Instelling Scylla moet veranderen LMHC toont geen ontzag voor Amsterdam Philidor-veste verandert in puinhoop Vlietwijk stuit bij debuut op nederlaag Forescate pas laat op winst tegen DSHC DO/ST Sport V- Stormkracht debutant Amstelveen onderschat door Leidse schakers PAGINA 14 LEIDEN - Bij het hoofdklasse team van het Leidse Philidor was aan de vooravond van de eerste ronde in de landelijke schaakcompetitie de stormbal al gehesen in verband met het ont breken van de steunpilaren Ad van den Berg en Piet Bakker. Maar dat de orkaan 'Amstelveen' zo'n geweldige kracht zou ont wikkelen, dat de Leidse vesten grotendeels in puinhopen zou den veranderen OV2-6V2 verlies), dat had geen enkele 'schakoloog' verwacht. Immers, de herfst is nog nauwelijks begonnen en Amstelveen was maar een debu tant, weliswaar op de transferzee versterkt met Manuel Bosboom (zevende bordspeler van VAS/ ASC I) en Albert Blees (kopman van MEMO I). Philidor had de vloedgolf van het geladen Am stelveen wellicht nog kunnen ke ren, als Nico Kuijf en Henk van Loon hun velden beter hadden verdedigd en RAG de Graaff, Lex Jongsma en in mindere ma te Joop Piket de stormkracht niet hadden onderschat. Ook landskampioen V/Rotterdam heeft de bui in Hilversum blijk baar niet zien hangen. Slechts gewapend met één grootmeester. Jan Timman, bleken de Maasste delingen niet bestand te zijn te gen de wolkbreuk van HSG (6V2- 3V2). Vooral niet, omdat uitgere kend Timman door Bert Enklaar werd weggespoeld. Bij de Rot terdammers brachten de beide ex-Philidorspelers Rinie Kuijf en Jeroen Piket als enigen hun schaapjes veilig op het droge. Kuijf veegde Paul Boersma van het bord, terwijl Piket de on weerswolken van Klaas Lands man met een torenoffe'r uiteen dreef en vervolgens de vijandelij ke koning midden op het bord in het zonnetje zette. Hans Kuijf stormde aan het tweede bord voor HSG, maar Fred van der Vliet hield stand: remise. Aanvankelijk was er voor Philidor in de strijd tegen Amstelveen geen vuiltje aan de lucht. Her man van Halderen, terug van weggeweest, bewees de finesses van de Franse verdediging nog zo goed te beheersen, dat Hel sloot niet verder kwam dan remi se. Ook Nico Kuijf zou een derge lijk resultaat behaald hebben, als hij zijn vredesduif (remiseaan bod) niet met-een slechte zet had weggestuurd: duif en twee pion nen sneuvelden: V2-IV2. Door da mes en torens op de d-lijn te rui len hielden Peter Gelpke en Pie- terse een te slap aftreksel van het Nimzo-Indisch over: remise en 1- 2. Het debacle van Nico Kuijf had voor Philidor een stormwaar- schuwing moeten zijn. Maar Lex Jongsma probeerde het toch met een pionoffer in een gelijke stand, zodat Peelen hem van het bord kon blazen. Ook RAG de Graaff lette met nog enige secon den voor twaalf even niet op en daar ging een stuk. Nog ging de storm niet luwen Integendeel, zoals Henk van Maaren onder vond. Hij probeerde Blees nog met een offer van twee stukken tegen een toren te stuiten, maar het ontstane eindspel bleek on houdbaar: 1-5. Joop Piket vocht voor wat hij waard was. maar in de tijdnood van Teeuwen han delde hij te snel: remise en een verloren match (IV2-5V2). De 18-jarige Wim de Kok. debutant in de hoofdklasse, vond als eer ste het goede recept: geduld. Ui terst subtiel ving hij de steeds zwakker wordende plaagstootjes van Los op om tenslotte in het toreneindspel winnend toe te slaan. Eindspelstudies zijn leuk om thuis op te lossen. Henk van Loon moest dat achter het bord doen. Hij vond de remiseweg niet, zodat Van Hulst op de 58e zet zijn dame ving. De 17-jarige Marcel Piket bracht Van Voort- huijsen met zijn spelletje 'ge duld' tot wanhoop. Pas op de 70e zet met twee pionnen achter zag de Amstelvener het nutteloze van 'verder stormen' in en gaf op: 3V2-6V2. 