Vakantiegeld toch beperken Eigen oven voor chemisch afval C Gevaar banenverlies voor dienstverlening J Acties bij politie als salariskorting doorgaat 'Kankerpatiënt krijgt weinig steun huisarts' Dienstenbond FNV wil opnieuw onderhandelen: CNV: laat werknemer delen in de winst 'Meer vrouwelijk personeel in gevangenis' ^3 MAANDAG 19 SEPTEMBER 1983 UTRECHT (ANP) - De Nederlandse politiebond (NPB) bereidt acties voor het geval de aangekondigde korting van 3,5 procent op de ambtenarensalarissen doorgaat. Ook de algemeen christe lijke politiebond voorziet acties als het overleg met minister Rietkerk (binnenlandse zaken) over de salariskorting mislukt. De NPB zal eind deze maand een definitieve beslissing nemen over de door het bestuur in verschillende nota's neergelegde actieplannen. Volgens NPB-voorzitter is de onrust onder de le den groot. "Het is eigenlijk voor het eerst dat er door de politie zo openlijk over stakingen en harde acties wordt gepraat", zei hij. Een algemene staking noemde hij overigens uitgesloten: er mogen geen slachtoffers valen. Wel wordt gedacht aan langdurige stipt heidsacties en werkonderbrekingen waarbij de politie alleen het allernoodzakelijkste werk doet. Als het even kan wil de NPB zijn acties coördineren met die van de ambtenarenbond Abva/Kabo en de Vervoersbond FNV. De NPB gaat binnenkort ook overleggen met de ACP, de christelij ke politiebond. ACP-voorzitter H. Teeuwen zei desgevraagd, dat ook binnen zijn organisatie de spanning groot is en dat de roep om acties toe neemt. Aan een staking wordt daarbij echter niet gedacht. TILBURG (ANP) - Kankerpatiën ten ondervinden weinig steun van hun huisarts en, in een zie kenhuis, van de verpleging. Een onderzoek van het instituut voor sociaal-wetenschappelijk onder zoek in Tilburg in opdracht van het Koningin Wilhelmina Fonds wees uit, dat slechts een derde van de ondervraagde kankerpa tiënten belangrijke steun onder vond van de huisarts. In het zie kenhuis ervaren de patiënten weinig steun van de verpleging. Wel zei de helft belangrijke steun van de specialist te hebben ge kregen. Uit het onderzoek kwam naar vo ren, dat de kankerpatiënten vooral (veel) meer willen weten over het ontstaan van hun ziekte, de (mogelijke) gevolgen, het ver loop van de ziekte, de (mogelij ke) resultaten en bijverschijnse len van de behandeling. Drie kwart van de patiënten is boven dien bang, dat de ziekte terug keert. Hoewel de angst en onzekerheid vooral betrekking hebben op de Binnenland ziekte en behandeling kan de kankerpatiënt voor steun maar voor een deel terecht bij de medi sche wereld, aldus de onderzoe kers. De belangrijkste steunfi- guur voor tachtig tot negentig procent van de patiënten is zijn of haar partner. Kritiek Ongeveer zeventig vertegenwoor digers van universiteiten, kan kercentra en andere instellingen en organisaties op het gebied van kankerbestrijding en -onderzoek hebben forse kritiek geleverd op het recente advies van de Raad van Advies voor het Weten schapsbeleid (RAWB) over prio riteiten in het gezondheidson derzoek. In een brief aan de mi nisters Deetman (onderwijs en wetenschappen) en Brinkman (WVC) noemen ze de aanbevelin gen van de RAWB voor wat het kankeronderzoek betreft "verou derd, slecht onderbouwd en - ze ker wat de maatschappelijke prioriteitsafwegingen betreft - tendentieus". De RAWB vindt, dat er minder geld aan kankeronderzoek moet worden uitgegeven (nu 120 mil joen gulden) en dat de kwaliteit van dit onderzoek sterk achter blijft bij wat men gezien de tot nu toe beschikbaar gestelde mid delen zou mogen verwachten. De briefschrijvers verwijten de RAWB, dat hij bij zijn evaluatie is uitgegaan van onderzoek uit de periode 1974-1978, terwijl het kankeronderzoek zich juist in de afgelopen vijf zes jaar storm achtig heeft ontwikkeld. Ook verder