Noordwijk stunt niet DOCOS redt het niet IAad van deN t Quick Boys probleemloos langs AWC Roodenbi irg en UVS scoren gei nakkelijk Weinig verrassingen in bekerronde RCL ontsnapt bij Katwijk: 2-3 MAANDAG 10 OKTOBER 1983 LEIDEN - De tweede KNVB-bekerronde leverde nauwelijks verrassin gen op. Er was het afgelopen weekeinde slechts één club die er in slaagde een hoger spelende vereniging uit te schakelen. Floreant klopte DOCOS via strafschoppen. Goede prestaties werden geleverd door Roodenburg en UVS. De Kooiclub versloeg tweedeklasser 's-Graven- zande SV met 2-6, terwijl UVS Vredenburch met 0-7 uit de bekercom- petie kegelde. Ter Leede ging op het nippertje onderuit tegen eer steklasser Westlandia (1-2). Ook Blauw Zwart was erg dicht bij de derde ronde. De Wassenaarders verloren met 2-1 van hoofdklasser VUC. 's-Gravenzandse SV-Roodenburg 2-6 Roodenburg kwam in het Westland goed voor de dag. De plaatselijke tweedeklasser had weinig in te brengen tegen Roodenburg dat goede wedstrijd speelde. In de eerste helft kwam de thuisploeg er, op de laatste tien minuten na, nauwelijks aan te pas. Kees Verver zorgde al in de 5de minuut voor 0-1. Arno Lancel maakte er tien minuten later 0-2 van. Roodenburg bleef hierna de betere ploeg, maar Kees Verver en Ronald Jansen verzuimden dit in de score tot uitdrukking te brengen. Na de pauze kwam 's-Gravenzandse SV al in de derde minuut via punt- speler Van Vlist in de race terug (1-2). De Noordbewoners beleefden hierna even een moeilijke periode, maar de treffer van Henry Pouw bracht hierna weer lucht. Via Peter Ciere, Ronald Jansen en Hennie Koet liep Roodenburg hierna gemakkeüjk uit tot 1-6. Vlak voor het einde maakten de Westlanders er nog 2-6 van. Vredenburch-UVS 0-7 De Leidenaars kenden geen enkel probleem met de vorig seizoen naar de vierde klasse gedegradeerde Rijswijkse ploeg. UVS maakte er een aan trekkelijk duel van. Waar het spelletje van de Leidse ploeg in de tweede klasse (nog) geen klinkende resultaten oplevert, daar zette het elftal van Melby Raboen gistermiddag wel een goede prestatie neer. In het eerste kwartier kwam het klasseverschil nog niet tot uiting, maar hierna zette UVS de wedstrijd naar zijn hand. Hans de Kruys, Ron Bekooy (2x), Hans van Leeuwen (2x) en Mario Faber zorgden voor een 0-5 rust stand. Twee treffers van Van Leeuwen bracht het totaal van UVS in de tweede helft op zeven. LDWS-HVO 4-1 Een duel waarin de beide doel wachters keer op keer vijandelij ke spelers voor hun neus zagen opduiken. Zowel LDWS als de zaterdag vierdeklasser creëerde diverse kansen. De thuisclub toonde zich koeler in de afwer king. LDWS kwam aanvankelijk achter, maar Dick Maré en Ger de Roode zorgden er voor dat LDWS met een voordelige marge kon gaan rusten. Bart en Eric van der Weyden schoten hun ploeg hierna naar 4-1. In de slot fase zette HVO nog alles-op-alles, maar LDWS kreeg geen treffers meer te i Geen moeilijkheden voor Heracles NOORDWIJK Het betaald voetbal is in de ban van de crisis En: hoe die te overleven? Heracles mag er de moed nog even inhouden na de 0—3 overwinning in de bekerwedstrijd met Noordwijk, om dan straks, na een zogezegd 'gunstige' loting, door één van de vaderlandse toppploegen kansloos van eigen veld te worden gespeeld. Want ook in Almelo is morgenavond tijdens de loting in Ierland de hoop gevestigd op Ajax of Feyenoord. En dan te bedenken dat van