VTL langs Foreholte S^D^T Zilver voor AV Holland SV Voorschoten lijstaanvoerder FC Lisse niet verder van 0-0 WI )G begint met een overwinning Docos en WSB delen: 1-1 Goede start Oegstgeest Zwemploeg LZ derde in vijfkamp Weer winst The Bassets LEIDEN - SV Voorscholen heeft ondanks een deling legen Wou- brugge de leiding in de eerslc klasse van de Afdeling zaterdag overgenomen. Dil omdal De Sleulels niel in aclie kwam. Al- NOORDWIJKERHOUT - Als een van de weinigen in de zon dagklasse 3A konden WSB en Docos hun geplande wedstrijd wél spelen. In een met kansen o'vergoten partij kwamen beide ploegen 'slechts' een redelijk tot de verhouding sprekende 1-1 WSB startte erg voortvarend. Al in de eerste minuut hielp Nico van Elzen na een voorzet van John Jansen de eerste serieuze kans om zeep. Nog geen kwartier later stond de paal de Noordwij- kerhoutse openingstreffer in de weg. Ook hier was Van Elzen, nu na een voorzet van Ab van de Tocht, voor verantwoordelijk. Maar zoals zo vaak nam de (op dat moment) mindere ploeg de leiding. Rob Hoogenboom maak te tien minuten voor rust namens Docos op sublieme wijze gebruik van een onachtzaamheidje in de Noordwijkerhoutse verdediging en schoot na een solo diagonaal hard de 0-1 binnen. Gedwongen door deze tegenvaller moest WSB nog sterker de aan val zoeken. De Leidse ploeg van trainer Crama werd terug in de verdediging gedrukt, wat kort na de pauze in de gelijkmaker resul teerde. Na een in eerste instantie afgeweerde corner van Ab van de Tocht mikte John Jansen de terugspringende bal achter Ste fan Harteveld. Na die gelijkmaker viel het niveau van de wedstrijd duidelijk terug. Het zich voor het eerst in de der de klasse manifesterende "Docos maakte dankbaar gebruik van de matte instelling en ontplooide zich als een gelijkwaardige te genstander van de ploeg van oe- fenmeester Leo Holl. Ed Dubbel- deman. Rob Hensing en Rob Hoogenboom (via de keeper op de lat) hadden zelfs uitzicht op de winnende treffer, maar daar mee zou Docos teveel hebben ge kregen. phia hestelde zich knap van de nederlaag van vorige week tegen Voorschoten. De Alphenaren haalden bij Meerburg verrassend uit: 1-4. Leiden behaalde een mi nieme overwinning op TAW (1- 0), terwijl de duels Kagia-De Sleutels en MVKV-ZLC werden afgelast. Meerburg-AIphia 1-4 Alphia kreeg al in de achtste mi nuut van de wedstrijd een penal ty toegewezen. Kees van Boxtel werd binnen de beruchte lijnen ten val gebracht, waarna René Noorlander de strafschop benut te. De thuisploeg hestelde zich evenwel goed. Op het moment dat de Alphense verdediging nog stond de discussiëren over het al dan niet toekennen van een vrije schop, schoot Joep Duindam de bal hard achter doelman Richard van Deuren: 1-1. In de tweede helft zette Alphia het duel defini tief naar zijn hand. Jan Martens, Rene Noorlander en Alle Uyt- vlucht bepaalden de eindstand hierna op 1-4. Leiden - TAVV 1-0 In het eerste kwartier toonde de thuisploeg zich oppermachtig. De ploeg kreeg enkele riante kansen, maar die bleven onbe nut. In de vijftiende minuut evenwel maakte Rik Bink er 1-0 van. Het wed strijd beeld veran derde na die treffer niet. Leiden bleef de betere ploeg, maar slaag de er niet in de voorsprong uit te bouwen. Voorschoten - Woubrugge 1-1 Woubrugge had het vooral aan doelman Gerard Volwater te danken, dat