baseert de raad zijn oor deel volgens hen op te kort schie tende gegevens. HILVERSUM (ANP) - De dienstenbond FNV is bereid opnieuw met de werkgevers te onderhandelen over de hoogte van de vakantietoeslag voor personeel bij de om roep, ziekenfondsen en bedrijfsverenigingen. Minister De Koning (sociale zaken) moet dan wel terugkomen op zijn besluit dit personeel trendvolger te maken. Voorzitter F. Thomasson zei zater dag voor de VARA-radio dat de dienstenbond bereid is, alsnog een half procent vakantietoeslag in te leveren en de maximum toeslag op 5600 gulden te stellen. De bond wil met de werkgevers praten over de wijze waarop dit geld moet worden aangewend. Volgens de reeds afgesloten cao's voor de drie bedrijfstakken (sa men 25.000 werknemers) be draagt de vakantietoeslag 8 pro cent en wordt afgezien van aftop ping. Dat was voor De Koning aanleiding de drie groepen onder te brengen bij de trendvolgers. GARDEREN (GPD) - In zijn toe spraak tot de Bondsraad van de Hout- en Bouwbond CNV lan ceerde voorzitter Van Comme nce een regeling waarbij werkne mers meedelen in de winst van de onderneming waarin zij werken. Dat bedrijven weer winst maken, valt volgens hem af te leiden uit jaarverslagen, halQaar- en kwartaalcijfers van ondernemingen. Die winst wordt bereikt omdat werknemers loon hebben ingeleverd en op andere wijze offers hebben gebracht, al dus Van Commenee. Werknemers bij winstgevende be drijven moeten volgens het plan aandelen ontvangen. 'Daarmee zou het vermogen van de onder nemingen toenemen en automa tisch de macht van de banken in de ondernemingen worden te ruggedrongen. Versterking van de positie van de ondernemin gen noemde Van Commenee van groot belang. „Ook als er econo misch betere tijden aanbreken is het niet de bedoeling dat we di rect weer gaan potverteren". WEERRAPPORTEN E «5 - temp. 3 .2 o 2 E E Amsterdam onbewolkt 14 n 7 De Bilt onbewolkt 15 li 8 Deelen onbewolkt 15 12 7 Eelde onbewolkt 13 11 6 Eindhoven half bew. 16 12 3 Den Helder licht bew. 15 14 10 Rotterdam licht bew. 15 12 7 Twente zwaar bew. 14 12 4 Vlissingen licht bew. 15 12 4 Zd.-Limburg motregen 16 12 2 Aberdeen licht bew. 15 10 02 Athene zwaar bew. 29 18 0 Barcelona onbewolkt 25 15 0 Berlijn zwaar bew. 18 14 0 Bordeaux mist 24 11 0 Frankfort regen 18 13 01 Genève onbewolkt 20 6 0 Helsinki zwaar bew. 16 12 02 Innsbruck licht bew. 19 8 0 Klagenfurt zwaar bew. 20 4 0 Kopenhagen zwaar bew. 14 13 08 Lissabon onbewolkt 26 15 0 Locarno onbewolkt 22 6 0 Londen zwaar bew. 18 11 2 Luxemburg regen 15 12 01 Madrid onbewolkt 31 15 0 Malaga onbewolkt 27 18 0 Mallorca licht bew. 28 13 0 Malta onbewolkt 27 17 0 München licht bew. 17 8 0 Nice onbewolkt 25 15 0 Oslo regenbui 15 7 4 Parijs motregen 20 12 3 Rome onbewolkt 26 12 0 Split onbewolkt 23 16 0 Stockholm regen 16 12 1 Wenen onbewolkt 19 9 0 Zürich mist 18 8 0 Casa Blanca zwaar bew. 25 21 0 Istanbul licht bew. 32 20 0 Tel-Aviv onbewolkt 29 20 0 Tunis licht bew. 27 15 0 De minister is van oordeel dat de arbeidsvoorwaarden bij de om roep, ziekenfondsen en bedrijfs verenigingen gelijke tred moeten houden met die in de collectieve sector (ambtenaren en trendvol gers), omdat de drie bedrijfstak ken met overheidsgeld worden gefinancierd. De Koning vindt dat in de drie ca o's niet zoals elders de hand is gehouden aan het bestemmen van een deel van de prijscom pensatie en de vakantietoeslag voor lastenverlichting. Dat komt in dit geval neer op terugdrin ging van het overheidstekort. De Koning zei zaterdag in een eer ste reactie het aanbod van de dienstenbond te waarderen. Hij ging echter niet zo ver toe te zeg gen dat hij zijn beslissing over het trendvolgerschap nu al te rugdraait. De minister wil eerst de resultaten afwachten van een gesprek dat hij op 4 oktober met de werkgevers en de bonden zal voeren. Dat