c Ruim half miljoen bezuinigd Geen nieuwe drempels op Oegstgeester Terweeweg Vooral minder wegen- en groenonderhoud in Leiderdorp 'Geld voor Mauritssingel is er' Medische dienst Warmondse scholier met stiletto gestoken Man steelt en verzilvert honderden betaalkaarten Jongen (4) aangereden Stad en rand VRIJDAG 7 OKTOBER 1983 'Geef voorrang aan werklozen uit Leiderdorp' LEIDERDORP Leiderdorpse bedrijven moeten bij het ver vullen van vacatures voorrang geven aan Leiderdorpse werk lozen. B en W van Leiderdorp schrijven dat in de begroting 1984. Nog voor de behandeling van de begroting in de gemeenteraad willen B en W gaan praten met de ondernemers, die verenigd zijn in middenstandsvereni gingen en de nieuwe Onderne mers Vereniging Leiderdorp. Behalve het vervullen van vaca tures door Leiderdorpse werk lozen willen B en W ook afspra ken maken met het bedrijfsle ven over arbeidstijdverkorting en het in dienst schoolverlaters. 'Paraatheid brandweer in het weekeinde moet beter' LEIDERDORP - Er moet in het weekeinde altijd een groep brandweerlieden paraat zijn, zodat er bij brand voldoende mensen zijn om ook te gaan blussen. B en W van Leider dorp schrijven dat in de toe lichting op de begroting 1984. "Het gebeurt wel eens dat er een aantal mensen tegelijk weg is in het weekeinde. Met een pi ketdienst willen we dat voor komen", aldus burgemeester Van der Have. Volgend jaar zal ook het nieuwe regionale oefenterrein van de brandweer op de Kleine Zand- put in gebruik worden geno men. Op dat terrein, waar en kele kleine gebouwtjes komen, gaan de regionale brandweer korpsen regelmatig oefenen. LEIDERDORP - Zo'n 575.000 gulden hebben B en W van Leiderdorp bezuinigd voor volgend jaar. De be zuinigingen, vooral op onderhoud van wegen en groen en op personeel, waren nodig om de begroting sluitend te krijgen. Dat blijkt uit de begroting 1984 die gistermiddag werd gepresenteerd door B en W van Leiderdorp. Vergeleken met vorig jaar zijn vooral de kosten van de bij standsuitkeringen (een gemeen te betaalt tien procent van de uit kering) fors gestegen met 120.000 gulden. Ook de automatisering die de gemeente Leiderdorp wil doorvoeren kost volgend jaar veel geld (zo'n 185.000 gulden), maar levert op den duur door be sparing op personeelskosten geld op. De toelichting op de begroting 1984 is in vergelijking met voor gaande jaren zeer summier. B en W geven in feite niet meer dan de stand van zaken van dit moment weer. Aanzetten tot nieuw beleid worden niet gegeven. Dat is ook logisch want dit jaar heeft de gemeenteraad van Lei derdorp besloten de beleidsplan ning weer van stal te halen. In het kort komt dat hierop neer. Alle gemeenteraadsleden krijgen een lijst met bestaande en nieu we projecten. Ieder project er zijn er ruim 190 - worden ge waardeerd met een cijfer van nul tot negen. Op die manier wordt aangegeven waar bezuinigd moet worden volgens de raadsle den, die zelf ook nieuwe projec ten konden aanmelden voor de lijst. De totale optelsom moet ge lijk blijven: als een raadslid vindt dat er bijvoorbeeld een kinder dagverblijf moet komen dat 100.000 gulden kost, moet dat zelfde raadslid aangegeven waar dat geld vandaan moet komen. Oud beleid wordt dus voor nieuw ingeruild. Het gevolg is dat de gistermiddag verschenen begroting weinig nieuw beleid bevat, behalve de bezuinigingen. Het komend jaar zal vooral fors worden bezuinigd op het onderhoud van wegen en groen. Niet op alle posten overi gens, want bijvoorbeeld de slo ten zijn al jaren - in het kader van de bezuinigingen - niet uit gebaggerd en dat moet komend jaar wel gebeuren. Ook op de personeelskosten wordt flink bezuinigd. Jaarlijks wilde de gemeente Leiderdorp een procent minder uitgeven aan personeelslasten, maar dat be drag is al overschreden. Volgend jaar verdwijnen zeer waarschijn lijk vier hoge functies bij de afde ling gemeentewerken. In plaats daarvan worden één of meer schoolverlaters aangetrokken. De