de door deze clubs afgevaardige vedetten niemand zich een dag later in de EK—in terland met de Ieren één foutieve pass kan permitteren. Want als die fataal blijkt, stort het nationale voetbalbastion met zeer veel geraas (voorlopig?) definitief in. Als de stofwolken eenmaal zullen zijn opgetrokken, barsten onge twijfeld opnieuw de mooie praatjes los om de kroon van Ko ning Voetbal weer op te poetsen. Het aantrekkelijker maken van de 'betaalde' bekercompetitie zal daar één van zijn. In dat kader moet aan de regeling omtrent toegangsheffing het nodige wor den gesleuteld, dat wees zater dag het bezoek aan de Duinwete- ring van slechts ongeveer acht honderd kijkers opnieuw uit. Scherpte VUC-BIauw Zwart 2-1 Blauw Zwart deed niet onder voor de hoofdklasser, maar toonde zich voor het vijandelijke doel minder koelbloedig dan de Ha genaars.. Ed Greuter bracht de thuisclub op voorsprong. Die 1-0 stand bleef tot de pauze gehand haafd. In het tweede part startte Blauw Zwart sterk. Ruud Tim mer en Frank Karremans misten evenwel de scherpte, die Peter Sprenkels even later wel bezat. Ed Ruigrok maakte er nog wel 2-1 van, maar verder liet VUC het niet komen. Maasdijk-WSB 2-3 De Noordwijkerhouters leken hal verwege de tweede helft op ro zen te zitten. Via John van Elk (2x) en Jos van Gijlswijk was de ploeg van Leo Holl op een 3-1 voorsprong gekomen. Die stand leek WSB gemakkelijk vast te houden. Leek, want het liep an ders. Toen de matig leidende scheidsrechter Van Pelt een bui tenspel-goal van de thuisploeg goedkeurde, kwam WSB nog in de problemen. Met kunst-en- vliegwerk kon WSB de voor sprong vasthouden Floreant (zond.)-DOCOS 1-1 (Flo reant w.n.s) DOCOS kon gedurende een be langrijk deel van de strijd op een overwicht bogen. Het spelletje van de thuisploeg was op de counter afgestémd, maar echt rendement leverde het de Bosko pers niet op. Een overtreding van Henk Zweistra bestrafte arbiter De Graaf in de eerste helft met een strafschop: 1-0. Diep in de tweede helft maakte Ronald Ho- genboom eindelijk gelijk. Een treffer van Rob Henzing werd hierna om dubieuze redenen af gekeurd, nadat arbiter De Graaf eerst de voordeel-regel had toe gepast. In de verlenging bleef de stand ongewijzigd. DOCOS be nutte hierna slechts één van de penalties. Floreant schoot twee strafschoppen raak... Tekort Van Nispen-Wippolder 4-5 Van Nispen werd in de eerste helft van de mat gespeeld door de vierdeklasser. De ploeg uit De Zilk werd in die periode naar een 0-3 (Leo Mulder en tweemaal Frans van Straaten) achterstand gevoetbald. Toen Leo Mulder er direct na de pauze 0-4 van maak te, leek de wedstrijd gespeeld. Ton van Meurs scoorde 1-4, waarna opnieuw Van Straaten scoorde: 1-5. Hierna vocht Van Nispen evenwel zéér goed terug. Via Henk van Maris, Ronald de Jong en weer Ton van Meurs werd het 4-5. Van Nispen pro beerde hierna van alles, maar de tijd bleek tekort om nog op gelij ke hoogte te komen. FC Den Haag 2-Hillegom 6-1 De Hillegommers hadden weinig in te brengen tegen de Hage naars. Hillegom werd in de kraag gepakt en vervolgens tegen de muur gezet. Aad van Rooden scoorde het enige Hillegomse doelpunt. Ter Leede-Westlandia 1-2 Westlandia kende nogal wat pro blemen met Ter Leede, dat goed voor de dag kwam in de tweede bekerronde. Via Frits Hoekstra en Robert Enthoven kreeg de formatie van Jan Faas, evenals Westlandia overigens, goede mo