'Net niet' schijnt ook in dit seizoen de titel van de story van LSG 1/ Leiden in de eerste klasse A te worden. Was het in het afgelopen seizoen Amstelveen dat net voor de neus van de Leidenaars kam pioensgeschiedenis schreef, nu lijkt het erop. dat die rol voor het uit de hoofdklasse afgedaalde BSG/Bussum is weggelegd. Uit gerekend in de eerste ronde moest LSG naar het hol van de leeuw en uitgerekend die dag misten de Leidenaars hun hoofd rolspelers Henk van Putten en Charles Kuijpers. Weliswaar raakten de Bussummers hun topman Hans Bouwmeester aan de Koningsclub/Bergen (NH) kwijt en stopte De Ruiter, maar het vertoonde spel was toch net1 iets beter dan dat van LSG: 5V2- 4V2. Na een- slap aanvalletje te hebben afgeslagen was Joop Bakker snel heer en meester van het bord: 0- 1. Voor Kees van Zijp was de overheersende rol van het vijan delijke loperpaar te veel, terwijl Jorgen Henseler de kneepjes van de Franse verdediging niet ge heel bleek te kennen: 2-1 voor Bussum. Vanuit een slecht opge voerde Siciliaan kwam Ruud Mieremet nog goed weg: zijn te genspeler maakte een blunder, waarna de stukken van de LSG- er elkaar weer prima begrepen: 2-2. Hierna werd LSG enigszins zoek- gespeeld. Sikkel won wel een stuk, maar in tijdnood verspeel de hij zijn hele partij, terwijl Os- sewaarde wel zeer hardhandig van het toneel .werd gejaagd. Evenals Sikkel had ook Léon Konings last van het tijdnood duiveltje in een betere stand. Ook hij verloor de greep op het spel en 5-2. Dankzij Klaas Hagendijk veerde LSG weer op. Een prachtig staal tje schaakkunst: hij viel een stuk direct aan, nog een toren indirect en dreigde tevens mat: 5-3. Hoe wel hij het niet verwachtte, kreeg Wiebes in tijdnood het beste van het spel, maar een slim vijande lijk paard stopte nog net alles af: MAANDAG 1» SEPTEMBER 1983 remise en 5V2SV2. Daarmee was de koek voor BSG op, want Wim Heemskerk gaf zijn tegenstander aanschouwelijk een lesje in tore neindspelen. Overigens was vol gens Heemskerk de partij te hou den. Eindstand: 5V2AI/2 voor BSG. Met maar liefst vier invallers is het zonneklaar, dat er aan het reser veteam van Philidor/Leiden heel wat te sleutelen valt, voordat het in staat is zich in de tweede klas se B te handhaven. Goed, er moesten twee man aan het eerste worden afgestaan, maar als dan die vier invallers tegen Nieuwe- gein 2V2 van de 4!/2 gehaaldfe pun ten scoren, dan is er zeker iets mis. De invallers hadden nog meer kunnen halen, als Verbouw zijn eindspel niet in remise had laten verzanden. Nu haalden al leen Van Steenwijk (de truccen- doos ging met de vlag op vallen open) en jeugdkampioen Arthur Tan (fraai eindspel) de vollle buit Jrinnen. Kohlbeck en Smit over schatten hun superieure posities (twee remises), terwijl Van Ofwe- gen en Barkema daarvoor moes ten vechten. Omdat Vriend, Prinsen en Pgjcin hun foutjes met verlies moesten bekopen, werd de eindstand 41/2-5,/2 ver lies. KEES VAN STEENWIJK Alkmaar fluitend winnaar: 2-6 LEIDEN De Scylla-mannen hebben hun eigen kleine trouwe aanhangetje zaterdag een wel erg matige compe titieopening voorgeschoteld. Het Hooge Huys werd het vuur niet eens na aan de schenen gelegd en de Alkmaar der formatie stak fluitend beide punten in de zak mid dels een 2—6 winst. De vrouwen van Scylla toonden zich na afloop van de remise met Vice Versa niet geheel onte vreden. Dat was begrijpelijk omdat gedurende het hele duel een verlies in de lucht hing. Toch zou aan het eind van de competitierit wel eens kunnen blijken dat er in de strijd tegen Vice Versa gewonnen had moeten worden. Winnen deed Sjaardema wel, de reserves van Odion gingen op eigen tafel met 4-6 voor de bijl. Avanti verloor