financiële situatie van de ge meente Leiderdorp is niet slecht. Er kan zelfs volgend jaar een flink overschot komen als de grond voor de meubelshowroom wordt verkocht en de nieuwe fi nanciële verhoudingswet in 1984 wordt ingevoerd. Met beide voordelen is voorlopig geen re kening gehouden in de begro ting. Het komend jaar zal een begin wor den gemaakt met de zandwin ning in het toekomstig recreatie gebied 'De Does'. Dat zand wordt opgespoten in de toekom stige nieuwbouwwijken Buiten hof-Midden en -West. De ver wachting is dat in 1985 met de woningbouw in die gebieden kan worden begonnen. De inrichting van het recreatiege bied 'De Does' zal nog wel enige jaren duren. Met behulp van puin en grofvuil dat in het gebied wordt gestort zal een terrein met heuvels tot tien meter hoog ont staan. Ook zal er een waterplas komen. Het gebied is bedoeld door dagjesmensen. r De reinigingsrechten in Leiderdorp (voor het ophalen van huisvuil) worden volgend jaar met negen procent verhoogd. Die extra verhoging willen B en W voor een deel gebruiken om de Mauritssingel te verlengen. (Foto Holvast). LEIDERDORP - Voor de ver lenging van de Leiderdorpse Mauritssingel is geld beschik baar. In april 1984 kunnen de werkzaamheden aanvangen. Een groot deel van de verho ging van reinigingsrechten (voor het ophalen van vuil) zal worden gebruikt voor het fi nancieren van de weg. Ook zal door automatisering op het ge meentehuis geld vrijkomen wat kan worden benut. Dat blijkt uit de toelichting op de begroting 1984. Voor de aanleg van het nieuwe stuk weg is in totaal zo'n 4,5 miljoen gulden nodig. Een deel van dat bedrag (zo'n 1,8 mil joen gulden) is al uitgegeven voor bijvoorbeeld het aanko pen van de benodigde grond. In eerste instantie zou de provin cie Zuid-Holland 75 procent van de kosten dragen. Maar Gedeputeerde Staten hebben onlangs besloten pas na 1992 over te gaan tot betaling. Tot die tijd zal de gemeente Lei derdorp het geld moeten le nen. De rentelast bedraagt per jaar een paar honderdduizend gulden. Hoeveel dat precies gaat worden moet nog worden uitgerekend. De reinigingsrechten gaan vol gend jaar met negen procent omhoog, terwijl voor de andere gemeentelijke tarieven en be lastingen een stijging van twee procent is aangehouden. Die extra zeven procent, zo'n 70.000 gulden, kan worden ge bruikt voor de verlenging van de Mauritssingel. Ook het geld dat de gemeente Leiderdorp bespaart door het overdragen van het onderhoud van de par keergarage onder het winkel centrum 'Winkelhof (62.000 gulden) kan zo worden aange wend. Het restant van het be nodigde geld komt beschik baar door de automatisering die binnenkort wordt doorge voerd. Overigens is het nog niet zeker dat deze posten ook daadwer kelijk benut worden voor de fi nanciering van de aanleg. "Ik heb zo willen laten zien dat er nog best muziek zit in de be groting", aldus wethouder Be- zemer (financiën). Vooral de WD en de PPR lieten zich eni ge tijd geleden nogal aarzelend uit over de Mauritssingel. De twee partijen vreesden dat het benodigde geld niet zou kun nen worden gevonden. VRIJDAG Leiden Lokhorstkerk - Pieterskerkstraat 1, le zing 'Bij Mattheüs, een belastingin- spekteur' door D.Jan Bruijn uit Was senaar, 20 uur. Lutherse kerk - Hooglandsekerkgracht, kerkmuziekavond in het teken van de liederen van Maarten Luther, 20 uur. Filmhuis LVC - film 'Met jouw tanden in mijn nek' van Polanski, 20 en 22.15 Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, film 'Le Lit' van Marion Hansel, 20 en 22.15 uur. Schouwburg - Chris Hinze Combina tion, 20.15 uur. Stadsgehoorzaal - Residentie-Orkest o.l.v. Heinz Wallberg, 20.15 uur. Lak-Theater - Lak-drama met 'De Open Baring', 20.30 uur. Pieterskerk - concert door Vera Verzij den, mezzo-sopraan, Wim van der Reijden, orgel. LVC - swingavond, m.m.v. de Leidse groep Stormchild. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, vrouwenavond, 21-1 ZATERDAG Leiden Aula Valkenierschool - Valkenpad, bin go-avond The Little Stars, 19.30 uur. Basisschool De Burggraaf - Oppen- heimstraat, viering opening van de school, 10 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, film 'Le Lit' van Marion Hansel, 20 en 22.15 uur. Filmhuis LVC - film 'Met jouw tanden in mijn nek' van Polanski, 20 en 22.15 Lak-Theater - Lak-drama met 'De Open Baring', 20.30 uur. Holiday Inn - optreden van Pia Beek, 21 LVC - pop show, 21 uur. Jazzzolder Hot House - Breestraat 66, opted^n 'J. Tans and his rockets', 22 Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - an tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht -79, café avond, 21-1 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, disco, 22-2 uur. NVSH trefcentrum - Rapenburg 48, open soos, vanaf.22 uur, tel. 149987. bejaardenhuis verbouwd tot appartementen LEIDERDORP - Het gebouw van bejaardencentrum 'De Dillen burg' zal na verhuizing van de huidige bewoners naar het nieu we gebouw in Buitenhof, ver bouwd worden tot twee- en drie- kamer appartementen. Deze week werd het gebouw verkocht aan de Verenigde Bouwbedrij ven Van der Heijden uit Woer den, die ook de bewoners zijn van het nieuwe bejaardencen trum. "Indien de gemeenteraad aan staande maandag met de ver koop akkoord gaat, zal er direct een architect aan de gang gaan om de plannen uit te werken. Nog voor 1 november kan dan de bouwvergunning worden aange vraagd", aldus H. Barth, namens de nieuwe eigenaar. "Omdat we op geen enkele vorm van subsi die aanspraak kunnen maken, worden het koop-appartemen ten. We denken met name voor de iets oudere echtparen, die nadat de kinderen uit huis zijn gegaan kleiner willen gaan wonen. Maar bewoning is ook heel goed moge lijk voor alleenstaanden". Ook J. van der Windt, secretaris van de Interkerkelijke Stichting voor Bejaardenverzorging, toont zich tevreden over het bereikte akkoord met Van der Heijden. "Er is langdurig onderhandeld en nu kunnen we ons gaan voor bereiden op de verhuizing naar de nieuwe Dillenburg, die al eind november zal plaatshebben. Het bouwschema is aangepast om de bouw twee maanden eerder te kunnen opleveren. En dat is ge- lukt. OEGSTGEEST - Er zal over eni ge tijd niet meer geparkeerd kunnen worden door vrachtau to's en autobussen op de rijbaan van de President Kennedylaan. Dat besloot de raadscommissie verkeer en vervoer gisteravond. De voertuigen zullen in het ver volg gedurende het hele jaar op het parkeerterrein aan de Vos- cuyl staan. De 'verhuizing' is noodzakelijk, omdat de brede voertuigen voor al in de avond- en nachturen een ernstig obstakel vormden voor het overige verkeer. VOORSCHOTEN - Twee Voor schotenaren (17 en 18 jaar oud) zijn aangehouden wegens het stelen en helen van een gestolen auto. De rijkspolitie vond giste ren een auto die een week eerder was gestolen. Via getuigen verklaringen kon de 18-jarige Voorschotenaar die de auto op dat moment in zijn bezit had worden aangehouden. Hij had de auto gekocht van een 17-jarige plaatsgenoot die hem had gesto len. De dief werd later op de dag in een andere, ook gestolen auto aangehouden. WARMOND/OEGSTGEEST Een stevige spijkerbroek voor kwam gistermorgen dat een 14- jarige Warmondse scholier een forse steekwond opliep. De jon gen fietste op de Herenweg rich ting Oegstgeest op weg naar school. Hij Werd aangereden door een jongen van een jaar of vijftien. Toen hij vroeg of die niet kon uitkijken trok de nog onbe kendejongen een stiletto en stak naar het dijbeen van de scholier. Het mes kwam precies op de naad van de spijkerbroek. Daar om was het resultaat slechts een kleine wond. De Warmondse scholier fietste daarna door naar Oegstgeest waar hij met een vriendje had af gesproken op de President Ken nedylaan. Hij werd echter ach terna gezeten door de messen trekker die inmiddels verster king had gekregen van een jon gen van ongeveer dezelfde leef tijd. Op de Kennedylaan werd de schooltas van de 14-jarige War- monder afgepakt en geheel over hoop gehaald. Ook werd hem on der bedreiging met een boksbeu gel vijftien gulden afhandig ge maakt. De jongen ging daarna geheel overstuur terug naar huis. Later op de ochtend werd aangifte gedaan bij de rijkspolitie, die in middels met een onderzoek is begonnen. De rijkspolitie van Warmond verzoekt getuigen die iets van beide voorvallen hebben gezien contact op te nemen, tel. 02522-19029. ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za 8 uur tot zo 8 uur: H. de Jong, Noord- eindsplein 4a, tel. 123752; spreekuur 12 en 17 uur. zo 8 uur tot 24 uur: S. Kooyman, Noord- eindsplein 2a, tel. 122268; spreekuur 12 en 17 uur. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwijk, Professorenwijk, de Waard: za 8 uur tot zo 8 uur: A. v. Luyk, Was- straat 2a, tel. 122522; spreekuur vlgs afspraak. zo 8 uur tot 24 uur: F. Lahr, Zoeter- woudse Singel 11, tel. 120347; spreek uur vlgs afspraak. Wijk. 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid- za 8 uur tot zo 8 uur: J.H. Pleiter, Fruin- laan 11, tel. 131337; spreekuur vlgs af spraak. zo 8 uur tot 24 uur: E. Simons, Kennedy laan 24, tel. 142290; spreekuur 12 en 17 uur. Voor de praktijk van Groeneveld, R. v Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, v Tol, Verhage en Zwijnenburg: J. Reinders, Gerard Brandtstraat 29, tel. 760947; spreekuur 11-11.30 uur aan Leiderdorp S.P. Ouwerkerk, Loevestein 40, tel. 891037; za en zo spreekuur van 12.30- 13 uur op Florijn 10, tel. 891000. Oegstgeest J.W. de Haan, Oranjelaan 26, tel. 170605. Voorschoten za, J. Baars, R. Wagnerlaan 63, tel. 2520; zo-, W. van Dam, Palestinalaan 29, tel. 3960. Warmond F. Walenkamp, Dorpsstraat 45, tel. 01711-10030. Wel een voetgangersoversteekplaats op de Oegstgeester Terweeweg, maar geen drempel ter hoogte van de daar gelegen school. B en W vinden dat een verkeersdrempel een te dure oplossing is voor "een te klein probleem". (Foto Holvast). OEGSTGEEST - Er komen op de Oegstgeester Ter weeweg voorlopig geen nieuwe verkeersdrempels. Dit werd gisteravond duidelijk tijdens een vergade ring van de Oegstgeester raads-commissie voor ver keer en vervoer. Ondanks het feit dat een ruime meerderheid van de commissie zich voorstander toonde, liet burgemees ter Scheenstra namens het college weten de drem pels vanwege de hoge kosten niet te zullen aanleg gen. Scheenstra: "Een verhoogde kruising kost tien duizenden guldens. Dat bedrag vind ik te hoog voor een te klein probleem". De uitgebreide discussie over de verkeersophogingen kwam naar voren nadat de klaaroverdienst van de openbare Terweeschool om een zebrapad en andere verkeersremmende maatregelen had gevraagd. Hoewel besloten werd deze voetgangersoversteek plaats binnenkort aan te leggen, konden én de klaar- overmoeders én de meeste commissieleden zich niet geheel neerleggen bij het besluit van B en W de verkeersdrempels buiten beschouwing te laten. Zij vinden de drempels noodzakelijk om de snelheden op de Terweeweg te verminderen. Vooral commissielid Westerduin was het niet eens met het college. "Een zebrapad alleen garandeert nog niet dat de snelheid wordt teruggebracht. Dit gebeurt wel bij drempels", zo meende hij. Wester duin wees daarbij op de reeds aangelegde ophoging op de kruising Emmalaan/Terweeweg. "Er is sinds dien geen enkel ongeluk gebeurd. Daarom is zo'n verkeersdrempel een uitstekende maatregel", aldus Westerduin. Ook de raadsleden Wuisman (D'66) en Haasnoot (PvdA) vonden een gecombineerde opho ging en zebra een betere oplossing voor het over- steekprobleem van de schoolgaande jeugd. WASSENAAR - Een 45-jarige Wassenaarder is afgelopen woensdag aangehouden wegens het stalen en verzilveren van honderden girobetaalkaarten en bankcheques ter waarde van ze ker 15.000 gulden. De man stal die kaarten al sinds 1978 uit brie venbussen van Wassenaarse wo ningen. Zonder grote problemen en zonder het tonen