gelijkheden. Marcel Vijverberg zette de eersteklasser na een kwartier op voorsprong. John Stuyt maakte er hierna 0-2 van. Een benutte penalty van Peter Bergman (Wim Lentz had Jan van Harskamp neergelegd) bete kende al snel in de tweede helft 1-2. Ter Leede probeerde hierna van alles, maar de 1-2 bleef ge handhaafd. Ritme Bandstad Sport-SVPTT 0-5 Randstad Sport had een off-day. De ploeg keek al binnen vier mi nuten tegen een 0-2 achterstand aan. Nadien ging het elftal van Frans van der Zeeuw wel beter draaien, maar de ploeg miste dui delijk ritme. In het laatste kwar tier moest doelman Arend v.d. Oever nog driemaal de gang naar het net maken. Kees Zuyder- duyn en Gerrit van Loenen lieten goede Voorschotense kansen on benut. SVLV-SDVP 4-2 Het met vier invallers spelende SVLV keek bij de rust tegen een 0-2 achterstand aan, maar her stelde zich hierna erg goed. Bin nen twee minuten was het elftal van Johan van de Berg via Peter Tegelaar en Randy Richards op 2-2 gekomen. Hans van Gils (van 35 meter) en Peter Tegelaar be zorgden hun ploeg hierna de overwinning: 4-2. DWO-SJZ 2-1 De Zoeterwoudenaars gingen ver diend onderuit tegen de ploeg uit Zoetermeer. In het eerste part werd de ploeg naar een 1-0 ach terstand gespeeld. Vijftien minu ten voor het einde kwam SJZ via Wim Bos op gelijke hoogte. Ie dereen wachtte hierna op verlen ging, maar die bleef uit nu Ron van Deth een hard schot niet on der controle kreeg en de DWO- spits van dichtbij kon intikken: 2-1. VTL-Celeritas 3-3 (Celeritas w.n.s.) Het elftal van Mat Kantebeen (die ontbrak omdat hij met zijn school vakantie viert) kwam al snel met 0-1 achter. Jan ten Bosch zorgde hierna voor de ge lijkmaker, maar nog voor de pau ze kwam Celeritas op 1-2. Op nieuw twee doelpunten van Jan ten Bosch bracht VTL in de tweede helft op voorsprong. Ce leritas kwam echter alsnog naast de thuisploeg. Die stand bleef in de verlenging onaangetast. Cele ritas benutte hierna vier straf schoppen, terwijl VTL driemaal raakschoot. Foreholte-Soccer Boys 4-1 De Voorhouters hadden een 'mak kie' aan Soccer Boys, dat Fore- holte geen moment in de proble men kon brengen. Piet Ruigrok opende de score, waarna Loek van Kesteren er 2-0 van maakte. Soccer Boys kwam nog even te rug (2-1), maar Max Bleijswijk en Cees van der Lans breidden de stand uit tot 4-1. Jan ten Bosch (r) scoort één vc pen toch uit de bekercompetitii i zijn drie treffers tegen Celeritas, i r VTL viel na het nemen van strafschop- (foto Holvast) Katwijkers Guidi van der Bent (midden) en Wim Guyt 2 vechten een dubbelslag uit met Pierre van Gemerden (onder) en Cees Ruys. Koos Haneveld houdt een oogje in het zeil. (foto Holvast) Nadat Sieto Schalkers yoor de Racing en Wim Guyt 2 en Amerik van Duivenvoorden voor rust kansen hadden laten liggen, drukte Katwijk in de twaalfde minuut na de pauze het overwicht in cijfers uit. Een voorzet van Van Duivenvoorden werd door de als libero opgestelde Cees Ruis ach ter zijn eigen doelman Ron Sinteur gewerkt. Ruud Boendermaker kon al snel weer voor 1—1 zorgen, maar Katwijk zat niet bij de pakken neer. Het offensief werd voortgezet en dat resulteerde in een schot van Van Duivenvoorden op de paal, de juist neergehaalde Floor Schaap had net niet de gelegenheid om de rebound te verzilveren waarna RCL uitbrak. In plaats van 2—1 werd het nog geen dertig seconden later 1-2 door de rake afstandsknal van