een punt kon wor den binnengehaald. Vooral in het tweede part redde hij zijn ploeg meerdere malen op specta culaire wijze. De openingsfase was voor de thuisploeg. Voor schoten had evenwel teveel tijd nodig om tot een beslissend actie te komen. Woubrugge-speler Leo van de Wetering niet. Op aangeven van Deef Wijsman kopte hij de bal knap achter de Voorschotens keeper. Voorscho ten kwam daarna echter goed te rug. Wim Luijk bracht dat in de stand tot uitdrukking: 1-1. In hét tweede part speelde Woubrugge met wind mee. Dit was overigens niet aan het spelbeeld te zien. Het was Voorschoten dat de touwtjes stevig in handen nam. De ploeg creëerde diverse kan sen, maar doelman Volwater bleek niet te passeren. Tweede klasse In de tweede klasse 'werd slechts één wedstrijd afgewerkt. WSB speelde thuis gelijk tegen SVLV: 2-2. MAANDAG 19 SEPTEMBER 1983 Reggy Donwes rprobeert VTL c Paul van der Zwaan op zijn weg. i doelpunt te helpen vindt Max Bleiswijk en Foreholte-goalu LEIDEN - Een aantal teams uit de zondagvierdeklasse A trotseer den gisteren de regen en werkten ondanks de talrijke afgelastin gen hun competitieduel af. VTL-Foreholte 2-1. In het matige duel kende Foreholte gedurende 20 minuten een vel- doverwicht, zonder daar veel mee te kunnen doen. In de twee de helft was het initiatief voor VTL. Mede vanwege het uitval len van Loek van Kesteren ge raakten de Voorhouters meer in de problemen. In de 60ste mi nuut tikte Ronald van der Pot de bal uit een vrije trap langs het Foreholte muurtje naar Fred van Haarlem, die met de buitenkant van de voet bekeken scoorde: 1- 0. Het antwoord van de bezoe kers liet niet lang op zich wach ten. Theo van Kampen bediende in de 70ste minuut Piet Ruigrok op maat, die de te laat reageren de Aad van Meurs met een kop bal verraste; 1-1-. Even later was Van Meurs wel attent, maar nu moest hij zijn ingrijpen met een gebroken sleutelbeen bekopen. Vijf minuten voor tijd greep VTL alsnog de winst, toen Reggy Douwes op aangeven van Martin de Jong de 2"-l binneschoof. Alphen-Hillegom 4-0. In de 17de minuut soleerde Val poort zich vrij voor keeper Roy Keur, die in eerste instantie erger wist te voorkomen. Heespelink zorgde in de rebound echter voor 1-0. Tegen het einde van de eer ste helft kwam Roy Keur onge lukkig in botsing met Valpoort, hetgeen hem een, naar achteraf bleek, gebroken middenhands- beentje bezorgde. Keur probeer de nog door te spelen, maar be gon dermate onzeker in te grij pen dat Heespelink vlak voor de rust de 2-0 voor het intikken kreeg. Na de rust zocht Hillegom met René Meulman in de plaats van Keur de aanval. Boudewijn Pijpers schoot daarbij tegen de doellat, terwijl een treffer van Hans Lubbe wegens buitenspel werd afgekeurd. Een penalty werd Hillegom in de 60ste mi nuut fataal. Rinie van Elk benut te deze in tweede instantie: 3-0. Via een counter maakte Valpoort er even later 4-0 van. Teijlingen-LDWS 0-0. Teijlingen had gedurende een groot deel van de wedstrijd het initiatief, maar wist zich evenals LDWS nauwelijks kansen te scheppen. De belangrijkste wa penfeiten stamden uit de ope ningsfase. Cees de Roode zag na 7 minuten een goed schot net naast het doel van Leo Dols gaan. Aan de andere zijde wist Jaap Lingbeek goalie André Bronsgeest te verschalken, waar op Gé Dubbeldeman op de doel lijn redding