overleg vindt plaats op aandrang van de Tweede Ka mer, die het niet met de beslis sing van De Koning eens is. De Koning's voorzichtige reactie is voor de Dienstenbond FNV aan leiding door te gaan met het, voorbereiden van acties tegen het besluit over het trendvolger schap, zo zei Thomasson. Nepbom bij paardenstal was protest van vrouwen DEN HAAG (ANP) - Een zich "het Vrouwenleger" noemen de groepering zegt verant woordelijk te zijn voor de gis teravond aan de Haagse poli tie doorgegeven bommel ding. Bij een urinoir in de omgeving van de Koninklij ke stallen trof de politie in derdaad een zak aan, die de explosieven opruimings dienst voor onderzoek heeft meegenomen. Het "Vrouwenleger" zegt in een vanmorgen vroeg in de brievenbus van het ANP ge stopt pamflet, dat Prinsjes dag zeker geen feestdag is voor vrouwen, "dit politiek beleid meer dan zat te zijn" en dat "de kapitalistische mannenpolitiek een politiek is die zeer slecht is voor vrou- Het "Vrouwenleger" eist in het pamflet onder meer het recht op een eigen inkomen voor vrouwen, dat de uitkeringen omhoog gaan, de kinderop vang wordt uitgebreid en dat de defensie wordt afgeschaft. De groepering heeft naar haar zeggen niet voor niets een urinoir in de residentie uitge kozen. "Een urinoir is als symbool van het mannenge- zeik in Den Haag in de lucht gevlogen", aldus het pamflet. MAASTRICHT - Prinses Juliana en Prins Bernhard hebben zaterdag een bezoek gebracht aan de internatio- nale luchtvaartshow op Maastricht-Airport, de nieuwe benaming voor luchthaven Zuid-Limburg. Met de show viert het vliegveld het gereedkomen van enkele miljoenenprojecten: een nieuwe verkeerstoren, een passagier sterminal met kantoren, een onderdak voor de Rijksluchtvaartdienst, luchlvaartpolitie en de vernieuwing van de start- en landingsbaan en de rolbanen. De luchtvaartshow heeft zaterdag 12.000 bezoekers getrokken. Dat was ver beneden de verwachting van hel organiserend comité, dat had gerekend op 150.000 bezoekers. Wellicht was het slechte weer in het weekeinde hier debet aan. Op de foto bekijken prinses Juliana en prins Bernhard, in gezelschap van Martin Schroder en diens echtgenote een Piper. DEN HAAG (ANP) - Als gevolg van het regeerakkoord is in de kwartaire sector (overheid en niet-commerciële dienstverle ning) tot 1986 een vermindering van 25.000 arbeidsplaatsen te verwachten. Eigenlijk zou de kwartaire sector tot 1987 echter moeten groeien met zo'n 30.000 arbeidsplaatsen. Dat blijkt uit het eindrapport van de Commis sie Harmonisdatie Ramingen Kwartaire sector, dat zaterdag is gepubliceerd. In de kwartaire sector werkt een een kwart van de Nederlandse beroepsbevolking: 1,5 miljoen mensen. Onder de sector vallen behalve de overheid dienstverle nende instellingen op het terrein van onder andere openbaar be stuur, onderwijs, gezonheids- zorg, maatschappelijke dienst verlening en openbaar t In het rapport stelt de i vast dat de ^estaande ramingen van personeelsbehoefte veelal al leen betrekking hebben op de beschikbare financiële midde len. Zij zijn niet gebaseerd op ex pliciete uitgangspunten voor het gebruik van voorzieningen. Lubbers: ontwikkelingshulp moet uit samenleving komen lingssamenwerking, minister De Koning, in zijn functie als minis ter van Antilliaanse zaken, oud minister-president P. de Jong en hulpbisschop De Kok van Utrecht. Lubbèrs verklaarde tot het inzicht te zijn gekomen, dat het mede gaat om vermenselijking van de samenleving in de samenwer king met de partners overzee. Oog hebben voor de naaste heeft mondiale dimensies gekregen, zei hij. Lubbers memoreerde hoe fruste- rend de feitelijke ontwikkeling van verarming en wapenwed loop kan werken op die samen werking. OEGSTGEEST (ANP) - "Meer en meer heb ik de overtuiging ge kregen, dat wat ontwikkelingssa menwerking betreft