minuten voor de rust was de in de diepte gelanceerde Richard Hesselman zijn be waker Bob Logger te snel af, om vervolgens met een droge schuiver doelman Carl-Heinz Thomé het na kijken te geven: 2-0. Na tien minuten spelen in de tweede helft zette Bobby Logger ASC weer op het rechte spoor. Vanaf de rand van het strafschopge bied knalde hij de bal uit een vrije trap rechtstreeks langs de goalie in het net: 2-1. De spanning was te ruggekeerd, maar dat slechts voor korte duur. Een minuut later belandde de bal immers via een mis lukte terugspeelbal van Peter Heukelom voor de voeten van Hesselman. De DOSR-spits bedacht zich geen moment en schoot de 3-1 binnen. Onder de impulsen van de nijvere Ijeerd Langerhorst tracht te ASC nog wat terug te doen, maar dat bleek tever- geefse moeite. LEIDEN - Warmunda werd in het afgelopen weekeinde met een pijnlijke nederlaag geconfron teerd. De koploper van de over gangsklasse van de Leidse zon- dagafdelirig verloor met 3-5 van Kickers '69. VNL zag sterretjes bij MMO. In Hoogmade kreeg de Leidse ploeg een 9-1 nederlaag om de oren. Warmunda Kickers 3-5 Een onverwachte ontwikkeling, omdat de Warmondse ploeg aan vankelijk op de titel afstevende. Maar, de Warmonders hoeven er niet rouwig om te zijn nu de herfstitel niet meer is dan een troostprijs. Pas na de winterstop worden de echte prijzen ver deeld. Peter van der Meer en Pe ter van de Hoek zetten Kickers al vrij snel op voorsprong in dit duel. Warmunda was echter niet uit het veld geslagen, want Geko de Winter en Jan Mastenmaker loodsten hun ploeg weer langs zij. Nog net voor de thee zorgde Jos van Velzen weer voor een voor delige Leimuidense marge. Nog niet was Warmunda verslagen, want via een door Hans Oostdam benutte strafschop kwam de thuisploeg weer op gelijke voet. In de slotfase ging Warmunda fu rieus op jacht naar de overwin ning, maar de Warmonders ver waarloosden daarbij de defensie. Anton Boers en Ronald Wallet profiteerden dankbaar van de ge boden ruimte. MMO-VNL 9-1 Uit een voorzet van Fer de Koning zorgde André de Jeu voor 0-1. Nog niets aan de hand dus voor de Leidenaars, die daarna nog een aantal kansen kregen. Maar aan de andere kant zette VNL de poort wagenwijd open. Aanval lend zag het er bij VNL leuk uit, maar de defensieve wanorde leidde de ploeg van Koos van Dullemen naar de slachtbank. Doelpunten MMO: Hans van Goozen (3), Johan Vaneman (2), Frans Witteman, Hans Dissel dorp en Johan van Leijden (2). In de eerste klasse stijgt de span ning. Voor de twee promotie plaatsen komen drie ploegen in aanmerking: Leidse Boys (0-4 te gen VNA), Stompwijkse Boys (1- 1 tegen Oranje Groen) en Unitas Leiden. De laatste ploeg trad gis teren aan tegen rivaal ZLC. Uni tas won de strijd uiteindelijk met 3-2. Aan de zege kleefde evenwel een luchtje. Unitas Leiden-ZLC 3-2 De gemoederen raakten in de slot fase bij een 2-2 stond van het veel te harde duel danig verhit. Scheidsrechter Kroon bestrafte een sliding van Sjaak Matters je gens Peter van Gend met een' strafschop, wat aanleiding was voor ZLC de leidsman onheus te bejegenen. Aanvoerder Sjaak Matters werd daarvoor met rood bestraft, terwijl 'een aantal van zijn ploeggenoten naar een offi ciële waarschuwing solliciteer den. Het bleef uiteindelijk bij de uitsluiting van Matters. De straf schop werd verzilverd door John Jansen, die zijn