bracht. In de 32ste minuut liet Bronsgeest een door Peter Rotteveel hard ingescho ten bal los, maar hij herstelde zich in tweede instantie al zou dit volgens de thuisploeg achter de doellijn zfin gebeurd. Van Nispen-Altior 1-3. Van Nispen kreeg gedurende een groot deel van de wedstrijd vol op doelkansen, maar moest de nodige dekkingsfouten duur be kopen. In de vierde minuut kreeg Cees Baader alle ruimte, hetgeen prompt 0-1 betekende. Ronald de Jong en Frits Klin kenberg misten aan de andere zijde precisie. Kort na de hervat ting schoot Ton van Meurs wel prijs via een van richting veran derd afstandsschot: 1-1. Libero Rob van Saasse verzuuimde even later echter de gevaarlijke Baader te dekken, die onmiddel lijk van de ruimte profiteerde: 1- 2. In de slotfase trof Leon van de Geest nog de doellat, Baader in de laatste minuut derom toesloeg: 1-3. LISSE - Ook in de tweede wed strijd van het seizoen kwam FC Lisse tegen een opponent uit Gouda niet verder dan een ge lijkspel. Werd vorige week tegen GSV uit een verdienstelijke 1-1 deling bereikt; de nu behaalde 0-0 was ronduit teleurstellend te Kon de ploeg uit Lisse, zonder de geblesseerde Ruud van der Voort, in de eeréte helft al niet imponeren, na de thee werd het helemaal bar en boos. Al in de eerste dertig minuten van de wedstrijd speelden beide teams zeer afwachtend voetbal. Gouda had ook vorige week een gelijk spel behaald en dat was blijkbaar best bevallen. Lisse kreeg op vij andelijke helft weinig ruimte en doordat er aan Lisser zijde niet snel genoeg geopereerd werd hadden de Goudse verdedigers weinig problemen met de Lisse- naren. De twee vleugelspelers Wim van Beek en Laurens van der Voort werden niet of niet goed aangespeeld (dieptepasses schoten op het gladde veld door) en zodoende bleven de hoge voorzetten uit en liep Albert van der Burg in de spits een beetje verloren rond. Toch kon de thuisploeg in de eer ste helft nog even aan een doel punt ruiken. Tien minuten voor de rust eindigde een goed lopen de aanval met een inzet van de goed spelende Wim Bouckaert, die door een Goudse verdediger van de doellijn gegleden werd. Uit de daaropvolgende corner kreeg Laurens van der Voort drie meter van het doel de bal volko men vrij voor de voeten, maar de buitenspeler kampte waarschijn lijk met beslagen brilleglazen, want de bal verdween hoog over het doel. Gouda was tot op dat moment nog niet by doelman Ad van Ruiten in de buurt geweest. Na de pauze werd dat iets anders. Binnen enkele minuten kreeg Gouda een paar grote kansen, maar de schoten van Bouly Ver meer en Ed Sloof werden door Van Ruiten knap onschadelijk gemaakt. Ook dit offensiefje was echter snel geblust. Toen de snel- le goal uitbleef leek Gouda weer te berusten in de puntendeling en mocht Lisse weer komen. De thuisploeg deed dit echter zo traag, onzuiver en fantasieloos dat doelman Roland Koot geen enkele maal in de problemen kwam. Verder dan was afzwaai ers van de sterke laatste man Ron Mesman en Albert van der Burg kwamen de Lissenaren niet. WILL MOERER LEIDEN - Na de uit-overwinning op Jodan Boys (1-2) kan Oegst geest nu al van een goede compe titiestart spreken. Valken '68, de tweede 'Leidse' vertegenwoordi ger in de zaterdag vierde klasse, pakte een punt in de uitwedstrijd tegen Zwammerdam: 1-1. Jodan Boys-Oegstgeest 1-2 In