overheden voorwaarden moeten scheppen, maar dat het wezenlijke proces tot ontwikkeling uit die samenle ving zelf moet komen". Dat zei minister-president Lubbers zaterdagmiddag in Oegstgeest bij de opening van de centrale huisvesting van vier rooms-ka- tholieke organisaties op het ge bied van ontwikkelingshulp, missionaire activiteiten en vluchtelingenhulp. De opening van Duinzicht werd onder anderen bijgewoond door de minister Schoo van ontwikke- Volgens de commissie moeten per- soneelsramingen mede geba seerd worden op indicaties van de vraag naar voorzieningen die onder meer gemeten kan worden aan bij voorbeeld aantallen leer lingen, patiënten, bezoekers en rekening houdend met de bevol kingsontwikkeling (minder kin deren meer bejaarden bij voor beeld). Uitgaande van de ontwikkeling in het gebruik van voorzieningen en een gelijkblijvend dienstbe toon zou de personeelssterkte tot 1987 met zo'n 30.000 arbeids plaatsen kunnen toenèmen. Dat aantal is het saldo van een terug gang van het aantal arbeidsplaat sen in het onderwijs van 10.000 en een toeneming in de overige sectoren met 40.000. De commis sie gaat daarbij uit van een groei van ee procent per jaar tegen drie procent in voorgaande jaren. Globale becijferingen van de ge volgen van het regeerakkoord wijzen volgens de commissie op een te verwachten afneming van 25.000 arbeidsplaatsen tot 1986. Dat kan alleen als het dienstbe toon daalt of het gebruik van de voorzieningen wordt beperkt. SCHIPHOL (ANP) - Meer vrouwelijk perso neel in de strafinrichtingen zou de sfeer in deze inrichtingen een veel vriendelijker ka rakter kunnen geven en daarnaast de af stand tussen het leven daar en de maat schappij kunnen verkleinen. Daarom zou het wenselijk zijn dat ook in Nederland in de toekomst 25 tot 30 procent van het personeel in strafinrichtingen uit vrouwen bestaat. Dit heeft staatssecretaris Korte-Van Hemel van justitie zaterdagmiddag op Schiphol meegedeeld na haar aankomst uit Stock holm. Zij heeft op uitnodiging van de Zweedse directie voor het gevangeniswezen een bezoek van twee dagen aan dat land ge bracht. In Zweden werken veel meer vrouwen in ge vangenissen en andere strafinrichtingen dan in Nederland. In ons land bestaat slechts een tot twee procent van dit personeel uit vrou wen. "In de Zweedse gevangenissen is de in vloed van het vrouwelijk personeel duidelijk merkbaar. Ik denk dat het heel goed zou kunnen zijn, ook voor de sfeer in onze in richtingen, wanneer daar meer vrouwen zouden werken. Via wervingscampagnes zouden we vrouwen voor een baan bij het gevangeniswezen moeten interesseren en ze duidelijk maken dat het hier om goede ba nen gaat", aldus de staatssecretaris op Schiphol. Ook hoge functies binnen het gevangeniswe zen worden in Zweden veel meer door vrou wen vervuld dan in ons land het geval is. Zo is de directeur van de gevangenis in Stock holm, waar zich onder meer de afdeling voor zware criminelen bevindt, een vrouw. Vanaf 1986 gaat Nederland vrij wel alle chemisch afval zelf verwerken. In dat jaar krijgt het Afvalverwerkingsbedrijf Rijnmond (AVR) een nieuwe verbrandingsoven met een ca paciteit van 40.000 ton per jaar. Bij de inwerkingstelling van de draaitrommeloven zal nog slechts ongeveer 3 procent van het chemisch afval worden geëxporteerd. Op het ogenblik gaat 32 procent de grens over. Dat is het gevolg van de knelpunten met de ver werking in ons land en de lage tarieven in het buitenland, die mede worden veroorzaakt door overheidssubsidies. Het staat vast dat de tarieven die de AVR gaat berekenen interna tionaal concurrerend zullen zijn. Deze week maakte minister Win- semius (milieubeheer) bekend dat de AVR de nieuwe oven mag bouwen. De kosten van dit project bedragen 100 mil joen gulden. De verbrandings installatie ruimt het chemisch afval op, dat om