ploeg daarmee in de race hield voor de promotie naar de overgangsklasse. Nu was de woede Get wel, niet het handtastelijk optreden) van de Morsbewoners enigszins te be grijpen. De val van Peter van Gend was uitermate sierlijk, maar geen strafschop waard. Unitas verdiende overigens wel te winnen, omdat het elftal van de heren Sip en Siera meer in houd had dan het tamme ZLC. De blauwgelen verzuimden de snelle voorhoede (Compeer) aan het werk te zetten, waardoor Moesman c.s nauwelijks in moei lijkheden kwam. Eén keer was Leo Compeer de trage Moesman te snel af en gelijk was het raak. Nog voor de rust kwam Unitas via Henk Brand en John Jansen'" (strafschop) op voorsprong. In de saaie tweede helft zorgde Peter Gijsman voor de gelijkmaker. Waarna de 400 belangstellenden zich opmaakten voor een 'hete' slotfase. Stompwijkse Boys-Oranje Groen 1-1 Bert de Ridder schoot Oranje Groen al in de vierde minuut op voorsprong. Ondanks felle aan- valspogingen van de thuisploeg, bleef die stond tot de rust onaan geroerd. Ook in de tweede helft voerde Stompwijk de boven toon. Eén doelpunt bleef echter achterwege. Totdat twee minu ten voor tijd Ton van der Borst doelman Leugering verschalkte. VNA-Leidse Boys 0-4 De thuisploeg stelde verwoede po gingen in het werk om te scoren, maar de treffers vielen aan de i- dere kant van het veld. P r Kooien tekende 0-1 aan, Ler gel zorgde voor 0-2. Voor A lieten Ronald Zandvliet en in Goree veel kansen liggen, 'e- derom Leo Engel scoorde 0-3, waarna Marcel Groenende de eindstand op 0-4 bepaalde. LEIDEN - Zonder dat er sprake was van hartveroverend rugby legde DIOK verdiend beslag op de 15-9 overwinning in het duel met Castricum RC. De Leidse fullback Ab Huisman opende reeds in de tweede minuut met een flitsend schot op de palen omdat dè Noordhollandse verde diging toen al op ongeoorloofde wijze aan de noodrem trok (3-0). De eerste twintig minuten waren volledig voor de thuisclub, maar de aanwezige redelijke scorings kansen werden niet uitgebuit. De door trainer Ton van der Loos ingezette jonge spelers toonden een grote werklust, dat wel, maar van goed georganiseerd spel was geen sprake. De tot captain benoemde interna tional Dick Altink heeft hier dan ook nog een enorm werkterrein liggen: het coachen van zijn ploeg tijdens de match. Hij heeft ervaring genoeg om vooral zijn jonge medestanders tijdens het spel de juiste aanwijzingen te ge ven. DIOK heeft nu zo langza merhand voldoende jeugdig ta lent in huis om tot sprankelende resultaten te komen. Intussen kwam Castricum in dé vijfentwintigste minuut door een penalty van André Marker op ge lijke hoogte (3-3). Doch de geel- blauwen persten er nog voor de pauze een bikkelhard verweer uit waarbij vooral het goede spel van Pieter Corver opviel. Ab Huisman kon met twee penalties de Leidenaars naar 9-3 tillen. In de tweede helft trachtte het tot dusver nog ongeslagen Castri cum de Leidse opponent met hard spel op te rollen, maar ook hier was alles zo ongeorgani seerd dat de Morschbewoners geen echte moeilijke momenten kenden. Uit een van deze rom melige spelsituaties wist Jan- Loek Vrijenhoek het aal al voetballend over de vij: delijke doellijn te brengen en j try te drukken (13-3). En Huisman converteerde zoals hel hoort: 15—3. Het werd uiteindelijk 15-9.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 16