weliswaar met 4-6 van De Veluwe, maar be leefde toch een goede avond want de debuterende Rob Turk gaf met twee zeges direct zijn visitekaartje af waardoor zelfs een Avanti zonder Vriesekoop slechts met 4-6 de landskam pioen voor moest laten. Op de tafel ernaast lieten de Avanti- vrouwen opponent Hoonhorst puntloos vertrekken getuige de 6-2 eindstand. Docos maakte een bescheiden rentree in de tweede divisie want het toch niet almachtige Seine won met 4-6. Twee weken geleden won Scylla (in Alkmaar en zonder Hans Lin- gen) een oefenwedstrijd met 4-6. Misschien dat die zege on derschatting in de hand heeft ge werkt, want zeker de eerste be langrijke partijen ontbrak het de pupillen van coach Theo Bakker aan de nodige scherpte. Hans Lmgen kan nog goed spelen in de ereklasse als vechtlust het ge brek aan voldoende trainingsu ren compenseert. Dat was in de eerste pot tegen Nico van Slobbe niet het geval. Anne Vlieg kan al leen maar verliezen van Hans van der Broek als slordigheid als gevolg van een slechts concen tratie troef is. Dat was dus het ge val: 0-2. Patrick Swier moest zijn ploeg toen in de race houden door Hijne de les te lezen. Dat kwam er ondanks goed verweer niet van: 0-3. Anne Vlieg won te gen Van Slobbe moeiteloos de eerste game, maar na een paar fouten in' de tweede game nam het troosteloos schudden met de blonde krullen weer zijn aan vang: 0-4. Lingen had geen kans tegen Hijne: 0-5* dus de thee smaakte niet zo aan de Catharij- nestraat. Bondscoach Milan Stencil was naar de Scyllazaal getogen om te constateren hoe de vorm van met name Vlieg en Swier was in ver band met de interland van ko mende woensdag tegen Oosten rijk. Bij het aanschouwen van de eerste vijf partijen werden de laatste Stencil-haren nog wat grijzer. Het zal de Joegoslaaf deugd heben gedaan dat na de pauze Patrick Swier zich van zijn positieve zijde liet zien tegen Hans van der Broek en in het dubbel. De 2-5 stand bood Scyl la nog een klein perspectief. Het was zaterdag echter niet aan Anne Vlieg besteed. Hijne hup pelde vrolijk over de Groninger heen. Scyla opende vorig jaar nog slechter. Toen werd de ope ningspot tegen De Veluwe met 0-6 verloren, waarna Scvlla geen punt meer verspeelde en kam pioen werd. Wil Theo Bakker die stunt herhalen dan moet er hard aan de instelling gesleuteld wor den. - Hans Lingen, aan de overzijde van de tafel, bracht niet voldoende vechtlust op. Na verlies tegen Slobbe. Ellen Bakker zal woensdag in Gorssel debuteren in de Europese tafei- tenniscompetitie. De 17-jarige speelster van Avanti zal voor het Ne derlands team het enkelspel voor haar rekening nemen in de wed strijd tegen Oostenrijk. Bondscoach Jan Vlieg gaf haar om tactische redenen de voorkeur boven de aanvallender ingestelde Mirjam Klop penburg. De laatste komt in actie in het dubbelspel. Bij de heren komen Henk van Spanje en Patrick Swier in de enkelspelen uit en nationaal kampioen Ron van Spanje uitsluitend in de dubbels. Voor Oostenrijk spelen Gottfried Bar, Peter Gockner, Peter Eckel en Dolores Fetter. Mist Sjaardema werd geacht in Gaande ren Odion 2 ruim te verslaan. Dat kwam er niet van omdat Joop van der Borg bij zijn debuut voor de Oegstgeestenaren wat ner veus was en twee keer verloor. Bovendien ging het dubbel de Achterhoekse mist in. Dat bij 3-6 Friso Reitsma wat lui was, is niets nieuws. Ed van der Berg toonde tegen Seine weer eens aan dat goed tafeltennissen voor al gebaseerd is op goed naden ken. Zijn sluwe hattrick kon ech ter maatjes Engelbert en Den El zen niet inspireren tot ook maar één winstpartijtje. Het gewon nen dubbel beperkte de schade verder tot 4-6. Zonder Frits Kantebeen zou Scylla 2 geen kans hebben bij Luto dacht men. Fout, Erik Noest, Rob