het eerste part toonde Oegst- geest4 dat met drie invallers speelde, zich de betere ploeg. De 1-0 voorsprong; op het bord ge komen dankzij een treffer van Walter Landesbergen, was dik verdiend te noemen. In de twee de helft zette Jodan Boys alles- op-alles. Oegstgeest leek even wel gemakkelijk stand te hou den, totdat - de thuisploeg een kwartier voor het einde toch toe sloeg. De wedstrijd leek in 1-1 te eindigen, maar Wim den Hollan- dër wilde daar geen genoegen mee nemen. Op aangeven van in valler Gert Jan van der Valk scoorde Den Hollander drie mi nuten voor het einde het winnen de doelpunt: 1-2. Zwammerdam-Valken'68 1-1 De Valkenburgse debutant in de vierde klasse herstelde zich van de nederlaag van vorige week te gen Zevenhoven. De ploeg van Will Henskens kwam na een kwartier op achterstand. Eén mi nuut voor de pauze maakte Teun Hartevelt gelijk. In de tweede helft toonde Valken'68 zich ster ker, maar de verdiende treffer bleef uit. Dezelfde Teun Harte velt was na de rust opnieuw dicht bij een treffer voor Valken. LEIDEN - In de Zuidhollandse dambond behaalde LDG een grote doch enigszins geflatteerde overwinng op OGB. Wim Heemskerk bleek in een gecom pliceerde partij veel gehaaider dan zijn tegenstander, terwijl ook Peter Bronstring in een zeer dun standje hel maximale uit de stelling haalde. Henk de Koning beheerste het klassieke tempo- spel en liet IJssel volledig vastlo pen. Een gelukkige remise pakte routinier Janssens en datzelfde presteerde Sam van de Kwartel. De balans sloeg weer door naar Leidse zijde in de remisepartij van Theo Uittenboogaard. De 11- 5 zege werd tenslotte veiligge steld door Mulder die jeugdspe ler Frans Boot aftroefde. Rijnsburg moest optornen tegen WDG uit Wassenaar. De kopbor- den hadden moeilijk. Gert Ce derhout verprutste een goede opening in het middenspel tegen Casper van der Tak en verloor. Een voordelig lijkende LVO le verde Rinus Kromhout slechts een nederlaag op omdat Fred Noordoven een doorslaande cen- trumaanval opzette. Ton Noort deed voor Rijnsburg hetzelfde en had eigenlijk het zetje van Weiss niet eens nodig. Piet van Egmond voerde het Kik- kezetje uit zodat de wedstrijd met vier remises van Arno Kool- oos, Jaap Zwaan, Harm van de Gugten en Arie Schoneveld (na een dure damzet) tegen resp. Cor de Koning, Sjaak van Vuren, Dries Lelieveld en Roel de Kievit net verloren ging met 10-6. In de Leidse hoofdklasse deelden Leiderdorp en KDC 2 broeder lijk met 8-8 de punten, terwijl de reserves van LDG het goede voorbeeld van het eerste volgden door KDC 3 met 10-6 op te kno pen. Veel te stérk bleek de da dendrang van RDC 2, dat het derde team met maar liefst 12-4 wegvaagde. Joop Kromhout en Jan van de Mey wisten nog wel een punt te pakken van Cees van de Bosch en Cees Glasbergen, terwijl Wim Leeuwenburg zelfs Jan Jungcrius te slim af was, maar de kanonnen Jan Schijff, Harm van de Gugten, Arie Vlet ten, Rinus Heemskerk en Frans Schaddelee hadden geen enkele moeite met hun clubgenoten. Lisse moest pas op de plaats ma ken tegen HDC. De Alphenaren hoefden slechts een verliespartij te incasseren (Balkenende won verdiend) en stonden drie Lisse naren een puntendeling toe: Siem Lemmers, Cees de Rooy en Johan de Boer. In de Leidse eerste klasse begon SDV uit Sassenheim heel goed door de favorieten uit Hazers- woude