Eric van Doeselaar. Vijf minu ten later bracht Pierre van Gemerden RCL op een veilige 1-3 voorsprong. De goal van Wim Guyt 2 pal voor tijd telde alleen voor de statistici. KATWIJK - Quick Boys is tegen AWC de eerste bekerronde zonder problemen doorgekomen, maar daar is dan ook echt alles mee ge zegd. De Katwijkers wonnen voor krap vierhonderd toeschouwers de saaie ontmoeting uiterst magertjes met 1-0. De wegblijvers in Katwijk hebben De gasten, met op het middenveld achteraf gelijk gekregen. De op komst was slecht omdat de en treeprijzen, door de KNVB vast gesteld op 6,7V2 en 10 gulden, op aandringen van AWC gehand haafd bleef. De reglementen la ten bij een duel tussen twee ama teurclubs ruimte om de prijs te verlagen, maar AWC, blijkbaar uit op geldelijk gewin, wilde al leen tot een verlaging overgaan als Quick Boys een som van tweeduizend gulden garandeer de. Het bestuur van Quick Boys weigerde hierop in te gaan met als gevolg dat vele honderden Katwijkers de warme kachel ver kozen boven het winderige Nieuw Zuid. En gelijk hadden ze, want wat Quick Boys tegen de zondag tweedeklasser uit Wychen pres teerde was bar slecht. AWC deed het voor de opponent zo duide lijk in zijn broek, dat een mooi aanvallend en open bekerduel al bij voorbaat onmogelijk was. De hele ploeg trok zich terug voor het doel van keeper Jan Steeg en Quick Boys had zeer veel moeite deze vesting te slechten. De Kat wijkers vielen zonder overleg en fantasie aan en de Wychenaren konden vrij simpel standhouden. Alleen Sis Tu Pan en de opval lend actieve Mart van der Plas deden met de bal aan de voet wel eens iets origineels. enkele aardige spelers, kwamen in die eerste helft niet verder dan twee piepkleine countertjes waar de achterhoede van Quick Boys géén enkele moeite mee had. Uit het veldoverwicht dat de forma tie van Martin van Vianen had kwamen echter niet veel kansen voort. Alleen Floor van Duyn knalde een keer in kansrijke po sitie hoog over. Na een half uur spelen kwam de thuisploeg toch op voorsprong. Een knappe pass van Pan werd door Kees van Rooyen doorgeschoven naar de vrijstaande Mart van der Plas, die net voor keeper Jan Steeg de 1-0 in kon tikken. Enkele minu ten daarna kreeg Floor van Duyn een riante kans op 2-0, maar ook deze poging verdween in de dui nen. Ook Arie van Duyn liet een fraaie kans onbenut. Degenen die dachten dat Quick Boys met de straffe wind in de rug in de tweede helft het karwei wel zou klaren kwam bedrogen uit. AWC bleef uiterst laf opere ren en Quick Boys kon ondanks enkele mogelijkheden (Arie van Duyn en Johan Jonker) de score niet opvoeren. De meeste aan dacht trok scheidsrechter Mee- der die tijdens dit onvriendelijke en slaapverwekkende duel aan maar liefst vier spelers (o.a. Sis Tu Pan) een gele kaart voor moest houden. WILL MOERER Er werden direct al de nodige re kensommetjes gemaakt, nadat Heracles zich voortijdig had ver zekerd van plaatsing voor de vol gende ronde. Halverwege de eer ste helft was al niets meer dat wees in de richting van de voor mogelijk gehouden bekerstunt, omdat kort achter elkaar Henry Krüzen en John ter Mors door de Noordwijkse verdediging geen haarbreed in de weg was gelegd doelman Dortmundt van dicht bij te verschalken: 0-2. Het was alle partijen snel duidelijk dat Noordwijk noch Heracles enige winst aan het kleur- en smakeloze onderonsje over zou den houden. Als je