Regeer en Peter van Schie (jawel) grabbelde toch een punt weg in Tilburg. Avanti zag de vervanger van Betti- ne Vriesekoop, Ronald Rijsdorp, aanvallend nog wel, bondscoach Jan Vlieg wegmeppen, welk voorbeeld Rob de Groot en Rob Turk volgden. De geïrriteerde nieuwbakken bondscoach liep niet alleen tegen drie nederlagen op. maar ook tegen een officiéle waarschuwing wegens het bele digen van de leiding. Rob Turk versloeg ook heel knap Jaap van Spanje en reikte tegen Ron van Spanje tot een driesetter. Dat was de fijne conclusie voor ver liezend Avanti (4-6). De Veluwe besefte dat het zonder Henk van Spanje inderdaad sterk aan kracht heeft ingeboet. Sandra de Kruiff speelde zaterdag voor het eerst sinds zo'n twee jaar weer voluit en dat leverde, het dubbel meetellend, vier pun ten op. Marian Kantebeen voegde daar heel netjes winst op Sterra Blanckaert aan toe. Toen bij 5-4 Lineke Sneller een 8-4 voor sprong in de derde game nam op Wagemakers leek winst nabij. De debuterende Sneller vekrampte echter en zag haar opponente de 5—5 binnenhalen. Overigens mocht Scylla blij zijn dat Vice Versa om duistere redenen kop- vrouw Maarseveen aan de kant liet. Bij de Avanti-vrouwen debuteerde Claudia Verschoor knap met twee zeges tegen Hoonhorst. El len Bakker won drie keer. Marij ke Olsthoorn bepaalde de eind stand op 6-2. Overige uitslagen: Het Zand-A- vanti 3 9-1, Sjaardema 2-VW 10-0, Phoenix-Scylla 3 1—9, DOV-Scylla 4 5-5. Tempo Team 4-De Treffers 2-8, On- kyo-Avanti 6-4. Vrouwen: Scylla 2-M-Z. 1-6. LEIDEN - De Voorschotense badmintonvereniging Vlietwijk had zich een ander debuut kunnen wensen in de overgangsklasse. Na het onbetwiste kampioenschap vorig jaar in de eerste klasse van de landelijke competitie, leverde het uitstapje naar Zijder- veld 3 gisteren 7-4 verlies op. Lisse (derde klasse) startte voortvarend met 7-1 winst op Aristo. De ploeg van Ron Kolmus is in de breedte een stuk sterker geworden, dankzij de overkomst van broer en zus Peter en Jac queline van Ravensberg. Sjaak de Groot moest zijn enkelspel opgeven wegens een enkelblessure. De zege kwam daardoor echter geen moment in gevaar. Veglo lijdt een chronisch gebrek aan geschikte trainingslokalen en is daardoor onvoldoende voorbereid aan de competitie be gonnen. Bij Papendrecht behoorde winst tot de mogelijkheden, maar bij 3—3 moest de Leidse derde-klasser opgeven. De team leider van Papendrecht' weigerde het aanvangstijdstip te ver vroegen van de damessingle en in verband met de avond/nacht dienst van de eerste dame kon Veglo het programma niet geheel afwerken. Ook Veglo 2 (vierde klasse) verloor met 5—3 en wel van Zijderveld 11. Liedewij van Burik bleef in beslissend stadium haar zenu wen niet de baas toen zij bij herhaling werd berispt voor service- fouten. De reserves van Leiden kwamen met 7-1 verlies terug bij Delft 3 vandaan. Het enige winstpunt, en enig lichtpunt, was de winst van debutante Annelies Segijn. Het Y houdt Zijl/LGB van hoofdprijs af LEIDEN - Afgelopen zaterdag or ganiseerde LZ'86 het jaarlijks te rugkerende Zilveren Sleutel- toernooi. In het kader van de snel naderende waterpolocom- petitie was het een goede kracht meting, die als winnaar de kers verse ereklasser Het Y uit Am sterdam opleverde. De Amsterdammers versloegen in de laatste en beslissende wed strijd (het incomplete) de Zijl/ LGB met 12-10. De Zijl/LGB ein digde hierdoor op een tweede plaats. Alle wedstrijden kenden een scannende scoreverloop. Mede hierdoor kwam het in rede lijken getale opgekomen publiek goed aan zijn trekken. De Zijl/ LGB dat twee overwinningen behaalde (op Rotterdam 9-8 en op LZ'86 10-6) speelde zonder keeper Theo Uittehout. De ge broeders Spijker namen om beurten het keeperswerk