met 11-5 en lege handen naar huis te sturen. Krom. Pauw, Demmenie en Molenaar hielden hun tegenstanders voorbeeldig in bedwang, terwijl Van Duyn, Van Goeverden en Dannijs geen pardon kenden en de elf vol maakten. Van As kampioen van Zuid-Holland LEIDEN - De Leidse judoka Lau rens van As is het afgelopen weekeinde kampioen van Zuid- Holland geworden in de ge wichtsklasse tot 65 kilogram. Het kampioenschap geeft recht op deelname aan de Nederlandse kampioenschappen, die in El- burg zullen worden gehouden. Koos van Atten uit Leiderdorp werd eerste in de gewichtsklasse tot 95 kilogram. Ook hij zal deel nemen aan de Nederlandse kam pioenschappen. Van As vertrekt het komend weekeinde overi gens naar Zweden om daar als junior deel te nemen aan de Open Zweede kampioenschap pen voor senioren. Van As doet mee aan deze wedstrijd in het ka der van de voorbereiding op het EK, dat in Nederland wordt ge houden. NEW YORK (ANP) - De derde race van de strijd om de America Cup is zaterdag niet doorgegaan. Om 21 uur 25 minuten gmt het laatste mo ment dat gefinished mocht worden - waren geen van beide schepen de finishlijn gepasseerd. Op hel moment dat de race na 5 uur en 15 minuten werd geannuleerdhad de Australia II een voorsprong op de Liberty van bijna zes minuten. Op de foto links Liberty en rechts Australia II in het startveld. (Foto ANP» LEIDEN - Afgelopen weekeinde zijn na een onderbreking van en kele maanden de verschillende zwemcompetities weer van start gegaan. De zwemploeg van LZ'86 verzwom de eerste ont moeting van de vijfkamp met AVZV, AZL, ZVZ en Zilver meeuwen. De ploeg van de Zijl/ LGB kwam uit op onderlinge sprinlwedstrijden in het 50 me ter bad van Rijswijk. In de vijfkamp, waar LZ na één ontmoeting op de derde plaats staat, kwam de wispelturige Hei- ga Lasschuit redelijk voor de dag. De 100 meter wisselslag da mes volbracht ze in een winnen de tijd van 1.12,7. Karin van der Linden werd tweede in een tijd van 1.15,8. De 100 meter vlinder slag meisjes leverde eveneens een overwinning op voor Helga Lasschuit. Ze finishte in een tijd van 1.10,0, waarmee ze Sylvia Bakker (1.11.3) voor bleef. Op de 100 meter vrije slag meisjes on der de 16 jaar tikte Bakker wel als eerste aan in een tijd van 1.04,3. De 100 meter schoolslag meisjes onder de 10 jaar werd een komplete LZ-aangelegen- heid. Ester van Oosten zwom het snelst met een tijd van 1.41,6. Nancy Kijk in de Vegte zwom de tweede tijd van 1.42,2 en Sjimmy van Declcn werd derde in 1.48,9. De 100 rug voor meisjes onder de 10 jaar werd een overwinning voor Nancy Kijk in de Vegte in 1.30,0 en Est her van Oosten tikte als tweede aan in 1.37,9. Het 'goud' op de 100 meter school slag jongens onder de 10 jaar kwam terecht bij Danny Korte- kaas met een tijd van 1.40,1. Bas Willemsen was het snelst op de 100 meter rugslag jongens onder de 12 jaar met een tijd van 1.23,8, Martin Bartels werd tweede in een tijd van 1.25,2. De 100 meter wisselslag heren werd beheerst door de gebroeders Van der Zeeuw. Wilco van der Zeeuw zwom de winnende tijd van 1.05,3, Michel van der Zeeuw kwam uit op 1.09,0 en Dennis Nieuwenburg op 1.09.7 (3). De 200 meter wisselslag jongens on der de Ï4 jaar kwam op naam van Alexander Willemsen met een tijd van 2.23,9. Een tijd van 1.32,5 was voor Martin Bartels goed voor een overwinning