commerciële en technische redenen niet voor hergebruik king komt. door Weert Schenk De AVR is er steeds vanuit ge gaan dat het de opdracht zou krijgen het chemisch afval van Nederland te verwerken. Zon der dat er ook maar enige ze kerheid was, investeerde de AVR, waarvan de gemeente Rotterdam de grootste aan deelhouder is, reeds drie mil joen gulden in de uitbreiding van de chemisch afdeling. He betrof hier een technische stu die. Dat gebeurde in april van het jaar, op het moment dat minis ter Winsemius tegen verslagge vers vertelde dat het bedrijfsle ven zelf het chemisch afval moest opruimen. De overheid wil wel een particulier verwer kingsbedrijf financieel op weg helpen, maar daarna moet het afgelopen zijn, aldus de be windsman. In dat verband noemde hij ook de AVR, waarin in het verle den vele miljoenen guldens zijn gestopt. „Daar doe ik niet aan mee", riep Winsemius. Hij geloofde dat een particulier be drijf ook zuiniger en efficiënter zou werken dan een overheids instelling. De minister dacht aan een groot bedrijf van naam, dat finan cieel gezond is, de milieubelan gen respecteert en dat over in ternationale contacten be schikt om op die manier even tuele problemen op te lossen. Direct na deze uitspraken riep hij bedrijven op om zich te melden voor de afvalverwer king. Bedrijven die hun eigen chemi caliën al verwerken of plannen daarvoor hadden klaarliggen, klopten in Den Haag aan: Af valstoffen Terminal Moerdijk, Hoogovens, Shell, Akzo en Pakhoed. De gemeente Rotter dam schreef de ogenschijnlijk kansloze AVR toch in. De directie van de AVR ver trouwde erop dat de minister zou inzien dat de AVR een goe de keus is. Men vond dat Win semius een risico nam als hij de verwerking van het giftig af val aan particulieren zou over laten. Een particulier bedrijf moet immers winst maken, maar kan ook failliet gaan. Een overheidsbedrijf heeft daar niets mee te maken. Gok Winsemius, die de afgelopen maanden uitgebreid overleg voerde met de ingeschreven bedrijven en ook advies inwon van externe adviseurs, is nu toch bij de AVR uitgekomen. De gok van de AVR-directie met drie mihoen gulden is ge- De toewijzing van de brandingsoven betekent de redding van de chemische af- dèling van de AVR. De huidige oven is verouderd en bijna ver sleten. De AVR kan nu niet alle chemisch afval accepteren. Niet alleen omdat de capaciteit onvoldoende is, maar ook om dat de oven niet geschikt is om alles te verbranden. Het is duidelijk dat de AVR-di rectie erg blij is met de toewij zing van de verbrandingsin stallatie. Directie-woordvoer der L. E. Chevalier noemt het ook niet meer dan terecht. „Wij houden ons al tien jaar bezig met het grootschalig verwer ken van chemisch afval. We hebben alle kennis en ervaring in huis. Een bedrijf als Hoogo vens kent alleen het eigen af val." Chevalier noemt het ook een groot voordeel dat de AVR be schikt over zeven roosterovens voor bedrijfs- en huishoudelijk afval. Die combinatie biedt volgens hem de mogelijkheid om efficiënt en goedkoop te werken. „We kunnen op het terrein alles uitsorteren, want niet alle chemisch afval moet in de draaitrommeloven. Een particulier bedrijf zou in dat geval weer voor transportkos ten komen te staan." De directie-woordvoerder ge looft dat Winsemius, net als ve le anderen, een verkeerd beeld van de AVR had. Dat is ont staan door de grote financiële moeilijkheden, waarin het be drijf in de jaren '70 verkeerde. Er werden grote verliezen gele den, omdat de hele zaak veel te groot was opgezet en de tarie ven veel te laag waren. In 1979 is een reddingsoperatie voltooid. Sindsdien zijn de be drijfsresultaten uitermate gun stig. „We bewijzen op dit mo ment dat een overheidsbedrijf wel degelijk efficiënt kan werken. Maar iedere keer blijkt weer dat we de oude last in de publiciteit moeilijk