voor rekening. Dit gemis aan een vaste doelverde- diger brak de Leidenaars in de laatste wedstrijd tegen het wel complete Het Y op. Toch zal Het Y, dat deze zomer ver sterking kreeg van Varkevisser en Smits van HZC/de Robben en Mirea van AZC, moeite hebben zich te handhaven in de ereklas se. Dit laatste werd duidelijk in de wedstrijd tegen de organise rende vereniging LZ'86. De Lei denaars degradeerden vorig sei zoen uit diezelfde ereklasse. Zij maakten het de Amsterdammers echter bijzonder moeilijk. Zon der doelman Jan Teske (hij werd verdienstelijk vervangen door John Reinders) hadden de man nen van coach Hans v.d. Moolen gedurende de hele wedstrijd het heft in handen. Slechts een wan hoopsschot vlak voor tijd van de Roemeen Mirea bracht de Am sterdammers naast LZ'86 (5-5). De overige twee wedstrijden van L'86 gingen beide verloren. Te gen De Zijl/LGB werd het 10-6 en tegen Rotterdam kwam men niet verder dan 10-8. Toch toon den dezé wedstrijden aan dat de Leidse ploeg komende competi tie een belangrijke rol. kan gaan spelen in de hoofdklasse. Vooral in de wedstrijd tegen Rotterdam (vorig jaar net niet gepromo veerd naar de ereklasse) waren er winstkansen voorLZ'Së. De Rot terdammers zullen in de compe titie één van de grootste concur renten zijn voor de brigade van Hans v.d. Moolen. Uitslag: 1. en winnaar van de Zilveren Sleu tels, Het Y, 2. de Zijl/LGB, 3. Rot- terdam en 4. LZ'86. DIRK KLOOS AMSTELVEEN - Het eer ste optreden van LMHC in de hockeyhoofdklasse tegen Amsterdam was gisteren zeer overtui gend. De ploeg van Roe- lant Oltmans had niets van de bibberige debu tant die tegen een gere nommeerde ploeg als Amsterdam moet aantre den. Vijf gelauwerde in ternationals bij de thuis ploeg boezemden het Oegstgeester team geen zichtbaar ontzag in. Met fris-van-de-lever hockey werd tegen het bij voorbaat als titel- pretendent beschouwde Amster dam uitstekend partij geboden, wat resulteerde in een 2-2 gelijk spel. Zowel de nationale doel man Pierre Hermans als Rients Henstra van "Leiden" kregen in de eerste minuten een vorm van warming-up die geen conse quenties had voor de score. Als uitblinker in de voorhoede van LMHC ontpopte zich al snel Wouter Eikenhout die telkenma le met een solo de Amsterdamse verdediging verontrustte. Keer op keer werd Eikenhout, uit tac tisch oogpunt vóór de cirkel, on reglementair afgestopt. Arbiter Gerrit Hagels zag geen opzettelij ke overtredingen in die acties en onthield de gasten daarmee me nige strafcorner. De daarvoor ge geven vrije slagen leverden even wel niets op. Wel enkele strafcorners voor de hoofdstedelijke ploeg die door Remco Vogelzang niet goed met omgekeerde stick werden ge stopt. Roderik Bouwman was daardoor niet in staat om uit te halen op het doel van de 30-jarige Henstra, die de voorkeur van Olt mans kreeg boven d§ zeventien jarige, voor Jong Oranje geselec teerde Tom van der Meer. Leiden verkreeg een voorsprong door een rush van Eikenhout die op de rechterkant vrij kon aanne men en linkerspits Dirk Drijver bediende. Hermans hield de in zet van Drijver maar was kans loos op de rebound van Johan nes Boele van Hensbroek. De opponenten hielden elkaar lang in evenwicht, ook wat betreft de mislukte kansen. Laatste man van Amsterdam, de international Job van der Have, zag zijn pogin gen om de voorhoede te bereiken via de nieuwigheid van de gesne den bal (chip) over alle linies, mislukken door een gemis aan maat. Hans Willem Croll had het voort durend met Roderik Bouwman aan de stok die hij met succes wat extra dekking gaf. Croll: "Ik had me van een international wel wat anders voorgesteld. Bouw man had te veel vieze trucjes no dig". Middenvelder Remco Vo gelzang maakte enkele minuten voor