van een ge middelde toegangsprijs uitgaat van vijf piek, zou de kasop- brengst een kleine vierduizend gulden hebben moeten bedra gen. Daarvan gaan de nodige procenten naar de belasting en de KNVB—heffing moet daar ook nog eens van af worden ge trokken. Voeg daarbij de onkos- tennota van de bezoekers. Bij Noordwijk weten ze inmiddels wel dat die altijd tegenvalt, wat voorzitter Leen Korbee in de pauze verleidde tot de opmer king dat amateurclubs meer ge baat zouden zijn bij een uitduel dan bij een thuisbeurt. Door de toegangsprijzen aan te passen aan de beurs van de sup porter, en die is minstens zo krap als die van het betaald voetbal maar wordt niet gesteund door de overheid, wordt een duel als Noordwijk-Heracles voor een breder publiek aantrekkelijk, al leen al omdat de kans op een ver rassing hier niet bij voorbaat hoeft worden uitgesloten. Ech ter, die stunt bleef achterwege. "Ongelooflijk" Noordwijk-trainer John Eelman sprak daar zijn ongeloof over uit. "Als we ooit de mogelijkheid hadden om een ronde verder te komen, dan was dat nu wel tegen Heracles. Volgende week tegen Nunspeet zullen we het veel zwaarder krijgen. Voetbal is ook felheid, agressie. En wat doe je zonder bal? Bij ons deden twee of drie man daar wat aan, verder niemand. Ongelooflik". Zijn Twentse collega Gerard So- mer merkte het gemis aan creati viteit op bij Noordwijk. "Verder is hun spelletje keurig verzorgd, alle spelers staan op de goede plaats". Dat de als 'betere lief hebbers' omschreven amateur- formatie slechts door het wanke le keeperswerk van ex-Gronin ger Johan Tukker voor rust kan sen op een tegentreffer behield, kon Heracles geen moment verontrusten. Leunend op de 0—2 bouwden de bezoekers slechts incidenteel aan een be hoorlijke aanval. Kloof Noordwijk probeerde zoveel mo gelijk aan te vallen, maar Geert Jan Bakker had met zijn indivi dualistische plannetjes niets in te brengen bij Rob Poell. En op de rechterflank moest Yvan Her mans ervaren dat de kloof tussen de afdeling en eerste divisie on overbrugbaar is, in zo'n korte tijd althans. Na rust meldde zich in zijn plaats de van een blessure herstelde Anton Maryt. De libero (Wendt schoof een linie op) werd in de tweede minuut op het verkeerde been gezet door Jan van Staa, die zich als een waardevol leermees ter heeft ontpopt binnen de Al melose ploeg. De oud-Utrechter rondde een één—twee combina tie met Krüzen af, al had Dick Dortmundt deze 0-3 moeten verhinderen. Niks "In de rust zei ik dat we een derde treffer nodig hadden om tegen deze amateurclub vrij-uit te kunnen gaan voetballen. Die goal hadden we snel, maar toch kwamen we nadien heel slecht uit de voeten, 't Was niks, terwijl je op zo'n moment toch het be taald voetbal een beetje moet verkopen", meende Somer. "Maar we waren gemakzuchtig. Dan kan je tegen die jongens aanpraten wat je wil, maar dat helpt niets". Het was voor de Twentenaren ('premie': delen in de recette..) dus gewoon een kwestie van overleven. Van Staa bood inval ler Dams nog een kans alleen voor Dortmundt. Voor Noord wijk heten gedurende de tweede helfl Van Hensbergen, Wendt en Klaas Vink kansen op een ere- treffer onbenut. De laatste deed dat vijf minuten voor tijd van elf meter af, nadat Tukker zijn door braak onreglementair had ge stuit. De strafschop verdween ruim naast. GERARD HAVERKAMP

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 15