kun nen wegwerken." Opslagplaats Over de beheersvorm, de struc tuur, de exploitatie en de ver deelsleutel van de nieuwe ver brandingsoven moet nog wor den overlegd. Waarschijnlijk wordt een nieuwe NV opge richt, waarin behalve de AVR en het rijk ook het bedrijfsle ven deelneemt. Dan wordt ook bekeken of de opslagplaats van bepaalde soorten niet ver werkbaar chemisch afval ook onder de directie van de AVR zal vallen. Deze opslagplaats met een capa citeit van 230.000 ton voor de komende vijf jaar is bestemd voor afval waarvoor op dit mo ment nog geen verwerkings methode bestaat. Op initiatief van de toenmalige minister van milieuhygiëne, dr. L. Gin jaar, zijn diverse commissies al geruime tijd bezig met het for muleren van de eisen waaraan de opslagplaats moet voldoen. Ook wordt gezocht naar een geschikte lokatie. Voordat deze commissies aan de slag gingen, hadden particulie re ondernemingen in de stich ting Induval al met grote te genzin een oplossing proberen te vinden voor het niet-ver- werkbare chemische afval. In 1976 lekte uit dat de stichting het afval in de zandgronden van Brabant wilde opslaan, weliswaar beschermd door een laag folie. Er kwamen veel protesten en niemand hoorde De kosten van een dergelijke op slagplaats worden geschat op 35 miljoen gulden. Over de lo katie is nog niets bekend. Het is duidelijk dat gemeentebe sturen niet staan te juichen om zo'n opslagplaats binnen te ha len. De Maasvlakte wordt de laatste tijd veel genoemd als mogelijke lokatie. Dat zou wel mooi aansluiten bij de nieuwe verbrandingsoven van de AVR. Hoewel zowel de verbrandingso ven als de opslagplaats veel la ter worden gerealiseerd dan oorspronkelijk de bedoeling was, ziet het er dan toch naar uit dat Nederland binnen niet al te lange tijd vrijwel geen chemisch afval meer expor teert. Dan wordt alleen nog het allergevaarlijkste en niet ver werkbare afval voor opslag naar de zoutmijnen in West- Duitsland gebracht. Ook op vergelijkbare posten in ons land zou den volgens de staatssecretaris meer vrou wen moeten komen. Tot nu toe zijn slechts enkele vrouwen in ons land werkzaam als adjunct-directeur van een strafinrichting. Vrouwen in ons land zouden volgens de staatssecretaris meer mogelijkheden moe ten krijgen om de directie-opleiding voor het gevangeniswezen te volgen. Zweden telt met 8 miljoen inwoners op dit mo ment bijna evenveel gedetineerden als Ne derland. Net als in ons land bestond in Zwe den het probleem van het druggebruik in ge vangenissen. Enige tijd geleden is daar ech ter een wet aangenomen die iedere gedeti neerde verplicht is dagelijks de urine in te leveren voor controle op druggebruik. HILVERSUM (ANP) - Een recent verkiezingsonderzoek wijst uit, dat D'66 het overgrote deel van haar kiezers verliest en na een korte ople ving in het afgelopen voorjaar weer weg zakt. In kamerzetels vertaald: er is een verlies van vier zetels (van zes naar twee zetels). Deze gegevens werden zaterdag bekend gemaakt in de VARA-radiouitzending 'In de rooie haan' en zijn gebaseerd op het Rooie Haan-interviewonderzoek (methode de Hond). Het onderzoek naar de ontwikkelingen van de politieke voorkeur gaf een stabilisatie te zien voor SGP, GPV, RPF en PPR. Deze partijen bleven in zetelaantal gelijk. Begin september was er - zo leren de resultaten van het onderzoek verlies ook voor het CDA (van 45 naar 40 zetels) en voor de CPN (van 3 naar 2 zetels). Winst boekten WD (van 36 naar 38 zetels), PvdA (van 47 naar 54 zetels) en PSP (van 3 naar 4 zetels). De EVP lijkt wat weg te zakken (verlies van de enige kamerzetel) en de Centrumpartij zou een zetel winnen. Een NIPO-cnqüete, die de TROS-radio zaterdag bekend maakte, sprak de resultaten van het Rooie Haan-interviewonderzoek op enkele pun ten tegen.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 7