van enig pasje of ander legitimatiebewijs wisselde de man de kaarten in bij winkeliers. "Als je ziet hoe makkelijk dat ging dan schieten de tranen in je ogen", vertelde een woordvoer der van de gemeentepolitie Was senaar vanochtend. De man kon worden aangehouden door de oplettendheid van een Leidse winkelbediende. Toen die er echter kwam dat de man niet diegene was die op de be taalkaart vermeld stond, gaf hij een uitstekend signalement en een beschrijving van zijn auto. Een Wassenaarse rechercheur op weg naar zijn werk zag de man in zijn auto en hield hem aan. De Wassenaarder heeft bekend en is voorgeleid justitie. Bij het onderzoek heeft de Wasse naarse politie assistentie gehad van de postale recherche. VOORSCHOTEN - Een vierjarige jongen is gistermiddag licht ge wond geraakt toen hij werd aan gereden door een bromfietser na bij de Prinses Margrietlaan in Voorschoten. De jongen stond te wachten bij de oversteekplaats totdat het licht op groen ging. Toen dat gebeur de stak hij over en werd aangere den door een 19-jarige bromfiet ser uit Rijnsburg die het rode licht niet had gezien. De kleuter werd met schaafwonden over z'n hele lichaam en een hersen schudding ter observatie opge nomen in het Leidschendamse ziekenhuis Antoniushove. Noord: J. Paulides, v. Z. v. Nijevelt- straat 42, tel. 14561; zuid: R. van Nie- kerk, van Polanenpark 92, tel. 19014. APOTHEKEN De avond- nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van: vrijdag 7 okt tot 14 okt door: Apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 120136; Apotheek Voorschoten, Leidsweg 66, Voorschoten, tel. 01717-2525. de officier van DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder 220513. H. Vestjens, Rijn en Schiekade 23, tel. 144323. Oegstgeest R.J.W. Duyn, Pres. Kennedylaan 260, tel. 153266. Voorschoten C. Westgeest, Leidseweg 560, tel. 768616. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno- H.A.J. Breuer. Floxlaan 1, Oegstgeest, tel. 155176; spreekuur 13 uur. WIJKVERPLEGING Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noor den van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. Kruisgebouw, Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13- 14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30, uur. Oegstgeest Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Pannekoeken Scouting Oegstgeest houdt mor gen weer haar jaarlijkse panne koeken-instuif in het Gemeente centrum aan de Lijtweg. Tussen twaalf en zeven uur kunnen er pannekoeken en soep worden gegeten. Het is voor de vijftien de maal dat Scouting Oegst geest een dergelijk evenement organiseert. Schilders De Zoeterwoudse schildersver eniging 'De Kameleon' betrekt morgen officieel de nieuwe huisvesting 'Het Buitenbeentje' aan de Van Banningstraat. Wet houder Graniewski-Wijnands verricht de openingshandeling om elf uur. Tot drie uur is dan werk te bezichtigen van leden van de schildersvereniging. LEI DSC H DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgeversmaatschappij Een Sleuteltje opgeven Leidsch Dagblad B V 071-143545. Telefoon 071-144941 Geen krant ontvangen tel 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorging na 19 30 u Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen Restitutie is met toegestaan Indien éen maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt automatische verlenging Maandabonnement 20,59 (Autom betaling) Losse nummers f 0.85 Directie: G. Koopman Adj dir N Quakernaat Hoofdredacteur: Drs. J. W. E. Metselaar Adj. Hoofdredacteur: J. Kroon (stad) B W T Jungman (plv) H I. J. Veldhuizen (regio) A van Leeuwen Plv Alg redactie J M J Post J Ruygrok-Hoogeveen (plv) P. J de Tombe (sport) A van Kaam (plv) W C H Schrama (feature) tel. 071-144941. tst 219 Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn, Brussel, Londen, Parijs, Washington, Beiroet, Rome, Madrid, Mexico en Wenen

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 2