op de 100 meter schoolslag jongens onder de 12 jaar. Ronald Thierry werd tweede met 1.36,9. Op het programma van de sprint wedstrijden stond voor alle leef tijdsgroepen de 50 meter vrije slag. Maaike Parrel (Zijl/LGB) werd eerste bij de meisjes onder de 10 jaar in een tijd van 35,9. Als tweede finishte Yvonne Later- veer met een tijd van 36,9. Sabine van Nieuwegem zwom met 36,5 de derde tijd. Bij de jongens was het Robbie Dubbeldeman die als eerste aantikte met een tijd van 35,2. Laurens van Kampen werd tweede in de zelfde tijd. Yvonne Laterveer zwom een tijd van 30,5 (1) bij de meisjes onder de 14. In- grid van Veen liet de klokken stil staan op 31,2 (2). Bij de heren zwom Reinier Haasnoot de twee de tijd van 26,6. Niels Ouwcrkerk werd geklokt op 32,0 bij de jon gens onder de 12 jaar. Hij werd daarmee tweede. LEIDEN - Estafette-ploegen van de beide Leidse atletiekvereni gingen hebben het afgelopen weekend succesvol slag geleverd in de strijd om het eremetaal tij dens de Nederlandse Estafette kampioenschappen die op de kunststofbaan Overvecht in Utrecht werden gehouden. Van de clubs uit de regio toog AV Holland uiteindelijk met een zil veren en bronzen plak alsmede twee vierde plaatsen naar huis, terwijl de Bataven een derde en vierde plaats in de wacht sleep ten. De Spartaan uit Lisse en AAV'36 uit Alphen deden'hier met ieder een bronzen medaille niet veel voor onder. Het zilver van de Holland-dames op de 4x400 meter was uiteraard de meest bejubelde 'overwin ning', al bleek ADA veruit de sterkste ploeg op dit onderdeel. Door echter het andere Amster damse kwartet -de ploeg van Sa- gitta- juist op de streep voor te blijven, konden de Leidse dames Cathy van Loon, Marion Kom- deur, Jenny Litjens en Yvonne- van Dorp, een hoofdstedelijk on-, deronsje op dit nummer voorko men. Hun tijd van 3.56.59 bete kende een sterk gemiddelde van 59.15 per loopster. Op het onderdeel waar Holland-at leten individueel dit jaar al zo veel succes behaalden kon ook nu een goed resultaat als ploeg niet uitblijven. De AB-jongens Nico Gijsman, Henk Broekstra, Hans Baljet en Menno Swier leg den in de finale van de 4x400 me ter achter het immer sterke AAC en het verrassende AV'56 beslag op het brons door als derde te fi nishen in 3.30.46. De herenploeg van Holland kon dit resultaat niet evenaren. Jaap Dirkx, Hans Baljet, Michel Moll en Frans Blom werden op deze afstand vierde in 3.24.43. Eenzelfde klas sering bleek weggelegd voor de gelegenheidsformatie van AV Holland op de 4x800 meter da mes. Na sterk lopen van Cathy van Loon, Elise van de Knaap en Marion Komdeur, kreeg Yvonne van Dorp een zekere tweede plaats te verdedigen als slotloop- ster. De dubbele 400 meter viel haar echter zo zwaar dat ze letter lijk en figuurlijk (van de medail les) moest afzien. De Bataven-heren hebben een zeer goede naam op te houden waar het de 4 x 800 meter estafette be treft. Ook dit jaar bleek een kwartet, nu bestaande uit Hans Minnee, Kees van Klink, Maar ten Gijsbers en Han Kulker in staat hun naam waar te maken. Achter het imponerende AAC uit Amsterdam, eindigde de Leidse ploeg, die Hellas uit Utrecht net voor moest laten gaan, op de der de plaats in 7.43.62. Op het lang ste loopnummer de 4x1500 meter had de ploeg waarin trainer Bram Wassenaar zelf ook uit kwam juist adem te kort. Met