tijd, toen Joan van Marwijk Kooy zijn vijf-minutenstraf voor een onbenullige overtreding uit zat, de gelijkmaker voor Amster dam. Al spoedig na de hervatting voor kwam Henstra met goed uitlo pen dat de nog met de rechterdij ingezwachtelde Bouwman niet kon doen waarvoor hij werd aan getrokken en van HGC over kwam. Maarten Nijhoff Asser miste direct daarna eveneens een kans op de Amsterdamse voor sprong door net over te schieten. LMHC kreeg nieuwe impulsen door de sterke Diederik Klop. die als verdediger meer en meer met acties op de helft van de te genstander de voorhoede voed de. Eenmaal moest aanvoerder Arno den Hartog aan de nood rem trekken door Klop te vloe ren. De scheidsrechter zag het waarschijnlijk als een "onhan digheid", want hij deed niets. Meer druk en meer kansen van Amsterdam in de beginfase van het tweede, part deed LMHC wankelen. Na een kwartier was het Vogelzang die zijn en Am sterdams tweede treffer liet note ren door Henstra van korte af stand te passeren. Amsterdam- coach Ton van Gils vond dit het teken om voor de thuisploeg VOORSCHOTEN - De ploe gen van Forescate konden gisteren, in tegenstelling tot de andere regiohockeyers, dank zij het waterdoorlaten- de kunstgras hun thuiswed strijden afwerken. De heren behaalden 1-0 winst op de Delftse Studenten, terwijl de dames niet verder kwamen dan 1-1 tegen Ring Pass. De mannenploeg van Rob See- len was in de eerste helft ze nuwachtig en speelde kramp achtig. De Delftenaren over heersten dit speldeel, maar brachten het overwicht voor rust niet tot uitdrukking in de score. Na de doelwisseling drong Fo rescate sterk aan. ondanks het uitvallen van Jelmer Sier- sema die na tien minuten een bal op zijn oor kreeg. De win nende treffer liet echter tot acht minuten voor tijd op zich wachten. Hans Riemens stopte nog net voor de achter lijn een dieptepass en verhief die vervolgens tot 1—0. DSHC ging er daarna nog flink tegenaan, wat wel strafcor ners maar geen doelpunten opleverde. Zelfs niet toen Hans Streeder na te fors aan- pakken van een Delftenaar vijf minuten achter het doel zijn zonde moest gaan over denken. De Forescate-dames (eerste klasse) kwamen net als het gretiger Ring Pass in de eer ste helft niet aan het afron den der mogelijkheden toe. De ijver van de bezoeksters werd halverwege de tweede helft beloond met de 0-1, maar Eld de Buvry scoorde uit een strafcorner de gelijk maker. Ondanks een ople ving van Forescate in het slotdeel, vielen geen doel punten meer. Weng de Beaufort in het veld te laten komen voor Nijhoff Asser. De jeugdige De Beaufort zou geen rol van betekenis spelen in de voorhoede. Een kwartier voor het einde zorgde Van Marwijk Kooy dat de ruime aanhang van LMHC, in de zo goed als volledig bezette over dekte tribune in het Wagener Stadion, de handen in vervoe ring op elkaar bracht. Kooy scoorde de verdiende gelijkma ker met een wervelende onna volgbare actie met een push langs de verblufte Hermans. De paar lange corners die de thuis ploeg nog wist te forceren in het resterende deel werden door Paul van der Meer en zijn verde digers op bekwame wijze teniet gedaan. Bouwman faalde in de laatste minuut door een goede kans om Henstra te passeren en zijn nieuwe ploeg de zege te ge ven, meters naast te kogelen. Arno den Hartog na afloop van het verrassende gelijke spel: "Wij hebben Leiden beslist niet on derschat, dat kan niet in de hoofdklasse. Ons spel miste de overtuiging". Oltmans, met zijn 29ste jaar de jongste coach in de hoofdklasse prees de bereidheid die er in zijn team was om fouten goed te maken. Amsterdam viel hem tegen wat betreft de creati viteit in de opbouw van de aan- vallen. NIEK FAAS

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 14