Kees van Klink, Kees van Beelen en Henk van de Oever liepen zij naar een vierde klassering in 16.33.3. Van de Spartaan was 4x200 meter herenploeg fortuinlijk door beter te wisselen dan de twee in de fi nale gediskwalificeerde V LTC ploegen uit Den Haag, waardoor hun het brons in 1.31.34 ten deel viel. Dit kwartet bestond uit de lopers Kees Tous- saint, Kees van de Knaap, Tom de Koning en John van de Zwet. De jongensploeg van AAV'36 be haalde brons op de 4x100 meter in 45.17. Op de 4x100 meter voor meisjes AB was er tenslotte nog een vijf de plaats (50.78) voor de Holland- juniores Dorothé Ernste, Jacque line Baljet, Cathy van Loon en Yvonne van Dorp. Rob Druppers (Hellas), die bij de Wereldkampioenschappen atle tiek in Helsinki de zilveren me daille op de 800 meter veroverde, zal vrijdag zijn baanseizoen af sluiten bij internationale wed strijden in Thessaloniki. De Utrechter komt in de Griekse stad uit op de 800 meter. Met Druppers reist ook Elly van Hulst naar Griekenland. De ze venvoudige nationale kampioe ne loopt daar de 1500. FRANS KROONE LEIDEN - De Sassenheimse rug byclub The Bassets heeft giste ren een 17-10 voorsprong be haald op NFC 2. Lange tijd wa ren beide ploegen aan elkaar ge waagd, maar in het laatste kwar tier van de wedstrijd sloegen de Sassenheimers toe. NFC 2 is ove rigens een concurrent van The Bassets in de strijd om het kam pioenschap van de eerste klasse Noord. ZLC haalt Oranje Groen toch nog in In de Afdeling zondag werd gistermiddag maar één duel gespeeld. In de eerste klasse kwamen Oranje Groen en ZLC een 3-3 deling overeen. Op het uitstekend bespeelbare veld van Oranje Groen slaag de ZLC er tot drie maal toe in een achterstand weg te werken. Johan de Ridder zet- te de thuisploeg na een half uur op voorsprong. Ook ZLC kreeg in het eerste part kan sen, maar die bleven onbe nut. In de tweede helft bracht Peter Gijsman ZLC naast Oranje-Groen. Een fout van keeper Frans vStuten stelde opnieuw Johan de Ridder in de gelegenheid 2-1 te scoren. Nadat Ronald Hendriksen in het zestien meter-gëbied was neergelegd, maakte Peter Gijsman weer gelijk. Bert Jan de Ridder leek Oranje Groen met een fraai doelpunt alsnog dë zege te bezorgen, maar Henk Mink dacht daar anders over. _In dè slotfase zorgde hij er voor dat ZLC een punt aan de wedstrijd overhield. Knappe zege dames Valken LEIDEN - Het damesteam van Valken '68 klom in de tweede klasse van de zaterdagsectie naar de tweede plaats van de ranglijst via een 1-4 overwinning op Spor tief. De enige damesvoetbalwedstryd in de regio Leiden die zaterdag doorging was die tussen Sportief en Valken '68. De ploeg uit Val kenburg won dit duel verrassend met 1-4. Vooral in technisch op zicht was Valken beter dan de thuisclub, die er wel fel tegenaan ging, maar met weinig overleg te werk ging. De eerste helft werd besloten met een 0-3 stand. Mar lies van Egmond, Sylvia Rootse- laar en Caroline Roem waren daarvoor verantwoordelijk. In de tweede helft maakte Danielle Schrok er 0-4 van, alvorens Spor tief de eer kon redden: 1-4. üp zondag kwémen er geen da mesteam binnen de lijnen, van wege de slechte gesteldheid van de terreinen. In dc interregionale klasse ging zaterdag nog wel een wedstrijd door. Stedoco versloeg daarin DSVP met 2-L

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 12